Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Vyndree válasza Zebu (#3298) üzenetére


Vyndree
őstag

Próbáld ki iGO-val és nézd vissza. Minden értékes adatot megtalálsz benne, egyedül a pihenőidő amivel nem tud mit kezdeni. A tracker is ugyanilyen adatot készít, minden szükséges információ benne lesz és a telefonod sem fog merülni, még navigációnak is fogod tudni közben használni.

(#3302) Vyndree válasza Gyufaaa (#3295) üzenetére


Vyndree
őstag

Hiába szivacsos a markolatom, egy idő után mivel egy ponton terhelem nyomja és kellemetlen. Jó lenne más pozíció is, ezeket a szarvakat majd jobban meglesem, köszi a tippet.

Nincs meg valakinek a kerékpáros kisokos olyan verzióban, ami nincs telerakva képekkel és ebook olvasón is lehetne használni?

(#3303) Szakbarbár válasza rétisün (#3300) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Az nálam csalásnak számít :D Egyébként ezért sincs az endon- 25-ösnél jobb átlagom egyik trackemnél sem, mert a menetidőt nem javítom.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3304) Vyndree válasza fi:zi'k (#3168) üzenetére


Vyndree
őstag

A kedvedért átfényeztem, remélem ez jobban tetszik. :R

(#3305) Vyndree


Vyndree
őstag

Változatok ugyanarra

[ Szerkesztve ]

(#3306) fi:zi'k válasza Vyndree (#3304) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tök jó lett. :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3307) rétisün válasza Szakbarbár (#3303) üzenetére


rétisün
veterán

mért számítana csalásnak? a km-óra is csak azt méri, amikor mész, nem?

egyébként a legtöbb alkalmazásban már van auto start-stop funkció, azaz csak akkor mér. amikor tényleg haladsz is, és a tracket is ez alapján csinálja.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3308) KSparrow válasza Vyndree (#3304) üzenetére


KSparrow
senior tag

Ügyes, majd legközelebb jobban figyelj kijelöléskor PS-ben :)

Én hamarosan tényleg festek amúgy, ha akarod fújni,írj, és megbeszéljük. Nemsokára kész a női Csepel bringám, majdnem mindene megvan, kb. csak festenem kell, hogy szép legyen. Jövő héten az is meglesz. Tűzpiros-hófehér, női Csepel Single speed városi kontrás, retro stílusban, modernizálva, felújítva, kosárral...
Remélem elmegy. Ha kész, teszek fel képet.
Rétisün: Fain aláírás ;)

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3309) Vyndree válasza KSparrow (#3308) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem PS és nem én csináltam, de majd figyelek. :K

(#3310) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Most értem haza 8km rollerezés után, mivel elszakadt a láncom... :W :D

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3311) Slownz


Slownz
senior tag

Agyalok rajta, hogy beújítok egy új bringát a probléma az viszont, hogy egyáltalán nem értek hozzá.

Nagy igényeim nem lennének, heti szinten 40-50km-t szoktam tekerni.
Fontos, hogy országútit szeretnék, a keret pedig 50k körül lenne, ennyiért nyilván használtba gondolkodnék. 180 cm vagyok.

Valami tipp?

(#3312) gyuszaa válasza Doki-HUN1978 (#3310) üzenetére


gyuszaa
őstag

Nekem meg megcsavarodott elég faszán, meg már meg is van nyúlva most, hogy ránéztem. HG-53-at rendeltem mellé, legközelebb egy sram pc 971-et próbálok ki.

(#3313) t-bali3


t-bali3
senior tag

Sebességmérő szenzort melyik kerékhez célszerűbb rakni? Nekem a hátsó talán védettebnek tűnik, de nem tudom befolyásol-e bármit is.

(#3314) rétisün válasza t-bali3 (#3313) üzenetére


rétisün
veterán

elsőhöz szokták, már csak azért is, mert a legtöbb km-órának nincs elég hosszú vezetéke, hogy elérjen a hátsóhoz. illetve a vezeték nélkülieknek nincs akkora hatótávja, hogy a hátsó keréktől vegye a jelet.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3315) zoli03 válasza KSparrow (#3308) üzenetére


zoli03
őstag

Mivel/hogyan fogod festeni?

(#3316) t-bali3 válasza rétisün (#3314) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nálam elvileg mindkét probléma megoldott, mert vezeték nélküli és a névleges hatótáv is megvan. De akkor gondolom nincs különbség igénybevétel szempontjából, hogy melyik kerékre kerül?
Laikusan úgy tűnt, hogy padkázás esetén nagyobb igénybevétel esik rá, ha az első keréken van.

(#3317) dqdb válasza t-bali3 (#3316) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a hátsó kerékre kerül, akkor a névleges hatótávot jelentősen rontani fogják a lábaid azzal, hogy szépen árnyékolnak (ha nem digitális, hanem analóg a jelátvitel, akkor még rosszabb lehet a helyzet). Szóval próbáld ki, maximum 2 gyorskötöző bánja.

Laikusan úgy tűnt, hogy padkázás esetén nagyobb igénybevétel esik rá, ha az első keréken van.
Az érzékelő a teleszkóplábon/villán van (első kerékre történő felszerelés) vagy a hajtással ellenkező oldali láncvillán (hátsó kerék történő felszerelés), a kerékre csak egy mágnes kerül, szóval padkázásnál nem fog kapni annyit.

Ha a mágnest nem lehet teljesen stabilan rögzíteni a küllőre (=tervezési hiba), és tárcsaféked van, akkor érdemes a kevésbé fékezett kerékre szerelni. Nekem durvább lejtő után a hátsó keréken a küllőkre ható csavaró hatás miatt képes kissé elfordulni kissé a mágnes (hallom a mágnes-érzékelő találkozásának kopogását), valószínűleg a fékezések 90%-át kapó első keréken durvább lenne a helyzet (ha egyáltalán fel lehetne szerelni oda az órám érzékelőjét).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#3318) Vyndree válasza t-bali3 (#3316) üzenetére


Vyndree
őstag

Az már régen rossz ha sikerül úgy megpadkázod, hogy a mágnesnek baja legyen. Mi baja lehet? Leesik, de az is csak akkor, ha nincs rendesen rátéve. Első kerékre tedd, a meghajtottra nem szokták.

(#3319) borix válasza Doki-HUN1978 (#3310) üzenetére


borix
őstag

Lehet,hogy egy láncbontóba és egy patentszembe nem ártana be fektetni.

(#3320) KSparrow válasza zoli03 (#3315) üzenetére


KSparrow
senior tag

Majd veszek spray-t, és azzal, itt a kertben. A sajátom már festettem egy éve, igaz, akkor nem mentem fémig, most le kell sajnos. Szóval teljesen lebontom, kromofág, alapozó, festék, esetleg lakk, az még nem biztos.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3321) Doki-HUN1978 válasza borix (#3319) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Van láncbontóm, csak nem szoktam edzésre magammal vinni. :P

Lementem a szervizbe, hogy cseréljenek egy váltóbowdent. Lett belőle még azon felül fogaskoszorú, lánc, váltógörgő és még egy középső tányér is lesz, mert azon "rág" az új lánc.

20 rugó pikk-pakk ráment a bringára, nem is látszik rajta. :O

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3322) zoli03 válasza KSparrow (#3320) üzenetére


zoli03
őstag

Milyen spray-vel? Mert lassan nekem is esedékes lesz egy régebbi országúti acélváz. Pár éve próbáltam spray-vel, egy olcsóbb fajtával, de nem sokat ért (spray-vel elég sok megy félre, úgyhogy a végén annyira lett olcsóbb, kb 5e volt rá az alapozó meg a festék).

(#3323) Vyndree válasza zoli03 (#3322) üzenetére


Vyndree
őstag

Fényező nálunk nyócezerért lefújja géppel tökéletesre.

(#3324) D.Orion


D.Orion
veterán

Senki se felejtse ám:

:))

(#3325) KSparrow válasza zoli03 (#3322) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nemtom, majd amit kapok. :)
A sajátom kb egy éve fújtam, az volt 7000, csiszolószivaccsal. Az egy éve tart. Lehet, hogy nagyker helyett oda megyek, mert inkább legyen rendben. Fényező nem kell, megcsinálom én házilag.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3326) lacos001


lacos001
senior tag

Hi

Valamilyen live képpel megáldott elérhetőség létezik szerintetek a tourral kapcsolatban?
Sajnos nem vagyok tv közelben......és találni sem találok értelmeset.....

Oh....akit érdekel,talán ez a legjobb,ami kikerüli a fizetős streamot......
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3327) zoli03 válasza Vyndree (#3323) üzenetére


zoli03
őstag

Nálunk ilyen nem nagyon van a városban. Én is le tudom fújni, kompresszor van, pisztoly van. Csak festék lenne kérdéses, hogy mivel. De most kipróbálom kőfelverődés gátlóval, olcsó, az autón jól bírja. Sokat nem vesztek, ha nem sikerül, 1500 Ft-ba kerül.

(#3328) t-bali3 válasza dqdb (#3317) üzenetére


t-bali3
senior tag

és (#3318) Vyndree:

Az első kerékre került. Beugrottam egy ismerős szervizbe a váltót megnézetni és segítettek normálisan feltenni.
Így utólag jól is jött, mert a műanyag kötözőm is rövid volt hozzá.... :)

(#3329) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Végigmentem életem első versenyén. Élveztem, de nem volt egyszerű, a sáros, nedves homokkal borított talajon elég nehéz volt haladni. Két emelkedő volt benne, ahol kénytelen voltam tolni (az első baromi meredek volt, a másik meg meredek, középen egy kesze-kusza, mély vízmosással). Másfél órás idő volt a titkos célom, de végül csak 1:50 körül lett. Felkészülni, bemelegíteni sem tudtam, mert hideg volt a héten és erre nem vagyok felkészülve ruházatilag.
Talán majd legközelebb...
Sebaj, jó volt és be is értem a célba.

Harrrr!!!!

(#3330) Zebu válasza Ndruu (#3329) üzenetére


Zebu
addikt

Derék!

Máskor is járható ez az útvonal? Itt lakom a közelben, végigmehetnénk egyszer még rajta csakúgy :)

(#3331) fpeter07


fpeter07
veterán

Azt hiszem az első tour szakasz nem csak a helyszín miatt volt nem mindennapi. [link] :D

(#3332) D.Orion válasza fpeter07 (#3331) üzenetére


D.Orion
veterán

A csírának volt pénze tetőre. :DDD

(#3333) Anulu79


Anulu79
addikt

A SportyPal-t használja valaki? Érdemes beregelni a programba vagy jó az nélküle is? :)

(#3334) rétisün válasza Anulu79 (#3333) üzenetére


rétisün
veterán

ha fel is akarod tölteni az oldalra a bringázásaidat, akkor mindenképpen be kell regelni.

mod: az endomondo oldala már megint sz****kodik, úgy látszik igazodik a programjukhoz.....legalábbis nálam nem igazán akart az endo jól működni.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3335) Anulu79 válasza rétisün (#3334) üzenetére


Anulu79
addikt

Ha csak ennyi a főbb értelme akkr nem gyűjtök be egy újabb regisztrációt. :). Köszi az infót!

(#3336) superecneB válasza Jorus (#3249) üzenetére


superecneB
őstag

Dany McAskillel kapcsolatban olvastam, hogy valami speckó szelepes némi héliummal töltött gumikat használnak. Nem mintha anélkül nem tudnának baromi nagyot ugrani, csak ez egy kis érdekesség.

(#3337) presbazsi


presbazsi
tag

Egy jó hír Srácok, ma vettem ki a postaládából egy levelet a Járásbíróságtól.
Elözmény: [link]
Szal megindították az eljárást XYZ (nem nevezem nevén, de a neve alapján sejthető melyik etnikai csoporthoz tartozó) személy ellen, az én sérelmemre elkövetett bűncselekmény miatt vádirat került benyújtásra a bírósághoz. Egyenlőre többet nem tudok, pl hogy meg van-e bringám, vagy csak beismerte hogy elvitte... passz. A bringát már pótoltam, de nem gondoltam volna hogy lesz ebből az ügyből még valami, és tessék! :)

(#3338) D@ni88


D@ni88
addikt

185 cm-hez mekkora vázméretet ajánlotok? Illetve ez mit is jelent pontosan? :DDD

395mm (15.5") / 445mm (17.5") / 495mm (19.5") / 545mm (21.5")

[ Szerkesztve ]

(#3339) presbazsi válasza D@ni88 (#3338) üzenetére


presbazsi
tag

Nyeregvázcső hossz méretét jelenti.
Én 184 cm vagyok, és 21,5-ös vázat használok.

[ Szerkesztve ]

(#3340) presbazsi válasza D@ni88 (#3338) üzenetére


presbazsi
tag

Ez mondjuk kifejezetten MTB-re vonatkozik amit írtam, módosulnak a méretek ill a számozások pl országúti, cross, trekking, bmx esetén.

[ Szerkesztve ]

(#3341) Tomi_Sci válasza D.Orion (#3332) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nem azzal volt a gond, hanem valamelyik szervező liftest játszott a célkapuval :D

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3342) Vyndree válasza presbazsi (#3340) üzenetére


Vyndree
őstag

Kifejezettem egy MTB-re, az enyémre egészen más méretek vonatkoznak:

(#3343) Ndruu válasza Zebu (#3330) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Azt hallottam, hogy többen is voltak kint a verseny előtt gyakorolni, úgyhogy szerintem nem gond, ha végigmész rajta. Több elágazás is van benne, nem könnyű megjegyezni az útvonalat (bár nem lehetetlen). Én Budapestről mentem ki a versenyre és nagyon ritkán járok Gödöllő környékén. Mennék szívesen, de mire kitekerek, addigra elfáradok. :)

A frissen módosított jogszabály szerint nem lehetne menni ezen az útvonalon (turistautakon vezet végig), de nekem eddig ebből még sosem volt problémám.

Harrrr!!!!

(#3344) rétisün válasza Ndruu (#3343) üzenetére


rétisün
veterán

nem pont úgy módosult, hogy most már lehet erdőben bringázni? nem tudom, őszintén szólva nem is érdekel különösebben, én aszfalton tekerek.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3345) fpeter07


fpeter07
veterán

Lenne 50 napom felkészülni egy versenyre. A rövid táv 37km/860m. Milyen felkészülést javasoltok? Vannak már ötleteim, csak meg szeretnék másokat is hallgatni.

(#3346) Doki-HUN1978 válasza fpeter07 (#3345) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ez melyik verseny lesz?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3347) fpeter07 válasza Doki-HUN1978 (#3346) üzenetére


fpeter07
veterán

(#3348) Ndruu válasza rétisün (#3344) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én se nagyon értettem, de aztán tisztáztuk. Az utolsó ábra mindent elmond.

Harrrr!!!!

(#3349) Doki-HUN1978 válasza fpeter07 (#3347) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Köszi! :R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3350) gmatti válasza fpeter07 (#3347) üzenetére


gmatti
csendes tag

Nekem lehet középtáv lesz, csak az előnevezés nem nagyon tetszik. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.