Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) Matezol91 válasza geotigris9 (#82999) üzenetére


Matezol91
csendes tag

Ez mindenképp hasznos lesz nekem! Köszönöm!

(#83002) Napfénysüti válasza zack (#82961) üzenetére

Alagútban vagy ha nincs gps jel akkor jól jön a szenzor. Tavaly Olaszban tekertem 3200m hosszú alagútban aminek ráadásul volt 12%-os része, na ott örültem hogy nekem is volt külön sebességmérő a Garminhoz. :K

Més que un club!

(#83003) G@ben


G@ben
addikt

Erről van valakinek tapasztalata? Aszfaltos túrázáshoz használnám max 100km-ekre.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#83004) geotigris9


geotigris9
tag

PIKNIK :DDD

G@ben Ilyen téren csak a hosszú cica madárfélének látom értelmét ha már aláöltözős.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83005) r.levente75 válasza geotigris9 (#83004) üzenetére


r.levente75
addikt

Ötletes, legjobb a két hangszóró a sarkokban. ;]

(#83006) zack


zack
nagyúr

Felraktam a pedálfordulat mérőt. Mér rendesen, de azért lett szépséghibája.
Mennyibe is kerül 1db fekete gyorskötöző? :U Legyen 20ft. 3db eleve sz@r volt, és mivel ebből a 20ft kellékből 6db-ot mellékeltek, a negyediket fehérrel pótoltam úgy, hogy 2db lett összefűzve, mert olyan vékony, és hosszú nem volt itthon. Így a hajtáson levő fekete-fehér. :F

Biztos drága lett volna mellékelni 10-15db gyorskötözőt. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#83007) geotigris9 válasza geotigris9 (#83004) üzenetére


geotigris9
tag

Tábla gép, de jó ha nem figyelek mindent át ír. :o

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83008) G@ben válasza geotigris9 (#83004) üzenetére


G@ben
addikt

Miért? Nem volt még ilyenem, nem értek hozzá. Rövidnadrág alá húznám mindenképpen.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#83009) rétisün válasza geotigris9 (#83004) üzenetére


rétisün
veterán

gondolom betétes 'alsógatya', és arra bármilyen már bármilen nadrágot fel lehet venni.

(#83005) r.levente75: és hogy csöröghet-zöröget, amíg kiérsz a piknik helyéig

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#83010) geotigris9 válasza G@ben (#83008) üzenetére


geotigris9
tag

Hidegebb időben van haszna a hosszú cica jellegű aláöltöző nadrágnak, ősz - téli és kora tavaszi időszakban. Ha csak rövid nacid van az ilyenkor nem sokat nyom a latba. A lábadnál a térdeid meg, ha nagyon hideg van a lábujjak fognak fázni. Sima sport boxer bőven elég szokott lenni ilyenkor. Ha meg jobb az idő ilyet alá veszel meleged lesz. Biztos nagy hidegben jó ha van, de nem védi az egész lábat mondom csak ott ah hol amúgy is kevésbé fázós szokott lenni a helyzet. Akkor már funkcionális cica.

Rétisün én csak azt mondom akkor már inkább hosszút vennék annak venném hasznát igazán.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83011) G@ben válasza geotigris9 (#83010) üzenetére


G@ben
addikt

Jó időben tekernék és kéne egy olyan betétes alsónadrág, amivel kényelmesen lehet hosszabb távot tekerni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#83012) geotigris9 válasza G@ben (#83011) üzenetére


geotigris9
tag

Így esetleg lehet értelme ha sima(nem bringás) rövidnadrágjaid és v. hosszúk vannak amik nem betétesek, de hordanád őket tekeréshez is. Így segíthet a komfort érzeteden valóban.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83013) G@ben válasza geotigris9 (#83012) üzenetére


G@ben
addikt

Igen, ez a tervem. Mennyire lehet jó ez a nadrág?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#83014) zack válasza G@ben (#83011) üzenetére


zack
nagyúr

Aldiban volt. Vettem is egyet. Atléta technikaival 3 vagy 4k volt.
Kell a betét.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#83015) geotigris9 válasza G@ben (#83013) üzenetére


geotigris9
tag

Ki kell próbálni ,,puding próbája az ivás,, ;] , de van néhány dekás textildarabom nekem is általában jók a tapasztalataim.
Szerintem vedd meg ha megakarod nyugodtan. :)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83016) G@ben válasza geotigris9 (#83015) üzenetére


G@ben
addikt

Azt hiszem, kipróbálom, köszi! :)

zack: azzal csak az a baj, hogy a helyszínen nem lehet felpróbálni. :)

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#83017) zack válasza G@ben (#83016) üzenetére


zack
nagyúr

Mert? :) Farmerre ráhúzod, és ami sztreccs, az jó lesz farmer nélkül. ;] Nekem se teljesen a méretem, de legalább trottyos a seggemen, és elöl is van hely, ha esetleg még nőni akarna. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#83018) Pttypang válasza zack (#83017) üzenetére


Pttypang
veterán

Sose keso a g,ermeki optimizmushoz :D

Everybody lies.

(#83019) G@ben válasza zack (#83017) üzenetére


G@ben
addikt

Jobban szeretem, ha pont passzol. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#83020) -=RelakS=- válasza zack (#83006) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

20? jó lesz az 5-nek is. Egy 100db-os szettet olyanból, amit ilyen érzékelőkhöz adnak, vehetsz kb 500 forintos áron.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#83021) cobranco


cobranco
csendes tag

Üdvözlet!

Egy kis mozi unaloműzőnek!

A mai műsor tartalmából:
Utazóink újra vízre szállnak,de csak képletesen,hajóval vetik bele magukat a Lefkada-szigetvilág bugyraiba,majd kanyoning-túrával egybekötött vízesés-szemle után,a tengerbe is bevetik magukat,de ezúttal nem csak képletesen.A kerékpáros sportfoglalkozás és a „Nagy Zabálás” című gasztroenterológiai oktatás szintén a napirend részét képezi.

A görög szigettenger kalandorai 7.rész: "Ezerarcú szigetvilág"/Lefkada/ 2016. FullHD 1080p

Útvonal:
Fiscardo-Nidri-Dimosari vízesés-Vlycho bay-Katochori-Marantochori-Kontarena-Vasiliki-Ponti-Aigos Nikolaos-Niras-Cape Doukato

Fotoalbum:
[link]

Térkép:
[link]

Jó szórakozást!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#83022) r.levente75 válasza rétisün (#83009) üzenetére


r.levente75
addikt

Nálunk magyarban amilyen utak vannak, nem is merném bevállalni, valószínű egybe nem tudnám kivenni.

(#83023) Syd69 válasza zack (#83006) üzenetére


Syd69
aktív tag

Anno beszaladtam egy "Villamossági Bolt"-ba és vettem 100 (500?) db gyorskötözőt, ami kb a Garmin-omhoz jó lehet.
Máshova is használom, még van egy félmarék.

Alma

(#83024) parkr


parkr
őstag

bike discount-on aztán van stucni választék. vehetsz Ritchey-t, vagy Ritchey-t, de van még Ritchey is! :D

(#83025) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, h van valahol leirás magyarul, h a bringás órákon mi ez a rengeteg rövidités és funkcio? Vettem egy órát és sok dologrol fingom nincs mi lehet. Sajnos még mindig ott tartunk, h veszek valamit hazai kereskedőnél, és nincs magyar leirás.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#83026) Senki9876 válasza Runner_fxr (#82991) üzenetére


Senki9876
tag

Köszönöm a válaszokat. Már most fogom a fejemet hogy mennyi időt el fog venni a karban tartás/tisztítás :Y :O :) , de ha már elköltöttem rá egy kisebb vagyont akkor törődnöm is kell vele.
a következő 2 hétben országúton és parkokban fogom használni még rendesen kiismerem, utána irány a mély víz.

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#83027) Hasaggymeg válasza Dottore (#82992) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kábé végy egy gőzborotvát,menj át a szomszédba és onnan mosd le.Veszélyesnek tartom,egyetlen rossz mozdulat és hazavágsz egy csapágyat/forgó részt.Slag,vagy vödör.Szerintem.

Tothgera30...jól kilóg a sorból az a nyeregcső,az biztos. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83028) 313313 válasza 313313 (#82971) üzenetére


313313
addikt

Erre valaki?
Igazából az lenne a kérdés, hogy Campagnolo sorra felrakhatok-e Shimano láncot? Tehát adott kazetta testre "bármilyen" 10-es sort rakhatok, bármilyen 10-es lánccal?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#83029) zoli03 válasza parkr (#83024) üzenetére


zoli03
őstag

Ha a márka le van szűrve Ritchey-re, akkor is nem fogsz mást látni.

(#83030) rétisün válasza 313313 (#83028) üzenetére


rétisün
veterán

kazettát nem tudsz rátenni csak campát (gondolom nem véletlenül lehet vagy shimano/sram vagy campa rotorral kapni a kerékszetteket) lánc az azt hiszem mehet rá bármilyen, persze a megfeleő fokozatszámot figyelembe véve.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#83031) 313313 válasza rétisün (#83030) üzenetére


313313
addikt

Az megvan, hogy más a kazetta test a Shimano/Sram és Campagnolo vonalon. A láncot nem tudom, hogy szabadon variálható-e. Ahogy nézem Shimano láncok jóval barátibb árban vannak...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#83032) Valkűr válasza 313313 (#83031) üzenetére


Valkűr
őstag

Nalam a Shimano lancok igen hamar feladjak. Gyorsan nyúlnak.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#83033) 313313 válasza Valkűr (#83032) üzenetére


313313
addikt

Akkor miben gondolkozzak? Maradjak Campa vonalon?
Montimon 8-as váltó van, ahhoz vagyok szokva árban. Rálesve a 10-es lánc árakra, csak lestem :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#83034) flash-


flash-
veterán

üdv!

két kérdés:
tudnátok ajánlani az olcsóbb szegmensből olyan kerékpár sebességmérőt ami strava-val kompatiblils?

másik kérdés:
olcsó,klasszikus (vezetéks), de ajánlott kilóméterórát,amin jól láthatóak a számok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#83035) Runner_fxr válasza Senki9876 (#83026) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sokan hiszik azt, sajnos tévesen, hogy minél drágább egy bringa, az annál kevesebb szervizt igényel, mert hát ezért drága, jobban bírja. :)
A valóság meg az, hogy minél drágább bringáról van szó, annál több törődést igényel. Mivel sokkal bonyolultabb, sokkal több alkatrészből áll mint az olcsó bringa, ami meg kb egy faék egyszerűségű.
Itt inkább a precízebb működés a lényeg.
Amit írtam a villa karbantartásra, az semmi ahhoz képet amit a gyártó előír! Az alap karbantartást 50 óra használat után, a nagyobbat 200 óra után kell elvégezni a gyártó szerint!
Én azért írtam a 2000km vagy 1 évet, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy általános használat mellett, ha nem sárban használod, nem vagy versenyző, bringázások után áttörlöd a becsúszókat, esetleg használsz Marsh Guard-ot is, azért nem szokott annyi kosz belemenni, hogy indokolt lenne az 50 órás kis szerviz.
Viszont aki tényleg verseny szintű felhasználásnak teszi ki az alkatrészeit, ott indokolt betartani mindig a gyártói előírásokat.

Egyébként ha szereted a bringád, idővel nem lesz nyűg a karbantartás, én igényt érzek rá, hogy kb minden hegyi bringázás után áttöröljem az egész bringát, becsúszókat, láncot, fogaskerekeket és kap egy kis olajat.

[ Szerkesztve ]

(#83036) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek mennyire tiszta az Ecobike? Pár éve a Tolvajkergetők "elkapták" őket videóban, most ez nem tudom, hogy ezt lehet-e manipulálni vagy sem.

(#83037) zoli03


zoli03
őstag

Páran írtak a forgáspontokról: az ipari csapágyasakat is simán karban lehet tartani, sőt, érdemes is. A porvédő gyűrűt simán ki lehet pattintani, kimosod a használt zsírt meg a koszt, aztán újrazsírozod. De ahogy korábban írták előttem, azzal kezdeném, hogy az összes csavart kiszedném, megkenném, aztán nyomatékra húznám. Bőven megéri, sokkal kisebb munka, mint 1-2 év múlva a túlhúzott, berohadt csavarral órákat szenvedni.

(#83038) parkr válasza zoli03 (#83029) üzenetére


parkr
őstag

tudom hogy működik, köszi. nem volt márka beállítva..

(#83039) zoli03 válasza parkr (#83038) üzenetére


zoli03
őstag

Pedig a linkeden be van állítva.

(#83040) atok666 válasza parkr (#83038) üzenetére


atok666
őstag

Pedig tenyleg be van allitva a linken a Ritchey... Marka nelkul kozel 240 fele stucnibol valogathatsz.

Atok

(#83041) Tomi_Sci válasza G@ben (#83013) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nekem is Aldis van, teljesen jó. Talán kicsit rövid a szára, szóval ha sokat kondizol fel fog csúszni :))
De mióta vettem a Lidlben egy ezresért "integrált" montis nadrágot, azóta nem sokat használtam.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#83042) SSJmeszes válasza Runner_fxr (#83035) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

En is ugy szoktam, ha nem is igenyel mosast de min. a becsuszokat mindig attorlom. Ez mar amojan megszokas. Ha picit saras, akkor meg mar egybol mosom is lefele.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#83043) Runner_fxr válasza zoli03 (#83037) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért ennyire nem durva a helyzet, hogy a fully vázakat újonnan egyből szét kéne kapni.
Inkább az szokott gond lenni, hogy fellazul a használat során. Ilyenkor nyomatékra kell húzni.

(#83044) Atesz 666 válasza geotigris9 (#82966) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Jó lett,gratula. :C
-Ezt én így oldottam meg.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#83045) Dottore válasza zoli03 (#83037) üzenetére


Dottore
addikt

Teljesen igazat adok ebben. Ki lehet tisztítani, zsírozni, de szerintem nem érdemes.

Ezzel nem vitatkozni szeretnék, mert van aki így gondolja van aki nem. Ma már egy csomó helyen használtak ipari csapágyat, nem kell vele foglalkoznom és szánomra ez az egyik nagy előnye. Ha tönkre megy, teszek bele másikat, de igen, ettől még ha valaki szeretné, lehet karban tartani.

Runner_fxr
Szerintem az. Emberek szerelik össze. Semmibe nem kerül átnézni.
Had kérdezzek valamit. Veszel egy bringát és ahogy állítod a féket kicsavarod a csavart, mikor látod, hogy túl rövidet tettek mindenhova. Fél centi fogta a vázban a tárcsaféket. Ezután garantálom mindig át fogsz mindent nézni, sőt, ha most nem gondolod azt, hogy kamuzok, akkor ezek után is. :)

[ Szerkesztve ]

(#83046) zack


zack
nagyúr

Ezt a Marsch Guard-ot csak előre lehet feltenni, vagy hátra is?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#83047) zoli03 válasza Runner_fxr (#83043) üzenetére


zoli03
őstag

Én ma már nem bízok semmiben, voltak rossz tapasztalataim, inkább szétszedem (főleg, hogy nagy értékű bicikliről van szó).

#83045 Dottore: azért évi egyszer-kétszer nem olyan nagy munka újrazsírozni. Kicserélni tovább tart, meg drágább is. Meg én azért nem cserélnék csapágyat, mert belejutott egy kis sár, aztán roszog valamennyire, simán elég kipucolni és újrakenni.

(#83048) G@ben válasza Tomi_Sci (#83041) üzenetére


G@ben
addikt

Meg fogom nézni azt is, majd lemérem itthon, mekkora kell. Ha már Aldi, akkor esetleg Lidl-ben nem szokott ilyen lenni? Ha de, az mennyire ajánlott?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#83049) zack válasza Atesz 666 (#83044) üzenetére


zack
nagyúr

Az első lámpának mi a pontos típusa? A hátsó nem biztos hogy beférne. Milyen széles?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#83050) Runner_fxr válasza Dottore (#83045) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is pont ezért szeretem az ipari csapágyakat, de mint írtam, lehet olyan, hogy belemegy a kosz, és amúgy semmi baja a csapágynak, de kénytelen vagy szétszedni, mert érezni, hallani lehet, hogy súrlódik benne valami, de azért általában ezek gondozás mentesek.

Na ilyet mondjuk még nem láttam, hogy gyárilag rövid a csavar a fék felfogatásnál, de nyilván előfordulhat, hogy az összeszerelésnél elnéznek valamit.
Rengeteg új bringát raktam már össze, és sajnos valóban vannak kontár dolgok.
Leginkább kritikus a kónuszos agyak gyári beállítása, ez szinte mindig túl feszes. És ennek ellenére a kerékpárboltok csak nagyon kis százaléka foglalkozik ezzel, pedig ez jelentősen befolyásolja az agyak élettartamát.
Aztán a gyári fék légtelenítések is sokszor csapnivalóak, míg az egyik fék olyan kemény, hogy még olajat kell kiereszteni belőle, addig a másik nagyon puha. Ritka az, hogy mind a két fék egyformán fasza.
Sokszor látni elnyalt csavar fejeket.
Új össztelós bringát jóval kevesebbet raktam össze, Magyarországon azért ez kis mennyiség a merev, olcsóbb gépekhez képest. De azért így is jó néhányat vettem már ki dobozból, állítottam be, a forgáspontok szinte mindig rendben voltak. Azért mondom, hogy szinte, mert olyannal egy-két esetben találkoztam, hogy kicsit kotyogott a hátulja. Nem volt jelentős, de kiszúrtam, ahogy finoman emeltem a nyeregnél, hogy itt bizony egy kis kottyanás van. Rá kellett húzni, és egyből jó is lett.
Itt még elnyalt csavarokat nem igazán láttam, és a nyomatékkulccsal ellenőrizve is rendben voltak.
Azt nem mondom, hogy nem érdemes a nyomatékokat ellenőrizni, de szétszedni azért a vázat nem feltétlenül kell, maximum akkor ha valami szorul, esetleg kotyog, és nem lehet a nyomatékkal rendesen beállítani.
Régebben voltak villák, amiket érdemes volt szétszedni újonnan, mert kevés olaj volt benne. Ma már erre jobban szoktak figyelni.
De ha valaki attól nyugodtabb, hogy az újonnan vásárolt össztelós gépét csavarjaira szedi, és ért is hozzá, hát tegye, ártani biztos nem fog. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.