Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Runner_fxr válasza Daniel Alves (#38989) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért azt se felejtsük el, hogy az euro és a dollár is eléggé elszállt. Ez nyilván hatással van a forint árakra.
Szerencsére nem mindenhol szálltak el az árak, de nyilván van egy két forgalmazó, aki nem tudta tartani az eredetileg megcélzott árakat és feljebb kellett mennie.

A tárcsafékkel kapcsolatban annyit mondanék, hogy én mindenképpen a tárcsafékest javasolnám, és mindenképpen hidarulikust. Normál országútira bőven jó lenne a patkófék, de egy cyclo cross szerintem hidraulikus tárcsával az igazi. Terepen, sárban a felnifékek ereje nagyon kevés lehet. Nedvesség, sár hatására a betétek pillanatok alatt elfogyhatnak. Erre a tárcsa nem érzékeny. A mechanikus tárcsák között is van jó, de ott az adagolhatósággal vannak bajok. Még egy montin is okozhat meglepetést ha hirdelen blokkolja az első kereket ott ahol éppen nem kéne, ez egy vékonyabb cyclo cross külsővel még inkább gond lehet.

(#39002) fpeter07 válasza D.Orion (#38998) üzenetére


fpeter07
veterán

Ezzel jó tapasztalataim vannak, viszonylag ballonos, jó a kanyartartása is, megbízható gumi. Télre felraktam a versenygumi helyett, és teljesen rendben van. Egyetlen hátránya a Racing Ralphhoz képest, hogy az ugratókat ki kell kerülni vele, nem tompít annyira. (előnye, hogy nem kopott meg még annyira és nagy a sárférőhely)
Új guminak egyébként a Schwalbe Rapid Rob tűnik szimpatikusnak, esetleg a Black Jack. Aztán majd úgy is olyat veszek majd, ami a szervizbe is elérhető.

(#39003) D.Orion válasza fpeter07 (#39002) üzenetére


D.Orion
veterán

Tetszetős, főleg az ára! Teszt jelleggel szerintem tökéletes lesz. :R Egy olyan 100.000fős városka közelében lakom ahol mindenre van 8-10 üzlet, de raktárkészlete senkinek nincs.

Napfénysüti: A helyzet. Nem esem tőle kétségbe, míg el nem törik alattam addig hajtom.

(#39000) tome0001: Ha megnézel egyet, akkor pikk-pakk le tudod másolni fejből. Tavaly volt egyébként a LIDL-ben valami olcsó állvány, már bánom, hogy nem vettem meg. Az kb. anyagköltség áron volt.

[ Szerkesztve ]

(#39004) FIREBLADE78 válasza Runner_fxr (#39001) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

303 a juro. Az nem sok. Annyira :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39005) lsebestyen válasza FIREBLADE78 (#39004) üzenetére


lsebestyen
addikt

A dollár meg a CHF inkább a húzós.

[ Szerkesztve ]

(#39006) Runner_fxr válasza FIREBLADE78 (#39004) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem az a lenyeg, hogy most mennyi, hanem amikor fizetni kellett az elorendelt bringakat. Egyebkent meg dollarban szoktak szamolni.

(#39007) DjKoxi válasza tome0001 (#39000) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Érdemes a használt piacon is szétnézni, tavaly ilyenkor kevesebb mint féláron vettem az enyémet. Simán rámondanám, hogy új volt.
Csinálni akartam én is, de lemondtam róla.

(#39008) Daniel Alves válasza Runner_fxr (#39001) üzenetére


Daniel Alves
őstag

:R

Azért is kérdeztem mert havonta egy alkalommal be van tervezve a Balaton kerülés oda meg elég lenne a Schwalbe Rocket Ron, 33-622-t cserélni Continental Ultra Sport 23-622-re és kész is.

Full ultegra & Shimano BR-R785 510k

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#39009) cseter


cseter
tag

Helló! Mtb-ra szeretnék pedált venni valami alu platform kellene a keret olyan 8000ft lenne tudnátok nekem ajánlani ebben az árkategóriában valami jó ár -ertek arányút?

(#39010) viko81 válasza Daniel Alves (#39008) üzenetére


viko81
csendes tag

Teljesen felesleges a 23mm-es külső a "kiváló" minőségű magyar utakra , arról nem is beszélve, hogy az általad kinézett cube-on a felni( ETRTO 622x17 ), szóval 25c alatt ne is nagyon nézelődj.

Helyedbe néznék egy 25-28mm-es reflex oldalfalas, minimális defektvédelemmel ellátott jó külsőt pl: gp 4000s II reflex.

(#39011) troland26


troland26
őstag

Kérdeztem a srácoktól , hogy mit képvisel az a vázra rögzítve . Azt mondták , hogy "energiaszelet " :D

Ez meg csak simán bitang . :)

(#39012) Napfénysüti válasza troland26 (#39011) üzenetére

Kár hogy a fölsőn nem volt kulacs meg nyeregtáska mert akkor előbbibe tehettek volna pálinkát az utóbbiba meg hagymát és kész is a paraszttequila. ;] :DDD

Més que un club!

(#39013) Because válasza Daniel Alves (#39008) üzenetére


Because
őstag

gyönyörűen néz ki ez a cube!

(#39011) troland26: az a kolbi még csak nem is humoros ott, undi (valahogy egy falloszra asszociálok)...

[ Szerkesztve ]

(#39014) Solad válasza Because (#39013) üzenetére


Solad
őstag

Kinek mi jár az eszében ;]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39015) troland26 válasza Because (#39013) üzenetére


troland26
őstag

szerintem vicces , :) ..elképzelem , hogy szenvedhetsz amikor henteshez mész ..mindenhol falloszok ;]

(#39016) Daniel Alves válasza viko81 (#39010) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Köszi a tippet.

(#39013) Because
Élőben volt a legszebb.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#39017) szjoci válasza tome0001 (#39000) üzenetére


szjoci
őstag

Műszaki rajzot nem találtam, de így keress rá, vannak ötletes dolgok :))

Egyébként szerintem a legegyszerűbb ez a fajta állvány, a lánc-és támvillát beleakasztod és tudsz váltót állítani, láncot tisztítani, olajozni, monoblokkot cserélni, stb. Ha a kerekek a helyükön maradnak akkor ez teljesen megfelelő lehet:

[ Szerkesztve ]

(#39018) Krisz79 válasza borix (#38994) üzenetére


Krisz79
őstag

Majd holnap útrakelek itt Vácon ,megnézem a kinálatot.
Egybe már jártam, ahol volt Conti 11ért és Kenda. (az egyik drága a másikat meg nem ismerem.)
Esetleg 26x1,75 -be mondjuk 5000ft/db ár-ig van valami jó ajánlatotok?
Aszfaltra és kerékpár útra leginkább. Reflex csikkal, semmiképp ne legyen slick. (De mégis megmaradjon az MTB feeling.)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#39019) -=RelakS=- válasza troland26 (#39011) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Brehehe, én egy csupasár vázon láttam a kóbász :)

A vastag kerekű így képen át meg nem is üt akkorát. Ott, mikor mellé tettem az öklömet, látszódott igazán, mekkora disznó gumi

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39020) Solad


Solad
őstag

Hajtépés on

Gondoltam átpakolom Endobol Stravaba a workoutjaimat. Egyesével exportáltam, szórakoztam egy darabig, erre a strava kijelenti hogy nem ismeri fel a formátumot (txc). Zannyaistenit.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39021) Ati007 válasza Solad (#39020) üzenetére


Ati007
őstag

Mentsd a másik formátumba, nekem úgy sikerült ( először mentsd le az összeset mappába és onnan linkeld stravaba akkor nem tart annyi ideig)

[ Szerkesztve ]

(#39022) Solad válasza Ati007 (#39021) üzenetére


Solad
őstag

Már megoldódott qbdb fórumtársnak köszönhetően, de azért neked is köszi! :R

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39023) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Ezt a bringat ismeri valaki? Nincsenek nagy elvarasaim, hetente/2hetente hasznalnam murvan/aszfalton.
Igazabol hasznaltat kerestem eddig, de nem ertek a bringakhoz, igy nem is tudom mire kellene figyelni.
Esetleg van valami bestbuy a belepo kategoriaban 45-os vazmeret korul? (173 centi vagyok.)

koszi

(#39024) LonGleY válasza footy (#39023) üzenetére


LonGleY
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#39025) Osiris


Osiris
őstag

28"-as hátsó kereket egyben kellene postára adnom. Mekkora a legkisebb doboz amibe belefér? Gumi is van rajta. :F

(#39026) parkr válasza Osiris (#39025) üzenetére


parkr
őstag

postán nem a méret hanem a súly számít

(#39027) Osiris válasza parkr (#39026) üzenetére


Osiris
őstag

Ok, de akkor is érdekelne, hogy kb. mekkora dobozba fér bele. Amúgy a méret is számít.

(#39028) Hasaggymeg válasza venember83 (#38969) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát márkahűségről nem hallottál?! Valaki vesz valamit mert éppen akkor az volt nála a sláger,vagy útba esett hazafele a melóból a márkaképviselet,majd aztán hacsak nem fürdött be vele teljesen (de soxor még akkor is) arra esküszik mindenhol.Ezt a kereskedők jól ki is használják,mert egy feliratos sz@r már sokkal többe kerül mint ugyanaz felirat nélkül. Mikor azokat az agyonfeliratozott cuccokat nézem egyik-másik bringás bajtársamon,arra gondolok,hogy nem fizetni kellene értük,hanem ők kellene fizessenek,hogy hordjam és mozgó reklámtáblát csináltak belőlem. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#39029) FIREBLADE78 válasza footy (#39023) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Fillért nem ér. Fos kínai.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39030) footy válasza FIREBLADE78 (#39029) üzenetére


footy
addikt

Tudnal olyat linkelni amiert erdemes penzt adni? Mennyit kell legalabb kiadni a fenti feletelekkel?

(#39031) FIREBLADE78 válasza footy (#39030) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mennyi volt ez? 100 ezer? Annyi sem? Annyiért normálisat nem kapsz csak talán használtat. Aláírásomban lévő még elmegy,de vennem kéne egy új villát,mert elég gyenge,pláne terepen. Igazából normális bicikli 300 ezernél kezdődik újonnan,de használtan annyiért kapsz már frankót. Első hszben szépen levannak írva a dolgok. Cube,ghost,scott,specialized ajánlott.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39032) LonGleY válasza footy (#39030) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezekből csak annyi látszik, hogy nem igazán használnád - arra meg kb. bármi jó. 75-100 körül már lehet venni használtat, ami alkalmas lehet számodra. Ennyi pénzből jó, ha nincs benne rugós villa, mert azok olyanok is... Viszont vagy egy bolttól kéne vásárolnod, vagy egy hozzáértő ismerősöd segítségével úgy, hogy közben ki is próbálod a gépet. A tipikus montikülsővel egyébként nem mész semmire, csak darálnád az aszfaltot haladás helyett, szóval egy külsőcsere a legtöbbnél kelleni fog simábbra. Ha az a murvás út jellemzőbb, és nem csak egy sík, egyszerű valami, akkor inkább 125 fölött keresgélnék olyan teleszkóposat, ami bírja is. Ennyi infó alapján én ezeket tudtam elmondani.

[ Szerkesztve ]

(#39033) Runner_fxr válasza footy (#39030) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na azért jól néznénk ki ha 300 ezer alatt ne lehetne "normális" bringát venni, a fent említett felhasználásra (heti 1-2 alkalom, murva meg aszfalt). :)
Eleve nem is montiban kéne gondolkodni, hanem cross trekking.
Persze én se azt mondom, hogy a legolcsóbb sz@rt kell megvenni, de fölösleges kiadásokba sem érdemes belemenni a te igényeid mellett.
Tehát cross trekking, nagyjából ettől az árszinttől érdemes nézelődnöd, ha újban gondolkozol: [link]
De én inkább valami ilyesmit javasolnék: [link]
Használtat meg ha nem értesz hozzá, inkább kihagynám.
Ha jobban megszereted a bringázást ez megbízható társad lesz.

[ Szerkesztve ]

(#39034) footy válasza FIREBLADE78 (#39031) üzenetére


footy
addikt

Igazából normális bicikli 300 ezer
300 alatt mind hulladek lenne? Ez nekem kicsi ugy hangzik, mintha 10M huf alatt minden auto hulladek lenne.
Az elso hsz. mar megvolt, de abban nincs ilyen limit, hogy mennyibe kerul egy alap MTB.

(#39032) LonGleY
annyi látszik belőle, hogy nem igazán használnád
Errol van szo, nekem arra kell, hogyha 1-2 hetente ramjon a bringazhatnek, akkor fel tudjak menni a hegyrea murvas/aszfaltos uton.
Minnel egyszerubb, igenytelenebb(karbantartasra) legyen a bringa, teleszkop meg hasonlok nalam alapbol felejtosek.

(#39035) FIREBLADE78 válasza Runner_fxr (#39033) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Jó azt csak úgy írtam :) 250 is van normális :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39036) FIREBLADE78 válasza footy (#39034) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Egy szar,igénytelen bringával nem hinném,hogy szuper érzés felmenni a hegyre. De akkor ajánlom a coraban vett 10-en éves reboll mtb-m :D na az igénytelen. Lehet ütni vágni. Életben 2x ha járt szervizen és még mindig megy. 10 ezer és a tiéd
Ja és a gumi is gyári

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39037) footy válasza Runner_fxr (#39033) üzenetére


footy
addikt

Ezek jonak tunnek, koszi :R
Idokozben meg olvastam egy par cikket es a trekking valoban jobb valasztasnak tunik.

(#39036) FIREBLADE78
Koszi az ajanlatot, de nyugodtan megtarthatod ;)

[ Szerkesztve ]

(#39038) zoli03 válasza FIREBLADE78 (#39031) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt a hozzászólást kár volt megírnod, semmi haszna nincs, csak félrevezeted az embereket. Javaslom, hogy dobd ki a Cubeodat vagy add le vasba, mert ezek szerint az sem ér semmit.

[ Szerkesztve ]

(#39039) cseter válasza footy (#39037) üzenetére


cseter
tag

Szia!nem vagyok egy nagy bringás de hülye sem,van jópár használt bringás oldal, szerintem neked egy cross trekking kellene,nem tudom hol él az előző hozzaszóló vagy hogy hány éves lehet de ez most mindegy is,azt javaslom neked nézz körül a 70-100ezres kategóriában arra amire te használod egy szép megkímélt állapotút fogsz kapni,jó tekerést!

(#39040) FIREBLADE78 válasza zoli03 (#39038) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Sokat nem is, Látom nem érted a dolgot. Szerinted kapsz normális telóval,váltóval stb-vel felszerelt új bringát 150 ezerét vagy talán 200-rt? Természetesen nem a leggagyibb shimanokra gondoltam

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39041) Napfénysüti válasza FIREBLADE78 (#39040) üzenetére

Na de az tök relatív hogy kinek mi a normális. :U

Més que un club!

(#39042) FIREBLADE78 válasza Napfénysüti (#39041) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Valakinek a szakadt gatya is az :) ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39043) lsebestyen válasza FIREBLADE78 (#39040) üzenetére


lsebestyen
addikt

De mi a halálnak kéne 2*10km-re 300 ezres bringa? :W Komolyan mondom, ez valami ph!-s betegség, hogyha valaki tanácsot kér, mert venni szeretne valamit (autó, telefon, pc, bringa BÁRMI) itt mindig az megy h dobjál rá még 3x annyit és vegyél ezt meg azt. DE MINEK?! Nekem is 50k volt a montim ÚJONNAN, és megjártam vele jó párszor a Balatont, a Mátrát, és a környező térséget, hóban sárban, melegben, esőben. És ÉLVEZTEM. Nem versenyezni veszi. Ok, ha úgy jön ide, h figyi már, kéne egy bringa, pénz nem számít, akkor más a helyzet. DE ha egyszer belinkel egy bringát 70k-ért akkor inkább tartsd meg magadnak a hozzászólásodat, ha csak ennyit tudsz hozzá tenni. Értjük, h neked szarásig van pénzed, másnak nem biztos. :K

(#39044) TROG AIR válasza lsebestyen (#39043) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Kerestem a +1 gombot..... :K

430 pozitív , 0 negatív....

(#39045) Napfénysüti válasza lsebestyen (#39043) üzenetére

Ennyi! :R
Szépen összefoglaltad szerintem itt sokak véleményét. :K

Més que un club!

(#39046) zoli03 válasza FIREBLADE78 (#39040) üzenetére


zoli03
őstag

Te nem érted, de egyáltalán nem (nem csak szerintem). Hetente/2 hetente használná, arra még az is tökéletes lenne, amit Ő linkelt. 70e Ft-ba kerül, gyakorlatilag csak a teleszkópja az, ami nagyon szar, de amennyit/amire használná, még az se számít.

Az más kérdés, hogy egyetértek Runner_fxr véleményével, ilyen használatra nem MTB-t vennék.

(#39047) FIREBLADE78 válasza lsebestyen (#39043) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ha szarásig lenne pénzem,akkor újonnan 160 ezres bringával járnék :K SZóval nem mondtam,hogy vegyen 300 ezreset! Igazságot írtam le,hogy a JÓ,MINŐSÉGI alkatrészekből álló bringa,ÚJONNAN jóval 200 ezer felett kezdődik sajnos,ennyi. Tőlem vehet 2 ezer ft-sat is,nem érdekel.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39048) D.Orion válasza lsebestyen (#39043) üzenetére


D.Orion
veterán

+1

(#39049) TayRol válasza FIREBLADE78 (#39047) üzenetére


TayRol
veterán

De a kérdés nem ez volt. :)

(#39050) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Mi kell legyen egy bringán, hogy csomagtartót szerelhessek fel rá? Valami csatlakozás, szem, furat, akármi. Még se bicikli, se csomagtartó, de akkor eleve úgy keresek gépet, amire lehet. Régebbi országútik között nézelődöm, de szeretnék rá csomagtartót, hogy ilyen egy-két napos túrákra is használhassam.
Mondjuk látok eleve olyan nagyjából országútinak tűnőt, amin már rajta a csomagtartó, esetleg sárvédő, miegyéb. Talán egy ilyen lenne az ideális inkább. Ezekkel is lehet sportolási céllal, nagyobb tempóval tekerni, gondolom én, még ha van is rajta plusz súly.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.