Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) eszgé100 válasza eszgé100 (#2569) üzenetére


eszgé100
őstag

pár napja írtam, hogy van egy kis bajom a teleszkópommal.
ma hoztam el a szervizből, a fékeket nagyon pöpecül megcsinálták, remekül fognak, de a teleszkóp még mindig puha, és hiába tekergetem + vagy - állásba, akár koppanásig, nem érzem, hogy lenne valami hatása. még sosem volt állítható teleszkópom, ezért nem tudom, hogy mekkora keménységet lehet ilyenkor kihozni. vagy ezek a gombok csak dísznek vannak?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2852) Vasinger! válasza Zebu (#2849) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ne tudd meg mennyi barom van az utakon ilyen időben...

Ludsimon csatornáján van 1000 videó, hogy milyen veszélyesek tudnak lenni az autósok, nem kell bemutatni senkinek sem szerintem

(#2853) Tomi_Sci válasza eszgé100 (#2851) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Sontour XCM :D Azon csak dísznek van.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2854) ludsimon válasza Vasinger! (#2842) üzenetére


ludsimon
veterán

Szia! Legális a 2-es? Akkor kihasználom, rohadjak meg. :D

undefined

(#2855) eszgé100 válasza Tomi_Sci (#2853) üzenetére


eszgé100
őstag

volt egy ilyen sejtésem nekem is ;]
legalább nem kell vele foglalkoznom, pár nap és megszokom, ha meg nem, akkor nézek egy újat helyette

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2856) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Meg szeretném mérni a láncom nyúlását. Vonalzóval milyen módon mérhetem meg a legegyszerűbben és pontosan? Illetve mikor kell cserélni?

(#2857) venember83 válasza kw3v865 (#2856) üzenetére


venember83
nagyúr

Vonalzóval szerintem sehogy. Mivel effektíve minimálisan nyúlik, inkább csak kikopik a kenés a csapoknál, ezért esik bele a láncnyúlásmérő foga, amikor már elhasználódott a lánc, illetve oldalirányban is elkezd lötyögni, azért vált lényegesen rosszabbul kopott lánccal a váltó.

(#2858) feka007


feka007
nagyúr

El akarok menni tekerni kicsit estefelé, erre az egész országba csak itt kezd el esni, ehh.. De akkor legalább úgy esne, hogy érjen is vmit, de nem, csak szemereg. Mondjuk kinézve az ablakon, még jöhet egy kis refresh így estére. Persze biztos vannak itt, akiknek mind1 mert kabátban ülnek a légkondi mellett.. :DDD

(#2859) feka007 válasza Vasinger! (#2842) üzenetére


feka007
nagyúr

Nagymaros felé se ajánlott menni? Arra nincs semmiféle szennyvíztelep, meg magasabban is van, ahol meg alacsony, az ott van az út mellett, ott csak letakarítják.. Azért ez elég tré, hogy nem takarítják le Göd felé, most ha nem lesz akkoranagy eső 2 hónapig, akkor egész nyáron nem lehet menni a bringaúton arrafelé. Bár nem meglepő, mert évek óta az út széléről se takarítják már le a télről ottmaradt homokot

(#2860) Robo sapiens


Robo sapiens
tag

A kinézett bringának a hasznaltbiciklik.hu -n 83 cm az átlépési magassága. Nekem is pont annyi. Nem tudom, hogy látatlanban meg merjem-e venni.

Egyébként melyik budapesti piacokon vannak eladó használt biciklik? Arra gondoltam, hogy szombaton kimegyek, és ha van jó, akkor veszek ott. Itt a szép idő, sürgős lenne már, de félek kipróbálás nélkül vásárolni.

(#2861) Vasinger! válasza feka007 (#2859) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Írtam steamen, de amit ott nem írtam azt itt leírom:

Nem, nem takarítják le, mivel az önkormányzatnak nem ez a legnagyobb gondja, meg amúgy is. Majd vigalomra maximum július végére le lesz....

Ez van, majd az eső és biciklisek leszedik róla és kész...

Ja és maszekba se mehetsz oda, hogy figyu én letakarítom, mert még téged büntetnek meg.

(#2862) TripleB válasza fi:zi'k (#2801) üzenetére


TripleB
senior tag

Én speciel éjszakás vagyok a héten és nem tudok a gyárban válaszolni, ráadásul aludni is kell valamikor...
Azért köszi...

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#2863) zoli03 válasza venember83 (#2857) üzenetére


zoli03
őstag

Kikopik a kenés a csapoknál, és ezért esik bele a láncnyúlás mérő? Én úgy tudtam, hogy a görgők kopnak. Egyébként tolómérővel is meg lehet mérni tökéletesen.

(#2864) raczger


raczger
őstag

Üdvözletem mindenkinek Selva di val Gardena-ból, 11 fok van, be kellett fűteni, kellemes az idő, remélem jó otthon a kánikulában ;]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2865) fpeter07 válasza raczger (#2864) üzenetére


fpeter07
veterán

Képek alapján rossz sporteszközt vittetek magatokkal. (hegymászás) Nekem olyan időbe már befagyna a... rövid szerkóban.

(#2866) lsebestyen válasza raczger (#2864) üzenetére


lsebestyen
addikt

Menj a csudiba :D jó tekergőzést :))

(#2867) superecneB


superecneB
őstag

Igaz, hogy ha 2.0 DT küllőkhöz alu küllőanyát használok, azok gyakrabban lelazulnak?

(#2868) Solad


Solad
őstag

Úúú Dave nem aprózza el a karbonküllőkkel, bár nem tudom mennyire tartós :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#2869) Gyufaaa válasza raczger (#2864) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Jó tekerést! Sok szép képet dobhatnál majd fel. :)

(#2870) Xantomas válasza superecneB (#2867) üzenetére


Xantomas
őstag

ha meg vah huzva, akkor nem. Nem lelezul, hanem kepes kitepni az acel kullo, az alu hiplibol a menetet, plane, ha tul van huzva, es nem passzosan lett osszeillesztve. De nem tul gyakori.

Ezert is szokas ugy fuzni, hogy a niplik olajban allnak. Behajtaskor passzos lesz, szepen a helyere ul, a meghuzas is konnyu lesz, az olaj meg par het utan kiporog teljesen, csak annyi marad ami attol vedi, hogy ne rohadjon ossze a ket fem a kontaktpotencial miatt.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2871) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok nem rég vettem egy ilyen bringát, használtan, de az állapota makulátlan, még a gyári gumik vannak rajta. V-fékes, avid single digit 3, avid speed dial 5-ös fékkarral. Nem rossz, de tárcsafékhez vagyok szokva, gondolkozom rajta, hogy átépítem tárcsafékesre, de ehhez át kell fűzetni az első kereket is amiben egy pehelykönnyű 28 küllős specialized agy van, mavic 221-es felnivel.
Szerintetek érdemes? Jó nyilván ezt nekem kell tudnom, hogy kell e nagyobb fékerő, de fene tudja, nem is akarok nagyon sokat nehezíteni a bringán, jó súlyban van most. Valami nagyon könnyű tárcsafékes agy kéne és könnyű tárcsafék.

(#2872) BDave válasza raczger (#2864) üzenetére


BDave
őstag

Csodaszép! :R Már indulok is, várjatok meg!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#2873) Vasinger! válasza Runner_fxr (#2871) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha sokat jársz hegyen, akkor nagyon is kell a fékerő, ha lefelé jössz. Nekem már fogyott el 202-es tárcsa is, szóval ha gyorsan mész a hegyről lefele a V-fék elég kevés lehet. Most itt van megint a súlyprobléma...ha nem versenyzel és nem vagy profi, akkor ezen felesleges ennyit gondolkozni. Inkább nagyobb fékerő, mint az, hogy könnyű legyen.

[ Szerkesztve ]

(#2874) TripleB válasza Runner_fxr (#2871) üzenetére


TripleB
senior tag

Szerintem add el kompletten a kerekeket és fűzess 32-es furatú felniket cl-es tárcsás agyakkal.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#2875) hoffman_


hoffman_
nagyúr

decathlon mennyire érdemes ruhák terén? kesztyű kellene, lehet ott találni jót?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2876) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Tudtok valamilyen helyet, ahol patkózárhoz tartozó lemezelt kulcsról másolatot lehet még készíteni? :D
Pár helyen már kérdeztem, röhögni vagy értetlenkedni szoktak...

(#2877) venember83 válasza Vasinger! (#2873) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha elfogyott az ekkora méretű tárcsa, akkor egyszerűen túl sokat fékeztél, nem hardver hiba.

(#2878) Vasinger! válasza venember83 (#2877) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez teljesen helytálló.

(#2879) lsebestyen válasza hoffman_ (#2875) üzenetére


lsebestyen
addikt

van outis kesztyű olcsón, egészen tűrhető minőség...talán 1500 forint a btwin-es

(#2880) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Az ARÉNA előtt 10 percre leláncolva hagyni a bringát őrültség vagy elképzelhető,hogy meglesz,mire visszajövök? :)
U lakatból 5rugó körül nincs valami elfogadható?
MAcerás mindig láncot vinni :((

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#2881) Jorus válasza -HajTömeg- (#2880) üzenetére


Jorus
nagyúr

Semmilyen bringát nem bíznék semmilyen lakatra felügyelet nélkül, de ez saját, szélsőséges vélemény.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2882) hoffman_ válasza lsebestyen (#2879) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hosszú ujjas kéne, nyárra. köszi a tippet :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2883) -HajTömeg- válasza Jorus (#2881) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Legszívesebben én se, csak drága mindig odarendelni 2 járőrt :D

Alias: Júzer error

(#2884) syl5 válasza sssent (#2671) üzenetére


syl5
őstag

Félreértettél.
Amikor azt írtam, hogy az a jó ha nem érzed a lábad, akkor pont arra gondoltam, hogy ne durranjon be.
Szerintem, ha tekersz mint az őrült, bedurrantod akkor pont érzed nagyon a fájdalmat.
Más kérdés, hogy van olyan módszer is zsírégetésre (nem fogyásra, mert aki fogy az garantáltan csak izmot fog fogyni, ezáltal még rosszabb lesz a testösszetétele, mert kevesebb izom mellett lesz ugyanannyi zsír), amikor nagyon nagy intenzitási futamok követnek alacsonyabb intenzitási futamokat. HIIT (High Intensity Interval Training), de ez csak megfelelő állóképesség mellett ajánlott, azért nem is említettem.
Tökéletes, maradandó eredményt pedig sokféle stílus ötvözéséből lehet elérni. HIIT mellett ugyanúgy nyomni kell aerob és kardió edzéseket, mint erőnövelőket is.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#2885) pengemetal válasza -HajTömeg- (#2880) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Arénában van örzött bicikli tároló. Az oldalsó bejárat mellett, a Keleti felől!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#2886) superecneB válasza Xantomas (#2870) üzenetére


superecneB
őstag

Köszi szépen :R
Nem teljesen nyugtattál meg.
Az lenne a kérdés, hogy egy kis súlymegtakarítás miatt érdemes alu küllőanyákra váltani egy kis súlymegtakarítás miatt, vagy hagyjam a fenébe pár grammért nem éri meg az esetleges plusz problémák miatt?

Ez működőképes sárvédő eső ellen mtb-ra? [link]

[ Szerkesztve ]

(#2887) fpeter07 válasza Runner_fxr (#2871) üzenetére


fpeter07
veterán

Bevallom én 100 kilométer körül mentem eddig tárcsafékkel, de nem estem tőle hanyatt (vagy fejre). Mondjuk a merevségbeli különbség érezhető, de egy belépő V-fék nem hiszem, hogy felveszi a versenyt azzal az Aviddal. Próbáltam felsőkategóriás Avid Elixier féket is, az mondjuk igen erős volt. (az a másik véglet)

Hogyha sokat mennél esőben, csak akkor cseréld le szerintem.

(#2888) -HajTömeg- válasza pengemetal (#2885) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Na,köszi,ezt meglesem. :R

Alias: Júzer error

(#2889) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Megjött életem első SPD pedálja :)
Hazafele ki is próbálom hogy milyen.
Teljesen kilazítottam még egyenlőre.
Ma meg lesz e az első beavató borulás, kíváncsi leszek :))

(#2890) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

A sisaknak a szivacs bélését és a szíjat mivel szoktátok mosni és milyen időközönként? Főleg azért kérdezem, mert most a kánikula miatt jobban izzad az ember. A sisak belső részét is át szoktátok törölni valamivel?

Kvardlipot Szerintem gyorsabb, ha kireszeled magadnak egy darab lemezből :) nem lehet túl bonyolult, a régi bicajomon nekem is volt ilyen zár.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#2891) lsebestyen válasza Szakbarbár (#2890) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én berakom a zuhany alá :K

(#2892) Gyufaaa válasza hoffman_ (#2875) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én is vettem ott. Egész jó cucc

(#2893) Gyufaaa válasza HwAdokVeszek (#2889) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Milyen típust vettél és milyen cipőd van? :U

(#2894) pengemetal válasza -HajTömeg- (#2888) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ja, személyit vigyél, mert kell a száma.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#2895) hoffman_ válasza Gyufaaa (#2892) üzenetére


hoffman_
nagyúr

kösziköszi :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2896) HwAdokVeszek válasza Gyufaaa (#2893) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Pedál:
Shimano PD-M785
Mondjuk ezt itt nem ajánlották, de ehhez olcsón hozzá tudtam jutni.

Cipő:
NORTHWAVE MISSION

(#2897) SOAD19 válasza HwAdokVeszek (#2889) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem hiszem, most még meg lesz a koncentráció, már jó előre oldod a kapcsolatot, mielőtt megállnál. Majd, később, mikor már kicsit magabiztosabb leszel, illetve lankad a figyelmed... :DDD

(#2898) Gyufaaa válasza HwAdokVeszek (#2896) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Korrekt. Cipő az nekem is ez a márka. Jófajta és nagyon kényelmes. Jó tekergészést és kevés borulást vele! :K

(#2899) Muton


Muton
addikt

volt már? :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2900) venember83 válasza HwAdokVeszek (#2896) üzenetére


venember83
nagyúr

Az ára miatt nem ajánlottuk, amúgy valószínűleg nincs semmi baj vele, kb. ugyanannyit tudhat, mint a PD-M540 csak épp szebb, újabb modell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.