Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) Napfénysüti válasza imyourfriend (#58000) üzenetére

Kerékszetten azért jobb tömeget spórolni mert az maga a gördülő tömeg. Ptt érzed meg legjobban ha könnyebbre váltasz. Viszont ennél se mindegy hol fogsz a grammokon: a felnin, küllőkön, külsőkön jobb mint mondjuk a gyorszáron amik a középpontban van.

Més que un club!

(#58002) Hasaggymeg válasza Doki-HUN1978 (#57998) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Próbáld becsukott ablakkal.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#58003) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ridley X-Fire Cyclocross bringával van valakinek tapasztalata? Olaszból akadna egy, új árának feléért, ha nem lenne nagy szopóág, akkor berendelném.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58004) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#58003) üzenetére

Tapasztalatom nincs de ha eredeti kötve hiszem hogy mellényúlnál egy Ridley-vel. Egy ilyet én is szívesen elfogadnék a téliesebb időkre. :) :)

Més que un club!

(#58005) rétisün válasza Napfénysüti (#58004) üzenetére


rétisün
veterán

"Egy ilyet én is szívesen elfogadnék a téliesebb időkre"

ha hinni lehet az előrejelzéseknek, a télies idővel a jövő héten nem lesz gond :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#58006) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#58003) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a sàrga-fekete nagggyon ott van! Szùrna mint egy daràzs csak egy lefty hiànyzik ròla!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#58007) fpeter07


fpeter07
veterán

Nem is tudtam, hogy van ilyen bmx pálya Veszprém szélén. Ha nálam lesz a montim, mindenképp ki kell próbálnom.

(#58008) cobranco


cobranco
csendes tag

Akinek van kedve virtuálisan bringázni egyet,ime:

Déli-Kárpátok "keresztül-kasul" 5.rész: Havasalföld 2015./Románia/ FullHD 1080p

Ezt az epizódot tulajdonképpen a Transfogaras utózöngéjének szántam,de végül egy átvezető rész lett belőle,egy hosszú és gyötrelmes nap krónikája,ami inkább a hőségről szólt,mint a látványról.

Útvonal:
Poinari vár-Corbeni-Alebestií-Pamanteni-Curtea Arges-/Argyasudvarhely/-Berevoesti-Codeni-Campulung-Mausoleul-Matiasi-/900m/-Dragonslavele

Térkép:
[link]

Fotóalbum:
[link]

Túrabeszámoló/6.nap/:
[link]

Jó szórakozást!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#58009) hegyimorc válasza cobranco (#58008) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ezekre szoktam görgőzni. Épp idejében jött a folytatás. Köszi! :R

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#58010) eddie1978 válasza cobranco (#58008) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Pont ma gondoltam, hogy jöhetne a következő rész. Köszi :R

(#58011) Tothgera30 válasza Napfénysüti (#58004) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Remélem is, kissé szélesebb gumikkal megfelelő kényelmet adna, már-már gravel bike szerűt. Eleve outi helyett is használnám, kényelmi szempontból, amit a carbon villa és váz csak támogatna. Ugye itt a méret lesz kérdéses, mert 55-ösnek írták.

#58006 Hasaggymeg: Inkább merev carbon, nem szeretem ha nagyon lötyög az eleje, és pont az hogy csekély mértékű szervízigénye miatt télen (zord időjárásban) is lehetne vele csapatni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58012) Integrale


Integrale
veterán

Monoblokknal a D-NL es a D-EL jeloles mit takar?

"Bad reklám is reklám too"

(#58013) parkr válasza Integrale (#58012) üzenetére


parkr
őstag

tengely hossz, ha minden igaz
D-NL 122,5mm
D-EL 127mm

(#58014) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Slx rendszer építenék a trekkingemre,de olyan gondom van,hogy mindenhol az első Slx váltó csak max.40-42fogig van,miközben gyártanak 48/36/26-os kiosztású hajtókart.Mi ilyenkor a teendő?Nem szeretném keverni,Slx-et szeretnék.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#58015) maximilian4 válasza hegyimorc (#58009) üzenetére


maximilian4
addikt

Jó videók, csak az a baj, hogy cobranco barátunk only write üzemódban nyomja.

Maxi

(#58016) parkr válasza maximilian4 (#58015) üzenetére


parkr
őstag

a youtube-on szokott kommentelni néha

(#58017) parkr


parkr
őstag

ez de komoly! működő hajtás és fék van rajtuk :) [link]
sőt itt lent még fully is van [link]

(#58018) f27


f27
aktív tag

40km turazgatas terepen :)
Bitand eros lett a gep :)

(#58019) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Gyaa, ettol a Scott Genius Enduro bringatol nekem is leesik az allam. :Y

Don't Tread On Me

(#58020) fpeter07 válasza MPowerPH (#58019) üzenetére


fpeter07
veterán

Tegnap akadt rá erre a gépre. [link]

(#58021) JackFeryll válasza fpeter07 (#58020) üzenetére


JackFeryll
őstag

Villától függetlenül ez azért nem ronda.:

[ Szerkesztve ]

(#58022) maximilian4 válasza JackFeryll (#58021) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem a scott sokkal jobban bejön. Ennek főleg a váza nem tetszik.

Egyébként ma cseréltettem ki az alkatrészeket amiket vettem a kis bijankára. Nagynyomású mosóval tényleg ne tisztítsa senki a bicajt, mert a középcsapágy úgy szét volt rohadva belülről, meg tele volt trutyival, hogy azt mondta a szervízes ilyet még nem látott. Szóval okos lehetett az előző tulaj. Ezen felbátorodva megnéztük az agyakat is, azzal nem volt baj. Újra lett zsírozva, meg ki lett tisztítva.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#58023) fpeter07 válasza JackFeryll (#58021) üzenetére


fpeter07
veterán

Elég vad. És itt nem kell takarítanod a villát sarazás közben.

(#58024) Runner_fxr válasza f27 (#58018) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem túl ideges a kormányzása? Bántja a szemem az a villaszög. Szerintem nagyon meredek egy ilyen nagy rugóutas gépnek.

BMW001: Szép darab az biztos, nekem is nagyon tetszenek scott enduro bringái.
De ez talán még szebb. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#58025) MPowerPH válasza Runner_fxr (#58024) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez sem ronda(csak a szine nem jon be), bar mindig elgondolkozok, mit kap az a rugostag ott alul, mikor sarazol. Azok elettartama biztosan rovidebb, mint az a megoldas, amit linkeltem.

Don't Tread On Me

(#58026) Integrale válasza fpeter07 (#58020) üzenetére


Integrale
veterán

Én most erre gyűjtök. Gyönyörű.

"Bad reklám is reklám too"

(#58027) fpeter07 válasza Integrale (#58026) üzenetére


fpeter07
veterán

A hátsó háromszög elég speckó lett. Nekem a Speci Camber az abszolút csúcs. Mondhatni álom bringa, sosem fogom magaménak tudni.

(#58028) maximilian4 válasza fpeter07 (#58027) üzenetére


maximilian4
addikt

Sosem tudhatod, nem szabad ennyire negatívnak lenni...

Maxi

(#58029) fpeter07 válasza maximilian4 (#58028) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem vagyok én negatív, ez realista kijelentés volt. :D Az a 600k-es kezdőár elég magasra teszi a mércét. Jelenleg egyébként cyclocross bringának örülnék. Azzal bármilyen terepre el lehet merészkedni, és soknapos túrákat is lehetne vele nyomni.

(#58030) f27 válasza Runner_fxr (#58024) üzenetére


f27
aktív tag

65fokos.
Mikor ra ulsz sulyed a bringa kozepe es nagyobb lesz a villa szoge.
Meg kikell szerelnem a rugot benne,mert a bringa sulyatol mar 5cm besulyed az elso telo.
Jah es a kepen az eleje kb 15cm melyebben van mint a hatso :)

Tenyeg a boxxernel milyen szinu rugo a leg erosebb?
Van meg egy piros es egy kek rugom.
Most a sarga van benne.

[ Szerkesztve ]

(#58031) maximilian4 válasza fpeter07 (#58029) üzenetére


maximilian4
addikt

A realitás az lenne, ha azt mondtad volna, hogy most jelenleg nem úgy állsz. De simán változhat úgy az anyagi helyzeteted, hogy megengedhesd magadnak.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#58032) Runner_fxr válasza f27 (#58030) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Érdekes, nem tűnik 65 fokosnak. A sárga rugó elvileg a puha, a kéket tedd bele, az a kemény.

(#58033) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Ez a videó olyan szép :D

(#58034) underdark


underdark
aktív tag

Sziasztok
Hol lehetne infót találni ausztriai bringázásról?
Odaút stb. (balaton mellől indulva)

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#58035) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#58019) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Màrkahűség? ;)

fpeter07...addig jó amíg még vannak álmok,mert utána már nincs semmi! :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#58036) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#58035) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem egeszen, de a Scott fele konstrukciok mind nagyon bejonnek. A Lapierre detto. Csak en jobban szeretem magam osszerakni.

Don't Tread On Me

(#58037) Hasaggymeg válasza fpeter07 (#58027) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

https://fstatic2.mtb-news.de/f/ef/2m/ef2mie3o7fu0/large_IMG_2677_1.jpg?0

Valóban szèp!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#58038) f27 válasza Runner_fxr (#58032) üzenetére


f27
aktív tag

Akkor kek a leg kemenyebb? Piros a koztes?

(#58039) trialboj


trialboj
őstag

Azt akarom kérdezni, hogy minden bringán a markolat után következik a fék, és csak azután a váltó?

Néztem képeket más bringákról, és mindenhol ez volt a sorrend. Nekem viszont az lenne a gondom, hogy kissé kényelmetlen így. Mert a fékkar túl hosszú, és kis túlzással csak a közepét tudom húzni 1 ujjal. Gondolom azért mert ez kötelezően 2 ujjas fék?!

Az főbenjáró bűn lenne ha megpróbálnám megcserélni a fékkar és váltó helyzetét? Egyáltalán lehetséges ez? Vagy csak simán rondán mutatna, mert nem olyan elhelyezésre van tervezve?
Azért nem tudom ennél kijjebb tolni, mert már így is viszonylag kényelmetlenül érem el a váltó rövidke fülét... Az eddigi bringámon ez a fül sokkal hosszabb volt, és nem okozott gondot.

Nem egy óriási probléma, lehet idővel így is megszoknám, csak mivel rohadt hideg van mostanság, nem tudok tekerni, csak agyalok, és próbálom felkészíteni a bringát szebb napokra :)

Más:

Erre mondják, hogy érdemes a téli csapatásra, tartani egy 2. bringát, ami szerényebb felszereltséggel rendelkezik? Mert hogy még a mezei hó is mocsok dolgot művel?

Ez a régebbi bringám, amit 2 nappal a mezei hóhányás előtt tisztítottam meg, és olajoztam be. A képen 1 nappal utána látható. Abszolút lesokkolt, elsőre azt hittem hogy a lánc teljesen kuka, aztán egy kis benzinben ázva túlélte, de akkor is furcsa hogy belekapott a rozsda. A társam hajtásán is hasonló foltok jelentek meg, mondjuk nem ilyen intenzíven, gondolom mivel az néhány fokkal minőségibb anyag, és/vagy jobban be volt kencézve.

Ez nem kérdés csak gondoltam megmutatom.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#58040) ivana válasza trialboj (#58039) üzenetére


ivana
Ármester

A fékkar hátranyúlása nem állítható?

A rozsdás lánc, racsni kombóra:
- Nem volt rendesen kenve télen jobban kell figyelni a lánc olajozásra ha kimész akkor lehet, hogy naponta kell
- Sajnos mind a lánc mind a racsni nagyon low end ezek úgy rozsdásodnak mint a franc felület kezelés nagyjából nincs, a racsni még elmegy de ez a lánc a legolcsóbb kmc ami nyúlik mint a kolbász és darabokra esik ha szétszeded, meg ocsmányul rozsdásodik, szóval lánccsere mindenképpen...

(#58041) maximilian4 válasza trialboj (#58039) üzenetére


maximilian4
addikt

Nincs kötelező sorrend. Úgy állítsd be ahogy neked kézre esik. Az előző tulaj 1 ujjasnak használhatta a féket, én azt közelebb raknám a markolathoz, inkább 2 ujjas fék ez. A váltókarokkal is nyugodtan játszhatsz, hogy a fülek neked ujjra essenek. Ha például messze van a markolattól és el kell venned a kezed a helyes pozicióból váltáshoz vagy fékezéshez, nyugodtan told jobbra-balra a fékkart/váltókart. Nyugotan fel is cserélheted, ha most úgy érzed nem jó.

Nem muszáj 2. bringa télre, de ha használid hóban, sárban, latyakban, akkor több ápolást is igényelnek az alkatrészek, illetve a rövidebb élettartam adott. Ha meg nem ápolod, akkor így fog kinézni mint a tiéden.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#58042) Runner_fxr válasza f27 (#58038) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én úgy tudom, hogy igen.

(#58043) Because válasza trialboj (#58039) üzenetére


Because
őstag

ilyenkor is bringával járok melóba, természetes a rozsda, de ez csak felületi. 3 naponta ronggyal letörlöm olaj és mehet újra

ja ma voltam Hervisben törzsvásárlói napok kacc kacc... bringából itt Tatabányán 2db volt (többi felszívódott, gyerekbicókkal nem számoltam) azon is 40% Off címke, az eladó szerint még a raktárban sincs nekik semmi ahhhaaammm :D
mondjuk nem volt egy pár papucs se amire ne aggattak volna valami akciós jelzést... ennyit a kuponozásomról :(

[ Szerkesztve ]

(#58044) Frenky89 válasza MPowerPH (#58019) üzenetére


Frenky89
őstag

Mi az az első sárvédő?

(#58045) fpeter07 válasza Hasaggymeg (#58035) üzenetére


fpeter07
veterán

De nem mondhatja senki, hogy nagy álmaim lennének. Nyáron a 2,5 millás változatát próbáltam. ;]

(#58046) maximilian4 válasza fpeter07 (#58045) üzenetére


maximilian4
addikt

Egyáltalán nem nagy álom, hidd el nekem. Simán megvalósulhat még, csak ne úgy állj a dolgokhoz h úgysem lesz soha stb.

BMW001
Érdekelne mi lett a sorsa annak a DH bicajnak, amit vett az ismerősöd. Végülis használja, vagy rájött hogy mégsem az ő stílusa?

Maxi

(#58047) kacsyx válasza maximilian4 (#58046) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Nekem mondjuk nagyon pozitív az életszemléletem. Lesz 2 milliós Santa Cruz mtb bringám, mellé egy cyclocross, egy 5000 eurós Canyon outim. 60 évesen. De lehet addigra már Xiantao Cruisiato vagy Szent Pitypang lesz a márkanév...

[ Szerkesztve ]

(#58048) fpeter07 válasza maximilian4 (#58046) üzenetére


fpeter07
veterán

Egyelőre spórolok a tavaszi hajtáscserére. Deore szint+lötyis kerekek tuti 30-40k-t ki fognak tenni. Meg most akarok egy monitort beszerezni. Jó dolog a laptop, de normális kijelzőjűt még nem láttam.
Ha már álomnál tartok, akkor az országos kékkört tudnám még mondani, amit jó lenne megcsinálni. (természetesen bringával) Erre legkorábban jövő nyáron látok esélyt.

(#58049) Tothgera30 válasza fpeter07 (#58048) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Van nállam több 84xx EliteBook, és évek óta Latitude E64xx szériát használok (pl.: HD+, nagyon szép kijelzővel vannak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58050) imyourfriend válasza fpeter07 (#58048) üzenetére


imyourfriend
őstag

A Deore hajtómű nincs valami jó áron, majd 65€-be kerül az fcm617. :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.