Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Because válasza vendingo (#30994) üzenetére


Because
őstag

akksiidővelbe lehet fürödni rendesen :K

(#30996) pengemetal: nagyon jól látod! személy szerinte semmiféle monitorozásra se tartok igényt, még km-óra sincs. adott körülmények között 48/12-es áttétel és ami a csövön kifér. lépcsőzés közben előfordúlt már, hogy elhánytam magam, ájulás kerülgetett, gondolom pulzus az egekben, de legalább megdögölhetek egyszer végre :B

[ Szerkesztve ]

(#31002) fpeter07 válasza torzo (#30939) üzenetére


fpeter07
veterán

Akartam en is egyszer venni, de rajottem, hogy felesleges. A jo edzettsegem miatt emelkedokon mindig magas a pulzusom. Terepen meg nem lehet azt csinalni, hogy visszaveszek. Tegnap pl. Ott mentem fel, ahol ezelott gyalog alig birtam. Ledobott a viz, teljesen ra kellett fekudnom a kormanyra, hogy a kapcsolat megmaradjon az elso kerek es a talaj kozott. Ujabban km orat se hasznalok. Bevallom neha a tracking elcsabit, de a telo/gps csak par oraig birja. Nyilvab erdekes ezek az adatok, amiket meg lehet tudni, penz kerdese az egesz.

(#31003) fpeter07 válasza Pttypang (#30951) üzenetére


fpeter07
veterán

A theo tudtommal enyhen lugos asvanyviz. Az emberek szervezete a tulzott husfogyasztas miatt savas. Sokat nem hinnem, hogy er, de biztosan nem art. Sheldontol egyebkent is tudjuk, hogy a tulzott asvanyianyag bevitel csak draga vizeletet erdemenyez :-) .

(#31004) vendingo válasza #16729600 (#30999) üzenetére


vendingo
veterán

Mennyit bír üzemidőben egy ilyen ketyere?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31005) #16729600 válasza vendingo (#31004) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az üzemidőhöz azt írják, hogy kb 13 óra (gps el ), a fórumok szerint ellenben ennél azért valamivel kevesebb.Lehet usb ről és hálózatról is tölteni.Persze erre az tud igazán hitelt érdemlően válaszolni, akinél napi használatban van.

[ Szerkesztve ]

(#31006) fpeter07 válasza TayRol (#30980) üzenetére


fpeter07
veterán

A bacsatolas nem gaz, de szantalanszor elestem mar a kicsatolasi nehzsegek miatt. Forditom en a labamat oldalra, de sarosan naha ugy kell kitepnem a labamat a pedalbol... Azert jo erzes doles kozben kiszabaditani a labat, csak nem gyakori.

(#31007) torzo válasza fpeter07 (#31002) üzenetére


torzo
Ármester

Én mocizom is. Azt figyeltem meg, ha a GPS-t bámulom, meg a rahedli adatot, akkor persze nyílegyenesen eljutok oda, ahová akarok, de semmi sem marad meg az útból. De ha no GPS és előtte alaposan megnézem térképen a célt, akkor meg akad néha némi kerülő, de az biztos, hogy mindig tudom, merre járok, és még évek múltán is visszatalálok oda, ha kell. Arról nem is beszélve, hogy mocin elég veszélyes, ha nem az utat nézzük.

Nekem bringán Cat-eye velo 8 sok éve már, ami többnyire ODO vagy óra állásban van. Havonta egyszer azért megnézem, de javarészt csak az ODO érdekel.

Az edzettség egyik fokmérője a nyugalmi pulzusszám. Minél alacsonyabb, annál okébb. Ennél is többet mond el az állóképességről, hogy a munkával felpörgetett pulzus mennyi idő alatt áll vissza a nyugalmi értékre. Ha ez 30 sec körül van, akkor az illető tényleg rendben van.

(#31008) TayRol válasza fpeter07 (#31006) üzenetére


TayRol
veterán

és szerinted jobb/rosszabb, mint az spd?

[ Szerkesztve ]

(#31009) dqdb válasza fpeter07 (#31006) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor vagy veled van a probléma, és egyszerűen nem való neked a patentpedál, mert fejben nem tudsz ráállni a szükséges ösztönösen végrehajtandó mozdulatokra, vagy beállítási probléma, és a legkisebb rugóerőre kellene állítanod, vagy a konkrét pedál-stopli-cipő trió egyik tagja hibás nálad. Amit leírsz, az SPD használók körében a betanulási időszak után nevezhető mindennek, csak szokványosnak nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31010) fpeter07 válasza TayRol (#31008) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem akarok latatlanban velemenyt mondani. Nekem szimpatikus. Azt hittem, hogy idei cikk. Minden cipovel kombatibilis ez a rendszer? Kovi cipom jovore biztos, hogy kemenytalpas lesz. De valoszinu csak ezert nem cserelnek szpolit/pedalt.

(#31011) imyourfriend válasza TayRol (#30988) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mp d520 spd nem alap kategoria, orszagutin hasunslom es 13ezer km alatt semmi probkemam nem volt meg vele. Nagyon strapabiro cucc.. megcsak zsirozni meg olajozni se kell. De ha gyenge akkor vegyel dragabbat, ez 9250 volt azt hiszem.

(#31012) TayRol válasza imyourfriend (#31011) üzenetére


TayRol
veterán

á, nekem bőven jó lenne. bár ugye 1x használatos darabok. :)
láttam pesten is 9e körül.

csak nem tudom, hogy montira való-e...

[ Szerkesztve ]

(#31013) Jorus válasza dqdb (#31009) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja. :) Akkor már ösztönösnek számít a kilépéshez szükséges mozdulat, ha simán kilépsz akkor is a pedálból, amikor esés közben épp repülsz át a kormányon, és zúgsz fejjel előre az erdőbe. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31014) pengemetal válasza TayRol (#31012) üzenetére


pengemetal
aktív tag

itt elég jó áron van

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#31015) TayRol válasza pengemetal (#31014) üzenetére


TayRol
veterán

hm, 14600 a kettő, postaköltséggel. még vennem kellene pár dolgot, úgy még olcsóbb.

köszi!

bedobok mellé még egy 8.12-es sigmát. 4e-ért tökéletes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#31016) Runner_fxr válasza imyourfriend (#30998) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

polar biztos nagyon jó, pulzusmérése is biztos nagyon pontos. webshop mindig kedvező, pláne németországban.
Az enyém magyar beszerzés, de csak azért mert be tudok memni a bikefun nagykerbe. Áfa nélkül vettem 27-ért. :) 50-et én se adtam volna érte, akkor maradt volna a német webshop.

vendingo: pedálfordulat mérőre nekem se sok szükségem van, de annyira elenyésző volt az árkülönbség, hogy inkább ezt vettem.

(#31017) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Egész kultúráltan utazom a kis piros vonaton a bringával. Mindjárt lent vagyok balcsin, aztán indul a bringatúra. :)

(#31018) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Nincs valakinek fölös alkatrésze országútihoz amitől csokiért, sörért, pénzért megválna? Ha az építés mellett döntök akkor minden jól jön, mert csak vázam lesz :)

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#31019) Because


Because
őstag

ez most nem 18-as karika, de ha ezt látja egy bicós bizony gond van :DD

(#31020) Gyufaaa válasza Runner_fxr (#31017) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Körbe lesz a menet? Hány napos? Kellemes időt és jó túrázást! :)

(#31021) freelanced


freelanced
addikt

Mekkora áttétet érdemes SS bringához használni. Első körben 46-16-ra gondoltam, vélemény?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#31022) Pttypang válasza dqdb (#30974) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem ertem, ha ujra meghatarozza a poziciot, akkor hogy halmozodhat az elteres? :D
A sebesseget a ket meghatarozasi pont alapjan szamolja gondolom.
A magassag meghatarozasahoz tobb muhild kell, ez tiszta, itt tenyleg nem megbizhatoak a sima okostelefonos gps-ek altalaban.

Everybody lies.

(#31023) zoli03 válasza freelanced (#31021) üzenetére


zoli03
őstag

Ez függ attól is, hogy mennyire szeretsz pörgetni, milyen dombos a környék, mennyi erő van a combodban. Én 2,55-ös áttételt használok, 30 km/h-ig még kényelmes a pörgetés, városban többel úgyse nagyon megyek.

(#31024) freelanced válasza zoli03 (#31023) üzenetére


freelanced
addikt

Értem. Tehát 51-20 van neked? Szerinted nekem elég amit mondtam? Mert a racsni nem nagy összeg de a hajtás az annál inkább.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#31025) zoli03 válasza freelanced (#31024) üzenetére


zoli03
őstag

51 fogas lánctányér szerintem ritka. 46-18 van nekem.

(#31026) freelanced válasza zoli03 (#31025) üzenetére


freelanced
addikt

Akkor valamit elnéztem :C

Ezen mit változtatnátok, van amiből elég az olcsóbb is, vagy van amiből inkább jobbat vegyek? Milyen stucnit érdemes venni ehhez a kormányhoz?

[link]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#31027) ígyvanferi válasza freelanced (#31024) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hogy jött ki az az 51-20?

(#31028) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Na a bikepro is egy újabb szuper bolt... 1 hétig nem válaszoltak, írtam nekik még egy emailt, akkor 20 perc alatt jött válasz, most ismét nincs válasz és fogalmam sincs berendelték e a dolgokat amiket tőlük rendeltem... Tényleg nem értem, nem éri meg nekik ha veszek tőlük valamit? :W

[ Szerkesztve ]

(#31029) freelanced válasza ígyvanferi (#31027) üzenetére


freelanced
addikt

Egy kalkulátor írta ki.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#31030) fpeter07 válasza ígyvanferi (#31027) üzenetére


fpeter07
veterán

Gondolom azt nézte, hogy az osztás után 2.55-öt kapjon.

(#31031) Maximum1 válasza borix (#30976) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem a legolcsóbb megoldás a hidraulikus felnifék.
Én a 2012es modellt használom, igazából 2 hete van ilyenem 200km van benne, esőben van egy kis hangja, de nem jött zavarba.
A gyári betét garnitúra sem drága, itt most akciós .
Vagyis külön árulja, nem adja a szetthez, de így sem vészes szerintem az ára.

Vagy Ebay.....

Videó a felszereléséről.

[ Szerkesztve ]

(#31032) freelanced


freelanced
addikt

Tudtok valamit arról, hogy miben különbözik a régebbi Csepel Royal (2011,2012,2013) a mostanitól (2014) ? Valaki azt is mondta hogy már nem annyira rossz a papucs mint régen. Van valakinek ezzel tapasztalata? Egyébként még egész olcsón (20k) volt váz a csepel márkakereskedésben, csak az a gond, hogy 60-as és az nekem sok szerintem, olyan 58 lenne az ideális. Sajnos nem volt 60-as bringa, hogy kipróbáljam.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#31033) jeri válasza goldnarmz (#30967) üzenetére


jeri
tag

Firstbeat-tel próbáltad már?

(#31034) Maximum1 válasza freelanced (#31032) üzenetére


Maximum1
őstag

Itt van egy vas a méretedben, 80ezret szeretne érte, biztos enged egy 5öst és akkor már jó is lehet.
Aluváz, aluvilla, ritka ebben a kategóriában. /van aki az acélra esküszik, van aki az alura/
Jó gumik, jó kerekek és jó hajtás van a gépen szerintem.
Ennyiért nehéz összerakni ilyet.
Szerintem ne próbálj magadtól összerakni egyet mert drága lesz a tanulás.
Amennyire egyszerűek ezek a gépek, annyira megtud szívatni egy rossz alkatrészválasztással.

(#31035) #48525824 válasza freelanced (#31032) üzenetére


#48525824
törölt tag

2013 es 14-es csepel vaz ugyanolyan, 2013-nak mar fasza a papucsa. Jah es ez 3*

(#31036) TayRol


TayRol
veterán

Tudom, hogy nem idei modell, de meg szabad venni? 4e illetve 8e a különbség a 2013-as illetve 2014-es modellhez képest. 46-os kellene.

(#31037) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Hajtómű ékből létezik 9,5 mm-nél kisebb méretű is? A szomszéd áthozta a biciklijét, ékes hajtóművel, de a 9.5-ös ék nem rögzíti rendesen a hajtókart. Beütőcsészés, úgyhogy nem tudom átépíteni négyszögtengelyesre.
De már rohadtul unom, hogy minden szemetet áthordanak amit a kamrában találnak. :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#31038) HollyBoni válasza TayRol (#31036) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha a zöld kosaras termékek fele amúgy nincs is nekik, vajon piros kosarasnál mi van? :D

(#31039) TayRol válasza HollyBoni (#31038) üzenetére


TayRol
veterán

hm, jogos. az a pipa a piros kosár mellett megtévesztett.:D

(#31040) TayRol válasza HollyBoni (#31038) üzenetére


TayRol
veterán

vagy esetleg egy Mavic, vagy Giro.

Mennyivel olcsóbbak, mint itthon...

[ Szerkesztve ]

(#31041) deicide válasza torzo (#31007) üzenetére


deicide
veterán

Az utolsó bekezdéssel tökéletesen egyetértek. 2012-ben, amikor 135 kilóról elkezdtem a mozgást, 52-54 körül volt a nyugalmi pulzusom. Most 38!

Ja és MTB-sek, traktorgumival, nem kell lemondani a sebességről, mentem ma egy velencei-tó kört 33-as átlaggal a 2.1-es bütykössel. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31042) zoli03 válasza HollyBoni (#31038) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem mindig megvolt a zöld kosaras, a piros kosarasok nagy részét is beszerezték 1-2 hét alatt.

(#31043) HollyBoni válasza zoli03 (#31042) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mondták már mások is hogy jó tapasztalatuk van ebike-al, én 3x rendeltem és mindhárom alkalommal gond volt, két alkalommal 1,5 hétig kellett őket hívogatni, írni emaileket mire elértem őket, mivel maguktól semmit nem írtak...

(#31044) Mewryck válasza Szakbarbár (#31037) üzenetére


Mewryck
tag

Hali!

9, 9.5, 10 mm-es ék létezik,ha nem megy bele rendesen csiszold körbe vagy módosítsd az ékpályát

Üdv!

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#31045) imyourfriend válasza TayRol (#31012) üzenetére


imyourfriend
őstag

MTB-re való pedig. De ha egyszer tönkremegy akkor azt ugyan nehéz megszerelni a csapágyazásnál. Én szerény 80kg-os súlyom alatt és lassan 14ezer km alatt még semmi baja mint írtam. Az egyszeri használatos a szerelésre vonatkozik, ajánlom amúgy azt a pedált attól független hogy olcsó. Van hogy gyepálom a gépet, [link] szélcsendben ma is megadtam a módját a tekerésnek és bírja egyszerűen. Persze szívesen használnék ultegra pedált, de ha ez bevált akkor minek tegyek mást a gépre? Ha még nem próbáltad ezt a rendszert, elején egy perecelés aztán megtanulja az ember hogy miként kell kioldani az spd pedált. Télen vettem és még csak építettem a bringát, megálltam a ház előtt bal láb kiold hogy leszállok erre nagykabát táska és belezuhantam jobb oldalra az árokba, szerencsére kisebb bajom lett. Meg is tanultam egyszerre hogy miként kell kioldani ezt a rendszert. :N Időben szólsz akkor bedobtam volna én a kosárba és 9€ minusz. De az elején első vásárlásnál kapsz egy kupont ami levon 10€-t, remélem beváltottad. :)

(#31016) Runner_fxr: Én is beszereztem volna idehaza, de nem adok ki 80ezret egy ilyen szettért amikor kint is megvehetem, ráadásul olyan helyen ahol ember módjára kezelnek. :Y Tudom ez nagy szó manapság hogy az eladó ember módjára kezel, de Rose-nél az ügyfélszolgálatos is kedves meg normális. Remélem beválik és hasznos lesz a termék, csak érkezzen meg 3-5 napon belül és tesztelem is. ;]

(#31046) TayRol válasza imyourfriend (#31045) üzenetére


TayRol
veterán

köszi az infót.

jó lesz akkor. de az a 10 ojrós kupon csak cipővel együtt él, nem?

(#31047) imyourfriend válasza TayRol (#31046) üzenetére


imyourfriend
őstag

Annak a kuponnak nincs köze ahhoz hogy mit veszel. Az csak egy első lehetőség hogy a termékből levonják a 10€-t mert először vásárolsz náluk.
Shipping costs flat rate 8,95 8,95

Voucher S3VCSEWCPBXAV28 -10,00 -10,00

Nekem így írta be a rendszer.

(#31048) freelanced válasza Maximum1 (#31034) üzenetére


freelanced
addikt

Nem tűnik rossznak, köszi a linket! A váz egyébként milyen lehet, tudni róla valamit? Vagy emiatt nem kell aggódni szerinted?

maummamut

Köszi, akkor minimum a 2013-as kell. Hogy lehet megtudni, hogy olyan-e, van valami ismertetőjele vagy kérdezzek rá?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#31049) TayRol válasza imyourfriend (#31047) üzenetére


TayRol
veterán

oksa, figyelek rá! :)

(#31050) Szakbarbár válasza Mewryck (#31044) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Köszi, holnap megnézem van-e a boltban 9 mm-es, ha nincs lecsiszolok a 9,5-ből.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.