Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) HollyBoni válasza Gergőke88 (#3247) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem pedig ez a gép elég jó országútra, mondjuk vékonyabb gumikkal. Én most kezdtem el használni országútit, mindig fent fogtam a kormányt de megfájdult tőle a nyakam ~20km után, inkább ráraktam egy magasabb stucnit és egy egyenes kormányt, sokkal kényelmesebb és nem kell lenyúlkálni fékezni.

Telón van lockout?

[ Szerkesztve ]

(#3252) TESCO-Zsömle válasza Jorus (#3249) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én azon agyalok, hogy a gumi hogy bírja...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3253) fpeter07 válasza Jorus (#3249) üzenetére


fpeter07
veterán

Szinte már megszégyeníti a parkourosokat.

(#3254) KSparrow válasza Jorus (#3249) üzenetére


KSparrow
senior tag

Á, kényelmetlen, nyereg sincs, és tök lapos a hátsó kereke :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3255) Gergőke88 válasza HollyBoni (#3251) üzenetére


Gergőke88
addikt

Igen van rajta lockout.
sose használtam még országutit, de gondolom dobna az átlagsebességen, illetve az erőátvitele is komolyabb lehet.

(#3256) spanyoll válasza feka007 (#3248) üzenetére


spanyoll
addikt

Na ja, csak most felszedték a síneket, aztán a vonat nem játszik, így meg szívás van :(

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3257) Vasinger! válasza Mr.Csizmás (#3245) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én nem tudok ilyen megkötésről, hogy SPD csak országútra van :)

Közepes terepre is jó, hegynek felfelé azért jó a +húzóerő és lefelé menet se baj, ha nem csúszik le a talpa az embernek a pedálról.

(#3258) Szakbarbár válasza spanyoll (#3246) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Azt megfigyeltem, hogy se Pilisvörösváron, sem pedig a környéken nem láttam biciklist az elmúlt 10 évben. Vagy csak jól álcázták magukat :D Megöletni én sem szeretném magam. Ráadásul délután 5-kor indulnék Dorogról Pestre, utána még haza is kell érnem Lábatlanra, így összesen 90 km lenne az út. Azt hiszem ezt inkább kihagyom. Nem ér ennyit egy pizza :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3259) Gergőke88 válasza Szakbarbár (#3258) üzenetére


Gergőke88
addikt

Pedig lehet látni kerékpárosokat szép számmal. Amikor én mentem a 2 óra alatt elég sokkal találkoztam, és nem csak a kocsmába tekertek. Egyáltalán nem veszélyes a szaksz, nem egy 4-es út...
szerk.: Vagy csak én vagyok hozzászokva Budapest után a forgalomhoz.

[ Szerkesztve ]

(#3260) Szakbarbár válasza Gergőke88 (#3259) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

A nagy forgalomhoz hozzá vagyok szokva, csak hétköznap túl sok a kamion a 10-es úton.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3261) spanyoll válasza Szakbarbár (#3258) üzenetére


spanyoll
addikt

Én látok sokat, csodálkozok is mindig, hogy ezek mily bátrak, pedig én sem vagyok annyira félős ilyen téren, de jobb szeretem a "nyugisabb" városi forgalmat, mint egy gyorsabb főutat, ahol pörögnek a kamionok mellettem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3262) szki válasza Doki-HUN1978 (#3204) üzenetére


szki
őstag

Lelkes vagyok most is! A futást csinálom tudatos edzés szerint. Bicajon is nyomom, de csak gurigázok (idén eddig 5000 km bicaj, és 930 km futás, és sok kondizás). Rendkívül jók az aerob alapjaim. Csak 3-4 hét gyorsító edzés kellene csúcsformába hozni magam. De van jobb dolgom is :D

#3207) rétisün: Láttalak ma 11 körül a Baktüttösi elágazó környékén bicajozni, amikor épp autóztunk arrafelé!

(#3263) rétisün válasza szki (#3262) üzenetére


rétisün
veterán

inkább fél 11 lehetett, de igen, jártam arra.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3264) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Megrendeltem a motyókat,

Motorex Racing Fork Oil (1000ml flakonban) [5W] 4 db
Schwalbe Black Jack HS407 Kevlar Guard [2.1] 2 db
Motorex Bike Grease 2000 (100g tubus) nyomásálló zsír 1 db
SKS Rookie [260mm] 1 db
( hiánypótló )

Postaköltség csak +1k, korrekt kis bolt, jó árakkal. Összesen csak 13-ra jött ki a végösszeg.

Emelett a 2.1-es schwalbe black jack mellett döntöttem végül, jókat olvastam róla, és pont arra való amire kell majd nekem. Schwable marathon cross-t már próbáltam, de azt inkább csak aszfalton, de sima földes talajon jól harapott, út szélén pl.

Alig várom szétkapjam dart3-t, szimmeringet inkább ne baszogassam a kivétellel ha jó állapotban van gondolom, csak vele együtt töröljem át belül a lower leget?

[ Szerkesztve ]

(#3265) Syd69 válasza Gergőke88 (#3247) üzenetére


Syd69
aktív tag

Szerintem tegyél vékonyabb gumikat. Nekem bevált, igaz a "terepet" el lehet felejteni

Alma

(#3266) Anulu79


Anulu79
addikt

Valamilyen androidos alkalmazáyt használ valaki? Útvonaltervező, távolságmérő vagy valami ilyesmik? Egyáltalán létezik ilyesmi?

(#3267) Mr.Csizmás válasza Anulu79 (#3266) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bikemap, sports tracker, endomondo (utobbi sztem egy ramzabalo sw hulladek)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3268) Gergőke88 válasza Syd69 (#3265) üzenetére


Gergőke88
addikt

Most ilyen van rajta
SCHWALBE CX COMP, 35C
Milyen ajánlanátok? Érdemesebb lenne költeni a váltójára is? Mármit kicserélni? Vagy azzal nem lennék előrébb?
ez a felszereltsége:
[link]
Köszönöm!

(#3269) rétisün válasza Anulu79 (#3266) üzenetére


rétisün
veterán

mytracks, sportypal pro

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3270) Zebu válasza Vasinger! (#3226) üzenetére


Zebu
addikt

Kicsit állíts a rúgófeszességen. SPD kis holtjátékot enged, de nem sokat... feszíts rá!

(#3271) Anulu79 válasza rétisün (#3269) üzenetére


Anulu79
addikt

Ezek nadrágzsebben is működnek (km szàmlálóra gondolok) vagy szabadban kell lenni a telefonnak?

(#3272) rétisün válasza Anulu79 (#3271) üzenetére


rétisün
veterán

én váztáskába szoktam beletenni a telefont, úgy is működnek.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3273) Anulu79 válasza rétisün (#3272) üzenetére


Anulu79
addikt

Ködzi akkor a héten ki is próbálom. Egyszerre vajon működik mind? Vagy melyikba jobb?

(#3274) Vasinger! válasza Anulu79 (#3273) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

IOS-en elindítottam a Sports Trackert és az Endomondo-t is, mind a kettő szépen trackelt. Nekem a Sports Tracker a kedvenc, most ezzel az új felülettel.

(#3275) Zebu válasza Vasinger! (#3274) üzenetére


Zebu
addikt

Miért jobb a sports tracker?
Melyik a pontosabb?
Aksit melyik meríti kevésbé?

Runtastic nekem 1 óra alatt kivégzi a telefont, míg az Endomondo kb 14-15 órát elmegy vele.

(#3276) Vasinger! válasza Zebu (#3275) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem tudom, én ezt még annó Symbian S60-on szerettem meg, valahogy így hozzám nőtt. Az Endomondo se rossz, most írtátok, hogy jött ki valami új frissítés, ami elcseszi, de lehet, hogy csak droidon okozott gondot, IOS-en nem vettem észre.

Akksi időben passzolom, akkor nagy difi a ST és az Endo között nem lehet szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#3277) Mr.Csizmás válasza Zebu (#3275) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

SGS1+fozott rom (JB)

GPS-el 1 ora alatt kb. 6-8%-ot evett. endo olyan 10-15-ot. (viszont sokkal neuralgikusabb, belassul 512 rammal)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3278) Packersbay


Packersbay
tag

Tudnátok ajánlani 1 jó szakit bp-en vagy az országban?m? A történet a következő vettem egy új teleszkópot és hozzá kelett hegeszteni,mert nekem 275mm-es villanyakú kell a bringához. Össze is szereltük viszont vagy lötyögött vagy szorult,el vittem 1 szervizbe ahol állítottak rajta vmit viszont így is 25 felett nehezen irányítható. A szervizben azt mondták,hogy azért lehet ilyen mert nem lett egyenes a hegesztés. Hegesztés után szemre és műszerrel is megnéztük de nem láttunk benne semmi ilyet,persze ettől tized mm-es eltérés lehet. Ma reggel munkába jövet elég érdekes hang is jött a kormány felől,mintha fém súrlódna fémen. Szerintetek ezzel lehet vmit csinálni,mert így életveszély vele menni.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#3279) evilskati


evilskati
aktív tag

Kormánycsapágy kiszedőn, és hajtókar leszedőn szükségem van más speciális szerszámra, ha darabjaira akarom szétszedni a biciklit?

Villáskulcsaim, imbuszkulcsaim és csavarhúzóim vannak. Esetleg mire nem gondoltam még?

(#3280) Vyndree válasza Zebu (#3275) üzenetére


Vyndree
őstag

Runtastic 3 óra alatt nekem 8%-ot eszik.

Létezik usb-s töltő kerékpárra, magyar találmány. Ebay-en is lehet már ilyet rendelni.

szerk.: low cost verzió

[ Szerkesztve ]

(#3281) rétisün válasza evilskati (#3279) üzenetére


rétisün
veterán

monoblokk/középcsapágy kiszedéshez, kazetta/fogaskoszorú leszedéshez. ha nincs patentszem, akkor nem árt egy láncbontó.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3282) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Vélemény? Ez jófajta gép lehet? :U :R

Illetve ez? Bár ennek már kicsi lenne a váza szerintem. :U :R

[ Szerkesztve ]

(#3283) evilskati válasza rétisün (#3281) üzenetére


evilskati
aktív tag

Rendben, köszönöm. Akkor ha ezekkel rendelkezem, akkor tényleg darabjaira tudom szedni a biciklit?

(#3284) hoffman_


hoffman_
nagyúr

nagyon ötletes bringás video :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3285) 313313 válasza evilskati (#3283) üzenetére


313313
addikt

Csavarhúzó, imbusz kulcs, egyéb cuccok kellhetnek még (vascső, láncos kulcs, konusz kulcs, kombinált fogó esetleg fogó/kulcs ha régi kormánycsapágyad van...)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#3286) evilskati válasza 313313 (#3285) üzenetére


evilskati
aktív tag

Köszönöm neked is a válaszod! Acélvázat akarom karbantartani ez alapján.

(#3287) fpeter07


fpeter07
veterán

[link] Kezdődik! :)) (holnap)

(#3288) Vyndree válasza fpeter07 (#3287) üzenetére


Vyndree
őstag

Idén melyik csapat kerékpárosai fognak doppingolni? Vagy már elmúltak ezek az időszakok?

(#3289) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sram X9 hátsó váltóban esés után totál elgyengült a rugó ami a kanalat feszíti meg. Ezt lehet külön cserélni? Nem szeretnék e miatt egy új váltót venni.

[ Szerkesztve ]

(#3290) fpeter07 válasza Vyndree (#3288) üzenetére


fpeter07
veterán

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy ki nyeri mondjuk az összetettet.

(#3291) Vyndree válasza fpeter07 (#3290) üzenetére


Vyndree
őstag

Első kerekem szeretném védeni, erre érdemes tenni valami külön zárat, hogy a bolt elől ne kelljen a hátsó kereken hazatolni? Esetleg szedjem le és kössem hozzá a "többihez"?

"mindig legyen drágább a lakatod, mint a bringád"

(#3292) Zebu válasza Vyndree (#3280) üzenetére


Zebu
addikt

Akkor végképp nem értem, hogy a 4S-en miért csinál ilyet...

(#3293) Vyndree válasza Zebu (#3292) üzenetére


Vyndree
őstag

Vegyél trackert, kb 3-4eFt azon rögzíted és mikor hazaérsz feltöltöd a gépre a fájlt. Az S4-es nem erre van.
Nekem egy 20eFt-os Samsung Galaxy S 5.0-m van, ezzel szoktam vagy Runtastic, vagy iGO-val nyomvonalat rögzíteni. Elindítom, kikapcsolom, ha kell ránézek, vagy iGO alatt tervezni is tudok. Túrázáshoz pedig Navitel, az is tud rögzíteni. A lényeg, ha nem kell kapcsod ki, attól még meglesz minden adatod.

(#3294) Vyndree


Vyndree
őstag

MTB-re milyen kormány kiegészítőt, vagy könyöklőt érdemes beszerezni, ami kényelmesebbé teszi a hosszabb aszfaltos túrákat?

(#3295) Gyufaaa válasza Vyndree (#3294) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Kormányszarv. A lényege, hogy többféle fogás mód legyen. Ne csak egy pozícióban terheld a kezed.

[ Szerkesztve ]

(#3296) venember83 válasza Vyndree (#3294) üzenetére


venember83
nagyúr

Könyöklőt MTB-re nemigen szokás, terepen annyira azért nem lehet ellazulni. :)

(#3297) Vasinger! válasza venember83 (#3296) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, azért az én egyik bringám is MTB vázas, de attól függetlenül még van rajta szarv. Természetesen ezzel nem megyek terepre, viszont ha az illetőnek is hasonló a helyzete mint nekem, akkor nagyon, de nagyon hasznos tud lenni egy szarv. :K

(#3298) Zebu válasza Vyndree (#3293) üzenetére


Zebu
addikt

Viszont a GPS tracker csak egy gpx file-t készít gondolom. Ha ezt töltöm az endomondoba mondjuk, akkro a max sebességet és az átlagot is bukom. Csak az útvonal lesz meg és a túra időtartama.

Vagy nem így van?

(#3299) Szakbarbár válasza Zebu (#3298) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

De, nekem is így van. Valamint hiába van autopause funkció, ha gxp-t töltesz fel Endo-ra, a pihenési időt ugyan úgy beleszámolja.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3300) rétisün válasza Zebu (#3298) üzenetére


rétisün
veterán

nem. én mytracks .gpx fájljait töltöm fel endo oldalára, átlag is max sebesség is van benne

(#3299 ) Szakbarbár: a menetidő (és ezzel az átlag) utólag szerkeszthető

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.