Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) fpeter07 válasza Napfénysüti (#33981) üzenetére


fpeter07
veterán

Hová mentél fel, az Istenekhez Olümposzba? :D

(#34002) #48525824 válasza D.Orion (#33991) üzenetére


#48525824
törölt tag

Legalabb nem vagyok droid. :DD

(#34003) Napfénysüti válasza fpeter07 (#34001) üzenetére

Székesfehérvár-Lovasberény-Vereb-Pázmánd-Kápolnásnyék-Velence-Agárd-Pákozd-Székesfehérvár útvonalat toltam ma le.
Vereb előtt van egy pár száz méteres 10%-os emelkedő.

Més que un club!

(#34004) Toomy válasza Napfénysüti (#33987) üzenetére


Toomy
senior tag

Ha minden nap tekersz 1,5 -2 órát fél év alatt simán lemegy 5-7kg. A rendszeresség a lényeg. Na meg persze a táplálkozás is. Mondom én aki versenyzek és most is chipset zabálok a holnapi verseny előtt. :DDD

(#34003) Napfénysüti - A verebi emelkedő mikor szembe van veled az nagyon vérfagyasztó tud lenni, de szerencsére az aljához érve már annyira nem eget rengető. :)

[ Szerkesztve ]

(#34005) Napfénysüti válasza Toomy (#34004) üzenetére

Köszi, igyekszem bár ugye jön majd a tél akkor kénytelen leszek bent edzeni.
Spinning mennyire tudja kiváltani rossz időben a kerékpározást? Jövő héten megyek először és ha bejön akkor télen nyomnék heti 2 alkalmat.

Jaja pont így voltam a verebi emelkedővel. Láttam az egészet előttem és mondtam magamban hogy tuti ezt végig akarom tekerni? :DDD
Mikor már rajta voltam nem mertem távolabbra nézni csak magam elé pár méterre de így könnyebben sikerült lenyomni. :)
Te is jársz néha a környéken?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#34006) deicide válasza Napfénysüti (#33981) üzenetére


deicide
veterán

Ott mindennapos az ilyen. Én ki is szoktam kerülni Kápolnásnyék felé, csak 1km plusz, de full nyugis szakasz.
Voltam egyszer hegyi edzés gyanánt a Verebi emelkedőn fel 15x egymás után, lehet tőle erősödni. :)
A súly miatt pedig ne aggódj, nekem 90kg-ra állt be immáron lassan 1 éve és bírja alattam a bringa, meg tegnap megnyertem egy futóversenyt is, a súly nem feltétlen számít, ha csak annyit nem, hogy mondjuk egy 70kg-s emberhez képest jóval több energiát kell mozgósítanod ugyanahhoz a sebességhez. De emiatt a lábad is jobban erősödik.

Toomy: Ne is mondd, én is tömöm magam mindennel, ami van itthon, pedig lassan indulnom kellene a heti hosszú futásra a tó körül. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#34007) Napfénysüti válasza deicide (#34006) üzenetére

Látod az eszembe se jutott hogy Nyék felé ezt a részt ki lehet kerülni. Arra még nem mentem. Tegnap a nyéki körforgalomnál mentem jobbra Velence felé (ha Pázmánd felől nézzük). Ott ha egyenesen megyek akkor is Velencén lyukadok ki?
Tegnap este mérlegeltem akkor 81.9-et mutatott most meg 81.6-ot . Lehet le tudnám ezt azért szorítani 80 alá. :)

Més que un club!

(#34008) deicide válasza Napfénysüti (#34007) üzenetére


deicide
veterán

Ott ugyanúgy jobbra kell menned, csak aztán utána rögtön ha elmész balra, akkor eljutsz majdnem a velencei bazársori körforgalomhoz zavartalanul.
Ha rendszeresen tolsz majd hasonló távokat, le fog menni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#34009) Apollo_21 válasza ---Lasali--- (#33932) üzenetére


Apollo_21
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#34010) Jester01 válasza deicide (#34008) üzenetére


Jester01
veterán

Sőt, egyenesen is lehet menni és a következő kereszteződésnél jobbra fel a kis emelkedőn ;) vagy az arra következőnél a felüljáró előtt menni jobbra. Minden út Rómába Velencébe Velencére vezet :DD

Jester

(#34011) deicide válasza Jester01 (#34010) üzenetére


deicide
veterán

Az is jó, igen, tele van a környék kis forgalmú utcákkal, bár most azért a szezon végeztével mindenhol érezhetően kisebb a forgalom.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#34012) fpeter07 válasza deicide (#34006) üzenetére


fpeter07
veterán

Én most verseny után (20 km) zabálok folyamatosan. Főleg gyümölcsöt, az könnyen lemegy. Miért mindig tűző napsütésben kell ilyet rendezni? Persze jobb, mintha esett volna az eső, de le is égtem. Ember a talpán (pedálon?), aki egy ilyet végigmegy.

(#34013) deicide válasza fpeter07 (#34012) üzenetére


deicide
veterán

Ne is mondd, én korán indultam a mai futásra, 7:30-kor már úton voltam, de 10:30 körül, mire hazaértem, már igen kellemetlen volt a napsütés. (azért kényelmesen meglett a tervezett 36km).
Azóta mondjuk én is összeettem mindent, sajt, tej, gyümölcs, székelykáposzta, krémtúró, nem feltétlen ebben a sorrendben. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#34014) rétisün válasza deicide (#34013) üzenetére


rétisün
veterán

és (#34012) fpeter07: mennyi bajotok van, semmi se jó....de nem kell félni, holnaptól nem kell panaszkodnotok a napsütésre :P

ja, amúgy én is most értem haza egy amolyan 'nyár-záró' tekerésből, most csokit zabálok, aztán tea, aztán jöhet a vacsora :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#34015) deicide válasza rétisün (#34014) üzenetére


deicide
veterán

Megadtad neki a módját, láttam Endo-n. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#34016) rétisün válasza deicide (#34015) üzenetére


rétisün
veterán

csodálkoztam is, milyen szépen gurult a bringa :DDD

bár amikor az utolsó ~12 km-re megfordult a szél, meg megerősödött (ami így szembeszél lett, naná hogy emelkedőn felfelé) ott azért szentségeltem :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#34017) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Üdv!

Megtettem első métereim a Marzo 888-ammal.
Amit tudni kell róla...2008 ATA WC-ból alakították át RC3 WC-ra..tehát a jobb szárba lévő "ATA" kilett véve és rugós egységre lett cserélve, de a levegőráfújás opció megmaradt.
A rugós egységhez a kenés érdekébe minimális olajat is tettek.
Ha a szelepet benyomom hogy kijöjjön a maradék levegő...az kinyomhat a szár aljából a kenés céljára beletöltött olajat? vagy nem?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#34018) Pttypang


Pttypang
veterán

Megszivattak Bankutra menet, a dh-s arc, akitol megkerdeztem az egyik elagazasnal, hogy merre kellene menni, korbekuldott minket egy 8 km-es osvenyre, ami vegig sziklas, tobb olyan emelkedovel, amin csak feltolni tudtuk a ket gepet.

Nem hiszek en mar senkinek.. Meg, hogy easy, nem lesz gond.. kis kerulo, de a kilatas gyonyoru.. Aha, remek volt, csak eppen kb eletveszelyes..

Everybody lies.

(#34019) Mewryck válasza Apollo_21 (#34017) üzenetére


Mewryck
tag

Üdv!

ha nyílt olajfürdős a kenése-legegyszerűbb,bár az átalakításnál nemtudni hogy oldotta meg az átépítő-,akkor előfordulhat,nembaj,nagyon minimális mennyiség távozik
a nyílt olajfürdős marzóknál-a régi villádnál is (Z150 FR?)- így működött a dolog

Üdv!

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#34020) Apollo_21 válasza Mewryck (#34019) üzenetére


Apollo_21
addikt

Részben igen...ezzel csak az a gond h a bal szár a nyílt olajos...a jobb elvileg csak levegős szár...és itt lett beletéve az acélrugós rész+felül a levegőráfújás..ami bár a régi Marzo-n is így volt a levegőszelep nemengedett fel a kenés miatt beletett minimális olaj mennyiséget sem.

Aztmondta, hogy a jobb szárba tettek rugót..ugye így lett RC3, és kis olajat a kenés miatt mégse csak a rugó legyen magába..eddig tiszta is a dolog. Az ATA rész is nálam van, azt külön kaptam hozzá.
Mozgásra ugyanazt hozza mint a Z150-em..csak nagyobb és nemcsak va visszaút csillapítható:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#34021) Mewryck válasza Apollo_21 (#34020) üzenetére


Mewryck
tag

akkor lehet hogy kevés volt benne az olaj?
továbbra is azt mondom,ha nincs külön patronban az olaj,akkor levegő kiengedésnél a szelep engedhet ki minimális olajmennyiséget

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#34022) Apollo_21 válasza Mewryck (#34021) üzenetére


Apollo_21
addikt

Oks, nembaj, csak azért kérdezem mert félek emiatt nemtudok majd levegőt fújni bele..bár akkor állandóan kéne eresszen:) Mind1...várok az eladó válaszára, remélem jól sül el.

De h tiszta legyen..jobb szár..levegős összenyomható egység..ez kukázva..jobb láb üres!
Ebbe pár csepp olaj+rugó a levegős szeleppel a tetején...és azt ha benyomom éppenh jött egy kis olaj..ennyi:)
Nem zavar, csak a ráfújást féltettem mint opció elvesztés, mert csak 103kiló vagyok:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#34023) ---Lasali--- válasza Apollo_21 (#34022) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az hogy a szelepen egy kis olaj kijön, az nem probléma, minden légkamra leeresztésénél jöhet ki egy kis olaj, főleg ha fel van rázódva a falára, nincs lefolyva. Mivelhogy a szelep benyomása fizikailag megnyitja a légkamra belsejét a külvilággal, a kiáramló levegő pedig vihet ki magával olajat. Ez nem probléma.
Nem tudom hogy oldotta meg a levegő ráfújást.. valszeg csak az olajra fújod rá a levegőt, tehát a nyomás nő az egész teleszkópban, úgy értve hogy a becsúszó és a láb belsejében is. Viszont ehhez Ugyan annyi olajat bele kéne tölteni mint a túl oldalba, hogy ne legyen galiba.
Ha így van megoldva, akkor a kevés olaj miatt a belső térfogat is valószínűleg túl nagy, tehát lehet hogy nem fog jól mozogni ha ráfújsz. Nem fog a progresszívvá válni, csak egyenletesen keménnyé. Miközben ezeknél a levegő ráfújás inkább a progresszió növelést célozná meg.
Kísérletezz vele. Valamint az előző tulajtól jó lenne megtudni milyen megoldást követett el.

[ Szerkesztve ]

(#34024) ginola


ginola
addikt

Székesfehérvári brinyós vagyok, hol érdemes bringás mezeket venni, ami olcsó és jó minőségű?

(#34025) Napfénysüti válasza ginola (#34024) üzenetére

Én a Decathlonban vettem a saját márkásukból. Egyelőre egész jónak tűnik minőségre és tényleg normális áruk van.

Més que un club!

(#34026) ginola válasza Napfénysüti (#34025) üzenetére


ginola
addikt

Köszi, pár mosás után nekem a Decathlonos cuccok büdösek maradnak és elég silány anyaguk van.

(#34027) hegyimorc válasza ginola (#34024) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nézz körül német webáruházakban. Szinte mindig vannak akciós mezek.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#34028) brazso


brazso
tag

Tegnap láttam egy budapesti Aldiban akciós "Bikemate hajtogatós kerékpárzár"-t 4e Ft-ért. Van valakinek tapasztalata ezzel a termékkel?

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#34029) ginola válasza hegyimorc (#34027) üzenetére


ginola
addikt

Köszi, adnál pár konkrét tippet?

(#34030) beleszólok válasza brazso (#34028) üzenetére


beleszólok
senior tag

Tízezer forintos tanyabike-hoz jó. Máshoz nem használnám.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34031) Zola007


Zola007
veterán

valaki lakik/dolgozik a Deák vagy Astoria környékén?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34032) TayRol válasza Zola007 (#34031) üzenetére


TayRol
veterán

Vörösmarty téren dolgozom.

(#34033) D.Orion


D.Orion
veterán

Avid juicy 5 első fékkel volna egy kisebb problémám. Az agy felől hozzáér a tárcsa a betéthez. Ezt hogyan tudnám után állítani? Nincs nyolcas a tárcsában, csak rossz a pozíciója a betéthez képest, vagy fordítva(ahogy tetszik).

(#34034) hegyimorc válasza ginola (#34029) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Webshopra? (csak mert, hogy mit hol mikor érdemes venni, az naponta változhat, úgyhogy ruhákra nem adnék tippet)

http://www.bike-discount.de/
https://www.bike-components.de/
http://www.hibike.hu/

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#34035) #48525824 válasza ginola (#34029) üzenetére


#48525824
törölt tag

cyclestore.co.uk se rossz és ingyenesen szállít, 2-3 nap és ittvan.

Már vihetem a Mavicot szervizeltetni, kemény egy hónap után. :DD

(#34036) Tothgera30 válasza D.Orion (#34033) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A rögzítő csavarokat kioldod, megmozgatod a féknyerget, behúzod a féket, majd ráhúzod a csavarokat. Azon ha jól tudom nincs ilyen finom állítási lehetőség mint a Juicy 7-esen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#34037) rii


rii
nagyúr

az összefoglalóba nem tudna valaki összedobni lécci' egy "Milyen cuccuok védik az izületeket?"
kesztyű, nadrág, bokavédő, .... hogy ne 20 év múlva jöjjön elő az izületi probléma, annak ellenére, hogy most még nem érzünk semmit se ebből?

elég sok ilyen kérdés lesz szerintem.
részemről is lenne, de pénzem nem lesz rá, így csak reménykedek hogy -10 fok max két hétig lesz (annyi azért sajno kell)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#34038) bandus


bandus
veterán

javítsatok ki, ha tévedek, de ha veszek egy bringát alacsonyabb felszereltséggel, utána minden további nélkül "tuningolhatom"? pl. lecserélni a váltószettet (tiagra --> 105)? vagy ha váltót cserélek akkor ez maga után vonja a hajtómű cserét is? mert ahogy nézem nem is a váltó, hanem ez utóbbi az, ami igazán húzós összeg.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34039) LonGleY válasza bandus (#34038) üzenetére


LonGleY
veterán

Semmi akadálya a tuningnak, csak tudni kell, hogy mi hogy éri meg neked (eredeti felszereltség ára VS új/használt alkatrészek ára). Annyi hozzátartozik a kérdéskörhöz, hogy a komolyabb alkatrészek nem csak tartósabbak, hanem nagyobb élményt is adnak, illetve egy komolyabb gépen általában a váz is komolyabb.

A cuccok külön cserélgethetők, azzal nincs baj. Csak a lánc-fogassor az, amit egyben szokás, mivel együtt kell, hogy kopjanak (máskülönben könnyen ugrik a rendszer). A lánctányérok és a váltók simán cserélgethetők, legfeljebb a váltónál kell még átgondolni, hogy nem érdemesebb-e váltóval együtt fejleszteni, hogy ne kelljen annyiszor újrabowdenezni/belőni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#34040) bandus válasza LonGleY (#34039) üzenetére


bandus
veterán

csak a tisztán látás végett:
lánctányér: ami elől van a hajtóműnél [link], fogassor: ezek pedig hátul [link]?

köszi a választ, lógtam még egy privivel, azt bepótoltam.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34041) Napfénysüti válasza bandus (#34038) üzenetére

Milyen gépen gondolkodsz?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#34042) LonGleY válasza bandus (#34040) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen.

(#34043) bandus válasza Napfénysüti (#34041) üzenetére


bandus
veterán

kb. abban a kategóriában, amit te is vásároltál.

vagy a focus culebro 2.0, vagy ktm strada 1000 esetleg 2000, ha találok majd jó áron. vagy bármi, ami ezeknek az alternatívája.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34044) D.Orion válasza Tothgera30 (#34036) üzenetére


D.Orion
veterán

Köszi, sikerrel jártam a leírtakat követve.

(#34045) LonGleY válasza Tothgera30 (#34036) üzenetére


LonGleY
veterán

Tudtommal egy hidraulikus tárcsaféken sincs olyan állítási lehetőség, ami a pofák jobb-bal irányú pozícióját igazítja (elvileg automatikusan kell beállniuk a tárcsára, amíg nincsenek lehasználva) - marad az általad leírt megoldás. A Juicy 7-esnél csak az a plusz, hogy a "húzás" pontját állíthatod a fékkaron, amivel finomhangolható, hogy hogyan harapjon az első és hátsó fék egymáshoz képest.

A BB5 és a BB7 közti különbségre gondolhattál, ahol is a mechanikus BB7-en van jobb és bal oldalt külön-külön pofaállítási, illetve a fékkaron erőkar-állítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#34046) LonGleY válasza LonGleY (#34045) üzenetére


LonGleY
veterán

illetve a fékkaron erőkar-állítási lehetőség*

* Abban az esetben, ha nem FR-5, hanem FR-7 fékkarral használod a BB7-et.

Na mindegy, nem akarok kavarni, csak gondoltam leírom a tapasztalataim, mivel minden említett szerkentyű volt már birtokomban. 5 év után épp most nyírtam el teljesen a Juicy 7-esemet, ezért épp utódot keresgélek.

[ Szerkesztve ]

(#34047) ---Lasali--- válasza LonGleY (#34045) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az azért előfordulhat hogy az egyik munkahenger jobban kijön mint a másik, szorul kicsit, és így túl kevés hézagot hagy, vagy csak az egyik dolgozik, míg a másik nem is nagyon mozdul stb..

(#34048) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődtem a napokban a Dollinger kerékpár szervizről. Elég megosztott véleménnyel voltak róla az értékelések az interneten, de én bevittem a bringámat szervizeltetni. Kérem szépen új korában nem volt ennyire jó tekerni a bringámmal! A fiatal srác csinálta, nem a faterja. Teljes szervizt kértem, mert voltak problémák a kerékpárral, és látszólag, illetve érezhetőleg ezt meg is csinálta a fiatalember. Egyenlőre annyit tudok mondani, hogy nekem még bringámat ilyen precíz módon nem szervizelték le. Csak úgy suhan, hangtalan, és pontos.

Más:

Kenésre milyen olajat érdemes venni? Jön a csapadékos idő, így lényegesen sűrűbben kell kenni a kerékpárt.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#34049) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Csak Komárom - Esztergom megyében tiltják ki egyre több főútról a kerékpárosokat, vagy ez máshol is így van? Azt vettem észre, hogy ha valahol volt útfelújítás, akkor ott egyből kiteszik a hármas tiltó táblát. Most építenek egy teherkompot Esztergomnál, fogadni merek, hogy azt az utat is végig kitáblázzák.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#34050) beleszólok válasza Szakbarbár (#34049) üzenetére


beleszólok
senior tag

Tartok tőle, hogy nem... :(
Csak az a baj, hogy a tiltások mellett nem nagyon hagynak alternatív utakat a biciklisek számára.
És én még csak-csak elvagyok az össztelós gépemmel, de egy outis mi a szent szart csinálhat azokon az utakon, amik megmaradnak?
(lásd Bp-Szentendre, ú.n. Eurovelo5, ahol néha még MTB nyergében is macerás a közlekedés, a Szentendrei útról meg ki vagyunk tiltva - vagy Bp-Dunakeszi, ahol a Váci útról is, meg a reptér előtt vezető útról is ki vannak tiltva a biciklisek, utóbbin mellett a járdán megy a "kerékpárút", de helyenként életveszélyesen rossz állapotú)

Arra meg közel két hete várom a választ a Dunakeszi önkormányzat illetékes elvtársaitól, hogy azon az úton, ahol egyik irányba szabad, visszafelé tilos a biciklizés, mégis hogy jöjjek haza... :W

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.