Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 09:31:23

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Több kérés érkezett hozzánk azzal kapcsolatban, hogy a készüléknek végre legyen egy olyan topikja, ahol szakmai hozzászólások születhetnek felhasználóktól-felhasználóknak. Ez tehát nem az a topik, ahol kitárgyaljuk, hogy melyik készüléknél jobb, melyiknél rosszabb, nem szeretnénk semmilyen fikázást látni itt, ezért a topik kiemelt moderátori felügyelet alatt áll és minden egyes ilyen típusú hozzászólásért ban jár. Szeretnénk, ha ez a téma szakmai maradna és a valódi felhasználók oszthatnák meg egymás között a tapasztalataikat.

Polacheck

-- O --

ALAPSZABÁLY: A topicban a mai naptól fogva (2009. június 30.) tiltott téma a SIM unlock, valamint minden ezekkel kapcsolatos dolog említése, legyen szó linkekről vagy eljárásokról — programok említése megengedett, de azok felrakásának módjáról írni már tiltott.
A Jailbreak maga nem illegális, ezért 2011. január 27-től nem tilos erről a topikban beszélgetni, azonban ha azt tapasztaljuk, hogy mindezt arra használjátok, hogy utat nyissatok a Warezhez, azt a Prohardver! lapcsalád csapata már nem támogathatja. Az érdeklődőknek a szifon.com vagy az iphoneclub.hu weboldal megtekintését javasoljuk. Megértéseteket köszönjük!

Gubro

A topicban leggyakrabban felmerülő kérdések

Kérdés: A készülék kijelzője fölött látok a borítás alatt két kis “kivágást”, egy hosszúkásat, és egy kör alakút. Mik ezek?
Válasz:
Az egyik egy fénymérő, a másik pedig egy távolság-érzékelő. A fénymérő az Auto-Brightness funkció miatt van. Ha be van kapcsolva, akkor a készülék a kijelző fényerejét mindig a környezeti fényviszonyokhoz állítja. A távolságérzékelő pedig arra szolgál, hogy például telefonálás közben ha a fülünkhöz emeljük a telefont, akkor magától kikapcsol a kijelző, nehogy az arcunkkal, vagy a fülünkkel megnyomjunk valamit.

Kérdés: A Jailbreak és/vagy az Unlock garanciavesztéssel jár?
Válasz:
Elméletileg igen, hiszen megszeged a garanciális feltételeket. Az unlock témával a Prohardver! lapcsalád fórumain nem foglalkozunk.

Kérdés: Hogyan tudok minden adatot törölni a telefonról?
Válasz:
Settings/General/Reset/Erase All Content and Settings

Kérdés: Hogyan tudom a telefonkönyvet lementeni?
Válasz:
Az iTunes-ban az Info fülön lehet beállítani, hogy melyik alkalmazással szeretnéd szinkronizálni.

Kérdés: Van Copy/Paste funkció?
Válasz:
Igen, a 3.0 megjelenése óta alapfunkció a Cut/Copy/Paste. Az adott szövegrészt duplán megérintve előugrik egy menü, és itt állíthatjuk be a kijelölést is.

Kérdés: Van Magyar-nyelv támogatás?
Válasz:
Van.

Kérdés: Hogyan tudok fájlokat másolni a telefonra?
Válasz:
Az AppStore-ban több olyan program is található, ami arra alkalmas, hogy WiFi-n keresztül fájlokat másoljunk a telefonra. Az egyik legjobb talán a Discover. Telepítés után csatlakozzunk a WiFi hálózatunkhoz, majd indítsuk el a programot. Ezek után egy webböngészőbe írjuk be az iPhone IP-címét 8888-as porttal. Innentől egyértelmű.

Kérdés: Van lehetőség MMS küldésre/fogadásra?
Válasz:
A 3.0 óta alapfunkció az iPhone3G, és az iPhone3Gs készülékeken. Az első generációs készülékeken továbbra sem érhető el ez a funkció hivatalosan.

Kérdés: Lehet videót felvenni a kamerával?
Válasz:
Az iPhone3Gs gyárilag tud videót felvenni, és alapvető vágófunkciókat is tud. A korábbi modellek nem tudják ezeket hivatalosan.

Kérdés: Lefagyott a telefonom! Semmire nem reagál. Hogyan tudom újraindítani?
Válasz:
Lehet, hogy csak a futtatott alkalmazás fagyott le. Próbálkozz a Force Quit-tal: Nyomd a bekapcsoló gombot, amíg meg nem jelenik a csúszka, majd tartsd a Home gombot körülbelül 6 másodpercig. Ha nem segít, akkor Reset: Tartsd nyomva egyszerre a Home és a Power/Sleep gombot, amíg újra nem indul a telefon.

Kérdés: Mik azok a szervízmódok? (DFU, Restore)
Válasz:
A Restore-mód a Restore-hoz (Firmware-visszaállítás) használható. Ehhez kapcsoljuk ki a telefont, majd tartsuk nyomva a Home gombot, és csatlakoztassuk az adatkábelt. Egészen addig nyomjuk a gombot, míg az iTunes fel nem ismeri a telefont. Ezek után Windows alatt a SHIFT, OSX alatt az ALT gombot tartsuk nyomva, és kattintsunk a Restore-ra. Ekkor betallózhatjuk a kívánt firmware-fájlt.
A DFU (Deep Firmware Upgrade) mód hasonló, de itt több rendszerszintű ellenőrzés sem fut le, ha a készülék operációs rendszere valamilyen okból összeomlott, ez jól jöhet a javításhoz. DFU módba lépés:

-csatlakoztassuk az adatkábelt
-kapcsoljuk ki a telefont
-nyomjuk le egyszerre a HOME és a POWER gombot
-10 másodperc után engedjük fel a POWER gombot, és tartsuk a HOME-ot további 10 másodpercig.

Ha jól jártunk el, akkor a telefon képernyőjén semmi nem látszik, azonban az iTunes felismeri a telefont és a fentebb ismertetett módon betallózhatjuk a letöltött, eredeti firmware fájlt.

Kérdés: Honnan tudom letölteni az eredeti firmware-eket?
Válasz:
ITT megtalálod az eredeti, Apple által publikált fájlokat külön az iPhone-hoz, és az iPhone3G-hez.

Kérdés: Honnan tudom letölteni az eredeti firmware-eket?
Válasz:
ITT megtalálod az eredeti, Apple által publikált fájlokat külön az iPhone-hoz, iPhone3G-hez, iPhone3Gs-hez, és az iPod Touch 1G/2G-hez.

Használati útmutató
iPhone használat - bemutató videó

[ Gyűjtötte: C^^ ]

Everybody lies.

(#2) manchester85


manchester85
addikt

Na akkor: a másik a mikrofon, nincs flash, vedd le a fóliát, és hallani fogod. Igen, lehet ingyen letölteni programokat, úgy hívják, hogy appstore. Induljon a móka. :U

feketemark92!

Én a facebook messengert használom, abban minden további nélkül lehet.

xlife11!

Bendegúznak/norbesznek már béke poraira :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#3) feketemark92


feketemark92
csendes tag

Hellosztok!

Lehetséges valahogy Ipaddal vagy iphonenal a Facebookon üzenetben képet küldeni ?

(#4) xlife11


xlife11
senior tag

Üdv itt is :)

Nem túgyátok az inzstállúzst hogytudom férakni? :F :DDD

(#5) Blaise


Blaise
veterán

Éljen az új topic :)

(#6) h1ght3chzor válasza feketemark92 (#3) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Persze, hogy lehetséges. :)
Messengerrel csak katt a bal oldalon lévő kamera ikonra, és már tudsz is választani, hogy egy elkészített képet, vagy most szeretnél készíteni képet, azt akarod elküldeni.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#7) feketemark92


feketemark92
csendes tag

Köszönöm :)

(#8) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Dreamborad-os témáknál, hogy tudom beállítani, hogy normálisan mutassa az időjárást a képernyőn? Nem az ittenit mutatja, pedig ha rákattintok, illetve ha bemegyek az idöjárás app-ba, akkor jó, de a főképernyőn teljesen mást mutat.

(#9) jozsi252


jozsi252
veterán

Miért van hogy a gépem újratelepítettem, rádugtam iphoneom itunes-ra, majd rámentem hogy vásárlások átvitele a pc-re, erre az alkalmazások a telefonon összekeveredtek, mappákból kikerültek az appok illetve minden össze vissza volt. Pár hónapja amikor újrakellett rakni akkoris ugyanez történt.

Mi a fene okozott ilyet?

iPhone 13 Pro Max

(#10) eszgé100


eszgé100
őstag

Ahogy olvasgattam az 1 hsz-t még esetleg annyit, hogy jb-s telefonon nem szabad rányomni az Összes Adat Törlésére, ott csak a restore használható erre a célra

józsi252: le kellett volna menteni az iTunes libraryt, és újratelepítés után visszamásolni a mappájába.

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#11) joey04


joey04
titán

"5.1.1 JB
Hogyan tudom eltüntetni a kamera gombot a lockscreen-ről?
"

Szólj ha találsz megoldást! :R
nekem nincs olyan problémám vele mint neked, de szimplán ronda és fölösleges számomra.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Totheground


Totheground
addikt

Friss ropogós topic. :DDD

Van olyan tweak, hogy a lockscreenen lévő kamera slide a Camera+-t indítsa, ne a default appot?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13) jozsi252 válasza eszgé100 (#10) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez pedig a következő helyen található?

C -> Felhasználók -> Username -> Zene -> iTunes mappa --- ezt kell teljesen lementeni? és akkor ha köv installnál visszamásolom akkor megmarad minden beállítás, illetve appok is? Közbe most nézem hogy 1 gigát foglal a mappa.

iPhone 13 Pro Max

(#14) Smani


Smani
senior tag

:) csakhogymeglegyen

(#15) Tibee86 válasza Smani (#14) üzenetére


Tibee86
veterán

Ahhoz nem kell hozzászólni, hogy el tudd menteni :P

(#16) leroyclub


leroyclub
senior tag

Úgy dönöttem hogy most hogy van JB ki iktatnám az iTunes használatát. A biztonsági mentést ugyis cloudba csinálja. Csak a zenék másolására használtam. Megoldható hogy ugyanúgy a gyári lejátszójával játszam le a zenéket ha bemásolom valamelyik mappába?

(#17) linkoln001


linkoln001
tag

az iphone 4-emről elszállt a baseband, mit tudok ilyenkor csinálni vele? már szinte mindent probáltam. :(

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?sfor_all=&sfor_exac=&sfor_some=&sfor_none=&suser=linkoln001&sival=&sctyid=&scmpid=&swanna=

(#18) mondomén válasza linkoln001 (#17) üzenetére


mondomén
őstag

Hova szállt? Ezt hol látod amúgy?

(#19) iLux


iLux
tag

Komoly, már a harmadik topikot kezdjük meg. :K

(#20) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Csakhogy visszataláljak! :)

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#21) jilian válasza joey04 (#11) üzenetére


jilian
addikt

Hát eddig próbálgattam a Springtomize-t de semmi.
Igen sajna ez benne van magában az 5.1.1 -ben. :(
Talán lesz egy tweak erre is. :K

(#22) xlife11 válasza jilian (#21) üzenetére


xlife11
senior tag

Pedig van ott opció a kameragomb eltüntetésére.Az nem működik? :F

(#23) linkoln001 válasza mondomén (#18) üzenetére


linkoln001
tag

szia! nincs imei szám, nincs wifi, nincs bluetooth, nem olvassa a sim kártyát konkrétan semmi nincs, ami kéne.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?sfor_all=&sfor_exac=&sfor_some=&sfor_none=&suser=linkoln001&sival=&sctyid=&scmpid=&swanna=

(#24) manchester85 válasza linkoln001 (#23) üzenetére


manchester85
addikt

Imádom, amikor az iPhone dealerek a szakmai topikban keresnek vigaszt. :U

i6 Silver

(#25) jilian válasza xlife11 (#22) üzenetére


jilian
addikt

:(

(#26) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! Valaki segítene és elmagyarázná, hogy hogy tudnék saját csengőhangot varázsolni az iphoneomra? (3G-m van) :) Köszi

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#27) Tibee86 válasza b4sxe (#26) üzenetére


Tibee86
veterán

(#28) b4sxe válasza Tibee86 (#27) üzenetére


b4sxe
aktív tag

full érthetetlen de köszi

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#29) iLux válasza b4sxe (#28) üzenetére


iLux
tag

Már nem azért, de ebben mi az érthetetlen? Írd le hol akadtál el és szívesen segítünk.

(#30) Tibee86 válasza b4sxe (#28) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha a techline-os leírás érthetetlen neked, akkor szerintem maradj a gyári csengőhangoknál.
Vagy akkor legegyszerűbb. Átkonvertálod .m4r-re amiből csengőhangot akarsz, lényeg, hogy 30mp-nél ne legyen hosszabb. iTunes-ba behúzod a hangok könyvtárba, majd szinkronizálod.

#32: :C :C

[ Szerkesztve ]

(#31) Smani


Smani
senior tag

Melyik az a progi amivel meg lehet nézni hány ciklus van az akksiban?

(#32) manchester85 válasza Smani (#31) üzenetére


manchester85
addikt

iTampon

i6 Silver

(#33) snooze válasza Smani (#31) üzenetére


snooze
veterán

batterydetective

GO Gunners!!!

(#34) jilian válasza manchester85 (#32) üzenetére


jilian
addikt

:DD :DD :C
Smani
batteryinfo

[ Szerkesztve ]

(#35) Mela Kehes válasza manchester85 (#32) üzenetére


Mela Kehes
addikt

:DDD

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#36) Turbomann válasza manchester85 (#2) üzenetére


Turbomann
tag

Mi van velem? Azt hittem szakmai topic lesz.;(

(#37) Smani


Smani
senior tag

Köszönöm.

150 ciklus.

(#38) mondomén válasza Smani (#37) üzenetére


mondomén
őstag

Így neked hány százalékos az akku?

@Turbomann
Mindig van aki unatkozik.

(#39) samgar


samgar
őstag

Volt egy ilyen kérdés mostanában, kameragomb eltüntetés lockscreenröl: nocameragrabber (cydia)

Oppo Find X5 PRO

(#40) iLux válasza samgar (#39) üzenetére


iLux
tag

Repot tudsz mondani?

(#41) Smani válasza mondomén (#38) üzenetére


Smani
senior tag

Nem tudom. Le is töröltem a fenébe mert meghülyítette az egész telefont az a progi.
Összekócolódtak az ikonok...

(#42) samgar válasza iLux (#40) üzenetére


samgar
őstag

Hoznia kellene alapból mivel BigBoss repo.

Oppo Find X5 PRO

(#43) iLux válasza samgar (#42) üzenetére


iLux
tag

Hát nekem nem hozza. Külön kell írni?

(#44) Smani


Smani
senior tag

Na úgy néz ki kezdenek talpraállni a szerverek...

ez ám az ár

(#45) InfiniteReality válasza iLux (#43) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem tudom volt-e már róla szó, de szeretnék egy kellemes tapasztalatot megosztani mindenkivel: az ITUNES tökéletesen telepíthető és használható a Windows 7 beépített XP mode-jával. Előnye, hogy mivel virtuális gépre telepítjük az ITUNES-t és annak library-jét, a jövőben bármikor változhat "alatta" a gép, az ITUNES erről nem fog tudni, nem kell deaktiválni/másik libraryt újra aktiválni, mentegetni stb. Elvileg integráltan is megy, azaz direktben a VPC által kiajánlott ITUNES-t indítjuk, ilyenkor nem is látszik a virtuális gép. Viszont ehhez a telefont így kell rágyógyítani az ITUNES-ra (és már nem fog menni "belülről").

Negatív tapasztalat, nem tudom találkoztatok-e vele: zenelejátszóban egy zenét otthagyva, ha töltőre dugjuk a telefont vagy csak rádugjuk az ITUNES-ra, elfelejti melyik zenénél és milyen pozícióban járt. Ráadásul akkor is elfelejti, ha bezárjuk az APP-ot hogy ne fusson mindig a háttérben.
Kiváncsi vagyok, hogy ezt a bosszantó hibát vajon mikor fogja az Apple kijavítani (IOS5.1 van, de az összes korábbin is ez volt).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#46) jilian válasza samgar (#39) üzenetére


jilian
addikt

Köszi
Megvan, sikerült.
DE!
Megprobàlnàd, hogy Springtomize- vél elrejted a
csuszkàt, akkor neked sem èrzèkeli az èrintèst a nyitàshoz?
Màs:
Kèt tweak kène,
1. ikonok szabad elrendezèse
2. a helyesìràs csak akkor èrvènyesüljön ha ràbökök
Mind2töt hasznàltam màr csal elfelejtett melyik volt az. :(((

(#47) reload.


reload.
csendes tag

nincs valami cydias tweak, amivel fruit ninja kozben le lehetne tiltani ezt az idota notification centert?

(#48) norbi2010 válasza reload. (#47) üzenetére


norbi2010
őstag

DisableNC Switch,ez elvileg full screen módban lévő appok-nál letitlja.

[ Szerkesztve ]

(#49) DanielK válasza joey04 (#11) üzenetére


DanielK
addikt

:Y Miért ronda? Nekem pl most jól jött! Gyors kellett a kamera app és meg is volt gyorsan. :K

(#50) paavoo válasza joey04 (#11) üzenetére


paavoo
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.