Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) sanzi89 válasza cekkk (#3097) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem vagy ezzel egyedül, engem is nagyon idegesít... Például Szegeden a Samsung Outlet. Ugyan annyi volt pl. egy hűtő amit néztem, csak sérült volt a csomagolása és csak 1 év garancia volt rá, mint az Euronics-ban sértetlenül 2 év garanciával. Pofám leszakad...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3102) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Érdekelne, hogy lehet-e csak fékbowdent cserélni, vagy szükségszerűen cserélni kell a házat is?

Köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3103) fpeter07 válasza rétisün (#3099) üzenetére


fpeter07
veterán

Hát ha szervezel nekem egy montis versenyt is, akkor lehet róla szó.

(#3104) cekkk


cekkk
veterán

Ezt előlegeztem le, barátnőmnek megvesszük. Korrekt kis bicikli lesz ez. :B :K Remélem :D :DD

(#3105) Tizedes1 válasza rétisün (#3099) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Milyen átlagot akarsz menni?
Nem néztem tüzetesebben, de milyen emelkedők vannak ?

Egyéb költségekkel hogy számoljunk? üzemanyag,matrica stb...

ha mennék - szeretnék - akkor csakis hosszútávra.

[ Szerkesztve ]

(#3106) belaazallat válasza rétisün (#3099) üzenetére


belaazallat
addikt

Idén sajna nem tudok. Vezetésre adtam a fejem. Holnaptól már veszélyeztetem a közt, beszabadultam a forgalomba. ;]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3107) Jorus válasza TESCO-Zsömle (#3102) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lehet, persze. Természetesen, amennyiben a ház nem sérült, nincs megtörve, stb. És az új bowdent fújd be vmi jóféle bowdenolajjal.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3108) rétisün válasza Tizedes1 (#3105) üzenetére


rétisün
veterán

benzinköltséget nem számolok, mivel bicajjal mennék lendváig meg vissza, emiatt se akarok nagyon nagy tempót menni, hogy haza bírják menni még utána. 25-27 átlag bőven elég lenne. az útvonalat nem ismerem, nem tudom milyen, a tavalyin volt 3-4 10-15%-os emelkedő.

beszállást: szombaton csak nem vezetsz?!

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3109) Gyufaaa válasza rétisün (#3108) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem lenne rossz. Messze van, az a bajom. Családi túrák mellé már nem hiszem, hogy anyagiakban be tudom suvasztani. :U

(#3110) belaazallat válasza rétisün (#3108) üzenetére


belaazallat
addikt

"beszállást: szombaton csak nem vezetsz?!"

Ez nekem jött volna? Ha igen, akkor a válasz: Szombaton nem vezetek. De én egy kicsit messzebb vagyok Lendvától, ezért nekem szállást kéne foglalnom a környéken, meg valahogy oda is kéne jutnom. Sajna a vezetés minden fölös pénzemet elviszi.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3111) TESCO-Zsömle válasza Jorus (#3107) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bowdenolaj? Ez nekem új. :))

Még egy kérdés: Shimano bowdenházba (most sima hétköznapi bowden van benne) tehetek teflonos bowdent? Van értelme?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3112) Vasinger! válasza TESCO-Zsömle (#3111) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Minden bowdenházba érdemes kenést tenni, mert sokkal könnyebben fog benne csúszni a bowden és kevésbé korrodálódik is.. Én speciel ilyet ajánlok: [link]

(#3113) rétisün válasza belaazallat (#3110) üzenetére


rétisün
veterán

igen, neked, csak ez a hülye telefon (okostelefon, na persze :DDD) időnként kijavít(?) szavakat kénye-kedve szerint....

igazad van, te azért nem jutsz el lendvára 2,5 óra alatt kényelmesen, így meg már nem olcsó mulatság lenne :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3114) TESCO-Zsömle válasza Vasinger! (#3112) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Korrodálni eddig se korrodált. Gyanítom, hogy galvanizált van benne. Simán csak nyúlóssá vált, illetve kicsúszik a szorítóból, hiába húzom meg...

Ilyen spray van itthon a láncra. Bár néha csak WD40-et kap a nagy sietségben...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3115) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Egy kis segítség kéne. Most végre lenne pénzem megvenni az utolsó cuccot is a ruházathoz, az SPD cipőmet.

Lehetőleg olyan kéne, amiben gyalogolni is lehet, tehát valami hasonló stílusút szeretnék: katt

Egy Shimano PD-A530 pedálhoz lenne, adtak hozzá stoplit, viszont ha jól tudom van többféle felfogatás is. Nekem milyen kéne?

Milyen dolgokra kellene még odafigyelni? Lúdtalpam van, tehát lúdtalp betétem is van, így kicsit megint bonyolult a vásárlás. Van itt aki lúdtalpa van? Az leírhatná tapasztalatát ez ügyben.

Van esetleg ajánlott modell?

És a legfontosabb:

Hol lehet felpróbálni ezeket? Egyedül a Bergusont ismerem Pesten, van esetleg máshol is ekkora választék?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#3116) lsebestyen válasza Vasinger! (#3115) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem MT43 van, teljesen jó benne járni, és a bringabutikba voltam, ott van pár amit lehet próbálni, de ha felhívod őket szerintem megtudják mondani mi van épp raktáron.

(#3117) presbazsi


presbazsi
tag

Sziasztok!

Kesztyűs kérdés: jelenleg egy "L"-es méretű Thor Phase hosszú ujjú kesztyűt használok, tökéletes a mérete, mint ha a kezemre öntötték volna, viszont kiszolgálta már az idejét. Neten kinéztem egy Kellys rövid ujjú kesztyűt, csak azt nem tudom van-e méretbeli eltérés a két gyártó "L"-es mérete között, vagy nyugodtan rendelhetem?

(#3118) dqdb válasza presbazsi (#3117) üzenetére


dqdb
nagyúr

Körülbelül annyira egzakt a kesztyűk méretjelölése, mint úgy általában a ruháké: semennyire. Még gyártón belül is előfordul eltérés két modell között, nemhogy gyártók között. M-es a BBB nyári kesztyűm, XL-es a BBB téli kesztyűm.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#3119) presbazsi válasza dqdb (#3118) üzenetére


presbazsi
tag

Köszönöm, ettől tartottam.

(#3120) fpeter07 válasza Vasinger! (#3115) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem boltban Specialized cipőt ajánlottak 20k környékén. De inkább egy költséghatékonyabbat vettem 5k-ért. (valamilyen Chain) Nem probléma benne a séta, csak ha köves a talaj nem fogsz tudni hangtalanul osonni. (stopli miatt)

(#3121) fi:zi'k válasza fpeter07 (#3120) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

5E-ért spd cipőt? :Y

(#3115) Vasinger!
Az a Mavic Cruize egész pofás. :K

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3122) belaazallat válasza rétisün (#3113) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha tudsz valami olcsó szállást Zegen, vagy környéken, akkor talán megoldható lenne a dolog. Előző nap letekerek oda, másnap Túra, harmadnap hazatekerni.

Akkor legalább Lendváig is tekerhetnénk együtt.

Addig még én is nézek valamit.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3123) SOAD19 válasza fi:zi'k (#3121) üzenetére


SOAD19
addikt

Én kicsivel több, mint 8k-ért vettem a Muddyt, eddig elégedett vagyok vele. Szerencsére nem vettem meg hamarabb, mikor még 10,5k volt. Hanem csak pár hete, mikor is lement 8k-ra, és ráadásként a szállítási ktg. is kb. 1k-val csökkent. :)

A Cruize nekem is bejött volna, csak az ára... Úgy voltam, hogy inkább maradok az olcsóbb alternatívánál, hátha nem válik be az spd-s dolog, és akkor nem bukok olyan sokat.

[ Szerkesztve ]

(#3124) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha levegős első telónál mindkét oldalra lehet fújni, mindkettőbe ugyanakkora nyomás kell hogy legyen?

(#3125) cekkk válasza SOAD19 (#3123) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor amíg itt vagyunk Debrecenben, és látok egy montist taknyálni az úton akkor tudom, hogy te vagy :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#3126) pengemetal válasza SOAD19 (#3123) üzenetére


pengemetal
aktív tag

De jó, hogy emlegetted a Muddy markát, csütörtökön megyek Tokajba, így be tudok ugrani körülnézni a Sportsdirectbe Miskolcon!

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#3127) rétisün válasza belaazallat (#3122) üzenetére


rétisün
veterán

most így hirtelen nem tudok, de hát nem csoda, erre nem nagyon volt szükségem eddig :N

körbekérdezgetek, hátha hallok valamit.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3128) Anulu79


Anulu79
addikt

Nem tudja valaki, hogy ujjatlan csontvázkezes kesztyűt hol tudnék venni?

(#3129) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Nem tudom, hogy jó helyen teszem-e fel a kérdést, de csak ezt a topikot találtam. Nos véleményetekre és tanácsotokra lenne szükségem. Félre bírtam most tenni 55.000 Ft (+-5000 Ft). Normális biciklire lenne szükségem. Ahol én használnám inkább aszfalt, néha terep (trekking nem szeretnék). Terep alatt nem nagy dolgot kell érteni, szelíd homokos részt. :)
105 Kg vagyok és 181Cm magas, ehhez mérten kellene egy bicikli a munkahelyem 8 kmre van, szóval gyakrabban leszek aszfalton. Nos néztem egyet Hauser Grizzly, de ezt inkább terepre írják a széles gumik végett, de nagyon tetszik a külcsin, összteleszkóp, duplafelni. Másik kiszemeltem egy Hauser Galaxy 26-os . Alu agyak mennyire strapák? Nem fogok vele ugrattatni, meg extrém adrenalin növelő feladatokat végezni, csak normál bringázás.

Köszönöm előre is a válaszotokat.

Üdv

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#3130) Tüzi

jó éjt
:)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3131) fi:zi'k válasza Damage401 (#3129) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Felejtsd el az összteleszkópot. :N Pláne ha aszfalton akarod használni főként.
Csak újat szeretnél vagy lehet használt is?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3132) Damage401 válasza fi:zi'k (#3131) üzenetére


Damage401
senior tag

Használt is szóba jöhet.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#3133) Zebu válasza Vasinger! (#3115) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem ilyesmi van. MT43 talán. Csak annyi ab ajom vele, hogy mivel nem túl merev a talpa azért hosszabb tekergőzés után, vagy ha kicsit jobban húzod akkor nyikorog a talp. Ha ez nem zavar, akkor hajrá :)

lsebestyen: Neked nem nyikorog?

[ Szerkesztve ]

(#3134) pengemetal válasza Anulu79 (#3128) üzenetére


pengemetal
aktív tag

itt

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#3135) BDave


BDave
őstag

Ha egy küllőm tönkrement, attól még lehet biztonságosan használni a bringát városban vagy inkább már ne pattanjak rá? :)

(#3136) Tüzi válasza BDave (#3135) üzenetére

attól függ :)
ha 16 küllőd van, én nem ülnék rá, ha nagyon sok, akkor simán :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3137) BDave válasza Tüzi (#3136) üzenetére


BDave
őstag

36os :)

(#3138) zoo8800 válasza BDave (#3135) üzenetére


zoo8800
veterán

1 küllő nem a világ. De egy jó kerékből nem szoktak elpattogni a küllők.

rip and tear, until it is done

(#3139) zoli03 válasza zoo8800 (#3138) üzenetére


zoli03
őstag

Csak az a baj, hogy utána általában több is el szokott törni. Aztán akkor már elég könnyen megy nyolcas/tojás a felnibe. Szóval én a lehető leghamarabb pótolnám, mielőbb nagyobb kár lenne belőle.

(#3140) Muton


Muton
addikt

Hi!
Ha egy út jobb oldala tiszta kátyú, akkor is kötelező a jobbra tartás a biciklivel?
Konkrétan, ha a Thököly Dózsa György és Keleti közé eső részére gondolok, ahol az út iszonyat alja, de középen sima betonlapokkal van lerakva a villamossínek között. Szóval mehetek középen vagy le kell húzódnom, ha jön egy autó, busz?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3141) Mr.Csizmás válasza Muton (#3140) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkabb kerulj a verseny utca? fele, tudod ahogy a 20-30-as buszok mennek ki. (btw. inkabb stadionok fele kerulok, keletitol van bicajut, es a hungarian meg szeles a jarda a tekereshez)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3142) Samus


Samus
addikt

Az aluvázas gépeknek van maximális teherbírásuk, vagy úgy általában mennyi az a maximum, amit elviselnek sofőr szempontjából? Vagy mindegy, olyan erősek, mint az acélvázas társaik?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3143) fi:zi'k válasza Samus (#3142) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem jellemzően 150 kg-ot szoktak megadni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3144) Jorus válasza Samus (#3142) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az adott váztól függ. Strapabíróbb, nem agyonkönnyített darabok 120-130 kilót simán megbírnak zúzós közlekedéssel is.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3145) Muton válasza Mr.Csizmás (#3141) üzenetére


Muton
addikt

néha szoktam, most már ott új az útburkolat, de engem az érdekelne, hogy a KRESZ mit mond ilyen esetben (azt leszámítva, hogy be sem hajthatok oda ha jól emlékszem :DDD)
tehát ha szar az út jobb széle, akkor is van kötelező jobbra tartás?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3146) Mr.Csizmás válasza Muton (#3145) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a kerdesre valaszolva igen, a lehetosegek fuggvenyeben. (ertsd vasaltasd ki magad, vagy verd tropara a verdat, ha betartod a szabalyt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3147) Zebu válasza Jorus (#3144) üzenetére


Zebu
addikt

Ha valaki nehezebb akkor mit tud tenni? :F

(#3148) Muton válasza Mr.Csizmás (#3146) üzenetére


Muton
addikt

thx!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3150) Ndruu válasza brownus (#3149) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem lehet inni, tényleg megszondáztathatnak rendőri ellenőrzésnél. Engem is leellenőriztek a múltkor, tiszta voltam.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.