Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) peugeotmate válasza Zebu (#3602) üzenetére


peugeotmate
őstag

Holnap megyek a Mester utcába, remélem van a boltjukban valamilyen 58-as Cube. (Nature Pro nincs, azt mondták, csak rendelésre.) A 62-es méretet már túlzásnak érzem, akárhonnan is nézzük. Holnap még a belső lábhosszt lemérem. Pontosan mettől meddig kéne?

M_o_g_y_i
Akkor kitartok a Nature Pro mellett, amennyiben holnap még van szabad példány, amire le lehet még rendelést le tud adni az ember.
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

meg

(#3652) borix válasza Szakbarbár (#3638) üzenetére


borix
őstag

A távot mért nem növeled fokozatosan?

(#3653) Audison


Audison
senior tag

Keresek valami köztes gumit, szerintetek Schwalbe Smart Sam vagy Maxxis CrossMark?

(#3654) concret_hp


concret_hp
addikt

[link] everlastról, mitn gyártóról nem hallottam még, ár / érték arányban mi a vélemény erről a gépről?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3655) kalidor55 válasza sanzi89 (#48) üzenetére


kalidor55
aktív tag

én építettem egyet! :K és tervezek továbbiakat, csak idő kérdése lesz... :)

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#3656) Zebu válasza peugeotmate (#3651) üzenetére


Zebu
addikt

Egyébként az 58 szerintem is jól lesz, csakfel akartam hívnia figyelmedet avás kérdésre.
Ha a konkrét tipust nem tudod kipróbálni próbáld ki más gyártók méreteit, majd hasonlítsátok össze az egyes gyártók méretezését. Ez alapján már meglesz, hogy kb mi a jó neked.

Általános szabály, hogy ha felülsz a bringára megfelelő nyeregmagasságnál a kormánynak ki kell takarnia az első kerékagyat. Igazából mondjuk úgy, hogy a közelében legyen :)

Érdemes megnézni a pedál tengely és a térdedpzícióját egymáshoz ha 9és 3 órában tartodalábadat. Párhozamossan a talajjal mármint...

K2-ben egyébként jó fejek,ott mindenféle mérőeszközzel is rendelkeznek. Én ott is megmértem magam :)

Belső lábhossz mérés

Lehet kicsit túlszofisztikálom a dolgot, de sajnos én már vettemtúl nagy vázat magamnak hirtelen felindulásból aminek meglett a böjtje. Folyamatosan fájt a hátam, rövidebb stucnit vettem de még úgy sem lett az igazi.

Nem tudom trekkingeknélmennyire fontos erre odafigyelni, országútin ez alap. És az is, hogy minél többre ülj rá, mert ott derül ki az igazság :)

Itt találsz belső lábhossz alapján mérej ajánlót a Cubehoz: [link]

Megjegyzem ez sem pontos :)

(#3657) Sirandrish válasza Szakbarbár (#3638) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát ahogy látom neked a kezdésed is igen erős hozzám képest! :K
Persze hozzátartozik hogy konkrétan ez előtt 10évig nem ültem bicajon, szóval kb úgy nézett ki az első utam ami úgy 3-4KM lehetett hogy lepattantam a bicóról amikor végeztem a lábam meg összecsuklott mint valami harmonika :D Ahhoz képest (másfél hét elteltével) már 10-15km lemegy és a lábam is nyújtva marad ha leszállok.:D Igaz még messze nem 20 meg 25km/h átlaggal de lemegy úgyhogy bizakodom hogy fél év múlva már nekem is lehet majd ilyen 20as átlagom..főleg ha mondjuk addig sikerülne majd szereznem egy fokkal jobb bringát :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3658) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Rázoom-oltam Strava mapra, hát vagy a telefonom vevője nagyon kaki, vagy a strava béna. :(((

(#3634) Teasüti: Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#3659) Zebu


Zebu
addikt

Szombaton megy valaki Balaton körre?

SpiritofBalaton lesz :)

(#3660) Szakbarbár válasza borix (#3652) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Növeltem, először csak 20 km-el kezdtem, aztán szépen mindig hozzáadtam egy 10-est. Most már bármikor le tudok tekerni 100-120 km-t, de a Balatont szerintem még nem tudnám körbetekerni. Remélem augusztusig az is összejön.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3661) Sirandrish válasza lukaszokni (#3658) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nálam kb ilyen az Endomondoval is szóval szerintem a telcsink lesz a ludas :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3662) Teasüti válasza Szakbarbár (#3660) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Melyik szakágban nyomulsz? Outi?
Mi lehet jövő hétvégén megyünk Balatont kerülni és fel se merült bennem, h ne tudnám letekerni. :)
Igaz mi túra jelleggel mennénk, két naposra tervezve.
Teljesítmény orientálva én csak 30/50 km-ert tudok lenyomni terepen és amíg elérek a terepig.
De laza tekerészésben sztem csak a fenekem és a nyereg elmélyült kapcsolata jelenthet korlátot. :DDD

(#3663) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Van valami olyasmi leírás full full very kezdőknek hogy hogyan is kell bicajozni?:D
Úgy értem hogy mennyire kell erőltetni az elején hogy nap mint nap bringára üljek.
Ha fáj valamim akkor nyomjam azért, dolgozzak rá, vagy inkább pihenjem ki etc, milyen gyakran és mennyivel emeljem a távot, bár gondolom ez függ a teherbírástól is és hiába írja hogy 3hónap után már 50km-t kell nyomni ha nem bírja az ember.:) Szóval ilyen full alap dolgok érdekelnének.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3664) Teasüti válasza Sirandrish (#3663) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak általános edzési tanácsok, ha sportszerűen csinálod.
Eleinte nem érdemes a határokat feszegetni, mert túl sokat kivesz belőled és sokáig tart a regeneráció.
Heti 2-3 alkalommal lehet hajtani, egy-egy napos pihenéseket mindenképp érdemes beiktatni egy edzés után.
Később ahogy fejlődsz úgy egyre gyorsabb lesz a regeneráció, növelhető a hatótáv, végül semmi izomlázad nem lesz már és az ízületeid fogják jelenti a korlátot.
Érdemes erősíteni a lágy szöveteket, ízületeket folyamatosan. Gondolok itt a térdre elsősorban, lehet nyomatni a terápiás és gyógytornás gyakorlatokat.
Ha szert tudsz tenni egy jó alapra, akkor később már az egyéb izomzatok erősítése kerül előtérbe.
Felsőtest, stb. Nem is hinné az ember, hogy mennyire megdolgoztatja ezeket is hosszabb távokon. :)

Ha szegényes a táplálkozásod, akkor érdemes lehet étrend kiegészítőkkel is próbálkozni.
Én ha van kéznél ilyen, mindig szoktam tolni egy-egy bogyót a nagyobb futamok előtt, ezzel ki tudom aknázni az energiáimat, és a regeneráció is gyorsabb utána.

Érdemes lehet kipróbálni kereszt edzéseket csinálni a bringázás mellett, úszás a legjobb erre, de lehet mondjuk futni is és egyéb kardió edzéseket csinálni. Alaposan megdobja a képességeidet, mintha csak bringáznál.
De ha kettő, vagy még több sportot csinálsz egyszerre, akkor nagyon oda kell figyelni a beosztásra, a pihenési időkre. Én itt b...tam el. :DDD Jelenleg 4 mozgásformát művelek és még szeretnék úszni járni is, de most már nem igazán tudom hajtani magam, mert szétesnek a térdeim. :D

[ Szerkesztve ]

(#3665) fidig


fidig
tag

Sziasztok!
Valaki tud linkelni egy olyan oldalt, ahol le van írva, hogy hogyan érdemes outit építeni???? :)
Előre is köszönöm a segítségetek.
Hol érdemes vázat keresni?

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#3666) Zebu válasza Sirandrish (#3663) üzenetére


Zebu
addikt

(#3667) Sirandrish válasza Teasüti (#3664) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egyelőre azért csinálom mert:
1. szórakoztat
2. rettentő mód ellustultam az utóbbi néhány évben és a testmozgást is hanyagoltam úgy cirka 10évig
3. van mit ledolgozni pocakból:D

Viszont szeretnék idővel fejlődni, és azért érdeklődöm hogy mennyire kell erőltetni, de akkor ezek szerint hagyni kell a szervezetnek is időt.
Nincsenek nagyravágyó terveim..nem akarom körbetekerni a Balatont, bár ha 5 év múlva tudnám az nem lenne rossz :D Egyszerűen az erőnlétemet szeretném kicsit javítani, full hobby az egész nekem.
Sajnos cigarettázom is így gondolom még nehezebb, viszont azért sokat segít a bicaj, mert már most (alig néhány km távlatából) érzem a tekerés jótékony hatásait.
Mondjuk a tegnapi "túra" kicsit durva volt még nekem, biztos vagyok benne hogy sokan fel se vették volna azokat az emelkedőket de nekem a végemet jelentették :D
Ezért is kérdeztem hogy kell-e pihenni, mert tegnap picit túlvállaltam magam..legalábbis a combom nagyon azt súgja :P

Zebu Ezt megsasolom, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3668) Zebu válasza Sirandrish (#3667) üzenetére


Zebu
addikt

Ha tényleg tekersz és az a célod, hogy fejlődj, akkor szép lassan a cigi elmarad majd magától mindenféle rossz érzések és megerőltetés nélkül. Majd meglátod.

A környezetemben pont ismerek ilyet, aki azért dobta el a cigit...

(#3669) venember83 válasza Phvhun (#3633) üzenetére


venember83
nagyúr

Stringbike sajnos halott ötlet a nemzetközi sajtó szerint is, nem csak bizonyos magyar cikkek alapján. Más, mint a lánc, de nem tűnik jobbnak.

(#3670) -HajTömeg- válasza Sirandrish (#3663) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Kezdők még általában a nyereg magasságát állítják be rosszul.
A lábadnak majdnem teljesen nyújtva kell lennie,mikor a pedál lent van.
Így fejted ki a legnagyobb erőt és nem terheled meg a térded.

lukaszokni

Nekem a max sebességgel van gondja.
Tegnap pl azt írta 73km/h mentem. Ami mondjuk igaz természetesen... ;]

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#3671) Teasüti válasza Sirandrish (#3667) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy Istenes izomlázat úgy egy hét kipihenni, ha nem akarsz rádolgozni. ;]
Ha erőt veszel magadon és úgy a második-harmadik napon, amikor a legjobban fáj az izomláz, jót fog tenni ha akkor ráedzel (komoly bemelegítéssel, majd laza "regenerációs" edzéssel - kizárólag aerob tartományban, ha nincs pulzusmérőd, vagyis amíg könnyedén nyugodtan tudsz lélegezni - és utána finom nyújtással).
Az ízületi fájdalmak azok már komolyabb dolgok, azt csak megelőzni jó.

Szóval igen, a pihenés az egyik legfontosabb része az edzésnek. ;)

(#3670) -HajTömeg-
Fenéket kell teljesen nyújtva lennie. :N
Ezt max. a sarokkal ráállok a nyeregmagasság beállításához résznél olvashattad.
Tekerés közben még véletlenül sem kell teljesen kinyújtani, mert az provokálná az ugró térd szindróma kialakulását.
Ha jól emlékszem olyan 20-25° szögeltérés körül az ideális a térdhajlításnál a pedál alsó állásában (ugye nem sarokkal hajtunk).

[ Szerkesztve ]

(#3672) Sirandrish válasza -HajTömeg- (#3670) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen-igen és igen...már 28 ember mondta ezt előtted , de nem is tudom..akkor kb úgy ülök a bringán mintha egy gyorsasági motor lenne :D Nekem meg az nem olyan kényelmes :B

Zebu A próféta szóljon belőled :R

Teasüti A tegnap délutáni kis túra után felállni alig bírtam, de valamiért nagyon akartam szóval este még mentem egy laza 5km-s karikát..a combom a 3. tekerés után visított de azért továbbmentem..
Viszont a végére a popókámat már olyan szinten törte az ülés hogy ordibálni tudtam volna :DDD

Szóval...ma pihenek :))

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3673) pengemetal válasza Zebu (#3668) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Sajnos ez nem így megy! Nem a biciklizéstől marad el, hanem agyban kell eldönteni, hogy leteszed.
450 napja nem cigizek, sokáig cigiztem, mellette verseny sportoltam elég jó eredménnyel.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#3674) venember83 válasza -HajTömeg- (#3670) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem amikor lent van a pedál, hanem amikor a nyeregtől legtávolabb van a pedál, ez kb. 7 óránál van.

(#3675) -HajTömeg- válasza venember83 (#3674) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ok, lehet, de szerintem 5 óránál van a legtávolabb a pedál a nyeregtől,nem?
venember83
Ah,tényleg.
Oldalfüggő :D

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#3676) Teasüti válasza Sirandrish (#3672) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha megfelelő nyeregmagasság mellett konkrétan ráfekszel a bringára és nem országúti bringa, akkor rossz a vázméret, kormánymagasság, stucni mérete, stb. :D

(#3675) -HajTömeg-
Vázgeoja válogatja. Ha húzol egy képzeletbeli egyenest a nyeregcső tetejéről a középcsapágyon keresztül, akkor ahol metszi a hajtómű tányérját, nyilván ott lesz a legtávolabbi pont. Az 5 meg 7 óra állása meg nézőpont kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#3677) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Gyerekek döntsétek már el hogy hol kell a nyeregnek lennie mielőtt beállítom és nyomorékká tesztek :DDD
Legyen nyújtva a lábam amikor legalul van a pedál vagy sem?:D

Teasüti Jelenleg nem fekszem rá, de ha annyira felemelem a nyerget hogy nyújtva legyen a lábam tekerés közben akkor már kb igen :D
Egyébként a váz tuti kicsi nekem, de egyelőre nincs opcióm..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3678) Zebu válasza pengemetal (#3673) üzenetére


Zebu
addikt

Persze ezzel egyetértek. Mondjuk én nem dohányoztam soha, de azt gondolom, hogy a sport az ebben segíthet!

Sirandrish: korábban már linkeltem. Magasság kalkulátor nyereg állításhoz

[ Szerkesztve ]

(#3679) venember83 válasza -HajTömeg- (#3675) üzenetére


venember83
nagyúr

Attól függ, melyik oldalról nézed, 7 óra vagy 5 óra.

(#3680) SOAD19 válasza venember83 (#3679) üzenetére


SOAD19
addikt

Erre gondoltál, ugyi, vagyis ebből a nézetből 5 óránál: [link]

(#3681) Teasüti válasza Sirandrish (#3677) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs rá egyetemes módszer. Van viszont sok lehetőség a beállításra, ezek közül a legprimitívebb az, amikor sarokkal ráállsz a pedálra - alsó állásában - kinyújtott lábbal.
Ez mindenkinek egyéni dolga. Eleinte szvsz nem igazán jön ki pár mm ide-oda.
Majd ha megtanultál bringázni és megszoktad a gépet is, onnantól fogod érezni a mm-es változásokat.

Néhány módszer a tudományosabbak közül. Nekem a Holmes a szimpatikusabb, mert térd gondjaim vannak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3682) venember83 válasza anaqer (#3574) üzenetére


venember83
nagyúr

Vannak 1400-1500 gramm körüli vázak és megoldható viszonylag olcsón a 11 kg alá jutás, csupán figyelni kell az alkatrészekre, nem kellenek XTR és hiperkönnyű cuccok, csupán nem szabad semmi nehéz legyen. Épp tegnap láttam egy alu Scott Scale bringát az apróban kétszáz körül és valószínűleg 11 kg körüli tömegű volt kb. nulla szénszálas alkatrésszel.

[ Szerkesztve ]

(#3683) venember83 válasza SOAD19 (#3680) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen.

Nem kell valakinek egy Epic? :D Most már javítják Magyarországon is a tagot, ha valami gond lenne.

Teasüti: Innivaló camelbakbe s akkor az nem számít bele a bringa tömegébe. :))

[ Szerkesztve ]

(#3684) Teasüti válasza venember83 (#3682) üzenetére


Teasüti
nagyúr

[...] csupán nem szabad semmi nehéz legyen.
Mint pl. két teli kulacs? ;]

(#3685) pengemetal válasza Zebu (#3678) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Igen így van, ha megvan az elhatározás a sport jó segítség/motiváció!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#3686) peugeotmate válasza Zebu (#3656) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszönöm a részletes beszámolót. Én is attól félek, hogy nehogy túl nagy legyen a váz, mert az kellemetlenebb, mintha egy kicsit kisebb. Abból indulok ki, hogy jelenleg egy 17,5"-os MTB-t használok, ami már jó pár éve kisebb a magasságomhoz, mint az előírt. De ahhoz képest egész jól elvoltam rajta ezidáig, viszont most már azért hosszabb túrákon megérzem, hogy nem az igazi.

meg

(#3687) lukaszokni válasza lukaszokni (#3658) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Nem akarom szétoffolni a topikot, de csináltam még összehasonlításokat, hátha valakit érdekel.
Tegnap munkába menet pár másodperces különbséggel bekapcsoltam a három tracker appot: Strava, endomondo, Sports Tracker.
Beszéljenek a képek, vonja le mindenki, amit akar.

Az első képen a mért adatokkal egy kis térkép részlet, itt a max. sebességet találtam érdekesnek:

Itt pedig az indulási pontomról a képek:

A Strava-t még 1x lehetett volna zoomolni, endón is 1x, SpT-nek pedig ez a vége sajnos, nem enged közelebb - bár ő nem is rajzolta be azt a flikflakkot, amit nem is tettem meg a kerékpárral :), viszont ő sem rakta az útra.

LG P880-nal mértem, sztem az appokban kalibrált gps vevő érzékenység lehet a ludas. Talán Strava még azt is berajzolta, ahogy a zsebemben a készülék vertikálisan köröket/spirált ír le tekerés közben. :U
Vagy csak pozícionálnak folyamatosan? Fene tudja. :)

mAtx4ever!

(#3688) -HajTömeg- válasza lukaszokni (#3687) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ez jó kis teszt! :K
Érdekesek az eredmények, nekem Strava a max sebességet sokszor mellélövi, így viszont valószínűleg az átlagot is.
Endo a második képen konkrétan mintha az út felét nem rögzítette volna. Jól látom?
Ezek alapján szerinted melyik a leghitelesebb?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#3689) Sirandrish válasza lukaszokni (#3687) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát nekem az ST tűnik a legpontosabbnak :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3690) Sirandrish válasza Teasüti (#3681) üzenetére


Sirandrish
legenda

Rákukkantok.. :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3691) Zebu válasza peugeotmate (#3686) üzenetére


Zebu
addikt

MTB-ből én is kisebbet használok. Abból az nem feltétlenül problémás, mert mozogsz sokat. Időnként kiállsz, technikásabb szakaszok, stb...

Míg mondjuk egy trekking, országúti menetben sokat a pozíción nem változtatsz.. ott szerintem fontosabb ,hogy pontos legyen.

(#3692) Teasüti válasza lukaszokni (#3687) üzenetére


Teasüti
nagyúr

[link]
[link]

Amúgy vki feljebb felemlegette a km órát. Nos az óra jóval pontosabb mérő eszköz, mint a gps.
Főleg ugye lassú haladásnál, mint ahogy a cikkben is olvasható.
Autóban lényegesen nagyobb tempóban is csak irányadó értéknek minősül összehasonlítva a fedélzeti km órával.

[ Szerkesztve ]

(#3693) jackbacsi87 válasza lukaszokni (#3687) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Ezek egyszerre mentek???Max sebben meg átlag sebben azért elég nagy a szórás...vajon melyik lehet a pontosabb?

(#3694) Zebu válasza lukaszokni (#3687) üzenetére


Zebu
addikt

Asszem visszaállok a sports trackerre.

(#3692) Teasüti: Ez alapján mégsem...

[ Szerkesztve ]

(#3695) Tomi_Sci válasza Zebu (#3678) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nekem ez a kalkulátor 1,5 cm-rel a számomra ideális fölé tenné a nyerget, az azért elég sok. Nektek hogy aránylik a számolt és a használt magasság?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3696) lukaszokni válasza -HajTömeg- (#3688) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Úgy képzeld el, hogy én valójában a zöld vonalon haladtam. :D

Nem tudok dönteni hitelesség szempontjából. Nekem úgy tűnik, mintha az Endo slendriánabbul mérne, látszik is, h levágja az utat, viszont az átlagértékeket ettől függetlenül eltalálja. Viszont az erős hiba, h nem írja ki a valós végsebességemet, arra azért mindig kíváncsi vagyok. :D

(#3692) Teasüti: Köszi! Átnyálazom. :)

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#3697) Teasüti válasza Zebu (#3694) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:DDD

Amúgy nem értem miért nem lehet állítani a frissítési gyakoriságon.
A Locus Pro-ban (bocsi, csak túráztam is párszor és ezért áll annyira közel hozzám :B ) pl manuálisan be lehet hangolni egy tracker sémákat a szerint, hogy milyen felhasználásra szánjuk. :K
Pl futáshoz beállítható egy kisebb frissítési gyakoriság, beállítható erősebb magasság-szűrés, az iránytű figyelembe vétele, stb. Míg egy gyorsabb járműhöz megadható gyakoribb frissítés, stb.
És akár dinamikus séma is használható, hogy mondjuk adott sebesség alatt kisebb frissítés, adott sebesség fölött gyakoribb.

Na most ezeket hiányolom a tracker alkalmazásokból, amik lényegében csak egy front-end programok és semmihez nem lehet hozzányúlni a motorháztető alatt. És mindegyik statikus mintavételezést végez, semmi intelligencia nincs bennük. Pl. miért nincs mondjuk térképes korrekció, ha van elérhető térkép?? Mondjuk ráhúzza egy Gmaps-re a rögzített útvonalat és korrigál adatbázisból. :U
Nem hinném, h ilyenek csak nekem jutnak eszembe...

Ezek alapján ST-t én egy gyorsabb járműhöz választanám, ahol nem kacskaringózik annyit a gps pozíció.
A többit meg lassú mozgáshoz, futáshoz, sétához, stb.

[ Szerkesztve ]

(#3698) -HajTömeg- válasza lukaszokni (#3696) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Akkor Strava mi a túrót mért? :D
Nekem a nyomvonalak stimmelnek, a max sebességet szokta túllőni, tehát nekem pont abban gyenge strava.
A kép alapján Endo alvó módban volt :D
Egyébként mintha induláskor lettek volna megzavarodva, az első képen kb ugyanaz a nyomvonal mindegyiknél.
Még sport tracker teljesített a legjobban,nem?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#3699) Sirandrish válasza lukaszokni (#3696) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nálam ilyen hibák ezidáig nem jöttek elő. (Endomondo)
Azt észrevettem hogy pl ha lakótelep körül megyek ahol rengeteg a betonház ott azért pontatlanabb, viszont kint az utakon pontosabb néhány fokkal.
Eltérés persze mindig van de én olyat még nem tapasztaltam hogy betesz az útvonalba 4-5 kanyart mert az jó :D

Mindenesetre a lényeg látható rajta szerencsére, szóval max nem zoomolok agyig és jó is :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3700) lukaszokni válasza -HajTömeg- (#3698) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Rejtély. :D Mondom, szerintem a gatyám zsebében történő vertikális mozgást is veszi, meg valszeg kis idő telik el, míg több műholddal is kommunikál, már ha kommunikál többel.
Teszem azt csatlakozik az elsőhöz, pár másodperc múlva a másodikhoz... hogy így pozícionál, egyiktől x távolságra van, másiktól y, és számolgat, majd bebfögi, h mennyi mégis. :D én ezt gondolnám, de lehet hülyeséget beszélek. :)

(#3697) Teasüti: ezzel egyet értek, Endonál egyértelműen látszik, h kb 1sec-enként frissít, annyi idő alatt meg nagyon sok minden történik az úton 50km/h-nál. :)

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.