Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) fi:zi'k válasza Teasüti (#2448) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az én tapasztalatom pozitív. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2452) Bati0501 válasza Doki-HUN1978 (#2445) üzenetére


Bati0501
őstag

Nekem a kommentátorok már eléggé sokak voltak,néha úgy visítottak,mint egy... ;] :D

(#2453) fpeter07 válasza Bati0501 (#2452) üzenetére


fpeter07
veterán

[link] ;]
szerk: Ez is ajánlott vidi. [link]

[ Szerkesztve ]

(#2454) Cathfaern válasza rétisün (#2421) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én benne vagyok :) Mondjuk azt még meggondolom outival menjek-e... (kerékpár utak állapota gondolom csak romlott azóta)

Amúgy július 27-28 lesz :)
És idén újra a kempingnél, szóval közelebb lesz a pizzázó ;]

[ Szerkesztve ]

(#2455) Zebu válasza fi:zi'k (#2447) üzenetére


Zebu
addikt

Jah már megtudtam, hogy nem hiba, szóval nem probléma :) Kollégámnak ugyanilyen a karbon kormánya... nincs rajta lakk réteg, valahogy csak festik/szinezik és attól ilyen. Egyébként ha úgy esik a fény rá akkor látszik, más pozícióból nem. Nem zavar már, mivel meglett a magyarázat :)

(#2449) Muton: Jah értem. Passzolom a kérdést...

(#2441) rétisün: Ezt a váltó állítás kérdést csak elméletben vágom... sokat olvasgattam nézegettem, de sosem jött össze :( Azt gondoltam végállást kellene piszkálni nem bovdent feszességet... egyébként a 105-ös karon lehet állítani a feszességét? van ott is kis csavar?

[ Szerkesztve ]

(#2456) Toomy válasza Jorus (#2434) üzenetére


Toomy
senior tag

:Y
Ez nagyon durva azon a taknyos pályán!
Azt hiszem az első tempósabb kanyar után rám keresztet lehetne vetni!
Mi munka lehet ebben, hogy így zúzzon valaki. :R
A végén azok a figurázós ugrások. Ez a "hobbitarc" egy igazi showman. :K

(#2436) rétisün - Ahogy mondtad, addig még egyeztetünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#2457) Zebu válasza Zebu (#2455) üzenetére


Zebu
addikt

Mentem egy rövidet. Fú állat! Igaz a fékváltókart még szokni kell.
A fék nagyon fog, jó stabil és suhan! A váltó is kb rendben van. Valójában a felső végállás kevés szerintem mert a 3x1-ben beleér. Bár erőm még úgysincs hozzá.

És valóban az első váltón mind két fokozathoz 2 állás tartozik. Ha jól láttam Így minden fokozat elérhető.

A km óra is szépen ment, 77-es pedálfordulat lett az átlagom. Automatikusan kapcsol ki-be, jól látható.
Mondjuk itt pont fordítva van mint a korábbi Kellys-en, a Gps-szel összehasonlítva keesebbet mérpedig a kerékméret pontos. 28,3 lett az átlag. Gps-en 28.9. Lehet érdemes lenne állítani a kerék méreten.

Amúgy élmény volt szerelni a sigma-t. Jó minőségű tartozékok vannak hozzá és azonnal működött.
Amit hiányolok, hogy nincs olyan funkció hogy automatán váltogasson pár mp-enként a főbb adatok között.

(#2458) rétisün válasza Zebu (#2455) üzenetére


rétisün
veterán

a fékváltókaron nincs, legfeljebb magán a hátsó váltón tudsz bovdenfeszességet állítani, vagy a vázon a bovdentartófül(?)nél:

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2459) Teasüti


Teasüti
nagyúr

2.10-es gumi esélytelen 21 széles felnire, mi? :(

(#2460) fi:zi'k válasza Teasüti (#2459) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én 23 mm széles felnin használok 2,1-est, de volt már rajta 2,25 is. Nem hiszem, hogy az a 2mm sokat jelentene. :U

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2461) Xantomas válasza Teasüti (#2459) üzenetére


Xantomas
őstag

Miért lenne az?
Nekem 19-es felnin van a 2.25-ös gumi.

Gyárilag is ilyen mérettel szerelték az első 29er bicajokat, és a 26-nál is bevett szokás az ilyen súlycsökkentés, szóval nem gond.
Kicsit nagyobb nyomáson (fél bar, plusz, mint amit megszoktál) kell használni, és akkor tuti nem tud kanyarokban sem lefordulni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2462) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ez mi a bánatért kerül ennyibe?
Se pulzus, se pedálfordulat.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2463) Tomi_Sci válasza Zebu (#2440) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hát ha olyan mint ami nekem van, akkor egyenes küllok amik kb. beszerezheterlenek vagy nagyon drágák. Illetve küllomángorlóval lehet csinálni, de az alapanyag általában nem a legjobb. A külloanyák szintén egyediek. Illetve a 28 lyukas felni is aranyárban van, foleg ha olyat akarsz mint az eredeti. Nekem ezüst kéne, olyan nincs is szinte sehol. Egyébként jó szett :D Nagyon könnyu az árához képest.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2464) Teasüti válasza Xantomas (#2461) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt már tudjuk, hogy a gyártók keskeny felnikre raknak széles gumikat.
Ami elvi hibás gyakorlat.
Táblázat szerint 50 mm széles külső (1.95) ajánlott maximum a 21-es felnire.

Viszont ez a való életben okoz vmi problémát?
Van vkinek ismerőse, akinek a barátja (anyósának az unokája kutyájának a...) már pórul járt a túl széles külsővel?

Épp a hazai forgalmazónak írtam levelem egy gumi ügyében, mivel itthon kizárólag 2.10-es méretben elérhető az a típus, amiből nekem 1.95 kéne. :(
1.95 még táblázat szerint is tökéletes és csak 450 grammos.
Az egyel nagyobb meg 520-850 gramm között mozog az UST-től függően, de ha ki tudnék fogni belőle egy 520-ast, ha van vhol az országban polcon, akkor azzal még elégedett lennék.

(#2465) Xantomas válasza Teasüti (#2464) üzenetére


Xantomas
őstag

Elvi hibás, de a gyakorlatban működik. Egy alkalommal volt vele bajom, mikor, első kerékre defektet kaptam, nem vettem észre, lassan kiment a levegő, és kanyarban elhasaltam.
A mai napig nem tudom, hogy lefordult-e a gumi, vagy csak, a már túl alacsony nyomás miatt volt a zakó.

Ha már 1.5 bar van a gumikban, akkor nincs velük semmi baj, max felütöm sziklákon (ilyenre már rég volt példa)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2466) rétisün válasza Cathfaern (#2454) üzenetére


rétisün
veterán

outit javaslom, még úgyse láttuk élőben :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2467) Cathfaern válasza rétisün (#2466) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hehe, na igen :) Csak az utak ne lennének olyanok amilyenek :( De valószínűleg outi lesz, mert a másik ~1 éve csak áll, és még ha kap egy generált is se szivesen indulok egy nagyobb útra olyannal, amin nem ülök gyakran...

Más:
Tudom váltó állítás kérdésköre sokszor előjön, és sok jó leírás van, de eddigi tapasztalatom alapján ha csak úgy hozzányúlok, annak több órás állítgatás lesz a vége :B Szóval a lenne a problémám, hogy hátsó soron a felső 3-4 tárcsára nehezen vált fel a váltó (nem megy pöccre, hanem kicsit kerreg mire felvált). Mihez érdemes hozzányúlni, hogy ezt orvosolni lehessen úgy, hogy máshol ne másszanak el a dolgok? (többi fokozat rendben van)

(#2468) Zebu válasza Tomi_Sci (#2463) üzenetére


Zebu
addikt

Szuper! Csak nem kell hozzányúlni! Igen olyan amúgy... Mi baja lehet?:)

Más!

Balatonkört nem akar valaki júliusban valamikor megtenni?

[ Szerkesztve ]

(#2469) superecneB válasza Teasüti (#2464) üzenetére


superecneB
őstag

Ez esetleg?
[link]
Ha jól tudom ez 500g alatti. Érdemes megkérni a boltosokat, hogy mérjék le, ha esetleg neten nem találsz infót róla.

(#2470) Jorus válasza Cathfaern (#2454) üzenetére


Jorus
nagyúr

27-én ráérek, felmegyek szurkolni nektek és sört inni. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2471) rétisün válasza Zebu (#2468) üzenetére


rétisün
veterán

hogy lenne a balaton-kör? honnan indulnál?

(#2467) Cathfaern: próbálj arra 3 lánckerékre úgy felváltani, hogy egy kicsit 'túltolod' a váltókart, mint ahol kattan (persze annyira nem, hogy még egy fokozatot váltson), és addig nem engeded el, amíg nem váltott fel.

(#2470) Jorus: gyere, legalább találkozunk személyesen még valakivel a fórumról :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2472) Cathfaern válasza Jorus (#2470) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekünk max ahhoz lehet szurkolni, hogy idén odaérjünk a rajtra :D Épp az outis csapat szerveződik, idén lesz 3. éve hogy elmegyünk Zánkára a Balaton felső részén végig megnézni az ottaniakat :)

(#2471) rétisün:
Igen nagyjából így szoktam, de régen nem ilyen volt :( Nehezen tudom belőni mikor kezdte el... (esés, szerelés, stb nem volt)

[ Szerkesztve ]

(#2473) Szakbarbár válasza Zebu (#2468) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

A Spirit of Balaton volt nekem betervezve, de a Velence 10x óta fáj a térdem úgyhogy nem valószínű hogy megyek bárhová hosszabb távra.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#2474) amargo


amargo
addikt


Mi a hiba?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2475) Zebu válasza rétisün (#2471) üzenetére


Zebu
addikt

Balatonfűzfő a start hely. 3 cimborám jönne még. Legalábbis azt igérik :)

(#2476) Zebu válasza amargo (#2474) üzenetére


Zebu
addikt

:) király :)

(#2477) SOAD19 válasza amargo (#2474) üzenetére


SOAD19
addikt

Miért, lehet megzavarja az esetleges tolvajt, hogy lehet, csak egy csali bringa, és kíváncsiak, ki mozdul rá egy ilyen lehetőségre. :DDD Amúgy is, az a zár sokat úgyse számít... :N

(#2478) -HajTömeg- válasza amargo (#2474) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:))

Alias: Júzer error

(#2479) amargo válasza SOAD19 (#2477) üzenetére


amargo
addikt

Mi azt fejtegettük, hogy a zárt ott szokta hagyni a tulaj és csak szépen ráakasztja, úgy se viszik el :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2480) Manitou


Manitou
addikt

Küllőre vágott már valaki menetet? :DDD Mennyire kivitelezhető a dolog? Vagy felejtős?

(#2481) szki válasza rétisün (#2436) üzenetére


szki
őstag

Bár nem olyan sokat tekertem bicajon idén, és azt se intenzív tempóban. De oda tudok taposni a pedáloknak, ha akarok ;]
Ma 15:00-tól holnap 15:00-ig tart Lentiben a 24 órás bicajos maraton (6 km-es körök Lentiben). Bármikor be lehet kapcsolódni. Gurultam én is egy 40-est nagypapákkal és 10 éves kölkökkel. A tempó 16 km/h volt. De a 30 fokos tűző napon ez most épp jó volt így :) Persze egy 60-ast még mellétettem ma. Holnap délután is körözök még egyet. De előtte futok egy félmaratoni versenyt :D
Szóval Zánkára majd hasítunk. Lánctalpazunk :)

(#2482) rétisün válasza Zebu (#2475) üzenetére


rétisün
veterán

az nekem túl messze van egy balaton-körkezdéshez......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2483) ludsimon válasza rétisün (#2482) üzenetére


ludsimon
veterán

Holnap Gyömrő Kupa!

jaj, nem válasz akart lenni. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2484) fpeter07 válasza szki (#2481) üzenetére


fpeter07
veterán

Én aszfalton 18 km/h-s átlagokat megyek, az pont jó lett volna nekem!

Egyébként egész jó bringát kaptam kölcsön a Specitől. Idén még nem mentem ennyire gyorsan lejtőn. Az összteló mondjuk sokat segített. Már csak egy motor kellett volna, úgy lett volna igazi a teszt. :) Tudtam, hogy a túrából nem lesz semmi, én túrázni nem így szoktam. :)

(#2485) fi:zi'k válasza fpeter07 (#2484) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kaptál kölcsön? :U Azt hogy lehet?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2486) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Ghost ASX Plus vázról tudtok-e valamit? :F
A jelenlegi "merevseggű" nagyobb tempónál eléggé bakkecske, de túl sokat nem szeretnék áldozni rá. :N (ezen az áron felül semmiképp, és még szóba jöhet itthonról is pár típus)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2487) fpeter07 válasza fi:zi'k (#2485) üzenetére


fpeter07
veterán

Jókor kell lenni jó helyen. [link] Ez volt nálunk. Meg kell nézni, hátha lesz a környékeden.

(#2488) DEV_NULL válasza M_o_g_y_i (#2486) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Mi ez az avatar? :DD

(#2489) Manitou válasza M_o_g_y_i (#2486) üzenetére


Manitou
addikt

Ebben nincs rugóstag, azt is kalkuláld bele, és úgy már annyira nem is lesz olcsó :(
Ráadásul ez egy 140-et mozgó AM váznak tűnik. Elöl van hozzá egy legalább 140-et mozgó villád? :)

(#2490) Teasüti válasza superecneB (#2469) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A 120 tpi-s verzió 430 grammos, a 60-ast nem ismerem.
Tudom, mert épp ilyet koptatok, csak ez már kevés terepen. :)
Vagyis szárazon még el-elmegy, de vizesen közveszélyes.
Ez váltanám egy Kenda K1047-re 1.95 szélesben, csak épp itthon nem kapni. Ebay-en csak 60 tpi-s verzió van emberi árban, a 120-as ami nekem kéne, annak elég vicces az ára.
Szal maradt az, hogy írtam a hazai forgalmazónak, hogy mi a helyzet.
Amúgy furcsállom nagyon ezeket a szövetsűrűségeket, egyszerűen nem értem őket.
Ha én egyszer felmegyek a gyártó oldalára és ott azt látom, h egy adott típus 120-as és adott tömegű, akkor hogy a fenébe létezhet ugyanabból a típusból még 60-as, sőt 30-as verzió is (persze ezek nehezebbek is)?! :W
Amit linkeltél Maxxis-t az is eredetileg 120-as. Ez a 60-as változat is tök új nekem. :((( Gondolom nehezebb is, mint az enyém. :U

Amúgy köszi! :R

(#2491) M_o_g_y_i válasza Manitou (#2489) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

120-as (lehet kihúzva) elöl, hátulra is "csak" akkorát gondoltam.
Vagy ez nem kivitelezhető? :U
Akkor marad a másik elképzelés, egy Merida One-Twenty... :o
Vagy a "régi" AM 500-D váz, ami régebben tetszett nagyon. :K

(#2488) DEV_NULL : Peanuts :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2492) Manitou válasza M_o_g_y_i (#2491) üzenetére


Manitou
addikt

Rövidebb taggal talán kivitelezhető, de el kéne próbálni, plussz a váz geometriáját is elcseszed vele. Esetleg a bele való rugóstagban csökkenteni az utat, de az újabb macera.
Ráadásul tapered nyaku villa kell bele, a mostani villád olyan ?

Merida-n túl is van élet :)

(#2493) Zebu válasza rétisün (#2482) üzenetére


Zebu
addikt

Jah mondjuk az jogos.

Na kicsit állítgattam a bicón, holnap még valszleg ongázok kicsit. De kb moat jónak tűnik. A stucni lehet picit hosszú, mert a fékkarra támaszkodva azért az első agy nincs teljesen kitakarva, picit előrébb van.
Igaz lehet, ha a kormányt előrébb vagy hátrébb döntöm, akkor az is számíthat.

Hogy kell amúgy beállítani? Mi a standard?

Majd kiderül mennyire lesz kényelmes, max a 110-zest lecserélem. Bár szerintem jó lesz. Ez a fél óra amit megtettem vele ma az elég biztató volt :)

Neked kitakarja full az első agyat a kormány ha a fékkar tetején támaszkodsz?

(#2494) belaazallat válasza szki (#2481) üzenetére


belaazallat
addikt

"Szóval Zánkára majd hasítunk. Lánctalpazunk :)"

Szóval megint én leszek a leggyengébb láncszem! :D akkor viszek vontatókötelet, Badacsonytól majd vontatsz, hogy Neked is legyen valami kihívás! :P

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#2495) M_o_g_y_i válasza Manitou (#2492) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Tök véletlen, hogy Merida vázak között vannak, amik tetszenek. :D
Kicsit "ortodox" az elképzelésem, de matt színű legyen a váz. :K
Ha nem találok olyat, akkor átfestem. ;) :DDD
Oh, nem bázze :W csak "sima" 1 1/8-os a villa (Recon 327), de tudtommal adapterezhető. :F

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2496) Manitou válasza M_o_g_y_i (#2495) üzenetére


Manitou
addikt

Igen, elvileg van hozzá adapter, mondjuk az árát nem tudom :DDD
Akkor jó keresgélést :DDD

(#2497) superecneB


superecneB
őstag

Noname és márkás teflonos fékbowden ház között van különbség? Ár nem számít, legalábbis nem a fékeken szeretnék spórolni.
Köszörült bowden + teflonos házban gondolkozom első körben.

(#2498) Teasüti válasza superecneB (#2497) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Milyen felhasználásra?
Ha van téli üzem is, akkor számításba venném mondjuk a burkolt teflonos bovdent is. Főleg, ha hosszú a bovdenház.

Ha már szóba került, mert nálam is aktuális, az Alligator az noname, vagy márkás? :D
Mert tudtommal a Shimano, BBB, Jagwire készít jó bovdenezést - ebben a minőségi sorrendben.

[ Szerkesztve ]

(#2499) rétisün válasza Zebu (#2493) üzenetére


rétisün
veterán

sztem nincs kifejezett standard a beállításhoz, én legalábbis nem foglalkoztam ilyesmikkel, mikor raktam össze a bicajt. sztem fontosabb, hogy hosszútávon kényelmes legyen.

ezt a kitakarás-dolgot most így hirtelen a gép mellől nem tudnám megmondani :N ha délutánra összeszedem magam, és megyek valamerre, megnézem.

(#2494) belaazallat: ne aggódj, legalább ketten leszünk, akik lemaradnak :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2500) belaazallat válasza rétisün (#2499) üzenetére


belaazallat
addikt

Akkor 2 vontató kötelet hozzak? :D

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.