Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) fi:zi'k válasza Teasüti (#2800) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Most komolyan azzal próbálod bizonyítani a könnyebb-nehezebb külső elméletét, hogy 2 bringát hozol fel példának amik között 5(!) kg különbség van? :F

---
A továbbiakban ne jelentkezzen senki a bikewagon-os rendelésre. Így is lecsúsztam 2 jó ajánlatról is míg vártam a fórumtársak válaszára. :(

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2802) Teasüti válasza fi:zi'k (#2801) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:U
Ki beszél itt a külsőkről? Az csak az egyik fele és már túltárgyaltuk. Már a bringáknál tartunk a súly kérdésben, meg az amatőrségnél. :U
Kitértem külön a külsőkre is: CST vs Maxxis, amik kéznél vannak. Arra is, hogy ez miként hat ki a bringa kezelésére.
Figyelsz te egyáltalán, vagy write only módban vagy?
Konklúziót olvastad?

Egy kérdésben foglalnám össze az egészet neked: ha nagy különbség érezhető, akkor kicsi vajon nem? :o

Hint: főként arra akartam utalni, h nem kell profinak lenni ahhoz, hogy számítson az a fél kiló. Nyilván nem egyesével grammozgatok én se, de 100 grammok már igenis számítanak.

(Igen, azzal is tisztában vagyok, hogy a bringás maga tízszer is többet nyom a latban, de ez ugye egy technikai sport, vagy mi.)

[ Szerkesztve ]

(#2803) Teasüti válasza Teasüti (#2802) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Főleg forgó tömegnél, ha igaz a 3x szabály. Mert akkor ott abból a 100 grammból máris 600 gramm lesz a két keréken. Ez már egy kulacs víz majdnem. :P

(#2804) fi:zi'k válasza Teasüti (#2802) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ok, komplett bringa tömegről van szó. De kiemeled pl hogy a CST-k darabja kg körüli, míg a Maxxis-ek a fél kilót sem érik el.

Alapvetően nem az a lényeg, hogy ekkora különbségnél és különböző adottságú bringáknál van-e különbség. Ez teljesen nyilvánvaló. :K

Azt kellene tesztelni azonos körülmények között, hogy mondjuk két azonos bringa esetén, amik csak kerékszettben térnek el mondjuk 500g-mal, mennyire érezhető? :B

Nem kell egyből harapni. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2805) Cathfaern válasza Teasüti (#2803) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Forgó tömeg kizárólag gyorsítás-lassításnál érvényes. Tehát ha egyenletes tempóban tekersz fel az emelkedőn, akkor a 100g különbséget nem fogod 300nak érezni.

(#2806) Teasüti válasza fi:zi'k (#2804) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Idézem:
"Utóbbin 1 kg-os CST külsők vannak. De poénból felrakhatnánk a Mistral-ra is a CST-ket a 430 grammos Maxxis-ok után. Meg a Neuzer-re a Maxxis-okat (arra én is kíváncsi lennék, mennyivel lenne kényelmesebb a rugózása). Aztán nyilatkozhatsz."

Ezért lettem kicsit ideges, mert könyörgöm, ezt is számításba vettem. :B
Előrebocsájtom, hogy qrva nagy a különbség. :D
De ha megjönnek majd a Rubenák, akkor gumicserénél előveszem majd a Neuzert is a CST-kkel és írok majd egy szubjektív beszámolót.

(#2805) Cathfaern
Meg még a tehetetlen tömegbe is 3x-osan számít bele. Egyenletes és egyenes vonalú mozgásnál valóban nem játszik, de a gyakorlatban egyenes vonalú mozgás nem létezik. :) A kerék mozgásának agilitásába nem csak a gyorsítás és a lassítás számít bele, hanem az út és kerék kapcsolata is, ezen belül is a fellépő erők és reakció erők, amik a váz irányába adódnak át. Konkrétan az ütések és csillapítás esete.

[ Szerkesztve ]

(#2807) deicide válasza Teasüti (#2800) üzenetére


deicide
veterán

Akkor én a laikusnál is laikusabb vagyok, nekem nincs különbség, ha üres kulaccsal megyek, ha telivel, ha 5kg hátizsákkal megyek, vagy anélkül. Tehát a bringa súlya is irreleváns nekem. Jó példa erre a két bringám, amik közt szintén van pár kg eltérés (Kelly's Quartz és Merida Speeder T3D), de mindkettővel tudok 32-33-as átlagot, persze a meridával 34-35 körülit is, de azt a nagyobb, vékonyabb keréknek tudom be leginkább. A jelenlegi 93-94kg-om mellett 3-4-5kg ide vagy oda számomra nem érezhető.
Nyilván van különbség, mert a nehezebb bringát ugyanolyan átlaggal hajtani több energiát igényel, ergo a könnyebbel nagyobb átlagot tudsz hosszú távon. Azért egyszer kipróbálnám a 18kg bringádat, azzal is tudok-e 32-33-as átlagot ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2808) Gyufaaa válasza SOAD19 (#2784) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Könnyű megszokni. Egy idő után rutinná válik. Még városban, sűrű gyalogosok közepette is. Sima cipővel már eszembe sem jut tekerni.

(#2809) Doki-HUN1978 válasza Teasüti (#2800) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Jelen esetben pontosan tudom miről is beszélünk.
Van egy abus bordom a vázon,ami nagyjából 1kg-ot nyom.

Ezt edzésnél sosem veszem le. Versenyen viszont mindig anélkül megyek. Nem érzem a különbséget.
A műanyag-fém kombinációjú tartóját -ami 10dkg körül lehet- még versenyre sem szoktam levenni. Nem gondolom, hogy számítana...

Sokkal többet számít pl. a gumi kopottságának mértéke, a helyes nyomvonal vagy féktáv megválasztása, vagy a hőmérséklet eltérése a kb. 20-22 fokos optimálishoz képest, nem beszélve a jól megválasztott étkezéstől és folyadékbeviteltől.
Ezeket pl. egyenként fontosabbnak érzem, mint 10-20 dekát, vagy akár fél kilót ide, vagy oda.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2810) Xantomas válasza Teasüti (#2806) üzenetére


Xantomas
őstag

Hát bizony, átestél a túloldalra. Nem baj, mindenkivel megtörténik, Ludsimon is kezdi kinőni :)

Ezeknek az adatoknak, csak pszichikai ereje van, a gyakorlat mást mutat, mert egy idő után a kopás következményen gyönyörűen megváltozik minden tulajdonsága. Egyszerűen az emberi szervezet ennyire rugalmas, hogy onnantól, hogy megszoktad, nem fogod érezni a különbséget, csak akkor, mikor frissen váltasz egyik alkatrészről a másikra.

Ha a sokadik ilyen-olyan könnyített, számítások alapján nagyon is előnyös gumit próbálgatod, egy idő után úgyis ott kötsz ki, hogy a defektek elkezdenek zavarni, és kínodban teletömöd defektgátló folyadékkal a belsőt, vagy teszel bele még egy plusz szalagot, felfújod még jobban, hogy ne üssed fel, vagy váltasz tubelessre, vagy szingó, és a bokrok mellett varrod a kiszakadt oldalfalat.

Ugrik a kényelem, ezt kompenzálod másik nyereggel, másik markolattal, elkezdesz játszadozni a telóban az olajak viszkozitásával, és a végén elveszik a bringázás szeretete, mert ki lesz a micsodád azzal, hogy ráz, kemény, kopik, defektet kapsz, meg különben is, minden autósnak a könnyű erkölcsű mesterségű anyukáját.

(#2805) Cathfaern: Azért ez nem igaz, mert felfele, pláne minél meredekebbre, nem egyenletes sebességgel mész. Minél könnyebb a kerék, annál többet veszít a lendületéből, mikor nem hajtod, és emelkedőn, bizony nem sokan tudnak teljes köríven azonos erőt leadni, spd pedálban, ergo, negyed-negyed fordulatnyi, összesen fél fordulaton adod le impulzus szerűen a nyomatékot, ami az alkatrészek életkorának sem tesz jót.

Felfele sokszor én emiatt érzem előnynek a 29-es kereket, a 26-os ellenében a felfeléken, pláne terepen, mert ott hatványozottan érződik az, hogy az akadályokba nem akad bele, nem veszt a lendületéből akkorát, mint a kisebb, könnyebb kerék.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2811) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Valakinek van elfekvőben jó állapotú FH-M775 agya?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2812) ludsimon


ludsimon
veterán

Kedves Fórumozók!

Ha éppen keres valaki valami hasonlót! :)

FSA MegaExo középcsapágy monoblokk szinte új

Shimano PD-M540 SPD dobozos, alig használt pedál

undefined

(#2813) Cathfaern válasza Xantomas (#2810) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sorry, én mindig outis fejjel gondolkozok, ebben igazad van :B Országúton azért elég jól megvalósítható az egyenletes sebesség, illetve ott annyira lejtő dőlésszöge sem változik.

Hsz többi részére meg: :R Nagyon egyetértek. Illetve annyit tennék még hozzá, hogy akin van akár csak 1kg súlyfelesleg, az többre megy annak az eltüntetésével, mint a biciklin 100-200g lefaragásával. Főleg, hogy ez ingyen is van :)

(#2814) fpeter07 válasza Xantomas (#2810) üzenetére


fpeter07
veterán

A markolat peldad most nalam is jatszik. De akkor sem veszek ujat.

(#2815) Zebu válasza hoffman_ (#2783) üzenetére


Zebu
addikt

Küldtem nekik képeket is ,hogy igazoljam magam és ez volt a válasz:

"
Thanks for sending us the pictures. Although the tire is marked with a maximum pressure of about 110psi a Lugano in size 23-622 is approved for a maximum pressure of 130psi (9.0 bar). The values ​​have been adjusted recently.

Hope this answer could help you. Please let us know, if you have any further question.

Best regards

Johannes Binner
Marketing
"

Valami a gyárban elment :)
Most hogy megvolt a váltóállításom most minden frankü, ami furcsa, hogy felváltok az első nagy lánctányérra, és minden szuper. Leváltáshoz viszont 2-t kell keváltanom ahhoz, hogy lejjebb tegye. Mármint 1 kicsit mozdítani nem elég, nagyot kell húznom hozzá. Ez így ok? :)

(#2816) Syd69 válasza -HajTömeg- (#2786) üzenetére


Syd69
aktív tag

Valamit valamiért...

Alma

(#2817) Doki-HUN1978 válasza Zebu (#2815) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Valószínűleg meg van kicsit nyúlva a bowdened és ez okozza a jelenséget.
Nálam is hasonló a helyzet jelenleg, csak nálam már 3 kattra valósul meg a felfelé váltás.

Be kéne már vigyem bowden cserére, de minden nap használom a bicajt, nem tudom letenni, ennek a javításába kontárkodásába meg nem fogok bele.

(#2818) evilskati: Amennyiben 180cm fölött van a testmagasságod, igen. Ellenkező esetben úgy fogsz kinézni rajta mint majom a ....

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2818) evilskati


evilskati
aktív tag

Hobbi MTB-zés esetén érdemes egy bicikliből a 29er verziót választani ha egy árban van a 26"-ossal?

(#2819) Zebu válasza Vasinger! (#2790) üzenetére


Zebu
addikt

Nah a régnemlátott :) Csak mehetnénk már egyet együtt valamerre hallod-e :D

(#2820) Zebu válasza Syd69 (#2816) üzenetére


Zebu
addikt

Nálam ez lefelé váltásnál történik :) És még csak 100km van a bringába, most állíttattam be :D

(#2821) Teasüti válasza Cathfaern (#2813) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Rajtam semmi súlyfelesleg nincs, legyek alultáplált? ;]

(#2810) Xantomas
Akkor még nem vagyok teljesen reménytelen. :D
Sztem az még belefér, ha 100 grammos nagyságrendű különbségeknél a könnyebb alternatívákat választom pl. egy gumi esetében azonos árkategóriában.
Bár látod pedálból van 520-asom is, és mégis az 530-ast használom a nagyobb biztonság miatt. :P

(#2807) deicide
Mert te valószínűleg olyan bika vagy, h egyszerűen nem számít már. :DD
Én azért néhány száz km után nem szoktam még úgy össze a bringámmal, hogy mindegy legyen az üres, egy teli, vagy két teli kulacs terepen felfelé. De még lefelé is érzem, h kevésbé tudok leülni a nyeregre két teli kulaccsal a valagam alatt. :D
SPD-zés óta szeretek pl hop-ozgatni, néha összejön már egy-egy elcseszett bunnyhop is.
Na mikor felrántom a gépet, akkor is egyértelműen kijön, hogy azok a kulacsok üresek-e.

Teljesítménytúrán előzni akartam a vonatozókat, lementem a nyomról és jött velem szembe egy jókora tócsa. Na mondom ezt bizony átugrom. Nos csak szerettem volna, a hátsó kereket úgy bele vertem a tócsába, hogy 5 méteres körzetben mindenkit beterítettem. :C Hát, az biztos hogy nem felejtenek el a versenytársak egy darabig. :DDD
Üres kulacsokkal talán feljebb tudtam volna rántani a gépet. :K

[ Szerkesztve ]

(#2822) Vasinger! válasza Zebu (#2819) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem vagyok semmi rossznak az elrontója :D

Egy kicsit most visszahozom magam egy szintre, aztán mehetünk. Meg most a bicikli utak is meg hordalékosak/fertőzőek. Nem tudod, hogy mikorra lesznek letakarítva kb,?

(#2823) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Országúti vásárlásra adnám a fejem. Határ 80.000ft lenne. 85-ért lenne Schwinn tour újonnan, de használtan sztem jobbat is ki lehet fogni, szóval nem biztos hogy megéri.
Mire érdemes figyelni? pl szingó macera, viszont fékváltó már van ebben az árkategóriában.
Nézegettem a mali ironmant, pl vaterán most ment el egy 60-ért, csak 56-os vázzal. 183cm vagyok, elvileg 58-as váz kéne, de láttam valahol, hogy triatlon váznál elég az 56-os is. Ez az?
Pl mali aluvázas, kb 5-6 éves. Mennyire tartósak? Keressek inkább acélvázast?
(1.hszt átolvastam)

Előre is köszi!

(#2824) Zebu válasza Vasinger! (#2822) üzenetére


Zebu
addikt

Még nem takarították le? :)

Virsligumissal nem akarsz menni egyet?

(#2825) Xantomas válasza evilskati (#2818) üzenetére


Xantomas
őstag

biciklizni 26-oson kell megtanulni rendesen, utana johet a 29, de vigyazz, elluatulaz rajta. Csak mesz, lesz@rod az akadalyt, ugyis atmegy rajta, ha jo a gumi, jo a fek, mivel jobban tapad, a fektavra se kell gondolni, ugyis megall, stb

csaloka egy szemet joszag tud lenni a 29er. :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2826) xylevi válasza Ndruu (#2764) üzenetére


xylevi
tag

hol kaptad meg 15ert? en mindenhol dragabban talaltam...

(#2827) venember83 válasza Xantomas (#2825) üzenetére


venember83
nagyúr

elluatulaz - ? :F

(#2828) TESCO-Zsömle válasza venember83 (#2827) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor nem az én szótárammal van baj... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2829) SOAD19 válasza venember83 (#2827) üzenetére


SOAD19
addikt

Nekem sikerült dekódolnom szerintem: a=s ;) Igaz, nekem se egyből esett le, hogy mi is akart volna lenni.

[ Szerkesztve ]

(#2830) evilskati válasza Xantomas (#2825) üzenetére


evilskati
aktív tag

Rendben, köszönöm szépen! :)

(#2831) Zebu válasza venember83 (#2827) üzenetére


Zebu
addikt

:DDD ma is megismertem egy új szót! :DDD

(#2832) Tomi_Sci válasza Zebu (#2815) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nem lehet hogy a két lánctányér közötti köztes kanálállást érzed? Ugye ha fölfele vált az ember, akkor általában már a köztesben van, mert hátul is kisebb fogaskeréken van a lánc. Innen egy katt, és nagy lánctányéron van. Lefele viszont hogy lerakja a láncot a kisebbre át kell menni a köztesen is, ezért kell két katt.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2833) TESCO-Zsömle válasza SOAD19 (#2829) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Köazönjük azépen a fordítáat. :P

sz: Ahogy óhajtod.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2834) SOAD19 válasza TESCO-Zsömle (#2833) üzenetére


SOAD19
addikt

Tudom, nagyon bonyolult feladványt sikerült megoldanom! :P :DDD (hagyhattad volna nyugodtan a smileyt :P )

[ Szerkesztve ]

(#2835) Stauffenberg válasza jackbacsi87 (#2823) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

183 cm magasságra nem biztos, hogy tényleg kell az 58-as váz. Én 182 cm vagyok, de az 57-es váz már akkora, hogy csak rövidített stucnival kényelmes a kormány elérése és a nyereg sincs addig kihúzva ameddig szokás, pedig nem aránytalan a végtagjaim hossza (persze ettől még eltérhetek a sablontól minimálisan, ami pont elég a másik vázmérethez).

Érdemes inkább kipróbálni ezeket a vázméreteket, mert belefuthatsz abba, hogy nem megfelelőt vásárolsz, mert a táblázat csak nagyjából tud betájolni, de a kerékpár kialakításától és a saját tested arányaitól is nagyban függ, hogy mi a kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#2836) Zebu válasza Stauffenberg (#2835) üzenetére


Zebu
addikt

Jah a vázméret full gyártó függő. Nekem a 183cm-es magassághoz az 56-os felsőcső hossz lett kényelmes.
Ez a felsőcső hossz különböző gyártóknál különböző vázméretnél található meg. 54-től 58-ig bármi lehet :)

(#2837) fpeter07 válasza evilskati (#2818) üzenetére


fpeter07
veterán

Általában két hasonló monti között drágább a nagyobb kerekű. Nekem is majdnem az lett, de olcsóbban sikerült jobb felszereltségűt vennem.

szerk: (#2825) Xantomas: A fully alfaj tud csalóka lenni. Igaz, a rossz beállítás miatt csak 4-5 centit mozgott, de így is kamikaze voltam lejtőn. Kicsit rá is világított, miért jó a kiskerék, jobban szeretem az akadályokat kerülgetni.

Mi a bajotok az elluatulaz (ellustulhatsz) szóval? Frissítsétek magatokat, mert nem lesztek naprakészek.

[ Szerkesztve ]

(#2838) rétisün válasza Zebu (#2815) üzenetére


rétisün
veterán

"Leváltáshoz viszont 2-t kell keváltanom ahhoz, hogy lejjebb tegye"

erről beszéltem, most hadd ne keressem vissza...... :U van egy 'köztes' állás. amikor még nem vált le, csak a terelőlemezt teszi kicsit beljebb, ami olyankor jöhet jól, ha beleérne a lánc egy-két fokozatban.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2839) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Érdekes kezdeményezés

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#2840) BDave


BDave
őstag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:
- Egy Tourney első-hátsó váltót ugye nem lehet használni Alivio váltókarokkal a fokozatok eltérése miatt?
- Egy Toureny első váltóhoz fel lehet tenni egy nagyobb fokozatú hátsót?

(#2841) Zebu válasza rétisün (#2838) üzenetére


Zebu
addikt

Igen erre emlÉkszem, viszont szerintem csak kattan és nem mozdít a terelőn. Feltételezem, hogy túl feszes a bovden és ezért ez a "fél állás" nem működik.

Ha az alsó tányéron vagyok, akkor kell az alsó "fél állást" használnom ahhoz, hogy kb a teljes tartományt végig tudjam zongorázni.

(#2842) Vasinger! válasza Zebu (#2824) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem, és nem is fogják letakarítani, tudtam meg Vácról, voltam Memééknél. Az új boltban. Nem lehet rajta járni több okból se. Egyrészt fertőző mert a csatorna víz is odament, nem részletezem, másrészt tiszta sár az egész. Főúton járok most, nem nagyon kedvelem, sok a barom autós ebben a melegben. Esetleg Sződ felé lehetne menni, Göd háta mögött terepen.

(#2843) Zebu válasza Vasinger! (#2842) üzenetére


Zebu
addikt

De ott tilos járni nem? Vagy most nem büntetnek emiatt?

(#2844) Xantomas válasza venember83 (#2827) üzenetére


Xantomas
őstag

mobil, sype féle kiegészítés... Ez nem olyan mint az Apple féle, hogy értelmes, csak nem oda illő szavakat rak be, hanem totál értelmetleneket :D

elluatulaz -> eltunyulsz akart lenni, aztán azt ellustulsz lett kiválasztva. A vége ez lett.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2845) jackbacsi87 válasza Stauffenberg (#2835) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Ok, köszi!
Kipróbálok majd pár méretet. A szokásos mérettáblából indultam ki, meg abból, hogy a montimon is fekszem.:)

(#2846) Vasinger! válasza Zebu (#2843) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Most mire gondoltál? Sződnél? Szerintem semmi illegális nincs benne. Egyszerű földút van ott.

(#2847) Zebu válasza Vasinger! (#2846) üzenetére


Zebu
addikt

Jaaaa én a 2-es útra gondoltam.

(#2848) Vasinger! válasza Zebu (#2847) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, máshol nem tudok menni, engem nem bűntettek meg. Tény, hogy nem egy élvezet ott menni, én is csak akkor megyek ott, ha nagyon muszáj...

(#2849) Zebu válasza Vasinger! (#2848) üzenetére


Zebu
addikt

Szeretek ott menni, csak ne büntessenek meg :D

(#2850) jaris válasza jackbacsi87 (#2823) üzenetére


jaris
csendes tag

én is most gondolkodok outin, és nekem is 80 lenne plafon. viszont én használtakat nézek.
[link]
itt szerintem találsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.