Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161001) Azteeek


Azteeek
tag

A lényegesebb kérdésemre miszerint a crosstrekking vékonyabb kerekei mennyire állják meg a helyüket a kavicsos, homokos úton valaki osztana meg tapasztalatot?

(#161002) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Outira keresek sisakot 30-40K között!
Tud valaki valami ajánlani?
Rudi Project Volantisról valakinek tapasztalat?

(#161003) RetepNyaraB válasza Azteeek (#161001) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mennyire vékony kerék? A 700-35 pl vékony. Nekem olyan van. Igazából azt hiszem mindegy milyen mintával is vékony. A 40 már tuti jó, mert az asszony 42-ese traktor kategória egy trekkingre (nekem).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#161004) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

barátnőmmel mennénk tekerni mert itt a jó idő meg minden. :DDD Nekem van egy pár éves bicajom, de sose használtam túlzottan, ebből két dolog ered: hülye vagyok a bicajok lelkivilágához és nem is vennék magamnak most újat mert alig használtam a régit.
neki viszont nincs, így vennénk, de kérdések tömege; milyen márka, mekkora, a színekre most nem térek ki. ;)
Szóval a keret cirka 80k, ezt már jó lenne nem túllépni, így is lentebbről kezdtük egy Decathlonos bicajjal, de ők meg zárva vannak (online a kinézett bicajok nem elérhetőek).

Szóval mit vennétek ha:

- keret 80k
- magasság 163cm
- lánynak
- heti pár alkalom, versenyen senki nem indul csak tekernénk.
- terep és aszfalt egyaránt, előbbinél földutas sztorit kell elképzelni max.
- új kellene (tudom használtban lehetne jobbat kifogni azonos árért de lány. Újat szeretne). :D

Na és persze hol vennétek mert ebben sincs gyakorlat.
:R

https://geekpulse.hu

(#161005) ivana válasza Azteeek (#161001) üzenetére


ivana
Ármester

Semennyire. Homokra kavicsra legalább 2.0" kell.

(#161006) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Barátnőmmel szeretnénk vásárolni trekking biciklit vásárolni, max kb 40 ezer forint környékén, ha ilyen lehetséges.

Barátnőm
- ajánlott vázmérete 45 cm (18")
- ajánlott hajtókar mérete: 170 mm

Én
- ajánlott vázméretem 52 cm (20.5")
- ajánlott hajtókar méretem: 170/172.5 mm

Ami szempont lenne, az az első villa teleszkóp, valamint, hogy könnyű legyen. Használt is szóba jöhet.

Tundátok ajánlatot adni ezekkel a feltételekkel?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#161007) Azteeek válasza ivana (#161005) üzenetére


Azteeek
tag

Köszönöm
Én is erre gyanakodtam , mivel még nem volt mtb-n kívül más biciklim gondoltam megkérdezem azoktól akiknek valós tapasztalata van a típussal mielőtt a "hivatalos" leírások alapján hibásan döntök. Itt a környékünkön sok a kavicsos töltés a folyók mellett és főként ezeken szeretnénk használni.

(#161008) ivana válasza Azteeek (#161007) üzenetére


ivana
Ármester

Montival sem kellemes homokon/kavicson menni, de trekkingel sokkal rosszabb.

(#161009) ZolkoW válasza Azteeek (#161001) üzenetére


ZolkoW
őstag

nehéz rá válaszolni, ha száguldozni szeretnél, kevés lehet, ha túrázni, akkor simán jó, szóval a bringástól is függ, az elvárásoktól is, a konkrét úttól is :)
Ma csupa erdei úton mentem a 42-es aprómintással, és frankó volt, meg volt vagy 25-30km aszfalt is.
Egyik nap feleségemmel tekertünk, jó sok km-t konkrétan friss sóderban, arról nem fotóztam :)
Féltem tőle, de végülis nem volt akkora vész.
Ráadásul jó esélykiegyenlítésre ;) Míg párom az életéért küzd a montijával, addig én is megtalálom a kihívást a vékonygumissal.




[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#161010) Azteeek válasza ZolkoW (#161009) üzenetére


Azteeek
tag

Éppen ilyesmi utakra gondoltam és ilyen töltések vesznek minket körbe ahol lehet pár km-es köröket tenni .
Eddig ez volt a elsődleges kiszemeltem: https://www.kerekparcity.hu/KPC-Roadster-3-0-Man-CRS-kerekpar-21
Érdemesebb lenne inkább egy mtb vagy jó lehet esetleg " bütykösebbre " cserélt gumikkal?

(#161011) woodworm válasza Azteeek (#161007) üzenetére


woodworm
veterán

Nekem szerencsére elfért a vázban az 50-622. Szoktam tekerni poros földúton, töltésen, ott nincs vele problémám. A gyári trekking gumival összevetve aszfalton sem érzem nehézkesebbnek.

(#161010) Azteeek
Akár itt is lehetett volna fényképezni.

[ Szerkesztve ]

(#161012) Azteeek válasza woodworm (#161011) üzenetére


Azteeek
tag

GYMS megye.
lehet egy nagyon amatör kérdést teszek fel, de a szélesebb gumit rálehet tenni a gyári felnire?

(#161013) woodworm válasza Azteeek (#161012) üzenetére


woodworm
veterán

Békés, itt is rengeteg a folyó töltés.
Függ a váztól, hogy elfér-e és a felni szélességétől, hogy mi a max. az ajánlott gumiméret. Én kockáztattam, mert 18-as felnim van. Úgy voltam, hogy max. lecserélem a kerekeket is, végül maradtak. Lehet, hogy alacsonyabb nyomáson hajlamosabbak lennének lefordulni, de én nem használom 3bar alatt.

(#161014) Maximum1


Maximum1
őstag

Fosóhomok, itt mindegy milyen a gumi :DDD

Mai kép, volt vagy 40-50km es szél, mindenhova jutott a homokból....

[ Szerkesztve ]

(#161015) Ironizer válasza ZolkoW (#161009) üzenetére


Ironizer
tag

Második kép az melyik ösvény?

(#161016) Massmurderer válasza Azteeek (#161012) üzenetére


Massmurderer
őstag

Csak nem Györi vagy???Ismerös a terep :D

(#161017) Massmurderer válasza Maximum1 (#161014) üzenetére


Massmurderer
őstag

ÁÁÁÁÁ..azok a nyomok :D Mint a tevenyom a sivatagba :D :DD :DDD

(#161018) Massmurderer válasza Azteeek (#161010) üzenetére


Massmurderer
őstag

Akkor ez tudod hogy hol van :DDD

(#161019) Azteeek válasza Massmurderer (#161018) üzenetére


Azteeek
tag

Győrhöz pár km-re. Persze, hogy tudom igaz még csak autóval voltam ezen a hídon :)

(#161020) 6030D válasza Maximum1 (#161014) üzenetére


6030D
Ármester

Ez de jó! Ezhol van?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#161021) RetepNyaraB válasza Azteeek (#161010) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ilyenekre bármilyen trekking jó. Ez sima töltésnek néz ki, sehol a sóder. Ha kavicsos az út, az nem gond. A gyári felnire teszel szélesebb külsőt. Épp mostanság érdeklődtem ilyen témában. A választott bicón van spórolósság (műanyag pedál, mechanikus tárcsafék) és kellemesség (lockout teló, használható váltás, Mitas gumik) is. Neked kell eldönteni.

(#161011) woodworm 18-as felnire 50-es gumi :Y :Y NAGYON durván hangzik, érdekel. Mutassá képet közelről és távolról is!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#161022) Massmurderer válasza Azteeek (#161019) üzenetére


Massmurderer
őstag

Érdemes arra tekerni pedig :)

(#161023) parandroid válasza geckowize (#161006) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Általában véve nem szeretem az elitizmust, de az a 40k, amit erre szánsz, az kb egy normális teleszkóp ára. Ahogy nézegettem az utóbbi időben a használt bicikliket, ennyiért gyakorlatilag csak lepukkant romok vannak. Ha teleszkópos, az pl biztosan kuka, ha meg az is szempont, hogy könnyű is legyen, akkor minimum dupláznod kell az összeget. Biciklinként. Ha újat szeretnél, akkor inkább háromszorozni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#161024) Runner_fxr válasza Massmurderer (#160993) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mi párszor elfogadtuk a szép kártya szabadidő zsebet termékre, kerékpár, kiegészítő stb. Aztán egyszer csak jött egy ellenőr, vett próbaképp egy belsőt szépkártyával, majd kicsapta az igazolványát és számonkérte a boltot, hogy ezt meg hogy? Mivel csak szolgáltatásra fogadhatod el, de termékre nem! Pl kerékpár/sí kölcsönzés mehet róla, de termék nem! Kaptunk 50 ezer büntit és közölték, hogy a következő alkalommal 1 millió lesz a büntetés! Szóval nem törvényes ha egy bolt elfogad szép kártyát kerékpár vásárlásra, ha megteszi, azt csak azért teszi, mert még nem bukott le vele, bár ez a felhasználó szempontjából tulajdonképpen mindegy. A bolt üti meg a bokáját, de azért jó ha tudtok róla, hogy ha valaki nem fogadja el, az nem azért van mert mondjuk "köcsög", csak nem akar beleszaladni egy milliós büntibe.

[ Szerkesztve ]

(#161025) Massmurderer válasza Runner_fxr (#161024) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nem értem akkor amúgy.Keresöbe miért jelzi akkor ki az üzleteket???Györbe pl. ott a Blaskovics.Kerek-perec ki van irva hogy szép kártyát elfogadnak.

(#161026) Runner_fxr válasza Massmurderer (#161025) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mert elfogadhatsz, de csak szolgáltatásra! Például kölcsönzésre! Ezért nem törvénytelen kiírni azt, hogy elfogadsz szép kártyát, de ha azt húzod le egy bringa vásárlásnál, na az már nem törvényes. Nálunk is ki volt írva, hogy elfogadjuk, de csak kölcsönzésre!

[ Szerkesztve ]

(#161027) Massmurderer válasza Runner_fxr (#161026) üzenetére


Massmurderer
őstag

Pff.... :W

(#161028) Maximum1 válasza 6030D (#161020) üzenetére


Maximum1
őstag

Fóti homokbánya.

(#161029) INTELligent válasza Azteeek (#161010) üzenetére


INTELligent
senior tag

Győr felé milyen minőségi töltések vannak :Y , én Ásványrárótól Dunakilitiig jártam végig az árteret valamennyire, hol töltésen, hol a Duna mellett, de ott sokkal több a kavics. Nem mondom, hogy van kondim, de volt olyan, amikor akkora kavicsokkal volt borítva a töltés (talán Dunaremete magasságában), hogy hiába a légrugós teló meg a 2.25-ös gumi, szépen szétrázta a kezemet. :DDD És itt most nem kavicságyról beszélek, hanem a kemény földön szétszórt darabokról.

Más: na ma végre én is kiszabadultam egy rövid körre. A Convoy M1-et most megtúráztattam szürkülettől az erdőben. Majdnem még jobb is volt, mert a vetített árnéykok miatt lehetett látni a gyökereket, meg a gödröket. Viszont jó, hogy rendeltem tartókonzolt a sisakra, mert amikor a kormányt rángatom, akkor nem mindig előre vetüla fény és az izgi tud lenni :D.

(#160980) Hasaggymeg: Nem is tudtam, hogy cx-szel is nyomatod. Szépek nagyon, jó ízlésed van :K .

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#161030) Massmurderer válasza INTELligent (#161029) üzenetére


Massmurderer
őstag

161018hszt nézd meg.Kb.olyan van mindenfelé.De van durva földes út is

(#161031) Hasaggymeg válasza 6030D (#160982) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez itt van Dunakeszin.:DDD

Rétisün...én nem vagyok papucs,még azért is az egész család bringáját én csutakolom! :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#161032) INTELligent válasza Massmurderer (#161030) üzenetére


INTELligent
senior tag

Elhiszem én. De nem túl messze Győrtől nem ennyire sima a töltés - legalábbis van olyan szakasz, ahol jelentősen durvább. Legalábbis 1,5 hónapja még olyan volt.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#161033) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Viszont a lovasokra nagyon berágtam mostanába.Pár hozzászólással ezelötti hidas kép.Kerékpárúton apuci meg a kicsi lánya lóval közlekedik.Nem vicc.Azon a részen tiszta lócitrom a kerékpárút.De volt olyan hogy mentem haza melóból lovaskocsi ott zörgött a kerékpárúton,ki kellet mennem a föútra,beelöztem,árkon át a kerékpárútra mentem.Robógosok is 60-70el zörögnek el.

(#161034) Massmurderer válasza INTELligent (#161032) üzenetére


Massmurderer
őstag

Irtam,van durvább földút is :D De az a murvás se ép sima,nehogy azt hidd.

(#161035) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#160987) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lányomét (a városiasított Gepida) én is tegnap olajoztam,és nemcsak sz@rul van kitalálva vezetése, majdnem végig házban,vázban,hanem még rosszul is fűzték akik összerakták anno...én meg így 5 év után rá is jöttem. :DDD ...mind1,addig "itattam" felül,míg alul megjelent az olaj,aztán elbíbelődtem az SLX váltókar kijelzőjével,mely mutatója a középső tányéron nem pont középen állt meg. :U Igazi Japán megoldás az is,egy hajszálnyi rugó erejétől függ oda húzza-e ahova kell mikor visszaejted a nagyról a középsőre. :(...lányomat meg nem sikerült meggyőzni,hogy fölösleges. :O

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#161036) INTELligent válasza Massmurderer (#161034) üzenetére


INTELligent
senior tag

:D

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#161037) Hasaggymeg válasza BobChemistry (#161000) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát elég nagy a különbség köztük...egy 17"-os huszonhatos és egy 21"-os huszonkilences.Mindegy melyik eladó? :DDD (Amúgy egyik sem,mert a kicsi ér vagy 120-130at,de 200 sem adnám,a nagy meg 150-180at de 250-ért sem válnék meg tőle :) )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#161038) 6030D válasza Hasaggymeg (#161037) üzenetére


6030D
Ármester

100-120-at a Gepida???Látod, mondtam, hogy az ember felértékeli a saját cuccait. ;] :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#161039) BobChemistry válasza Hasaggymeg (#161037) üzenetére


BobChemistry
őstag

Igen, már látom a különbséget :-) A CUBE bejön.

Épp vacillálok, hogy mit (használt/új) vegyek és hol.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#161040) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#161009) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A zasszonyok nagyon tudnak szenvedni egy teljesen átlagos könnyű terepen is,minden percben életveszélyben lenni az egyenes döngölt földúton. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#161041) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Elkészült ma a vas. Holnap viszem, adok neki egy kicsit! :K
Kerékagyak vannak még vissza, meg a forgáspontok. A hátsó traktus sajnos kicsit kotyog, az szerviz lesz majd. Ha vége a karanténnak...
Új váltó bovdent kapott (nyilván, vázcserénél), hát öröm vele váltani! Vajsimán és könnyedén jár megint.

Egy dolog zavar csupán, ami kérdőjeles.
A hátsó váltó felrakásakor van a váltópapucson egy kis fog, amire egy állítócsavar jön a váltó felől. Ezzel lehetne beállítani a váltó függőleges távolságát a lánckerék sortól. A gondom az, h tökig becsavarva is túl közel van. A legnagyobb lánckeréknél szinte összeérnek a kerekek a felső váltókerékkel. Tökig betekerve is épp csak simán jár a lánc, kicsit fellazítva már döcögős. Bocs a pongyola megnevezésekért, már elfelejtettem a zsargont.
Szóval ezzel mit lehet kezdeni?

(#161042) f4lcon válasza Teasüti (#161041) üzenetére


f4lcon
őstag

lehet vele mit kezdeni igen, megfelelő lánckeréksort használni :)
a jelenség annak köszönhető, hogy az adott hátsóváltó nem képes gyárilag ekkora sort kezelni.
vagy sürgősen váltófület kell cserélned. de inkább az első

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#161043) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#161028) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg kell nézzelek magamnak,mert én is járok arra...vagyis újabban szembe,a Somlyóra. :) Olyan homokban már a villanyfatbike sem menne el. :(

INTELigent...az a Céiksz zasszonyé te! :DDD

6030D...Ármesterek véleménye nem ér! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#161044) Teasüti válasza f4lcon (#161042) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az jó, mert ez egy gyárilag összeillő Shimano szett. :DDD
Az előző vázon nem volt ilyen probléma. Ott mintha kicsit kijjebb lenne a váltófülön ez a bütyök.
Váltófület honnan lehet keríteni? Amennyire én láttam eddig ezek váztartozékok és többnyire egyediek.

[ Szerkesztve ]

(#161045) parkr válasza Teasüti (#161044) üzenetére


parkr
őstag

valami gyári szám biztos van rá írva, arra rákeresel és esélyes hogy találsz

(#161046) Massmurderer válasza Teasüti (#161041) üzenetére


Massmurderer
őstag

Mint irták a váltó-fogaskoszorú nem szereti egymást :) Milyen váltó van amúgy rajta???Legtöbb shimanonal van 1 csavar rajta amivel lehet állitani a kanalat elöre-hátra.

[ Szerkesztve ]

(#161047) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Outi bringára keresek km órát!
Ezekkel szemezgetek van valakinek ezekkel tapasztalat?
VDO M7
VDO M6.1
VDO M5
Bryton Rider 450E
Bryton Rider 530E
Bryton Rider 410E

Esetleg más is szóba jöhet, ami fontos hogy erős napfényben is jól olvasható legyen.

(#161048) jjeahh válasza Intruder A 6 (#161047) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én valamelyik Brytont venném igénytől függően. Esetleg ha nincs semmi extra igényed, nézz rá a Rider 10-re is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#161049) Begbiebike válasza Teasüti (#161041) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Nem túl hosszú a lánc?

(#161050) Teasüti válasza Begbiebike (#161049) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem hinném. Nem tudom pontosan mekkora kell, de a láncvilla cirka 1"-el hosszabb is ezen, mint az xc vázon. Találtam gyári váltófület, ugyanott van rajta a bütyök. Semmire nem mennék egy cserével.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.