Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127001) nrg.960 válasza 6030D (#126971) üzenetére


nrg.960
tag

Annó nagy álom volt egy ilyen karbon Big Nine, úgy hogy volt előtte 2 alu, egy 800 és egy 900. Mondjuk még most is elfogadnám, csak én törpe vagyok a 21-es vázhoz. :DDD Aztán lett helyette a Hai.. :D

Nem vagyok a szavak embere..

(#127002) trialboj válasza jjeahh (#126994) üzenetére


trialboj
őstag

Ez a topik rossz hatással van rád :)) :DD
Szép lassan ráfüggsz a gramm spórolásra, és ahogy láttam HR szenzorból sem akármit hanem egyből garmint vettél, pedig elméletileg te is úgy indultál h szeretsz túrázgatni, és nem versenyzel a világgal. Persze ez nem baj, jó dolog előre haladni és fejlődni, csak megjegyeztem hogy ezek a változások valószínűleg a közeg hatására történnek.

--

Mintha Hasaggymeg említette volna párszor hogy van olyan pedál amin állítható a tüskék hossza, nekünk ilyen van? Én tegnap megpróbáltam de nem tűnik megoldhatónak.
...amúgy neked nem rozsdázott be majd az összes anya a tüskéken?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127003) nrg.960 válasza jjeahh (#126999) üzenetére


nrg.960
tag

Minimum a 10cm, de akkor a legegészségesebb ha a felső vázcső becsatlakozasa alá ér, én erre esküszöm, igaz karbon váznál.

Nem vagyok a szavak embere..

(#127004) jjeahh válasza trialboj (#127002) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem volt drága a Garmin :D . Azt nem tudom, hogy a topik miatt próbálom-e sportszerűbben nyomni, de az biztos, hogy befolyásoltok :D . Versenyezni mondjuk valszeg (még) nem fogok, a pulzusmérőt csak a pulzuskontrolos állóképesség növelős edzések miatt vettem, gyakorlatilag ezért kezdtem el futni is... kvára idegesít már, hogy túl hamar kifulladok és hosszabb túrák végére a folyamatos lihegés és magas pulzus miatt kikészülök. Szal ezen mindenképpen javítani akarok, mert átlagos turistás tekeréseken is nagyon durván hasznomra válna a jobb állóképesség.

nrg.960 & ZolkoW: Köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127005) Runner_fxr válasza 6030D (#126993) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nyilván elsősorban a Fullyra gondoltam. Bár ha megnézed, a legtöbb méretajánlásnál általánosan írják azt, hogy mérethatáron a kisebb váz a sportosabb és a nagyobb a túrázósabb. Ennek ellenére én is úgy gondolom, hogy egy merev XC gépnél, inkább jobb a nagyobb váz.

(#127006) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Közben lemértem a montimat úgy, ahogy tegnap javasoltátok, drótos Nobby Nic + Smart Sam-el, 200+250 grammos belsőkkel, fém kulacstartóval, Topeak Ninja Pouch-al meg minden flinc flancal felszerelve 13.4kg, ami szerintem nem rossz, mert a Recon nem a legkönnyebb levegős teló, első váltó is van rajta, a hajtókar belépő integrált Acera és a többi alkatrész is max Deore... nincs rajta egyetlen karbon alkatrész sem és a kormány sem a legkönnyebb tudtommal, ráadásul 720mm. Tavasszal a Maxxis Rekon gumikkal és az új belsőkkel ebből lejön még kb. 370 gramm, így kereken 13kg lesz, főleg ha a nyeregcsövet is rövidebbre vágom. Majd új kerékszettel valszeg tovább csökken a súly, majd egyszer remélem súrolni fogja a 12kg-t :D

trialboj!, bocsi, elsiklottam a pedál fölött, az enyém is rozsdázott télen, asszem itt is elpanaszkodtam anno, de tavasszal le is kopott róla a rozsda. Lehet, hogy így belerohadnak a szegecsek a pedálba, de szvsz olyan mindegy, mert ahogy elnézem sosem fognak elkopni, valszeg a pedál hamarabb megadja magát... majd egyszer valamikor :D.
Állítani én sosem állítottam rajta, mert nekem tetszik ahogy van, szeretem ha harap. Igaz egyszer alaposan belekarmolt a lábszáramba, de nem zavart különösebben, pedig most megnéztem és még mindíg látszanak a hegek. Sebaj, egy férfin minél több a sebhely és szőr, annál férfiasabb :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127007) Massmurderer válasza trialboj (#127002) üzenetére


Massmurderer
őstag

Pár oldalal ezelött irtam pedig hogy pedálnál a szegecsek rozsdásodnak :DDD :DDD :DDD

(#127008) parkr válasza S.J. (#126995) üzenetére


parkr
őstag

ez már jobb, de ennyiért miért nem veszel újat? ezerszer könnyebb lenne túladni rajta.
ha meg svájcban drága az új, keress német webshopokban.

(#127009) IMIIKE1998 válasza 6030D (#126993) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Értem, de a sós víz is inkább az acél vázat bántja, meg ha locsolod a bringára akkor nyilván mást is. :D

[ Szerkesztve ]

(#127010) trialboj válasza Tothgera30 (#126996) üzenetére


trialboj
őstag

Szerintem meg igazán az veszi észre hogy mennyivel jobb ez a bringa mint mondjuk egy kb hasonló felszereltségű, de nehezebb darab, aki képes azt is észrevenni, hogy fogaskerket cserélt a hátsó váltóban és mennyivel jobban vált.
Biztos hogy ezzel sokkal jobb érzés mászni, de ahogy te is írtad akár 2x annyiba is kerülhet mint mondjuk egy korrekt 13kg os darab, de az élmény nem lesz 2x akkora. Illetve a legnagyobb különbség hogy hiába pehely a bringád, ha a testtömeg indexed valamely irányba kilóg. A másik meg hogy nehéz géppel sokkal jobban fejlődsz, hamarabb formába jössz, később pukkansz le. Szóval egész sok indok van amellett is, miért nem érdemes ráfüggni nagyon erre a súlyproblémára.

(#127005) Runner_fxr

... nagyobb a túrázósabb.

Ezt hol olvastad vagy hogy kell érteni? Kényelmesebb vele haladni, v mi okból jobb a nagyobb váz, itt gondolom 29 a 29" hez van viszonyítva !?

(#127006) jjeahh
Állítani én sosem állítottam rajta, mert nekem tetszik ahogy van, szeretem ha harap.

Szerintem egy icipicit túltolták, elég lenne ha karmolna francért kell még ez is harapjon? :P Nekem nem tetszik, hogy ha álló helyzetből hirtelen indulok, akkor annyira belemarnak a talpba, hogy nem tudom utána helyezni a lábamat tekerés közben csak ha megállok a lendülettel, és leemelem a lábam.

Ha nem lehet állítani lecsiszolom őket, csak gondoltam van rá valami okos megoldás amire nem jöttem rá. (az sram hajtókar menetét is szétbarmoltam mert nem tudtam hogy mire való a dupla csavar)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127011) Hasaggymeg válasza Massmurderer (#126974) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kiviszem autóval a lovat ide a domboldalra,aztán ott kizárólag terepen,megmászok mindent amit lehet a másfél óra alatt,akár többször is...olyan 4-500m szint összesen a ~20 km alatt.Amúgy ez száraz időben nem lenne sok,de így hóban nekem elég fárasztó.

flash...neki olyan kell amit Szép kártyával fizethet.

trialboj...aki erre a súlycsökkentéses ösvényre lépett,annak hiába magyarázod,hogy nem éri meg...amúgy meg mindig az éri meg ami neked elég örömet szerez.ahhoz,hogy a ráfordítást kompenzálja,így csakis egyénfüggő ki,mire és főleg mennyit hajlandó költeni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127012) ZolkoW válasza trialboj (#127010) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem ismerem a pedálodat, de ha hátulról becsavarós,akkor elképzelhető,hogy a csavarfejek alá fér még alátét vagy anya. vagy eleve kapható sima csavarboltban rövidebb csavar,ahogy hernyócsavarból is. ha speckó tüske, ami elölről megy be, akkor nehezebb ügy.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127013) gabro0 válasza Hasaggymeg (#127011) üzenetére


gabro0
őstag

Fogadni mernék, hogy mindenki megérzi a fél kilós és a 150 grammos nyereg közti különbséget. Kiállva tekerésnél himbálózik annyit a bringa, hogy észrevehető legyen. Eltúlzott pelélda, de remélem érthető. Számít honnan grammoznak.

[ Szerkesztve ]

(#127014) nrg.960


nrg.960
tag

Én azért éreztem a különbséget, mikor megkapta a jelenlegi formát a bringa (Rs Reba, 1x11 XTR, ZTR Crest MKII) így most 9,6kg. Előtte egy Fox 32 Float volt benne, 2x11 XT meg egy Fulcrum RedPower HP tyúkbéllel', úgy kb 10,5 volt.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#127015) IMIIKE1998 válasza gabro0 (#127013) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

A nehezebb bringa viszont jól megedzi a bringást. A 10 kilós outi után, mikor átültem a 14 kilós mtb-re nagyon fárasztó volt, majd megszoktam, de ezzel én is rengeteget erősödtem. Ha max. 2 órat mész egyszerre, akkor szerintem nem rossz az, ha nem a legkönnyebb bicón nyomod. Persze az edzés intenzitásával lehet játszani, de átlag bringás a nagyobb súly hatására észrevétlenül is izmosodik. :D

(#127016) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#127015) üzenetére


zoli03
őstag

Azért ezt gondold át még egyszer. Átültél egy másik biciklire, ami teljesen más kategóriájú, és csodálkozol, hogy más tekerni. Nézzél utána, hány wattot számít sík úton, hogy egy bicikli 4 kg-val könnyebb vagy nehezebb. Vagy hogy ez sebességben mit jelent.

(#127017) IMIIKE1998 válasza zoli03 (#127016) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Gyorsulásnál számít, illetve a síkvidéken is vannak kisebb emelkedők, lejtők, ott is ugyanúgy kijön.
Sok kicsi sokra megy, ez itt egyértelműen érezhető.

[ Szerkesztve ]

(#127018) trialboj válasza zoli03 (#127016) üzenetére


trialboj
őstag

Szerintem meg ne nézzen utána, örüljön annak hogy élvezi a bringázást anélkül hogy szorongana, hogy már kijött a legújabb súly csökkentett X,Y alkatrész, pl RS teló (Hasaggymeg számolt be róla hogy annyira túltolták a súlycsökkentést az utóbbi években hogy a minőség rovására ment) de neki még nincs fent a gépen és értékes energia vész kárba.
Nem akarok senkit megbántani, akinek ez fontos, és ettől érzi jól magát az csinálja, de hagyjuk a többieket hogy élvezzék azt amit csinálnak, nem kell frusztrálni másokat, hogy ha te nem így csinálod, akkor fele annyit sem ér az erőfeszítésed. okés kicsit sarkítottam

Részemről téma lezárva.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127019) Massmurderer válasza IMIIKE1998 (#127015) üzenetére


Massmurderer
őstag

A nehezebb gépbe ott azért a váz erössége is.Én 1x se mértem le,nem is érdekel.Nem a hátamon cipelem a bicót.Másik meg az,irta valaki,attól is függ hogy aki tekeri hány kg.Lehet 10kilos bicod ha 100kg vagy,az nem megy jobban.

(#127020) jjeahh válasza trialboj (#127018) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A súly lesz*rása és a szorongás között azért elég nagy szakadék van :D

Hasaggymeg: Neked ha jól emlékszek pont nem túlsúlyos a bringád, gyárilag valami 13kg, amiből egy jól megválasztott külső-belső szettel lehet faragni 12.xkg-ra. Te ha felmálházod 2kg csomaggal és vízzel sem éri el egy belépő XC súlyát :P

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127021) Hasaggymeg válasza gabro0 (#127013) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem mondhatod,mikor nyáron felteszek 750ml vizet,meg majdnem mindig egy megközelítöleg ugyanolyan nehéz nyeregtáskát a bringára. :U Vakteszten meglehet olyan lenne mint a Kóla-Pepsi teszt,ahol míg alap esetben legtöbben sokkal jobbnak tartják az előbbit,vakteszten az utóbbi a finomabb. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127022) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#127017) üzenetére


zoli03
őstag

És az mennyit számít, hogy teljesen más gumi van a biciklin?
Vagy ha a súlyt nézzük: előtte voltál WC-n? Ebéd előtt vagy után mentél? Ugyanannyi és ugyanabban a ruhában voltál? És még sorolhatnám a végtelenségig.

(#127023) Tothgera30 válasza trialboj (#127010) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nézőpont kérdése, mondhatnám hogy a Diablo VT is többször annyi mint egy Swift Sport, pedig az élmény sem kétszer akkora. Tehát inkább súlyozva nézem a dolgokat, adott kategóriát, nem keverve egy másikkal. Egy könnyebb, rugalmasabb géppel nagyobb távot tudok megtenni, úgy hogy nem fáradok el annyira, ráadásul az utazási komfort sem mindegy. Az hogy nehéz géppel jobban fejlődök, meg furcsa érv. Ha kiszállok az autóból, és tolom, akkor is fejlődök, mégsem tologatják az emberek az autóikat. Szerintem egy 12kg-tól nehezebb merev XC gépnél megfontolandó hogy érdemes rá költeni, súlyfaragás miatt. Persze nem kell Gustav Gullholm példáját követni, mert 6,22kg még nekem is meredek. De egy 9,5-10,5kg üres tömeg simán használható, és még nem is erősen ráfizetős kategória.

Jah, Scott Scale RC 900 SL - 6,22kg.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#127024) 6030D válasza nrg.960 (#127001) üzenetére


6030D
Ármester

Merida vebáruházban pont van egy eladó 19-es váz, vedd meg. :D Hány cm vagy amúgy?

Tothgera: a tiéd eggyel régebbi Creed váz, mint a tesóé?

Mai nap margójára: nincs jobb dolog a szembeszélnél. Ja de van, defektet kapni közben, 3 óra tekerés után. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127025) Runner_fxr válasza trialboj (#127010) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem ezt úgy kell érteni, hogy egy adott típuson belül, ha a kisebbet választod az a sportosabb bringázási stílushoz megfelelőbb, ha a nagyobbat akkor azon kényelmesebben ülsz, de ugyanakkor kevésbé lesz sportos az irányítása.
De ez nyilván leginkább úgy működik, ha mérethatáron vagy. Most aki telibe egy L-es méret, mert mondjuk 185 centi, az nyilván nem célszerű ha vesz egy M-es vázat, hogy az a sportosabb. Vagy ha mondjuk valaki 175 centi, ami telibe egy M-es méret, akkor nyilván nem vehet S-est, hogy akkor az lesz a sportosabb.

Elég sok helyen olvastam erről egyébként, itt a merida oldalán is leírják, a vázméretajánlásnál: [link]
"1. For an athletic riding style, please select the smaller frame size.
2. For a more relaxed seating position, please select the larger frame size."

[ Szerkesztve ]

(#127026) nrg.960 válasza 6030D (#127024) üzenetére


nrg.960
tag

Nem szabad, már így is túl sok volt a költekezés, na meg nem csinálnék vele semmit, 100-150k menne rá feleslegesen, + még a csapágyak meg minden hülyeség. Bár a Greed váza is elég könnyű (1050g), és rettentő merev hajtásilag, viszont a támvillák nagyon rugalmasak.

188cm vagyok, így a 400mm-es nyeregcső kb fél cm híján koppon kint van, de legalább ott is komfortos mivel szépen mozog.

Igen, a kérdésre válaszolván az 1 évvel régebbi mint az enyém, ott még TEAM néven dobták ki, míg az enyémet 3 specifikációval, a 9.30, 9.40 és a csúcs 9.50.
Bár érdekes, hogy az SL is dettó ugyanaz a forma, mégis más az összetétel, elvileg abban kevesebb a "szén" és több a gyanta, na most meg hogy ez a valóságban mennyire van így, döntse el mindenki maga.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#127027) 6030D válasza nrg.960 (#127026) üzenetére


6030D
Ármester

186 cm vagyok a 21"-hoz. :) Az előző bringámhoz képest hosszabbat akartam, ez a váz 2,5 cm-rel hosszabb. Amikor mentem vele, nem volt borzasztó érzés, most jön hozzá egy 90-es stucni meg az ülést is előrébb rakom kb 1,5 centit.
Az előző bringának 19,5 volt a nyvcsöve és annyira ki volt húzva a cső, hogy elhajlítottam. Ezért választottam most a nagyobbat. Majd kiderül.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127028) nrg.960 válasza nrg.960 (#127026) üzenetére


nrg.960
tag

Egy Mavic Crossmax SL-t majd dobj bele abba a BigNine-ba, meg egy oval ring sem hátrány. Azt rendeltem az aliról, aztán még jobb mint a gyári Shimano NW.

Nem vagyok a szavak embere..

(#127029) Zsohi


Zsohi
őstag

Akkor most sírjatok. :DDD

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#127030) Tothgera30 válasza 6030D (#127024) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Öcskös jól írta, egyik Team, másik 9.50. Amúgy nem Creed, hanem Greed. ;)

#127029 Zsohi: Ilyen sárnehéz kerékszettel. :-D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#127031) balintka válasza ZolkoW (#127000) üzenetére


balintka
addikt

Köszönöm a segítséget, szerintem nekem is ezzel volt bekenve a cső.

(#127032) jjeahh válasza Zsohi (#127029) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó, de ez nem XC, trail/enduro kategóriában jó az a 14kg :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127033) 6030D válasza nrg.960 (#127028) üzenetére


6030D
Ármester

Az előző tulajnak az volt benne, ezt a gyárit alig használta. Állítólag ez is valami könnyű, jó cucc, majd egyszer lemérjük.

Tothgera: arra gondoltam. :)

Elvitték a Focust. Pénzt is adtak érte. Örülök is, meg azért gazdagnak is jó lenne lenni, akkor maradhatott volna. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127034) Zsohi válasza Tothgera30 (#127030) üzenetére


Zsohi
őstag

Hát igen, pedig próbálkoztam ám. :D D-light küllők és alu anyák, csak hát kellett a Cushcore is bele ami 290 grammot hozzáad kerekenként, nélküle viszont a pluszos kerék nálam nem ment. Az első nap 2x is sikerült felütnöm a felnit hátul és a keményebb kanyarokban a külső oldalfala is összeomlott ami nálam nem járja, elég ijesztő. :DDD

(#127032) jjeahh: Ha jól emlékeszem Toobee fully gép 1 kilóval könnyebb ennél, pedig neki is ott a dropper nyeregcső. :(((

(#127033) 6030D: Nem vagyok én se tehetős, de még is képtelen vagyok eladni őket, pedig van már 4 is. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#127035) Hasaggymeg válasza 6030D (#127027) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem 187 cm magassággal és 21"-os vázzal sok mindennel volt már bajom,de a vázmérettel soha! Gyanítom ideális lesz. ;)

Tothgera...amennyire bringamániás vagy a Creed sem olyan rossz. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127036) jjeahh válasza Zsohi (#127034) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, de az karbon, a tiéd alu :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127037) bringasisti


bringasisti
őstag


Ha esetleg valaki fejlesztési ingert érez . ...

BENEFON DELTA--------N8

(#127038) 6030D


6030D
Ármester

Használ valaki lidlis cad/speed szenzort? Esetleg konkréten Polar M400-zal? :) Nem akarnak párosodni... :(

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127039) Yahhher válasza 6030D (#127027) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Érdekes, hogy mennyire mások vagyunk. Nekem a kellys gate-em 19"-os (és M-es), és pont jó nekem. Az L-es ( nem tudom mennyi ") nagy volt, nem tudtam megàllni vele a 2 talpamon. Anatómiai akadàlyai voltak ☺️. Pedig nem rövid a lábam.

Üdv B.

(#127040) Hasaggymeg válasza bringasisti (#127037) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:DDD

Yahhher...erről az a vicc jut eszembe mikor az egyszeri ember cápához intézett kívánsága az,hogy a farka földig érjen,amire az meg leharapja lábait...lehet neked sem a lábaid rövidek. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127041) Yahhher válasza Hasaggymeg (#127040) üzenetére


Yahhher
aktív tag

😀
Sajnos nem ilyen dologról van szó..👍

Üdv B.

(#127042) bringasisti válasza Hasaggymeg (#127040) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem bírtam megállni

BENEFON DELTA--------N8

(#127043) 6030D válasza Hasaggymeg (#127035) üzenetére


6030D
Ármester

+Yahhher: akkor a feljebb már említett, a váznak nem csak magassága, hanem hossza is van példájára egy kis összehasonlítás:
- Cube LTD Pro 2014: 21"/620 mm top tube lenght
- Kellys Gate 2016: 19"/625 mm, 21"/650 mm
- Merida CF3 váz: 19"/619 mm, 21"/642 mm
- Focus BF 27,5": 19,5 "/613 mm

De mondok jobbat, a Meridának a tengelytávja 1125 mm, a Focusnak 1113 mm. Az előbbinek 1,5 cm-rel hosszabb a láncvillája, és 3 cm-rel hosszabb a felsőcsöve. Na mi a matek? :D

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127044) Yahhher válasza 6030D (#127043) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Gate-nek cserébe 1093 tengelytàvja..

Üdv B.

(#127045) Hasaggymeg válasza 6030D (#127043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A tiéd a harmadik? ...mert akkor nagyobb mint az enyém.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127046) deny330 válasza Zsohi (#127029) üzenetére


deny330
aktív tag

Még mindig gyönyörű! :K

(#127047) 6030D válasza Hasaggymeg (#127045) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, ezért írtam. Majd egyszer cserélünk. ;)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127048) Toobee válasza Zsohi (#127034) üzenetére


Toobee
veterán

12,5 kg, bár még nem mértem.

https://barbieripnk.hu/

(#127049) 6030D válasza Tothgera30 (#126996) üzenetére


6030D
Ármester

Ez valami nagyon új cucc lehet, mert még nem pink a lockout madzag. :) Azok Formula v Magura fékek? Miért?
Eddig ha jól tudom fék-hajtás-váltásban XT(R)-es voltál, ez meg XX1. Miért? (Azt látom, hogy ez a gyári. De marad?)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127050) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Na nekem meg ma bringázás közben megint beállt a hátam. 10 perc szenvedés után elmúlt, tanulság, hogy hosszabb kihagyás után ne akarj túl sokat /nagy intenzitással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.