Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#3040) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem, még mindig nem rendeltem. :))
Viszont sikerült faragni a szállításból, így fejenként egy ezressel olcsóbb lenne az óra. Ha senki tovább, akkor tényleg zárom a sort. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3202) szki válasza rétisün (#3099) üzenetére


szki
őstag

Nagyon valószínű, hogy indulok. A tempóm nem érné el Tomi vagy Csabi erejét semmiképpen. Nincs versenygépem, és bár síkon, aerobban nagyon jó erőben vagyok, de emelkedőn nincs meg az a kraft, mint tavaly, amikor külön edzettem rá. Idén 3x tekertem ténylegesen edzés célból. Míg a többi csak gurigázós közlekedés.
Persze azért az elmúlt hétvégi 2x190 km-es Pécsi csomagos túrámon meglepődtem magamon milyen egyenletesen, és jó átlagot tekertem laza intenzitással is (27-28 km/h extrém körülmények között)...
A pálya a tavalyi, de a kör most Lendváról indul. Itt is az első 5-10 km-ben van két lankás, és egy erősebb domb a szlovén-magyar határnál. Tehát hamar szét fog szakadni a mezőny bolyokra. A horvátoknál meg ott a 4 db 12%-os emelkedő...
A hosszú távon indulnék, de lehet inkább a röviden kellene társulnom vki mellé ... ;)

(#3203) cekkk válasza SOAD19 (#3198) üzenetére


cekkk
veterán

Mert mindig arra gondolsz amit nem akarsz ezáltal az lesz, de ha arra gondolsz, hogy ügyes leszel akkor az leszel, de szólj majd mielőtt esel :DDD

(#3204) Doki-HUN1978 válasza szki (#3202) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Tavaly lelkesebben nyomtad...
Mi történt, hogy ilyen "keveset" edzel?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3205) Anulu79


Anulu79
addikt

Városon kívül kell világítást meg mellényt használni? Nem tudom, hogy jelenleg milyen szabályok vannak érvényben.

(#3206) Vyndree válasza Jorus (#3178) üzenetére


Vyndree
őstag

1990-es évjárat, az akkori (és a mostani :) ) divatnak megfelelő kinézetben. Sokáig nem használhatták, mert ránézésre olyan állapotban van, mint ha 2-3 éves lenne. Ez az első komoly bicajom, eddig Hauser mtb-om volt amit jelenleg árulok (10-14k felszereléstől függően).

(#3207) rétisün válasza Doki-HUN1978 (#3204) üzenetére


rétisün
veterán

a futás fonztosabb, mint a bicaj. a bicaj megmaradt helyközi közlekedésre.....(már elnézést, hogy én válaszolok szki helyett :B )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3208) ludsimon válasza Anulu79 (#3205) üzenetére


ludsimon
veterán

sötétben, illetve korlátozott látási viszonyok között kell.

undefined

(#3209) KSparrow válasza Anulu79 (#3205) üzenetére


KSparrow
senior tag

úgy tudom, lakotton kívül kell. Én Pesten is használom, nagyon hasznos, sokkal messzebb kerülnek ki a kocsik este, én érzem, hogy jobban látnak.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3210) cekkk válasza ludsimon (#3208) üzenetére


cekkk
veterán

Megkérdeztem egy rendőrt, hogy mikor kell viselni városon kívül ő azt mondta a korlátozott látási viszonyok szürkülettől értendő szóval már nem csak vak sötétben érdemes felvenni hanem ha elkezd csökkenni a napfény.

(#3211) spanyoll válasza Xantomas (#2736) üzenetére


spanyoll
addikt

Megkésve bár (eléggé), de felejtve nem, jönnék a képpel a felütésről.
Valamit lassan kezdenem kell vele, mert egyrészt az nem állapot, hogy a hátsót fékezem állóra minden második alkalommal, másrészt meg idegesít eléggé ez így :(

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3212) Jorus


Jorus
nagyúr

FR teknyika Bareltől volt már?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3213) Vyndree


Vyndree
őstag

26-os MTB-re aszfaltra milyen abroncsot érdemes rakni, honnan érdemes az ilyet (Bp-en) beszerezni?

(#3214) fi:zi'k válasza Vyndree (#3213) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak aszfalt? Slick vagy semi-slick leginkább.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3215) Vyndree válasza fi:zi'k (#3214) üzenetére


Vyndree
őstag

Semi-slick inkább, akár használt is szóba jöhet
Városi használatra kéne, a rücskös nem a legideálisabb ha jól sejtem. :)

Valami ilyesmi:
Road Cruiser - 80% aszfalt
ilyen jó?

[ Szerkesztve ]

(#3216) Vyndree válasza fi:zi'k (#3214) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez van az eladó bicajomon, tegyen át a mostanira és adjam el azt a régi bütykössel? Van benne 1 kilóméter, épp kipróbáltam. (1990Ft/db volt)

(#3217) 313313 válasza Vyndree (#3215) üzenetére


313313
addikt

Ez egész jól néz ki. Érdemes még odafigyelni a max nyomásra, munél nagyobb annál jobb...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#3218) Vyndree válasza 313313 (#3217) üzenetére


Vyndree
őstag

3,600Ft / db Teljesen új 26-1,75 (559-47) Continental City Ride fekete kerékpár gumi! Defektvédelmes. Mountain bike külső gumi túrázáshoz és városi használatra. Méret: 26x1.75 (559-47). Ideális városi felhasználásra. Sima középső sáv a maximális hatékonyságért. Oldalsó vízelvezetők biztosítanak tapadást a nedves ill. poros úton. Ajánlott nyomás: 4,0bar. Maximum nyomás: 6,5bar.

(#3219) Vyndree válasza fi:zi'k (#3214) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez megfelel városi a célra? (80-20; aszfalt-terep)
Kenda 26 x 1,75 47-559 másik link

(#3220) 313313 válasza Vyndree (#3218) üzenetére


313313
addikt

Amit viszont nem írnak, hogy jó bele a 1,5-1,75-ös belső, amit 600-800-ért is árulnak. Ergó nem kell vagyonért venni hozzá speciális belsőket...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#3221) Vyndree válasza 313313 (#3220) üzenetére


Vyndree
őstag

Ha 26-1,75-ös, mert azt írják, akkor jó bele a Dechatlonos 850Ft/2db belső is.

(#3222) deicide válasza Vyndree (#3219) üzenetére


deicide
veterán

Ilyenem van most a mountimon, akár 33-34es átlagot is lehet vele tekerni aszfalton, ha jó erőben van az ember, jó aszfaltra, igen. De ha esetleg erősödni akarsz, akkor inkább 2 col feletti bütykösek, én is azzal combosodtam ki tavaly ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3223) feka007


feka007
nagyúr

Mentem ma egy Nagymaros workoutot, hát a bringaút még sok helyen nem az igazi, Kismaros után elég émelyítő bűz van a bicikliút mellett végig, és az iszapréteg is megvan még. Nagymaros elején meg nem is lehet használni a bringautat, mert full retek, pedig ott lakóknak nem lenne nagy dolog leslaggozni szvsz.. Szóval ott főúton kellett nyomulni. Tovább most nem mentem. egyedül ennyi is elég volt most

(#3224) Mr.Csizmás válasza 313313 (#3220) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+1 jeloles a conti cityride-re :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3225) Tomi_Sci válasza feka007 (#3223) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nincs engedélyed az album megtekintésére.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3226) Vasinger! válasza feka007 (#3223) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Erről beszéltem. :\ Amíg nem lesz letakarítva, addig szívás lesz keményen. :(

MÁS:

Ma voltam Pesten és vettem egy cipőt. Végül egy Mavic Alpine lett, pedig nem feltétlenül így indultam, hosszú sztori, 25k-ért lett az enyém 1 év garival. Amint hazaértem ki is próbáltam, de csak pár száz méter erejéig, mivel esik az eső. Érezhetően jobb volt a nyomáselosztás és a szellőzése is, mint egy egyszerű utcai cipőnek, de az igazi ereje hosszabb távon fog kijönni. A húzást még nem nagyon éreztem, hogy nagy dolog lenne, mint első SPD-s cipő, de sikerült kipörgetnem a kereket menet közben, ami talán betudható ennek.

Érdekes, hogy nem estem, elég hamar megszoktam, inkább a becsatolás volt nehézkes, mint a kicsatolás.

Van valami útmutató neten a helyes pozíció beállításhoz? Tehát a stoplit hogy kéne belőni? És miért van 4 lyuk amikor csak kettőt használok?

Az normális, hogy a stopli és a pedál között van egy kis holtjáték? Én azt hittem, hogy ha becsatoltam akkor oldalra 0 holtjáték lesz, pedig azért valamennyit így is tudtam mozgatni.

Képgaléria(KATT)

[ Szerkesztve ]

(#3227) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

sárga kormány bandázst keresek.

tudtok valami jó boltot ahonnan rendelni is lehet?

Aurea mediocritas

(#3228) feka007 válasza Tomi_Sci (#3225) üzenetére


feka007
nagyúr

Korrigáltam elvileg [link] :)

(#3229) Valkűr válasza AXisBOLD (#3227) üzenetére


Valkűr
őstag

[link]

itt van elvileg...Vagy itt

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3230) Vasinger! válasza feka007 (#3228) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem akarom elhinni, hogy ez a bicikli út. Azért ez durva. Ligeten azért nem ilyen kemény a helyzet szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#3231) fpeter07 válasza feka007 (#3228) üzenetére


fpeter07
veterán

Mi ezzel a baj kérem? Montival kell menni.

(#3232) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Egy San Francisco-i biciklitolvaj arzenálja:
[link]

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3233) KSparrow válasza feka007 (#3228) üzenetére


KSparrow
senior tag

:Y
Én itt meghalnék.. :D Városi puhány vagyok :))

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3234) Mr.Csizmás válasza Vasinger! (#3230) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mi a gond ezzel? kicsibe le kell tenni, es kraftbol kell menni :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3235) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Fogadásból Dorogról fel kell mennem Pestre az Árpád hídi buszvég állomásra biciklivel másfél órán belül. A táv nem gond, 35 km, viszont végig a 10-es főúton kell mennem. Ha motorral mennék, akkor értelem szerűen a Bécsi úton mennék, de szeretném túl is élni az utat, ezért ha tudtok javasolni egy biztonságosabb útvonalat, azért hálás lennék.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3236) AXisBOLD válasza Valkűr (#3229) üzenetére


AXisBOLD
addikt

patent köszi!

Aurea mediocritas

(#3237) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Hátsó váltó leszedésében kéne egy kis help. Sram X9-ről lenne szó, ahol fel van fogatva a váltópapucshoz ott van egy imbusz, de semerre sem mozdul, lassan pedig elforog benne a kulcs. Azt az imbuszt kilazítva kéne leszedni, vagy máshogy?

(#3238) Vasinger! válasza fpeter07 (#3231) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Fullyval rendelkezünk mindketten, Feka és én is, de nem a "terep" állított meg minket. Azt jobb ha tudod, hogy ez nem tiszta sár, hanem hordalék és szennyvízzel átitatott homok. Más szavakkal, olyan mintha az ürülékeden kerékpároznál és ez a szálló por/homok meg az arcodba megy, ahogy mész rajta. Nem kellemes, próbáltam és még kevésbé egészséges.

Mr.Csizmás:

Ezt most nem nagyon értem. Kifejtenéd? :F

gmatti:

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#3239) gmatti válasza Vasinger! (#3226) üzenetére


gmatti
csendes tag

(#3240) zoo8800 válasza HollyBoni (#3237) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezt a konkrét váltót még nem láttam közelről, de mindegyik váltót ugyanúgy kell leszedni. Az imbuszt az óramutató járásával ellentétes irányba eltekered, más trükk nincs.

rip and tear, until it is done

(#3241) Gergőke88 válasza Szakbarbár (#3235) üzenetére


Gergőke88
addikt

Teljesen jól járható végig az út. Azért vannak benne trükkös emelkedők végig. Én letekeretem az elmult 3 hétben többször is Pesterzsébet-Tát távot a 10-sen.

(#3242) Mr.Csizmás válasza Vasinger! (#3238) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

leteszed kicsibe a valtot elol (hatul meg nagyra), hogy nagyobb nyomatekkal menjen a vas. persze min. 1.75-os gumi, kiemelkedo mintaval szukseges hozza.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3243) Vasinger! válasza Mr.Csizmás (#3242) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ja hogy arra írtad. Természetesen ott direkt adtam bele mindent, meg a beton is vizes volt, szóval nem lesz rendszeres dolog, csak megemlítettem, hogy mintha nagyobb erőt tudnék kifejteni SPD-vel.

Amúgy a gumi mintázata elér harapós és 2.25-ös

[ Szerkesztve ]

(#3244) Szakbarbár válasza Gergőke88 (#3241) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Igen, tudom, Piliscsabán fogok szenvedni :O Hazafelé pedig Pilisvörösvár előtt és vörösvár utáni emelkedőt fogom szidn :D A belvárosi utaktól félek, meg a nagy forgalomtól.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3245) Mr.Csizmás válasza Vasinger! (#3243) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

SPD nem sima terepre valo? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3246) spanyoll válasza Szakbarbár (#3244) üzenetére


spanyoll
addikt

Én a Pilisvörösvár-Budapest távot jártam meg múltkor majdnem, de a 10-es útra én biztos nem megyek fel kategóriaként gondoltam, a másik Solymáron átmenő kis "hátsó" út pedig szintén nem annyira szimpatikus, hogy oda menjek megöletni magam ...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3247) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Jelenleg egy Gepida Crs300 kerékpárom van. Mivel sokat megyek országuton, ezért szeretnék egy országuti kerékpárt. Kérdésem az, hogy kb. mennyiért lehet kapni egy "normálisat"? Elsősorban újat szeretnék, de a használtat is megveszem, ha találok olyat. Mire érdemes figyelnem új kerékpár esetén, itt a felszereltségre gondolok elsősorban(váltó, etc.)? Nincsenek extra igényeim, versenyezni nem szeretnék, 185cm, 95kg vagyok. Köszönöm előre is a segítséget!

(#3248) feka007 válasza spanyoll (#3246) üzenetére


feka007
nagyúr

Én is tavaly mentem ott egyszer Pilisvörösvárra, de visszafelé már inkább vonat játszott. Vannak részek, ahol egyáltalán nincs hely a főút mellett, rendesen fostam végig :D Még egyszer nem mentem volna ott vissza

(#3249) Jorus


Jorus
nagyúr

Ekkorákat hogy lehet ugrani? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3250) fi:zi'k válasza Jorus (#3249) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Sok gyakorlás után. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.