Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) fi:zi'k válasza Teasüti (#999) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

MKP?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1002) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

A Continental supersport plus gumiról mik a tapasztalatok?
Főleg városi bringázáshoz kéne valami elfogadható gumi.

Alias: Júzer error

(#1003) Kashim


Kashim
őstag

Mekkora DH-s vázban érdemes gondolkodni, ha sima XC vázból a 18 inches pont tökéletes? Össztelós vázak sokkal kisebbek ugyebár. Próbáltam keresgélni valami méretkonverziós táblázatot, vagy hasonlót, de marhára nincs. (vagy szarul kerestem) Esetleg van valakinek tapasztalata ilyen téren?

(#1004) Jorus válasza Kashim (#1003) üzenetére


Jorus
nagyúr

Váztól függ, de M-es lesz jó kb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1005) Teasüti válasza fi:zi'k (#1001) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Gondolom nem a Magyar Kommunista Pártra gondolsz. :DDD
De futárt nem dob rá a kereső.

A népszerűbb futárokat végig hívogattam, egyik sem vállalja á la nature, csak bedobozolva (és szétszerelve).
Magyar Posta 3000-ért elviszi utánvéttel összeszerelve.
Ennél tudtok jobb ajánlatot?

(#1006) Kashim válasza Jorus (#1004) üzenetére


Kashim
őstag

Ja én is arra tippeltem, de valahol hüvelykben van megadva a méret. Melyik számít M-esnek?
Olyan ez, mint kínai ruhát venni gondolom. :P

(#1007) lorcsi


lorcsi
veterán

pesten milyen értelmesebb bicajboltok vannak?
(nem lehúzni akarnak, értenek hozzá stb..)
ahol akár használt de, jó állapotú van van

(#1008) Jorus válasza Kashim (#1006) üzenetére


Jorus
nagyúr

Attól függ melyik gyártó, melyik típusa. Van, ahol megadnak bizonyos méreteket, de legtöbbször kiadnak 3+1-2 méretet (XS, S, M, L, XL), és annyi. Nekem 20-as szokott jó lenni merev gépből, össztelósból (FR/DH) meg M-es, Enduro-ból pedig L-es. Ugye FR, DH váz esetén fontosabb a kezelhetőség, mint a hajtáshatékonyság, szal mások a szempontok méterválasztáskor. Mindenképpen javasolt kipróbálni vásárlás előtt, hogy neked melyik méret jön be.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1009) Bagira01 válasza Bagira01 (#964) üzenetére


Bagira01
veterán

Erre valaki valami konkrétumot tud mondani?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1010) Kashim válasza Jorus (#1008) üzenetére


Kashim
őstag

Igen, csak sajna nem egyben lenne, hanem úgy építeném és valószínű külföldről rendelném a vázat (Kona Stinky-t nézegettem, 2008-asat) majd összeraknám fokozatosan. Így esélytelen kipróbálnom a méretet.
De biztos tud segíteni akitől veszem, majd rákérdezek mindig a méretre ha találok szimpatikusat.
Köszönöm a segítséget.

Ha már itt tartunk, melyik elérhető árú fully vázból érdemes kiindulni? Nem akarok csúcsgépet, úgysem használnám ki, csak nagyon kipróbálnék egy ilyen kétkerekűt és vannak durva lejtők a környéken ahol a mostani cangámmal már félelmetes lejönni (vagy nem is lehet), úgy csattog hátul.
Szóval lenne hova elmenni vele, nem aszfaltra szánom.

(#1011) Tüzi válasza Stauffenberg (#998) üzenetére

arra akar kilukadni, hogy ha inni megyek, akkor nem biciklivel megyek.
ha biciklivel megyek, akkor nem iszom (már csak a baleset esetleges bekövetkezte miatt sem).
ha esetleg mégis bicajjal megyek inni, akkor nem iszom magam mata részegre.

magyarán:
kettőn áll a vásár.

ha nem rúg be a károsult annyira, hogy nem tudja mi történik vele, akkor a tolvaj nem tudja elvenni tőle a bicajt.

itt az iváson, a túl nagy iváson van a hangsúly.
ha józanon beleköt 8 kancigány, és elveszik tőle a bicajt, azt megint más.
ha elvágják a láncot, és úgy lopják el, az is megint más.

én sajnálom, hogy ellopták a bicaját, de azért erről ő maga _IS_ (!!!) tehet.
General erre akar kilukadni végső soron.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1012) Tüzi válasza Teasüti (#1005) üzenetére

háromezerért nem fogja elvinni a posta utánvéttel.
az utánvét díja 5ezer forintonként legalább 4-500 forint, már csak ezért is bukós szerintem.
nem keveset postázok, és egy sima 3-4 kilós csomagot 1650-ért visz el, egy szutyok ajánlott levél 200 pengő...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1013) TESCO-Zsömle válasza Tüzi (#1011) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Riasztónak tartom, hogy itt egyesek szerint a magatehetetlen emberek kirablásában az áldozatnak pont annyi része van, mint a tolvajnak...

Tény, hogy alkalom szüli a tolvajt, de az is tény, hogy bűncselekményért nem lehet az áldozat a felelős.

Ennyi erővel mindenki magára vessen, akinek a lelakatolt biciklijét megfújják, mert nem vigyázott rá eléggé...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1014) rekid válasza lorcsi (#1007) üzenetére


rekid
addikt

Összefoglaló lenyitása gomb :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1015) pengemetal válasza TESCO-Zsömle (#1013) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Mélységesen egyetértek!
A rablás az rablás, a lopás az lopás, minden esetben.

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#1016) Stauffenberg válasza Tüzi (#1011) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nagyon jól értettem, hogy mire akart kilyukadni. De nem tudok azzal egyetérteni, hogy akit kirabolnak, akit megvernek, akit megerőszakolnak az magának köszönheti.

Egyébként meg nem látok abban semmi rosszat, hogy valaki bringával megy bulizni és haza taxival jön. Most többet ivott a kelleténél, nagy dolog. Ettől még nem ő rakta ki a tolvaj elé azzal a felirattal, hogy szabadon elvihető. Ráadásul egy megrendelt taxi esetén jogos a feltételezés, hogy a szokásos óra pörgetésen túl más bűncselekmény áldozatául nem esik. A barátai akik berakták a taxiba azt gondolták, hogy mivel hazáig viszi majd, ezért nem esik sem neki, sem az értékeinek a baja, nem úgy mint amikor az éjszakai busszal mész haza és minden megállóban felraknak 1-2 magatehetetlen embert a barátai.

Ennyi erővel pénztárcát se vigyen magával, mert részegen azt is gyerekjáték elvenni tőle vagy a pultos kihasználhatja, hogy akkora számlát állít ki amekkorát akar.

(#1017) pengemetal válasza Stauffenberg (#1016) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Vagy a sofőr szolgálat aki hazavisz téged meg az autót, lenyúlja a kocsid! :N

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#1018) fi:zi'k válasza Teasüti (#1005) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Magyar Királyi Posta ;]
Szerintem velük jársz a legjobban.

(#1012) Tüzi
Attól függ mekkora az utánvét értéke, egyébként tényleg kijöhet 3E körül. A kolléga meg szerintem megkérdezte és nem hasra ütve mondja az árat.

Nem tudom te milyen postát használsz, de én nem tudok 360 Ft alatt feladni ajánlott levelet és az is csak szabvány, 30g-ig. :B

---
Ha már szóba jöttek a bringa boltok, a Speed-way ismerős vkinek?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1019) Tüzi válasza Stauffenberg (#1016) üzenetére

Akit kirabolnak, akit megvernek, akit megerőszakolnak, az nem magának köszönheti.
Akivel mindezt mata részegen csinálják, ott már azért az is sáros, akivel megtörténik.
Engem is raboltak már ki SZIN-en, befeküdtem a sátorba bebaszva, még arra volt agyam, hogy kivegyem a pénztárcám a zsebemből mert kurva kényelmetlen volt, de arra már nem, hogy a sátort összehúzzam.
Reggelre 45ezerrel lettem szegényebb.
Hibás voltam? Igen. Rohadjon meg, és költse kemoterápiára az aki elvitte a pénzem, de nekem is sáros a fejem...

De baszki, ilyen országban élünk, döbbenjünk már rá.
5000ért baltával agyonverik a 84 éves nénit Borsodban, akkor mit vársz? Egy 100ezres bicajt nem fognak ellopni az első adandó alkalommal? Most őszintén.

Nincs abban semmi rossz, ha taxival megy haza, és viszi a bicajt is, itt a képszakadáson van a lényeg. Gondolod nem fogja kihasználni ezt valaki? Ennyire ne legyetek naívak.
Mélységesen elítélendő, hogy ellopták tőle, és átérzem (tőlem is loptak már el bicajt suliban leláncolva. szülői tiltás ellenére sumákban azzal mentem, el is vitték, itt is magamnak köszönhetem) a bicaj elvesztését, de valljuk be, ha csak fele ennyire lett volna részeg a károsult, akkor ez nem történik meg.

Mocskos rohadt szemét dolog egy mata részegtől (is) ellopni valamit, de itt már nem volt kontroll a bicaj felett.
Ezt kihasználta valaki.
Nem szabad lehetőséget sem adni annak, hogy ez bekövetkezzen.

részemről itt a vita lezárva.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1020) Tüzi válasza fi:zi'k (#1018) üzenetére

akkor lehet most összekevertem az elsőbbségivel :D (ez is mekkora gerinctelenség...)
lehet, hogy tényleg annyi az ajánlott...

Jó hát, persze, ha 3000 forintos bicajt ad fel, akkor ki lehet hozni 3ezerből, de gondoltam, hogy nem MÉH telepre való bicaj a biznisz tárgya. Egy 50ezres bicajnál már nem hozza ki 3-ból, de még a duplájából sem nagyon.

más:
meg kellene tudni hol lakik ez a jóember ;D

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1021) Teasüti válasza fi:zi'k (#1018) üzenetére


Teasüti
nagyúr

(#1012) Tüzi-nek igaza van, félretájékoztattak. :W
A helyi depós már 4500 Ft-ra számolta nekem (>10k utánvét + háznál csomagfelvét). :W
Épp kettő érdeklődő szaladt el sírva, hogy az 5k-s bicaj nem kell 4,5k szállítással. ;]
Máris kárt okozott nekem az MKP. :o

Jah és akkor azt nem is firtatom, hogy az egyik érdeklődő mennyire meghökkent ezen az ajánlaton, hisz ő nem is olyan rég egy elektromos biciklit (>30kg) adott fel 2190-ért. :U

(#1022) fi:zi'k válasza Tüzi (#1020) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az az elsőbbségi ami lehet hogy másnapra ott lesz. :))

(#1021) Teasüti
Utaljon előre és vidd el a postáig, mindjárt nem 4500 lesz. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1023) Tüzi válasza fi:zi'k (#1022) üzenetére

a sima levél meg direkt késleltetve van... :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1024) hoffman_ válasza -HajTömeg- (#1002) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jó gumi nagyon, ajánlott.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1025) Teasüti válasza fi:zi'k (#1022) üzenetére


Teasüti
nagyúr

5000-et kérek ezért.
Megmozdítani sem vagyok hajlandó a gépet ezért a pénzért, oldja meg a kedves vevő helyettem! :P
Ha fáj neki egy 500 ft-os csomag felvétel, akkor sajnálom. Vegyen jobbat ennyiért! :U
Már az is macera volt, h a fénykép kedvéért letakarítottam, meg most gondosan betekertem buborék fóliába. :o
Mindegy, kettő vidéki érdeklődő kilőve, holnap megnézi egy helyi emberke. :K

[ Szerkesztve ]

(#1026) Tüzi válasza Teasüti (#1025) üzenetére

hirdesd meg újzélandon is, tuti a többszörösét adják érte a vázon látható "márkajelzés" miatt. :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1027) Tomi_Sci válasza Tüzi (#1020) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Én is 3k-ért tervezek bringát feladni utánvéttel. Üzleti csomag, túlméretes pótdíj, utánvét, postán maradó.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1028) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Helló!

Valakinek ismerős ez a márka: crivit?
A lidl ben árulnak most ilyen márkájú lánc tisztítót és vezeték nélküli sebességmérőt. A tisztító azt hiszem 1,7k a mérő meg 2,5k
Szerintetek valamelyik ?

(#1029) lefkosia válasza fi:zi'k (#1018) üzenetére


lefkosia
őstag

Véleményem szerint az egyik legjobb, legmegbízhatóbb bolt. (Speed-way) Segítőkészek!

The Truth Is Out There

(#1030) Teasüti válasza Tomi_Sci (#1027) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aha, majd írd meg nekem mennyi volt a vége! ;]
...oszt megyek reklamálni.

(#1026) Tüzi
:D

[ Szerkesztve ]

(#1031) Toomy válasza Bagira01 (#1009) üzenetére


Toomy
senior tag

Ez így elég karcsú! Tudni kellene pl. hogy milyen alkatrészekkel van szerelve. Valamint a hajtás állapota is meghatározza az árát. Mert ha pl. XT cuccal van szerelve és már rommá van kopva akkor annak a cseréje pl. egy vagyon. A telóról már nem is beszélve. Nem hiányzik arra pl. a porvédő harmonika?

[ Szerkesztve ]

(#1032) zoo8800 válasza Toomy (#1031) üzenetére


zoo8800
veterán

Egyetlen olyan MTB Marzo sem rémlik az elmúlt 15 évből, amin lett volna porvédő. A nem MTB termékvonalat nem ismerem.

rip and tear, until it is done

(#1033) Syd69 válasza -HajTömeg- (#1002) üzenetére


Syd69
aktív tag

Aszfalton nekem nagyon tetszik, azon kívül rémálom (ott nem való semmire)

Alma

(#1034) Toomy válasza zoo8800 (#1032) üzenetére


Toomy
senior tag

:DDD Akkor nagyon meglátszik, hogy outis vagyok. :B
Az én téli közlekedős mountimon van, de az egy gagyikategóriás talán Mozo R500-as...

(#1035) Jorus válasza Toomy (#1031) üzenetére


Jorus
nagyúr

Shimano lánc (talán 52-es), sort passzolom, egyébként Deore és LX a váltás, Deore aggyal, legalábbis eredetileg. Plusz az RF cuccok (hajtómű, stucni, kormány, nyeregcső) rendesen megdobják az árát, és talán ez még hand built váz volt, évjárattól függően (vmikor 2006-2007 körül helyezték ki a gyártást Tajvanra, ha jól emlékszem).

Szerk.: ja, és normál minőségű telóra nem kell porvédő. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1036) Bagira01 válasza Jorus (#1035) üzenetére


Bagira01
veterán

Minden gyári rajta, egyedül a batár 48-as tányér amit én raktam rá előre plusszba. 2005-ös modell.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1037) Jorus válasza Bagira01 (#1009) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha jó állapotú, használható rajta minden, akkor vmivel 100 fölött el lehet indítani a hirdetést. Ennél többet ér ugyan, de jelenleg ennyiért lehetne túladni rajta egyben, belátható időn belül.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1038) -HajTömeg- válasza hoffman_ (#1024) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Danke schön,akkor meg is van melyiket veszem! :R

Alias: Júzer error

(#1039) Doki-HUN1978 válasza lsebestyen (#508) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nagyon király ez a derékerősítő torna!
Azóta imába foglalom a neved! :R

Szinte teljesen elmúlt a fájdalom...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1040) salieri.


salieri.
őstag

Krómozott csőről apró rozsdapöttyöket milyen csodaszerrel lehet eltávolítani ? Van valami tuti szer?

(#1041) andyTM válasza salieri. (#1040) üzenetére


andyTM
senior tag

(#1042) salieri. válasza andyTM (#1041) üzenetére


salieri.
őstag

Azt elfelejtettem ,ilyennel már próbáltam,semmi.

Doki-HUN1978: áztassam be ,vagy kenjem be ecsettel?Mennyi időre?

Veszek rá kólát .Valahogy nem hittem el ,hogy ez hatásos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1043) Doki-HUN1978 válasza salieri. (#1040) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A kólát próbáld még meg! Állítólag úgy marja a rozsdát mint a rozsdamaró... :K

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1044) lefkosia válasza salieri. (#1042) üzenetére


lefkosia
őstag

most találtam cola :)

The Truth Is Out There

(#1045) fi:zi'k válasza Doki-HUN1978 (#1043) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem is pont ez jutott eszembe, de azt hittem vmi hülyeségre emlékszem csak. :D

(#1029) lefkosia
Akkor miért nincs az ajánlott boltok között?
Meg amúgy is elég vékony a lista. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1046) lefkosia válasza fi:zi'k (#1045) üzenetére


lefkosia
őstag

A személyes tapasztalatomat írtam. Kb. 20x jártam náluk, és mindig segítőkészek voltak. Mindenben segítettek.

The Truth Is Out There

(#1047) vans?


vans?
őstag

szevasztok!

biciklit szeretnek venni nyar elejen. sajnos elloptak a mocskok a regi montimat. mennyire hasznalhatok ezek az elvileg terepre valo biciklik a varosban..? ugy ertem van valami hatranya? mert kinezetre csak azok tetszenek oszinten szolva. leginkabb varos, de neha terep is lenne. ezek a ~100k koruli "hegyi" biciklik hulladekok, vagy van olyan, ami esetleg jo vetel? azt mondta egy baratom, hogy hidraulikus tarcsafekeset vegyek, mert a bowdenes sokkal rosszabb. igaz ez?

koszi!

hábm bábm

(#1048) Doki-HUN1978 válasza salieri. (#1042) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Még saját tapasztalatról nem tudok beszámolni, de láttam egy műsort amiben egy króm lökhárítóról tüntették el a rozsdát ,minden más anyagnál sikeresebben.
Közben rájöttem: a mítosz irtókban volt...

(#1047) vans?

100 ezer körül "hegyi bicikli" ( :)) ) kategóriában használtat érdemes nézegetned.
A hidraulikus fék nem feltétlenül jobb a mechanikusnál.
Inkább azt mondanám, hogy finomabb a működése és a közepes minőségű hidrós jobb, mint egy közepes minőségű bowdenes.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1049) hoffman_ válasza vans? (#1047) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szia uram :)

100k-ért mtb használtan javasolt, mert ár/érték arányban sokkal jobbak, 100 pénzért még full alapfelszereltség van és nevetséges túlárazás az új gépeknél. a használt piacon ki lehet fogni jókat, cserébe tudni kell, hogy mit kell ellenőrizni a bringán(vagy vinni ilyen ismerőst).

városba monti nem jó választás, mert azon ugye vastagabb terepgumi van, ha hegyen is akarod használni, az pedig rengeteget lassít. ha felraksz egy vékony slick-et a város miatt, az pedig terep nem lesz jó semmire. lehet esetleg két szett kereket tartani és cserélgetni, de az nem túl jó móka.

mod:

hidrás tárcsa ilyen árban felejtős, egy jó v-fék kell neked. mechanikus tárcsa is van, abból az avid bb szériát érdemes nézni, de ezek az avid fékek is megosztóak, van aki szereti, van aki szerint trágyagány.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1050) fi:zi'k válasza vans? (#1047) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha főként városban használnád, akkor nézz meg néhány cross bringát is.
Egyébként csak felesleges költségnövelő a "hidrás" tárcsa.

(#1049) hoffman_
Én pl cserélgetek.
Illetve van alacsony profilú és gördülési ellenállású gumi is, amit azért lehet nagy biztonsággal vegyesen is használni.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.