Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Doki-HUN1978 válasza Jorus (#3848) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Tanúsíthatom, hogy nagyon kemény a fórumtárs. Tavaly -mikor ellenszélben megindult- kellett kapaszkodni mögötte, hogy tartsuk vele az iramot. :D :R
Igazi időfutam menő...

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3852) Muton válasza evilskati (#3850) üzenetére


Muton
addikt

nincs mit :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3853) deicide válasza Doki-HUN1978 (#3851) üzenetére


deicide
veterán

:R Tényleg, szeptemberben már 1 éve lesz, hogy mentük azt a Balaton kört.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3854) Szakbarbár válasza deicide (#3834) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Mester, taníts! :R :DDD
Én outival is csak alig tudom túllépni a 30-as átlagot (lejtős úton) :DDD [link]

feka007 Én idén kezdtem, de még csak 74 hamburgernél tartok, viszont enni egyet sem ettem. 1600 km alatt sem fogytam egy kilónál többet.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3855) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ismertek színes csíkos gumikat?
Milyenek léteznek?

(#3856) venember83 válasza Gyufaaa (#3846) üzenetére


venember83
nagyúr

Nekem Timex pulzusmérős órám van, azzal elégedett vagyok, bár 3-4 év alatt a szíj megkopott, most épp szigszalaggal fogom össze, hogy használható legyen, de kapott mindent, télen fagyot, nyáron meleget, szinte minden bringázáshoz használtam.

(#3857) csabi94 válasza Szakbarbár (#3854) üzenetére


csabi94
őstag

3 hónap edzéssel simán tudnád tartani dupla ekkora távon is! :)

Én visszanézem a tavalyi edzéseimet, durva a változás, ennek még így kéne mennie pár évig, de most kicsit megálltam, valahogy mindig csak versenyen érzem, hogy jól menne. Mondjuk az elmúlt 1 hónapom az kicsit zűrös volt (bonyolultak ezek a lányok :U ). Addig meg ment minden rendesen, vissza kell rázódnom.

(#3858) Audison


Audison
senior tag

A Smart Sam-nek tényleg ennyire durván vékony az oldalfala?? :F

(#3859) deicide válasza Szakbarbár (#3854) üzenetére


deicide
veterán

Taposni kell a pedált oszt' kész :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3860) venember83 válasza Audison (#3858) üzenetére


venember83
nagyúr

Mindegyik oldalfal-védelem nélküli, nem tubeless Schwalbe guminak ilyen vékony.

(#3861) Doki-HUN1978 válasza deicide (#3853) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ne is mond! Repül az idő, de nagyon...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3862) venember83 válasza Doki-HUN1978 (#3861) üzenetére


venember83
nagyúr

Ej, azok a régi szép idők...

Sikerült megtalálni a megfelelő közhelyet? :D

(#3863) venember83


venember83
nagyúr

Módszer az egyenletes barnulásra két keréken: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3864) Muton válasza venember83 (#3863) üzenetére


Muton
addikt

ááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pont reggelizem :O

vagyis -tem

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3865) lukaszokni válasza deicide (#3834) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Gratula! :C
Én pont ugyan ennyi idő alatt tekerek le 11km-t. :DDD Jó, a gumi sem 1,75, hanem 2,5-2,35 :D De hát akkor is. :R
És grat a fogyáshoz is, erőt adhat ez másoknak is. :)

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#3866) venember83


venember83
nagyúr

Jó vételek:
Cube AMS 125,
Merida TFS.

(#3867) fidig


fidig
tag

Ha valakit érdekel! Link!
Elég jónak tűnik, bár a végén a bandázsolás érdekes, de még jó is lehet!

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#3868) Valkűr


Valkűr
őstag

Hülye kérdés jön, de mivel még nem volt ezekkel dolgom elnézést, hogy nem értem...A kérdés az lenne, h az agyak esetében ráírják, h hány sebességes fogaskoszorúhoz való...Na most itt van 7 ami csavaros, van a kazettás ami 8-9...De mi van a 10-11 sebességes fogaskoszorúk esetében? Ezek annyira elvannak vékonyítva, h gyakorlatilag arra az agyra mennek ezek is amire a 9-sebeséges koszorúk, vagy vannak külön agyak ezekhez?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3869) zoo8800 válasza Valkűr (#3868) üzenetére


zoo8800
veterán

Csak részben tudom a választ. A 10-es fogsor felmegy a 9-es helyére, ez tuti.
Külön, 11-es sorhoz még nem láttam agyat/kazettát.

rip and tear, until it is done

(#3870) Xantomas válasza venember83 (#3863) üzenetére


Xantomas
őstag

Hehe, ezt reggel én is néztem. Annyira nem adja :D
Pláne mikor felkap a gumi 1-2 kavicsot, vagy netántán egy királydinnyét és megy a pofák közé.
Plusz ebben a melegben ráülni a zacsira is, egy huppanó után. Bele se merek gondolni. :F

(#3868) Tigerteam
A 7 sebességes kazetta az keskeny, ott kétféle rögzítési módis van. Olyan ahol a legkisebb lánckerék a kontra, ami fogja, és olyan is, ami a mostani rögzítést használja. A 7 sebességes láncot fel lehet tenni a 8-9 sebességes kazetta testre 2 db 9sebességes shimano hézagolóval.

A 8-9 sebességes kazetta ugyan olyan széles.
A 10 sebességes kazettákat ugyan arra az agyra rá lehet tenni, mint a 8-9 sebességest, de a 10 sebességes az 1mm-rel keskenyebb mint a 8-9 sebességes, így oda egy 1mm-es hézagoló kell. Nincs külön 10 sebességes agy.
A 11 sebességeshez már új agy kell, az megint szélesebb.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#3871) venember83 válasza Xantomas (#3870) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem mindegy, hogy milyen légköri viszonyok közepette huppansz rá a zacsira? Fagyban tán még rosszabb. :DDD

(#3872) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Szombathelyről, vagy Sopronból van itt a fórumon valaki?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3873) Xantomas válasza venember83 (#3871) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem, mert fagyban, a hideg hatására behúzódik az alhasba, ergo nem tudsz ráülni, de a 40 fokban már más a helyzet. Ott biza megy a lengő teke. :DDD

Jááj, pláne egy prosztata védős, középen kivágott nyereg, ahova be is tud csusszanni :Y

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#3874) venember83 válasza Xantomas (#3873) üzenetére


venember83
nagyúr

Úgy látom, mindenki megfáradt eléggé így péntekre. :DDD

(#3875) Sirandrish válasza Xantomas (#3873) üzenetére


Sirandrish
legenda

Uh légyszíííí mesélj még az eshetőségekről :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3876) Jorus válasza Xantomas (#3873) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lejtőzésnél meg jól beülsz a nyereg mögé és drrrrrrr.....:)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3877) Valkűr válasza Xantomas (#3870) üzenetére


Valkűr
őstag

Köszi a segítséget... :R

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3878) belaazallat válasza Jorus (#3876) üzenetére


belaazallat
addikt

Betegek! :DD :))

Hülyére röhögöm magamat a melóhelyen miattatok! Nem merem a kollégáknak elmondani min röhögök.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3879) Doki16


Doki16
addikt

Késznek nyilvánítom a drágaságomat :D Nagyon jó áron sikerült hozzájutnom csak egy baj volt vele, hogy az előző gazdája nem használta 3 évig. Teljesen felújítottuk egy haverommal.Amiket megcsináltunk. Első villa, hátsó tag zsírzás illetve olajozás. Kerékcsapágyak tisztítása zsírzása. Kapott egy 203-as Avid tárcsát előre. Új Conti belső és új Schwalbe Black Jack HS407 Kevlar Guard gumikat. Már hajtottam és jól bírja a kiképzést :D

Képek ha valakit érdekel (kutya azért van ott mert imádja a bringát, mindig ezzel sétáltatom :) )

[link]
[link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#3880) Xantomas válasza Jorus (#3876) üzenetére


Xantomas
őstag

Muhaha, pláne 29er-nél, ahol a gumi is jó magasan van. Nah úgy a nyereg mögé ülni.
Mint amikor a gyerekek játszadoznak a faággal, hogy a gumi futófelületéhez tartják, és zörögtetik. Vrrrrrrrrrr ;]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#3881) Doki-HUN1978 válasza Doki16 (#3879) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Kerékpárral kutyát sétáltatni majdnem akkora baklövés, mint szandálhoz fehér zoknit húzni! :K

Egyszer gondol egyet a kutyád -mondjuk egy sportos macska látványa következtében- és kiránt egy autó elé.
Belegondoltál már mondjuk hasonló helyzetbe?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3882) fidig válasza Doki-HUN1978 (#3881) üzenetére


fidig
tag

Egy szóval nem mondta, hogy pórázzal sétáltat ( bár gondolom amiatt feltételezed, mert így kötelező). Azt írta bringával :) :) :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#3883) Doki-HUN1978 válasza fidig (#3882) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ebben tökéletesen igazad van, azt az én olvasatomban viszont futtatásnak hívják...

(#3884) Xantomas: Na ennyire nem lehet péntek... :)) :W

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3884) Xantomas válasza Doki-HUN1978 (#3881) üzenetére


Xantomas
őstag

Szandál-Zokni :)
Legmenőbb mezitlábas házibuli viselet.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#3885) fidig válasza Doki-HUN1978 (#3883) üzenetére


fidig
tag

Abban viszont Neked van igazad... :) :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#3886) gyuszaa válasza Doki16 (#3879) üzenetére


gyuszaa
őstag

Hallod ugyan ezt végeztem el tegnap, villában kicseréltem az olajat, újrazsíroztam a rugót (szimmering olyan 2év után mint ha vadi új lenne még mindig, ismerősnek domainjének meg repedezett egy év után.), váltógörgőket (illetve csak egyet, a felső kerámia), fejkészletet, én is 2.1-es black jack-et tettem fel, 2,3 bar körül nagyon baba, kanyarban is harap, viszont szépen kidobálja a homokot a becsúszóra. Az új láncnak meg már nagyon ideje volt, ég meg föld.

[ Szerkesztve ]

(#3887) fpeter07 válasza belaazallat (#3878) üzenetére


fpeter07
veterán

Off, de akkor ezt se nézd meg. [link]

Ben Cruz alól kirúgják a bringát. [link]
Plusz egy kis lejtőzés. [link]

(#3888) Doki16 válasza Doki-HUN1978 (#3881) üzenetére


Doki16
addikt

Kutyasulit végzet ebről van szó. Szántóföldön futtatom ahol egy lélek sincs. Póráz nélkül, szabadon mint a madár. De valahogy sejtettem, hogy valaki beleköt a kutyás dologba. Egy ilyen bringával vétek lenne aszfalton menni ott kezdődik a dolog :D Ilyen helyen rettentően sok autó van :D [link]

(#3886) gyuszaa: Én 3.5 bárra fújtam őket, hogy a nagyobb kavicsos részeken se verjen fel a felniig.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#3889) venember83 válasza fpeter07 (#3887) üzenetére


venember83
nagyúr

Könnyesre röhögtem magam, köszönöm. A kolléga is köszöni.

(#3890) gyuszaa válasza Doki16 (#3888) üzenetére


gyuszaa
őstag

3,5 baron használtam pont én is a nap hátralévő részében, és nem tetszett az előzőhöz képest, de nem panaszkodhat, nagyon jó kis külső.

(#3891) Doki-HUN1978 válasza Doki16 (#3888) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nyilván ebben az esetben ne vedd magadra a monológomat.

Nekem -személy szerint- feláll a hátamon a szőr, mikor meglátok 1-1 kerékpáros-pórázos kutyasétáltatót.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3893) brownus válasza brownus (#3892) üzenetére


brownus
veterán

"A kerékpár elsősorban tagadhatatlanul közlekedési eszköz" - tagadhatatlanul !!!

"A kerékpárról le kell szállni és azt kézen kell vezetni, ha:
zártan menetelő csapattal, körmenettel, rendőr-, csendőr-, tűzoltó- és mentőautóval vagy ijedős állatokkal találkozunk, ezek elvonulásáig.
- ijedős állatokkal

:DDD végem van:)

...Az agyag vígasztalanul csúszik, amint nedves, de ha jól felázott, akkor olyan barátságosan ragad, hogy megesett már, hogy ki kellett venni a kereket és úgy lefaragni róla az agyagot.

hát ez kész, imádom:)

[ Szerkesztve ]

(#3894) Doki16 válasza Doki-HUN1978 (#3891) üzenetére


Doki16
addikt

Azt ugy nem is szabad. Egy picit rantja meg a porazt a kutyus es mar egy jo nagy borulas is lesz belole.

En azt csinalom vele, hogy elottem fut olyan 5-10 meterre es tobbszor visszanez ram, hogy hol tartok. Ugy van tanitva, hogy csak akkor megy amikor en is es vegig engem figyel.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#3895) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kell vennem egy új pedált, mert az 1 hónapos bringámon ez adta meg magát a leggyorsabban. Alukeretes akármi volt. Az alu keret letört...
Pedig nem vagyok nagy vadállat, csak napi 18-20 km-t tekerek és aszfalton, azt is mami tempóban, mert korábban nem bringáztam. Szóval 20 és 25km/h sebességgel.
Nekem valami sima taposó pedál kéne, de abban nem tudom eldönteni, hogy milyet vegyek. A célom az, hogy ne havonta kelljen új pedált venni, viszont 10ezret nem ér meg nekem egy ilyen dolog. Szóval egészen 1000Ft-tól egészen 5000Ft-ig nézelődtem, de nem igazán jövök rá a különbségekre. Nyilván a full műanyagot meg tudom különböztetni egy alu-tól. De, hogy melyik az időtállóbb, azt már nem.
Ebben kérném a segítségeteket. Tudnátok ajánlani valamit? Első sorban a bringabutik honlapján nézelődtem, mert tőlem pár száz méterre van. Ha onnan tudtok valami kihagyhatatlant, akkor jelezzétek. :)
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#3896) Valkűr válasza Katsu (#3895) üzenetére


Valkűr
őstag

Én ebben az árszegmensben ezeket tartom az egyik legjobbnak..

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3897) pengemetal válasza Katsu (#3895) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nekem ilyesmi Wellgo pedál volt gyárilag egy régebbi montimon és 4 év alatt a felületi festék kopáson és a fényvisszaverők leesésén kívül semmi baja nem volt.

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#3898) ludsimon válasza Doki16 (#3894) üzenetére


ludsimon
veterán

hány éves korában tanítottad be, illetve most hány éves?

Milyen tempóban szoktatok futni, vagy csak sétálnia szabad?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#3899) brownus válasza Doki-HUN1978 (#3891) üzenetére


brownus
veterán

ez tök egyszerű, a kresz tiltja. senkit nem érdekel, hogy a kutya tanítva van, Te meg acélos karokkal rendelkezel, stb...

ebben a ribanc országban mindenki azt gondolja, hogy felülírhatja a szabályokat.

oké, kint a mezőn ahogy a kolléga mondja, okés, de városban!? nem.

szerk: ezt nem Neked, csak úgy általában írtam, az vegye magára aki.....

[ Szerkesztve ]

(#3900) Doki16 válasza ludsimon (#3898) üzenetére


Doki16
addikt

A tenyeszto szulestol fogva nevelte oket. En 3 honapos kortol vettem meg őt. 4 honapos koratol kezdodott a kutyasuli. Ott minden alapot megtanult, de a legjobban a gazdahoz ragazkodas lett megtanitva neki. Erre a legjobb pelda, hogy haverom is ment volna vele egy par szaz meter, de ő vele nem volt hajlando menni hanem inkabb leult mellem :) Jelenleg 3 és fél éves.

Nagy szélescsapáson olyan 20 km/h-val szoktam futtatni. Altalaban lassaban megyek vele, hogy meg veletlenul se legyen borulas.

(#3899) brownus: Faluba meg a jardan is a porazt egy nyakorvet hasznalom, de ugy gondolom, hogy a sajat kertem ami nagy szantofoldbe vegzodik, nem hinnem hogy poraz es szajkosar kellene. :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.