Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Megvenném első spd pedálomat.
Milyet érdemes venni?
20 ezer ft-ig bezárólag.
Ami fontos lenne hogy könnyen ki tudjak belőle lépni még eleinte.

(#2402) Zebu válasza Solad (#2387) üzenetére


Zebu
addikt

Festésről. Majd menézem még este, mert lehet csak összekenték nem tudom :) Furcsa volt és nem is látszott minden szögből.

Igazából mattra van az egész lefújva, de helyen ként nem az. Mattnak kellene lennie.

xboxmod: Olyat vegyél ahol szabályozható a rugóerő. Nekem Syncros van.

[ Szerkesztve ]

(#2403) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#2400) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

es a torolgetos moka? tegnap mondjuk a raszaradt sar nagyjat 5 barral fujtam le, meg rongy is jatszik.

vagy sokan finnyasak a karcokra? sztem az pedalhipsterseg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2404) venember83 válasza HwAdokVeszek (#2401) üzenetére


venember83
nagyúr

Shimano PD-M520 vagy PD-M540, tartósak, állítható a rugóerő, a legtöbb ember ezeket a pedálokat használja, ami minden bizonnyal nem véletlen.

[ Szerkesztve ]

(#2405) HwAdokVeszek válasza venember83 (#2404) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

A PD-M785 ajánlott/nem ajánlott?
A keret miatt nem stabilabb mint a M520 vagy M540?

(#2406) venember83 válasza HwAdokVeszek (#2405) üzenetére


venember83
nagyúr

PD-M545-öt használtam, nem éreztem semmi előnyét a keretnek. Utcai cipőben a stoplifogó rész zavart, mert kiemelkedett a pedálból és azon csúszott a lábam, szóval kb. ugyanott voltam, mint a keret nélküli SPD pedállal. Azért ajánlottam a fenti két pedált, mert olcsók és jók. Persze a drágábbak is jók, de nem biztos, hogy megérik a felárat. Mondja ezt az, akinek PD-M970-e van. :D

(#2407) Doki-HUN1978 válasza HwAdokVeszek (#2405) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A keretnek nincs szerepe a pedál stabilitásában.
Ha utcai cipőben is használni szeretnéd, akkor ezt ajánlom.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2408) lsebestyen válasza HwAdokVeszek (#2405) üzenetére


lsebestyen
addikt

PD-M530? az kb ugyanez, csak olcsóbb. Cipőd van egyébként? Mert szettbe lehet jobban kijössz.

(#2409) fpeter07


fpeter07
veterán

Négydimenziós kerék? :D [link]

(#2410) fi:zi'k válasza Teasüti (#2389) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Maxxis Flyweight Silkworm

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2411) superecneB válasza Teasüti (#2399) üzenetére


superecneB
őstag

Mi értelme? Elővigyázatosság. Több ismerősömben is felmerült már a kérdés akik nem kertes házban laknak, hogyan takarítsák le a bringájukat.
Én be szoktam rakni a kádba. Speciel nem mondanám ideális megoldásnak. Ezen kívül bátyáméknál van slag meg garázs és ott megoldható, de az is körülményes.

(#2412) HwAdokVeszek válasza lsebestyen (#2408) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Cipőm az van.
Northwave mission

Akkor Shimano PD-M540 a nyerő?
A stopli kiemelkedik majd a cipő aljából?
Vagy hogy képzeljem azt el?
Nehezebb lesz tőle a járás?

(#2413) Bici válasza fpeter07 (#2409) üzenetére


Bici
félisten

Óóó, ez egy csodálatos innováció csatorna fedelek és villamos sínek ellen. :D
A járdára is könnyebb vele felmenni lapos szögből.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2414) venember83 válasza HwAdokVeszek (#2412) üzenetére


venember83
nagyúr

A stopli kicsit kiemelkedik, igen. A stopli csúszik kerámia járólapon pl., ez negatívum. Amúgy nem, a stopli miatt hangosabb a járás, de nem igazán nehezebb a járás, viszont a kemény talp miatt igen. Azonban a kemény talp kell a jobb erőátadáshoz a talp és pedál között. SPD amúgy biciklizésre való, nem járásra. :)

(#2415) HwAdokVeszek válasza venember83 (#2414) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Mondjuk ebbe a cipőbe tudok kényelmesen járni.
Kíváncsi leszek milyen lesz :)
Várom majd az első pirosba álló zsákborulást :))

(#2416) Zebu válasza venember83 (#2414) üzenetére


Zebu
addikt

LOOK fazonnal még viccesebb a közlekedés :)

Egyébként nekem egy puhább talpú Shimano SPD cipőm van, hát nyikorog is a talp tekerés közben...

(#2417) Doki-HUN1978 válasza HwAdokVeszek (#2415) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Aki spd-t használ és azt állítja, hogy sosem volt spd esése az hazudik. :))

Jön az, ne aggódj! :K

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2418) Muton válasza HwAdokVeszek (#2415) üzenetére


Muton
addikt

én spd-ben csak egyszer estem (ha jól emlékszem), azt sem pirosnál. pirosnál csak egy majdnem eséses másik sávba kóválygásom volt. szóval ha a megtett kilométerekre ennyi maradna az spd-s "baleseteim" száma, akkor örülnék.

majd újra meg szeretnék egyszer tanulni egykerekezni, gyerekként ment, na ott lenne az spd kihívás :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2419) Zebu válasza Muton (#2418) üzenetére


Zebu
addikt

SPD-SL-lel még nem borultam egyszer sem, pedig már 2 éve használom. Közben pedált és stoplit is cseréltem már. 2x majdnem sikerült, amikor valamilyen szúrós bogár.. darázs vagy méh repült a sisakomba és a zümmögés közben gyorsan megálltam, dobtam le a sisakot és még épphogy le tudtam támasztani...

SPD-vel már sikerült eldőlnöm egyet hegyen felfelé a kövek közütt, amikor egy kőnél megorpant az első kerék, elpörgött a hátsó, én meg eldőltem, mint egy krumplibogár :) Tök lassan történt, de mégsem volt már elég erőm kicsatolni.

Egyébként én elég szorosan állítom a pedálokat, szeretem ha rendesen rögzít. Ha túl finomra van beállítva előfordulhat, hogy kicsatol, vagy kicsúszik a lábad ami elég kellemetlen lehet. Úgy lehet igazán nagyot zakózni. Nekem mikor nagyon finomra volt állítva, mikor még csak próbálgattam a Syncross pedált, akkor kiállásnál húzás közben kicsatolt egyet. Egy hajszálon múlt, hogy nem estem pofára előre a kormányra.

Na utána meg is húztam rendesen....

[ Szerkesztve ]

(#2420) Zebu válasza Teasüti (#2388) üzenetére


Zebu
addikt

Megnéztem!

A gyári képeken is látszik hogy nem homogén a villán a festés. Hol ilyen hol olyan. Úgy néz ki a gyártás folyamán nekik ez így sikerül....

Nagyíts atok bele az utolsó képbe, vagy a 360 fokosnál pörgessétek meg nagyításban és nézzétek meg közben a villát: [link]

(#2421) rétisün


rétisün
veterán

a tavalyi csapat zánkára? feltéve ha a ph! csapat is indul az idén is.

Zebu: grat a bringához :C végül milyen órát vettél rá?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2422) Muton válasza Zebu (#2419) üzenetére


Muton
addikt

én is lassan gurultam egy kavicságyon, ami hirtelen megfogta a bringát és eldőltem. és hogy ideális legyen nem volt rajtam kesztyű :(

nemigazán tetszenek az outik, de ez tényleg szép. két gyors kérdés:
- a fékpofán az a kerék tengelye felé néző kitülemkedés micsoda? én réden azt hittem, hogy valami sárkaparó izé, de egy országútin látva most már ötletem sincs
- a radiál fűzés nem rázza ki a keled? nem túl merev?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2423) Tomi_Sci válasza Zebu (#2420) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Gratulálok, szép bringa. A kerekeket öröm lesz karbantartani :D Jó kis egyedi alkatrészek :))

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2424) ludsimon válasza HwAdokVeszek (#2401) üzenetére


ludsimon
veterán

szervusz!

Még nem tettem fel, de 2 hete eladóvá vált a PD-M540-es pedálom új stoplival!
Nem sokat használtam, lecseréltem outira való pedálra ezért adom el.
Keress meg privátban ha érdekel!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2425) belaazallat válasza rétisün (#2421) üzenetére


belaazallat
addikt

Mikor és hol találkozzunk?

Szerk: Azt hittem jövő hétvégén lesz, de nem, júliusban :D

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#2426) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Kikérném a véleményeteket én is pedálügyben. Van egy Look Bianchi Celeste pedálom, de még nem használtam. Delta stopli megy bele (szerintem), és annak elég borsos ára van, illetve csak gyárit lehet kapni. (Keoból van budget verzió is :D) Cipő valami Muddyfox lesz majd, kezdésnek.
Szóval, szeretnék pár lépést normálisan megtenni a cipőben, ezért kacsintgatok SPD fele is. Esetleg még montis cipő is szóbajöhet, bár az eléggé elütne a géptől. Adjam el a Look-ot és vegyek SPD pedált és stoplit, vagy vegyek ehhez stoplit? Anyagilag kb. egyforma lenne.

Más: Kerékpár lezárása kezdőknek: [link]

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2427) Toomy válasza rétisün (#2421) üzenetére


Toomy
senior tag

Szerintem okkés. Akkor ismét igen korán kell majd indulnom. Mondjuk olyan hajnali 2-kor. ;)
Tényleg mikor is lesz? Csak nehogy valami versenybe ütközzön nekem az időpont.

[ Szerkesztve ]

(#2428) szki válasza rétisün (#2421) üzenetére


szki
őstag

Benne vagyok, ha július 27-28.! Egy picit elhanyagoltam az igazán hosszú távokat az idén, de egy Zánka nem távolság 2x120 km-rel. Csak 4000 km-t gurigáztam idén eddig. Mostantól meg pár hétig csak hétvégén bicajozok. Új bicaj helyett inkább két pár új futócipőt vettem :B

[ Szerkesztve ]

(#2429) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok, holnap megyek a bringáért, de van 1 dilemmán: milyen lezárást javasoltok a kulcsosat vagy a számzárast?

(#2430) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Ez nagyon brutál :Y Crystal Race, baleset

(#2431) Bati0501 válasza lsebestyen (#2430) üzenetére


Bati0501
őstag

Többet se lesz (így főleg) megszervezve.

(#2432) venember83 válasza Tomi_Sci (#2426) üzenetére


venember83
nagyúr

Országútihoz országúti pedál, szerintem.

(#2433) Teasüti válasza Mr.Csizmás (#2403) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A karcoktól nem kell félni, csak sokan nem tudnak járművet mosni (autót, biciklit).
Egy jármű lemosása, ahol meg kell őrizni a újszerű állapotot nagyon nem annyiból áll, hogy fogom a vödör vizet és a szivacsot aztán adok neki. :N
Jóval összetettebb feladat ennél, ha nem akarod belehúzni a karcokat, nem akarsz rajta vízcseppes foltokat hagyni, stb stb.

(#2411) superecneB
[link]

(#2410) fi:zi'k
Köszi, utána nézek! :R
Bár google nem dobott elsőre Testbike-os véleményt, vagy magyar boltot, szal kb ott leszek vele, mint a Kendával. :(

(#2434) Jorus válasza fpeter07 (#2374) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez a vidi megvan? :) Danny Hart WC run '11. Azon a pályán, abban a trutymákban sok helyen 60 fölött, wáhh... :)

Jah, ő az. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2435) evilskati válasza Jorus (#2434) üzenetére


evilskati
aktív tag

Te jó isten :D Leborulnék előtte !

(#2436) rétisün válasza szki (#2428) üzenetére


rétisün
veterán

éppen akkor lesz, ha jó helyen néztem utána :))

a 4000 km-el így is többet mentél, mint én :B (bár nem sokkal :P )

mod: ha vettél volna másik bicajt, még annyira se tudnék veled lépést tartani :D

(#2425) belaazallat, (#2427) Toomy: a tavalyi menetrend jó lesz, nem? addig még úgyis pontosítunk, egyelőre örülök, hogy benne vagytok :C

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2437) fpeter07 válasza Jorus (#2434) üzenetére


fpeter07
veterán

Már többször megnéztem. Vetekszik a '08-as Sam Hill vidivel.

Hétvégén is jó közvetítések lesznek: szombaton XCO, vasárnap DH. [link]

(#2438) Zebu válasza rétisün (#2421) üzenetére


Zebu
addikt

Lőttem pár képet a járgányról. Holnap remélem tudok menni vele.

Sigma 16.12 órát dobtam rá pedálfordulat mérővel. Teszt üzemben minden szuperált :)

Viszont a 105-ös váltó furcsa kicsit. Feldobom a nagy lánctányérra és lentről felváltok alulról a 3. fogaskerékre hátul. A lánc kapásból beleér az első láncterelőbe. Gondoltam nincs jól beállítva, szóval majd ránézetek, mert valahogy a váltóbeállítás nekem sosem sikerül rendesen....

Olvasgattam a leírását az ST-5700-nak és ott láttam egy olyat, hogy csak kicsit kell mozdítani a karon és akkor picit a láncterelőt alrébb tolja és nem fog belelógni. Na ez roppant érdekes. Holnap meg is nézem. Lehet, hogy csak ennyi a megoldás akkor? :)

(#2422) Muton: Biztos ki fogja rÁzni a belem. Ezek már csak ilyenek :) Szeretik a sima talajt :) Milyen kitüremkedésre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#2439) albert8 válasza fpeter07 (#2437) üzenetére


albert8
addikt

Máskor is linkeld már be légy szives, ha ilyen közvetités van, mert én sose tudom mikor vannak. :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#2440) Zebu válasza Tomi_Sci (#2423) üzenetére


Zebu
addikt

Jajj mi a gond a kerékkel? :) Mire gondolsz?

(#2441) rétisün válasza Zebu (#2438) üzenetére


rétisün
veterán

"kicsit kell mozdítani a karon és akkor picit a láncterelőt alrébb tolja és nem fog belelógni."

ha (befelé) mozdítasz a váltókaron, akkor inkább 'kifelé' mozdul a láncterelő, mintha a kicsiről a nagyra akarnál váltani.....valószínűleg inkább kicsit feszíteni kell a bovdenen.
egyébként a kettes fékváltókarnak is 3 állása van (az 5600-osnak legalábbis, de gondolom a tiednek is) van egy amolyan 'középállás' amikor még nem vált le a kis tányérra, csak kicsit mozdul beljebb a láncterelő.

mondjuk túl gyakran én sem használom ezt az állását, de néha azért jól jön.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2442) fpeter07 válasza albert8 (#2439) üzenetére


fpeter07
veterán

Eszemben tartom, most lesz egy nagyjából 40 napos szünet. Július végén lesz a következő verseny. Addig a Tourral kihúzzuk. :K

(#2443) superecneB válasza Teasüti (#2433) üzenetére


superecneB
őstag

Ezt panelben hogy csinálod meg? :U

(#2444) Zebu válasza rétisün (#2441) üzenetére


Zebu
addikt

Huhh ezt nem teljesen értem:)

Amúgy elvileg beállítva szállítják.

(#2445) Doki-HUN1978 válasza Jorus (#2434) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ezen a vidin mindig elámulok! Ilyen ganyéban le sem mernék menni azon a pályán... :D

A kommentátorok is megérik a pénzüket. Nagyon nagy... :C

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2446) rétisün válasza Zebu (#2444) üzenetére


rétisün
veterán

elvileg beállítva szállítják, de azért egy váltás máshogy viselkedik állványon, meg máshogy amikor ráülsz, aztán menet közben, főleg terhelés alatt (pl. dombon felfelé) váltasz.

menjél vele, próbálgasd, igazíts rajta kicsit, ha kell, jó lesz az :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2447) fi:zi'k válasza Teasüti (#2433) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Itt a testbike-os link.
Nekem mondjuk a 495-ös Silkworm (120 tpi?) verzió van. Defektet még nem kaptam vele, pedig megjárt 8 maratont is. Mintázata miatt elsősorban keményebb talaj és főként hátra javasolt. Az Ignitorral elég gyakori párosítás volt én is úgy vettem anno.

(#2438) Zebu
Jó kis gép, simán elfogadnám. :K
A villáért meg kár. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2448) Teasüti válasza superecneB (#2443) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ne haragudj, ezt még a kandúrnak szántam. :B
Csak sietve dobtam össze az írást.

(#2447) fi:zi'k
Ha jól látom ezt egyrészt már nem gyártják, másrészt elég szar vélemények vannak róla. :N
Azért köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#2449) Muton válasza Zebu (#2438) üzenetére


Muton
addikt

arra a háromszög vagy milyen alakú izére gondolok. kép

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2450) Solad


Solad
őstag

Sziasztok!

Adott egy Corratec Racetech Two vejder ami szinte kizárólag görgőn van használva.
Érdemes rá görgőhöz való felnit tenni?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.