Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135001) StLui válasza ivana (#135000) üzenetére


StLui
veterán

Apósom is egysebességest hajt, de vannak az amúgy sík terepen dombok (Göd), amikkel többször, ha épp gyenge a szíve, akkor nem bír. Olyankor gondolom megkönnyítené neki (nekik) egy 3 sebességes agyváltó.
De ezt csak úgy írtam, keretbe nyilván ez fér bele, agyváltó már nem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#135002) 6030D válasza Jakab66[hun] (#134978) üzenetére


6030D
Ármester

Nem sokat érteni a leírásából, de 200e Ft-ért egy V-fékes alap felszereltségű mtb, sárhányóval és agydinamós lámpákkal, városi felhasználásra?!

Ha linkelsz egy magyar oldalt, akkor többre megyünk, de így elsőre azt mondanám, hogy felejtős, illetve nem nagyon látom az értelmét. Ha város, akkor trekking, ha terep, akkor meg ne agydinamó+sárvédő.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#135003) ivana válasza StLui (#135001) üzenetére


ivana
Ármester

Nyilván nem mindegy hol, az Alföldön pl. teljesen ok az egysebi. Amúgy ezeknek van 3 és 7 sebi verziója is.

(#135004) StLui válasza ivana (#135003) üzenetére


StLui
veterán

Göd is sík, de vannak 30 métert tartó mondjuk 3-5 %-os emelkedők, amit szívesen már nem bír az egysebivel, erre gondoltam.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#135005) ivana válasza StLui (#135004) üzenetére


ivana
Ármester

Gyárilag amúgy ezek kicsit hosszúak, 44/19 körül szokott lenni. Az nekem pl. jó, de hugomnak a 38/19-et le kellett cserélnem 38/22-re, mert neki az is hosszú volt (pedig amúgy egész gyorsan megy vele).

Az ilyen hülye fixiseket nem szoktam érteni, a 44/19-nél hosszabb áttét nekem pl. tuti nem kéne városba.

(#135006) zoli03 válasza 6030D (#134954) üzenetére


zoli03
őstag

Igen, a fullyt (Skeen Trail 9.0). 182 cm magas vagyok, úgyhogy a 20"-ost néztem.

(#135007) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Mert Miskolc közelében is vannak gyönyörű helyek... :P Ez a kilátó (Fehérkő) például max 5km-re Miskolctól, Lillafüred felett találaható. Szóval ha még nem jártatok erre, tudom ajánlani!
És úgy alakult, h kapott egy "kevés" sarat a bringám.

[ Szerkesztve ]

(#135008) 6030D válasza zoli03 (#135006) üzenetére


6030D
Ármester

Évjáratra gondoltam, mert mindkettő elérhető elvileg. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#135009) Jakab66[hun] válasza 6030D (#135002) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Magyar Link

Pont az tetszik, hogy városban is megállja a helyét, és földúton is. Árban pedig most 160ért hozzá tudnék jutni.

Gipsz Jakab

(#135010) Hasaggymeg válasza ivana (#134988) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Flucrum is olyan,láttam,nem nyűgözött le sem pontosságban,sem működésben,de tartósságban sem.

Tothgera...igaz csak tesztnapon,de kiábrándultam a Rebaból. :( Lehet csak túl voltak fújva,de 80+ kilómmal többet is próbáltam és sehol nem mozogtak úgy mint Marvelem...ami persze egybevág jó néhány internetes véleménnyel is. :F DT Swiss,de még az XFusion is sokkal jobb érzés volt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#135011) csƵ


csƵ
őstag

Lidl kerékpár szerelőállványról vélemény?

(#135012) truefx válasza csƵ (#135011) üzenetére


truefx
aktív tag

Otthoni felhasznalasra tokeletes. Vedd meg nyugodtan. (egyebkent ismerek olyan szerelomuhelyt ahol azt hasznalnak)

[ Szerkesztve ]

(#135013) jjeahh válasza ZolkoW (#134992) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt a falnak támaszkodást nem értem, meddig kéne támaszkodnom, fél nap? 2 óra? Egész nap? 10 perc? Honnan tudom, hogy na most megvan a mozdulat? Mert álló helyzetben és menet közben legalább 50x kicsatoltam, az tuti. Na de mindegy, mert nem tudom visszateszem-e valaha, egyelőre elegem van belőle, kimentem egy rövid körre platform pedállal és a mozdulat még mindíg nem volt a fejemben, de az eséstől rettegés az első félórában még igen, lassításkor elkezdtem f*sni, hogy mi van ha eldőlök, aztán egy pillanat alatt beugrott, hogy ja nem, mert már a platform van fent :D .

xy.zsolt: sorry, de az nekem nem tetszik, felénk csak hipszter fixiken látok néha, de azokon sem bírom a látványát. És ha tetszene sem tudom elképzelni, hogy az biztonságos terepen. Amúgy ja, én is ettől félek a legjobban, hogy mi van, ha hirtelen fékeznem kell, vagy kanyarban, sáros terepen le kell tennem a lábam és olyankor dőlök el? Mert ezek a helyzetek gyakran veszélyes terepen fordulnak elő, ahol ha elesek lehet, hogy eltörik valamim. Ilyenkor nem játszik az, hogy időben előtte kicsatolom vagy lenyúlok a pánthoz... Sőt, én általában gyakran állok meg fotózgatni, enni, inni, vagy egyszerűen csak a tájat megcsodálni, a mai-tegnapi spd-s tapasztalatokkal úgy érzem ezt talán nem ilyen usereknek találták ki, hanem olyanoknak, aki elindul és szinte megállás nélkül teker :D . Viszont az, hogy húzni is tudom a pedált tetszik, lehet ezért veszek majd egy magped-et.

tacto: Adnék én időt neki, de az az idő amíg megszokom (megszokom?) rettegéssel és szívással telik, így nem tudom nekem megéri-e... az biztos, hogy most nincs kedvem visszatenni, fáj a térdem is ahol megüttem már kétszer miatta, ha harmadszor arra a térdemre esnék, mérgemben összetörném az egész bringát és beadnám az ócskavasashoz :DDD

bulikavagyok: Tényleg szép hely, ez az a bringa amit most vettél nem? Elvetted a szüzességét :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#135014) zoli03 válasza 6030D (#135008) üzenetére


zoli03
őstag

Bocsi, az új :) . A régi már csak egy méretben van. Bár a droppert eladnám belőle, hogy minél könnyebb legyen :) .

(#135015) X Factor válasza jjeahh (#135013) üzenetére


X Factor
addikt

Leirom én h. csináltam, mint friss motoros. 1hó 500km. Új bringa, országúti, mindehol azt olvastam h. csak az SPD, taposót felejtsem el . Így az egyetlen kérdés az volt h. spd vagy spd-sl.

Ismerősnél raktuk fel, mert nem volt otthon 15-ös kulcs. Ott fa mellett támasztva beakasztottam és kezdődött a bénázás. 5p múlva az megvolt h. elméletben mi az irány és mekkora erő kell a legkönnyebb beallitas mellett az oldashoz. Innen kertek alatt haza. Közben mindkét oldalt próbálgatva.

Az ezt követő 4-5 napban, melóba be se mentem vele, hanem a környéken ismerősökhöz gurultam el, nyugis útvonalakon, mutogatni a bringát, gyarkorolni a ki be lépést és a legfontosabbat, h. fejben szokjam h. spd van alattam és szükség esetén nem felfele lépek le.

Mostanra nem azt mondom, h. egybeforrtam vele, de mar tok termeszetes, h. lámpahoz kozeledve oldom a bal-t, de labam a pedalon, h. ha esetleg zoldre valt 1 fordulat alatt kattan is vissza. Hirtelen megallasnal is volt mar h. siman oldottam. És volt vészhelyzet is, ahol rantasra is kioldott.

Szvsz a te esetedben én úgy erzem picit forro feju voltal és nem kezelted kello alazattal ezt a temakort. Van rengeteg elonye, de teny h. a megszokasa nem 1-2 nap, kell idot adni neki, mig rutinszeruve vallik az egesz.

Plusz ugye en orszagutin tolom, de cserébe Budapesten a belváros és a külső kerületek között ingázva, szóval veszélyből kijut nekem is, de egyszerűen pro oldalon sokkal több dolog áll.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#135016) jjeahh válasza X Factor (#135015) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz a beszámolót! Városban és aszfalton amúgy nálam sem lenne gond, úgy érzem ott simán meg tudnám szokni, de terepen, ahol kb. méterenként változhatnak a körülmények és gyakran fogok satuféket, meg nagyon sokszor rakom le a lábam, nem tudom hogy lehetne megszokni és egyáltalán van-e értelme, túlságosan veszélyesnek érzem. Valszeg van, mert a komolyabb xc-sek nagyja tényleg spd-vel teker, bár abban már kételkedek, hogy ez mindenkinek való.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#135017) Runner_fxr válasza bulikavagyok (#135007) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha esetleg jönnél Budapestre akkor szólj, aztán mehetünk egy közös villanyos kört. :) Mutatok pár jó helyet errefelé.

(#135018) bringasisti válasza jjeahh (#135016) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha valaki sokat használja kialakul egy olyan izomzat ami a húzás fázisban nagyot dob a bringán.

BENEFON DELTA--------N8

(#135019) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis "útbaigazításra" lenne szükségem.

Shimano XT FC-M770 + CS-M770 9-speed cassette hajtásra rendeltem SRAM PC-971 láncot, viszont KMC Narrow feliratú érkezett postával:

Küldhetem vissza vagy ez is bír annyit, mint a most rajta lévő SRAM PC-971 ? :R

read-only mode on the forum

(#135020) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#135010) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Eddig ahány Reba-t próbáltam, súlyomhoz belőve (75-80kg között) mindegyik szépen mozgott. Bár nyámnyilák vagyunk, többször láttam versenyen Ukrán srácot aki egy szakadt Suntour XCR34-el (2,5kg!) alázta a mezőnyt.

#135016 jjeahh: Rosszul kezded ha félsz. A taposó pedált pedig XC/Maraton bringán felejtsd el. Állítsd leggyengébbre az SPD-t, leszállás előtt boka kiforgat, és úgy tedd le a lábad. Gyakorold, először előrelátóan, utána hirtelen. Ha már reflexből megy, nem lesz gond. Borulástól sokszor meg fog menteni, csak fejben kell átállni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#135021) Massmurderer válasza AtHoS (#135019) üzenetére


Massmurderer
őstag

Semmi baj a KMC láncokkal.

(#135022) AtHoS válasza Massmurderer (#135021) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi a megerősítést, akkor marad :R

read-only mode on the forum

(#135023) cyanide válasza jjeahh (#135016) üzenetére

Olvasom a spd vs platform vívódásodat és hasonlón mentem keresztel, csak gyorsabban elengedtem. Én aszfalton használtam először spd-t, ott szoktam meg, jó is volt. Nem volt kérdés, hogy montira is tegyek. Talán 2-3-szor mentem el terepre. Az egyik tekerésen eldöltem egy köves emelkedőn, térdemen lett egy kis seb, semmi komoly, de nekem nagyon gyorsan kijött fejben az eredmény, hogy ha egyedül lenullázom a térdem valahol a semmi közepén, akkor semmilyen hatékonyság növekedés nem kárpótol.
Egyszer se csúszott le a lábam a szöges taposóról, viszont párszor már jól jött, hogy le tudtam tenni a lábam.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#135024) Massmurderer válasza AtHoS (#135022) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nálam is az van,elégedet vagyok vele.Meg mint irta valaki,20%-al tovább birja mint a shimano.

(#135025) xy.zsolt válasza jjeahh (#135013) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nem tudom honnan jött ez a lenyúlok és kicsatolom a pedal straps-et….nem kell ott semmit csinálni....egyszer beállítod viszonylag szorosra a cipődhöz, utána ki-be bújtatod a lábad mikor használod...egyszerű mint a fa ék :) De már túlpörögtük a témát....

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#135026) jjeahh válasza Tothgera30 (#135020) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Leggyengébben van, boka kiforgat módszer megvan, a reflex nem megy és mostmár baromira f*sok tőle, el sem tudom képzelni a szokásos köves-saras-gyökeres lejtőmön-emelkedőmön, ahol a lábamat lerakom néha, mit kezdenék az spd-vel. Nyilván meg lehet oldani, mert más is megoldja, de az én fejemben úgy néz ki, mint egy horror film. Amúgy valamiért a baloldali nagyon nehezen old, eddig 3 esésből kettőnél az okozta a gondot.

cyanide: Úgy tűnik nem vagyok ezzel egyedül, ahogy elnézem vannak itt is néhányan, akik nem tudták megszokni terepen az spd-t. Persze 2 nap után még nem lehet véleményem, de most annyira kikészültem tőle, hogy nem tudom vissza fogom-e tenni, ha igen, akkor SM-SH56-al, ami több irányban old. Ha azzal sem válik be, akkor irány a Magped és vissza sem nézek :B

Más: mai rövid:

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#135027) jjeahh válasza jjeahh (#135026) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amúgy spd-sek: azzal lehet valamit kezdeni, ha gyárilag viszonylag nehezen old ki a pedál? Van erre valami barkács trükk? A baloldalihoz jóval nagyobb erő kell és még akkor sem 100%, hogy sikerül kioldani. És igen, teljesen minuszba van tekerve a csavar.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#135028) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#135020) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát igen,6030D kolléga linkelt minap egy strávabetyárt aki merevvillára váltott és annyi komja van mint másnak kilométer...sőt,azt mondja vissza sem tér telóra. :DDD

jjeahh...el is mondtad a lényeget,csak kicsit késve. :U ...gyakran leszállsz,fotózgatsz,meg egy-egy menet alatt is többször le kényszerülsz tenni lábad,mégis felültél a "nem is ikszcés aki nem csatol be" baromságnak.A komvadász,itthon becsatolok,majd ugyanott kicsatolok teljesítménybringásoknak találták ki ezt a lábam összeforr a pedállal dolgot.Amúgy persze megléphető minden muglinak,de akkor ki kell tartani és gyakorolni amíg megy,majd kicsit gyorsabb,erősebb leszel vele és főleg profinak érzed magad,ami gondolom sokaknak megfizethetetlen és megér minden fáradságot. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#135029) Csokicsibesz válasza jjeahh (#135027) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Nézd meg, hogy a csavarok tényleg minden oldalon teljesen ki vannak-e tekerve. Az elején nekem is volt ilyen, akkor az megoldotta. Plusz mivel még új a pedál kicsit be kell járatódnia a mechanikának. Rakj finoman egy kis láncolajat a rugókhoz, az is segíteni fog egy kicsit.

Szerintem, ha nagyon félsz a dologtól és leblokkolsz, akkor nem fog menni. Köves részeken semmivel sem veszélyesebb az spd mint a taposó. Az elején próbálj meg előre gondolkodni, hol szeretnél megállni és próbálj meg előtte kilépni. Nekem pl. a belépés nehezebben ment az elején, mint a kilépés. De minél többet mész vele annál jobban megszokod. Ha démonizálod meg hergeled magadat vele, akkor szerintem ne erőltesd. Ezért is mondtam az elején, hogy vegyél egy ócska cipőt a kipróbáláshoz, vagy kérj egyet kölcsön.

(#135030) trialboj válasza Hasaggymeg (#135028) üzenetére


trialboj
őstag

+1

jjeahh

Ugyan ezt akartam írni, csak lusta voltam :P Hasonló stílusban tekerünk, velem is ritkán fordul elő, hogy elindulok, és hazáig nem állok meg 1x sem, ráadásul én sokszor járok elhagyott ösvényen. Ide dosztig elég egy jóféle taposó, és kényelmes cipő.
Szóval az spd nem hiszem h nekem(d) való, azok alapján amit meg leírtál, az életben nem vennék ilyet montira :F :) Remélem mire igényelném azt a kevéske előnyét, addigra kitalálják ezt rendesen, és egy tökélyre fejlesztett magped féle terméket vehetek meg.

Viszont az is igaz, hogy minél később váltasz, annál nehezebb lesz az agyadnak átállni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#135031) StLui


StLui
veterán

3 belsőt beraktam a korsárba, 7 eFt :Y ez sokkal drágább hosszútávon mint a TL :P
27,5-ös gumihoz sima 1,5-2,4-es 1700Ft, 2,1-2,5-ös (könnyebb is) 2500Ft, és 3-as külsőhöz 3100 Ft, utóbbihoz nem is találok ez alatt prestásat (auto van 2800-ért)

Délelőtt megnézem a ragasztandó 15db belsőmet, de ebből jópár felütéses, kígyóharapásos, azt nem tudom van e értelme erőltetni.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#135032) Sped válasza jjeahh (#134982) üzenetére


Sped
aktív tag

Volt nálam is néhány pillanat, amikor elgondolkoztam SPD-n, de végül mindig letettem róla. Pont ezektől a dolgoktól tartok én is, amiket te leírtál. Esni amúgy nem szokásom (csak aszfalton megyek), nem is emlékszem mikor volt ilyen utoljára, SPD-vel tuti eltaknyolnék. Nem vagyok egy teljesítményhajszolós típus, bár edzésre is használom a bicajt, de elsősorban én is a mozgás öröméért tekerek, nem készülök TDF-re. :D El is döntöttem pár hete, hogy inkább veszek egy szuper taposó cipőt (Adidas), meg majd hozzá egy jobb pedált (jelenleg a Merida gyárija van), aztán kihozom ebből a maximumot. Tényleg, jó taposó pedál ajánlat? Tízezerből lehet már találni normálisat? :) Olyan sokat azért nem költenék rá, a cipő így is drága.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#135033) Hasaggymeg válasza Sped (#135032) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a 2 első fájvten nagyon kafa! :K

StLui...én is tegnap vásároltam kettő céestét 3300-ért.A lecserélendő bétwines nemcsak már 3 folttal büszkélkedhet,hanem a szerepje is ereszt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#135034) jjeahh válasza Sped (#135032) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ht PA12A

& Csokicsibesz & trialboj & Hasaggymeg: szerintem marad a platform és ha a térdem helyrejön, regenerálódó napokon kimegyek az spd-vel még párszor a közeli mezőre ha már megvettem. Ha az embereknek megy a vészhelyzetben és reflexből kicsatolás, akkor elméletileg turistáskodás közben sem kéne zavarjon, nem én lennék az egyetlen spd-s a környéken, aki nem maratonozik és gyakran meg-megáll. Ettől még félek tőle és most sem tudom elképzelni, hogy lehet együtt élni vele terepen, de addig bíztattatok, hogy futok még pár kört vele és ha nem megy, akkor hát ez van... marad a Magped, mert az, hogy húzni is lehet a pedált, mégiscsak vonzó és jó lenne a cipőt is kihasználni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#135035) StLui válasza Hasaggymeg (#135033) üzenetére


StLui
veterán

2,4-est nem nagyon találok ebike-on is alig van, cst nincs is. Most pár dolog miatt nézegettem magyar webshopokat, boltokat katasztrófa

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#135036) Hasaggymeg válasza StLui (#135035) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt a kis helyi boltban (Winkler sport) vettem,de csak max. 2,35-ös...bár az még neked is jó,és CST. :F Szerintem ez az.[link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#135037) nmate91 válasza commanDOS (#134860) üzenetére


nmate91
tag

Tök hasonló cipőbe kerültem, miután ~100 km teszt után dobtam az országúti vásárlás ötletét (Kross, Tribanok) és crosstrekkingeket (Nature SL főleg) nézegettem. Fura, azt hittem bejön majd az outizás, lévén egysebességessel szeretek szaladgálni, de aztán nem különösebben fogott meg.
Végül rábeszélt(ett)em magamat egy Cube 29erre - Nature SL áráért :D Ez a 29-es kerék nekem nagyon új dolog volt, eddig 26-os meg 27,5-es montival mentem csak - jóval gyengébb kategóriában. A rövid váz nekem nagyon bejövős a rövid felsőtestem miatt, a stucnival is tudok eleget variálni, a 2x11 pedig jó mindenre igazából. Van egy olyan érzésem, hogy ezt nem bánom meg.

(#135038) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Srácok, Alin melyik szállítási módot érdemes választani?

(#135039) StLui válasza Hasaggymeg (#135036) üzenetére


StLui
veterán

Köszi egyet veszek holnap!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#135040) Because válasza nmate91 (#135037) üzenetére


Because
őstag

mi volt a baj outival? a montit most milyen terepen használod?

(#135041) flash-


flash-
veterán

általános városi használatra 26os kerékre milyen köpenyt ajánlanátok? márka-méret?
(jól guruljon, megbízható,stb..)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#135042) oak


oak
tag

Sziasztok! Kezdésnek szeretnék egy MTB-ot olyan 200 ezerig, de elég lehangoló a kínálat felszereltsége, így elgondolkodtam egy használt 26-oson, amik ugye elég sokat vesztettek az értékükből. Itt van pl. ez a Focus, ami tetszene és elég jól felszerelt. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes ennyi pénzt tolni egy 26-os bringába, vagy inkább érjem be vmi egyszerűbbel (mondjuk egy Rockrider 560)?

(#135043) 6030D válasza oak (#135042) üzenetére


6030D
Ármester

Ha 180 cm alatt vagy: [link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#135044) bringasisti válasza flash- (#135041) üzenetére


bringasisti
őstag

Continental Contact Speed 32-559

BENEFON DELTA--------N8

(#135045) Massmurderer válasza oak (#135042) üzenetére


Massmurderer
őstag

Ha tetszik nézd meg,próbáld ki,és ha jó,vedd meg.Nem mi használjuk azt a gépet,hanem te.Nekem is 26os van.

(#135046) Tothgera30 válasza oak (#135042) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem érdemes. Szerény véleményem hogy 27.5/650B és 26-os kerékméret közötti különbség nem számottevő. Akár egy magasabb oldalfalú gumival ki lehet küszöbölni, de ezekbe az utolsó szériás vázakba (azt hiszem 2014-ig voltak 26-osok) belefértek a 27.5-ös kerekek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#135047) Fetz válasza IMIIKE1998 (#135038) üzenetére


Fetz
csendes tag

Szerintem ott a legolcsóbbat érdemes, mert saját tapasztalat alapján azzal is jó eséllyel megérkezik.

(#135048) nmate91 válasza Because (#135040) üzenetére


nmate91
tag

Igazából arra kell, hogy az egész heti irodában rohadás után egy kis mozgás legyen - erre a kerékpározást találtam, mint sport, amennyit valamennyire élvezek is (pl úszással szemben) illetve nem bassza szét a térdem, mint a futás. Jobban ki tudom erre használni a montit (terep szempontjából is) illetve a nagyon bedöntött pozi sem jött be valahogy. Pusztán ilyen ösztönös megérzések, de éheznek ki kellett próbálom milyen outival menni - rég volt már olyanom.

[ Szerkesztve ]

(#135049) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Esett az eső nem rég, vizes az út....de bezzeg most a levél sem rezzen olyan szélcsend van...erre ez nagyon ritka...na, de majd ha felszárad az út úgyis fújni kezd a beígért szél :(

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#135050) Hasaggymeg válasza oak (#135042) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha alacsony lennék nem is gondolkodnék,szép kerékpár.A 6030D által ajánlott is jó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.