Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167001) truefx válasza nmate91 (#167000) üzenetére


truefx
aktív tag

Azért simán össze lehet hozni a Budai hegyek között és a Pilisben is 1000+ métert, csak szabadidő kérdése. Másrészt az, hogy mászásra van kihegyezve, csak az egyik feature, és marketing szöveg, igazából az, hogy egy bringa merev, és könnyű, nem csak a mászóknak lehet csábító.

(#167003) ZolkoW válasza jjeahh (#166975) üzenetére


ZolkoW
őstag

komoly, valamiért úgy sejtem, sose lesz ennyibe kerülő autóm se :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#167004) Because válasza Maximum1 (#167002) üzenetére


Because
őstag

Tehát ennyivel emelkedhet az elektromos kerékpárok ára

(#167005) Hasaggymeg válasza Csokicsibesz (#166988) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hol fáj? Ha sokat ülök nyeregben,nap mint nap visszaülve,akkor hiába jó a nyereg,csak fájni kezd kicsit az ülőcsontokon.Ha szélesebb mint kellene akkor inkább a belső combdörzsölés jellemző. :F

xyzsolt+Toobee...ott szerintem a párnázottsággal,vagy egyébbel lehet a baj.Úgy vélem szélesebb nyereg csak kidörzsölhet belül,meg nehezebb lehet a kelletténél,de ülőcsontodon nem lehet rosszabb mint a keskeny,míg a túl keskeny viszont tényleg kényelmetlen ha ülőcsontjaid nem fexenek fel. :F

Maximum1...mehetne bringára is nemcsak rásegítésesre! :((

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#167006) bardi


bardi
aktív tag

Ha már nyereg téma, Budapest-Esztergom között melyik boltot ajánlanátok, ahol nagy választék van nyergekből, és tudnak segíteni kiválasztani a megfelelőt, lemérik az ülőcsont távolságot, illetve nem tudom még mit csinálnak ilyenkor. Mostanit se érzem az igazinak, állítgatással se jutottam sokra.

'92 Honda VFR 750

(#167007) evilskati válasza gabro0 (#166985) üzenetére


evilskati
aktív tag

Szuper lenne, ha bekerülne :R

(#166995) INTELligent:
Dunakiliti Vadvíz kempingtől szoktunk menni kajak/kenu túrákat. Ha lefelé is haladsz az ágakon, akkor van lehetőséged visszatérni egy lassú szembe folyású ágon a kempinghez, ebből persze csak egy ilyen van. Mikor először voltunk, akkor én térkép alapján nem ezt az ágat találtam meg, hanem a gyors folyásút. Az volt a furcsa, hogy a szembejövők vagy nagyon röhögtek vagy elismerően bólintottak a küzdelem láttán. Fél óra erőltetett menet alatt, ha 10 métert sikerült megtenni. Feladtuk, hagytuk, hogy vigyen az ár, majd kikötöttünk Doborgaz előtt a töltés oldalon. Innen 8-10 kilométert kellett volna visszasétálnom a kempingig a kocsiért, de egy arra járó vadász megszánt és elvitt :-)

[ Szerkesztve ]

(#167008) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezért is jó a csúblessz,egyből le is jön csak kell feltenni az újat és tölteni a tejet bele. ;] [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#167009) ZolkoW válasza Csokicsibesz (#166988) üzenetére


ZolkoW
őstag

Az egész forma lehet nagyon eltalált, meg nagyon nem neked való is. A nagyon domború nyergeket pl. én nem is értem, pedig a legtöbb az ilyen. (nem is a csontomnál támaszt,hanem közötte...) Aztán van a lovas testtartása, ezt legalább 3 kategóriába sorolják, aszerint hogy mennyire dől előre. Én ezzel kapcsolatban is bizonytalan vagyok, de szerintem nem dőlök úgy előre,mint egy átlag "sportos" montis. A Fiziknek van ez a Spine Concept (vagy az nem nekik van?) felfogásuk, 3 állatfajjal szemléltetik a hajlékonyságot. Na mindegy is, én egy ideje a minél laposabb/síkabb nyergeket keresem, de mint sok másban, ebben is kiderülhet,hogy fordítva ülök a lovon, mert vagy én nem csinálok valamit jól, vagy a nyereggyártók 90%-a :) Persze az én igényem szerint, a nagytöbbségnek lehet hogy jó, amit csinálnak. Az Ergon is olyan,hogy oldalnézetből (és hátulról is) majdnem sík, de egy kevéske kis mélyedés csak van a közepén, már ha a kivágást nem nézzük, akkor is. Ezzel az a bajom, hogy azt a paradox helyzetet idézi elő, hogy ha elöl nyom, akkor az elejét kell emelnem, ugyanis akkor jobban hátracsúszok (pontosabban nem csúszok előre, hanem ott ülök, ahol szeretnék), de így az eleje mindig felfelé néz, és annak az orr-résznek nem kéne ott lennie. Alig van olyan nyereg, ami oldalnézetből sík (pl. Fizik több típusa..). Ma hazaérve szerencsére azt láttam,hogy van még tartalék dönteni, még nem fog talán nyomni, ha már ott vízszintes,ahol ülni szeretnék (hátul), de meglátjuk. Egyébként az ülőcsontomat nem törte, szóval lehet jövője. Most adtam esélyt a párnázottabb borításnak, eddig keményebb nyergeim voltak. Ja igen, a párnázottság... a nagyon puha, süppedős nekem tuti zsibbasztana, azt azért kerülöm. De ebben sem tudok általános tutit mondani. Próbálok az eddigi nyergeim alapján olyan formákat keresni, amik ránézésre jók lehetnek, de volt már,hogy elhoztam ismerős boltjából kettőt próbálni, és nem az lett jó, amelyikről azt gondoltam,hogy jó lesz.. és nálam az is hetekig tart , hogy bejátsszam a szöget, ahol a legjobb :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#167010) xy.zsolt válasza nmate91 (#166998) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ja, hát tőlem egy 1740m magas hegyhez (Hochwechsel) 110 km-t, egy 1000m magashoz (Hohe Wand) 70km-t, 800m magashoz pedig csak 50 km-t kell tekernem....és persze vissza gurulni :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167011) INTELligent válasza evilskati (#167007) üzenetére


INTELligent
senior tag

Strava-n vagy? Mert akkor bekövetnélek :D.
Igazából elég gáz, hogy Szigetköziként eddig egyszer jutottam el vízitúrázni... Ez alapján tényleg jó lenne, ha ezt is beraknák. Sőt, akkor elsőrendű pecás térkép is lenne, mert meg lehetne jobban mondani, hogy melyik ágakat kedvelik az egyes halfajták.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#167012) jjeahh válasza Maximum1 (#166994) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is tetszenek a Pirelli gumik, bár a monti külsők állítólag annak ellenére, hogy a gyártó mindenevőként reklámozza őket, a sarat nem szeretik :N . Ami még nagyon szimpi újabban, az a Teravail :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#167013) robee19 válasza 6030D (#166987) üzenetére


robee19
tag

Azokat szoktam látni, de az már nekem túl kemény lenne:D

(#167014) #75376384


#75376384
törölt tag

Végre elállt az özönvíz és melóból is sikerült emberi időben haza érni.

kettőskeresztrandomalpesito

(#167015) Csokicsibesz válasza ZolkoW (#167009) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Az a bajom, hogy nem nagyon tudom mit kéne keresnem.
Egyszerűen kényelmetlen és érzem, hogy zsibbad mindenem, gyárilag valami hasonlóval jön a bicó.
WTB van egy ülő csont kalkulátor ami a csukló szélességből számol. Az alapján 133 mm az ülőcsont távolság és 131-155 mm közötti nyerget ajánl.

Nem tudom ez mennyire pontos, de valószínűnek tűnik, hogy az M-es méretűnek jónak kéne lennie.

(#167016) Maximum1 válasza jjeahh (#167012) üzenetére


Maximum1
őstag

Ezt már meg is kívántam a Gravelra, én a Challenge márkával szemezgetek.

vzarmo nem gyenge hely, ilyen helyen laknék tolnám klettersteig-et amikor csak tudnám.

[ Szerkesztve ]

(#167017) 6030D válasza robee19 (#167013) üzenetére


6030D
Ármester

Nincs olyan, hogy kemény nyereg, csak sz@rul megtervezett. :) Meg nyávogós rider. ;] Vedd meg, ha nem tetszik, fél ár + rókapostával átveszem. 4000-et bukhatsz. :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#167018) mrzed


mrzed
senior tag

Sziasztok!
Városi közlekedéshez szeretnék venni egy agyváltós kerékpárt. Rengeteg utánaolvasás és keresgélés után két kiszemeltem maradt:
Gepida Alboin 500 és
Csepel Spring 300
A csepelért kb 12e -el kellene többet fizetnem.
Szerintetek melyik lenne jobb vétel?

(#167019) Maximum1 válasza mrzed (#167018) üzenetére


Maximum1
őstag

Linkeljél, alboin 500 nem agyváltós, a Reptila 500 igen, de a csepel közt én 50 ezer difit látok.....
Használtan sokkal jobbakat kapni, esetleg ha az is jó.

(#167020) mrzed válasza Maximum1 (#167019) üzenetére


mrzed
senior tag

Bocsánat, igazad van Reptila 500-ról van szó.
A gepidát találtam 209900 + 4800 szállításért,
A Csepel Spring 300 pedig 227900 -ért szállítással.
A reptilát már kedden hozná a futár, a spring-re várni kell 1-2 hetet, most van gyártás alatt, de az akcióban meg is kapnám.

(#167021) Nutra válasza xy.zsolt (#166918) üzenetére


Nutra
tag

Ha le akarod ezeket menteni, segíthetek. Nekem fullos komoot van, ha megosztod, lementem neked és elküldöm a gpx-et.

(#167022) Maximum1 válasza mrzed (#167020) üzenetére


Maximum1
őstag

A Csepelben Alfine váltó van, jobban jársz vele, jobban bírja a vizet, jobbak a tömitései.

(#167023) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy megbízható, jó boltot Pesten, ahol KTM-et is forgalmaznak és kipróbálhatók a megfelelő méret kivalasztasa miatt?

A másik kérdésem, hogy 100k alatt milyen női city bike-ot ajánlanátok? Kritériumok a kényelem, első kosár, kitámasztó és hogy 3 nap alatt azért körbeérjen a Balatonnál :)

(#167024) Hasaggymeg válasza Kasya (#167023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Miért csak KTM játszik? Csak mert meglehetősen túlárazottak (meg kell fizetni a nevet) és főleg a mostani szűkös kínálatban így egyetlen márkára korlátozva nagyon kicsi lesz a mozgástér.Ami a 100e alatti női bringát illeti valami Decathlonos,vagy talán Gepida lesz újan annyiért...vagy használt.Úgy bolt mint néhány hírdető oldalt is találsz az összefoglalóban,érdemes odatelefonálni és kérdezni pontos méretről mielőtt odafáradsz,talán a SpeedBike rendelkezik a legnagyobb megtekinthető készlettel a keresett bringából.A Balaton körbetekerése meg inkább kitartás,láb (meg ugye hátsó) kérdése mintsem bringáé. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#167025) jjeahh válasza Maximum1 (#167016) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kár, hogy monti gumit nem gyártanak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#167026) robee19 válasza 6030D (#167017) üzenetére


robee19
tag

Az csak egy dolog, hogy bukok rajta, de hogy még rókázzam is le... Tudod te mennyit kell innom ahhoz?!:D
Most is SLR van, csak a nehezebb

[ Szerkesztve ]

(#167027) Kasya válasza Hasaggymeg (#167024) üzenetére


Kasya
nagyúr

Még 2005-ben vettem egy KTM ultra sport-ot, az 2017-ig hibátlanul kiszolgált (villát kivéve, az volt a gyenge pontja). Aztan eladtam, de most szeretnék újra nekivágni a világnak. Igazándiból az elégedettség és jó tapasztalatok miatt gondolkodnek most is abban.
Az árazáson valóban csodálkozom. Anno 280k volt az aluvazas, deore es deore xt felszereltség, amit a honlapon most közel dupláján latok. Pedig akkor se volt olcsó.

Milyen márkát nézegessék még? Azért nyitott vagyok, de a KTM sok sok km és túra alatt volt társam.

(#167028) bringasisti válasza Kasya (#167027) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha a Balaton a cél akkor lehet hogy egy merev villa jobb megoldás azok után hogy említetted az előző gép gyenge pontját

BENEFON DELTA--------N8

(#167029) Kasya válasza bringasisti (#167028) üzenetére


Kasya
nagyúr

Bocsanat, ha felreertheto voltam, ket kulon bicikli lenne:

Egyik egy noi city bike, ami nem elorehajlos es kenyelmes. Nehez, nem gyors, de annal elvezhetobb vele a tekeres annak, aki nyugis tempoban akar haladni. Itt lenne a 100k a max keret. Paromnak ez lenne a legjobb.

A masik egy hardtail bike lenne, ami vegyes hasznalatot szolgalna alattam. Itt kotodom a KTM-hez, de persze mast is meghallgatok (hisz azert vagyok itt). Ezesetben inkább a Deore kategoriat keresem (bar az xls-rol is jókat olvastam).

[ Szerkesztve ]

(#167030) mrzed válasza Maximum1 (#167022) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm a segítséget.
Nézegettem a használtakat is, de annyira nem értek hozzá, hogy bele merjek menni... na meg a közel kétméteres magasságomhoz 60-as körüli vázzal kellene, ez is jócskán szűkíti a lehetőségeket. Megnéztem az építés lehetőségét is, de úgy kb 50%-al drágább lenne. Az is megfordult a fejemben, hogy veszek egy alap gépet, és azt fejlesztgetem, de ott meg rajtam maradnának a kiszerelt, alap cuccok. Na meg az utóbbi esetekben számolni kellene a kerékfűzéssel is... ezt még megoldanám, de a centrírozást...

(#167031) Maximum1 válasza mrzed (#167030) üzenetére


Maximum1
őstag

Mennyi lenne a keret?
Kintről is rendelhetnél.
Cube Hyde széria
Ezek sportosabb geometriák, városban jobbak mint amiket linkeltél, azok inkább hosszútávra vannak.

[ Szerkesztve ]

(#167032) manager2220 válasza Kasya (#167029) üzenetére


manager2220
tag

Írtam privát üzit.

(#167033) Hasaggymeg válasza Kasya (#167029) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha idei nyáron akarod körbetekerni a Balatont (meg amúgy montizni) akkor 3 lépést ajánlok.1.Keress elérhetőt méretedben 2.véleméyeztesd itt (bárhol) 3.vásárolj. Az lehet a Rockridertől a BMC-ig akármelyik nem nagyáruházi márka,csak éppen találj valamit a mostani egyre szűkebb kínálatban.A Decathlon,mely aztán pont a mennyiségről híres,éppen minap kért elnézést a világon összes potenciális vásárlójától,hogy nem tudja kerékpárvásárlási igényeiket kielégíteni,és ígérte ezerrel dolgozik rajta.Tehát nem rózsás a helyzet,azt mondták 70%-al nőttek kerékpáreladásaik mikközben a gyártósorok valószínűleg hetekig álltak.Ami a KTM márkát illeti alátámasztod túlárazottságát,2005-ben 280e-ért alumínium,sz@r villával marha drága volt! :( Én pont tíz évvel később vásároltam jobbat,szinte ugyanannyiért.(309e-ért).

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#167034) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

SRAM DUB Pressfit hajtóműnél valaki tudja, hogy működik az a gyűrű, ami a bal hajtókaron van? Mi célt szolgál és, hogy kell beállítani?

(#167035) mrzed válasza Maximum1 (#167031) üzenetére


mrzed
senior tag

250e HUF-ban húztam meg a lélektani határt.
Ezért a pénzért szeretném megtalálni a legjobb ár/teljesítmény/funkcionalitás/felszereltség arányt. Nyilván a városi közlekedésben a tárcsafék nem létkérdés, inkább csak mutatós extra. Na meg nem a felni élettartalma terhére húzogatom a fékkart.

(#167036) Because válasza mrzed (#167035) üzenetére


Because
őstag

egy 2014-es kellys cliff 10-est használok már több mint 5 éve, együtt kezdte pályafutását volt kolléga nexus 3 agyváltójával az én sima altus hátsóm, de a nexus behalt 1 év után (mondjuk a legalja kategória agyváltóból) míg nekem a mai napig az van rajta. 5 éve bírja a napi használatot, meló, bevásárlás, fedetlen bicótárolóban szikkasztja a nap, veri az eső. persze minden tavasszal darabjaira szedem és minden megkapja a zsírt, olajat, lánc, fékpofák cseréje történik. ezt azért írom, hogy megfelelő karbantartással egy alap gép is kiszolgál jó pár évig.

(#167037) Hasaggymeg válasza metrion (#167034) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nézd meg itt hátha rájössz.(én nem néztem végig.) [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#167038) metrion válasza Hasaggymeg (#167037) üzenetére


metrion
aktív tag

Köszönöm! :) Előfeszesség állító, nagyon gagyinak tűnik (műanyagnak tűnik), ha nincs beállítva akkor mozog az egész jobbra-balra. :DDD Egyébként ilyen lesz az új bringámon, megkapom az új XC 50-t, ennyi szenvedés után. Kár, hogy felszereltségben visszalépés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#167039) bardi válasza Hasaggymeg (#167037) üzenetére


bardi
aktív tag

Hú, ez egy integrált deore hajtóműhöz képest tragikus :D Kb beszórom a vázba, és kész, itt meg még hézagoljak, ráadásul a nagyobb átmérőjű tengely miatt a csapágy valószínű még kevésbé lesz tartós.

'92 Honda VFR 750

(#167040) MaciG


MaciG
addikt

Üdv.

Erről a Visitor bringáról vélemény?
Hobbi célra lenne, 80% országút, 20% városi használat. A méret elvileg jó, 184cm magas vagyok. Mindenképpen olyan bringát szeretnék amivel "haladni" is lehet :)
És ha ez nagyon rossz választás, akkor mi lehetne helyette hasonló árkategóriában?

BANZAII

(#167041) metrion válasza bardi (#167039) üzenetére


metrion
aktív tag

Azért durva, hogy a 620 ezres Meridában is ez van: [link]

(#167042) Hasaggymeg válasza metrion (#167038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+bardi...ezt a bonyolítást a hajtóműcsapágy körül én sem igazán értem. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#167043) metrion válasza Hasaggymeg (#167042) üzenetére


metrion
aktív tag

Biztos megvan az előnye, most néztem egy csúcs Meridát 2,4 millióért az is PressFit és ugyanúgy Preloados XTR hajtókar. Valaki megszakérthetné. :)

(#167044) bardi válasza metrion (#167043) üzenetére


bardi
aktív tag

Minden DUB hajtómű ilyen gondolom.
Tényleg az XTR is ilyesmi, nem értem, alatta lévő szinteken ott van a tök jól működő rendszer, legalábbis nekem még nem volt gondom vele.
A pressfit csapággyal nekem nincsen bajon, szerintem teljesen jó, mínusz 1 lépés a gyártásban, ebből adódóan a tűrése is jobb lehet. Mostani vázamban is az van, és simán működik a klasszik shimano megoldással, semmi kotyogása nincsen.
Még ha a preload beállításhoz lenne valami nyomaték, meg mód, hogy meg tudd húzni, de semmi, pedig nem lenne bonyolult baloldalon, kéne egymással szemben egy 1/4"-os kivágás, amibe közvetlen bele mehet a nyomatékkulcs.

'92 Honda VFR 750

(#167045) Hasaggymeg válasza metrion (#167043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Utána kell nézni mondjuk úgy,hogy preloaded bottom bracket any good? [link] :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#167046) Hasaggymeg válasza MaciG (#167040) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagyon rossz,inkább Riverside akárhány. [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#167047) ZolkoW válasza metrion (#167038) üzenetére


ZolkoW
őstag

mi a baj vele? összerakod, tekersz rajta kézzel, és kész, a végén lerögzíted a pici imbusszal.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#167048) xy.zsolt válasza robee19 (#167013) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hosszabb távon jobb a kemény nyereg....legalábbis nálam ez vált be. Pl ma tekertem 65 km-t és úgy száltam le róla ahogy fel....csak elfáradva :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167049) xy.zsolt válasza Nutra (#167021) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszönöm a felajánlást, de tegnap már BRouter-en újraterveztem és lementettem őket a mobilomra.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167050) Gergőke88 válasza xy.zsolt (#167048) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én is mentem ma 63km-t, vegig szembeszél volt....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.