Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) deicide válasza cekkk (#8000) üzenetére


deicide
veterán

Ez valóban vitathatatlan előny, hogy 1-2 perc és kvázi üres úton tekerek, vagy 10 perc és erdőben futok. Hát, a kert nagy, jöhetsz. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8002) cekkk válasza deicide (#8001) üzenetére


cekkk
veterán

Vagy szerzek valami lomos lakókocsit :D:D

Vidéki srácként nekem ez a városi lét ilyen szempontból fura és zavaró is, főleg most itt Pesten, de majd leszek én még vidéki :DDD

(#8003) HollyBoni


HollyBoni
veterán

[link]

Ez nem is drága, és egész jó felszereltsége van. A váz gagyi?

[ Szerkesztve ]

(#8004) Vasinger! válasza zack (#7941) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azért 150k-ból is lehet jó Fully-t venni, ha az ember szemfüles. Tény, hogy nem Fox lengéscsillapítóval, de azért egy ilyet vettem annó 130-ért: KATT

És feka007 fórumtárs Kellys-éről se feledkezzünk meg a FULL XTR felszereltséggel és a dupla légkamrás RS telóról sem, ami 150k-ba került: KATT

(#8005) zack válasza Vasinger! (#8004) üzenetére


zack
nagyúr

Senki sem mondta hogy nem lehet. Csak most nehezebb. Ha vannak is ilyenek, nagyon gyorsan lecsapnak rá. De így idényben kétlem hogy lennének hasonlóak ennyiért. Nézem a bikemag-ot folyamatosan, de kevés az igazán jó vétel... Az hogy van 1-2 ellenpélda nem azt jelenti, hogy mindig van. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#8006) Vasinger! válasza zack (#8005) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezért írtam oda, hogy szemfülesnek kell lenni és ki kell várni. Ilyen ajánlatok nincsenek minden nap fent a neten, ez tény, de nem lehetetlen 150k-ból normális fully-t venni, erre akartam rávilágítani.

[ Szerkesztve ]

(#8007) fireproof


fireproof
őstag

Köszi srácok. Amúgy akar a franc kézi pumpával szenvedni...lusta vagyok én ahhoz. :D Úgyis van itt a közelemben 3-4 benzinkút. Majd meglesem őket. :))

(#8008) DjKoxi válasza zack (#8005) üzenetére


DjKoxi
senior tag

155-ért az M96?

Igaz, megvan az első baja. Valószínű rosszak a csapágyak a hátsó Laserdisc agyban. Írtam a tulajnak, mert nem erről volt szó mikor megvettem :W
Ti mit mondanátok, fűzessem át, vagy rendeljek csapágyat 1800/db áron? Utánaolvastam, és nem valami jól sikerült agynak tartják ezt a típust.
Egy SLX megfelelő lenne?

(#8009) fireproof


fireproof
őstag

Azt elfelejtettem hogy fogalmam sincs hogy milyen belső van a bringámban viszont most csak azért hogy megnézzem nem akarom leszedni meg minden.... általában mennyit bírnak az outi belsők? A külső elvileg 23-as és az én testsúlyomhoz fel kéne fújni minimum 7-8 barra... vagy még lehet hogy többre is....

(#8010) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

A pedálfordulat mennyiben befolyásolja, hogy milyen izmok lesznek az ember lábán? Úgy gondolnám, hogy a sok pörgetéstől szálkás lesz, míg a taposás inkább tömeget növel, vagy tévedek?
A legtöbb profi és sok amatőr bringás lába rettentő vékony, a vádlijuk kb. alig látszik. Persze ettől még rettentő izmosak lehetnek, meg kitartóak, meg gyorsak, meg minden, de nem valami esztétikus látvány. Hogy lehet elkerülni a "leszálkásodást"?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#8011) Vasinger! válasza Tomi_Sci (#8010) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na, ez a téma engem is foglalkoztat. Valahogy én is így látom. A sok hegymászástól inkább erősebb lesz az ember, ha belegondolsz a body builderek is súlyokat emelgetnek ugye, nehéz súlyokat lassan, mint a hegymászás kerékpárral.

Akik meg fogyni akarnak a kondiban felszállnak a biciklire és tekernek mint az őrült, gondolom én.

[ Szerkesztve ]

(#8012) kovsol válasza fireproof (#8009) üzenetére


kovsol
titán

Valószínüleg nem sima autós szelep van rajta hanem vékonyabb. De szerintem tudsz szerezni rá átalakítót amivel tudod benzinkúton is fújni.

May the Force be with you!

(#8013) zack válasza Tomi_Sci (#8010) üzenetére


zack
nagyúr

Izomból nem fogsz fogyni, ha utána fehérjével visszatöltöd. A legjobbak és leggyorsabb felszívódásúak a folyékony amino savak. Ezeket bringa közben is tudod szürcsölni izotóniás löttybe keverve. Izomból csak akkor fogsz fogyni, ha nem kapják meg az izmaid a megfelelő tápanyagokat. A Tour versenyzők meg ilyen alkatúak. Sosem volt rajtuk több izom, mert nem bírnák órákon keresztül. Csak a melóhoz szükséges hasznos izom. A hegyezés jó kondit ad, de szerintem semmi több.

(#8006) Vasinger!

Az én Scott fully-m is 155k volt, és szerintem nagyon jó vásárt csináltam vele. De azért ősszel és télen nagyobb az esélye jó vételt kifogni. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#8014) HollyBoni válasza fireproof (#8009) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mire vagy kíváncsi a belsőn? Elvileg rá van írva mennyit bír, csak ja ahhoz le kell szedni a gumi egyik oldalát aztán kihúzni a belsőt.

Az én szingómba 12 bar megy, az brutális. :)) Érdekes, mert sokkal könnyebben kivasalja az útegyenletlenségek mint mondjuk 8-9 bar nyomás mellett.

(#8015) stracker06 válasza HollyBoni (#8014) üzenetére


stracker06
aktív tag

Én kb. sosem nézem meg, hogy mennyi az ajánlott max. nyomás, hanem annyire fújom fel, ahogy szerintem nekem jó, ahogy én szeretem. Eddig még sosem volt probléma belőle, illetve 1-szer vagy 2-szer, de azok már régi belsők voltak (tényleg régiek :K ), az eldurranásnál pedig legalább azonnal láttam, hogy valóban megérett a cserére. :DDD

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#8016) fireproof válasza kovsol (#8012) üzenetére


fireproof
őstag

Az átalakító már megvan. A kérdés csak hogy melyik kúton lehet majd felfújni 7-8 bar-ig.

(#8017) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nektek megy a közvetítés? [link]

[ Szerkesztve ]

(#8018) kovsol válasza HollyBoni (#8017) üzenetére


kovsol
titán

The video you are trying to watch is currently unavailable.

Please try again later.

May the Force be with you!

(#8019) fi:zi'k válasza dqdb (#7900) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én is vmi hasonlót keresek csak citromsárga vagy átlátszó lencsével.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8020) albert8 válasza HollyBoni (#8017) üzenetére


albert8
addikt

Beakadt kicsit, de most megy.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#8021) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Le is vették a 720p-t a listáról...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8022) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ezen a linken nekem megy, de ha 720p-re kapcsolok akkor error. :U

[ Szerkesztve ]

(#8023) TESCO-Zsömle válasza HollyBoni (#8022) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Már ott sincs 720p. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8024) zack


zack
nagyúr

Szegény csaj mekkorát esett a cél után a rámpa szélébe...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#8025) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Nem vagyok oda az ilyen gépekért, de ez odabasz. :O

De itt a bikemag tesztből a szürke csoda is.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8026) albert8 válasza fi:zi'k (#8025) üzenetére


albert8
addikt

Pedig de gyönyörűűű :Y

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#8027) zack válasza fi:zi'k (#8025) üzenetére


zack
nagyúr

Néztem én is. :) Lehet ha elvinnék a mocimat, bevállalnám, a mostani meg menne fel az apróba. :B De egyelőre mindenki cserélgetni akarja, kevés a kp-s vevő.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#8028) ludsimon válasza Tomi_Sci (#7995) üzenetére


ludsimon
veterán

"Mentem ötven métert és képszakadás. Elkezdtem dőlni, de pont egy beton oszlop mellett voltam, és arra estem rá. Nem emlékszem semmire csak a csattanásra, meg hogy valamivel később a kormányon könyöklök és a földet nézem. "

Akkor mégiscsak elájultál. Okozhat ilyet a meleg, de főképp akkor, ha nem vagy hozzászokva az ilyen intenzív/hosszú mozgásokhoz. Soha nem szabad túlvállalni magunkat, mindig csak szépen finoman kell emelni a távot és megpróbálni egyenletes tempót menni, nem itt ott meghúzni.
Vigyázz magadra, ez egy figyelmeztető jel volt!
Legközelebb nehogy egy kamion alatt köss ki, Te dolgod, de ha megfogadod a tanácsom vegyél visszább.
Nem azt jelenti, ha xy a példaképed, hogy követni is kell. Egy fiatal szervezetnek totálisan más hozzászoknia, mint egy 30+ évesnek aki ledolgozott már több tízezer évet. Mennyi órát mentél itt? Mennyit szoktál általában?

undefined

(#8029) Tomi_Sci válasza fi:zi'k (#8025) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Azoktól a CB kerekektől elolvadok :O Amikor pár éve kijöttek 1000 Euro volt az AM szett. Mondjuk nekem nem szimpatikus a nullastucni, de attól még a váz is pöpec.

ludsimon: Olyan 4 órát tekerhettem. Alapvetően ennél többet szoktam menni km-ben, átlagban is, időben is. Ez amolyan mindennapos tekerés szokott lenni, még sosem éreztem magam így. Volt, hogy elfáradtam, de otthon. Igen, vissza kell venni, ez számomra is nyilvánvaló. Most egy-két napot pihenek aztán fokozatosan növelem a terhelést ismét.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#8030) ludsimon válasza Tomi_Sci (#8010) üzenetére


ludsimon
veterán

A kerékpározás 1-2 ágától eltekintve sose az izomlufikról szólt. :D

A pályakerékpárosokon van brutál izom.
A többi szakág mindig is a teljesítmény/kg-ról szólt. Minél könnyebb valaki annál gyorsabb.

Ha nem akarsz elszálkásodni, meg amúgy is vékony alkat vagy akkor hihetetlen sokat kell enned az elégetett kalóriáknak megfelelően. Sokat kerékpározol, sokat eszel. 2500 kcal után 375g szénhidrátot kell elosztani naponta + a létfenntartáshoz szukséges minimum is hozzáadódik ami egyénenként változó súlytól, kortól, de olyan ~ 240 g. Ez a 615 g szénhidrát hihetetlenül sok. 1 csomag 500g tészta + 300g tészta még. Vagy más szénhidrátforrás. Nem tudom próbáltad e, de nekem egy általános edzés az 2400-3000 kcal égetéssel jár és én képtelen vagyok ennyit enni még úgy is, hogy ezt a mennyiséget elosztom 5 felé úgy se megy. Hihetetlen mennyiség egyszerűen!
A grand tourosok azért néznek úgy ki, mert elégetnek 3000-4000 kcal-t és reggel nem ehetnek verseny előtt csak nagyon keveset, délután ehetnek, de hát gondolj bele, 1 kg tésztát megenni ami ha vízben felforr lesz belőle 2,5 kg. Egyszerűen képtelenség megenni! Ezért van az, hogy a sprinterek hihetetlen módon +3-4 kg-ot is feltömegelnek több hetes versenyek előtt, hogy maradjon tartalék a végére.

Ja és ezt az urban legendet nem tudom hol hallottad. :D
Pedálfordulatnak semmi jelentősége mennyi zsírt/izmot égetsz vagy szedsz fel. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#8031) Valkűr


Valkűr
őstag

Én 1,5 éve mikor nekiálltam újra tekerni, 23 Kg fogytam alig fél év alatt...Az akkori súlyommal noha a taposás jobban ment, hisz nagyobb volt a tömeg, csak épp a kitartással voltak gondok..Mára már mind a kettő rendeződött, de sehogy sem tudok a súlyból visszaszedni..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8032) deicide válasza ludsimon (#8030) üzenetére


deicide
veterán

Na igen, a pályabringásoknak kell a nyomaték, egyáltalán elindulni azon az áttételen, amivel utána 60-70km/h-ra gyorsítja a gépet. Egyébként nem lehetetlen ennyi szénhidrátot magadba tolni, én a következőképpen csinálom:
Reggel 3 szelet kenyér, nap közben 2 kakaóscsiga, 1 banán, ebédre ami éppen van, de általában abban is van valamennyi. Aztán edzés előtt még 1 banán. És ezt szigorúan minden nap. Cserébe nem fogy az izom, sőt, az utolsó mérés óta javult a helyzet, 62cm a combom ;]
Persze nem nézek ki úgy, mint a linkelt pályabringások, de közeledem erősen... :DDD
Amúgy 2 hónapja beállt a súlyom 92kg körül és nem mozdul, csak azt látom a tükörben, hogy a még fent levő zsír helyét izom veszi át.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8033) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Szeretnék ötletet kérni, hogy innen a 9. kerület MEster utca környékéről merre érdemes elindulni ha az ember 2-3 órát akar tekerni és gyorsan ki akar jutni a városból? Csepel fele? Mivel nemrégen költöztünk fel, így nem ismerem még fővárosunkat és, hogy merre induljak :)

Köszönöm! :R

(#8034) kovsol válasza deicide (#8032) üzenetére


kovsol
titán

Az a két kakaós csiga minőségi kaja :D
Én versenyszerűen sportoltam régen úszás/vízilabda, majd súlylökés. Aztán jött az a rész amikor elmaradt a sport, de a kaját nem vettem vissza. 186cm magasságomhoz felhíztam 140kg -ra. Aztán rájöttem hogy itt gond lesz, és akkor elkezdtem újra kondizni, bicajozni, úszni. Akkor sikerült lemenni újra 95kg -ra. Nekem kb ott állt be a súlyom akkor is mikor még keményen edzettem. Azóta most megint egy hullámvölgyben vagyok sajnos, mióta elköltöztem és nincsenek itt a régi barátok akikkel együtt edzettem.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8035) deicide válasza kovsol (#8034) üzenetére


deicide
veterán

Azt nem mondtam, hogy minőségi, csak hogy van benne szénhidrát :DDD És olcsóbb, mint a bigyótekes izék. Amíg izmosodok tőle és nem fogyok el, addig jó lesz :K
Hát, egyedül nehezebb, eleinte nekem sem volt jó, de rájöttem, hogy jó a monotonitástűrésem, elvagyok egyedül is.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8036) szki válasza ludsimon (#8030) üzenetére


szki
őstag

Helytelen a gondolatmeneted. Nem annyi szénhidrátot kell megenni egy nap, amennyi energiát elhasználsz egy nap. Nem kalkuláltál az izmokban, és a májban tárolt energiával (1200-1400 kCal). Nem számoltál a testzsírral (1 kg 10000 kCal). Nem számoltál edzettségi szinttel, életkorral, stb. És ugye zsírt (olajat) is eszünk minden nap, és nem csak szénhidrátot :D
Amúgy miért ne lehetne enni egy nap 5000 kCal ételt is?
A pedálfordulat hatással van az izomzat fejlődésére.
A pályakerékpárosok külön kaszt, és felesleges velük példálózni. Sprinternek születni kell.

[ Szerkesztve ]

(#8037) Teasüti válasza DjKoxi (#8008) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Neked itt sosem válaszol senki??
Csak én látom a hsz-ed? :DDD

1800/db-ért egyértelmű a csapágy csere.
Új aggyal és fűzéssel 20k-40k-50k-s beruházás lenne, attól függően mit veszel helyette.

(#8038) pengemetal válasza cekkk (#8033) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Esetleg: Lágymányosi hídon át Budára és ott van bicikli út végig a Dunaparton kifelé Érd irányában. De Csepel felé is van. Párszor mentem már: Albertfalva-Budatétény-M0ás-Csepel-Lágymányosi-híd-Albertfalva kört, ez kb. 30 km és 98% bicikli út.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#8039) cekkk válasza pengemetal (#8038) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

És ezek mennyire forgalmas utak, mondjuk szeretném kicsit tempósabbra venni és nem bicikli úton haladni :B :U

(#8040) deicide válasza szki (#8036) üzenetére


deicide
veterán

De amúgy a linkelt pályakerékpárostól nem nagyon vagyunk lemaradva, mert az egyik képen, ahol a szőke lány méri a combját, a mérő 28"-t mutat, az 71cm, mi is 60cm felett vagyunk, tehát a nyomatékkal nekünk sincs gond, csak az izomzatunk van máshogy felépítve. Te is inkább olyan multisportoló vagy, mint én, futás és bringa is egyformán jól megy, de azért nem versenyzői szinten. Mondjuk nekem nem is célom, én csak egyszerűen jól érzem magam ha mozgok.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8041) pengemetal válasza cekkk (#8039) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nem vészes a forgalom, lehet haladni (bár rég voltam arra).
Ha nem fontos a bicaj út akkor több lehetőség van! :D pl. kifelé a városból kellemes emelkedőkkel: Bp-Diósd-Törökbálint-Bp

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#8042) ludsimon válasza szki (#8036) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerinted azokat a raktárakat mivel töltöd fel, ha nem szénhidráttal? :W Levegővel? :W
Ne legyél ennyire okos. :D

Nem lehet csak zsírból dolgozni. Az optimális energianyerés szénhidrátbevitellel történik. Óránként egy közepes aktivitású edzésen 45g szénhidrátot kell bevinni az optimális állapot fenntartásához. Le lehet csökkenteni ezt a mennyiséget, ha kockáztatja valaki az eléhezést, vagy a rosszullétet és ha már belekerült az ember, akkor onnan nem igazán lehet kijönni.

"Nem számoltál a testzsírral (1 kg 10000 kCal). "

Még ezt is rosszul tudod. Legalább utánanéztél volna..
[link]
Egy kilogramm testzsír körülbelül 7000 kCal (29400 kJ) energiát tartalmaz.

De nem lehet csak zsírból dolgozni ha edzeni akar az ember. Ha viszont csak utazik az ember ahhoz elég a zsír is, mert olyan alacsony tartományban dolgozik az ember mint ha sétálna.

"Nem számoltál edzettségi szinttel"
Edzettségi szint egyáltalán nem befolyásolja mennyi igénye van a szervezetnek. Nem véletlenül tolják az undorító géleket egy 4-6 órás TdF verseny alatt, mert mással szinte lehetetlen lenne annyi energiát bevinni.
The Musette - What Do Pro Cyclists Eat?

Ha már arányok akkor a megfelelő arány:

60% szénhidrát
25% zsírok
15% fehérje

De mi a francnak is pofázok már megint itt, nem értem. Megvan a kisokosotok szki, aztán vagy elhiszitek neki amit mond feltétel nélkül, vagy utánajártok.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#8043) cekkk válasza pengemetal (#8041) üzenetére


cekkk
veterán

Ez jó :) Köszi!

Milyen biciklivel mész? :D Egy körre veled mehetek egyszer ?:D

(#8044) Teasüti válasza ludsimon (#8042) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ti nem vagytok eltiltva egymástól? ;]

(#8045) deicide válasza Teasüti (#8044) üzenetére


deicide
veterán

Nem bírják megállni, hogy ne szurkáljanak oda. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8046) ludsimon válasza deicide (#8040) üzenetére


ludsimon
veterán

Csak az a 28" 4-5% testzsírral és nem pedig 20%-al. ;)

92 kg-al bőven 20% feletti még mindig a testzsírod.

undefined

(#8047) pengemetal válasza cekkk (#8043) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Most montival voltam. Persze, egyeztessünk! Mondjuk holnaptól szabin leszek, Balcsin egy hétig, utána tolhatjuk.

ludsimon: meg mondjuk a linkelt gyerek képről maximum 160 cm, így enyhé aránytalanná teszi a 71 cm-s comb...

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#8048) kovsol válasza ludsimon (#8046) üzenetére


kovsol
titán

Valószínüleg nem egyenletesen oszlik el rajta a zsír. Nekem pl a combomon és a karomon látszottak az erek teljesen és ki is dagadtak, meg tiszta szálkás volt a lábam, miközben a hasamon, hátamon és a mellemen még volt sok felesleg.

Amúgy nagyon kétlem hogy 4-5% os testzsirral szaladgál valaki, inkább 7-10% lesz az. Testépítők versenyen kihajtott vízzel szoktak lemenni ilyen alacsonyra.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8049) cekkk válasza pengemetal (#8047) üzenetére


cekkk
veterán

Én meg majd egy Krossal mennék, akkor még így van esélyem tempót tartani :D :B

[ Szerkesztve ]

(#8050) Gyufaaa válasza Tomi_Sci (#7995) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Így már Én is jártam. Nem is olyan rég! Nem vittem magammal semmi extra motyót a vizen kívül. Dög meleg volt és volt egy autós afférom is. Ott kiidegeltem magam... Amikor már 20km-el a vége előtt jártam egy elég érdekes önkívületi állapotba kerültem. Az agyam a gyümölcsösöket kereste illetve kaját (természetesen bolt sehol a közelben), de egy árva ember sem volt az utakon. A lábam csak járt, mintha nem is Én lennék. Ebben az érdekes állapotban áttekertem Vérteskozmán, majd le a hegyről Várgesztesen és a kövi falu elején találtam egy vendéglőt, ahol az ajtó előtt megállva a pincér/tulaj fogadott. Csak annyi jött ki a számon, hogy valamit gyorsan enni szeretnék. A bicómat is éppek, hogy el tudtam kapni, mert elfelejtettem letámasztani. Mire leültem a faszikám már ott is volt egy adag pörköltel meg rizzsel, mondván, hogy ezt tudta kapásból készen felszolgálni, sok koviubival és kenyérrel. Guszta volt, finom volt és érzésre életmentő volt! Amikor elköszöntünk és megköszöntem, megemlítettem neki, hogy milyen jó időben jött ez a kaja elmosolyodva csak annyit mondott, "láttuk" :DDD Utánna már tekertem is haza és kemény pihit bevertem. Ebből levontam a tanulságokat és megtudtam mi az a határ, amit nem szabad feszegetnem. Ami a legfontosabb, kaja az kell! :B Azóta még azt is tudom, hogy nem vagyok szkájvóker és az erő olykor elhagy... :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.