Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140001) trialboj válasza Hasaggymeg (#139999) üzenetére


trialboj
őstag

Ezt értem, de ti mondtátok hogy egy szint után az új láncot hamar megeszi a kopott sor, ahhoz hogy szalasszon szerintem brutál szinten szét kell legyen kopva. Remélem még pár ezret ki tudok sajtolni
belőle, addig hátha sikerül eldönteni x1 v x2 a nekem való.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#140002) Wombath válasza trialboj (#140001) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Ha felrakod az új láncot, elöl kisebb tárcsára váltasz, aztán teljesen befékezett hátsó keréknél elkezded (kézzel) izomból nyomni a pedált, akkor ha a sor túl kopott, látni fogod, amint a lánc gyakorlatilag "felmászik" a hátsó lánckerék fogain. Nézd meg ezt több fokozatban, főleg ott, ahol a leginkább szoktál kiállva tekerni. Régen egyébként volt a Rohloffnak erre egy mérője, HG-Check néven.

(#140003) sebgutkopf válasza Toobee (#139712) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Már szemeztem szintén Wexl-el, ezért lenne néhány kérdésem.

A feljutásra a napi jegyet vettétek, vagy az egyik akalmasat?
Milyen gyakran jár a shuttle busz, ami felviszi a bringákat? Kell sorban állni?
Számodra mely nyomvonalak voltak azok, ami élvezetes is volt?
Panoráma köröket is megtekertétek túzának?

(#140004) samujózsi válasza nagylaci32 (#139992) üzenetére


samujózsi
tag

Na B+ :D
Poénból azt akartam írni, hogy a küllő szakadt ketté a közepén, de mondom nem hülyülök... egyébként nem emlékszem, hogy mely része tört el valójában. Annyi emlékem maradt róla, hogy egy teljes váci túrán túl, már nem is ültem rajta, amikor elpattant

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#140005) K_Gabor válasza Hasaggymeg (#139999) üzenetére


K_Gabor
tag

Vegyük mondjuk az én esetemet.
Most cseréltem le a gyári láncot 3070km után(merida crossway, 8 speed).
Az új lánccal viszont a 6-os sebességen amit "sokat" használtam régebben, erőlködés nélkül ugrik a lánc, az 5-en pedig erős taposásra is volt 1-2 alkalom,hogy ugrott mert direkt próbáltam, hogy ugrik-e rajta.
Ezt akkor értsem úgy, hogy kb. sikerült kukáznom a soromat?

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#140006) ZolkoW válasza ivana (#139934) üzenetére


ZolkoW
őstag

Valóban nem, de két db 30 ezres felni nálam már nem is annyira filléres kategória (az 1500 g sem hangzott el szerintem).

Kicsit off a részemről, mert gravel (MURVÁS, bocs) szett lesz, de előzetes saccolásom alapján 1700g alatt lesz, és árban meg 70 alatt, szerintem nem olyan rossz. Majd várjuk ki a végét :P Annyiban nyilvánul meg a gravelsége, hogy csak 20mm a belső szélessége a felninek, de volt nekem már 19-es szélességű 29er kerekem.. ráadásul bőven 2 kilós súly fölött / pár.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#140007) samujózsi válasza Wombath (#139993) üzenetére


samujózsi
tag

Köszi, megnézem desktopról, mobilon, mobilarena.hu felületén nyoma sincs.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#140008) Massmurderer válasza K_Gabor (#140005) üzenetére


Massmurderer
őstag

Pont tegnap dumaltam a láncról énis Hasival.3x8as hajtásom van most,kmc x8 lánncal,116szem van.10es rendszerhez új láncot néztem,mondom kmc jó lesz mert 8asnál is elégedet voltam vele.rálestem kmc x10es láncra,úgyanúgy 116szemes,de van 10es hajtáshoz 115 meg 114szemes is.Én elöször azt hittem hogy csak a hosszba tér el a lánc,közbe kiderült hogy a vastagságba.Na szóval..lényeg az hogy x8as lánc nemjó az x10hez,x10es meg a 8as hajtáshoz.Azt kellene tudni nálad hogy az új lánc,amit vettél,milyen hajtáshoz való.Mert úgye ha megveszel új láncot,adatok ott vannak.És az is számit hogy pl elöl mekkora a legnagyobb lánctányér,és hátul is a fogaskoszorún mekkora a legnagyobb.8as rendszernél Lánckerék szélesség: 3/32" (2.381mm) 10esnél Lánckerék szélesség: 11/128" (2.182 mm)

[ Szerkesztve ]

(#140009) Toobee válasza sebgutkopf (#140003) üzenetére


Toobee
veterán

29,5 EUR a napijegy, amiben korlátlan felszállítás van benne, de a gyakorlatban minimális pihenéssel olyan 11-14 alkalmat lehet kihozni belőle, ez egyébként elég is egy napra a nem túl edzett bikeparkosoknak. A buszra talán csak egyszer kellett várni, az sem volt több 5-6 percnél. Néha indulásnál is volt egy kis várakozás, mert mondjuk csak 4-5 bringa volt fent. 4 busz járt csúcsidőben, szóval tényleg pörgős a dolog. Reggel mentünk, este jöttünk, ezért "bringázni" most nem volt idő, talán majd legközelebb.
A legélvezetesebb a flow és a single nyomok kombinációjából jött, így volt benne bőven ugrató, egy kis köves, gyökeres rész, néhány mini letörés, de lehetett gyakorolni a döntött kanyarokat is.

https://barbieripnk.hu/

(#140010) K_Gabor válasza Massmurderer (#140008) üzenetére


K_Gabor
tag

Az oké, de én eleve nem akartam keverni. 8-as volt, 8-ast vettem, ráadásul az adatok is elvileg stimmelnek. PC830 ment fel, 114szem a gyári és az is, ráadásul amit találtam hirtelen neten minden egyéb adat is stimmel.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#140011) Massmurderer válasza K_Gabor (#140010) üzenetére


Massmurderer
őstag

Akkor passz.Eredeti lánc,és az új amit vettél hosszba is egyforma??

[ Szerkesztve ]

(#140012) ivana válasza ZolkoW (#140006) üzenetére


ivana
Ármester

Valamiért a 7000 ragadt be a felnire is. De 30 ezres felnit meg főleg nem fűznék, minek? Főleg nem valami shimano aggyal.

(#140005) K_Gabor Igen azt a sort kukáztad.

(#140008) Massmurderer Ne keverjük össze-vissza. A lánc belső szélessége adott, a külső változik, amiket írtál az a lánc külső szélessége. Amúgy 7 sebi rendszerben simán használok 9 sebi láncot jobb is, mint a 7 sebi. Az egyetlen probléma a hajtás, mert annak beeshet a tányérjai közé a vékonyabb lánc.

(#140013) Massmurderer válasza ivana (#140012) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nekem most 3x8as van,mint irtam.De nem kockáztatok.megveszem a x10 láncot.

(#140014) ivana válasza Massmurderer (#140013) üzenetére


ivana
Ármester

Fordítva kell, 10 sebi rendszerben hozzáérne a kazettán a többi coghoz a lánc.

(#140015) ZolkoW válasza ivana (#140012) üzenetére


ZolkoW
őstag

Lehet találni kivételt, olcsóbban jót, de azért a komolyabbak jellemzően 25-30 körül vannak...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#140016) K_Gabor válasza ivana (#140012) üzenetére


K_Gabor
tag

Az király... :U
Ezeknél a low budget soroknál reménykedhetek olyan fícsörben, hogy szétkapom a sort és csak a kérdéses 2 kereket cserélem le? Szét már szedtem szét, de nem néztem még jobban utána és nem tudom, hogy kapni-e külön nT-s kereket bele.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#140017) sebgutkopf válasza Toobee (#140009) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Köszi a leírást!
Ez alapján egy napra simán vállalható és szórakoztató.

(#140018) ZolkoW válasza K_Gabor (#140016) üzenetére


ZolkoW
őstag

inkább a kaphatóság a nagy kérdés, szétszedni vagy így, vagy úgy, de valószínűleg szét lehet.. Sramból volt olyan sorom, amit egy hosszú csavar tartott össze, Shimanóból az olcsóbbak asszem, szegecseltek.

szerk.: 10 sebességesekhez látok külön egységenként, 8-as még nem jött szembe.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#140019) K_Gabor válasza ZolkoW (#140018) üzenetére


K_Gabor
tag

Bocs, rosszul fogalmaztam. Igen a kaphatóságra lennék kíváncsi. Ez sunrace ami nekem van, de ez is az egy csavar tartja össze típus. Majd túrkálom kicsit a boltokat este, köszi neked is.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#140020) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Igazából úgy érzem nem nagyon van választási lehetőségem kerék témában. Az első és a hátsó kerék eltérő szabványú, így mindenképpen két szettet kell kibontani és kivenni a megfelelőket.

Használtba végignéztem mindent, olyan ami nekem jó lenne nem volt egy sem. valahol mindig megbukott a történet.

Külföldi webshopokban vehetnék két kereket, de az már drágábbra jönne ki szállítással mindennel együtt. Magyar webshopban nincs is kb. semmi értékelhető.

Nem igazán dúskálok a lehetőségékben. Ha valakinek esetleg lenne valami tuti tippje, akkor ne tartsa magában (pm is jöhet).

(#140021) samujózsi


samujózsi
tag

Hát nem vagyok büszke a teljesítményemre 2x1 óra a két gumicsere, némi takarítással, illetve az első kerék után a fékek beállításával.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#140022) Massmurderer válasza samujózsi (#140021) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nem is kell elkapkodni :DDD

(#140023) samujózsi válasza Massmurderer (#140022) üzenetére


samujózsi
tag

Azért a hajtogatós contival többet küzdöttem, mint tavaly a drótperemes kendával. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#140024) ZolkoW válasza Csokicsibesz (#140020) üzenetére


ZolkoW
őstag

Elöl most csak azért cserélnéd, hogy egyformák legyenek?
Értem én, de ... mondjuk én pont a matricákat is le szoktam szedni a felnikről, úgy meg nem feltűnő, ha nem egyforma.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#140025) Hasaggymeg válasza K_Gabor (#140005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen.

(#140006) ZolkoW...enyém 19 mm-es.

(#140011) Massmurderer...ne mind lovagolj a lánchosszon,szinte mindegyikhez hozzá kell nyúlni,rövidíteni mielőtt feltennéd.

(#140023) samujózsi ...tegnap mind2 drótos Contit kézzel raktam fel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#140026) Jester01 válasza K_Gabor (#140016) üzenetére


Jester01
veterán

Low budget olyan olcsó, hogy szerintem nem éri meg szórakozni. Cseréled az egészet és kész. Ha kapsz is külön az pofátlanul drága szokott lenni.

Jester

(#140027) Csokicsibesz válasza ZolkoW (#140024) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Őszintén bevallom, hogy az a különbség ami a hátsó kerék/szett között van már nem releváns. Ha már cserélem, akkor egybe az egészet és megtartom a következő bringához.
Az mondjuk most kérdésként felmerült, hogy ha veszek egy 100x15mm-es agyal ellátott kereket, akkor az belemegy-e a boostos villába (110x15 mm), vagy akkor fűzethetem át új agyra.

(#140028) Hasaggymeg válasza Csokicsibesz (#140027) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Odanézz!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#140029) Csokicsibesz válasza Hasaggymeg (#140028) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Centerlockosak az agyak.

(#140030) Massmurderer válasza Hasaggymeg (#140028) üzenetére


Massmurderer
őstag

Irtó ocsmány az az elsö villa,már nemazért.

(#140031) ZolkoW válasza Csokicsibesz (#140027) üzenetére


ZolkoW
őstag

nálam az is a külön hátsó kerék mellett szól, hogy egyik boostos, másik nem... én ilyet nem adapterezgetnék, ha még hátsó keréknél is számít, ahogy egy fórumtárs írta, akkor elöl meg főleg. A következő bicód 100%, hogy elöl-hátul boost lesz, abba elhasználod a most szettben vett elsőt, és kész ;) /igen, ebben az esetben, ha az ár nem számít, akkor állni fog egy kereked amíg nem lesz cserélve a bicikli, vagy a villa/

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#140032) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Ma reggel arra ébredtem, hogy valaki leszerelte az első kerekemet a kerékpárról, majd azt otthagyva a bicajt kihajította a ház alá az átjáróba.

Először azt hittem ellopták, de mivel mellette meg ott maradtak az értékesebb kerékpárok mindenféle lezárás nélkül, elkezdtem keresgélni a környéken. Ezt valószínűleg szándékosan valamely ház lakója csinálta. Tippre annak a biciklinek a gazdája, aki mellé lekötöttem. (Úgy kötöttem le, hogy simán ki tudta volna szedni a bicaját).

Tehát felvittem a kerékpáromat majd lementem volna hogy lezárjam a mellette lévő bicajt a saját kerékpár zárommal, otthagyva egy telefonszámot, ahol eltudnak érni, ha problémájuk lenne a hadművelettel. Erre egy idős nő elkezdett lefele sétálni majd engem meglátva első szinten maradt 'levegőzni'. Amint leláncoltam, rám szólt fentről, hogy ne láncoljam már le. Nagy valószínűséggel az ő férje vagy fia, mitoménki csinálta, persze ő úgy viselkedett, mintha semmit se tudna, de egy ártatlan ember nem viseli ennyire hidegen, kimérten a vádaskodást.

Azóta valahányszor ránézek a képekre dühít, hogy ilyet valaki meg mer tenni. Én ezzel járok munkába, ha ellopták volna, kellett volna vennem egy újat. Mit lehet ezzel tenni? Jelentsem fel?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#140033) StLui válasza Jinxb1rd (#140032) üzenetére


StLui
veterán

Mindenesetre lakatold le rendesen, lehet csak bemutatták, hogy így semmit nem ér a lakatolás

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#140034) ZolkoW válasza Jinxb1rd (#140032) üzenetére


ZolkoW
őstag

:W baszki... ilyet megcsinálnak? Elsőre az jut eszembe, hogy egyszerűen zavarta, hogy ott van lezárva. De akkor is... És a bicó megúszta karcolásokkal?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#140035) Csokicsibesz válasza ZolkoW (#140031) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Egyre nagyobb szívásnak tűnik ez az egész...
Azt azért leírnám, hogy amikor megvettem mindenki azt mondta, hogy elől-hátul boostosak a kerekek. Amikor ma beszéltem a szervizes sráccal, akkor meg is lepődött, hogy az első nem boostos.

Ha veszek egy szar felnit és átfűzetem, akkor megint nem vagyok előrébb a dologgal. Azért egy minimálbér összegével megegyező kerékszettnél már kattognak a kerekek rendesen...

(#140036) 6030D válasza Jinxb1rd (#140032) üzenetére


6030D
Ármester

Vegyél egy olyan hosszú láncot, hogy át tudd fűzni a két keréken+vázon, majd rá egy lakat, és nem szedik ki. Bár ha csak rosszat akar, akkor még mindig ki tudja bökni a kereket, vagy ha van műszaki érzéke, akkor leszerel róla valamit.
Tenni nem tudsz semmit, ha a te ajtód előtt van, akkor egy kínai álkamera, villogó piros leddel és nem nyúlnak hozzá.
Láncot+sort én elvinném megnézetni egy szervizbe, ha már munkaeszköz. ;)

Csokicsibesz: Store-t nem kérdezted, mit szólnak hozzá?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#140037) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Én elsősorban szankciólehetőségi tippekre lennék kíváncsi, mert annyiban nem akarom ezt hagyni, felháborítónak tartom, hogy ezt megmerik egyesek csak úgy tenni.

Arra gondoltam veszek olcsó zárakat, amikkel időközönként lekötöm a biciklijét plusszba. Mióta beszéltünk két zárral is lezárta a bicaját, én tennék rá szívesen egy harmadikat.

De úgy érzem nem lenne megfelelő elégtétel, illetve így most nekem másodikra fel kellene hordanom a biciklit, hogy ezt követően ne szemétkedjenek vele.

Rendőrséggel úgy érzem túl sokat nem mozdulnánk előre, csak az időm pazarolnám.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#140038) Csokicsibesz válasza 6030D (#140036) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Már lassan mindenkivel beszéltem., minden fórumon elsírtam a panaszomat. Sry akiket zavar, esküszöm szeretném gyorsan lezárni a témát.

Tegnap beszéltem az Ariellel telefonon, ő erősítette meg, hogy az első agy nem boostos. Kérdeztem tőle a kerék témát, mondta hogy ők kereket nem árulnak, bringa nélkül nem tudnak adni, ő irányított a Bringalandhoz.
A Bringalanddal beszéltem tegnap telefonon meg bementem személyesen. Ott a srác (Matyi) megmutogatta a kereket meg váltottunk pár szót.
Ma beszéltem a Concept Store-os Matyival, hogy meg tudná-e csinálni a bringámat, ha veszek kereket, meg hogy egyébként mi a Fulcrum kerekekről a véleménye.

De most már én magam sem tudom mi a véleményem. Tudom, hogy az eredeti kerekek nem túl nagy eresztések, kb. fél éve gondolkodom a kerékszetten. Amikor megnézem az árukat, akkor mindig elmegy tőlük a kedvem, csak most szükséghelyzet van.

Úgy viszont nem akarok egy kerékpár árával megegyező kerékszettet venni, hogy utána adhatom el. Használtba nem hiszem, hogy sok ember pengetné ki a kerékszett valódi értékét.

Megcsináltathanám a mostanit annyira, hogy belsővel tudjam használni, de valami tojás biztosan maradna benne. Mivel versenyen már kaptak előttem defektet, meg láttam már embert belsőt cserélni nem nagyon szeretnék ott ezzel szarakodni...

Így marad továbbra is agyalás, hogy mit kéne csinálni....
30 ezres DT felnit befűzetni a Shimano kónuszos agyba elég nagy hülyeségnek tartanám.

(#140039) Toobee válasza Csokicsibesz (#140038) üzenetére


Toobee
veterán

10 ezer alatt is van DT felni. Azokkal mi a baj?

https://barbieripnk.hu/

(#140040) 6030D válasza Csokicsibesz (#140038) üzenetére


6030D
Ármester

Ha amúgy nincs gondod a kerékkel, én hirtelen felindulásból most nem vennék. Vedd ki a kereket, és menj be bringaboltokba, hogy milyen felnit tudnak bele fűzni, mennyiért, mikor. Utána tudod használni, és ráérsz kifogni az akciós kereket/-szettet.
Nekem is a gyári van, igaz iparis, meg DT felni, de bírja.

Jinxb1rd: elkezdhetsz szórakozni, de onnantól te is más vagyonával játszol, és vagy ő megy túl egyszer a határon (meglazít egy csavart...), vagy feljelent, aztán kiderül, kinek jobb az ügyvédje. Ha tudod ki az, beszélgess el vele, ha határozott vagy, még akár be is foshat tőled és abba hagyja.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#140041) samujózsi


samujózsi
tag

Ez már tényleg agyrém: két napig jó volt az első váltó, most megint kezd szarakodni.
És már nincs hová vinnem. Ahol egyszer megfordult és nem lett jó, oda nem vinném vissza újra.
Keresem az újabb szervizeket. Miközben tolom hazafelé, utamba esik kettő. Mindkét "szakértő" azzal indít, hogy a keresztbe váltást felejtsem el.
És amikor mondom, hogy több mint egy évig úgy működött a Tiagrám, hogy gond nélkül működött mind a húsz fokozat, sehol sem ért a lánc az első váltóhoz, akkor meg voltak sértve, hogy de ők értenek hozzá...
A harmadiknál megint előjött, hogy szerinte csak egy trim állása van, de itt már végképp nem tudom, kinek higgyek.
Köztetek van valakinek 2x10-es Tiagrája?

De megint felvetődött az alternatív megoldás, hogy immár a vadiúj conti külsőkkel baszom ki a kukába az egészet.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#140042) ZolkoW válasza Csokicsibesz (#140038) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez elég masszív, de sokára jön náluk: [link]
Ez meg van, olcsó, nehéz, keskeny, de nem tudok róla sokat (a gyártó egyébként tudtommal ajánlott), a súly alapján nem ropi kategória: [link]
Ha nem akarsz sokat költeni, vehetsz egy közepes felnit 10e környékén, vagy alatta, aztán lesz mivel gurulni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#140043) ivana válasza samujózsi (#140041) üzenetére


ivana
Ármester

keresztbe váltást felejtsem el Fingjuk nincs az outikhoz, a keresztbe váltást ki kell bírnia.

Szvsz állítsd be magad és ne vigyed ilyen gyökerekhez.

Módszer:

1. Leszeded a bowdent.
2. Belövöd a váltót, hogy jó magasságban legyen (kb. 3-4mm legyen a váltó és a lánctányér között), és párhuzamos legyen a lánctányérral
3. Végállásokat csekkold le kézzel
4. Váltókar a legalsó állásba üresen
5. Bowden vissza
6. Megfeszít addig, hogy egyből húzzon a váltókar mozgatására
7. Ekkor ha mindent jól csináltál eddig és minden a toppon van tökéletes a váltód, ha nem finom hangolni kell.

(#140044) robee19 válasza samujózsi (#140041) üzenetére


robee19
tag

Van. És mindkét sebességhez van külön trim.

(#140045) samujózsi


samujózsi
tag

Esetleg tudna valaki ajánlani olyan videót, ami alapján házilag is meg tudom piszkálni ezt a nyomorult váltót, amennyiben az első szervizben nem tették tönkre teljesen?
Ultegrásat találtam, de mintha az nem lenne 100%-ban azonos a Tiagrával.

Szerk: közben ivana leírta a lényeget, de nem biztos, hogy ennek alapján meg tudom csinálni. :( (időközben beszéltem az uccsó szervizzel, ott a boltos azt mondta, hogy gariban helyben megcsinálják, kérdés, hogy a szervizes srácok kit küldenek érte az anyukájába :) )

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#140046) samujózsi válasza robee19 (#140044) üzenetére


samujózsi
tag

Köszönöm neked is, és ivana (#140043)-nak is.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#140047) X Factor válasza Jinxb1rd (#140037) üzenetére


X Factor
addikt

Az ilyenekbe kár belemenni. Bármennyire is bántja az igazságérzeted és nálad az erkölcsi fölény, kitörölheted vele a segged.

Ilyen dolgokból csak szarul jöhetsz ki, mint irtad, rossz belegondolni, mekkora prosztónak kell lennni ahhoz, hogy valaki lebassza egy lakóközösségen belül a másik bringáját... Ha zavarja valami, rakhatott volna egy cetlit is egy telszámmal, akár viccesen megfoglamazva és akkor mindenki jól jár...

rakhatsz te benzinnel teli marmonkannát az ajtajuk elé, de tényleg minek? Csak a baj lesz belőle, az ilyen tipusu véglények meg amugyis csak a kő egyszerű megoldásokból értenének, de szvsz ezzel csak magadat hozod olyan helyzetbe, amivel bucsut inthetsz a nyugodta estéknek.

Rájuk kell hagyni, bringát meg vidd be a lakásba, vagy kösd le máshogy, aztán nyomtass egy laminált táblát, h. a bringát légyszi ne dobáld.

Make things work

(#140048) 6030D


6030D
Ármester

Nincs kedve valakinek kiugrani szombaton Szlovákiába tekerni egyet? :D
Ide

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#140049) bringasisti válasza Jinxb1rd (#140037) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos nem tudsz mit csinálni, mert bár van néhány ötletem de az a gond hogy amíg a bringa felügyelet nélkül van addig ki vagy szolgáltatva ilyen .....nek.

BENEFON DELTA--------N8

(#140050) trialboj válasza Hasaggymeg (#140025) üzenetére


trialboj
őstag

Drótos kontiról, ha egyszer felpattintanál egy xkinget előre, új dimenziók nyílnának meg előtted, ereszkedés terén.
Az utolsó csapatós tekerésemnél, amikor megadta magát az reba, olyanok után mentem akiknek 150 telójuk volt, illetve kb ezen a hegyen élnek és minden kanyart ismernek, húztak rendesen, sokkal gyorsabban mentem mint szoktam, és olyan helyeken fogott meg ez az olcsó sima gumi, hogy nem hittem el, sziklán, kavicsos részen, gyökéren is éreztem h picit már csúszik, de minden alkalommal betapadt és nyeregben maradtam.

Na most ez kb a leg lightosabb dh-nak nevezhető gumi, milyen lehet egy olyan amit erre találtak ki? a lényeg hogy race kinghez képest óriási előrelépés lehet, persze ha cserélgeted oda vissza, az meg lehet veszélyes, mert megszokod a nagyobb tempót, aztán meg kiugrik alólad a bringa egy jóféle döntött kanyarban.

-

Pénteken 6 kor Bkeresztesen az állomáson találkozunk :P

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.