Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) HollyBoni válasza Teasüti (#32000) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kezdődik. :DDD

(#32002) Teasüti válasza HollyBoni (#32001) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem mindegy, h Danny Hart, vagy Danny MacAskill. :P

(#32003) HollyBoni válasza Teasüti (#32002) üzenetére


HollyBoni
veterán

A lényeg hogy legyen min kötekedni, szinte csak az megy a topikban. Meg az okoskodás, imyourfriend pedig garantálja a szuper kijelentéseket mint például a Sram az szar (mert ő azt hallotta), és a kónuszos agy pedig rosszabban gurul az ipari csapágyasnál stb. :))

(#32004) Runner_fxr válasza Because (#31924) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Félreértesz, nem erről van szó, járdán nyilván nem száguldozunk 30-al. Azért aki egy Margit hídon telibetrafál egy gyalogost, az igencsak idióta. Én erről a rutintalanságról beszéltem...

[ Szerkesztve ]

(#32005) Pttypang válasza razzorr (#31969) üzenetére


Pttypang
veterán

Meg Miskolcon.. :)

Everybody lies.

(#32006) szjoci válasza TayRol (#31989) üzenetére


szjoci
őstag

Detto, én is most rá vagyok kattanva az spd-re. Pár napja keresgélek, végül Shimano M530-ast rendeltem NORTHWAVE SPIKE PRO cipővel.

(#32007) D.Orion


D.Orion
veterán

Sziasztok!

Találtam két darab MTB-t. 90K és 110K. Szerintetek is "rendben" vannak?
Merida TFS 800 D Ez azért kapott az élettől rendesen, esztétikailag nem a legszebb. De így igen olcsó. Biztos nem az első láncot koptatja hajtómű. Sajna pont jó szögből nincs kép. Boltból eladó, ez nekem pozitívum.

Kona Caldera Hajtva volt ő is. Itt tisztán látszik, hogy a nagy tányér az kuka, talán pár száz km-t még kibír. A hibák itt sincsenek titkolva.

Egyébként ez a Rock Shox revelation milyen szintet képvisel? Gondolom többet tud, mint a Tora. De mennyivel?

Bonus: Ezt ,meg csak úgy felraknám a falra nézegetni. :)

(#32008) TayRol válasza szjoci (#32006) üzenetére


TayRol
veterán

Gondolkozom az 530-on, de oda jutok, hogy nem éri meg a felárat a húszashiz képest. Ez a cipő mennyire korrekt? A sárga verzió nagyon bejövős. :)

(#32009) szjoci válasza TayRol (#32008) üzenetére


szjoci
őstag

Azt olvastam hogy könnyebb a belépés mivel kerete van, nem kell annyira odafigyelni rá. Mondjuk ez egy kezdő patentpedálosnak szerintem jó dolog lehet, és az a kb. 2500Ft felár annyira nem vészes összeg.
Cipővel kapcsolatba nem tudok nyilatkozni, csak megtetszett (az ára is :) ). Testbike-on van róla 2 komment, nem vészes a kritika. A sárgából már úgy láttam hogy nincs, kifutott a rosebikes-nál.

[ Szerkesztve ]

(#32010) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Küllővédő tárcsa mire jó pontosan? Mert nincs a bringámon és a kazetta innen a belső részről megy tele mindig homokkal majd recseg ropog amig ki nem tisztítom.... Kosz ellen jó lennne szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#32011) bigdady


bigdady
nagyúr

Normafánál lehet biciklizni cross bringával? Van ilyen útvonal 10/20 km?

(#32012) LonGleY válasza bigdady (#32010) üzenetére


LonGleY
veterán

Normális agy beszerzése...

Ha arra a műanyag fityiszre gondolsz, az csak arra való, hogyha véletlen leesik fölfele a lánc (amihez jó szar váltó is kell), akkor ne kaszabolja össze a küllőket a fém.

[ Szerkesztve ]

(#32013) TayRol válasza szjoci (#32009) üzenetére


TayRol
veterán

Csak 2500 a felár? A Rosebikesnál?

(#32014) szjoci válasza TayRol (#32013) üzenetére


szjoci
őstag

Még annyi se: m520, m530. 7€ a különbség, 2200Ft

(#32015) TayRol válasza szjoci (#32014) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi! :)

Cipőből mintha lenne sárga 46-os...

Szerk: ja de én az A530-asra gondoltam, a kétoldalasra!

[ Szerkesztve ]

(#32016) bigdady válasza LonGleY (#32012) üzenetére


bigdady
nagyúr

De én a fogaskerekek alatt forgó kazettára gondolok (ami nem tekerésnél kiadja a normál kattogás hangját) nem az agyra. Nekem ott megy tele könnyen trutyival.

(#32017) szjoci válasza TayRol (#32015) üzenetére


szjoci
őstag

Raktárkészletet néztem, ott csak feketéből van. Akkor be tudják még szerezni ezek szerint, csak nincs készleten.

szerk.: ja, hogy arra. Na ott picit több a különbség :) Az m530 kétoldalas, az a530 egyik fele taposópedál

[ Szerkesztve ]

(#32018) LonGleY válasza bigdady (#32016) üzenetére


LonGleY
veterán

A válasz ugyanaz.

(#32019) TayRol válasza szjoci (#32017) üzenetére


TayRol
veterán

Telefonról vagyok, lehet rosszul láttam. :)

(#32020) Teasüti válasza HollyBoni (#32003) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak én hiszem azt, h ez tök ártatlan kérdés volt? :P

(#32016) bigdady
Ez ilyen. A Shimano parallax tömítésű agyamnál (M765) sincs a hajtás oldalán igazi tömítés, csak vmi porvédő.
Le is hidaltam, mikor először szedtem szét.
Viszont az ott azért elég védett helyen van, milyen felhasználásnál megy tele trutyival?

[ Szerkesztve ]

(#32021) bigdady válasza Teasüti (#32020) üzenetére


bigdady
nagyúr

Erdő, homok földút. Shimano tz21....

(#32022) razzorr válasza szjoci (#32014) üzenetére


razzorr
őstag

Ez az 520-as alkalmas arra,hogy normál cipővel hajtsam ha épp nincs rajtam spd-s?

(#32023) szjoci válasza razzorr (#32022) üzenetére


szjoci
őstag

Szerintem nem. De mivel ez lesz az első spd pedálom így nincs tapasztalatom ezügyben. Ha normál cipővel is szeretnéd használni akkor az a530 jó alternatíva lehet. Valamint úgy tudom hogy shimano spd pedálokhoz lehet kapni műanyag klipszet is, amivel átalakíthatod taposópedállá. Ez nem tudom mennyire használható megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#32024) Runner_fxr válasza bigdady (#32011) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia, szerintem igen. Vannak jobb minőségű útvonalak is, ahol esetleg nagyon meredek vagy nagyon köves, gyökeres ott meg letolod. Azért egy monti sokkal alkalmasabb erre a célra, de cross géppel is felmehetsz nyugodtan. Én épp a napokban voltam, szintén cross géppel.
Arra érdemes figyelni, hogy kicsit bütykösebb külsők legyenek a cross gépen, ne a sima aszfalt külső.

Megszületett a végleges döntés, hogy mi lesz a második bringám, végül is visszaadtam az országútit és inkább egy cross bicajt hoztam helyette. Tetszett az országúti, Balatonon élveztem, bár voltak rosszabb utak ahol nem volt egy leányálom, de voltak nagyon élvezetes útszakaszok is. :) Nagyon bejött, hogy iszonyatosan suhantam vele, az összes befektetett energia ment át a kerekekre. Viszont Itt Budapesten úgy érzem egy cross-nak több hasznát veszem, mivel a második bicaj lesz a melóba járós is.
Gondolkoztam a 29"-es montin is, de végül is a cross mellett döntöttem.

(#32025) razzorr válasza szjoci (#32023) üzenetére


razzorr
őstag

Azért nem lenne rossz normál cipővel és papuccsal:) is használni. Majd írd meg a tapasztalataidat.

(#32026) Teasüti válasza razzorr (#32025) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fizikailag nem lehetetlen, csak iszonyú kényelmetlen, hogy a talpad közepét nyomja a pedál. Már 1 km gurulás után hülyét kapsz tőle, illetve elég csúszós is. A sarki boltig el lehet evickélni benne.

[ Szerkesztve ]

(#32027) razzorr válasza Teasüti (#32026) üzenetére


razzorr
őstag

Ezért is gondoltam, hogy szelesebb változatot veszek majd vagy eztbaz 520-ast kerettel. Amelyik óccóbban jön ki. Mondjuk annyira nem sürgős, csak szeretek előre tájékozódni.

(#32028) Zola007 válasza Teasüti (#32000) üzenetére


Zola007
veterán

Amiket pl kismotoros ügyességi versenyekre szoktak összerakni, nagy sebességű ívtartás, szűk kanyar, jelölt csíkon X métert megtenni, hirtelen akadálykerülés, csúszós felület, adott féktávon megállás, stb

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#32029) bigdady válasza Runner_fxr (#32024) üzenetére


bigdady
nagyúr

Conti country plust akarok rendelni csak nem értem oda a boltba :) majd hétfőn. Az jó lesz oda is meg aszfaltra is adott esetben :)

(#32030) Zola007 válasza TayRol (#31994) üzenetére


Zola007
veterán

ment privi

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#32031) fpeter07 válasza Runner_fxr (#32024) üzenetére


fpeter07
veterán

Furcsának is találtam, hogy AM mellett országútra vágysz. Szerencsére visszataláltál a helyes ösvényre. ;)

(#32032) fpeter07 válasza Teasüti (#32000) üzenetére


fpeter07
veterán

Párszor már én is voltam ilyenen. Amolyan ügyességi pálya gyerekeknek. Cél, hogy ne butítsd fel az akadályokat/bólyákat és maradj a pályán. Egész szórakoztató egyébként.

(#32033) TayRol válasza Runner_fxr (#32024) üzenetére


TayRol
veterán

Melyik boltban dolgozol? :) Ha nem nyilvános, jöhet priviben is. Hátha benézek hozzátok.

(#32034) Because


Because
őstag

egy újabb vicces kép a kedvenc oldalamról. nem sokára itt az ősz, az esős időszak szóval tesség vigyáznia pocsolyákkal :) :

(#32035) dqdb válasza razzorr (#32022) üzenetére


dqdb
nagyúr

Puhább talpú cipővel nem lehetetlen, de nagyon csúszós, és kényelmetlen. Csak vészmegoldásnak jó, normál használatra nem az igazi. A PD-M530 kerete ne zavarjon meg, azt sem lehet normál cipőben használni, mert a pedál dokkolórésze a keretből kissé kiemelkedik, így egy domború felületen támaszkodik meg a lábad. A papucsot pedig inkább hanyagolt bringázásnál, veszélyes tud lenni az normál pedállal is.

szjoci: shimano spd pedálokhoz lehet kapni műanyag klipszet is, amivel átalakíthatod taposópedállá
Igen, lehet, de mindenhol azt olvasni róla, hogy inkább kerülendő, mert csúszik, mint a veszedelem.

Azt olvastam hogy könnyebb a belépés mivel kerete van, nem kell annyira odafigyelni rá.
Munkatárs tapasztalata pont az ellentéte ennek, rendkívül sokat szívott azzal, hogy az M530 kerete útban volt a Speci cipővel dokkolásnál/oldásnál, amíg a pedál ki nem koptatta a talpat a problémás helyeken. Az a keret amúgy trail felhasználásra került fel, ahol sokat tekernek a nyeregből kiállva, és így a nagyobb felülettel kényelmesebb tud lenni.

A kétoldalas hibrid pedál nagyon jónak tűnik elsőre, de gyakorlat kissé más. A két oldal eltérő súlya miatt mindig a rossz oldala lesz felfelé :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32036) Runner_fxr válasza bigdady (#32029) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát fene tudja, azért ez inkább aszfalt szerintem. Az a baj ezekkel a mindenes gumikkal, hogy igazából sehova se jók, de akkor már inkább az aszfalton érzik jobban magukat. Ha szeretnél normafára is menni én ennél valami bütykösebb külsőt vennék azért. 35-622-es Rapid Rob nekem nagyon tetszett, bár aszfalton biztos jobban fog kopni, de nagyon jól tapad és jól is gördül.

fpeter07: Kíváncsi voltam a másik végletre. :) Kétszer körbetekertük a Balatont, meg mentem Budapesten is vele egy 100-at, szóval kb 500-at mentem az országútival. Először halál félelmem volt rajta, de elég jól megszoktam, viszonylag hamar hozzászoktam.
Van benne szerethető is, tudom, hogy mondtam sok negatívumot az országútizással kapcsolatban, ma is inkább a mtb szerelmese vagyok, de elismerem, hogy van élvezetes oldala az országútizásnak is. Szerethető ez is. Én idáig nem mentem egyhuzamban ennyit országútival, ezért nem annyira jött át a jó oldala, csak a negatívumai. De arra rájöttem, hogy hosszútávon, Budapesten nekem inkább a negatívumai jönnek át, így ezért a Cross mellett döntöttem. Lehet, hogy veszek majd még egy országútit is, de azt csak 3. bicajnak. :) Az a baj, hogy kevés itt a környezetemben az olyan út ahol élvezetesen lehet hajtani egy országútit.

TayRol: Vadon Sport az üzlet neve, Bergamont kerékpárokkal foglalkozik, télen Völkl sífelszereléssel.
Van kerékpár szerviz és síszerviz is.

(#32037) Teasüti válasza fpeter07 (#32032) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1
Mennék én is. Kipróbálnék egyensúlyi feladatokat is, mint a libikóka bringával, pallón átmenni, stb.
Bakker terepen szembe találtam magam egy deszkával, épp csak alig volt szélesebb, mint egy ballonosabb gumi és nem mertem végigmenni a patak fölött rajta. :B

[ Szerkesztve ]

(#32038) vendingo válasza Teasüti (#32037) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem annyira tériszonyom van, hogy egy korlát nélküli keskenyebb hídon se merek áttekerni :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32039) razzorr válasza dqdb (#32035) üzenetére


razzorr
őstag

Hát akkor nem tudom mitévő legyek, de majd megálmodom.
A pacsucsos (tangapapucs) tekerés meg megy már egy pár éve, úgyhogy rutinom van benne. Az a titka,hogy ha leesik akkor hagyni kell a francba, nem rögtön visszafordulni érte. De amúgy tényleg veszélyes tud lenni, főleg ízzadt talppal, 3-4 sörrel az arcban korom sötétben egy vacak ledlámpával :D

(#32040) Teasüti válasza vendingo (#32038) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem is a tériszony, mert olyan nagyot nem lehet esni a 30 centis magasságból a puha iszapba, csak hát azért na, túlságosan finnyás vagyok hozzá, hogy kockáztassak egy patakba borulást. :D

Azért nem lenne rossz leküzdeni ezt a félelmet, mert amúgy nem nagy dolog végigmenni egy csíkon az út közepén, ha nincs alatta egy patak. :DDD Jöttem már le 3 centis szegélyen is a lépcső mellett, csak ott nem történik semmi, ha lemegyek a szegélyről.

Meg jó lenne megtanulni helyezkedni a bringa hátuljával, amikor csak pakolgatom a kereket jobbra balra álló helyzetben, vagy araszolva lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#32041) borix válasza Runner_fxr (#32036) üzenetére


borix
őstag

Aki outit vesz számolni kell vele,hogy főúton célszerű közlekedni ha haladni akar vele meg nem akarja magát elcseszett hepehupás kerékpárutakon rázatni.
De ha bejött a dolog cyclocross jó választás lehet vastagabb külsővel + nehezebb de erősebb kerékkel.

(#32042) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#32036) üzenetére

Köszi a véleményt. Én most tervezek váltani montiról országútira de egy picit azért tartok tőle. :R

Més que un club!

(#32043) inifini válasza Napfénysüti (#32042) üzenetére


inifini
tag

És a fitness kerékpár nem alternatíva? Én trekkingről váltottam idén, hát Pesten megszokást igényelt a rugalmatlansága (padka, úthibák... egyből visszaüt), de haladósabb, az országútihoz képest pedig a kisebb kerekek miatt irányíthatóbb. Nekem eddig tetszik :)

(#32044) Napfénysüti válasza inifini (#32043) üzenetére

Városban nem igazán használnám. Meg aztán már több éve nagy vágyam egy outi. De ha minden igaz egy fórumtárssal összefutok jövő héten és megnézem az ő gépét közelről meg talán ki is tudom próbálni. Próba nélkül persze nem vennék. Csak nekem a foci miatt kell egy kiegészítő erőnléti edzés és erre a kerékpározás ideálisnak tűnik.

Ha már itt vagyok, outisoktól kérnék pár tippet pedál-stopli-cipő háromságra. :R
Elég lenne valami belépő kategóriás egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#32045) fpeter07 válasza Teasüti (#32037) üzenetére


fpeter07
veterán

Patak fölött, viccelsz ugye? Ott nincs olyan, hogy meggondolom magam és leteszem a lábam. Még ha lenne egyensúlyérzékem akkor is meggondolnám.

(#32046) rétisün válasza inifini (#32043) üzenetére


rétisün
veterán

"országútihoz képest pedig a kisebb kerekek miatt irányíthatóbb"

mármint micsoda, a fitness-bringa? annak miért lenne az outinál kisebb kereke? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32047) vendingo


vendingo
veterán

Szerintem városban nincs jobb egy cross bringánál vékony gumikkal.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32048) Teasüti válasza fpeter07 (#32045) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ugye ugye? 3 percig bámultam a deszkát, aztán úgy döntöttem inkább leszállok és átemelem a bringát. :DDD

(#32049) imyourfriend válasza HollyBoni (#32003) üzenetére


imyourfriend
őstag

Vegyed és használjad, váltsál vele ötöt fel és le (nekem elég az is ha egyet egyet vált, de azt kb Német precizitással, és ezt a márkát shimanonak hívják. ;) )

(#32050) Crytec210: Beszélhetnénk Japán precizitásról is. :P
Saját tapasztalaton igen, mostani 105-ös szettem gond nélkül teszi a dolgát, az Ultegra amit haver vett az előtt is le a kalappal. :)

[ Szerkesztve ]

(#32050) Pttypang válasza imyourfriend (#32049) üzenetére


Pttypang
veterán

De ez sajat tapasztalaton alapul?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.