Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106001) StLui válasza Hasaggymeg (#105999) üzenetére


StLui
veterán

Nézegettem a hozzászólásokat, sajnos csak google fordítóval, új bringa, a túraszervezők adták neki. De csak a vázról beszélnek, pedig a kormány okozta az esést szerintem, vagy rosszul látom? Kormánytörés nagyon durva ilyen tempónál, és milyen mázli, hogy nem a sziklákon, hanem pont utána egy puhább részen.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#106002) IMIIKE1998 válasza Napfénysüti (#105994) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Nemrég jött ki ez a videó, lehet megéri megnézni, ha ilyet tervezel venni.
Rose Pro SL

(#106003) Napfénysüti válasza IMIIKE1998 (#106002) üzenetére

Köszi de nem egészen ezt a kategóriát nézegetem, szeretnék az aluról karbonra váltani. Csak kíváncsi lettem volna a fórumtársnak miért volt csalódás ez a típus. :K

Amiken gondolkodom:
- Rose X-lite 4 Ultegra/Force Disc
- Canyon Ultimate CF SL 8.0 Disc (erről már kb a létező összes reviewt, videót láttam :D )

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#106004) gabro0 válasza Napfénysüti (#106003) üzenetére


gabro0
őstag

Építésen nem gondolkoztál? Én magamnak válogattam össze az utolsó csavarig a sajátom és semmi gond nem volt. Csak nagyon utána kell járni mindennek, hogy biztosan passzoljon.

(#106005) parkr


parkr
őstag

még a szerelőknek sem megy ez... :D :W

piros vonallal, hogy hogyan kellett volna.
ráadásul túl rövidre lett vágva, így csak új bowdennel orvosolható :(((

[ Szerkesztve ]

(#106006) Napfénysüti válasza gabro0 (#106004) üzenetére

Nem számoltam utána de ha építenék akkor szerintem 3500 euró alatt nem jönne ki amit szeretnék. Az meg már túl sok pénz lenne. Nem mellesleg azért annyira még nem értek a bringákhoz hogy nulláról össze tudjam szerelni magamnak. :B

Ez a két gép amit az előbb említettem maximálisan kiszolgálna jópár évig. Sőt, igazából a képességeimhez mérten még túl jók is. :)

Nagy igényaim nincsenek amúgy: legyen sportos geometriájú gép de azért komfortban a Focusomhoz képest adjon bőven hozzá. Már kicsit meguntam hogy a "remek" magyar utakon szétrázódtam. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#106007) gabro0 válasza Napfénysüti (#106006) üzenetére


gabro0
őstag

Szerintem megéri utánaszámolni úgy mennyire jön ki, mert abba a keretbe 1-2 éves felsőkategóriás használt karbonváz + új karbon kerékszett is belefér új Ultegrával akár Di2-val. Pl. egy ilyen vagy hasonló vázra simán lehet építeni. Olvastam tárcsásat szeretnél, ez csak egy példa, vannak használt tárcsás vázak is.

parkr: Jól látom, hogy az egy 8000-es váltó? Ha igen, lenne egy kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#106008) Napfénysüti válasza gabro0 (#106007) üzenetére

Na a karbonhoz meg annyira nem értek hogy be merjek vállalni egy használt vázat. Jó dolog lehet az építés akinek megvan hozzá a tudása és pénze de ez a célcsoport nem én vagyok.
Én inkább fejleszteni szoktam de most olyat kell vennem (az asszony kikötése :) ) aminél egy jódarabig nem kell semmit cserélni.

Més que un club!

(#106009) szabacsik válasza Hasaggymeg (#105999) üzenetére


szabacsik
őstag

Csak ha beleér menet közben. Fékezéskor azonnal némul. Így már kezdem sejteni, hogy csak kopnia kell. Jól gondolom?

/\____/\

(#106010) Hasaggymeg válasza StLui (#106001) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó kérdés,hogy tulajdonképp mi okozta,tény,hogy kormány meg váz is tört.Lehet ugrott egy óriási csőröst.

szabacsik...nem,az újan sem érhet bele.Lazítsd ki a kereket,erőből tolva a papucsba/villába rögzítsd,majd állítsd hozzá a féktestet.Ha továbbra is beleér,nézd meg melyik dugattyú lusta,mozgasd meg,esetleg kend meg oldalát szilikonzsírral,járasd meg.Az új betéttel kisebb lett a rés/tolerancia,ezért ér bele.Remélhetőleg tárcsád nem görbe,ha igen azt is egyengetni lehet óvatosan.

gabro0...építeni olcsóbban mint készen venni,kisebb csodával érne fel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#106011) gabro0 válasza Hasaggymeg (#106010) üzenetére


gabro0
őstag

Ott az a használt váz, amit linkeltem. A komplett bicaj ára 1,9M Ft volt újonnan. 6800-as Di2 kb. 350k kifutó áron, az a vázzal együtt már 550k. Ha nagyon eltúlozza valaki, akkor vehet 2-300 körül karbonkereket és még mindig 1M alatt maradhat a kiegészítőkkel együtt (kormány, ülés, csapágyak, pedál stb.) :U Csak a váz használt a fenti számításnál, minden más új.

Az simán lehet, hogy javított az a váz, úgy én sem venném meg. De 300 körül már biztosan nagyon jó vázakat lehet kapni.

(#106012) trialboj válasza szabacsik (#105997) üzenetére


trialboj
őstag

pedig az a leg ritkábban szokott nyikorogni. Még koptasd picit, el kellene csendesedjen, nekem elixir 5 hoz tavaly három db 4-5 perces leejtőzés kellett, és jó lett.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#106013) szabacsik válasza Hasaggymeg (#106010) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszi. Átmozgattam, kivettem a betétet visszább toltam kézzel a fejet és most sokkal jobb. Már nem nyikorog :R

A régi fékbetét kb csonkig volt kopva ezáltal ugye a fejek már sokkal beljebb helyezkedtek el. Amatőr vagyok és amikor az újat akartam beletenni néztem is hogy hát ez nem fog beleférni aztán felvilágosított a szerelő mi a helyzet. Valószínűtleg első nekifutásra nem sikerült jól beállnia, de most (koppkoppkopp) jónak tűnik.

Köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#106014) Napfénysüti válasza gabro0 (#106011) üzenetére

Kíváncsiságból megnéztem mennyi lenne külön a tárcsás Canyon Ultimate CF SL váz: 1500 euró. Viszont ebben benne van a villa, a nyeregcső és az aero stucni/kormány kombó.

Ha az ember csak újban gondolkodik (mint én) akkor biztos hogy az építés drágább mint készen venni. Ha viszont használt dolgok is játszanak akkor már valóban ki lehet hozni kevesebb pénzből a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#106015) HEAHEA válasza IMIIKE1998 (#106000) üzenetére


HEAHEA
tag

A Jászság második legnagyobb földterülettel rendelkező településén. :)
Ehhez a bringához mit szólsz: Cannondale Quick 2? Ingyen viszik az EU-n belül.

Napfénysüti: Milyen szempont alapján választod ki az új bringád? Ahogy látom Ultegra, karbon, tárcsafék az legyen . Ár max. mennyi lenne? Szín?

(#106016) gabro0 válasza Napfénysüti (#106014) üzenetére


gabro0
őstag

Úgy még drágább lenne, mint egyben :)

Ahogy jónak látod, csak mondtam egy alternatívát. Ha a pénz nem számítana én is újat vennék, de akkor már minimum Dura Ace szettel ;]

[ Szerkesztve ]

(#106017) Napfénysüti válasza HEAHEA (#106015) üzenetére

Kritérium csak annyi volt hogy full karbon legyen ami kényelmesebb mint az előző alu (karbon villával) gép. Meg úgy voltam vele ha már lúd legyen kövér, mivel én nem cserélgetek sűrűn bringát így azért lépjünk felszereltségben egyel feljebb. A Focuson még 5700-as 105 szett volt és az se teljes (FSA Gossamer hajtás, Tektro fékek). Így gondoltam akkor Ultegrára (esetleg SRAM Force) váltanék.
Tárcsa amúgy még most se kizárólagos tényező csak számomra lenne pár előnye. De a felárát még emésztenem kell (5-600 euró). Lehet még patkófékes a befutó.

Árban ilyan 750-800k környékéig gondoltam. A Canyon meg a Rose most 2800 euró de várok előbbi TdF-es leárazására hátha ilyen 700k-ra le lesz akciózva. Színnél semmi kívánságom nem volt de nem baj ha jól néz ki.

Már a téltől kezdve folyamatosan nézegettem az akciókat hátha akad egy kihagyhatalan ajánlat de nagyon úgy tűnik hogy a két direct saleses márkával semmi nem tud ár/értékben versenyezni. Itthon még akciósan se kapok olyan csomagot mint amit ők alapból adnak. Szoktam nézni még az ilyen Wiggle, Ribble meg hasonlók saját márkáit is akik árban már versenyképesek de ott nem tudom milyen szintűek a vázak.

Més que un club!

(#106018) parkr válasza gabro0 (#106007) üzenetére


parkr
őstag

igen. jöhet, ne tartsd vissza :)

(#106019) IMIIKE1998 válasza HEAHEA (#106015) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Üdv Debrecenből. ;)
Amúgy ez nagyon jó bicó ennyiért, csak még hezitálok, mert ebben eléggé limitált a gumiszélesség, a rossz utak miatt meg lehet szükség lesz a szélesebb gummára. Az a baj, hogy sosem próbáltam még ilyet, annyit tudok, hogy jelenleg 1.9-es(26-os) gumival elvagyok a rosszabb utakon(néha jobb minőségű terep is), viszonylag jól csillapít.

[ Szerkesztve ]

(#106020) Hasaggymeg válasza trialboj (#106012) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lassú mozgatásnál,ha picit beleér olyan nyikorgó hangot ad,ami már gyorsabb mozgásnál is elhallgat.

gabro0...százezrekért használt,bontott karbonvázat vásárolni extrém sportnak számít az én olvasatomban,és akkor a kész kerékpár garanciájáról még nem is beszéltünk.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#106021) Bati0501


Bati0501
őstag

Sziasztok!

Napokban elkapott az érzés, hogy venni kellene egy outit -a meglévő trekking mellé-, ebben szeretnék segítséget kérni tőletek. :))

Egy pár éve eléggé belemerült a biciklis alkatrészekbe, márkákba, ezért még vmennyire képben vagyok, de a legutolsó trendeket, változásokat nem ismerem.

A keret ~250-300e, én ~190 cm vagyok.
Azt tudom, hogy újonnan boltból nem lehet "normális" outit venni ennyiért, max talán akkor, ha vmilyen korábbi modellt leakcióznak. Ezért nem is igazán gondolkozom újban, kivéve utóbbi esetet.

Ezért megnéztem az összefoglalóban ajánlott oldalakat, melyeket már évek óta nem böngésztem :( :) , és a Maxi-bike oldalán már az első példányok között vannak igen szemrevalóak (számomra legalábbis), és még a keretbe is beleférnek.
Viszont pont az utolsó hozzászólások szólnak arról, hogy használtan karbont nem vennétek... ezek között meg vannak olyanok is. /Nekem végül is mindegy, hogy alu vagy karbon a bicaj./
Nem volt még soha karbon bringám, sőt, még outin sem ültem, ezért nem igazán tudnám, hogy mit kell nézni...

Így nagy rulettkerék lenne egy ilyen bringát választani, vagy ezek (összefoglalóban lévő boltok) vannak annyira rendesek, hogy nem árulnak -szándékosan- hibás, törésre megérett bringákat?
Illetve tudom, hogy ez márkától és modelltől is függ, de ha jól tudom, akkor az én magasságomhoz 56/L-s váz kellene. Ezt jól gondolom?
Csak azért, mert alig látok ekkora méretű vázakat, a legtöbb 54-es vagy még kisebb...

Esetleg tudnátok néhány tanácsot adni, hogy ennyi pénzért mik a reális elvárások, főként használt példányoknál? És hogy vannak-e olyan dolgok, amikre kifejezetten figyelni kell? Ha esetleg tudnátok mutatni egy-két konkrét példányt is.... :)) :D

Köszi szépen előre is! :R

(#106022) Napfénysüti válasza Bati0501 (#106021) üzenetére

Ha a rendelés is játszik akkor a Rose és a Canyon 1000 euróért már elég korrekt gépet ad ráadásul újan.

Més que un club!

(#106023) Tothgera30 válasza height (#105881) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nagyon számít.

#105885 Hasaggymeg: Sokkal, nálam etalon, úgy mint az acél.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#106024) Zsolt74 válasza Hasaggymeg (#106020) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Úgy látom, a karbon vázak belsejét érdemes lenne kifújni PUR habbal, hogy erősebbek legyenek.
Szerintem nehezebben törnének el.

Zsolt

(#106025) Bati0501 válasza Napfénysüti (#106022) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi szépen, egy Canyon-t el tudnék viselni... :D
Megnéztem mindkét márkát, de Rose-ból ha minden igaz egy modell van (ROSE PRO SL 105), ami egyáltalán közel van a keretemhez, az is 1100 euró+35 szállítási ktg, így meg már a keret aljánál 100e-rel magasabban vagyunk.

Canyon-nál már talán három modell is van ennyiért ( :DDD ), de ami jobban tetszene talán, az már annyiba kerül, mint a Rose. (Nem tudom, vám+áfa ezeknél előjön-e még, vagy EU-n belülről érkeznek? Mert azért nem mindegy. :) )

Meg még tényleg nem is ültem egyetlen egy országúti bringán sem, ezért rendelni netről így egy bringát bátor lenne, kipróbálni (akárcsak hasonlót) sem tudom hol lehetne (Miskolc).

(#106026) parkr válasza Bati0501 (#106025) üzenetére


parkr
őstag

van hirdetve egy új dobozos Endurace[link] de ránézésre neked az kicsi lenne szerintem

(#106027) trialboj válasza Bati0501 (#106025) üzenetére


trialboj
őstag

Azért nem ártama kipróbálni egyet, esetleg nézz szét neten, és találkozz valakivek aki elad valami hasonlót ami neked bejön, találkoztok kipróbálod, aztán még gondolkodnod kell rajta. Szerintem ez nem bűn, és legalább lesz valami fogalmad róla hogy milyen érzés rajta ülni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#106028) Yahhher válasza Misi1980 (#105953) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Hi.

Nézd meg ezt ha van deca a közeledben. Elég jónak tűnik, talpa is masszív.
[link]

Üdv B.

[ Szerkesztve ]

(#106029) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Ha jól számolom, akkor 1.9x2.54=4,826 (cm), vagyis nekem ezek szerint egy 2"-es monti gumival szerelt bicó tökéletesen elegendő lenne. Alföldi részre felesleges a teló, főleg a gagyi. Amit jjeahh fórumtárs linkelt gyártók közül egyik sem árul elérhető áron merev villás montit. A fitness ilyen szempontból ideális lenne, mert merev villája van, csak éppen outi kerekekkel. Sajna ezekbe a vázakba aligha megy 40 mm-nél szélesebb gumi, a néhai kis terepezésről pedig nem szeretnék lemondani.(Amit az outi kerekek nem tolerálnának.)A montit is át lehetne alakítani, csak éppen olyan merev villát találni, ami nem változtatja meg a geo-t kb. lehetetlen. Pedig ilyen célokra lehet egy merev villás monti lenne a legideálisabb, révén, hogy könnyen lehet változtatni a gumiszélességet a nagyobb hely miatt a vázban.

[ Szerkesztve ]

(#106030) gabro0 válasza Hasaggymeg (#106020) üzenetére


gabro0
őstag

Csak azt nem értem, mi a gond a használt karbonvázzal? Tényleg érdekel milyen érvek szólnak ellene. A garanciával úgy összességében a használt dolgokra gondolsz úgy látom. De én csak vázról beszélek, minden másra garancia van. Értem hogy kész kerékpár garancia, e szerint úgy véled veszel egy alkatrészt és abban a pillanatban megszűnik a gari, ahogy elkezded használni? :) Megoldás: szervizben kell összerakatni.

parkr: A tiédet szépen elnyírbálták, a bevonat is lejött, bár nem hiszem hogy gondot okoz a mostani beállítás. A kérdés: itt a képen látszik az a kis kábelvezető. Namármost nekem képes kiugrani belőle, ha feleváltok nagytányérra. A visszaváltásnál meg így marad. Ez normális dolog szerinted? ...Elég pormentes a képed, lehet még csak ezután fogod kipróbálni? :)

[ Szerkesztve ]

(#106031) JackFeryll válasza gabro0 (#106007) üzenetére


JackFeryll
őstag

@Napfénysüti
Ha nem derogál a Cube annál nincs olcsóbb mint újonnan szokásos outletből egy váz+villa. Agree C62 Race Disc pl megvan 500€-ból, ehhez veszel használtan egy hidrós ultegrát, vagy akár egy hidrós elektromos ultegrát.
Sokkal olcsóbb mint bármit készen venni.
(de ha szerelem van, meg sok évre vesz bringát az ember és nem zavarja hogy a feléért fog elmenni akkor nem baj persze)

[ Szerkesztve ]

(#106032) Bati0501 válasza parkr (#106026) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen, ránézésre tényleg kicsinek tűnik, pedig milyen szép canga.... (a honlapon szereplő piros-fekete festésű még dögösebb, szeretem ezt a színkombinációt, ez a fekete-sárga is szép persze)

trialboj: igen, muszáj lesz valamit kipróbálni.

(#106033) StLui


StLui
veterán

Találtam egy videót. Nem bikepark, nem épített trail, csak a magyarországihoz nagyon hasonló ösvények. Nagyon szépen jön lefelé a srác, hardtail bringával. Utolsó 2 percben van bónusz :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#106034) Bati0501


Bati0501
őstag

Egy ilyen bringa mennyire számít jónak, ára reális? [link]

(#106035) parkr válasza gabro0 (#106030) üzenetére


parkr
őstag

váztól függ a dolog, de én raktam bele egy ilyen bowden kupakot (fém is jó lehet), így nincs vele gond

most jött vissza szerelőtől, előte meg volt takarítva, bár egyébként is elég tisztaságmániás vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#106036) Misi1980 válasza Yahhher (#106028) üzenetére


Misi1980
senior tag

Pont tegnap este vettem egy ilyet a decatlonban.Jó cipőnek tűnik majd ma bevetem élesben is.

(#106037) Hasaggymeg válasza gabro0 (#106030) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azon kívűl,hogy a hibákat messze nem olyan könnyű felfedezni rajta mint az alu,vagy acélon,tulajdonképp semmi. :U [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#106038) zoli03 válasza RaiZka (#105992) üzenetére


zoli03
őstag

Ezért volt csalódás?

"Rose Pro-SL apex. Az, hogy a sracok nem tudtak beallitani a magassagot az egy dolog.. (nem volt kedvem sokadjara is magasabbra allitatni a nyerget)
Sram valtotol nem voltam elajulva, a nyereg pedig kritikan aluli, 2km utan fajt a hatsom tole.."

A beállítás nem a bicikli hibája, az sem, hogy nem bírtad a nyerget. Másfajta szettel is meg lehet venni, ha nem tetszik a SRAM. Ezek kb olyan érvek, hogy nekem óriási csalódás a linkelt karbon Bianchi, mert kék a színe, és az nekem nem tetszik.

(#106039) Hasaggymeg válasza zoli03 (#106038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tény,hogy bár faxa dolog ez a tesztelés,kevés ahhoz,hogy objektív véleményt alkoss egy kerékpárról.Ugyanúgy mint pl.autóknál,azonos katágóriáknál ma már inkább szubjektív különbségek vannak,mintsem objektívek.Ugyanakkor ha valami első érzésre már tetszik,az jó kiindulási alap lehet merre is vedd az irányt.
Én pl ettől vártam volna a legtöbbet,mire 0,5barra fújt hátsó gumival és egy nem működő elektromos váltóval kényszerültem lenyomni a próbakört.Így nehéz objektív maradni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#106040) HEAHEA válasza IMIIKE1998 (#106029) üzenetére


HEAHEA
tag

Nézz szét itt esetleg, abban az ársávban pl. a Vitus kerékpárokat láttam, amik megfelelhetnek az igényeidnek, szélesebb gumi, merev villa. Ingyen szállítják a kerékpárt Mo.-ra. Lehet, hogy valaki már innen a fórumról is rendelt kerékpárt, nemrég ruhákat rendeltem innen, szerencsésen megérkeztek. Wiggle

(#106041) sanzi89


sanzi89
addikt

Nem tudom mennyire szentségtörés a topikban fekvő kerékpárral kapcsolatban kérdezni, de megpróbálkozok.
Hétfőn megyek megnézni egy Challenge Furai 24-es használt bringát, és ha minden rendben lesz vele, akkor szerintem meg is veszem. Első fekvő biciklim lesz, mit érdemes nézni rajta? Az általános bringás dolgokkal képben vagyok, kérdés milyen speckó tényezői vannak egy rekumbensnek? Használt bringás vásárlási jó tanács? Elég egy helyben megírt adásvételi?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#106042) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Merida TFS 500 D bicajra szeretnék új külső gumit vásárolni. Amire lesz használva: 70% város (Budapest, Eger), 30% Hármashatár-hegy, Normafa ereszkedés murvás úton.

Most 26x1,95-ös gumik vannak rajta. Amit szánok rá: 10 - 15.000 Ft a két darab együtt.

Mit ajánlotok? :R

Köszi!

(#106043) 6030D válasza Hasaggymeg (#106039) üzenetére


6030D
Ármester

Mértétek is azt a nyomást? Nem lehet, hogy tl volt, 1,8 baron? Csak az érzés volt fura? Vagy kapott tüskét és már lassú defekt volt benne, csak senki nem szólt. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#106044) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek ahol ez nem esett szét, bírta a strapát, oda elég ez vagy legalább egy ilyen kell, hogy bírja? 58 kiló vagyok, tehát még a súlyom sem játszik olyan nagy szerepet.

(#106045) HEAHEA válasza IMIIKE1998 (#106044) üzenetére


HEAHEA
tag

Azokhoz mit szólsz, amit nemrég fentebb linkeltem?

MÁS: Kerékpár váz védelmében milyen fóliát ajánlotok/használtok, ami víztiszta és vastagabb kialakítású?

(#106046) IMIIKE1998 válasza HEAHEA (#106045) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Magyarországon belüli boltokban gondolkodom főleg. :/

(#106047) RaiZka válasza zoli03 (#106038) üzenetére


RaiZka
tag

Erre most nehez mit irnom. Reszben igazad, nem a bringa hibaja, hogy Roseos emberkek nem birtak beallitani. Az azert elgondolkodtato, hogy semelyik masik bringan sem ereztem ugyanezt, betetes gatyaban. Nyilvan ezek egyeni erzesek, benyomasok, de ezzel mindenki tisztaban van. Nem akarok senkit sem lebeszelni rola.
Mondjuk a logikad alapjan mindenbe bele lehet kotni :) Kenyelmetlen a nyereg? Csereljed le. Sz@r a valtas? Allitsd be. Vegyel ra masik szettet.. Kenyelmetlen a geoja? Nem rad terveztek..

Napfénysüti szamomra kenyelmetlen volt mar 2km utan a Rose (es nem a
geoja miatt, azt a Treken ereztem csak) , a Sram valto pedig kicsit nehezkesebben valtogatott mint ahogy kene. Persze lehet csak nekem nem fekudt. A Bianchit ma sikerult igazan tesztelni. Kimentunk a Hungaroringre hajnalban haverral es eleg jol teljesitett. Eleg jol lehetett vele maszni felfele. Lefele besza behu volt, legszivesebben visitottam volna oromomben :) Ami a fek kerdest illeti, eddig vadul ragaszkodtam a tarcsahoz a trekking utan, ma mar azert vakarom a fejemet.. Nem vagyok egy nagy hegy meno de ma 64-rol siman, minden gond nelkul megalltam. Jobban harap a tarcsa de nem biztos, hogy ezek utan kifizetnem a felarat..

(#106048) Pulsar


Pulsar
veterán

Szeretnék csinálni egy ehhez hasonló videót. Csinált már valaki ilyet? Milyen tracking programot ajánlana Androidra?

(#106049) zoli03 válasza RaiZka (#106047) üzenetére


zoli03
őstag

Azzal nincs baj, ha neked nem volt kényelmes, de amikor később csak annyit írsz a Rose Pro-SL neked csalódás volt, az már csak féligazság.
A nyerget nem venném figyelembe egy bicikli tesztelésénél, mert az könnyen, olcsón cserélhető, és nincs két olyan ember, akinek ugyanaz a nyereg ugyanannyira kényelmes lenne. Drágább biciklihez nem adnak pedált, szerintem simán el lehetne adni opcionálisan nyereg nélkül is, vagy egy nagyon-nagyon olcsó nyereggel (mondjuk 1000 EUR-tól felfele, mert ott már általában komoly céllal vesznek biciklit az emberek).
Meg lehet venni másik szettel is, szóval azt se mondanám a bicikli hibájának. Ha csak egyféle szettel árulnák, akkor igen, de a legtöbb országútinál 3-4 szett közül tudsz választani (ahogy ennél a Rosenál is).
Szóval marad a geometria, amiről egy ilyen rövid teszt alapján, rosszul beállított biciklivel tekerve szerintem nem lehet érdemben nyilatkozni.

(#106050) parkr válasza Pulsar (#106048) üzenetére


parkr
őstag

szerintem elég hozzá ha stravával rögzíted és letöltöd a gpx fájlt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.