Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Solad válasza ígyvanferi (#39997) üzenetére


Solad
őstag

Napfényt kell enni, nincs mese :U

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#40002) Napfénysüti válasza bandus (#39999) üzenetére

Na pont utána is akartam nézni mert a 100 soknak tűnt.
Egyébként ha 1000 euróm lenne vadiúj gépre én szerintem a Canyont venném, nekem még tetszik is és tényleg nagyon jó a felszereltsége annyiért.

A kerékszettnél sajnos nekem is valami 28 euró lesz a szállítás de hát ez van, le kell nyelni ettől még inkább megrendelem kintről mert jobb áron van. :K

Solad: nehogy megegyetek kannibálok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#40003) Pho3bus válasza bandus (#39995) üzenetére


Pho3bus
tag

Szia

Az a gond ezzel, hogy szegedi viszonylatban sajnos nem ilyen jó a helyzet. Az itt megtalálható boltok észrevételem alapján 10-20%-al nagyobb haszonkulccsal dolgoznak, mint BP-n. Ha meg felmegyek a bicóért Pestre egyből ott vagyok, mintha házhoz hozták volna ezeket. (átlagban 50Eu a szállítás). Ezeket a dolgokat figyelembe véve, illetve azt hogy a Rose-on Ritchey alkatrészek vannak, és mindkét esetben a kerékszett is Mavic Aksium. Az pedig csak hab a tortán, hogy 5 illetve 6 év garanciát vállalnak a vázaikra (ellenben a 2 évvel amit a többihez kapnék). Másik oldalon pedig tök jó volna ráülni/kipróbálni a kerékpárt, szóval ezért is kérdeztem itt hátha tud valaki olyan üzletről, ami elkerülte a figyelmem.

(#40004) LonGleY válasza ígyvanferi (#39997) üzenetére


LonGleY
veterán

A (finomított) szénhidráttal csak a baj van. :]
Persze abból sem mindegy, hogy mifélét tömünk...

Tessék Szendi Gábort (vagy a fordításait) olvasni! (pl.)

Az oldalon belül itt vannak az sz betűnél a szénhidrátokra vonatkozó cikkek.

[ Szerkesztve ]

(#40005) ígyvanferi válasza LonGleY (#40004) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez nekem tök új, mesélj!

Győrött tudtok mondani megbízható, kipróbált szervizt?

(#40006) jackbacsi87 válasza ígyvanferi (#40005) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

(#40007) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Danny MacAskill nem gyengét húzott ezzel a képpel :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40008) Jimmy66 válasza Jimmy66 (#39968) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Igen, eladva mindkettő...

(#40009) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Gumi Sprintes Conti ultra race tökéletes! Nem B-s, azt mondta srác, hogy kifutó, azért ennyi.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#40010) ígyvanferi válasza jackbacsi87 (#40006) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kicsit messze vannak, de felkeresem őket, köszi!

(#40011) cseter


cseter
tag

Mountenbike-ra ha veszek slick gumikat, mennyit javít a menetteljesítmènyen,èrezhetően jobban gurul majd?vagy nézzek inkább valami fittnes bicót a mtb mellé?

(#40012) Because válasza cseter (#40011) üzenetére


Because
őstag

ha mindegy neked, hogy 10000-et vagy 100000-et költesz :U

(ha használt cuccban is gondolkodsz az más tészta)

(#40013) ivana válasza cseter (#40011) üzenetére


ivana
Ármester

Sokat, en 1.4-es slickel szoktam menni, sokkal gyorsabb, eredeti gumitol fugg mennyit gyorsit. Viszont most osszeraktam ilyen varosi veretot koskormannyal es valoszinu a monti is cserelve lesz mert az egyenes nagyon kenyelmetlen ez utan. (Sorry most nincsenek ekezeteim) A fitness fabol vaskarika, akkor inkabb outi.

(#40014) Because válasza ivana (#40013) üzenetére


Because
őstag

sokan nem szeretnek görnyedni a koskormánynál, szerintem vállalható a fitnesz bicaj vagy cross kategória

(#40015) Napfénysüti válasza Because (#40014) üzenetére

Pedig fékváltókar fogásban baromi kényelmes egy egyenes kormányhoz képest. Én se gondoltam volna hogy ilyen jó. Perszer hézagolókkal magasra emelt és pozitívba fordított stucni mellett nem kell csak jobban rádőlni.

Més que un club!

(#40016) gergo5991


gergo5991
őstag

Ti szoktatok használni valamiféle táplálékkiegészítőt tekeréskor? mert én tervezek egy nutrend unisport beszerzését, egyrészt koleszon szar a viz, édes löttyöket meg nem akarok venni, ellentétben ezzel ez tele van ásványi anyagokkal meg mittudom én mivel, biztos egézségesebb mintha kólát vagy lipton vizeket vásárolnék, meg hát tekerni is fogok, mert már jön a jó idő, szóval oda is jó lessz ez. Vélemény?

(#40017) Napfénysüti válasza gergo5991 (#40016) üzenetére

Decathlonos ISO márkából szoktam izotóniás italt keverni ha rendesen tekerek.

Més que un club!

(#40018) Cathfaern válasza Maximum1 (#39998) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bár nem vagyok cukor / szénhidrát ellenes, de ha nesquik-el eszed a zabot, ennyi erővel ehetnél "sima" cukrozott müzlit is. Nesqiuk kakaópor majdnem 80%-a cukor. Akkor már inkább valami ízesített fehérjeport érdemes belekeverni, cukor is kevesebb, fehérje meg jóval több (amiből az emberek jó része kevesebbet visz be, mint kéne).

Szóval szerintem ha valaki müzlit akar enni, akkor nyugodtan lehet bármilyet, ami nem gyerekeknek készül (tehát nem a tipikus színesfigurás nagy kartondobozos cuccok), mivel azokban viszont töménytelen mennyiségű cukor van.

Viszont ha valaki azért szeretne müzlit enni, mert az milyen egészséges, akkor ne tegye :) Nagyon sok benne a szénhidrát (ami önmagában nem baj, csak kalkulálni kell vele, egy kolbászos szendvics lehet jobb tápanyag eloszlás terén), tejet pedig jóval kevesebb ember tudja rendesen megemészteni, mint amennyi tud róla, hogy laktóz intoleranciája van.

LonGleY:
A müzli (értsd: gabona alapú, nem a fent említett gyerekeknek készített formázott / préselt / stb cucc) pont nem finomított szénhidrát :)

[ Szerkesztve ]

(#40019) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Az Aldi is nekiáll kerékpározni jövő hét csütörtökön

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40020) Because válasza Napfénysüti (#40015) üzenetére


Because
őstag

"hosszabb" távokon én is kiforgatom a csuklom kényelmesebb valóban! viszont a kosnál azt a x centit előrébb kell dőlni. talán valami kormányszavat megpróbálok egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#40021) Cathfaern válasza Because (#40020) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha pár centivel rövidebb a váz, akkor nem kell előrébb dőlni :) Trekkingből nekem tök kényelmes az 56-os, de outiból 54-es kellett volna.

(#40022) Napfénysüti válasza Because (#40020) üzenetére

Igen kicsit olyan érzés mintha egyenes kormány végére tennél szarvat. És a kormány hossza , kialakítása miatt tényleg kicsit hasalósabb. De elég kényelmes így tekerni.

Més que un club!

(#40023) parkr válasza Cathfaern (#40018) üzenetére


parkr
őstag

gabonapehely a neve a nagydobozos, természetellenes formájú cuccoknak :)

amúgy menetközben ha nem müzliszelet, akkor mi?
direkt erre gyártott zseléket stb én nem fogok venni, annyira komoly sportoló nem vagyok

(#40024) sanzi89


sanzi89
addikt

Aldi-ban megint lesz Cyco túrabringa 80k-ért. Szerintem ennyiért elég jó vétel, ismerősnek 1 éve van ugyanilyen bringája, és eddig hibátlan.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40025) Napfénysüti válasza parkr (#40023) üzenetére

Banán. Az egyik legjobb ha nem a legjobb gyümölcs tekerés mellé. :K Amúgy én is műzliszeleteket szoktam még magammal vinni. Holnap mondjuk valami szendvicset is bepakolok mert lehet 100km fölötti lesz az össztáv.

Més que un club!

(#40026) madmike


madmike
őstag

Az esztergomi Tescoban "leakciózták" a Rolson bringás kiegészítőket. A 9000Ft-os belső, vagy a szintén ennyibe kerülő defektjavító készlet mit tudhat? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#40027) cseter válasza Because (#40012) üzenetére


cseter
tag

Persze nem mindegy mennyit költök, de ha hasznosat nem tudsz akkor inkább semmilyet,köszönöm!

(#40028) cseter válasza ivana (#40013) üzenetére


cseter
tag

Szerintem nézek rá valami használhatót,biztos jobb lesz,ha meg nem tényleg nézek valami utcaibb jellegű kerot

[ Szerkesztve ]

(#40029) Because válasza cseter (#40027) üzenetére


Because
őstag

most mondjam azt hogy létezik az 5 perces szerkesztési idő vagy csak mindketten hozzászólásokat gyűjtünk :DD

amúgy én most cseréltem ilyenre a bicón: [link]

[ Szerkesztve ]

(#40030) cseter válasza Because (#40029) üzenetére


cseter
tag

Na és jobban, könnyebben gurul a paripa,nagy a változás?

(#40031) lsebestyen válasza gergo5991 (#40016) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én max versenyen szoktam, mert baromi drágák ezek a cuccok (akkor is csak kunyerálni szoktam :P ). Ha épp van itthon valami pezsgőtabletta azt dobálok bele, de amúgy csapvíz azt heló'. :) Versenyen viszont jól jön, mert ott nincs olyan h begörcsölsz aztán inkább pihensz...

(#40032) Because válasza cseter (#40030) üzenetére


Because
őstag

eddig félterep gumi volt rajta középen futófelülettel így lényegi különbséget nem vettem észre. egy bütykös monti külsőhöz képest viszont jobban fog menni.

ezt használtam idáig:[link]
bátran ajánlom télen, nyáron, hóban, fagyban, esőben egyszer sem csúsztam meg vele. 2 évet bírt mindennapos használat mellett, mostanra repedezett meg

[ Szerkesztve ]

(#40033) hegyimorc válasza cseter (#40030) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem is van vékonyabb gumi montin, persze, hogy jobban gurul, de össze sem lehet hasonlítani egy rendes fitnessbringával. És azt sem egy koskormányossal. Mind más, nagyon.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#40034) ivana válasza Because (#40029) üzenetére


ivana
Ármester

Ez nem slick gumi en ilyennel tolom. Igen erezheto folog 5,5 baron.

(#40020) Because Szerintem jobb a kos, a kos egyenes resze kozelebb van mint az egyenes kormany szoval akar ki is tudsz egyenesedni, a fekkar fogas is nagyon jo, illetve oldalt is lehet mint a kormanyszarvat, ha meg valami nagy lejto van akkor le lehet menni alsoba es kevesbe durva a szel, meg gyorsabb is vagy.

(#40035) Because válasza ivana (#40034) üzenetére


Because
őstag

jaja, mondjuk én nem akartam slick-eset. nálam egy bicó van mindenre, így be kell áldozni dolgokat.

már csak az a kérdés hova rakom a koson a bevásárlószatyrot :D

[ Szerkesztve ]

(#40036) Pho3bus válasza Pho3bus (#39993) üzenetére


Pho3bus
tag

Esetleg erre tudna még valaki valami okosat monadni?

(#40037) Maximum1 válasza Cathfaern (#40018) üzenetére


Maximum1
őstag

Éreztem hogy valaki rámegy a nesquikra.
Próbáltam fehérjével is, de a kollégáim nem díjazták a szélmenésemet. :DDD
Valamennyi cukor kell a szervezetnek, de lehet keverek be kakaót szőlőcukorral vagy nyírfacukorral.
Régen volt szőlőcukros kakaó, de eltűnt és ha még van valahol akkor brutál ára van.

(#40038) Cathfaern válasza Maximum1 (#40037) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Elvileg a "klasszikus" kakaó 1 kanál tiszta kakaópor, 2 kanál cukor. Még ez is jobb arány (66% cukor), mint a nesquik 80%-os aránya. Persze árban nem tudom hogy jönne ki.

[ Szerkesztve ]

(#40039) cseter


cseter
tag

Because,hegyimorc!meglatom mit hoz a holnap,az a baj ismerem magam,mar beindult az agyalas,az elmúlt 5 évben 4-szer cseréltem kerékpárt érdekes az első kettő crosstrekking volt a másik kettő mtb,akkor a crosstrekking -ek után úgy gondoltam kellene terepezni egy kicsit aktivabban,most megvan a monti,megint mást érzek, mondjuk a trekking se volt rossz tényleg jól gurult meg minden,de terepre kevés volt,na mindeggy,az outit még nem próbáltam lehet az lenne a befuto nálam, persze a legjobb lenne ha mindegyikből lenne egy egy példány, van azonban egy kategória ami nagyon vonz régóta, fittnes vázgeo-egyenes kormány-merev villa-hid.fekekkel-agyvaltoval van pl.;a cannondale bad boy az abszolút favorit városi paripa:)

(#40040) fpeter07 válasza sgx (#39900) üzenetére


fpeter07
veterán

Elfogult vagyok, de akkor is Caprine Greenway. Az autók nyelvén nem értek, de ez elmegy mindenhol, bármilyen stílusban.
szerk: (#39902) Runner_fxr: Ha jól tudom akkor kellett cserélnem hátsó agyat rajta, amikor a hátsó kerék felemelést gyakoroltam. Aztán rájöttem, hogy jobb a békesség, ekkora súllyal felesleges ilyen mutatványokat csinálni. :)
szerk: Kár érte, szép bringa volt. ;] Persze ha nem ciklokrosszra fogod használni, az is marad.

[ Szerkesztve ]

(#40041) ivana válasza fpeter07 (#40040) üzenetére


ivana
Ármester

Csak én kapok idegbajt a marokváltóktól?

(#40042) fpeter07 válasza ivana (#40041) üzenetére


fpeter07
veterán

Miért, szerintem jó dolog. Az első váltó megszokást igényel, de hátul egyértelműen gyorsabb a váltás. 40 fokban mondjuk illik a szerveket kesztyűben kezelni. (zéró súrlódás a veríték miatt) Más hátránya nem igazán van.

(#40043) hegyimorc válasza cseter (#40039) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"cannondale bad boy az abszolút favorit városi paripa"

Én is elfogadnám :), de ha valamit változtathatnék rajta, akkor lánc helyett lehetne bordásszíj és tárcsák helyett V-fék.

Ezen is jól elvagyok a V-fékkel. (Igaz nem nyúzom minden nap mint a montit)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#40044) ivana válasza fpeter07 (#40042) üzenetére


ivana
Ármester

Olyan 50km után már nagyon nem kényelmes, nem jó szorítani, szerintem a leggányabb váltó a sima karos egyenes kormányra való is jobb, ha rendesen van beállítva. Raknának rá inkább suntour (vagy race nem tudom) push-push-t az legalább értelmés és nagyon olcsó.

(#40043) hegyimorc +1 városba nagyon felesleges tárcsa, de vfék is. Jó kis dobfék az igazi :D Az viszonylag erős is, és időjárás álló, gyakorlatilag karbantartás igénye a bowden csere ha már nagyon öreg. :DDD Hátra meg ott a kontra. :K Most egyébként úgy van megcsinálva nálam, hogy két outi fékkar vezérli a dobféket, külön-külön is akár, hátul meg kontra.

[ Szerkesztve ]

(#40045) cseter válasza hegyimorc (#40043) üzenetére


cseter
tag

Szép gratulálok, én szeretem a tárcsa féket régóta csak tárcsás bicikliim vannak,hátrányt mèg nem vettem észre, persze szervizelni nem én szoktam,a lánc helyett szíjhajtast én is preferálnám!

(#40046) fpeter07 válasza ivana (#40044) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem is kell szorítani, csak váltani kell vele. :D Mondjuk anno úgy találták ki, hogy félig a váltón legyen az ember keze. Ez terepen eléggé problémás lenne, picit megcsúszik a kéz, és utána lehet össze-vissza váltogatni, erősen balesetveszélyes. A drágább modellek biztos megoldották ezt a problémát.

(#40047) ivana válasza fpeter07 (#40046) üzenetére


ivana
Ármester

Drágább modellek nincsenek, normális gépen fékváltó kar van.

(#40048) fpeter07 válasza ivana (#40047) üzenetére


fpeter07
veterán

Ezt én nem nevezném olcsónak. [link] A pillangóváltó után biztos furcsa lehet egy ilyet kezelni. Én párhuzamosan használom őket, teljesen jó mindkettő.

(#40049) zodo válasza zodo (#7077) üzenetére


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Mára annyira elkopott alattam a bringám hogy mint laikus úgy gondolom szinte minden eleme megérett a cserére de ahogy elnézem az árakat ... hát nem tudom, talán olcsóbban megúsznám egy új vásárlásával.

Mindenesetre megkérdezném hogy ki mit pakolna egy melóba járós (főként aszfalton) 26" -os monti vázra?
Semmi extra igényem nincs csak a megbízható működést nyújtsa de sajna 40-50k -nál nem tudok rá szánni.
Használt bringát nem szeretnék mert akkor inkább hozzáteszek egy újra.
Megoldható ekkora keretből vagy csak a nagyon noname kategóriás cuccokra futja ennyiből?

(#40050) ---Lasali--- válasza zodo (#40049) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mutass pár képet a kerékpárról, lehet hogy megéri felújítani, minthogy teljesen újat vásárolni. Ha nincsenek nagy igények, nem kell nagy távolságot leküzdeni, akkor általában ha van egy használható, nem kínai, nem áruházi szemét alap, akkor inkább megéri felújítani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.