Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163001) jjeahh válasza Hasaggymeg (#162990) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Van aki azért vált tubelessre, hogy semmit ne vigyen magával, ez szerintem rizikós dolog, szerintem nem ez az igazi előnye, hanem az, hogy kisebb defekteknél meg sem kell állni, közepes méretű lyukaknál, amit a tej nem képes tömíteni, ugyan meg kell állni, de nem kell leszedni a gumit és félórát szórakozni, elég belenyomni egy kukacot. Ha valami kivágja a külsőt, akkor már nagyobb szívás, mint belsővel, mert olyankor le kell szedni a gumit és a zatyaúristen is tejes meg ragacsos lesz :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163002) jófejsrác válasza Hasaggymeg (#163000) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Újszülöttnek minden új, szóval psszt :P

A "Haibike" linket nem tudom hova tenni.

(#163003) nexus6 válasza xy.zsolt (#162988) üzenetére


nexus6
aktív tag

én csináltam ilyet, a térdgyulladásomkor kell :)
a kocsonyás cuccnak jót tesz a zselatin, meg amit ajánlottak előttem (csirkeláb, kocsonya, zselé) :)

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#163004) Hasaggymeg válasza Bigemperor (#162992) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Máshol ugyanaz esetleg?

Jófejsrác...nem neked szántam. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163005) ivana válasza Kempetlen (#162998) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem borzasztó a 26-os kínálat jelenleg, egy éve 100-120 környékén értelmes 26-os hidrós tárcsa + XT monti volt. Az ilyenek felmentek mostanság ilyen 200-ra, annyiért meg egy vicc, akkor már inkább az XC 50. Az legalább tubeless ready és 29-er, plusz meglepően könnyű bringa és 1x szett van rajta.

(#163000) Hasaggymeg Az utóbbi pár évben lett az acera, meg alivio jobb, de még mindig nem érik el szerintem egy sora színvonalát. A pár évvel ezelőtti szemét az meg kb. használhatatlan, annál a 90-es évekbeli acera, alivio is jobb. A shimanonak volt egy rossz korszaka, amiből akkor lábaltak ki amikor elkezdték száműzni teljesen a négyszöget. Mióta nincs négyszöges hajtásuk sokkal jobb a színvonal. (A tourney-t hagyjuk, az ázsiába tervezett ipari hulladék.).

(#163006) jófejsrác válasza 6030D (#162994) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Kicsit bénának érzem magam, de alin egy darabot sem találok. Csak ilyen szelepre tehető lámpa, meg "küllőtisztító" vackokat dobott fel.

(#163007) 6030D válasza jófejsrác (#163006) üzenetére


6030D
Ármester

Érdekes, régen kidobta kereséssel is, most meg kell nézni terméken belül a színeket. Pl ez.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163008) jófejsrác válasza 6030D (#163007) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Köszi, be is rendeltem egy fekete szalagot, majd kb 40 nap múlva nyilatkozom :D

(#163009) 6030D válasza jófejsrác (#163008) üzenetére


6030D
Ármester

Addig autófóliásokhoz bekopoghatsz nyesedékért, hátha.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163010) Hasaggymeg válasza ivana (#163005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezek már nem rosszak.
Nekem 2000 körül ilyen volt 7sebességnek, aztán ilyen nyolcnak,később meg ilyen ugyancsak nyolcnak,de akkor azokat az elsőket sem éreztem kimondottan rossznak,bár tény,hogy keveset terepeztem,inkább túráztunk akkoriban.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163011) jófejsrác válasza 6030D (#163009) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Használom addig nélküle, Heves megyében vannak klassz utak ahol amúgy sincs rendőr jelenlét. De közlekedek a régi hármas úton is munkába menet ott meg ki tudja..

(#163012) Bigemperor válasza Hasaggymeg (#163004) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Sajnos ez nem ugyanaz,nem a 3.0,annak tektro hidraulikus fékjei vannak, és nem shimano.a 2.0-bol van nekik is még elvileg.

(#163013) Toobee


Toobee
veterán

Én most ezeket várom Kínából: szélmellény, bringás gatya, láncterelő.

https://barbieripnk.hu/

(#163014) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Szép spanyol bringák. Eddig én nem ismertem a márkát, de igényesnek tűnik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163015) ggeleven válasza jófejsrác (#163008) üzenetére


ggeleven
őstag

2 hónapja rendelt cuccaimnak most hosszabbították meg a reklamációs határidejét újabb 65 nappal...Kínából most halál importálni (szállítmányozásban dolgozom).
Addig lehet, hogy fel kell tenned valami. :D Ilyen esetleg? fényvisszaverő küllő prizma

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#163016) ZolkoW válasza ggeleven (#163015) üzenetére


ZolkoW
őstag

Március elején újból felbátorodtam, hogy akkor rendelek megint. 3 csomagot várok, az egyiknek tegnap váltott egyáltalán aktívra a követési száma, tehát 2 hónap telt el úgy, hogy valszeg el sem indult az országból...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#163017) zsocy


zsocy
őstag

Urak, ha használt kerékszettet veszek (sor és gumi nélkül, tehát felniket) mit érdemes és mit lehet rajta ellenőrizni? Az megvan hogy a fékezőfelületet megnézem, sérülések ne legyenek, látványos nyolcas se, de mi lehet még az, amit én az utcán álva meg tudok nézni rajta?

(#163018) parkr válasza zsocy (#163017) üzenetére


parkr
őstag

Ha felnit vennél, se agy, se küllő nem lenne hozzá

(#163019) itouchfan válasza Hasaggymeg (#163000) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szerintem semmi gond nincs a Soraval. A montimon egy régi Deore XT van, az outimon Sora, gyönyörűen vált az is, nagy különbség nincs az XT - hez képest, sőt kb ugyanaz az érzet. Persze ehhez az kell, hogy tökéletesen legyen beállítva (amit a szerviznek és nem magamnak köszönhetek).

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#163020) zsocy válasza parkr (#163018) üzenetére


zsocy
őstag

Köszi szépen, amit vennék az egy kerékszett campa rotorral, sor és gumi nélkül. Küllő és agy az van, és valóban rosszul mondtam, ez nem a felni (autós beidegződés)

Pont benned bíztam amúgy és Ivanában, erre jössz ilyen hülyeséggel :DDD

(#163021) bringasisti válasza zsocy (#163017) üzenetére


bringasisti
őstag

Két ujjal a tengely oda vissza mozgatása közben érzed hány szögletű a golyó az agyban

BENEFON DELTA--------N8

(#163022) jófejsrác válasza ggeleven (#163015) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nekem volt egy rendelésem március 10-én, de az megjött április első hetében. Azt gondolom az úgy okés. Van egy másik rendelésem március 9-ről ami egy köztes raktárban vesztegel azóta is és mindkettő egy helyről jött/jönne (Robogós dísz elem)...

Ha szerencsém van megkapom június közepére. Amit linkeltél az nekem csúnyácska, de köszi :)

Imádom a Tron filmeket így a lenti képen látható nagyon bejönne, de sötétben nem bringázom. Továbbá Magyarországon élek, így ez határozott fika tengert kapna vagy a lopási ranglétrán nagyot ugrana :)

(#163023) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Kormány beállítással kapcsolatban lenne egy kerdesem, finomítani akarok rajta:
Szerintetek 90 mm-es stucnihoz kevés a 640mm széles kormány(2-3 centis hátrahajlással). Mélységre jó lenne, de nekem kicsit idegesnek érződik. Aszfalton és földúton is használom.

(#163024) ivana válasza Hasaggymeg (#163010) üzenetére


ivana
Ármester

Jaja ezek már az újak.

Ilyen 7 sebi acerám nekem is volt még gimiben. Akkor jöttem rá, hogy mekkora egy fos amikor megvettem az első outim exage-el. Pedig az sem volt valami drága cucc, ráadásul ezer éves is volt mellé... Egész egyszerűen egy 300-as exage monti váltó is sokkal jobb ezeknél, pedig az anno valamikor kb. alivio szint volt. Az 500-as exageből lett az LX. XT meg már jó régen van.

(#163017) zsocy Kerékszettet akarsz venni, nem felnit :U (De amúgy ez a halálom, baromi idegesítő amikor valaki kereket keres és felnit ír, mert mindenki azt hiszi tényleg felnit keres :W ) Bankkártyát szoktam mellé rakni, azon látszik mennyire kopott, szemre nem biztos.

Plusz érdemes megforgatni kézzel, hogy mennyire forog szépen. Hasznos megnézni ugyan olyanok-e a küllők, nem nagy baj, ha egy-kettő cserélve van, de pl. ha láthatóan 3-4 féle küllőből van nem venném meg. A küllőanyák állapotát is hasznos megnézni, agyon kopott anyák sokat megélt kerékre utalnak, szintén ha 1-2 anya ilyen az nem nagy gond. Illesztésnél nézd meg a felnit, főleg régebbi felnit láttam már ott elválni.

A racsnit nézd meg szépen finoman mozog-e, kézzel tökéletesnek kell lennie, ha kézzel is rossz akkor hajtás közben még rosszabb. A szétbarmolt kónuszok ellenanyák sem jelentenek sok jót, de az általában viszonylag könnyen javítható.

(#163020) zsocy Ha campa akkor nézd meg jobban a rotort, mert az alu (de amúgy nem szokott berágódni, mert magasak a bordák). Szerencsére bármilyen campa kerék jó lesz neked, kivéve a 8 sebességes, mert ott más a rotor, viszont campa esetén a 9/10/11/12 sebi rotor ugyan az. Ezek általában már ipari csapágyasak, szóval ha rág akkor egy csapágycsere megoldja. (Kivéve nagyon korai 9 sebi.)

[ Szerkesztve ]

(#163025) jjeahh válasza IMIIKE1998 (#163023) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lassan már trekkingre is kevés lenne ;] . De ugyanakkor tény, hogy a régebbi 26-os montikon ilyen keskeny volt eredetileg is, sőt, ezen a bringán ha jól látom gyárilag 610mm volt. Szerintem amúgy inkább rövidebb stucnival válik idegessé, 90mm-vel kétlem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163026) f4lcon


f4lcon
őstag

mi a hiba a képen?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#163027) gabro0 válasza f4lcon (#163026) üzenetére


gabro0
őstag

Ez igen :DDD

(#163028) zsocy válasza ivana (#163024) üzenetére


zsocy
őstag

Köszönöm, ez részletes és mindenre kiterjedő válasz volt, tényleg sokat lehet itt tőletek tanulni ha valaki hajlandó figyelni is!
A felniért már elnézést kértem, nyelvbotlás volt, elsőre is kerékszettet írtam, csak utána sikerült lefelniznem.

(#163029) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#163023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

9 cm elég kellene legyen,nekem 10 van a 660-as kormányra,de lassan már kiállva is eltudom engedni. :DDD

(#163026) f4lcon...a kesztyű és a kabát ujja között nincs folytonosság és így vírusvédelem? :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163030) 6030D válasza f4lcon (#163026) üzenetére


6030D
Ármester

Negatív stucni. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163031) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Van valakinek Roswheel telefontartója vázra?
Legnagyobb méretben (L).
Belemegy-e egy 8X16cm-es teló? Kiqúrt szifonokkal reklámozzák a buta kínaiak, ahelyett, hogy konkrét méretezést írnának.
Vagy ajánljatok valamit, ami nem drágább ÉS passzol.
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#163032) Jester01 válasza RetepNyaraB (#163031) üzenetére


Jester01
veterán

Ott vannak a méretek a leírásban ;)

S for ≤4.2 " phone: 16.0*7.5*8.5 cm
M for ≤4.8" phone: 18.5*8.5*8.5 cm
L for ≤5.5 " phone: 19.5*9.0*10.1 cm

Jester

(#163033) zsocy válasza RetepNyaraB (#163031) üzenetére


zsocy
őstag

Nekem ilyen táska van, egy 7,5x15,5-ös teló belefér (xiaomi MI8) , szerintem nem lesz gond a 8x16-al sem.

(#163034) RetepNyaraB válasza Jester01 (#163032) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

az a külső méret, nem véletlenül kérdeztem ám :U

zsocy@ köszi :R

Közben találtam egy hard shell verziót, kicsit olcsóbban és jobban tetszik. Inkább ez lesz, csak a gyártót nem ismerem, Roswheel meg volt már más...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#163035) Hasaggymeg válasza 6030D (#163030) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez már minuszos ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163036) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Váltó rendszert szeretnék cserélni a kerékpáromon. Első, hátsó váltó és váltó karok. 3x9 sebességes rendszerről van szó.
Jelenleg az alábbi alkatrészek vannak használatban.
Első váltó: Shimano deore (3 fogaskerék), sajnos pontosabbat nem tudok erről.
Hátsó váltó: SHIMANO DEORE LX RD-M 581 [link]
Váltó kar: Shimano Deore (SL-M510) [link]
Amennyiben lényeges: Shimano CS-HG201-9 9 sebességes fogaskeréksor van hátul,
Kerékpárcity oldalról szeretném rendelni az alkatrészeket.
Átlagos használatban van a kerékpárom, semmi durva igénybevétel.
Tudnátok segíteni a megfelelőket összeválogatni?
[Első váltó]
[Hátsó váltó] , Itt sajnos csak szűkíteni tudtam, lövésem sincs melyik lenne jó árban/megbízhatóságban. (10-15 ezerre gondoltam)
Váltókar, itt megint meg vagyok lőve. Amit találtam az 10 sebességes volt. Gondolom az nem jó.

(#163037) ivana válasza Talala (#163036) üzenetére


ivana
Ármester

Milyen okból cserélnéd?

(#163038) Talala válasza ivana (#163037) üzenetére


Talala
senior tag

Ez egy használtan vásárolt régebbi Giant bicaj, eléggé rossz állapotban vannak a váltók első/hátsó. Vásárlás után első szervizelésnél ki is kellett egyengetnie a szerelőnek, hogy rendesen be lehessen állítani, de még így sem az igazi. Úgy gondolom kiszolgálták az idejüket. Fogaskerék sor, lánc, első hajtómű már cserélve lett kopás miatt. Váltórendszer felett is eljárt már az idő.

(#163039) KicsiPaszuj


KicsiPaszuj
tag

Üdv!

Biciklizárak tekintetében van esetleg valami "Pros' choice" Mi az ami alá nem adnátok?

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#163040) rétisün válasza gabro0 (#162057) üzenetére


rétisün
veterán

elkészült:

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#163041) Because


Because
őstag

meg is érkezett a Planet X-es csomag (ilyen gyors kézbesítésre nem számítottam), de a csomagolás valami borzalom. a BB7-es fékek minden nélkül a nagy dobozban, a stucni csupaszon, kormányon volt egy vékony zacsi, a rendelt féktárcsák csavarjai pedig szabadon vándoroltak mindenfele (12 darab, amiket a doboz sarkaiból, hajlataiból vadásztam össze), fékkarok voltak egyedül körbetekerve... ennek ellenére valami csoda következtében semmin sincs karc :Y

[ Szerkesztve ]

(#163042) bardi válasza arcitec (#162972) üzenetére


bardi
aktív tag

Persze, biztosan elég, csak ne ennyiért egy 10 éves gépen :)

'92 Honda VFR 750

(#163043) IMIIKE1998 válasza jjeahh (#163025) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R Erre én is gondoltam, csak annak a kormánynak kevesebb a hátranyúlása, az enyémnek picit több, viszont ugye az enyém meg 3 centivel hosszabb.

(#163029) Hasaggymeg: Ez jó ötlet, lehet ez lenne az igazi. 660mm(2-3 centi hátrahajlás, zéró emelés)+100mm stucni.

(#163044) parandroid válasza KicsiPaszuj (#163039) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Abus

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#163045) Zsohi válasza Because (#163041) üzenetére


Zsohi
őstag

Ezért szoktam én kerülni az apró és nagyobb dolgok egyszeri rendelését, főleg Angliából, ilyen szarok bele, retardált módon érkeznek a csomagok onnan sokszor.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#163046) zsocy válasza KicsiPaszuj (#163039) üzenetére


zsocy
őstag

Abus Bordo, de azt is nézd mennyit ér a bringa. Én az alá nem adnám.

(#163047) ivana válasza KicsiPaszuj (#163039) üzenetére


ivana
Ármester

Olyan bringát ami érték nem zárunk le nyilvános helyen, ennyi. :) Nekem egy 2000Ft-os ulakatom van, a csepelt azzal sem viszik el...

(#163048) ggeleven válasza RetepNyaraB (#163034) üzenetére


ggeleven
őstag

Ezeket most láttam Aldiban. Belső méret nem volt megadva a vázra kormány mögé rakhatónál.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#163049) Because válasza Zsohi (#163045) üzenetére


Because
őstag

ez a hanyagság eléggé meglepett... na, de a lényeg, hogy minden megvan így hétvégén építés :)

(#163050) KicsiPaszuj


KicsiPaszuj
tag

Ez elég egyöntetű. Abus. Köszönöm szépen!

:R

Ivana: állami helyen dolgozom, így én ott sem hagyom lakat nelkül ;)

[ Szerkesztve ]

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.