Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#45947) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak mert szombaton én is nyomtam egy 160km-est,1300m szintkülönbséggel,igaz kábé egyórás beiktatott pihenéssel és csak 24,5 átlaggal,de vasárnap kegyetlen volt újra nyeregbe ülni! :( Tegnap 107-et mentünk,de ha végül nem akad kihívás másik két bringás személyében,meghaltam volna hazáig a seggfájástól! :U Annyi,hogy betét nélkül nyomom egy Selle Italia x1-en.

(#45945) -=RelakS=-...basszus,ezt priviben kellett volna?! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46002) Runner_fxr válasza spanglee001 (#45993) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A minőségi teleszkópokat ne is hasonlítsd a mostani utánzatodhoz, ég és föld. Ha rendesen be van állítva a súlyodhoz akkor nem koppan le. Egy komolyabb villán állíthatod a keménységet a befelé mozgást és a visszautat is.
Hátsó telónál ugyan így, viszont kisebb túrákra, meg városi bringázásra ez nem is szempont, mert eleve nem mtb-ban gondolkodnék, pláne nem fully mtb-ban. Ezek a bringák komoly terepezésre valók, erdőbe. Ha 50%-ban legalább nem ez a felhasználási terület, akkor másfelé érdemes kacsingatni. Egy minőségibb cross trekkinget ajánlok esetleg egy merev vázas 29"-et.
Ha nem vagy nehezebb 80-85 kilónál akkor erre a felhasználásra amit írtál, egy alap suntour villa is megteszi. Ha nehezebb vagy akkor valami minőségibb, levegő rugózású kéne.
[link]
[link]
Nagyjából ez az árkategória bőven megteszi. Ez csak egy példa, rengeteg egyéb jó márka is van.
Ebben az árkategóriában alap villák vannak, ezt utólag tudod cserélni komolyabbra ha a felhasználás megköveteli.
Egyébként a lock-nak ebben a kategóriában nem sok szerepe van, inkább parasztvakítás jellegű.
Hosszabb rugóutas villáknál és fully mtb-nál már valóban van szerepe.
A hidraulikus fékek jobban adagolhatóak mint a mechanikusak, nem kell utána állítani ahogy kopik a fékbetét.
Én inkább ezt javaslom, mechanikusban elég kevés van ami jó is.
Télen is lehet bicajozni, én nem szoktam, de csak azért mert túl kényelmes vagyok. :) Egyébként ruházat kérdése, ha télen is akarsz bicajozni akkor megfelelő öltözékre is költeni kell.

(#46003) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

SHIMANO Saint PD-MX80 pedált ismeritek? Szeretnék venni egy párat,így ha valaki tud rosszat mondani róla vagy most szóljon,vagy hallgasson örökre! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46004) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#46003) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Személyesen nem próbáltam, de DH arcok között népszerű pedál. Biztos, hogy nem lesz vele gond, pláne ha hétköznapibb felhasználásra lesz. Hátránya annyi, hogy kicsit nehéz. Nem a könnyebb pedálok közé tartozik.
Fél kiló a pár. Ennél lényegesen könnyebb, de minőségi taposó pedálok is vannak. Viszont ha az elpusztíthatatlanság a cél és nem számít a plusz súlya, akkor vedd meg bátran. :)

(#46005) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#46004) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"Ennél lényegesen könnyebb, de minőségi taposó pedálok is vannak. "...például? Bár nagyon imponál az "elpusztíthatatlan" jelző és kinézete is nagyon tetszetős ennek a szentnek! :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46006) Napfénysüti válasza deicide (#45970) üzenetére

Köszi!
Tőled is kaptam motivációt ehhez. :K

Tegnap még levezetésnek toltam egy kb 18 kilós női trekkinggel még egy tökőrt otthonr szóval egy laza 50-es kört (ez tényleg az volt, csajjal mentem) meg délután megvolt az utolsó nagypályás meccsem is.
Érdekes de nincs izomlázam. A hátsóm az még fáj de ami a legrosszabb az a leégés. Bár ez a tegnapitól lett inkább mert a vállaimnál érzem az ujjatlan póló miatt, úgy néz ki nem volt elég a naptej. :DDD

Pedálhoz: lehet hogy merevebb is egy Dura Ace mert jobb anyagból készül. Bár szerintem nem éreznél észvesztű különbséget de ha már minden Dura Ace a gépen és belefér én is azt venném. :)

Més que un club!

(#46007) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#46005) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem ilyen xlc pedálom volt: [link]
Ez például 285g. Nem rossz minőség, nagyon pofásan néz ki, de valószínüleg nem éri el a Saint minőségét. A tapadásával nem voltam megelégedve.
Van még sok féle ami könnyebb, de ezek árban is húzósak: Acros Titan
Exustar
NC 17
Még biztos van pár könnyebb változat.
Persze ha nem vagy súlymániás, akkor tökmindegy. Ár-értékben jó a Saint.

(#46008) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#46007) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem vagyok gramm-mániás és köszi!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46009) inifini válasza Napfénysüti (#46006) üzenetére


inifini
tag

Gratulálok mégegyszer :C
Amúgy ilyen hosszútávon mit iszol? Mit eszel? Mivel lehet pótolni a szükséges energiát, ásványi anyagokat? Mert egy idő után a víz kevés. Decában lehet kapni különböző porokat, energiazseléket, azok megfelelőek?
Persze, ha másnak is van tapasztalata, szívesen veszem, ha megosztja velem/velünk.

(#46010) goldnarmz válasza Hasaggymeg (#46005) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Harmadik éve használom az össztelósomon ez a pedált, és már tavaly feltűnt. hogy elég szépen kopik a pedál felülete. Ahol taposom. :DDD Tengelyházon a "Saint" felirat már alig látszik. Ezen kívül nem volt gondom vele. Soha nem csúszott le róla a lábam, még igazán 'izgulós' terepen sem, amiben pedig bőven van része a masinának. Nem kellet soha utánállítgatni, nem lazult le vagy ilyesmi. Beállítod, és úgy marad.
Viszont egy jóbarátomnak meggyűlt vele a baja, tengelyt kell az övében cserélni, ami nem kis utánajárást igényelt. Igaz, ő 120 kg. :) Előtte CrankBrothers 5050-et használtam, naaa az egy kalap kaki ehhez képest. ;) Kb. 2000 km van a Saint-ekben jelenleg, de a tüskéket még nem kellet cserélnem. Tőlem mindenképp megkapja az 'ajánlott' plecsnit. :D

szerk.:
Még annyi, hogy valóban nehéz, de az én majd' 20 kilós gépemnél emmán olymindegy volt... Gramm-huszároknak nem ajánlott! :N
más:
valaki itten tönkre akart tenni egy Kona Coilert duplavállassal. Tanácsolom, hogy gyorsan felejtse el! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46011) Napfénysüti válasza inifini (#46009) üzenetére

Köszi! :R
Sajnálom hogy csak D.Orionnal tudtam összefutni a reggeli rajtnál de mi egyből indultunk amit lehetett. Peti, neked köszi a matricákat! ;)
Többiek akik voltak nem lőttek egy képet? Most már kíváncsi lennék azokra akik köröztek. :K

Na szóval étel és folyadék: inni végig izotóniás italt ittam. Minden körben Velencén megálltunk egy kútnál enni, inni és frissíteni. Direkt csak a szombati nap miatt vettem Biotech Isotonic portból 10db-ot azt minden körben a kútvízzel keverve fogyasztottam. Körönként nagyjából fél litert ittam, sajna ebben a melegben már a kör felénél langyos volt és ugye az északi part volt a húzósabb.
Enni 3db szendvicset ettem, 4 banánt, pár műzliszeletet meg 3 energiazselét nyomtam le a vége felé.

Ennyivel kibírtam úgy hogy nem lettem rosszul. Viszont én minden körben a pihenőnél könnyítettem magamon, úgy néz ki nem izzadtam eleget. :D
Az utolsó 3 körben már Pákozdon is megálltunk a csapnál egy gyors frissítésre. A tempó az tényleg durva volt, olyan bringák mellett mentünk el hogy csak lestem. :)

Més que un club!

(#46012) Cadal válasza fpeter07 (#45963) üzenetére


Cadal
őstag

Na igen, iszonyat meleg volt tegnap Eplényben és azért volt egy két nem kicsi emelkedő is a pályán. Én konkrétan 30 km -nél fogytam el tejesen, ott kellett benyomnom a nevezéshez kapott zselét. Az azért kisegített a célba érésig. Amúgy rengeteget számít, ha valaki mögött tudsz egy kicsit pihenni, míg az megy előtted. Egy srác rám is tapadt egy ideig, de sikerült leráznom ;] . Így lett meg a rövidtáv 2:15-el.

(#46013) atok666 válasza Napfénysüti (#46011) üzenetére


atok666
őstag

Ja, hogy megalltatok kozben, ugy konnyu... Persze csak viccelek, szep teljesitmeny, gratula :D

Atok

(#46014) Napfénysüti válasza atok666 (#46013) üzenetére

Köszi!
Sajnos ez végig tekerve frissítőautó nélkül képtelenség lenne. Ha adogatnának kaját meg innivalót akkor talán megoldható.
Így viszont még cipelhettem a fullra megpakolt hátizsákom is a 330km-en. Alig izzadt a hátam. :DDD
Konkrétan annyira tele volt tömve hogy már nem fért volna bele semmi. Reggel fél 6-kor indultam otthonról rövid mezben és nadrágban, majdnem lefagytam még a bringáról de nem akartam fölösleges ruházatot vinni így bevállaltam hogy reggel még fázni fogok. :)

Més que un club!

(#46015) concret_hp


concret_hp
addikt

az első keréken mi tud elromlani amitől nehezebben forog a kerék? (fékhez nem ér hozzá :DDD)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46016) rétisün válasza Napfénysüti (#46011) üzenetére


rétisün
veterán

készültek képek, mi 3-an voltunk, belaazallat és egy munkatársnője, aki trekkinggel nyomta le a 7 körét, nem is rossz tempóban :C talán majd Béla linkel képet....

mi két körönként megálltunk némi rántott husis támogatásért, szóval a kalóriapótlással abszolút nem volt gond :DDD menet közben 3 müzliszeletet ettem meg, inni csak sima (kékkuti :D ) vizet ittam, a 3-4. körtől már körönként töltöttem utána a kulacsot, még szerencse, hogy sűrűn volt rá lehetőség.

autósok egész jól tolerálták, ha tábla ellenére az úton mentem, persze egy paraszt azért volt, aki rám húzta a kormányt :((( szerencsére nem lett gond, technikai problémánk sem volt (mondjuk jól fel is szerelkeztünk mindenféle szerszámmal, ha már az autót depónak használhattuk)

talán meglett volna a 10 kör is, persze akkor még a 26.8-as átlag is csökkent volna, de ez most így sikerült. ahhoz képest, hogy idén alig mentem 100 km felett, tavaly is csak 130 km volt a leghosszabb túrám, azt hiszem egész jól bírtam :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46017) TESCO-Zsömle válasza concret_hp (#46015) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csapágy?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46018) #48525824


#48525824
törölt tag

nem gondoltam volna, hogy ha lemegy 2,5 kg a bringáról, meg a lopro kikényszeríti a nagyon előredőlős pozíciót, akkor ennyire gyorsabban fel lehet tornázni és tartani a 40 körüli/feletti sebességet. Na meg a hiten után a crmo érezhetően jobban elnyeli az úthibákat és még nem is karbonvilla van bent.

(#46019) Napfénysüti válasza rétisün (#46016) üzenetére

Gratula nektek is, remélem feldobja a képeket. :R

A BMW találkozótól tartottunk a végén már azért is hajtottunk hogy elkerüljük őket de az utolsó körben Pákozdnál jöttek szerencsére csak szemből.

Ami gond volt az hogy ahol bringaúton kellett menni ott rengeteget kellett kerülgetni a túristákat. De megoldottuk szerencsére. Meg a végén vicces volt hogy Velencén rendesen az autósok fogtak vissza a tötymörgésükkel. :D

Més que un club!

(#46020) belaazallat válasza rétisün (#46016) üzenetére


belaazallat
addikt

A dreamteam:

A hölgyet 1,5 körön keresztül kergettük mire utolértük. 10 perc előnyt kapott, de egy kicsit alábecsültük. De a 3. körben 30-as tempóval már csak fél kör kellett. :)

Ahhoz képest hogy nem vagy formában, második és harmadik körben laza 30-35 közötti tempó! Lassú volt Neked a 28 ezért előre mentél tempót diktálni! Sikerült másodjára is bedőlnöm a szövegednek!

Szerk:

(#46019) Napfénysüti
Sün elkezdet két bringást követni, ők biztos tudják az utat címszóval, bevittek miket a BMW tali helyére! :D

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#46021) Because válasza belaazallat (#46020) üzenetére


Because
őstag

hát srácok ez a forma elég ramaty :D de gondolom ötszörös a fizetésetek, annyiért én is beáldoznám :K

[ Szerkesztve ]

(#46022) Napfénysüti válasza belaazallat (#46020) üzenetére

Jól nyomtátok, gratula nektek! :R

Országútival amúgy nem lehet lassan menni. Déli parton mi is elég durván nyomtuk rengeteget előztünk.
Volt egy kis boly akik mind könyöklővel mentek elöl valami szuper Cervéloval ment a srác. Gondoltuk majd szépen kicsit beállunk mögéjük de az is lehet hogy nem is fogjuk bírni a tempójukat ránézésre úgy tűnt nyomják neki (épp frissítettünk mikor elhúztak). Na ebből az lett hogy fél percre beálltunk a sor végére aztán inkább kielőztünk mert nem volt meg a tempó amit a nálunk elöl haladó barátom szeretett volna. :DDD
Érdekes élmény volt így menni. Egyszer én is vezettem úgy hogy beálltak mögénk és kb 10-en mehettünk. Pont a pákozdi és azutáni dombos részt kaptam, nyomtam neki rendesen igaz baromira fáradtam. De feldobott hogy egy sort vezetek és előztünk rendesen. Kicsit elkapott ott a hév mondták is a többiek hogy nem kell ilyen tempóban menni a domboknál. :)

Azért egy full karbon gépet kipróbáltam volna az mennyivel komfortosabb mert az alu bringám szétrázott. :)

Més que un club!

(#46023) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

van valakinek elfekvőben U-lakatja?
főleg kryptonite keeper érdekelne, az olcsóbbak nem igazán

priviben jobban elértek

köszi

(#46024) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Rendel valaki rosebikesról napokban? Felezhetnénk száll. költséget..nekem csak egy kazetta kell.

YNWA

(#46025) Normi™ válasza BoC1ka (#46024) üzenetére


Normi™
őstag

Én pénteken rendeltem,jókor szólsz :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46026) BoC1ka válasza Normi™ (#46025) üzenetére


BoC1ka
senior tag

pénteken még nem tudtam hogy kelleni fog az alkatrész :)

YNWA

(#46027) Normi™ válasza BoC1ka (#46026) üzenetére


Normi™
őstag

Nyilván,csak hülyülök. :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46028) entropy


entropy
tag

Jobbfajta hajtóművet keresek és utánaolvasgattam az SLX hajtóműnek és elég jókat írtak róla...
A problémám viszont az, hogy ezek 3x10 sebességesek az én bringám meg 3x9. A kérdésem az, hogy lehet ezt modifikálni a lánctányérok cseréjével? Totál nem értek hozzá, viszont a sebességszámokat gondolom a lánctányérok befolyásolják... Vagy tévedek?
Megéri egyáltalán váltani Shimano FC-M391 Acera-ról ilyenre? Komolyan érezhető a különbség? Nincs tapasztalatom vele, ezért gondoltam rátok hagyatkozok.

(#46029) Hasaggymeg válasza entropy (#46028) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nahát nekem majdnem (Alivio oktalinkes) ilyen váltás történt,igaz bringaváltással együtt. :DDD A mostani láncvonalad kell megmaradjon az a lényeg,a hajtómű ugyanúgy jó a kilencesre mint a tízesre. Amúgy nagyon nagy különbséget nem fogsz érezni,hacsak a különböző fogkiosztásban nem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46030) TaaT válasza entropy (#46028) üzenetére


TaaT
veterán

Én octalink-es aliviórol váltottam Shimano FC-M552-re. Az alivio elment 7-ért a Deore jött 13-ért, szerintem megérte váltani. A négyszöges acera és az üreges HT II SLX között még nagyobb a "szakadék" szerintem. :)

Amúgy 9-es lánccal használom a 10-es lánctányéros Deore-t, semmi negatív tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#46031) entropy válasza Hasaggymeg (#46029) üzenetére


entropy
tag

És honnan tudom, hogy milyen a láncvonalam? :D BTW. mennyibe kerül szervizben átszereltetni?

(#46032) Runner_fxr válasza entropy (#46028) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem nem lesz vele gond, visszafele kompatibilisek szoktak lenni. Ha mondjuk egy 9 sebességes hajtóművet tennél a 10-es rendszerbe, na az már biztos nem lenne jó.
Súlyban mindenképpen nyersz valamennyit, jobb lesz a hajtáshatékonyság.

(#46033) entropy válasza Runner_fxr (#46032) üzenetére


entropy
tag

Az első váltót is cserélni kell ilyenkor vagy az kompatibilis? Alivio első váltóm van. Tervezem amúgy is, hogy leváltom SLX-re, de lehet nem egyből váltanám, ha nem muszáj.

(#46034) TaaT válasza Runner_fxr (#46032) üzenetére


TaaT
veterán

Én mondjuk a merevség hiánya miatt cseréltem le az aliviot, gurultam az aszfalton kicsit megmozgattam a telókat és éreztem hogy balanszos lett a pedál. Persze nem vagyok könnyűsúlyú de azért ennél egy kicsit többet vártam tőle.

Give them hell Ukraine!

(#46035) belaazallat válasza Napfénysüti (#46022) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi!

" mert az alu bringám szétrázott. :)"
Aluval mentem én is, én idén váltottam trekking, 35-ös gumikról, merev vázas fitnes bicajra, 25 széles gumikra 7 bár, teleszkóp nélkül. Megszokás kérdése! Már egyáltalán nem vészes a rázása, de az elején!

Amikor a hölgyet kergettük 3. körben, mögénk is beálltak, majd mikor lelassítottunk, mert beértük, akkor a mögöttünk tekerő két gyerek egy egy Köszi! Helló! -val távozott! Meg is lepődtem. Agárdtól az M7 felüljáróig vontattuk őket. Mondjuk mögöttem könnyen és jól lehet szélárnyékban bringázni. :)

Szerk:
Because (#46021

Nem szeretném félreérteni, amit írsz, ezért ezt egy kicsit fejtsd ki bővebben! :)

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#46037) Hasaggymeg válasza entropy (#46031) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link]

(#46034) TaaT ...mondjuk én négyszög-octalink-integrált sort jártam be,így bár merevségben,erőátvitelben kétségkívűl volt,nem éreztem közöttük akkora különbséget.Átlag felhasználó (értsd 0,5e-2e km/év) nem fogja érezni. (entropy...nem bántásnak szántam,nem tudom mennyit tekersz évente :R )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46038) spanglee001 válasza Runner_fxr (#46002) üzenetére


spanglee001
addikt

:R esetleg olyat lehet csinálni, hogy erre veszek alkatrészeket lassacskán, aztán később egy jó vázat és átpakolok mindent? Akkor vga-ra is futná :B
kezdeném egy tektro 300 tárcsafékkel, aztán valami normális elsőteló, majd váltók, aztán hajtókar, és legvégül váz ez így működne?

szerk MMA87 Egy hajléktalannak a szar lakás menyország :DDD , de miért jönnék ki drágábban ugyanúgy megveszek mindent ugyanannyiért, ezt a 20ast bukom be amibe került a tragacs amit ugye még használok is addig amíg összejön egy normális vázra, amint látom az a legdrágább alkatrész. az a gond augusztusban kb 350k kellene a pc re, és sajna nem nyertem a lottón

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#46039) _NCT válasza spanglee001 (#46038) üzenetére


_NCT
őstag

Bocs, én csak read-only vagyok itt és nem valami nagy bringás de: Ennek mi értelme? Veszel egy fos lepukkant házat, bele lapostv, pc, tablet, notebook, majd konyhabútor, szekrények, de közben ázik a fürdőszoba, fűtés nincs. Tehát veszel egy lakást 8m-ért,ráköltesz 15-öt és a végén örülsz hogy van egy fosból tákolt sz@rod? :D

Szerintem egyszerűbb lesz gyűjteni és megvenni a normális bicót kerékpárboltból, és örömmel használod, nem pedig végig szopatod magad.

[ Szerkesztve ]

(#46040) entropy válasza Hasaggymeg (#46037) üzenetére


entropy
tag

Ja, nem, dehogy veszem bántásnak :) Nem tudom még melyik kategóriába fogok tartozni, talán kicsit több mint 2000 km össze fog jönni.
Köszi a linket.
Én a jobb tekerés érzés miatt cserélném le, meg a finomabb váltás miatt, de ha azt mondjátok nem éri meg annyira, akkor nem erőltetem :) Nincs tapasztalatom és spórolni szeretek szóval a Ti véleményetekre hagyatkozom :)

[ Szerkesztve ]

(#46041) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Segítenétek pár jó tanáccsal postázva bringa eladást illetően? Lenne vevő a gépemre, de postán keresztül szeretné megkapni. Akár PM-ben, akár itt, mások okulására is.
Először is az árat hogy szokás ilyenkor rendezni? Gondolom előre nem fog utalni ismeretlennek, utánvét az tutibiztos? Futár vagy sima posta is elviszi? Becsomagolni, szétszedni, fóliázni, hogy?

(#46042) goldnarmz válasza spanglee001 (#46038) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Bocs, hogy belevau, de:
Ez most kábé olyan, mintha egy kezdő kocka haverod odamenne hozzád, hogy van egy nagyszerű pécéje, amit nemrég vett, és tudja, hogy szar, de olcsó volt, és ő mindenképpen gamer gépet szeretne belőle varázsolni. Te megnézed, elszörnyedsz a nyeklő-nyakló házon, a kodegány tápon, és a socket 478-as alaplapon, DDR 1 ramokon, majd közlöd vele, hogy kuka!
Ő azonban mégis megkérne téged, hogy varázsolj belőle egy dualvga-s masinát. No, te mit modnanál neki? Megéri ilyenre idő / pénzt (!) szánni? :U

(#46043) D.Orion válasza ígyvanferi (#46041) üzenetére


D.Orion
veterán

Szétszedve kartondobozban! Összeszerelt állapotban se a postára se semmilyen csomagküldő vállalatra nem lehet rábízni! 1 2

[ Szerkesztve ]

(#46044) TaaT válasza ígyvanferi (#46041) üzenetére


TaaT
veterán

Menj el egy bringaboltba, ha szerencséd van tudnak adni olyan dobozt amibe félig szétszedve bele tudod rakni a bicót. :)

Give them hell Ukraine!

(#46045) TaaT válasza Hasaggymeg (#46037) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy nálam nem is a közép csatlakozással volt a baj szerintem, mert biztos létezik merevebb octalink kar. Az octalink előtt nekem is négyszög volt. :) (ja nem, ISIS)

De nem bántam meg az integrált Deore-t.

Give them hell Ukraine!

(#46046) ivana válasza D.Orion (#46043) üzenetére


ivana
Ármester

Csomagküldőre semmit nem bízok én a jó öreg postát szeretem :D Oda be lehet menni, ha épp nem voltam otthon. Nekem jött már bringám postán. Csomagként megy, törékenyként kell feladni. Pedálokat le kell szerelni. Én előre utaltam a pénzt, mondjuk az facebookos csoport volt, a fickó rendes profiljával üzletelt.

(#46047) Solad válasza spanglee001 (#46038) üzenetére


Solad
őstag

Nem lehet kompatibilitási gondok miatt, ráadásul a z épített bringa mindig jelentősen drágább mint amit egyben veszel.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#46048) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#45999) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Így van, volt egy kis zavar a fejemben, de köszi a felvilágosítást! :R Mindenképp a Matic-nál maradok! :) Ezt tökéletesen leírtad helyettem is--> "egy zúzós de még tekerhető bringát szeretnél építeni" :K Csak egy konkrét villát nehéz lelni, ami megfelelő nyakkal rendelkezik a fejcsőhöz, azaz 1 1/8-ados.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#46049) Hasaggymeg válasza spanglee001 (#46038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Add fel barátom,itt nem nagyon lesz olyan fórumtárs aki nyugodt szívvel kedvedre valót mondana.Aki egy picit is foglakozott ezzel,tudja,hogy az a bringa egy zsákutca,csak pénznyelő lesz.Visszakerestem első hozzászólásid a témában,hogy újra szemügyre vegyem a gépet és ne beszéljek hülyeséget,de így is azt mondom 2 lehetőséged van.Vagy hajtod így egyetlen vas ráköltése nélkül amíg lesz pénzed másra,vagy elajándékozod egy gyereknek,első bringának a rokonságban és örömöt szerzel neki ideig óráig,majd gyűjtesz egy belépő szintűre. (Mind2 esetben csak szépen aszfalton hajtani,30 alatt,minden vadulás nélkül mert kinézete ellenére nem keménykedésre való!)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#46050) Runner_fxr válasza entropy (#46033) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem működni fog az alivio első váltóval, de valószínű egy slx-el jobb, precízebb lenne a váltás minősége, pontosabban be lehet állítani.

TaaT: Átlag felhasználásra jó az alivio, de sokat nem érdemes várni tőle, egy slx sokkal jobb, ez tény.

(#46038) spanglee001: Az a gond, hogy elképzelhető a vázad nem lesz kompatibilis egy normálisabb villával, egyéb alkatrészekkel. Ne ragaszkodj ahhoz az utánzathoz, pláne ha komolyabb összegeket szánnál bicóra, feketén-fehéren el lett mondva, hogy arra egy fillért sem érdemes költeni. :) Rakd fel az apróra, mondjuk az olx-re, ott tele van nem hozzáértővel, talán egy 20-at ad érte más, te meg megszabadultál attól a borzalomtól és tiszta lappal indulhatsz. :)

(#46048) Rottweiler89: Szerintem lehet azért még találni bele való villát. Rock Shox revelation 150mm-es tökéletes lenne. Könnyű, levegős rendszerű. Biztos akad 1/18-ad nyakkal. Illetve Fox 36 float-ból is találsz még szerintem vékonyabb nyakkal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.