Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) deicide válasza Atke (#4998) üzenetére


deicide
veterán

A többi 70%-ot beviszed táplálékkal edzés előtt/közben. Pont azért eszem én is közvetlen edzés előtt, hogy azt használja a test, amihez a legkönnyebben hozzáfér.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5002) amargo válasza venember83 (#4994) üzenetére


amargo
addikt

Nem szeretem az ilyen sportszerűtlen sportokat..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5003) Atke válasza Solad (#4999) üzenetére


Atke
senior tag

Helyes! Azért boxolok, hogy ne kelljen futnom ;)

(#5004) venember83 válasza amargo (#5002) üzenetére


venember83
nagyúr

Pedig tud szórakoztató lenni, és amúgy általában nem szemetek egymással a versenyzők. Lehet helyezkedni, kicsit autóversenyes feeling. Személy szerint sajnálom, hogy megölték ezt a sportot.

(#5005) zoo8800 válasza amargo (#5002) üzenetére


zoo8800
veterán

Inkább csak kemény, de nem sportszerűtlen.
Egyszerre kell keménynek, technikásnak és gyorsnak lenni, jó kis szakág ez.

rip and tear, until it is done

(#5006) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

rokonnak keresek kerékpárt, városi közlekedésre, néha hegyi tekerésre. 80 ezer a max keret, elég gyér felhozatal van most az aprón. talán ez a legjobb, amit találtam. vélemény?

neki ez tetszett meg, városba nem igazán ajánlottam...

esetleg ebből alkudni?

ui.:

18" vázat nézek kb.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5007) Vasinger! válasza hoffman_ (#5006) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem a KTM biciklik feleslegesen drágák, a név miatt jön rá legalább +20% úgy általában. Meg azon gumikat kéne cserélni, ha hegyen is akar vele menni. Hajtókar és váltó meg elég lowend kategória.

Amit ő nézett ki az halál aszfalton a láncvillával szemközti rúd és a felső cső egy vonalba esik-> trial vázkialakítás, aszfalton cseppet se kényelmes.

A magellan nem néz ki rossznak, csak elég gyenge a hajtása.

Csak összehasonlításképp én pár éve ilyen bicót vette 80-ból: KATT

Hallgass rám és fogadd meg a tanácsom. Ha nem sürgős, akkor inkább várjon egy jó vételre, mintsem vegyen valami kevésbé jót és dühöngjön azon, hogy miért nem várt még 1 hetet egy sokkal jobb biciklire. (Saját tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#5008) hoffman_ válasza Vasinger! (#5007) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ktm-en van felár, de az legalább egyben van. a polaris az felejtős szerintem is, csak megmutattam, hogy mit képzelt el. az a geó kukás.

sajnos sürgős, 1-2 napon belül kéne gép.

a pár éve ilyen-olyan bringa meg nem mérvadó, mert az pár éve volt, azóta meg sok víz lefolyt a Dunán, mint tudjuk...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5009) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Életemben először elkezdtem centírozni a biciklim kerekét. Volt benne nyolcas és egy nagyobb tojás is. Elég lassan ment elsőre, de sikerült megcsinálnom. A tojás miatt viszont nagyon meg kellett lazítani a szeleppel szemben lévő küllőket a felütésnél. El is gurult így két napot, de ma kilyukadt a belsőm a küllők felőli részén.

Jól sejtem, hogy nézzek új kerék után?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#5010) Bati0501


Bati0501
őstag

Láttátok már?[link]
Na ezt nevezem hirdetésnek. :D

Ezt még meg is venném:[link]
Egy ilyennek mennyi lehet az ára?

[ Szerkesztve ]

(#5011) Vasinger! válasza hoffman_ (#5008) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Evvel nem azt akartam mondani, hogy ma is fog tudni ilyen biciklit venni 80-ból mint én akkor annó, de ha az ember kivárja a jó vételt, akkor tud venni legalább annyira kiemelkedő bicót venni, mint én régen.

(#5012) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

A korábban linkelgetett Megavalanch kicsit közelebbről, olvasmányosan, Vizdák Jani "tollából".

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5013) fpeter07 válasza Bati0501 (#5010) üzenetére


fpeter07
veterán

Egye-fene egy ilyen outit még én is elfogadnék.

szerk: A másik bringát megnézve elkezdett fájni a nyakam. Azt 10 perc után durva lenne hajtani.

[ Szerkesztve ]

(#5014) Bati0501 válasza fpeter07 (#5013) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen,a második azt én is inkább csak "dísznek" gondoltam,tehát gyönyörködni benne meg néha elmenni vele egy lazát gurulni.

(#5015) venember83 válasza fi:zi'k (#5012) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha már Megavalanche: [link]. Helyenként száz km per óra fölött gleccseren.

(#5016) Mr X


Mr X
veterán

Biciklis razzia: 76 embert bírságoltak meg

"A razzia ugyan véget ért, de a jövőben is belefuthatnak a biciklisek ellenőrzésekbe. A KRESZ szerint az alábbi eszök hiánya szabályszegés:

1. Fehér színű első lámpa
2. Piros színű hátsó lámpa
3. Egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverő (prizma)
4. Két, egymástól független fék
5. Csengő
6. Borostyánsárga színű küllőprizma legalább az első keréken
7. Fényvisszaverő ruházat (csak lakott területen kívül, ha éjszaka van vagy rosszak látási viszonyok)
8. Ha a kerékpáros sisakot visel és utast nem szállít, lakott területen kívül max. 50 km/h sebességgel haladhat (ugyanitt sisak nélkül csak 40 km/h a megengedett maximális sebesség.)"

(#5017) -HajTömeg- válasza Mr X (#5016) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Helyeslem, remélem még sok ilyen "razzia" lesz.
Nagyon ráférne a hazai bringásokra némi biciklis kultúra kialakulása...

Alias: Júzer error

(#5018) fpeter07 válasza venember83 (#5015) üzenetére


fpeter07
veterán

Eleve az őrült már, aki egy ilyen versenyen elindul. És akkor még ott vannak az élmenők. Ők akkor mik?

(#5019) Mr X válasza -HajTömeg- (#5017) üzenetére


Mr X
veterán

Én is egyetértek vele. Igazából a kötelező tartozékok listája miatt linkeltem be, hátha valaki (hozzám hasonlóan) nem tudja, minek is kellene a bringáján lennie.

(#5020) venember83 válasza fpeter07 (#5018) üzenetére


venember83
nagyúr

Gépek.

(#5021) albert8 válasza Mr X (#5016) üzenetére


albert8
addikt

Én csak a négyest tartom be mégse volt még semmilyen balesetem se kocsival se gyalogossal se másik bringással. Szerintem mtb-re felesleges, ha nem jársz este bicajozni.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#5022) Vasinger! válasza venember83 (#5020) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nagyjából pontosan ilyen gépek lehetnek a TDF-esek, az se teljesen embernek való.

(#5023) szki válasza Atke (#4998) üzenetére


szki
őstag

Egy picit másképp nézve a kalóriákat: ha valakin fajlagosan sok az izom, akkor az még alvás közben is tud fogyni. Míg ha valakin fajlagosan sok a zsír, akkor ő még a "víztől is hízik". A magyarázat, hogy az izomszövet még nyugalmi állapotban is energiát használ el, míg a zsírszövet alig.

(#5024) Zebu


Zebu
addikt

De rég voltam itt... Na majd visszaolvasom a történteket. Ma beszélgettem Kuszi Péterrel. Szerinte a Balaton kör helyett okosabb dolog a Káli medencét körbejárni országútival, mert sokkal szebb a táj, panoráma, és nincs forgalom. Megfontolandó :) ettől függetlenül csütörtökön megyünk egyet, de azt érzem igaza van...

(#5025) fi:zi'k válasza albert8 (#5021) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Eddig! De persze később se legyen. :N
Ettől függetlenül nem kell erre büszkének lenni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5026) Zoli133


Zoli133
őstag

1 hét kihagyás után végre sikerült ma tekernem egy kicsit. Nem a legjobb időm, de végre találkoztam olyanokkal az úton akik rendes tempót mentek, mindkétszer szerémi úti bringa úton, az első az szinte rögtön indulás után, srác egy régi városi kerékpárral 32-t ment, meg is lepett, de sikerült tartani az MTB-vel. :)
Visszagondolva nem kelett volna az elején a terepgumikkal felvennem a tempót...

Ha már gumi, nem sok reakciót kaptam arra a kérdéskörre, hogy van e valami ajánlott 26"-os slick, jó árban. Illetve továbbra se vagyok biztos benn, hogy a 559x19C méretű felnire felmegy a 1,5es köpeny. Ha igen akkor ez lenne a kiszemelt eddig.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5027) albert8 válasza fi:zi'k (#5025) üzenetére


albert8
addikt

Csak a véleményem irtam le szigorúan MTB-al kapcsolatban.
Pl egy országútira már tényleg kellhetnek a forgalomban, esetleg hajnali/esti tekeréshez ezek.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#5028) HollyBoni


HollyBoni
veterán

23mm széles felnire maximum milyen széles gumit lehet rakni? 2.3-as még felmegy? Most 2.2 van rajta.

(#5029) fi:zi'k válasza albert8 (#5027) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Persze ha az erdőszéléig nem bringával mész és utána sem azzal jutsz haza, tehát kizárólag terepen használod, akkor okés lehet.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5030) Zoli133


Zoli133
őstag

Ami kimaradt, hogy jött endomondo-hoz ma frissítés. Szerintem egész jó lett, hamarabb talált GPS-t és út közben se dobta el.
Mindössze 1x nem vette észre, hogy megálltam pár szót váltani ismerőssel, de az belefér.
Pont jókor jött, mert a strava-ra való áttérésen gondolkoztam, de most így maradhat.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5031) Tomi_Sci válasza fi:zi'k (#5029) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nekem van lámpa meg fék, országútin. Csengő el sem férne (kormány balján pulzusmérő, jobbján lámpa), küllőprizma nem megy fel a ritkított küllőkre, esetleg prizmát tehetnék a nyeregtáskára, van rajta kis tartó. A sebességhatár is vicc, lehetetlen nem túllépni :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#5032) Szakbarbár válasza Tomi_Sci (#5031) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

"A sebességhatár is vicc, lehetetlen nem túllépni :D"

A vicc az, hogy biciklivel sisakban gyorsabban mehetek, mint segédmotoros kerékpárral.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#5033) lsebestyen válasza Zoli133 (#5030) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én is frissítettem, tényleg gyorsabban talál jelet, poénból szobába kerestettem vele, hidegindításból 20mp :))

(#5034) Toomy


Toomy
senior tag

A mai napba ennyit sikerült belepréselni. :K

(#5035) lsebestyen válasza Toomy (#5034) üzenetére


lsebestyen
addikt

:C :C Melyik versenyre mész?

[ Szerkesztve ]

(#5036) rétisün válasza Toomy (#5034) üzenetére


rétisün
veterán

ez nem semmi, megint.... :C (az átlagodat meg ne is említsük :Y )

tényleg vasárnap lesz a pannon maraton? azt hittem, szki elírta tegnap, én meg voltam róla győződve, hogy szombat. :F

tényleg, tavaly is vasárnap volt :B

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#5037) szki válasza Toomy (#5034) üzenetére


szki
őstag

:Y :R :C

(#5035) lsebestyen : nem verseny, hanem a 10. Pannon Maraton, mely 3 országot ölel fel. A szlovéniai Lendván lesz a rajt/cél. 400-500 bicajos várható (főként szlovének). Bár nem időre megy, de az élboly keményen fogja taposni :)

(#5036) rétisün: jössz vasárnap? Én nem tudom mire leszek képes, mert nem leszek kipihent. Holnap Zeg.-re, és a Gébárti tóhoz is kellene néznem.

[ Szerkesztve ]

(#5038) lsebestyen válasza szki (#5037) üzenetére


lsebestyen
addikt

áhá, köszi :R

(#5039) Zebu válasza Zoli133 (#5030) üzenetére


Zebu
addikt

Én maradok a strava-nál. Nekem bevált. Aksit úgy érzem ez végzi ki legkevésbé.

(#5040) rétisün válasza szki (#5037) üzenetére


rétisün
veterán

még mindig nem tudom :B

előnevezésem nincs, ha szombaton lett volna, nem is tudtam volna menni. így tudnék, de mondjuk nincs euróm nevezni (persze talán holnap még tudnék váltani), ft-ot sztem ott nem fogadnak el, mint tavaly lentiben.

nagy tmepót ne várj, ha együtt megyünk :N akármit is mond béla a tavalyiról, csak a jó kis hátszél miatt mentünk az elején olyan tempót, amilyent....

mod: gébárton mi lesz? úgy tudom, ma van (volt?) tankcsapda.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#5041) zsitvayb


zsitvayb
csendes tag

Sziasztok,
Bár segítséget nem kaptam, de hosszas agyalás után három típusra korlátozódtak a kiszemeltjeim:
- Dema;
- Merida;
- Kelly's.

Nem nagyon tudok dönteni. Ti melyiket választanátok? Talán azért húz a Kelly's felé a szívem, mert az van készleten egy helyen, és azt akár holnap el is tudnám hozni. A Dema szimplán csak tetszik, meg mondjuk szimpatikus a Sora felszereltség. A Merida meg a legszebb szerintem. :) Viszont utóbbi kettőre várni kellene.

(#5042) nightshadow


nightshadow
veterán

Sziasztok, MTB-re keresek külső gumit kb. 5-6k-ás árban 80-90%-ban aszfaltra, 10-20%-ban földútra túrázni. Keresés közben a Continental Trafficra [link] bukkantam. Van ennél jobb ilyen célra ilyen árban? Előre is köszönöm a segítséget.

(#5043) fi:zi'k válasza nightshadow (#5042) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem simán kereshetsz vmi semi-slick gumit, amin sokkal simább a futófelület.
Mondjuk vmi hasonló.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5044) -=RelakS=- válasza Toomy (#5034) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azt kérdezték-e már, hogy normális vagy-e? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#5045) Vasinger! válasza Toomy (#5034) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem indulsz jövőre a TDF-en? :D

(#5046) Zebu válasza Toomy (#5034) üzenetére


Zebu
addikt

Orvos látott már?:)

(#5047) Zebu válasza zsitvayb (#5041) üzenetére


Zebu
addikt

Kicsit túl vannak ezek árazva... 170 körül már újban is komplett sora dukálna legalább. Nem csak hátsó váltó.

(#5048) Zebu válasza zsitvayb (#5041) üzenetére


Zebu
addikt

merida pl...

scott bár ez annyira mégsem az igazi...

[ Szerkesztve ]

(#5049) zack


zack
nagyúr

Nem tudjátok mitől lehet, ha a kormányra ellentétes erőt fejtek ki (egyik oldal le-másik fel) akkor pattogó-kattanó hangot ad? Nem egyet, hanem ilyen sorozatos egymás utánban. nem tudom másképp körbeírni. Pont ez a hang jön valahonnan lentről is a középrész felől és baromira idegesít...Menet közben szintén ezek a pattanások jönnek lentről, de már úgy is hallom, ha mp3-mat hallgatok. :F
Valaki találkozott már hasonló problémával?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5050) deicide válasza Toomy (#5034) üzenetére


deicide
veterán

Nem csalódtunk, durva táv! :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.