Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) lsebestyen válasza ludsimon (#32994) üzenetére


lsebestyen
addikt

És akkor ezek után állja meg az ember h rábasszon egy hatalmasat a szarjára...

(#33002) Cathfaern válasza TayRol (#33000) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Arra bőven alkalmas.

(#33003) feka007


feka007
nagyúr

Mi a hererák van a Sports Trackerrel? Nem tudok belépni. :U

(#33004) imyourfriend válasza TayRol (#32995) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nekem speci cipőm van de már elég sokat jártam benne, kopik ugyan a stopli de amíg 520-as pedál van fent addig meg is marad ezen stopli. Van már olyan cipő azt hiszem mtb platformra aminek két oldalán van gumiburkolat és ez megvédi a stoplit, szóval nem azon gyalogolsz lényegében. Van hogy lépcsőzök is vele bringával a vállamon, de ez nem ajánlott sport. ;)

(#33005) fpeter07 válasza Napfénysüti (#32985) üzenetére


fpeter07
veterán

Specialize-féle cipő lesz, montis kivitel, nem túra. A talpával meg lehetne verni valakit, olyan kemény. Fűzős cipőt használtam, szerintem ennél olcsóbban nem is lehetett volna cipőt venni (7k Ft volt). Az anyaghasználat nem volt valami strapabíró. A varratok pár használat után felrojtosodtak, de szerencsére nem bomlottak fel. Sokszor újra kellett kötni, mivel folyton meglazult a cipőfűző. Néha kilépésnél éreztem, ahogy csavarodik az egész cipő, valószínűleg sokszor estem emiatt.

Nem nagyon javaslom senkinek, hogy egy cipőn spóroljon főleg, ha egy jó bringája is van hozzá. Remélem a kemény talp és a tépőzáras rögzítés megoldja a problémáimat. Meg hát, ha kiváló ár/érték arányú, akkor el is várom tőle.

(#33006) TayRol válasza imyourfriend (#33004) üzenetére


TayRol
veterán

milyen cipőd van?

(#33007) pengemetal válasza lsebestyen (#33001) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Én a Margit híd budai hídfőjénél a zebrán, bicikli úton szabálytalanul megálló (mert be kell hajtani, amikor áll a sor és látja, hogy nem fog tudni tovább menni...) autósoknál sem tudom megállni, hogy nevelő célzattal ne csapjak oda egyet a kasznira vagy a szélvédőre!

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#33008) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

10k alatt milyen felni+küllő páros a legjobb szerintetek? Hátsó kerék kéne, 100+ Kg-hoz, V-fékes, racsnis. (6 sebességes hátsó váló van hátul)

(#33009) Napfénysüti válasza TayRol (#33000) üzenetére

Annyit szerintem ki lehet ezekben bírni. Én is mindig kénytelen leszek pár métert sétálni vele míg a bringát lecipelem. :)

fpeter07: Specialized cipő és ilyen gyér minőségű? :U Mondjuk 7k-ért nagyon olcsó volt. Ez az R064 amit vettem egy 20-as volt ahogy néztem kintről se lett volna 18-nál olcsóbban mondjuk van már frissebb verziója de az előbb kézbe vettem és elég masszívnak tűnik. Próbálom most úgy a kiegészítőket összeszedni a bringához hogy ne a legolcsóbb, "leggagyibbat" vegyem de azért horror árakat se szeretnék kifizetni.
Sisakot még mindig vennem kell, tegnap mutatott a srác ilyen 30-40k-s modelleket mondtam neki nevetve hogy nem ennyiért nézegetek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#33010) TayRol válasza Napfénysüti (#33009) üzenetére


TayRol
veterán

holnap megyek a Decathlonba, meglesem mik vannak.:)

(#33011) Solad válasza Napfénysüti (#33009) üzenetére


Solad
őstag

Javaslom megnezni ezeket: [link], [link].

20 alatt megállnak, karbonmerevítés van bennük, elég erösek, könnyűek, kényelmesek, nekünk beváltak több embernél.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#33012) TayRol válasza Napfénysüti (#33009) üzenetére


TayRol
veterán

bukó ügyileg a Bell a Decathlonban elég jó.:)

(#33013) Napfénysüti válasza TayRol (#33012) üzenetére

Bellt már mintha más is ajánlotta volna.
Ezt mondjuk nézegettem is: Bell Crossfire

Solad: a második nem tűnik rossznak, még azt mondom ha tényleg olyan nagyon jó annyit rá is áldoznék. Viszont az a baj hogy helyileg Székesfehérváron vagyok és sisakot csak próba után vennék nekik meg Pesten és Szegeden van boltjuk.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#33014) TayRol válasza Napfénysüti (#33013) üzenetére


TayRol
veterán

pont ilyenem van, csak zöld.

(#33015) Rhino666 válasza Rhino666 (#32923) üzenetére


Rhino666
őstag

Senki sem szegedi? :F :P

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33016) razzorr válasza ludsimon (#32994) üzenetére


razzorr
őstag

Lehet oktató a paraszt autós, hogy azt képzeli oktathat.
Ebből is látszik hogy milyen kicsinyes és kisebbségi komplexusos a legtöbb autóvezető. Botrány.

(#33017) Zola007 válasza TayRol (#33012) üzenetére


Zola007
veterán

+1
árban is, 9k körül már van

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33018) pengemetal válasza Zola007 (#33017) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Mindenképp fel kell próbálni, mert pl. az én fejemmel valahogy nem volt kompatibilis (persze nem a bukó a hibás!)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#33019) Napfénysüti válasza TayRol (#33014) üzenetére

Na ha mást nem találok akkor egy ilyenre beruházok. Az elején az az árnyékoló leszedhető?

Més que un club!

(#33020) fpeter07 válasza Napfénysüti (#33009) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem, nem. Ez a régi cipőm volt, amiről írtam. Chain márkájú volt. A speciről egyelőre csak reménykedek.

(#33021) Napfénysüti válasza fpeter07 (#33020) üzenetére

Ja bocs, akkor rosszul értelmeztem a szöveget. Meg is lepődtem hogy egy Specialized olyan rossz lenne na meg annyira olcsó. :B

Més que un club!

(#33022) LonGleY válasza Ati007 (#32990) üzenetére


LonGleY
veterán

Az ott egy stop volt, a leányzóval ténfergést és hévezést nem vettem föl. :)

[ Szerkesztve ]

(#33023) ludsimon válasza lsebestyen (#33001) üzenetére


ludsimon
veterán

azért az nem volt annyira szar. :)

undefined

(#33024) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ezt csak úgy itt hagyom

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#33025) gergo5991


gergo5991
őstag

létezik valami olyan sisak, ami nem áll hülyén az ember fején? elég hülye fejformám van, se napszemüveget nem találok ami kb nem nézne ki idióátn, de az összes sisak amit eddig próbáltam, hát kb no comment. mindegyiktől úgy néz ki a fejem, mintha 2x-esére dagadt volna, valahogy nem illeszkedik rá, na mind1, aki hasonló cipőben jár, megemlíthetné milyen sisakja van.

(#33026) tatabike válasza gergo5991 (#33025) üzenetére


tatabike
őstag

A hülye fejforma az milyen? Kockás? :DDD Mindegyik sisaktól úgy néz ki, mintha megnőne a fejed, valaminek el kell nyelnie az ütéseket, nem lehet olyan, mint egy sapka, mert nem védene semmit. Meg a funkciója az elsődleges, ez nem divatbemutató, meg nem is csajozós szerkó, hanem technikai felszerelés.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33027) D.Orion válasza gergo5991 (#33025) üzenetére


D.Orion
veterán

Mit értesz a "hülye" fejformán? :F Túl kicsi, túl keskeny, előre ugró vagy magas homlok, vagy a tarkód túl nagy? Így elég nehéz lesz segíteni. Nincs is olyan, hogy hülye fejforma, maximum az őseid közt akadt pár olyan nemzetiségi akiknek jellemzően más a koponyaszerkezetük. Pl.: németek, orosz(csontos), kazakok(nagy áll, keskeny arc, nagy homlok), amcsi indiánok(keskeny hosszúkás, bár az északiak pont kerek fejűek). :) Mondj egy néptípust amire kb. ráillik a te fejformád, hogy tudjunk viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#33028) gergo5991 válasza tatabike (#33026) üzenetére


gergo5991
őstag

hát olyan csúcsfej formáju fejem van szerintem. De amiket eddig próbáltam, az így nem vette fel a fejem formáját. Mintha egy kör formába próbálnál bele nyomni egy négyzetet. Szóval hogy a fej meg a sisak így igen el üt egymástol.

(#33029) Zola007 válasza gergo5991 (#33025) üzenetére


Zola007
veterán

Egyáltalán minek foglqlkozol azzal, hogy nézel ki?
Funkcionális céllal hordod, ha valakinek nem tetszik, bekaphassa. Hidd el a nyakmerevítő meg a fém koponyabetét még hülyébben néz ki

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33030) gergo5991 válasza Zola007 (#33029) üzenetére


gergo5991
őstag

valahogy zavar az emberek hülye tekintete
vannak olyan full parasz emberek akik bámulnak meg röhögnek egy helyben miközben téged néznek, te meg legszivesebben az öklöddel kérdeznéd meg tőle, hogy mit bámul rajatd ami olyan vicces.

[ Szerkesztve ]

(#33031) D.Orion válasza gergo5991 (#33028) üzenetére


D.Orion
veterán

Szerintem ha bemész bármelyik kerékpáros boltba, akkor addig fogják rád adogatni a sisakokat amíg az egyikre azt nem mondod, hogy kényelmes és kell. Egy napot mindenképpen érdemes rászánni arra, hogy végigjárd a boltokat a városodban. Én is két nap alatt találtam magamnak sisakot, igaz nálam az ár volt a limitáló.

(#33030) gergo5991: Tudatlanok, ne foglalkozz velük. Kerékpáros nem fog kinevetni.

[ Szerkesztve ]

(#33032) tatabike válasza gergo5991 (#33028) üzenetére


tatabike
őstag

Csúcsfej, ez jó... :)) Akkor Te UFO-vagy biztos, és magas az intelligenciád...:))) Volt feleségem mindig azt mondta, mikor látott sisakos bringásokat, hogy "Nézd, ott mennek az UFO-fejű haverjaid..." :DDD

Amúgy az emberek megbámulták régebben a sisakos bringásokat, és vannak olyan vidékek, ahol ez még mindig nem teljesen elfogadott látvány. Itt Pesten pl. már lassan azt bámulják meg, aki képes ebben a forgalomban sisak nélkül tekerni. Például engem, mert én általában csak télen hordok sisakot, nyáron ilyen retro bringás sapkában nyomulok.
Ne törődj az emberekkel, meg jusson eszedbe, hogy aki beszól, azt jól mellkason fejelheted, nem lesz semmi bajod (lásd Zinadine Zidane ... :) )

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33033) gergo5991 válasza D.Orion (#33031) üzenetére


gergo5991
őstag

na ez máris pozitivan hatott rám, amiket irtál, néha kell egy kis löket. Akkor aztán irány majd a bolt próbálgatni.

Mostanában amúgy amerre járok, egyre több bringás aki jön szembe az vagy integet vagy igy fejet bólint, aztán én meg nem vagyok ehhez hozzászokva, nem mindig kapok észbe, hogy még látótávolságon belül én is megadjam a tiszteletet vagy akármit is ez jelentsen

(#33034) kovsol válasza gergo5991 (#33033) üzenetére


kovsol
titán

Legyen kényelmes, a járókelők véleménye meg sokadik szempont szerintem. Én is felpróbáltam kb 20 sisakot mire találtam egy olyat amit tökéletesen a fejemre be tudtam állítani, és kb nem is érzem a fejemen tekerés közben annyira jól illik a fejformámhoz.

May the Force be with you!

(#33035) szjoci válasza gergo5991 (#33025) üzenetére


szjoci
őstag

A kerek fejemre hosszas keresgélés után ez volt a legszimpatikusabb ár/kényelem/kinézet tekintetében: BBB Elbrus.
Szép és kényelmes. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#33036) Teasüti válasza -=RelakS=- (#33024) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezzel jönnek általában a sisak szkeptikusok, hogy ha elüt a kamion akkor úgyis mindegy. Ha becsapódik egy meteor, akkor úgyis mindegy. Ha átmegy rajtam egy bivalycsorda akkor mindegy. Ha...
Ez marhaság. Lehet komoly fejsérülést szerezni sétatempóban is, önhibádból is, egy eldőléstől, vagy egy megcsúszó keréktől, vagy akár csak egy belógó faágtól. De lehet akár fent a hegyen sportolás közben is és ezernyi más okból. Tesztbike bukós sztorik sem arról szólnak főleg, hogy felkenődött egy hűtőrácsra az ember, hanem sokkal de sokkal banálisabb dolgokról.
Az ilyen emberek nyilván biztonsági övet sem viselnek, hisz 80 km/h sebességkülönbség felett nem ér semmit. :W

Amúgy meg lehet még jó életet élni egy-egy végtag elvesztésével, vagy akár tolószékben is. De agykárosodás után valszeg csak saláta lesz az emberből.

(#33037) tatabike


tatabike
őstag

Na, valaki megint azt hiszi, hogy nagyot alkotott... idióta.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33038) gergo5991 válasza Teasüti (#33036) üzenetére


gergo5991
őstag

kiskoromtól kb aktívan biciklizek, de csak 3-4x volt kisebb-nagyobb balesetem azóta.
Én annak a hive vagyok, hogy ismerem a saját határaimat, a bicikli határait, mennyit bir, meg van egy kis rutinom is a dologban úgyérzem, ez bőven elég hogy az ember balesetmentesen biciklizzen, meg persze egy adag odafigyelés se árt.

A dirt/downhillozásos baleseteket áttekertem, nem olvastam bele, mert az kb zsákbamacska, ott még a legjobbak is elesnek.
Meg amint irták, hogy a csávó ugrott, és közben elszakadt a lánca, azt gondolta hogy majd szakadt láncal tovább gurul, de elé jött egy kanyar amit nem tudott már bevenni-hát ép eszü ember, ha valami úgyérzi tönkrement a biciklijén azonnal megáll, nem hogy még gurul vele tovább.., a történetek nagyobbik részében is úgy érzem, hogy ilyen emberek ültek a biciklin, mint ez a balf.. hogy megy tovább aztán meg hoppá..
Másrészt a minőség is fontos, teszkós biciklivel ugrani életveszélyes, meg hogy a villa semmiből semmi eltörik?..
Az ember ha biciklire ül, előtte átnézi minimális szinten is, hogy nincsenek-e a csavarok kilazulva vagy akármi..

Jöhet itt a duma, volt már balesetem, és még mindig azon a véleményen vagyok, hogy aki hülye az haljon bele, ha tudod mit csinálsz, akkor kevés az esélye hogy elesel, de ha mész mint az őrült, meg ha nem tanultál fizikát akkor essél is csak el, mint az amerikaiak többsége a fail videókban. (gurulós székre ugrik, aztán meg csodálkozik hogy kigurul alóla.. de most komolyan, épp eszü ember ezt tudja, nem kell egy jót esnie, hogy megtanulja hogy is működik ez)

(#33039) D.Orion válasza tatabike (#33037) üzenetére


D.Orion
veterán

Okos ember lehet, gyanítom ez is ilyen...

(#33040) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Kicsit olcsónak gondolom, nektek mi a véleményetek erről a bringáról?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#33041) Maximum1 válasza gergo5991 (#33038) üzenetére


Maximum1
őstag

Naponta megyek át egy kereszteződésen ahol villamos sin van, egyszer mégis benéztem és beakadt az első kerék, gondolom tudod az milyen......
Ennyit a teóriádról.

[ Szerkesztve ]

(#33042) gergo5991 válasza Maximum1 (#33041) üzenetére


gergo5991
őstag

ha kereszteződés akkor a sinnek nem hosszába kéne előtted lennie? azon meg elég nehéz úgy beakadni. DE ha veled párhuzamosan volt a sin, akkor alap hogy nem pont 1-2 centire megyek a sintől nehogy bele akadjak.
Mondom, a legtöbb sérülés az abból adódik, hogy az ember nem figyel oda.

[ Szerkesztve ]

(#33043) Teasüti válasza gergo5991 (#33038) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez addig szép és jó, amíg ura vagy a helyzetnek.
Baleset bárkivel megtörténhet és meg is történik előbb utóbb. Akár ismeri a határokat, akár nem.
Mint írtam is, Murpy-t nem érdekli ki mennyire rutinos. :P

Én magam sem gondolnám magam kétbalkezes kezdőnek, de volt már haszna a sisaknak.
Első kerék ha kicsúszik az egy galád dolog, bár főleg a csípőmet és a combomat szoktam lezúzni ilyenkor, de a fej is lecsapódhat. Bár én ellen szoktam tartani, még nem vágtam földhöz a fejem egyszer sem eldőléskor.
Ez megesett már egyszer nyálkás úton eső kezdetekor, amikor épp siettem és éppen nem a bedöntésre koncentráltam, hanem hogy még átérek a kocsi előtt. Bamm, első kerék kiugrott.
Ez után már sosem feledkezek meg a nyálkás utakról, mindig ez az első gondolatom eső kezdetén évekkel később is. Télen ha tükör jégre tévedek, akkor 90% eséllyel az első kerék kiesik alólam. Ez is megesik minden télen 2-3x.
Aztán egyik alkalommal meg laza nyugis tempóban gurultam úgy 15-tel télen a takarítatlan úton a jobb oldali keréknyomban, mellettem párhuzamosan parkoltak. Odaérek egy kocsi mellé, majd a következő snitt, hogy kivágja elém az ajtót. Láttam, de az emberi reakcióidőn belül történt így bele is mentem ahogy illik. Oldalra leestem, a fejem a padkára csattant. Felkeltem bármi fájdalom nélkül, talán egy horzsolás lett a tenyeremen. A sisak fogott mindent. Ha nincs rajtam, akkor talán koponyatörés, agyrázkódás. Azóta télen csak a bal oldali keréknyomokban közlekedem, ha vannak párhuzamos parkolók.

És rutinosnak vallom magam, előre látom a veszélyeket, jól kiismerem magam a forgalomban. Aztán a hegyen is tisztában vagyok a saját határaimmal, amiket néha feszegetek is, de fortuna még nem hagyott el.

Testbike-on ne csak az első pár sztorit nézd, kezdd mondjuk az aljáról! :K
A kedvencem mikor a vizes vasúti síneken esnek emberek, mert az első kerék kifordul alóluk. És van olyan sztori, hogy konkrétan sétatempóban, direkt óvatosan gurul rá és mégis a következő pillanatban az aszfaltot fejelte meg.
Na most akkor szted?

Az, hogy téged még elkerült a baj x év alatt, hát tedd össze a két kezed! :P
Motorosoknál szokott lenni egy közmondás protektor használatra való rávezetés céljából, miszerint két fajta motoros van: aki már esett és aki esni fog. Ennek szellemében mérlegeld, hogy érdemes-e a jövőben is bízni a szerencsédben. ;)

(#33044) Teasüti válasza gergo5991 (#33038) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy jól megfogalmaztad a kontrasztot:
te hiszel magadban, én meg nem bízom a véletlenre.

(#33045) tatabike válasza belaazallat (#33040) üzenetére


tatabike
őstag

Annyira nem olcsó szerintem, ennyit ér. Négyszögtengelyes hajtómű, alap váltókarok, 105 váltók, semmi extra, egy öszvér bringa. Akkor lenne olcsó, ha oúti kormány+fékváltókar lenne rajta. Plusz ha jól látom, XLC V-fékkarok vannak rajta, vagyis jól bele kell markolni, hogy fogjon az az oúti fék.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33046) belaazallat válasza tatabike (#33045) üzenetére


belaazallat
addikt

Értem, köszi! :R

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#33047) tatabike válasza gergo5991 (#33038) üzenetére


tatabike
őstag

Röhejes, de nekem azért van meg a jobb fülem még, mert volt rajtam sisak. Az meg még röhejesebb, hogy a környékemen sem volt bicikli, nemhogy alattam, mikor az eset történt.
Futár voltam akkor, tél volt, kivittem egy csomagot a Magyar Könyvklubba, mikor jöttem kifelé, a recepción vettem egy kávét az automatából. Tipegtem a jégen a bringám felé, egyik kezemben a kávé, számban a cigi, másik kezemmel kerestem az öngyújtót a zsebemben, erre valami barom kirántotta alólam a talajt... :) Elcsúsztam a jégen, két lábam elindult balra, felsőtestem dőlt jobbra, bal kezemben a kávé, jobb kezem a zsebem legalján. A fejem pont a járdaszegélykő élére csapódott, mert nem tudtam kirántani a kezemet a zsebemből, hogy valamit tompítsak az esésen. A kávéval leöntöttem magam. A sisakom nem volt becsatolva, de nem esett le a fejemről, a fülem feletti részéből letört egy darab az ütés erejétől, de nem vertem szét a fülemet a kövön. A mai napig megvan az a sisak, ha lenne unokám, mutogatnám Neki... :)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33048) imyourfriend válasza TayRol (#33006) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] Ilyen a talpának a kiképzése, [link] de van ilyen is, ebben valószínűleg nem okoz gondot a járás. Mondjuk én már kb úgy járok spd-ben mint utcai cipőben.

(#33049) gergo5991 válasza tatabike (#33047) üzenetére


gergo5991
őstag

ez amit irtam, nem félreértésből, a linken található történetekre volt ilyen reagálás komment, nem pedig a sisak ellen. Igaz a történetek sisakosak voltak, csak eléggé felnyomta a pumpát, hogy a sok ember henceg hogy megmentette a sisakja, ha az egész elkerülhető lett volna, ha nem vadulna és biztonságosan-(ezt sok féle képpen lehet érteni) biciklizne.

Elcsúszós storim nekem is van, bár nekem mind2 kezem üres volt. Léptem ki a házbol, erre első lépésnél elcsúsztam, és reflexből sikerült cselekednem, így hát négykézláb kerültem a földre, nagy meglepetésemre a szájvízet nem köptem ki :D

(#33050) #48525824 válasza gergo5991 (#33042) üzenetére


#48525824
törölt tag

Tudod milyen, amikor 11 baros elso gumi durrdefektet kap, te meg haladsz negyvennel? Ne probald ki, foleg ne sisak nelkul. Vagy mikor oldalrol beledcsapodik egy auto, mert nem adja meg az elsobbseget. Ezek egyiket se tudod rutinnal elkerulni, max. ha otthonhagyod a bringat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.