Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) Hasaggymeg válasza pc360 (#80000) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy értem,hogy ha feltekertem egy emelkedőre nem downhillezek lefele 40km /h val,hanem szépen legurulok...de szerintem te is érted ezt nagyon jól. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#80002) 6030D válasza Strezi (#79998) üzenetére


6030D
Ármester

Zsír, kérdezd meg nem akar-e cserélni? Az enyémen nem trekking kormány van. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#80003) Napfénysüti válasza Strezi (#79981) üzenetére

Hali! Igen, nekem van Rudy Project Tralyx ImpactX2-es lencsével, itt a saját tesztem róla: [link]

Mod: közben látom már betették az írásom korábban. :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#80004) #27813376 válasza Napfénysüti (#80003) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ugyanilyenem van.

Mivel én szemüveges voltam sokáig, rengeteg fényre sötétedős lencsém volt, azokhoz képest iszonyat lassan változik. Alagútba ha nem veszed le, egy ideig napszemüvegbe megy az ember, nem világosodik azért hamar.

Egy fontos részlet maradt ki a tesztből: akár rá is ülhetsz, dobálhatod, kutya baja nem lesz. Amikor vettem, ezt ugy demonstrálták, hogy az orrnyeregnél kilencven fokot megtekerte az ember. Mondjuk ezt azóta se próbálgattam.

(#80005) Sleek válasza Emtra Prime (#79989) üzenetére


Sleek
senior tag

240 ért van tiagrás Ctm
Vagy 255 ért Tigarás Merida.
224 ért meg Sorás Cndale
Ha esetleg szánsz rá ennyit

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#80006) ivana válasza Sleek (#80005) üzenetére


ivana
Ármester

Az a 105-ös bringa amit linkelt az sokkal jobb ezeknél. Ha használt jó neki akkor olyat vegyen. Azért a sora és a 105 ég és föld.

(#80007) Sleek válasza ivana (#80006) üzenetére


Sleek
senior tag

Nem is írtam olyant ,hogy nem jó a 105 :)
Én is néztem rengeteg használt gépet.
De meguntam ,hogy most nem ok ne gyere .. Mégsem annyi az ár mint amit kiírtak stb.
Berágtam ,felmentem Budapestre megvettem a Scultura 300as Tiagrás Meridát 255ezer ért.
Nekem amire kell arra jó :C

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#80008) pc360 válasza Sleek (#80007) üzenetére


pc360
addikt

255 ezerért full karbon gépet veszel használtan, Ultegrával.
Ezt cserélted le felindulásból egy Tiagrás akármire.
Ez a te döntésed, volt. Részemről erősen véleményes.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80009) ígyvanferi válasza Emtra Prime (#79995) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez komfort geometriás váz? Vagy csak hosszúnak tűnik a fejcső ahhoz képest, hogy 54-es méret?

(#80010) rétisün


rétisün
veterán

aki jártas kerékfűzésben, két kérdés:

- összerohadtak a küllőanyák a küllővel, mivel tudom elvágni a küllőt? bovdenvágó viszi? nehogy azt mondjátok, el kell fűrészelgetnem vagy 1000 küllőt :Y

- van valami jelentősége az ilyen összerohadás megelőzése szempontjából, milyen anyagú a küllőanya? érdemes réz küllőanyát venni, vagy elég az alu? persze ha olyan küllőt veszek, amihez jár alu anya, akkor végül is mindegy.

ja nem, 3 kérdés....ahogy nézem, a 14 mm hosszú küllőanya a leggyakoribb. azt mondta a boltos (aki 2 hónap alatt nem tudta beszerezni a nagykerből a küllőket) hogy jobb a hosszabb küllőanya, mert jobban fogja a küllőt. ez akkor a 16 mm lenne, viszont ugyanolyan hosszú küllőhöz nem llesz nagy? úgy értem, van ekkora menet a küllőn, hogy a 2 mm-el hosszabb anya is rámenjen?

bocs, de sose fűztem kereket, de kénytelen vagyok, meg időm is lesz rá, még akkor is, ha csak jövő héten jön meg a cucc merkeléktől.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#80011) 6030D válasza rétisün (#80010) üzenetére


6030D
Ármester

Én se fűztem még kereket, de barmolni szeretek, ezért tudok válaszolni. :D
Én kombinált fogó vágó részével csíptem el a küllőt. Lehet, hogy a komolyabb küllőt nem viszi, de nekem simán elcsípett egy gyengébbet. (hirtelen felindulásból egy régi kerékből kivettem, és abból hajlítottam láncösszehúzót)

Az összerohadásra meg talán a bm fórumon olvastam egyszer, hogy azt is érdemes kicsit zsírozni a menetnél. Esetleg kérdezz rá ott is.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#80012) rétisün válasza 6030D (#80011) üzenetére


rétisün
veterán

kösz! ezt a zsírozást mintha említette volna a boltos is, az biztos, hogy általában sem árt zsírozni a dolgokat összerohadás ellen. konkrétan a 32 küllőből egyet nem tudtam kihajtani, hogy megmérjem....úgyhogy maradt a kerékben mérés, de az egyezik azzal, amit a boltos mondott (ekkorát rendelt hozzá) meg anit a bikemag küllőszámolás kidobott.

küllőanya anyagára valaki?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#80013) Sleek válasza pc360 (#80008) üzenetére


Sleek
senior tag

Nem versenyzek mert nem versenyezhetek ..
Nekem csak az a kérdésem Te megveszel egy Bahco dugókulcs készletet pl 120ezerért ?Pedig annyiért fullosat lehet kapni használtba ;)
Gondolom nem.
Ez a Te döntésed volt amikor szerszámot vettél.Részemről erősen véleményes
Miért vegyek használt karbont amikor megfelel egy tiagra az évi 3-4ezer km re.
Tudom más ennyiért autót vesz.
Lehet kevesebbet kaptam a tiagrával de szeretem összefingani én elsőként a nyerget a dobozból kivéve.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#80014) Napfénysüti válasza Sleek (#80013) üzenetére

Tiagra amúgy teljesen oké hobbi felhasználásra, az új 10 sebességest kifejezetten dícsérik árkategóriájában. Egyik nő ismerősöm nyáron vett Tiagra szettes karbon Treket. Egyedül a fékekkel nem volt elégedett de ott gyanítom egy minőségi fékpofa a gyári helyett sokat hozna.

Egyébként bő két éve én is épp az első outimat vettem és mivel nem értettem még hozzá nem is emrtem használtat venni. Nekem akkor 270k-ba volt a 105 szettes aluvázas Focus. Azóta meg már durván 500k-ba van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#80015) Sleek válasza Napfénysüti (#80014) üzenetére


Sleek
senior tag

Fék az nekem is furcsa a tárcsa után. De majd megszokom :) Nekem még a külső bovdenes Tiagra van.. Ami újjal volt szerelve abból nem volt a méretemben bringa. 255 ért újban sok helyen claris vagy sora lett volna
Az a fura ,hogy sokan ultegra alatt furán néznek a bringásokra.
Én meg értem , tök jó stb. De kérdés az ,hogy egy átlag bringásnak mi előnye származik belőle.
Gondolom itt sincs sok embernek tyúklábas autója ami fullos.
Mégis eljut A ból B be :)

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#80016) zoli03 válasza Napfénysüti (#80014) üzenetére


zoli03
őstag

Neki a régi, 4600-as Tiagrával van szerelve.

(#80017) Napfénysüti válasza Sleek (#80015) üzenetére

Hobbira, gurulgatni tök mindegy arra még egy Sora is megteszi. Mondjuk én Tiagra alá nem mennék azért ha nem muszáj. Azért az emberben alapból benne van hogy ha van leehtpsége jobbat vesz még akkor is ha nem használja ki a drágább dolog előnyeit. Ez szerintem ilyen pszichés dolog lehet valahogy prímább érzés egy komolyabb technikával menni. :) És persze sokszor azért az érezhetően jobb is.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#80018) rétisün


rétisün
veterán

azt hiszem, ha a fékváltókart oldalról megnyomva 2-3 centit mozog a kormány alatta lévő részével együtt, recsegő hang kíséretében, akkor azt a kormányt hogy is mondjam, pofátlanság feltenni az apróra :Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#80019) Sleek válasza Napfénysüti (#80017) üzenetére


Sleek
senior tag

Én 260 nál húztam meg a határt mert több nem volt rá
Mondjuk ami nagyon bejött gép az a Merida Reacto 300 . Olyan 310 ezerért már oda adták volna. De akkor nem tudtam milyen lesz az év végi fizu így maradt a 260ezres határ.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#80020) ivana válasza rétisün (#80012) üzenetére


ivana
Ármester

A küllő anya jó esetben rézből van, a küllő maga rozsdamentes acél. Alu anya is létezik, de hiába könnyebb minimálisan sokkal jobban szeret össze rohadni, szóval a réz ezerszer jobb.
Jó küllőt rendes csípő fogóval is alig lehet elvágni, értelmes küllő a legolcsóbb dt/sapim talán az utóbbi jobb, de a dt anya jobb, én inkább sapimmal fűzök mert kicsit olcsóbb.
Én olajozni szoktam, mert az összerakásnál kell a kenés de utána jó ha kicsit erősebb a kötés.

(#80024) Sleek válasza pc360 (#80023) üzenetére


Sleek
senior tag

Még valami ? :))

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#80025) pc360 válasza Sleek (#80024) üzenetére


pc360
addikt

Igen, még egy ásványvíz lesz.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80026) Sleek válasza pc360 (#80025) üzenetére


Sleek
senior tag

Akkor fáradj el a hűtőig vagy ahol tartod és szolgáld ki magad.
Szép estét.
:R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#80027) rétisün


rétisün
veterán

már a bike-discount se a régi...feladták a csomagot, és működik a csomagkövetés. :Y

:))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#80028) pc360 válasza Sleek (#80026) üzenetére


pc360
addikt

Nem jár a borravaló.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80029) -=RelakS=- válasza rétisün (#80027) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

és az istennek nem akar a listájukban a ROX 11 megjelenni :S

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80030) pc360 válasza rétisün (#80027) üzenetére


pc360
addikt

A követéssel nincs is gond. Onnantól van para, amikor átadják a magyar postának.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80031) rétisün válasza pc360 (#80030) üzenetére


rétisün
veterán

eddig egyszer se volt követésem, ha a bike-discount-ról rendeltem :N se az elején, se amikor ideért Mo.-ra

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#80032) maximilian4 válasza pc360 (#80023) üzenetére


maximilian4
addikt

Tényleg jó lenne ha visszavennél.

Attól még hogy esetleg rosszul értelmezett valamit, vagy másképp gondol valamit, rosszul tud valamit stb., attól még nem kell ilyen stílusban írni neki. Inkább hagyd szó nélkül. Ő nem személyeskedett.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#80033) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Nem is tudom kinek van lemaradva a csomagja már lassan 2-3 hete. Szintén BD ről.
Nekem megint megjött egy hét alatt a vázam is!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#80034) 6030D válasza rétisün (#80018) üzenetére


6030D
Ármester

Ha felteszed, akkor legalább lesz egy őszinte hirdetés, azzal a tartalommal, hogy: Utolsó ára, 2000 Ft, ha senki nem viszi, megy a méh-be! :D

pc360: a BD rendelésem vasárnap átadták a magyar postának, szerdán kihozták. Ellenben a Mo-on feladott csomagomat dec. 8 óta nem tudják kézbesíteni Győrbe. Az ajánlott küldeményről annyit látnak a rendszerben, hogy "Igen, még nem érkezett meg." :W

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#80035) hegyimorc válasza rétisün (#80031) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"eddig egyszer se volt követésem, ha a bike-discount-ról rendeltem :N "

Nekem kivétel nélkül mindig volt. Nem tudom mióta rendelek innen, mert csak 2014-ig mutatja a korábbi rendeléseimet, de 2014 is elég rég volt. Szóval nem újmódi huncutság a tracking náluk.

Nem nyelte le a tracking infoidat valami spamfilter? :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#80036) maximilian4


maximilian4
addikt

Inkább aki ráér segíthetne abban, hogy mit vegyek fel mtb-ra felülre hideg időre. Konkrétan egy téli melegebb kabát érdekelne, a keret 20k körül (sajna nincs több rá most).

Valami ilyesmi fazon kéne, ezek tetszenek:

Maxi

(#80037) rétisün válasza hegyimorc (#80035) üzenetére


rétisün
veterán

nem hiszem, mert az e-mail megjött, benne a trackingre mutató linkkel, csak éppena csomagszámra nem volt találat a DHL oldalán.
mondjuk ettől függetlenül megjött a rendelésem rendben, időben, szóval a második alkalommal már annyira nem aggódtam :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#80038) Sleek válasza maximilian4 (#80036) üzenetére


Sleek
senior tag

Én munkaruházati boltban vettem franko softshell kabátot.
yang

Persze ilyen zöld színben nem láttam. Illetve ami volt ilyen színben az tele volt rakva fényvisszaverő csíkokkal

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#80039) Hasaggymeg válasza Sleek (#80038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem is Softshell van,de mivel nem bringás,szellőzők hiányában annyira dunsztban tart,hogy most éppen egy varrónőnél dekkol szellőzőcipzárak felvarrása végett. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#80040) Sleek válasza Hasaggymeg (#80039) üzenetére


Sleek
senior tag

Nekem eddig nem volt gondom vele.
Bár most ,hogy elkezdtem egy gyógyszert szedni kicsit hamarabb izzadok.
Majd meglátjuk így mit mutat. Azt lehet nekem is be kell iktatni egy pár szellőzőt rá :)
Van Decathlonos kabátom is az két karnál nyitható szellőzős .
Meg az oldalán is van .

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#80041) Hasaggymeg válasza Sleek (#80040) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyen.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#80042) Sleek válasza Hasaggymeg (#80041) üzenetére


Sleek
senior tag

Gondolom inkább túrázásra ajánlott

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#80043) Tothgera30 válasza Strezi (#79998) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez már igen, szép kis Raven, vázon kívűl mindent szívesen átvennék, kerékszettet, telót, nyerget, XTR hajtást főleg, nah meg a hátsó gumit.

#80008 pc360: Azt tegyük hozzá, hogy csak 2x10-es lesz az amire te gondolsz, viszont 2x11-es 105-ös pariban van a korábbi Tegrás szettel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#80044) hegyimorc válasza rétisün (#80037) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Talán még az lehet, hogy korán nézted. Gyakori, hogy tracking number már van, de a rendszer még nem mutatja.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#80045) Hasaggymeg válasza Sleek (#80042) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen,ez nem kifejezetten bringás öltözet,de...teccett és occó. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#80046) inifini válasza rétisün (#80037) üzenetére


inifini
tag

Én a múltkor írtam nekik, küldtek egy másik linket, amiből az egyik hivatkozási számot már tudtam használni, hogy nyomonkövessem a csomagomat.

(#80047) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#80043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mi a baj a vázzal,kicsi neked?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#80048) rétisün válasza inifini (#80046) üzenetére


rétisün
veterán

amikor én írtam nekik (mellékelve a linket, amit ők küldtek, és nem volt találat a csomagszámra) csak annyit írtak, hogy a bringa úton van.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#80049) Sleek válasza Hasaggymeg (#80045) üzenetére


Sleek
senior tag

Abból kell gazdálkodni amit enged a kassza :)
Vettem pár darab drága márkás kerékpáros ruhát ,de annyival nem voltak jobbak mint amivel drágább volt.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#80050) rétisün válasza Sleek (#80049) üzenetére


rétisün
veterán

de legaláb egy csomót fizethettél a rajtuk lévő márkanevekért :U

(#80044) hegyimorc: azt gondolnám, hogy a feladás után, mivel küldik a linket a trackeléshez, már követhető....amúgy később is néztem, de napok múlve se jelent meg a rendszerben. a csomag viszont megjött, szóval ez legyen a legnagyobb bajom a bike-discounttal. (lekopogom, eddig tényleg ez a legnagyobb bajom :D )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.