Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) fpeter07 válasza Zebu (#2549) üzenetére


fpeter07
veterán

2 necces? Akkor a 6-8 minek számít? :D

(#2552) Doki-HUN1978 válasza Zebu (#2549) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nem egy belsőmre nyomtam már 5-6 foltot is. Ha rendesen megcsinálod nem lehet probléma vele.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2553) dqdb válasza Stauffenberg (#2550) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bár most azon vagyok, hogy lehet inkább feltennék egy kulacstartót és az U-lakatot tenném a hátizsákba, mert az csak akkor van velem mikor melóba megyek és az nem nagy táv.
Kicsi U-lakatot használok (15×7 cm), munkába a nagy hátizsák palacktartó zsebében utazik. Ha kimondottan bringázni megyek és egyedül, akkor a kis hátizsák belsejében.

A laptopot ne úgy képzeld el, hogy egy nagy súlyos dög, hanem MacBook Air 13", annak nem kell sok hely
Egy bringás hátizsák általában keskeny és hosszú, hogy minél kevésbé akadályozza a hát szabad szellőzését. Egy laptop ellenben széles, akármennyire kicsi is. Én egy 14"-es laptopot cipelek a 25 literes hátizsákban (a tiédhez képest körülbelül +1 cm mindegyik dimenzióban a mérete), és míg szélességben éppen jó. addig bármikor bepakolok több napra való bevásárlást a laptop+tartozékai+bringás kellékek mellé. Vagyis hiába lenne nekem elég térfogatra elvileg 8-9 liter is, ezt a méretarányok miatt 25 literes formában kapom csak meg úgy, hogy a laptop beleférjen.

Egy 10"-es iPaddel már nincsen ilyen probléma, az már belefér valószínűleg egy 10-12 literes bringás hátizsákba is.

Szóval ami inkább lényeg lenne, hogy esőben ne ázzon be és a hátrész úgy legyen kialakítva, hogy a lehető legkevésbé izzadjon bele a hátam. Ilyesmi akad 5-6 ezer körül?
Szerintem nem. Ennyiért maximum könnyedebb túrázásra alkalmas modellt találsz, amihez nem jár vízálló borítás, és a hátrésze is csak gyalogos közlekedés esetén működik, bringán nagyon nem. Rétegtermék, speciális anyagok és ebből következően magas ár ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2554) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Tegnap tekertem egyet és a budai alsórakparton is mentem, autó nem volt, mert még le volt zárva. Gondoltam ez ma is így lesz, de nem, már megnyitották és voltak autósok. Viszont többen dudáltak, mutogattak...nem lehet lent menni? Táblát nem nagyon láttam (nem is figyeltem), ok hogy fent van a bicikli út, de az most tele van turistával, max. 10 km/h. Hétköznap tuti nem mennék ott, de nem nagyon értettem az autós felháborodást, ráadásul 30-as tempó fölött mentem és a forgalom is gyér volt.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#2555) venember83


venember83
nagyúr

(#2556) Zoli133


Zoli133
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, holnap megpróbálom befoltozni.

(#2554) pengemetal: Szoktam arra járni autóval és nem a legszélesebb utak egyike eléggé zavaró ott biciklist kerülgetni, nincs sok hely rá. Sajnos ez nagyon sok útra igaz, hogy kevés a hely. :( (Kerékpárosként és autósként is megállapítva)

Egyéb: Mai defekt előtti kerékpározás közben láttam több családot is kerékpárral ez jó meg midnen, de komolyna mondom, kiselőadást fogok tartani, hogyan közlekedjönk kerékpárral címen, a behajtani tilos táblát nem ismerik, elfoglalják az egész utat, úgy kell kerülgetni őket. Bár a rovogós akivel tegnap találkoztam mindenen túl tesz: Jön velem szembe, kettőnk között fekvőrendőr, bal oldalán áll autó. Ő úgy döntött átjön a szembesávbe kikerülni a buckát tehát az én oldalamra (ahol egyébként én is elakartam menni a fekvőrendőr melett) Ha nem vészfékezek akkor felkenődök a cuccára és még ő mutogatott nekem.....

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#2557) hoffman_ válasza venember83 (#2555) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nagyon jó hangulata van :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2558) TESCO-Zsömle válasza Zebu (#2549) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezért szoktuk nagybátyámmal felfújt belsőre ragasztani a foltot. Akkor abban az állapotban fogja meg maga alatt a gumit, ahogy üzem közben is állnia kéne.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2559) Stauffenberg válasza dqdb (#2553) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor végső soron az a lényeg, hogy ennyiért nem kapok olyat amit szeretnék.

Így szerintem maradok ennél a piszok olcsó Dechatlonos táskánál. Veszek egy olcsó sima műanyag esőkabátot és odaadom a díszletes barátnőmnek, hogy alakítsa át úgy, hogy rá tudjam tenni a táskára ha esetleg elered az eső. :)

A hát kialakítás az meg olyan amilyen. Addig megteszi amíg nem veszek egy normálisat.

(#2560) fi:zi'k válasza Stauffenberg (#2559) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én vagy 2 éve kb 500 Ft-ért vettem ilyen vízhatlan táskahuzatot. Nem tudom most mennyiért dobálhatják.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2561) dqdb válasza Stauffenberg (#2559) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor végső soron az a lényeg, hogy ennyiért nem kapok olyat amit szeretnék.
Igen, ez.

Így szerintem maradok ennél a piszok olcsó Dechatlonos táskánál. Veszek egy olcsó sima műanyag esőkabátot és odaadom a díszletes barátnőmnek, hogy alakítsa át úgy, hogy rá tudjam tenni a táskára ha esetleg elered az eső.
Esővédő huzatnak tökéletes megoldás.

Ez a táska rá fog olvadni a hátadra pillanatok alatt még üresen is. Ha rá tudsz applikálni a hátrészre két függőleges csíkot valami keményebb habszivacsból távtartó gyanánt, azzal már sokat nyerhetsz, mert így a hátadra jut némi menetszél is. Ha nem tömöd meg a táskát, akkor nem probléma a mellkaspánt hiánya, szóval ne tömd meg :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2562) Zebu válasza fpeter07 (#2551) üzenetére


Zebu
addikt

Ejha!

Na azért már nem veszem ki a kukából! :) Inkább veszek occó belsőt a Decathlonban :)

Az már érdekesen néhez ki felfújva :)

(#2558) TESCO-Zsömle: Azt hogy csináljátok? Milyen folttal és ragasztóval? hogy a fenében tapad az meg?

[ Szerkesztve ]

(#2563) TESCO-Zsömle válasza Zebu (#2562) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:F

Teljesen mezei javítókészlettel, csak reszelés/ragasztózás után felfújjuk a külsőt mielőtt rányomnánk azt a vackot...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2564) Zebu válasza TESCO-Zsömle (#2563) üzenetére


Zebu
addikt

CSak azért, mert próbáltam már úgy ragasztani, hogy volt benne kis levegő és levált, nem maradt rajta...

(#2565) Tomi_Sci válasza Zebu (#2562) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Dechatlonban outi belsőt is lehet kapni annyiért?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2566) Zebu válasza Tomi_Sci (#2565) üzenetére


Zebu
addikt

igen... 890 HUF az is. 40-es szeleppel.

Amúgy ez nagyon jó ár jelenleg szerintem. 2 ultremo külső + 2 belső: [link]

65 ojro

(#2567) Stauffenberg válasza dqdb (#2561) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem ez nem akadály, mert egy 1500 Ft-os táskát nem szégyellek szétvarrni. Meg akár egész ízlésesen is meg tudnám csináltatni a párommal, ő színház díszletes, bármit rávarr bármire csak tű és cérna kérdése. :D

Megtömni nem akarom. U-lakat lenne a legnehezebb benne, de az csak amikor munkába megyek (3 km).

----------

Apropó: Ha az U-lakat átkerül táskába, akkor tudok feltenni kulacstartót. Vagyis csak tudnék, ha lenne neki kialakítva furat vagy bármi egyéb. Szerencsére nincs, de nem akarom szétfúrni a vázat. Tudtok ajánlani valamilyen rögzítő bilincses megoldást?

(#2568) =HG= válasza Stauffenberg (#2567) üzenetére


=HG=
addikt

Itt nézz körül Vagy gyorskötöző. :)

[ Szerkesztve ]

(#2569) eszgé100


eszgé100
őstag

sziasztok,

most lőttem a hétvégén egy Specialized Hardrockot az ebay-en, de a fékekkel és a teleszkóppal (SR Suntour XCM) nem igazán vagyok megelégedve.

egy ránézésre 60kg-s csajszitól hoztam el, gondolom ezért van nagyon lágyra állítva teleszkóp és ez nem épp a legideálisabb az én 100kg-nak. mivel általában városban használom a bringát ezért csak annyira kellene keménynek lennie, hogy a padkán fel-le ugratáskor ne betonkemény legyen alattam, ezt gondolom be lehet lőni?

a másik a fékek, szerintem ezzel átb.sztak. nem tűnik megbontottnak, de mégis valahogy nem illik ehhez a bringához egy ilyen gyenge konstrukció. fékezéskor az egész teleszkóp beremegett, de nem tudtam eldönteni, hogy ez azért van, mert nincs rendesen beállítva, vagy mert túl nehéz vagyok? mivel ígyis-úgyis viszem a bikeshopba holnap, hogy mindent nézzenek át rajta és állítsák be nekem, ezért nem nagyon foglalkoztam vele, mikor kipróbáltam, de ha kell, akkor inkább kicseréltetem ezeket is, ezen már nem múlik a boldogságom.

összehasonlítási alap csak a korábbi 2012-es Trek 3500-as van (amit sikeresen elloptak két hete), nem volt rajta semmi extra, de minden tökéletesen működött, és azon valamilyen Shimano fékek voltak, azokkal maximálisan meg voltam elégedve, de a pontos típusára nem emlékszem, és a gyártó oldalán is Tektro van feltűntetve, ha esetleg valaki ismeri, hogy melyik lehetett az, kérem, hogy ossza meg velem

előre is köszönöm

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2570) Robo sapiens


Robo sapiens
tag

Szerintetek melyik a jobb váltó? Egy régebbi Shimano Deore XT (nagyjából olyan, mint ezen a képen), vagy egy 1-2 éves Shimano SLX (mint ezen a képen)? Az SLX-ről az egyik helyen azt olvastam, hogy valamelyik görgőhöz nincsen rajta csapágy, vagy valami műanyag akármin fut csak, míg máshol azt írják, hogy gyakorlatilag egy XT leszámítva a súlyt.

(#2571) TayRol


TayRol
veterán

Halihó!

Ajánlanátok nekem olcsó, de jó, alapfunkciós wireless km-órát? :)
Márka mindegy, és teljesen hobbi szintre kell csak.

Köszi,
TayRol

(#2572) Xantomas válasza Robo sapiens (#2570) üzenetére


Xantomas
őstag

Az újabb slx jobb. A Shadow rendszer messze jobb váltáskomfortot, láncfeszítést ad.

"valamelyik görgőhöz nincsen rajta csapágy, vagy valami műanyag akármin fut csak"
Ezt hívják csúszócsapágynak. A lánckerék felőli oldalon jobb is ez a fajta csapágyazás, mert enged oldal irányú mozgást is, ami kell a lánc átdobásához.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2573) Zebu


Zebu
addikt

Na gondoltam rádobok egy prizmát az első kerékre, hogy nehogy megbüntessen a törvény nevében az illetékes, de sajnos nem sikerült, mert az Aksium kerékben lapos küllők vannak és nem megy rá. Ehh bukta :(

Tudtok valamit ajánlani? :)

(#2574) Jorus válasza Zebu (#2573) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én a felnire ragasztottam ipari prizmafóliából csíkokat. Eddig nem kötött bele rendőr, pedig találkoztam velük többször a városban; igaz, hozzáteszem, konkrét ellenőrzésen még nem estem át.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2575) Jofi81


Jofi81
őstag

Valakinek nincsen véletlenül elfekvőben egy SPD adaptere, amitől csekély összegért megválna? A munkahelyre járkáláshoz nem szeretnék mindig SPD cipőt felvenni, sima cipőben meg kevésbé kényelmes és biztonságos a pedálom.

(#2576) Zebu válasza Jorus (#2574) üzenetére


Zebu
addikt

Felnire nekem nem nyerő, mert ott fog a fékem :)

(#2577) xylevi válasza dqdb (#2561) üzenetére


xylevi
tag

en is valami normalis taskat vadaszok korrekt aron, irtam is ide nehany oldallal elobb, de meg mindig nem talaltam megfelelot...nincs szukseg bele folyadektartalyra...az enyemben is lenne egy U lakat, valami innivalo, esetleg egy felso...a lenyeg, hogy ne izzadjam szet a hatam...en is 5-6 ezret kepzeltem el elso korben erre a celra, de ha jol olvasom, akkor ennyiert eselytelen...raszannek egy 10est is ha talalnek valami normalisat, 20at azt mar nagyon soknak tartom erte...valami hasznaltat 10 koruli aron ebayen vagy aliexpressen vagy valahol nem lehet levadaszni?

(#2578) rétisün válasza Zebu (#2576) üzenetére


rétisün
veterán

nem is a fékfelületre, hanem ahol a mavic aksium felirat is van.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2579) Zebu válasza rétisün (#2578) üzenetére


Zebu
addikt

Áh értem. Tudtok mutatni egy ilyet? :) Létezik borostyán színben?

Ilyenre gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#2580) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Tegnap túl estem első versenyemen, igaz csak egy húszas volt (Tour de Gyömrő), de szerintem pont ezért brutálisabb volt mint egy hosszabb távú verseny, mindenki helyezkedett egyfolytában, agyban is egészen leterhelő volt számomra, ennyi mindenre figyelni. Voltak hatalmas bukások, a legnagyobb amihez mentő is kellett -ha jól hallottam- az a fordítós pályának volt köszönhető, sajnos végig kellett néznem, TV-n keresztül nem tűnik annyira vészesnek egy ilyen...
Végül 173 indulóból 10. lettem, saját korcsoportomban 2., de többet ilyen rövid távú országúti versenyen nem hinném h részt veszek, gondoltam ez kezdésnek jó lehet :)) Viszont a végső sprint nagyon izgi volt :DDD

(#2581) Zebu válasza lsebestyen (#2580) üzenetére


Zebu
addikt

Derék! Szép munka! Én fosok kicsit a bolyozástól :)

(#2582) fi:zi'k válasza lsebestyen (#2580) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A rövidtávú versenyek mindig nagyobb intenzitáson mennek. :K
Grat a szép eredményhez! :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2583) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Őőő az normális, hogy emberek a Lockout karral "állítanak csillapítást"? :F
Én csak kapcsolóként használom az enyémet, kattanással jelzi is, mikor váltok.
Soha nem jutott még eszembe két állás között próbálkozni vele.

Normális felhasználásban nem külön kezelőszerv van a csillapítás állításra?
Mert értem én, hogy félig zárom le, akkor mi történik, de nem hiszem, h ez egészséges.
Ellenben a külön erre a célra való mechanikának, ha van ilyen rajta.

(#2584) SOAD19 válasza Teasüti (#2583) üzenetére


SOAD19
addikt

Az én teleszkópom a Lockout kapcsolónál a felirat olyan, hogy a Lock, és az Open állás között kis pöttyök, köztes értékek vannak. Most meg is néztem, és tényleg lehet fokozatosan állítani, ha jól éreztem. :K

[ Szerkesztve ]

(#2585) Muton válasza Teasüti (#2583) üzenetére


Muton
addikt

mivel az előfeszítést (preload) egy hülye tekerővel kell állítani, és nem egy fél mozdulattal, mint a lock-ot, azért az tök normális :K

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2586) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Wheeler Buddy 2 vázra épített "hétköznapi" bicaj Alivio fék-váltókarokkal, hátul outi sor+váltó, elöl Spyral ISIS-es kéttányéros hajtóművel, jó minőségű (Meridáról levett IKE feliratú, Alivio-Deore szintű) V-fékkel, Alex Adventurer felnikkel, Schwalbe Black Jack gumikkal, stb.-stb. most mennyit érhet? :F
GYAKORLATILAG új, pár éve lett összerakva, de csak 2-3x ha lett használva.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2587) Teasüti válasza SOAD19 (#2584) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szóval ne csodálkozzak ezen, csak mert az enyém nem ilyen. :D
Köszi!

(#2585) Muton
Nem értem. :N

(#2588) Ndruu válasza lsebestyen (#2580) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Grat! Én is kint voltam, de csak a túrá indultam. Jó volt, bár a felvezetés hiányzott. Voltak ugyan rendőrök a forgalmasabb és fontosabb kereszteződésekben, de némelyik főúton kaptunk pár dudálást az autósoktól. A vége is érdekes volt, mert egy kilométeres kocsisor torlódott fel Gyömrőn és ezt valahogy meg kellett előznünk. Megúsztuk élve az egészet, jó idő volt, jó levegő, én élveztem.

A szervezés nekem egy picit amatőrnek tűnt, elég sok technikai malőr becsúszott. Az eredményt összesítő laptop ellopása csúnya dolog volt, bárki is tette (remélhetőleg elkapják őket).

Itt a track.

Harrrr!!!!

(#2589) venember83


venember83
nagyúr

Nagyváradon lesz DH verseny, itt egy kép a pályapróbáról: [link]

[Link kicsit el volt írva, javítottam]

[ Módosította: Cathfaern ]

(#2590) SOAD19


SOAD19
addikt

Valaki felvilágosítana, teleszkópok terén. :B Van bal oldalt, gondolom a keménységet állító kapcsoló +/- jellel ellátva. + irányba tekerve keményebb, vagy pont fordítva? :F 65 kilóm miatt puhábbra kellene állítanom, de túl nagy változást nem vettem észre, hiába tekertem mindkét irányba, igaz csak bicaj mellett állva próbáltam tesztelni.
A Lockoutnál a fokozatmentes állíthatóság lehetősége miért is jó? Ez lenne a teleszkópom amúgy, vagyis ehhez hasonló: [link]

Bocs, a hülye kérdésekért. :B

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2591) Djuree


Djuree
félisten

tudnátok nekem ajánlani egy jó km órát? nem kell nekem semmi különleges, tudja az alapfunkciókat, de azokat jól. egyszerű legyen kezelni.
5000ft körül...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2592) fi:zi'k válasza SOAD19 (#2590) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A bal oldali elvileg a rúgó előfeszítést állítja.
A fokozatos (vagy f.mentes) LO értelme pedig, hogy tudod állítani mennyi mozgás után zárjon a villa.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2593) Jorus válasza SOAD19 (#2590) üzenetére


Jorus
nagyúr

A '+' jelenti a nagyobb mértékű előfeszítést, tehát keményebb lesz a villa.
A fokozatmentes állítás tkp annyit csinál, hogy egyre jobban lezárja a kis lyukat a nyomórudon levő tányéron, ahol az olaj átfolyik. Minél kisebb a lyuk, amin átfolyhat, annál lassabban teszi ezt, ennek következményeivel együtt (nagyobb kompresszió, lassabb csillapítás pl.), míg teljesen elzárva nem folyik át, a villa a maga faragatlan módján lockolódik. Sok értelme nincs szerintem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2594) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok, Valami fali bicikli akasztót tud valaki ajánlani?

(#2595) fi:zi'k válasza Jorus (#2593) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem apán trekkingjéról úgy rémlik, hogy ez a LO állítás azt szabályozta, hogy mennyi mozgás után zárt. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2596) Jorus válasza fi:zi'k (#2595) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sokféle lockout rendszer van forgalomban, természetesen olyan is van, amit említesz, de a linkelt villa HLO-val van szerelve, az egy nagyon egyszerű kis tekerentyű csupán, és max a kompressziót tudod vele növelni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2597) Jorus válasza Jarod1 (#2594) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez mondjuk nem egy profi rendszer, de ajándékba adom, ha kell, mivel én nem használom.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2598) SOAD19 válasza Jorus (#2593) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi srácok, akkor kitekerem - irányba. A lock-ot meg úgyis csak akkor használom, ha felüljáróra kaptatok felfele kiállva. Jól gondolom, hogy akkor, ezáltal, hogy így leszűkítve a rést, visszafele is lassabban engedi az olajat, azaz visszaút csillapításként is működik? :F

(#2599) Jorus válasza SOAD19 (#2598) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, olyasmi, de ezen a minőségi szinten már az is jó, ha többé-kevésbé mozog a villa, nemhogy még csillapítson is, meg állítható is legyen és lezárható is legyen. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2600) sssent válasza Stauffenberg (#2567) üzenetére


sssent
senior tag

Nekem ezek közül a sport-nak nevezett darab van. A hátrésze nagyon hasonló kialakítású, mint a deuter aircomfort cuccai (a kisebb, bringás változat úgy rémlik, hogy nem ilyen). Szerintem kényelmes, és elég jól szellőzik. A deuter-hez képest a deréknál itt teljes szélességben végigfutó "3D-s" szivacs szokott kicsit izzasztani, de a nem feszített hálós hátú zsákokhoz képest azért még így is ég és föld a különbség. Van benne esőhuzat. Belefér egy 2l-es ivótasak (nem része) és emellé mini lábpumpa, pótbelső, szerszámkészlet, kis kötszer, 0.5l víz, és néha egy melegítőfelső, plusz az oldalzsebekbe egy kis kaja, meg ez-az.

Ami nem tetszik:
- aldis, tehát sajnos csak néha lehet kapni
- elég hitvány anyagból van, egy szezon után már kopik, az ivótasakot szorongató belső zsebről teljesen lefoszlott a gumi szája, látszik, hogy az egész közel sem fog annyit bírni, mint a 30l-es deuter-em (ami viszont akciósan is többszöröse volt ennek)
- az ivótasak kivezetése szerintem használhatatlan, mert nem felül, hanem oldalt van, és a cső hülyén áll, ha ennyire kanyarognia kell. Én inkább egyszerűen kidugom felfelé, oldalt a zsák nagy száján, a tatyó teteje igazodik ennyit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.