Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Normi™ válasza Mr. Erikszon (#47997) üzenetére


Normi™
őstag

Nagyon komoly cucc ez,kár,hogy center lock-os,vennék egyet,ne kérdezd meg minek :DDD

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48002) D.Orion válasza razzorr (#47998) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem semmi az úriember. Persze mind ideje mind lehetősége van gyakorlásra. De, akkor is le a kalappal. Kíváncsi lennék, hogy milyen kerekek(küllők, fűzés, belső) voltak pontosan a gépben és mennyit tört belőle össze mire elkészült a videó. 1:40-nél az tuti meg van vágva, ott elroppanhatott egy kerék. ;]

(#48003) t1


t1
addikt

Sziasztok.

Tudtok ajánlani olyan első lámpát ami normális fényt ad éjszaka is keret olyan 5-6k.

(#48004) razzorr válasza zoli03 (#48000) üzenetére


razzorr
őstag

Mi a bajod vele? Lazacsávó. Ez esetleg elég egyedi?

(#48005) zoli03 válasza razzorr (#48004) üzenetére


zoli03
őstag

Az, hogy csinálnak egy videót, leutánozza. Megcsinálják a folytatását, erre azt is leutánozza. Nekem semmi bajom nem lenne vele, ha csinálna egy videót, amiben ötletes, egyedi triál mutatványokat hajt végre országútival (mondjuk már ez sem lenne olyan egyedi). De nem, pontosan ugyanazokat csinálja meg, amiket már más megcsinált előtte. És nem egyet utánoz le, hanem kb az egész videóban csak utánzás van, ráadásul gyengébb minőségben. Most komolyan, ezzel akar menő lenni? Ezzel inkább csak lejáratja magát a szememben és gondolom mások szemében is (ha eddig nem tette volna még meg).

(#48006) D.Orion válasza zoli03 (#48005) üzenetére


D.Orion
veterán

Marketing, ennyi.

(#48007) fpeter07 válasza razzorr (#47998) üzenetére


fpeter07
veterán

Az országúti kerékpározás szépségei.

(#48008) rétisün válasza belaazallat (#47969) üzenetére


rétisün
veterán

mennyire vehetem tutira, hogy jöttök?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#48009) belaazallat válasza rétisün (#48008) üzenetére


belaazallat
addikt

Csak én megyek, Bea külföldön lesz. Én most adom be a nevezést.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#48010) Hasaggymeg válasza zoli03 (#48005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha én mondjuk fele annyira le tudnám utánozni őt,mint amennyi ő leutánozott mittoménkit,én lennék a király itt Dunakeszin. Szerintem lenyűgöző,még ha van is további jó pár bringás aki ezt képes megcsinálni.Ha nézem 2 dolog jut eszembe,egyik "ez igen!",másik meg "bár csak én is lennék picit ügyesebb a kerékpáron".
Van erre egy jó angol mondás: "It's easy to despise what you cannot get". :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#48011) inifini


inifini
tag

Ha valaki szeretne gps-s okos computer, akkor ma a nap terméke a rosebikes-on a garmin edge bundle 810: 287,95 euro. Annyiért nagyon megéri (én nemrég vettem 510-et ennyiért).

(#48012) Cathfaern válasza zoli03 (#48005) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Be tudnád linkelni valamelyik videót amit lemásolt? Nem nagyon szoktam ilyeneket nézegetni, szóval csak hogy legyen viszonyítási alapom :)

[ Szerkesztve ]

(#48013) Mr. Erikszon válasza Normi™ (#48001) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Van csavaros is csak picivel drágább
Mondjuk ez se volt olcsó , csak hasznàltan vettem.
Nagyon jó árban.

(#48014) zoli03 válasza Cathfaern (#48012) üzenetére


zoli03
őstag

(#48015) syler123 válasza t1 (#48003) üzenetére


syler123
veterán

Ezt ajánlották korábban, vannak róla videók youtube-on, durva cucc. Nekem pl gyengébb is elég lenne és akkor lehetne beépített akksis, nem tudom ilyen van-e, mert nem találtam.

Használ itt valaki 29"-es montit?

Tudom élőben talán érezni fogom melyik a kényelmesebb, de lehet annyi idő alatt nem érzem és hosszútávon nem annyira kényelmes, mint a Cross.

Ezek itt egy áron vannak, de a monti majdhogynem jobban néz ki, érdemesebb a Crosst venni városi járgánynak, hosszabb utakra?

Geometriában én annyit látok, hogy a montinál kisebb az esélyem a herepacsira :D

[ Szerkesztve ]

(#48016) Napfénysüti válasza inifini (#48011) üzenetére

Annyiért best buy, nekem az 510 bundle volt 300 euro. De nem bántam meg, rohadt jó kis cucc. A pedálfordulatom optimalizálásban például máris segített, ebben úgy látom mióta megvan fejlődöm. :K

Tegnap megkaptam egy hondás cartárstól hogy minek költök ilyen sokat a bringára, ő inkább turbósítaná a Civicét ennyiből. Mondom neki ez egy szenvedély amit szeretek és nem vagyunk egyformák hála égnek. :D

Més que un club!

(#48017) Client válasza zoli03 (#48014) üzenetére


Client
tag

(#48018) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

179-180 cm-es magassághoz mekkora váz kell? 19 vagy 21?

We are only Stardust...

(#48019) Cathfaern válasza Jinxb1rd (#48018) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Röviden: Igen.
Hosszabban: Van annyi eltérés a geometriákból, egyéni preferenciákból, stb-ből adódóan, hogy modelltől függően egyikből 19-es, másik 21-es kellhet. Szóval fel kell rá ülni.

(#48020) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok,

Csomagtartóra keresek táskát (elolvastam a vonatkozó hsz-okat) és eddig ezt a hármat néztem ki:

Himalaya
Velotech
KLS Trial

Az űrtartalmon kívül (50-40-45l) milyen lényeges különbség van közöttük, mire érdemes figyelni, illetve melyik lenne a legjobb választás? (Illetve ha valaki tud hasonló árban 10e környékén jó, megbízható táskát, az még érdekelne :) )

Köszönöm szépen :R

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#48021) Jinxb1rd válasza Cathfaern (#48019) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Swinn csepel trekking kerékpárban gondolkodom és nem tudok rá felülni. :)

We are only Stardust...

(#48022) razzorr válasza zoli03 (#48005) üzenetére


razzorr
őstag

Nekem mondjuk mindegy, akkor is ügyes.

Kerékpár szervíz után, lehet volt már, de csak most bukkantam rá: [link] :DD

(#48023) Tothgera30 válasza Mr. Erikszon (#47997) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nyálcsorgatós... :R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48024) entropy


entropy
tag

Még nincs kerékpáros sisakom, viszont nagyon érik már hogy vegyek egyet... Erről mi a véleményetek?

Illetve eljött az ideje, hogy a beolajozzam a láncomat, mert már hallom a hangját ami gondolom régen rossz, szóval egy ilyenre is gondoltam benevezek, vélemények?

(#48025) dbala


dbala
tag

Mikor szoktak megjelenni a 2016-os modellek? Mert úgy néz ki, hogy 2015-ös Cube kerékpárt nem nagyon tudok venni. Egy Attention-t akartam de nem volt, rábeszéltek az Attention SL-re, de végül az sincs és most az Acid-nál járunk. Ez így 220k-ról gyorsan 300k lett.

(#48026) entropy válasza dbala (#48025) üzenetére


entropy
tag

2016 CUBE Bikes are not available yet from the CUBE Bike Store UK. We would expect the first peek of them at Eurobike 2015 at the end of August with availabilty from October onwards

(#48027) vendingo válasza dbala (#48025) üzenetére


vendingo
veterán

Már 1 hónappal ezelőtt se nagyon lehetett kapni őket. :(
Próbálkozz meg ausztriai vásárlással, ha van rá módod. Én is ott találtam magamnak megfelelő méretben. Uccsó darabot hoztam el, már rendelni se tudtak belőle. Sajna már szín választék se volt, feketéért indultam, zöld lett belőle :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48028) dbala válasza vendingo (#48027) üzenetére


dbala
tag

Az a baj, hogy más márkánál sincs nagyon szín és méret választék már. Most néztem a Canyon oldalát, de normális színben nincs semmi. Ami van is piros meg kék az is szeptemberre lenne itt. Egy gondom van az ausztriai vásárlással, hogy eléggé messze van tőlem.

Tudtok esetleg mondani olyan webshopot ami kerékpárt is szállít Magyarországra? A bike-discount sajnos nem.

(#48029) parkr


parkr
őstag

jópofák ezek a kamu ing mezek is :)

[ Szerkesztve ]

(#48030) Hasaggymeg válasza entropy (#48024) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagyon csukott,szerintem meleg lesz.Miért nem inkább ez?

(#48017) Client ...és ez is egy válogatott anyag. Lehettek ott sokkal durvább esések is amíg aztán sikerült minden. :K

#48015) syler123...Használ itt valaki 29"-es montit?... ez a legjobb amit ma hallottam! :C

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#48031) syler123 válasza Hasaggymeg (#48030) üzenetére


syler123
veterán

Nem tudom mi ebben annyira vicces, érdekelne hogy ki használ ilyet hosszútávon, mondjuk ilyen 40km-es táv megtételére, Cross felkapottabb jelenleg idehaza, szóval olyan nagy nevetnivaló nincs ezen...

[ Szerkesztve ]

(#48032) Hasaggymeg válasza syler123 (#48031) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Naaa...ne háborodj fel,csak van itt egy pár ember aki 29"-ost hajt. Van egy ilyen mellyel 20-150 km távokat szoktam menni,jellemzően 40-100-at. Idén volt 3000 ezzel és igaz Cross-al nem tekertem de ez elég kényelmes akkor is ha véletlenül földútra vagy erdőbe tévedsz vele. Valamiért nem tetszenek a Cross és Trekking bringák,olyan sznobak nekem és gyenge telóval szerelik őket.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#48033) entropy válasza Hasaggymeg (#48030) üzenetére


entropy
tag

MTB sisak és Jobban néz ki :B + kék és az eléggé illene a bicóm színéhez.. :D Az hogy nagyon meleg lesz nem annyira zavar, nevessetek ki, de szeretek izzadni :D A legfontosabb szempont a biztonság, az MTB-s sisak pedig jobban védi a fejet látszólag

(#48034) Normi™ válasza Hasaggymeg (#48032) üzenetére


Normi™
őstag

....olyan sznobak nekem.....khmmmmm :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48035) syler123 válasza Hasaggymeg (#48032) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, akkor ezek szerint nem gáz. Érdekes amúgy hogy kb ugyanabban az árban ezekre a montikra jobb cuccokat raknak, mint a Cross-ra, meg jelen esetben a színe is jobban bejön a montinak. Hát majd kiderül, ráülök mind2őre, aztán amelyiket jobbnak érzem, akkor nem fog visszatartani, hogy ez monti.

Ami biztos ha a montit választom, akkor azokat a tappancsokat helyben le kell cserélni, az terepre van.

[ Szerkesztve ]

(#48036) zoli03 válasza entropy (#48033) üzenetére


zoli03
őstag

Ez nem MTB sisak, csak a Decathlon hívja annak. Ez inkább egy állrész nélküli fullface sisak (írják is, hogy all mountain, enduro felhasználásra). Ha valaki nagyrészt nem csak lefelé teker, szerintem megpusztul egy ilyen sisakban. Ha jót akarsz magadnak, olyan kialakításút keress, amit Hasaggymeg linkelt.

(#48037) pikszel válasza Acef (#47958) üzenetére


pikszel
őstag

Köszönöm! Leginkább ez volt hasonló alakú és kiképzésű a korábbi, turkált fi'zi:k nyergemhez amivel semmi bajom nem volt, de most azt újrabőröztetem és nem nagyon van forint hasonlóra abból a márkából. Megrendeltem az ominózus nyerget, lesz, ami lesz.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#48038) dbala


dbala
tag

Szerintetek mennyit számít 2" a váz méretnél?
Ahogy számolgattam 21"-os kellene nekem. Nagy szenvedés lenne 19"-ost használni?
Az előző kerékpárom szerintem 19" lehetett L méret volt rajta (Specialized Stumpjumper 26-os kerékméret volt). Azon így nézett ki a nyereg helyzete.

A mostani 29er lesz.

Szerk.: magasságom ~188cm, belső lábhossz 92cm

[ Szerkesztve ]

(#48039) Hasaggymeg válasza entropy (#48033) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem is az izzadással van baj,hanem az,hogy ha 30C-ban hosszú emelkedőn nyomod viszonylag lassan,a menetszél hűtése nélkül egyszerűen túlmelegedsz.Testhőn jó részét fejünkön veszítjük el,így elég sz@r forró fejjel tekerni.

(#48034) Normi01...no offence man! :R

(#48035) syler123 ...amint látod én is már vékonyabb gumikkal hoztam el a tavasszal.Ha meg terepre is merészkedsz 1,75-nél (47) vékonyabbat nem ajánlok.Már ez is határeset.

(#48038) dbala...milyen magas vagy és mennyi a belső lábhosszad?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#48040) Because válasza syler123 (#48035) üzenetére


Because
őstag

a KTM trekkinget megnézném élőben, ránézésre tetszik és haladósabb lesz mint a 29er.

a 29-esen koptasd el a gumit 1-2 szezont simán letekersz bütykössel is aszfalton, nálam a rabid rob is egész jól megy :)

[ Szerkesztve ]

(#48041) Client válasza syler123 (#48035) üzenetére


Client
tag

Mindkét bringa nagyon jó vétel ennyiért szerintem.
Ha sokat mész aszfalton, akkor valóban érdemes egy olyan köpenyt rátenni, amit fel lehet nyomni 4-5 bar-ig és középen nem túl markáns a mintázat. Szerintem ez a legfontosabb tényező a haladósság szempontjánól.

Ex - WaterLo

(#48042) Solad válasza Melack (#47913) üzenetére


Solad
őstag

Cserével ;]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#48043) Melack válasza Solad (#48042) üzenetére


Melack
veterán

Várj, ez volt az első 3 ötletem. ;]

Korábban linkeltem egy első led-es lámpát, de vélemény arról nem jött sajnos innen. Máshol meg nem találtam.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48044) syler123 válasza Client (#48041) üzenetére


syler123
veterán

Hát már csak reménykedek, hogy kedden még lesz belőle, de gondolom annyira nem kapkodják el az emberek, akkor szerintem ha élőben is bejön, akkor elhozom az egyiket. Méret meg majd kérdéses, hogy jó lesz-e, szinte mindegyik gyártó máshogyan méretez, itt Cross-ban 51-es van, ami talán okés, mérettáblázat alapján 52-es kellene a 176-178 centimhez, de az az 1cm már csak nem jelent olyan sokat. Gondolom mtb-ben pedig a 19-es kellene.

(#48045) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! Ma sürgősen szeretnék venni egy spd cipőt, mert holnap elutazom.Tudtok olyan boltot ajánlani Budapesten, ahol nagy a választék spd cipőket tekintve? Montihoz kellene és olyan 10-15, maximum 20k körül. Budapesten pedig főleg a pesti oldal érdekelne, akár a használt cipők is szóba jöhetnek. Előre is köszönöm a segítséget.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#48046) Zebu válasza syler123 (#48044) üzenetére


Zebu
addikt

A boltban más színben van. A MOM parkban legalábbis. Ott szürke-narancs a kínálat és mindkettőből van minden méret.

(#48045) fungeld: Sajnos ilyet nem tudok. Nem akarlak elkeseríteni, de patent cipőkből senki nem tart készletet. Sem választék nincs sehol, sem pedig méret. Jó ha egyet-egyet találsz a legkommerszebb lábméretekre. Nekem pont van egy eladó. Hehehe :D

[ Szerkesztve ]

(#48047) syler123 válasza Zebu (#48046) üzenetére


syler123
veterán

Az szép, köszi az infót, akkor addig kár is nézegetni, ha más színben van az üzletben, majd kiderül mennyire tetszik, de a felszerelés, már amit le is ír nem rossz.

(#48048) Jarod1


Jarod1
addikt

Használ valaki ilyen táskát?:

[ Szerkesztve ]

(#48049) ivana válasza Jarod1 (#48048) üzenetére


ivana
Ármester

Nem de keresek ilyet, hol lehet ilyet kapni?

(#48050) bunddog


bunddog
tag

Ezt most lőttem nemrég a tüdőgondozónál bent az udvarban :D keressétek a hibát :D (lehet több is van?!)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.