Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Realradical


Realradical
őstag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.

(Újra)kezdenék tekerni. Első körben melóbajáráshoz szeretnék egy biciklit venni. A bökkenő, hogy az elmúlt 10 évben felszedtem 40 kg-ot így kijön a szép 125-ös szám. Valami terhelhetőt kerestem a neten és egyre jobban arra jövök rá, hogy mennyire nem értek a témához. Egyelőre ezt sikerült találni ami szimpatikus és belefér a pénztárcába:
[link]

Valaki véleményezné, hogy jó-e amit találtam, vagy összerogyik alattam az első két km-en? :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3752) M_o_g_y_i válasza Zoli133 (#3750) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Tehát túlságosan "lerakja" a legkisebb fogaskeréken is túl. :))
Egyszerű beállítás kérdése a dolog. :K
Az "L" jelzésű csavart tekerd be addig, amíg nem tudja a szükségesnél lejjebb rakni a láncot a váltó.
(#3753) Zoli133: esetleg laza a láncod? :F

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#3753) Zoli133 válasza M_o_g_y_i (#3752) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem rakja le nagyon, jó helyen marad (a középső fogaskerék vonalában), csak a fogaskerék mögött felgyülemlik a lánc (alsó ágon történik meg) mennyisége és begyűri oda.

Szerk: Lazaságon gondolkodtam én is, de talán a feszítés elégtelenségére gyanakszom, de nem igazán értek a témához.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3754) fpeter07


fpeter07
veterán

Ma sem döntöttem sebességrekordot. 6 kört mentem az erdőben. A szememnek elég jó a válaszideje, azonban két apró bogár gyorsabb volt nálam. Az első esetnél elestem lassú tempónál. Azt az égető érzést nem kívánom senkinek. 24 km 11,5-ös átlaggal nem veszélyes nem?

(#3755) HollyBoni válasza Zoli133 (#3753) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem egy kölcsönkapott bicón volt ilyen probléma, nem megfelelően beállított első váltónál. Próbáld meg beállítani a két csavarral mindenképp, nekem 35-40-nél lefele kapta be a láncot, elég érdekes volt.

(#3756) rétisün válasza fpeter07 (#3754) üzenetére


rétisün
veterán

akkor jól láttam, te mentél el ott előttünk vagy 3x is......ott söröztünk, ahol az erdőgyöngye 'fölül' kiérsz a napközis tábor mellé :))

új/másik bicaj? :C

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3757) Zoli133 válasza HollyBoni (#3755) üzenetére


Zoli133
őstag

Tehát akkor első váltó beállítás, köszi, megpróbálom.
A jó hír, hogy kapok holnap a beállításhoz egy kis segítséget is, a jobb végeredmény érdekében.

Bár nem tudom, hogy az első váltó, hogy okozhatja, de majd egyszer talán megértem. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3758) Sirandrish válasza Realradical (#3751) üzenetére


Sirandrish
legenda

A bicóról nem tudok nyilatkozni de valahol akörül lehetek én is súlyban és ha visszanézel néhány HSZ-t akkor láthatod hogy én min tekerek.
Ebből csak annyit akartam kihozni hogy ha engem ez elbír akkor bármi elbír..szóval összeszakadni tuti nem fog alattad :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3759) HollyBoni válasza Zoli133 (#3757) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én sem értem, de nekem megoldotta a problémát. :DDD

(#3760) Realradical válasza Sirandrish (#3758) üzenetére


Realradical
őstag

Kösz, az infót, ez bíztató. Mármint a tény, hogy ez elbír téged és nem maga a bicikli! ;]
Amúgy az öntapadós tapéta a konyhabútoron pont ugyanolyan mint a miénk volt egy évvel ezelőttig :D

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3761) Sirandrish válasza Realradical (#3760) üzenetére


Sirandrish
legenda

Láttam én már nálunk jóval nagyobb embereket is hasonló kvalitású szupercangán szóval no para :DD
Az öntapadós cuccos meg nagykirály...buták vagytok hogy váltottatok :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3762) Xantomas válasza ludsimon (#3746) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem érted a lényeget :D
felnin mentem, lapos gumival, óvatosan, mindenre figyelve, hogy ne vágjam el a felni szélével a külsőt. Azt hittem, jóval lassabban megyek, holott másnak ez az átlag tempója.

Ennek ellenére megy a kukába. Egy év után elkezdte gyűjtögetni a defekteket, és nagyon nem tűnik kopottnak. Egyszerűen úgy néz ki, ennyit bír az anyaga, de a szövet sűrűsége se egy nagy was is das.
Ok, olcsó gumi, de nem gondoltam volna, hogy ennyire rossz lesz egy év után, viszont első évben semmi defekt.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#3764) Realradical válasza Sirandrish (#3761) üzenetére


Realradical
őstag

Hát, költöztünk oszt nem akartam lehúzni az anyós konyhabútoráról, hogy ezt is elvisszük, lehet nem vette volna jó néven :DDD

Holnap meg is rendelem a biciklit, kösz a tapasztalatokat!

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3765) HollyBoni válasza D.Orion (#3763) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tyű, az Advanced 0 nagyon pofás! :Y

(#3766) fpeter07 válasza rétisün (#3756) üzenetére


fpeter07
veterán

Nagyon ráérősek voltatok, mondjuk én sem siettem. Elég csalókák tudnak lenni azok az ösvények. [link] Plusz egy az egyik utamról. [link] :)

(#3767) Teasüti válasza Zoli133 (#3750) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha a lánc a helyén van, de álló hajtókarok mellett felgyülemlik a lánc, akkor azt gondolom a fogsor tolja előre.
Ez fogsor hibára utal, konkrétan a racsni elégtelenségére.

Bár azt még nem sikerült megírnod, hogy a lánc húzott felén, a felső szakaszon, vagy a hajtómű utáni alsó szakaszon gyűrődik fel?
Nekem az előbbi jött le ebből.
Utóbbi előfeszítési probléma lenne, de akkor sztem lelógna, nem felgyűrődne.

(#3768) Tomi_Sci válasza Realradical (#3760) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szerintem nézz használt gépet, ha a célod a fogyás, akkor én maradnék egy olcsó merev montinál, azon viszonylag felegyenesedve tudsz tekerni, nem lesz gond a térd és a pocak gyakori kontaktusából ;) Aztán ha ledobtál pár kilót, és ráéreztél a tekerésre, meg művelődtél itt a topicban, akkor megveheted életed első komoly gépét. Persze lehet egyből mondjuk egy jó fajta trekkinget venni, de szerintem az a teleszkóp, amit a súlyodhoz be lehet lőni, csak a felsőbb árkategóriákban található meg. És az is elképzelhető, hogy a sok szakág közül rosszba invesztálsz, és később csak bukással tudod eladni a bringát.

Na megnéztem mire válaszoltam, azt a Mongoose-t felejtsd el, nagyon gagyi a felszereltsége. Ennyiért használt. Egyébként a 125 kiló nem olyan durva, persze attól függ milyen magassághoz társul. Egy nem csúcsversenykarbonféltányérszortizenkettő ( ;] ) monti simán elbírja azt a súlyt, amire figyelni kell: a teleszkópok nem szeretik ezt a tartományt, bajuk nem lesz, de ugye kb. 2/3-ig bemennek legkeményebben, kerekekből valami alappal kell hajtani, mert könnyen vesznek fel új dimenziókat, illetve nem szabad kiállva tekerni.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3769) Zoli133 válasza Teasüti (#3767) üzenetére


Zoli133
őstag

Alsó szakaszon történik, már amennyire sikerült megfigyelnem, menet közben ez nem volt egyszerű. ( de szerintem írtam is :K )
A hajtókarok áállása az végeredmény sajnos, mert megakad a lánc, tehát elivleg tekerés közben váltok és annak ez a következmény.

Bocsi a macerás körbeírás miatt, sose mentek a hibaleírások egyszerűen.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3770) Tomi_Sci válasza Tomi_Sci (#3768) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

*kerekekből NEM valami alappal kell hajtani. Bocsesz, kicsúsztam.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3771) Teasüti válasza Zoli133 (#3769) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szóval kb az történik, hogy a lánc nem válik le a tányérról és úgy gyűri fel?
Ilyet még nem pipáltam. :B
A láncvonalra gyanakodnék, h keresztbe áll ilyenkor.
Vagy ragasztót használsz a láncra? :DDD

(#3772) Zoli133 válasza Teasüti (#3771) üzenetére


Zoli133
őstag

Megint összekevertem volna a láncolajat a folyékony ragasztóval, annyira hasonló a csomagolásuk.
Ez megmagyarázza, hogy reggel miért kell 'berugni', hogy elinduljon. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3773) Teasüti válasza Zoli133 (#3772) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:)
Cseréltél mostanában láncot?
Talán elkopott már a tányér és berágódik a lánc rajta?

(#3774) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Már javulgatok én is, múltkor valami 35perc volt ugyanez a táv.

(#3775) Realradical válasza Tomi_Sci (#3768) üzenetére


Realradical
őstag

185 cm-re pöppet sok ez :)
Nagyon felegyenesedve tekeréstől nem kell megijednem, mert pont térdsérülés miatt ugrott fel rám a plusz súly. Használtakat azért nem kezdtem el nézni, mert egyelőre annyira nem értek hozzá, hogy felismerjek egy jó vagy rossz vételt. Kicsit művelődök még és körülnézek a piacon.
Régen DH-ztam egy darabig, de az ahhoz tartozó szaktudásom annyi volt (azóta sem fejlődött sokat), hogy "minél nagyobb a teló annál jobban lehet szakítani lefelé János-hegyről" :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3776) lsebestyen válasza Realradical (#3751) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ez szerintem nem fog hosszabb távon elbírni, egy jó kazettás agy kéne, mert a hátsó kerék elég nagy terhelést fog kapni a súlyodból kiindulva. Aztán az általad linkelt bicóba menetes kerékagy van, pár száz km. után el fog benne törni a tengely. Inkább használtan nézz valami csodát.

(#3777) Zebu válasza Sirandrish (#3734) üzenetére


Zebu
addikt

Endomondoban is tudsz utvonalat megtervezni, vagy meglévő track-ből útvonalat készíteni.

Runtastic Roadbike offline térképet is tud, igaz nem túl nagyot.

(#3778) concret_hp válasza concret_hp (#3654) üzenetére


concret_hp
addikt

vélemény, vagy valami? :) senki nem hallott róla? :(

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3779) venember83 válasza concret_hp (#3778) üzenetére


venember83
nagyúr

Minden bizonnyal nem gyártó, csupán matricáz tajvani katalógusvázakat. Maga a kerékpár használható minőségű, de nagyrészt legalja kategóriás alkatrészekből épül fel, igaz, az ára is baráti. Heti 1-2 rövidebb kerekezésre megteszi, főleg ha újonnan veszed és garanciával.

(#3780) ludsimon válasza Xantomas (#3762) üzenetére


ludsimon
veterán

Az elég newbie hiba. :) Miért nem vittél valami javítókészletet, vagy pótbelsőt? :)

undefined

(#3781) Xantomas válasza ludsimon (#3780) üzenetére


Xantomas
őstag

Ehh, leírjam szájbarágósan is? Kivágta a külsőt egy üveg. A szövetet is. A vágáson kikandikál a belső, ha felfújom. -> magyarán kuka

Totál felesleges foltozni, a lyukon minden szutyok bemegy, és idővel kidörzsöli a belsőt, ami megint csak defekthez vezet.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#3782) venember83 válasza Xantomas (#3781) üzenetére


venember83
nagyúr

Leírtad. :D

Örülj, hogy a felni nem lett kuka.

(#3783) Xantomas válasza venember83 (#3782) üzenetére


Xantomas
őstag

A felnin is lassan az, el van fékezve a fékfelület, plusz terpeszt is kifele a pereme azért nézegetek komplett keréknek valót, mert az agy csészéi is már elkoptak, ill amikor széttört benne egy golyó, akkor rendesen megszántotta a pályát.

Kb 4 év alatt amortizáltam le. Azért egy 1500 ft-os BikePositive SingleSpeed agytól, meg egy 2000 ft-os Remerx felnitől nem rossz :D

Kezdem érteni miért lett közösség építő ;]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#3784) venember83 válasza Xantomas (#3783) üzenetére


venember83
nagyúr

Na jó, de akkor már előtte qka volt, ez így nem ér. :)

(#3785) Jorus


Jorus
nagyúr

Danny MacAskill's Imaginate

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3786) fidig


fidig
tag

Sziasztok!
Valaki tud linkelni egy olyan oldalt, ahol le van írva, hogy hogyan érdemes outit építeni???? :)
Előre is köszönöm a segítségetek.
Hol érdemes vázat keresni?

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#3787) Phvhun


Phvhun
őstag

Lehet valahogy szétszedés nélkül tisztítani akadó racsnit?
Véletlenül meg lett fújva wd40-el, és belevitte a mocskot ami az oldalán volt, most ropog meg néha akad, és ledobálja a láncot.

(#3788) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Nemrég kicsit rendbeszedték a bringám,de sajnos a váltón valamit elállítottak.
Így a 3 kedvenc fokozatom :DDD nem akar múkodni.
90%ban a legkisebb fölötti 2 fogaskereket használom, azonban valamiért nem akar leváltani rájuk.
Megnyomom,hogy váltson,de nem történik semmi csak elkezdem hallani a lánc hangját, később meg egy erősebb tekerésnél levált össze vissza én meg próbálok nem eltaknyolni.
Nekiálljak ennek a beállításnak én, vagy vigyem vissza az ismerősömhöz,mert nem olyan egyszerű ezt jól megcsinálni?

Alias: Júzer error

(#3789) venember83 válasza Phvhun (#3787) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem.

(#3790) ludsimon válasza Xantomas (#3781) üzenetére


ludsimon
veterán

Okés, de ilyenkor is van megoldás. :D Általában a külső és a belső közzé valami anyagot, gumit, vagy valami vastag anyagot teszel és mehet 2-3 barra max amíg hazagurulsz addig jó az. :D

Eléggé hülyén hanzik elsőre, de hidd el nagyon jó megoldás, főleg ha több 10 esetleg 100 km-ekre vagy az otthontól. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#3791) SOAD19 válasza -HajTömeg- (#3788) üzenetére


SOAD19
addikt

Én a helyedben megpróbálkoznék a finomhangolóval, aztán, ha nem menne, akkor vinném csak el beállítani. Hátha sikerül beállítani magadnak is. Sokat nem veszíthetsz, max egy kis időt. Itt egy videó, hátha segít: [link]

(#3792) Xantomas válasza venember83 (#3784) üzenetére


Xantomas
őstag

Jó, hát városi rohangálósba már más kategoria. Nem fogok rá költeni, max amire nagyon kell, így semmi se kuka :)

Viszont nagyon pedzegetem bringában a folding kategoriát. Ha tényleg vidékről fogok bejárni, akkor a fene fog fizetni a kerékpáros díjért a vonaton, plusz a hajtogatós bringát lehet vinni BKV-n is, ha úgy alakul.
Ugyanakkor nézegetem, de nem lehet venni ésszerű darabot. Se újonnan, se használtan- Marad a Csepel camping tuning. :)

(#3790) ludsimon: Ahha, csomaggal együtt 100 kilóval, 622-23-as gumival 2-3 bar. Kb annyit ér benne, mint a szentlélek lehellete :D Annyi volt is benne, azt még megfogta a defektgátló, ezért is nem fordult le a külső a felniről, minden kis kanyarakában de arra már nem elég, hogy eltartsa a felnit a földtől bár a sárhányó belseje tiszta zöld gedva, szóval szökött ott még ki rendesen levegő.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#3793) belaazallat válasza Jorus (#3785) üzenetére


belaazallat
addikt

volt már! ;]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3794) -HajTömeg- válasza SOAD19 (#3791) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Köszi,megpróbálom,hátha :D

Alias: Júzer error

(#3795) Tomi_Sci válasza ludsimon (#3790) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Összehajtogatott papírpénzt szokás belerakni, ha menet közben ér ez a kellemetlenség.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3796) SOAD19 válasza -HajTömeg- (#3794) üzenetére


SOAD19
addikt

Sok sikert, ha sikerül, akkor majd én is megpróbálkozok vele, ha a jövőben aktuális lesz. Anno, csak az első váltóval próbálkoztam, de feladtam. :B

(#3797) Jorus válasza belaazallat (#3793) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ejj, mindig oda szoktam írni, hogy volt-e már, most nem írtam oda, naná, hogy volt már. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3798) Phvhun válasza venember83 (#3789) üzenetére


Phvhun
őstag

Milyen eszközzel lehet szétszedni a racsnit?
Van rajta két kicsi 1mm mély furat, de sehol nem találtam a neten, hogy hogyan is lehet szétszedni.

(#3799) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Linkgyűjtemény mára:
Marianne Vos közeli mentése

[link]
[link]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3800) evilskati


evilskati
aktív tag

Küllők helyett - lehet hogy volt már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.