Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138001) ivana válasza bringasisti (#137995) üzenetére


ivana
Ármester

Az ilyen alu imbusz kínai csavarok nagyon hitvány anyagból vannak, ezeknél semmin nem csodálkozok. A torxnak semmi baja nem lesz tőle, ha bele ütöd ebbe, ez kb. vajból van.

(#137998) Tomi_Sci Ha kicsit is esélyes, hogy be van rohadva, akkor ütni kell. A nagy erőkar kontra produktív, úgy lehet elnyalni.

(#138002) MPowerPH válasza ivana (#138001) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudom milyen gyartmanyu, de elegge megkerik az arat, mert maga a csavar a pocokkel £6,5, a teljes clamp meg horror aron volt. Hope, tehat meg nem is egy Aliexpressz. Es a csavar pluszban belul ureges, csak hogy meg konnyebb legyen. Igazabol ha normalis kulccsal, odafigyelve huzod meg, akkor nem lehet vele problema, mar nem egyszer, nem ketszer oldottam, huztam. Egyszer volt, hogy nem figyeltem a nyomatekra, es beszakadt a csavar. A feje akkor sem serult. Szerintem a csoka eloszor torx -al probalta oldani, az szokta az imbuszt azonnal elnyalni.

Raszanom magam, es megprobalok eloszor valamilyen kulcsot belevarazsolni. Ha az nem megy, akkor vagok a fejbe egy csikot. Ha az sem, akkor meg elvagom tobol. Egyebkent 8nm -el meghuzva, legalabbis az enyem annyi volt. Ez most biztos nincs annyi.
Talaltam massziv csavart, ami anyagbol van, szoval a tartalek gyarit vissza sem rakom. Azzal elobb roppanna el a vaz vagy a nyeregcso, mint a csavar megszakadna, vagy az imbusz feje elnyalodna.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#138003) bringasisti válasza ivana (#138001) üzenetére


bringasisti
őstag

Az iparban teljesen bevett szokás hogy a csavar fejét elkezdik " balos" fúró segítségével lefúrni. A lényeg hogy mikor már vékony rész tartja a csavar fejét esetleg a csavar szárába is befúrnak akkor a vékonyított rész engedni fog és mivel a fúró a nyitás irányába forog ahogy fúrja a csavart láss csodát kitekeri a csavart.!!!

BENEFON DELTA--------N8

(#138004) rétisün válasza IMIIKE1998 (#137969) üzenetére


rétisün
veterán

a mostani kerekeimre max 40-es külső mehet, az bőven elfér mindenhol.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#138005) ZolkoW válasza bringasisti (#138003) üzenetére


ZolkoW
őstag

de ha egyszer még menthető is lehet, akkor kár nekiugrani fúróval.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#138006) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#137969) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez szerintem ugyanúgy konkrét váztól függ,mint patkófékesnél, de a trend gondolom az,hogy azért kicsit nagyobb (32? 35 fölötti már tárcsánál is extra szerintem)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#138007) Tomi_Sci válasza ivana (#138001) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hát ütöttem én mindennel, mindenhogy, semmi :(

(#137999) bringasisti: A balos furó egy specializált célszerszám, drága, akinek nincs ezért felesleges venni. Egy torxot beleütve kb. 10 sec kiszedni, ha így nem jön, ennél a csavarnál mivel nagyon jól hozzá lehet férni Dremellel bevágva és lapossal kitekerve szintén.

"Aki nem csak barkácsol a sufniban az látott már ilyent"
Egy egyszerű problémából egy bonyolultat csinálni, számomra definíció szerint pont ez a sufniban barkácsolás.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#138008) bringasisti válasza ZolkoW (#138005) üzenetére


bringasisti
őstag

Átgondoltam igazatok van! Én nem vagyok egy gazdag gyerek, de ha lemondok a havi sör adagomról akkor tudok venni egy új csavart és nem égetem magam egy kokányolt szarral.

BENEFON DELTA--------N8

(#138009) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

60 post egy szaros csaavarról. omfg

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#138010) StLui válasza CaNNa3IS (#137952) üzenetére


StLui
veterán

Az teljesen kizárt :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#138011) Runner_fxr válasza nismoka (#137993) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az is fontos szempont! :D

JackFeryll: Igen, láttam már pár Enduro-n a felső csövön, de nekem az annyira nem jön be. Legyen azért jobban szem előtt.
Navigációban az a lényeg nekem, hogy lássam az alternatív útvonalakat is, meg lehessen újratervezni. De mondjuk az érintő kijelző nagyon kéne. Ezért nem tudom, hogy mi legyen, mert méretre az 520/530 elég lenne, de GPS tudásban meg az Explore tetszik.

Hát ja, nem gyenge árakon mennek ezek a kütyük, én is erősnek érzem az árat, de sajnos nem látok értelmes alternatívát. A telefon nekem nem alternatíva, mert egyrészt nagy batár, másrészt meg kevés az üzemideje ha megy folyamatosan a kijelző.

(#138012) StLui válasza Yahhher (#137937) üzenetére


StLui
veterán

meg kell cáfoljam magam, ma felraktam 3x is a két nagy és az egy régi kis montit a 18-as távolságú tartómra, és itt tényleg nem a távolsággal van gondom, hanem nekem ezzel a fajta rögzítéssel problémás a három bringa.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#138013) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#137980) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Montival 60=outival 120 :DDD

ivana...+1

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#138014) cdl válasza Runner_fxr (#138011) üzenetére


cdl
senior tag

Csak Garmin játszik?
Az IGSPORT kb fele annyiba kerülne.

(#138015) StLui válasza 6030D (#138000) üzenetére


StLui
veterán

Mi ma kimentünk délelőtt jó 2 órát Bro' Hill-re, 300 m le, 350 m föl, és ebből összehoztunk jó 10 km-t :D
Onnan irány meki a Flórián tér közelében. Majd terv az volt, hogy Kevély túra, de leparkoltunk Jenő FALÓ Büfé-nél, és végül csak elgurultunk az Egri vár makettig, megnézve a tevesziklát, és vissza a kocsihoz.
Ezt az emléket kéne megtartanunk a hideg napokra, és mindjárt nem problémáznánk, mert hideg ellen tudunk védekezni, de ma hiába tekertünk volna meztelenül is :Y Kimerültünk rendesen.

Tegnap kertészkedtem reggeltől estig, elvileg ittam mint a gép, este két sör, mégis 1,8kg-mal kevesebb voltam este mint előző este, pedig enni kb hasonló mennyiséget eszem, kalóriát max 1-300 eltéréssel. Lehet remélem a zsír sült le rólam :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#138016) Hasaggymeg válasza bringasisti (#138008) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg kell értsd,hogy itt sokan még menetmetsző/fúrót sem fogtak kezükbe,ez egy mai fiatalnak kínai.Ami a csavarokat illeti,azt vettem észre,hogy sok imbusz feje olyan sekély és pontatlan,hogy még egy jó kulccsal is figyelni kell nehogy kiforduljon és elnyalja.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#138017) StLui


StLui
veterán

Még egy érdekesség máról, kicsit cseréltünk fiammal bringát, hát a specin lévő sram guide r-hez képest a rommá kopott tárcsás 785XT olyan bitang, és élhetően digitálisnak tűnő, hogy elképesztő.

Azt el tudja valaki magyarázni, hogy a fiam miért tud sokkal könnyebben egykerekezni próbálgatni az én nagy L-es bringámmal, mint az ő M-esével? Hosszabb bringát könnyebb felemelni, vagy mi?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#138018) bringasisti válasza Hasaggymeg (#138016) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen jogos amit felvetettél, de egy 8.8- as fényezett csavar 25 Ft volt még néhány éve. És azt se szabad ezeknél a csoda alkatrészeknél figyelmen kívül hagyni hogy a 6- os és az 1/4" imbusz kulcs között 0.3 milliméter a különbség

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#138019) Runner_fxr válasza cdl (#138014) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Olvastam erről az IGSPORT-ról. Úgy tudom terepen csak csiganyálat tud követni, ehhez már volt szerencsém a Bryton kapcsán. Na azt még egyszer nem szeretném, összevissza keringtem vele az erdőben, már azt hittem elhajítom a fenébe. Vagy legyen rendes navigáció, alternatív útvonalakkal, újratervezéssel, vagy inkább semmilyen! Ezért gondoltam rá, hogy marad a Garmin. Én nyitott lennék az olcsóbb megoldásra, de akkor legyen jó.

StLui: A Shimano fékben verhetetlen, nincs mit csodálkozni rajta. :)
Az egykerekezéssel kapcsolatban talán az lehet a különbség, hogy a Specinek rövidebb a láncvillája, ezáltal könnyebben kiáll kerékre.

(#138020) Yahhher válasza StLui (#138012) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Akkor jól elbeszéltünk egymás mellett... ☺️

Üdv B.

(#138021) cdl válasza Runner_fxr (#138019) üzenetére


cdl
senior tag

[link]

Utcaszintü eszerint.
Persze utána kell olvasni, hogy milyen minőségü a térkép rajta.

[ Szerkesztve ]

(#138022) Runner_fxr válasza cdl (#138021) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Itt olvastam, hogy terepen csak csiganyál van sajnos.

(#138023) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#138019) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is azt gondolom,konnyű az eleje,rövid a láncvilla így könnyebben emeli az elejét.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#138024) jjeahh válasza ZolkoW (#137967) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szépen, lassan megkívántatjátok ezeket a maratonokat :D . Racing Ray-Ralph nekem is szimpi, csak hát itt nagyon gyakori a sár és abban a Nobby a király.

Runner_fxr: Újan talán 820, mert kifutó modell, használtan Touring Edge Plus, Explore, 810.

6030D: Elég király helynek tűnik látom kellett mászni egy ezrest itt is.

Más: képelek én is egyet... mai menet:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#138025) StLui válasza Yahhher (#138020) üzenetére


StLui
veterán

nem, én emlékeztem rosszul, hogy mi a gondom a 3 bringás felrakással, ha legálább egy nem széles :(
Ilyen ritkán van szerencsére, de így viszont ha cserélek, akkor egy 20-as térközűre már cserélnék. (ezt Toobee-nak is írom :) )

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#138026) StLui válasza Runner_fxr (#138019) üzenetére


StLui
veterán

és Hasaggymeg: Köszi, lehet ez a titok az egykerékben

Fék: Viszont így kereshetek majd olyan szettet 1x11-12-t amiben a fék is benne, mert az meg jön az enyémre. Hihetetlen mennyire nem bízom kezdetektől ennek a bringának a fékjeiben, elején szabályosan féltem, most elvagyok vele, de nagyon zavar azóta is, most így visszaülve és újra kipróbálva a 785-öt, nem csodálom

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#138027) Toobee válasza StLui (#138025) üzenetére


Toobee
veterán

Elvileg ez lesz a megoldás a bajokra: thule velocompact 927. Az árát még emésztem.

https://barbieripnk.hu/

(#138028) StLui válasza Toobee (#138027) üzenetére


StLui
veterán

135-ért látom, az (sajna) jó ár már
szerk: közben nézem nincs is alternatíva ár/értékben prousernél ezzel szemben

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#138029) cdl válasza Toobee (#138027) üzenetére


cdl
senior tag

Ilyen van Nekünk. Az árán kívül nagyon jó. A negyedik bringahely 42000 huf, na az mindennek a teteje.

(#138030) bringasisti válasza cdl (#138029) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy autó ára :)

BENEFON DELTA--------N8

(#138031) Runner_fxr válasza jjeahh (#138024) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Használtat nem szeretnék, úgy nézem, hogy 530/830 maradt a kalapban. Kérdés, hogy a 830 megér e plusz 35 ezret? Érintőkijelző, plusz térképhasználat adatbázissal. Bár nem tudom, hogy ez pontosan mit jelent, mert gondolom az 530-ra is ugyan úgy lehet térképet tölteni.

(#138032) rushty válasza Hasaggymeg (#137920) üzenetére


rushty
senior tag

Ha terhelve van azonnal veszít a nyomásból, de így, hogy kivéve keresem, csak másnapra rotty.

Revolut meghívó pü-ben

(#138033) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#138013) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igaz....pláne a montival 29-30km/h-val 60km....úgy érzem tényleg mintha az outival dupláját mentem volna km-ben

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#138034) xy.zsolt válasza cdl (#138014) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nekem is igpsport van, szerintem is teljesen jó....bár nekem az ezelőtti "flagship" (IGS60) van aminek az elmentett file-ból navigációja nem annyira kifinomult....de azt én nem is használom. Egyébként meg totál oké, 27ezerért mindent tud amit a Garmin 520

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#138035) bodazo válasza Runner_fxr (#137968) üzenetére


bodazo
tag

Szerintem az új Edge 530. Az már elég jó azért az árért.

(#138036) atok666 válasza Hasaggymeg (#137955) üzenetére


atok666
őstag

En is azt hittem, hogy a forum veletlenul visszadobott parszaz posttal :)

Atok

(#138037) IMIIKE1998 válasza rétisün (#138004) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi, az nagyon jó, ráadásul nem is CX. Megkérdeztem, milyen bringa ez? Outit könnyebb találni aprón is. :)
#138006 Zolkow: Jó lenne, ha 35mm széles gumi is belemenne, mert akkor nem kell külön CX-et keresni.

[ Szerkesztve ]

(#138038) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Már nem tudom, melyik posztból származik a link, de most találtam egy lapon megnyitva :)
Szóval GPS tartóból ilyennel szemezek, csak nem 25, hanem inkább 2,5 dollárért ;)
Konkrétan EZ a kinyúló fajta meg van már, tökéletes ez is, de kell a másik bicóra. (A Brytonnak is ugyanez a rögzítése)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#138039) Csokicsibesz válasza Runner_fxr (#138031) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Elhoztam a hosszú hétvégére egy Byton 405-est próbálgatni, ebben már van rendes navigáció. Open street map alapú a cucc és offline működik. Menet közben is lehet rá útvonalat tervezni, de ehhez kell a telefonod, meg a Bryton app. Mondjuk ez nem színes és nem érintő kijelzős, cserébe olcsóbb. Lehet érdemes ránézni.

Terepen teljesen egyértelmű, hogy jobb vele navigálni mint a csiganyállal. Ha Stravan tervezel útvonalat, akkor behúzza a szintadatokat is. Meg tudod nézni, még mennyit kell mászni, mikor lesz lejtő stb.

[ Szerkesztve ]

(#138040) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#137961) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ja, erre is akartam. Szóval kérdezted múltkor, hogy működik-e fordítva a nyeregcső, de ezek szerint nem próbáltad ki :). Tudom, írták, hogy hülyeség, de szerintem meg annyit tud az szögben elfordulni, hogy jó legyen úgy is. De ezt egy módon tudhatod meg tutibiztosra ;) . VAGY egyenes nyeregcső, ha gyakori méret, akkor még kölcsön is kérhetsz valahonnan.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#138041) ZolkoW válasza MPowerPH (#137971) üzenetére


ZolkoW
őstag

Még mindig bilincs: Itt nem az van, hogy csak gömbfejű forog el benne, rendes egyenes nem? Úgy már puhább acél csavarral is jártam, nyereg fejénél. Amíg nem veszek bele rendes csavart, addig csak a jobbik imbuszkészletemmel tudom állítani, annak is csak az egyenes felével. (egy mínuszpont a Lidl-ös imbusz+torx készletnek, mert abban a 4-es kulcs már lesarkazódott annyira, hogy ehhez nem jó)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#138042) Napfénysüti

Megvolt ma a Bakony200 - 100 + csúcs távja.
Jó meleg volt egész nap, egy MTB-os kollégámat kísértem végig emiatt elég gyér lett az átlagom. De beletettem pár intervallt, így azért elfáradtam (113 km táv, 1400 m szint).

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#138043) cdl válasza ZolkoW (#138038) üzenetére


cdl
senior tag

Amilyen van már, olyat tudok adni ingyen szívesen.
Szerintem teljesen használhatatlan. Annyira remeg a Bryton 530 benne, hogy 1 nap után levettem.
Most rendeltem egy ilyet, na ez hibátlan. Ugyanolyan merev, mint a gyári.(van olyan is)

[link]

(#138044) rétisün válasza IMIIKE1998 (#138037) üzenetére


rétisün
veterán

Cube Attain Pro Disc. sárvédővel is fel lehet szerelni, kiváló téli bringa alapanyag.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#138045) Zsohi


Zsohi
őstag

Az alu NS Eccentric-et egy acél 29"es váltotta. :)) Egy pár éve már játszottam a gondolttal és most, hogy a narancs NS átadólistára került, megléptem a dolgot. A geo csodás, a fejcső elég lapos amivel bátran lehet küldeni lefelé, az üléscső meredek amivel mászni is jól lehet. Amúgy az érdekes és egyben meglepő mennyivel kényelmesebb, mint az alu testvére volt. Azért negatívumok is vannak sajnos, a hátsó kerékagyhoz találtam egy átalakítószettet, pontosan ezt. A gond az, hogy a tárcsa minimálisan tekeredik és mintha a kelleténél kijjebb is lenne. Próbáltam olcsón megúszni... :(((

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#138046) gabro0 válasza Runner_fxr (#138031) üzenetére


gabro0
őstag

Hupsz, elnéztem amit küldeni akartam.

[ Szerkesztve ]

(#138047) ZolkoW válasza cdl (#138043) üzenetére


ZolkoW
őstag

Köszi, nekem bevált, a Rider 15 könnyebb lehet, én nem tapasztaltam zavaró remegést.

(#138045) Zsohi : Ez mi?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#138048) IMIIKE1998 válasza rétisün (#138044) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi, majd nézegetem az aprót, hátha lesz majd valamikor eladó. :R

(#138049) ZolkoW válasza Zsohi (#138045) üzenetére


ZolkoW
őstag

Közben leesett, hogy NS ez is :DDD
Nem látom a gumiméretet, de ránézésre nem 2,25-ös :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#138050) cdl válasza ZolkoW (#138047) üzenetére


cdl
senior tag

Ok.
Ha Debrecenbe jár egy ismerősöd, odaadnám Neki.
Így postaköltség sem lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.