Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#259001) ivana válasza trialboj (#258992) üzenetére


ivana
Ármester

A B csavar befolyasolja a valtas sebesseget, szoval azzal lehet probalkozni. (Alapbol az allit lancfeszesseget es valto sor tavolsagot egyben). Plusz a lanc hozza is fontos, ha nem megfelelo az is okozhat ilyesmit.

Ha az nem eleg (#258993) andrisbandi hozzaszolasa is jogos, erdemes megnezni egyenes-e a cucc. Getto modszer ;) Fontos: gyorszaras shimano kerek kell, vagy hasonlo. A campa peldaul tuti mas, de egyaltalan nem standard az a menet a shimano 100%, hogy jo.

[ Szerkesztve ]

(#259002) chubby2o6 válasza Dark Archon (#258991) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Én nem tudom megszakérteni, de az árába még kb.egy százast kalkulálj bele.

(#259003) flash- válasza lsebestyen (#258966) üzenetére


flash-
veterán

most is tudod a strava sajátját kiiratni a barometrikus helyett ami szerintem pontosabb, legalábbis a brytonnal mérthez képest biztosan.(annak ellenére hogy a strava a lidar térképet állitólag a nyugat európai országoknál,meg usánál használja, itt nálunk lehet hogy egy pontatlanabb leképzést)
így kell: ha már fent van a ride straván, webböngészőben a ceruza mellett a három pötyire nyomni,és correct elevation.

induláskor a magasságot tudod kalibrálni brytonon, egyébként tök mindegy, mert attól hogy kalibrálva van elvileg nem fog se több se kevesebb szintet jelezni a végén(csak hülyén néz ki ha az alföldön indulsz 500méter szintről). plusz brytonnál a széllökések is generálnak emelkedőt olyan úton ami amúgy teljesen sík.
de ez minden csak nem egy pontos műszer. páromnak ugyanilyen kerékpáros computere van( bryton 420) mégis ha egymás mellett haladunk emelkedőn teszteltük 2-3% különbség sokszor volt..innentől kezdve nem tudom van e bármi haszna)
ha van olyan navi ami egy betöltött térképadat-utvonal alapján mutatja az aktuális meredekséget annak jobban hinnék.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#259004) andrisbandi válasza chubby2o6 (#259002) üzenetére


andrisbandi
őstag

Price includes VAT
Free Shipping
- Ha pénz kérnének átadáskor (előre minden ki van fizetve), akkor egyszerűen nem venném át (előre fénykép a hírdetésről). Az Ali meg kénytelen lenne a teljes összeget visszacsengetni szerintem.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#259005) Sleek válasza trialboj (#258992) üzenetére


Sleek
senior tag

Én azt vettem észre ha a kuplung be van kapcsolva a 6100as váltónál akkor csinál ilyent . Alapban szépen vált.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#259006) Hasaggymeg válasza Sleek (#259005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom lehet-e állítani a "kuplung" erősségét a 6100 Deore-nál, de ha igen akkor lazíts rajta.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#259007) Tin válasza fulton (#258999) üzenetére


Tin
veterán

Itt van egy alattomosabb 600m hosszú emelkedő, ami ugyan átlagban "csak" 6.5%, de van egy majdnem 13%-os rész is benne, na azt egy menetben nem bírtam letolni, ráadásul főút, szűk is, szóval majd akkor próbálom újra, ha értékelhető teljesítményt nyújtok. Utálom, amikor mögöttem lassan jönnek az autók, és nézik, ahogy szenvedek :D

Szerencsére van egy kerülőút, az is hasonló emelkedés, de több rövidebb szakaszból áll, meg nem annyira forgalmas. De valószínűleg beedzek előbb egy lankásabb emelkedőn, aztán majd támadom ezeket. Amikor elkezdtem a tekerést, ilyen nem sokkal 170 feletti volt a maximális pulzusom, most már 186 volt a legnagyobb mért. Azt hittem, hogy ez változik, de utánaolvasva az jött le, hogy az egyik iskola szerint nem változik, csak az edzettség függvényében egyre jobban megközelíted a valósat, a másik iskola szerint meg nőhet. Mindegy is, a mért érték nő. És igen, sokkal könnyebb a hétköznapi dolgokat megcsinálni ha bírja az ember.

Az új bicajhoz sok sikert, remélem azért nem adod alább az igényt, tehát lesz 1x12 és elektromos váltás, hidraulikus fékek, meg persze aero full karbon váz.

És akkor lefelé sem lesz gond az 50+-os sebesség. Én most a napokban többször is jöttem le 55-el, és volt még a 48/11-ben. De az mindegy is, ami fontosabb, hogy abszolút nem volt instabil a bicaj, bár az igaz, hogy az alap Shimano BR-MT200 160-as fékek ekkora sebességnél már azért nem haraptak akkorát. Tegnap egy autós addig fékezgetett előttem (én meg mögötte) a lejtőn az 50-es táblánál, hogy végül inkább megelőztem bicajjal.

(#259008) 6030D válasza velizare (#258997) üzenetére


6030D
Ármester

Ne menj.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#259009) robee19 válasza andrisbandi (#258945) üzenetére


robee19
tag

Épp most vettem brigéciol 2000-et. Még csak egyszer használtam. Akkor inkább ne tegyem? Tekerős kefés lánctisztítóvalbhasználtam. :F

(#259010) fulton válasza Napfénysüti (#258954) üzenetére


fulton
addikt

Van benne

*opok a garmin connect el. Képzeljétek el h csak a saját fiókommal omlik allandóan össze ha a felszerlésekre mennék. Csináltam egy másik fiókot azzal hibátlanul megy. :F folyamatban van a garmin supportal a...

[ Szerkesztve ]

(#259011) andrisbandi válasza robee19 (#259009) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nekem lematította az alu részt a soron, mások azt írták a gazdaságos láncuk azóta rozsdásodik. A drágább, felületkezelteknek elvileg nem árthat.

--
RD-M6100 pdf 28. oldal, állíthatós.
#259005 Sleek
yt Shimano Clutch Adjustments

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#259012) fulton válasza robee19 (#259009) üzenetére


fulton
addikt

Én áttértem a Benzinre valahogy jobban bevált wax nagy tisztításnál. Olcsóbb is

(#259013) ZolkoW válasza mauimagic (#258976) üzenetére


ZolkoW
őstag

autón csak a nagyon kicsi, és a nagyon nagy dolgokat csinálom magam, bringán mindent :))
Túlzok, autón a nagyokhoz, meg a közepesekhez nem értek, de a kicsikhez nem elég alaposak a szervizek.. vagy az aprólékosságra nincs idejük, nekem meg pénzem.
Azt se felejtsük el, hogy van, akinek a bicószerelés tényleg meditatív. akkor az negatív ráfordítás?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#259014) jjeahh válasza andrisbandi (#258998) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem írtam ilyent sem :)

#259000 mauimagic: Nem akartam belemenni ebbe, mert utálom a háborúzást, de rendben. Nem a véleményeddel van bajom most sem, hanem többek között a lekezelő hangnemeddel. Először belekevered a magánéletemet, hogy hogyan rendelkezek a szabadidőmmel, aminek a kötekedésen kívül nem tudom mi értelme, mert egyáltalán nem ismersz, nem tudod hol élek, milyen családi helyzetben, milyen viszonyok között, milyen az egészségi állapotom stb. Szal lehet benéztem a dolgot, de kissé ítélkezőnek tűnt az a mondat. Mindegy kinek írod és mire, kissé személyeskedő, lekezelő, sértő.
Aztán lekabaré szintezed a véleményemet és rögtön utána még te jössz a szabad véleménynyilvánítással és elküldesz blogot írni. Nem ellentmondásos ez? :F . Plusz miért engem vádolsz elfogultsággal, amikor többször leírtam, hogy úgy általánosan a szervizekkel nincs bajom, csak konkrétan ezzel a szervizzel, ami a kisvárosunkban van? Tehát nincs semmi problémám azzal, ha valaki nem maga szervizeli a bringáját, ezt többször leírtam, de úgy tűnik fölöslegesen.
Plusz lehet én kapom fel túl könnyen a vizet, de ha valakinek úgy válaszolsz, hogy az a 4-5 mondatod hemzseg a "szívsz, szopsz, hülye, kabaré" szavaktól, azt nem tudom hogy lehet nem támadásnak venni. De lehet csak szoknom kell ezt a fogalmazási stílust.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#259015) fulton válasza Tin (#259007) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm a jókívánságot, en is remélem h bevál majd :)
Szerintem annyira nem fontos a max pulzus, én azt veszem alapul amit eddig mértem lehet lenne még benne de nem igazán lényeg. Biztos vagyok benne hogy kitartásodnak es a sok km meglesz az eredménye. (Ahogy már most is van)

[ Szerkesztve ]

(#259016) ZavaBalazs válasza Ringman (#258981) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

dehogy lenne jó, nincs benne 16-os lánckerék. ;]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#259017) Tin válasza ZolkoW (#259013) üzenetére


Tin
veterán

Ha nem épp tekerés helyett szerelsz, akkor igen. Autónál is "meditatív" a téli-nyári saját kerékcsere, nem csak a pénz miatt, hanem mert így nem cseszi szét légkulccsal a felnimet a szerelő. Vagy a szűrők cseréje, ami nem csak olcsóbb, ha magam veszem meg, de legalább biztosan be is kerül a kocsiba. 10+ éve még én is szerelgettem a kocsit, de ezeken modern kocsikon már egy fékbetét csere utáni légtelenítéshez sem elég a pedált pumpálni. Na ahhoz már semmi kedvem a mélygarázsban, inkább fizetek. Ahogy parandroid írta, valószínűleg anyáznék. Bringánál mondjuk az egyszerűbbeket simán.

(#259018) flash-


flash-
veterán

ez az onguard lakat tényleg ilyen best buy? nekem pár órás lezáráshoz(vonaton,illetve bolt előtt,stb.) kellene valami u lakat..
[link]

Tin:
nekem a pulzus ha edzettlen voltam akkor hamarabb felment 180-ra, most hogy azért többet szintezek sokkal nehezebben. de az az intenzitás amit 1-1.5 óráig tudok tartani azon viszont a pulzusom nem változott. néha van hogy hamarabb felmegy magasabbra ugyanolyan intenzitásnál, néha pedig alig megy fel. úgy vettem észre egyik se jó, amikor az "átlagos" akkor tudom a legjobb teljesítményt nyújtani.

Fulton:
60kmh egy sima alu belépő outival is menni fog, nekem is könnyen megy, 65 nél van a fal, ott már hiába nyomom jobban nem gyorsul, de legalább nem is rángat.bár azt vettem észre ez főleg azon múlik hogy ülök a bicón.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#259019) chubby2o6 válasza andrisbandi (#259004) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ez az ár az áfát nem tartalmazza. Plusz vám, plusz postai szolgáltatási díj. Nálam tavaly így nézett ki:

(#259020) lsebestyen válasza flash- (#259003) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ha háromszor nem írtam ma a strava korrekcióról, akkor egyszer sem, de azért köszi. :DDD
Bryton kalibrálás: tudom, hogy lehet de vagy fél percet kell a menüben hozzá kavarni, annyit nekem nem ért a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#259021) chubby2o6 válasza jjeahh (#259014) üzenetére


chubby2o6
senior tag

+1

(#259022) Tin válasza fulton (#259015) üzenetére


Tin
veterán

Na de azért a vásárlástól ne kiméld meg a topikot, én csomót tanulok itt. Tökre örültem pl. Parandroid leírásának is, most már tudom, hogy létezik olyan alternatíva is e-bikera.
Még csak most kezdtem, de mivel nagyon jót tesz a közérzetemnek, nem fogok lemondani róla. A bringában is pozitívan csalódtam, több van benne, mint elsőre gondoltam abból, hogy "csak" egy alsó kategória. Nagyon megszerettem.

(#259023) flash- válasza lsebestyen (#259020) üzenetére


flash-
veterán

sry,az elkerülhette a figyelmem :B
én indulás előtt kalibrálok, de amúgy tavalyig még automatikusan kalibrált amikor összekötötted bt-n a telefonnal, mostanában valami gond van ezzel a részével és "kézzel "kell" máskülönben nem kalibrálja magától.(régebben leszedte a poziciód függvényében a térképészetileg megadott aktuális szintet és arra kalibrálta)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#259024) Tin válasza flash- (#259018) üzenetére


Tin
veterán

Nekem Kryptonite Evolution Mini 7 van, 38€ volt akciósan a tavasszal, elég masszív, és nem is olyan nagy hordozni, de szerintem még ez is hátizsákos, bár elvileg vázra is lehet fogatni. A pincében mondjuk egy Aldis lánccal van lezárva a bicaj.

A pulzus nekem korábban nem ment fel ennyire, és már a végét jártam, vissza kellett vennem. Most 186-nál kellett megállnom. Nem az, hogy milyen hamar megy fel, hanem most meddig. Gondolom eltunyulva nem bírt többet a szervezetem, de ez most kezd kitágulni.

(#259025) Dark Archon válasza chubby2o6 (#259002) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ehh, basszus, erre nem is gondoltam :((( Kösz, akkor marad a semmi :(

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#259026) flash- válasza Tin (#259024) üzenetére


flash-
veterán

köszönöm a tippet ez jó ár! valami kell, mar a vonaton sem merem csak úgy lakat nélkül hagyni

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#259027) Tin válasza flash- (#259026) üzenetére


Tin
veterán

Ne is, az U lakat a legjobb hosszabb távra lezárni, a széthajtogathatós meg a legjobb szállítás szempontjából, de az nem olyan biztonságos.
Amazonon vettem amúgy, de most drágább.

[ Szerkesztve ]

(#259028) robee19 válasza andrisbandi (#259011) üzenetére


robee19
tag

Akkor marad a polcon.

Fulton: jogos, kicsit könnyebben is beszerezhető.

(#259029) andrisbandi válasza chubby2o6 (#259019) üzenetére


andrisbandi
őstag

150 EUR tól van ez a módi, most olvasom. Nagy cumi, ha nem tud róla előre az ember.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#259030) Sleek válasza andrisbandi (#259011) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#259031) jojjer94 válasza Hasaggymeg (#258805) üzenetére


jojjer94
csendes tag

Részemről is ajánlott motyó a Varia.

Bár nekem "csak" az RVR 315 van.
De radar képességben elvileg nincs különbség.

Ahogyan előttem is már írták, nagy sebességnél vagy erős szélben nagyon jól tud jönni, hogy jelez.
Persze nélküle is működik az élet, de azért megkönnyíti. Hibázni még nem hibázott, ha jött valami, azt eddig mindig jelezte, a jelzett autók száma is mindig stimmelt.
Az életemet azért nem bízom rá, attól még nézek hátra ugyan úgy, ha épp nincs jelzés mikor kátyút vagy úthibát kell kerülni. :)

(#259032) Lacerta válasza fulton (#258999) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Jó kör az, izgalmassá teszik a bojrészerek meg a wannabe Talmácsik. :D
Én megszínesítettem volna egy Nagymező-Jávorkúttal. :D

(#259033) Lacerta válasza robee19 (#259009) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nekem megrozsdált tőle a nikkelezett PC870-es láncom, a tengelyeim, a tengelyanyák, meg úgy általában minden ami vasat tartalmaz.
Lemosni alkalmas, ha utána letakarítod, de benne/rajta ne hagyd. Viszont ha csak mosol vele, nem annyira hatékony, mint a D3-ad Brigéciol.

(#259034) velizare válasza 6030D (#259008) üzenetére


velizare
nagyúr

:DDD najó, de csak ha szar idő lesz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#259035) stickermajom


stickermajom
addikt

Kicsit csóválósnak éreztem a hátsó gumit, “élváltáskor” volt kis mozgolódás. Megvan miért. :D Külső bütykök tövénél fél centi bevágás, kanyarban simán kifordulnak.

(#259036) velizare válasza stickermajom (#259035) üzenetére


velizare
nagyúr

ewww, ez mennyi idős amúgy?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#259037) varsam válasza stickermajom (#259035) üzenetére


varsam
őstag

Szép :) Megszolgálta a küldetését.
Én is most nyugdíjaztam a hátsó kereket a múlt héten
[kép]
Nálam egy évet bírt.

[ Szerkesztve ]

(#259038) stickermajom válasza velizare (#259036) üzenetére


stickermajom
addikt

Egy év/1000 km. Megvárom a cserével amíg elhagyom az első bütyköt. ;]

(#259039) Norbi.Sz válasza arcitec (#258890) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Egyébként a Canyon garija hogy műxik? Küldöm vissza németbe, ha gond van vele??? Vagy szervíz van itthon is?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#259040) fulton válasza Lacerta (#259032) üzenetére


fulton
addikt

Köszi a tippet, majd utána nézek ;)
Tin:
Én is így vagyok valahogy vele. Szeretem ezt a bringát. A sors iróniája hogy ha egy kezdő lennék aki most akar venni valamit, (bár akkor meg nem adnék bringáért ennyit mind1) már lenne outim ajánlások alapján.
Van egy bringám amit szeretek, "tudom használni" ismerem..minden szempontból "a sajátom". Hogy mellé legyen egy outi, kell az a flow+ na meg megvannak a fejemben hogy kb mit várok majd tőle, majd adja magát. Ha így lesz akkor lesz egy outim is, Én örülnék neki :B

[ Szerkesztve ]

(#259041) mauimagic válasza jjeahh (#259014) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Ok, a blogírásos rész tényleg bunkó volt, de a többit szerintem túlreagálod ;)
Egyébként adok a véleményedre és a jövőben megpróbálok óvatosabban fogalmazni :R

(#259042) fulton


fulton
addikt

Egyébként nem tudom Ti hogy vagytok vele, de mostmár tényleg ott tartok hogy nézek valami maszkot mint a jamcsik, annyi bogarat eszek hogy veszedelem, bár abban meg főni fogok meg zavarni fog :D

[ Szerkesztve ]

(#259043) stickermajom válasza varsam (#259037) üzenetére


stickermajom
addikt

Na a tiedhez képest én túl is használtam a kép alapján. :D Mit raktál fel helyette?

(#259044) Hasaggymeg válasza mauimagic (#259041) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

👍

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#259045) ReFleXx válasza chubby2o6 (#258974) üzenetére


ReFleXx
addikt

egyebkent egy lancszakadas mennyire gyakori? tud elojele lenni? tulhordott/tulkopott lanc szokott szakadni vagy egy meg nyulasmero szerint is egszseges lanc random elszakadhat?
csak azert kerdem, mert ugye szoktam neha nyeregbol kiallva , elore dolve erobol taposni, ilyenkor mindig eszembe jut hogy ha most szakadna el a lanc akkor lehet le kellene mondanom hogy valaha legyenek gyerekeim ;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#259046) rétisün válasza Norbi.Sz (#259039) üzenetére


rétisün
veterán

úgy tudom, hivatalos szervíz sincs itthon. amikor nekem garis problémám volt, (kormánycsapágy) e-mail, fénykép, küldték is az újat.

facebook csoportba írta valaki, hogy vázcserénél Canyon küldte a futárt, és vitte a vázat. persze ez azóta változhatott, de sztem az oldalukon biztos van róla szó a FAQ-ban, vagy kérdezz rá tőlük e-mailben

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#259047) ReFleXx válasza Ringman (#258981) üzenetére


ReFleXx
addikt

dehogy lenne neki jo, pont hianyzik a 16 fogas kerek;]:DDD:C

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#259048) Ringman válasza ReFleXx (#259047) üzenetére


Ringman
nagyúr

a 48-16 és a 46-15 vagy között azért nincs hatalmas áttétkülönbség.
persze ha azt a ~2%-ot is érzi valaki :))

(#259049) ReFleXx válasza Ringman (#259048) üzenetére


ReFleXx
addikt

fulton mindent is érez :DD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#259050) Tin válasza fulton (#259040) üzenetére


Tin
veterán

Csak ne felejtsd el amit én is gyakran elfelejtek, hogy szart se tudok, így egy mai állításom holnap már a saját szememben is baromság, másokéban meg már ma is az. Magyarul: ezt szereted, de lehet, hogy az országútiddal meg együtt fogsz aludni, annyira imádni fogod. Bár az első szerelem mindig megmarad...

Csak ne spórolj rajta! Inkább vedd meg később.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.