Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) amargo válasza sanzi89 (#2188) üzenetére


amargo
addikt

(#2189) venember83 Kettőtöknek:
Nem csak a szabadonfutónál érzem, hanem konkrétan, amikor benne van a tengely meg tudom mozgatni az agyat, meg persze a külső szabadonfutó részt is, de én úgy érzem az agy is mozog, holnap csinálok felvételt :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2202) gmatti


gmatti
csendes tag

(#2203) =HG=


=HG=
addikt

Sziasztok!

Srácok, mi a véleményetek ezekről a defektjavító sprayk-ről, illetve Co pumpákról. Egy hétvégi defektjavítás lényegesen egyszerűbbnek tűnik az otthontól úgy 30-40 km-re... Tapasztalat valakinek ?

(#2204) csabi94 válasza gmatti (#2202) üzenetére


csabi94
őstag

Mért eddig mi tartott vissza? ;]

Fontos: adott egy Blackburn hátsó lámpa, ami a múltkor 40-es tempónál letört. Túlélte, működik, de a rögzítő része le van törve (lámpa hátulján ilyen pánt szerűség). Szerintetek lehet valahogy (gyártóval, eladóval konzultálva) szerezni ilyen műanyagot? Lecsavarozható, tényleg csak egy kis műanyagdarabról van szó. Ha a gyári öntés eltört, szerintem nincs sok értelme ragasztani, mert erősebb úgyse lehet mint a gyári...

(#2205) Tomi_Sci válasza csabi94 (#2204) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Miért ne lenne erősebb? Epoxyval megragasztod, és az idők végezetéig úgy fog maradni.

Lasali: Ok. Attól tartottam, hogy azért van ott hogy az agytestet védje vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2206) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Megérkezett végre ma a Garmin Edge 800 :)
Holnap elviszem első útjára. :)) :B

(#2207) csabi94 válasza Tomi_Sci (#2205) üzenetére


csabi94
őstag

Köszi, akkor szerzek ilyen ragasztót!

(#2208) lsebestyen válasza csabi94 (#2204) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ez esetleg?

(#2209) lorcsi válasza Jorus (#2152) üzenetére


lorcsi
veterán

most vettem ugyanilyen villantót a nyereg alá, de se az enyémre sem a csajoméra nem megy fel, mert kicsi a bilincs :F
nem tudom mire lettek méretezve :W

(#2210) csabi94 válasza lsebestyen (#2208) üzenetére


csabi94
őstag

:N

(#2211) zoli03 válasza lsebestyen (#2208) üzenetére


zoli03
őstag

A lámpáról tört le a rögzítő, nem a konzolról.

szerk.: megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#2212) venember83 válasza amargo (#2201) üzenetére


venember83
nagyúr

Kónuszt után kell utánállítani, esetleg a golyókat is cserélni kell?

(#2213) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

No, vettem a "madaras teszkóban" küllőprizmát, hogy tuti ne b@xtasson a rendőr. :O
Kicsit sem akarom föltenni, marha "gáz" szerintem, ahogy kinéz. :((
Csak előre kell, vagy hátra is? :F
A 3M ScotchLite azért fenn marad, jobban látszik, mint ez a sárga fo$ch. :o

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2214) lorcsi válasza M_o_g_y_i (#2213) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem a régi kerekeken van iylen küllőprizmám, de ez az a fajta ami csak letörve jön le, mert valami beleakad a küllőre és nem engedi :((
egy művészet lesz leszedni és áttenni az újra :W

(#2215) csabi94 válasza lorcsi (#2214) üzenetére


csabi94
őstag

Látjátok, én éppen ezért fel sem teszem. :D Amúgy annyira jó vidéken kisvárosban élni, én még egyszer nem találkoztam közelről rendőrrel. :D 81-esen néha jött szembe, de pont annyira nem törődött velem mint bármelyik másik úton. ;]

(#2216) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Ma két idióta rendőr a bringaút két oldalán állt, és az egyik pont akkor lépett le amikor jöttem, elkezdi h "HOPÁÁÁ"...Amúgy bringaúton miért nem képesek körbe nézni a gyalogosok? Gondolom az útra se vaktába lépnek le..van még mit tanulni... :U

(#2217) M_o_g_y_i válasza lorcsi (#2214) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Majd szerzek narancs borostyán színű reflex-szalagot, és azzal ragasztom a küllőket körbe-körbe, mint a pályagépek kerekei. :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2218) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Szívesen kipróbálnám magam egy versenyen, de nem tetszik, ahogy rajtoltatják a versenyzőket. Egy országúti versenyen még ok, de MTB vagy XC versenyen, ahol szűk ösvényeken kell navigálni, mászni, ott tulajdonképpen esélytelen az előzés vagy a gyorsabbak elengedése.
Videóról tűnik ilyen vészesnek (ahogy dőlnek jobbra-balra, egymásra a versenyzők egy emelkedőn) vagy tényleg veszélyes?

Harrrr!!!!

(#2219) Tüzi válasza M_o_g_y_i (#2213) üzenetére

van pár rendőr haverom, van köztük régi ismertség is.
ha nem felniféked van, akkor a megoldás a fényvisszaverős felnicsík, amilyen motorokon is láthatsz.

őket megkeresed, elmondod mit akarsz, megkérdezik mekkora a felnid, és küldik postán. ezt is ők gyártották, és nincs szenvedés a felrakással, mert ívre van vágva a matrinya... remekül tapad.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2220) Toomy


Toomy
senior tag

Nem tudja valaki, hogy a 10-es úton mondjuk a Bécsi úttól Dorogig lehet az úttesten közlekedni?

(#2221) Mr.Csizmás válasza Toomy (#2220) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sarga rombusz Y/N, ugy emlekszem, hogy van.

btw. nem ajanlom, marhanagy forgalom van a vasutfelujitas miatt, mindenki kozuton akar eljutni

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2222) ---Lasali--- válasza Ndruu (#2218) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem volt ebbe a videóba semmi komoly, sőt ez itt nem is vérre ment.. ahol besürül a nép ott ez van, ha ügyes vagy ki tudod kerülni az embert jobb esetben, előfordulhat szerencsétlen helyzet, vagy bénázásból adódó baleset, hogy rád esik valaki, belemegy a bringádba, megsérül a bringa vagy te is, de hát ez ilyen..
Országúti versenyek sokkal veszélyesebbek, meg azok ahol vérre mennek a sport társak és mindenki meg van őrülve, meg a terhelés miatt idegileg is instabilak. Montinál maximum túlvállalhatod magad a versenyláz miatt lefelékben, stb. Én annó az országútis versenyzésről azt mondtam a szülőknek, hogy aki odaállítja a gyerekét, meg a drága versenybiciklijét, az tudja azt hogy kockáztatja a gyerek és a kerékpár épségét teljes mértékben, ez benne van. Attól pedig nem kell félni hogy bukni fogsz, mert akkor bukni fogsz.

[ Szerkesztve ]

(#2223) Toomy válasza Mr.Csizmás (#2221) üzenetére


Toomy
senior tag

Vasárnapi közlekedésre gondoltam. Akkor csak kisebb a teherforgalom...

(#2224) Ndruu válasza ---Lasali--- (#2222) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Köszönöm a választ! Nem félek attól, hogy elesek, csak nem szeretnék senkivel vitatkozni, hogy miért nem engedtem el vagy miért előztem le a szűk ösvényen.
A crosskovácsi maraton közel is van és a táv is jónak tűnik (30,2 km kezdésnek szerintem bőven elég), bár egy picit sokallom a 6500 Ft-os nevezési árat.

Harrrr!!!!

(#2225) fi:zi'k válasza Ndruu (#2224) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tömegsport, tömegrajt. Ha nem akarsz a sűrűjében lenni, akkor két opciód van. Ha nyerni akarsz, előre állsz. Ha csak teljesíteni és nyugisan indulni, akkor kezdhetsz a végéről is, úgyis "leszeded" a nálad gyengébbeket.

Egyébként a sportszerűség jelen van, tehát nem jellemző, hogy feltartsanak. Megszokott, hogy határozottan jelzed merről előznél (pl.: Bal!) és tudni fogják.
Ha meg téged előznének, akkor elsősorban a saját épségeddel törődj és ha biztonságosan el tudod engedni, akkor tedd meg.
Persze bunkók mindenhol lehetnek, ez ellen nem lehet védekezni. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2226) Szakbarbár válasza Toomy (#2220) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ha nem zavar a nagy forgalom akkor lehet, ha jól emlékszem nincsenek kitéve tiltó táblák a 10-es úton, csak Táton és Nyergesújfaluban. Egyébként a Google Street View-ban sem találtam sehol tiltást.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#2227) Jorus válasza lorcsi (#2209) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem a nyeregvázcsőre is simán felmegy, illetve hát azon van. Hát milyen brutál nyeregcsövetek van nektek? :) Ugyanilyen tekerős-bilincses rögzítése van a tiéteknek is?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2228) lorcsi válasza Jorus (#2227) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem átlagos a nyeregcső, inkább a rögzítő a vacak
csavaros bilincses jellegű

[ Szerkesztve ]

(#2229) Jorus válasza lorcsi (#2228) üzenetére


Jorus
nagyúr

No, mondjuk az enyém 27.2-es, szal elég vékony.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2230) planbmokus válasza Jorus (#2227) üzenetére


planbmokus
senior tag

31,6-os nyeregcsőre is rámegy ez, ha nincs levágva.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#2231) bubi92


bubi92
őstag

hejjho

az mitől lehet, hogy terhelés hatására hajtókar, középrész vagy valami ott ropog, recseg :F

(conti supersport plus gumit ne vegyetek, idén már vagy 5. deffektem... a fele annyiba kerülő rubenával tavaly összesen nem volt ennyim)

(#2232) Teasüti válasza Ndruu (#2218) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hűű ez tetszik. :DD
Ilyenre megyek majd.
Mennyivel jobb már, h mindenki egyszerre indul és nem egyénileg egy idő intervallumban.
Legalább van társaság a futam alatt, akik húznak téged. :K
Ami nem mindig jó, én is gyorsabban mentem, mint egyedül és ez a lejtőkön néha kicsit parás. :D

(#2233) venember83 válasza bubi92 (#2231) üzenetére


venember83
nagyúr

Kosz a csapágynál vagy valamely menetnél, esetleg elhasználódott középcsapágy, netán lánctányérok csavarjai mocorognak, de ezen kívül még lehet számos ok, akár repedt váz vagy hajtókar is. Megoldás lehet darabokra szedni az egészet, megvizsgálni mindent és teljes mértékben kipucolni, bezsírozni és összerakni, és, ha szerencséd van, megszűnik a recsegés, ropogás.

(#2234) Zebu válasza Ndruu (#2218) üzenetére


Zebu
addikt

Felfelé menet azért vannak zavarok.. az ember menne, a másik leszáll előtte, megáll...

(#2235) bubi92 válasza venember83 (#2233) üzenetére


bubi92
őstag

köszi a választ. olyan problémába ütköztem, hogy nem bírom leszedni a hajtókart...:D
márciusban még szombat délután minden szerszám nélkül elmentem biciklizni, valamiért kilazult a csavar a hajtókarnál és le is esett. pont nyitva volt a csepel bolt bementem.
srác felvitte az emeletre a biciklit, kb. 5 perc múlva jön le, hogy kicserélte a csavarokat(előtte a hagyományos volt, és helyette rakott imbuszost, örültem is neki) kicsit sokalltam is ezt az 5 percet.
lehetséges, hogy az állat menetragasztóval bekente?:D

(#2236) ---Lasali--- válasza bubi92 (#2235) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem tudod kitekerni a csavarokat?

[ Szerkesztve ]

(#2237) bubi92 válasza ---Lasali--- (#2236) üzenetére


bubi92
őstag

de de a csavarok simán kijönnek, a hajtókar nem jön le, egyik oldalon se :U már gumi kalapáccsal is próbáltam meg minden:D

(#2238) Jorus válasza bubi92 (#2237) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hajtókarleszedővel esetleg. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2239) hoffman_ válasza bubi92 (#2231) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ne szivass, ennyit szívsz a supersporttal? mi a tosz. mindenkinek azt ajánlom, sőt lassan kell vennem gumit, azt akartam előre hátra... faxom :(((

a hibakereséshez legjobbakat. szerszámod van? hajtókarleszedő nálam is akad, de monoblokkhoz még nem vettem.

más:

nem terepre való a városi fixi, múltkor ralliztam egyet cimbivel, kaptam is egy szép lassú defektet, kb másfél nap, míg csutkára leereszt. nevetséges, hogy az 1600 forintos schwalbe belsőből a másodikat kukázom, míg az 900 forintos rubena alap low-end azóta jó, hogy megvettem a gépet. ja és a schwalbe lugano külsőim is döglenek, az egyik elhullott, a másik halódik...

most vettem egy full noname belsőt, valami innova, 800 forint volt, gondoltam spóroljunk, kíváncsi vagyok mennyire lesz különbség :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2240) Zebu válasza Zebu (#2234) üzenetére


Zebu
addikt

Ez a rajt elég érdekes :)

Ez így ok szerintetek?

Schwalbe Lugano-ról mi a véleményetek? Az lesz az új bicón gyárilag :) Van az országúti külsőknél olyan különbség, hogy nehezebb ,vagy könnyebb súlyhoz milyet ajánlanak? Furcsa lesz tutira, mert ha jól olvasom max 7.5 BAR mehet bele, eddig as Panaracert 10.5-ig toltam...

[ Szerkesztve ]

(#2241) bakospe


bakospe
tag

Arra van valami bevett modszer, hogy pl. autos szallitas kozben, ki van veve az elso kerek, es hidras tarcsafek van, akkor akaratlanul se tudja az ember behuzni a fekkart? (ki-berakasnal beakad, akarmi...)
Vagy ha benne van a fekbetet, akkor nem akkora gaz?

(#2242) Zebu válasza bakospe (#2241) üzenetére


Zebu
addikt

A fékpofák közé beteszel egy kis műanyagot ami nem esik ki onnan és kész.... vagy akármit.

(#2243) hoffman_ válasza Zebu (#2240) üzenetére


hoffman_
nagyúr

[link]

nem kellett volna sokat visszaolvasni :DDD

ui.:

az igazsághoz hozzátartozik, hogy városban gyilkolom, néha kell vészfékeznem komolyat, illetve 90kg vagyok. ennek fényében gyorsan kopik a hátsó, nagyon, nem vagyok elégedett. outi használathoz jobb lehet. az első nem kopott, de elpattant benne egy szál, pár hónap után akkor lett a pukli, hogy muszáj voltam cserélni, már veszélyes volt, hogy eldurran. amúgy 8ra fújtam sokszor, nem rinyált érte.

aztán van itt olyan, akinek jól szuperált, lehet, hogy csak belenyúltam.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2244) Zebu válasza hoffman_ (#2243) üzenetére


Zebu
addikt

Oh bakker ez a post teljesen kimaradt az életemből! :) Köszi! A más részt már kihagyta a szemem és az agyam...

Nekem a 7.5 BAR tűnik iszonyú kevésnek. Én 84kg vagyok :)

(#2245) Jorus válasza bakospe (#2241) üzenetére


Jorus
nagyúr

A fékekben gyárilag ott van a műanyag távtartó a pofák/dugattyúk között, ha az még megvan, akkor az a legjobb e célra. De tkp. bármit oda tehetsz, és oda is kell tenni, mert aztán szedheted ki a pofákat, és tologathatod vissza a dugattyúkat.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2246) hoffman_ válasza Zebu (#2244) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nopara. hát, hazudtam, már én is csak 88 :DDD előzőbe szerkesztettem, 8-ra is feltolom, ha olyan a kedvem, nem panaszkodott.

amúgy hiába panaszkodtam az előbb, defekt azért nem jellemző rá, 3k/db áron, ilyen felhasználás mellett csoda, amit defektvédelem néven nálam előadott.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2247) bakospe válasza Zebu (#2242) üzenetére


bakospe
tag

Koszi!
Pont a minap jartam igy, hogy vettem ki az autobol, es behuzodott... :W
Olajat nem eresztette ki, dugattyukat visszfeszitettem, kereket be. Kar nem esik be, ugyanott fog, ahol eddig.
Ettol meg fellevegosodhetett?

[ Szerkesztve ]

(#2248) Jorus válasza bakospe (#2247) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ilyen esetben inkább szedd ki a pofákat, és a dugattyút told vissza óvatosan, mert nem jó, ha a pofát összerondítod csavarhúzóval, plusz el is görbülhet a pofa fém része.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2249) ---Lasali--- válasza bubi92 (#2237) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

gumi kalapáccsal na ne nevettess.. több kilós kalapáccsal se lehet leütni egy jó négyszöges, megfelelő nyomaték értékkel felhúzott kart.. hajtókar lehúzó kell hozzá, azzal is óvatosan nehogy kiszakadjon a karból a menet, mert akkor jöhet a flex.

(#2250) Zebu válasza hoffman_ (#2246) üzenetére


Zebu
addikt

Vittoria Zaffiro Pro is ez az árkategória. Arról igazából jobbakat hallok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.