Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) ivana válasza CB (#83996) üzenetére


ivana
Ármester

Ez pontosabban görgős fék, a rendes dobfék kicsit más, de a lényeg ugyan az karbantartás mentes, kb. kétforgáspontos patkó fékerő ami bőven elég. Annyi, hogy gyárilag a shimano az eslő fékbe szokott rakni ún. modulátort, aminek semmi értelme csak csökkenti a fékerőt (amúgy egy rövid rugó), hogy a mazsolák ne reoüljenek át a kormány fölött.

(#84002) zack válasza Tottinho (#84000) üzenetére


zack
nagyúr

Az miért? Csont fekete. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84003) deny330 válasza Hasaggymeg (#83994) üzenetére


deny330
aktív tag

Csak ki volt mosva az út, de nem volt víz. Szárazon mentem mindenhol, talán ha 1 kisebb pocsolyát kapott csütörtökön este - de az tényleg kicsi volt, még a kerék is épp, hogy vizes lett. A betét gyári, eredetileg ez volt a fékben. Én hozzá sem nyúltam. Első nap amikor kihoztam a boltból kipróbálni, akkor nem darált. Csütörtökön már észrevettem amikor kilátóhoz felmentünk, azóta ugyan az, talán kicsit erősebben is érezni, hogy darál és a hangja is érdekesebb.

Mondjuk ezektől a Promax fékektől csodát nem várok el, de azért 1-2 évet kibírhatna évenkénti olajcserével.

[ Szerkesztve ]

(#84004) Tottinho válasza zack (#84002) üzenetére


Tottinho
csendes tag

Hát van egy pici narancs is benne, a középső gomb alul :)

(#84005) zack válasza Tottinho (#84004) üzenetére


zack
nagyúr

És tudja! :DDD Tényleg van benne egy kis narancs. ;)
KTM narancs zokni az még kelleni fog, és esetleg cipő. A mostani Shimano-val nem vagyok kibékülve. :U
A gond az, Factory Team, Factory Line MTB cipő kifutó modell...Sehol sincs méretben.

Karbonos KTM kulacstartó + KTM thermo kulacs már úton van. ;]
KTM széldzseki úton.
4db KTM mez úton.
Rövidesen teljes lesz a paletta, majd utána jön a bringa váltás egy színben és márkában merőben más modellre. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84006) zoli03 válasza zack (#83986) üzenetére


zoli03
őstag

Nincs alacsonyan az a nyereg?

(#84007) CB válasza Jorus (#83997) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm.

Meg lehet állni ezekkel a fékekkel?
Nagy hegyi túrákat nem akarok, de nem csak a Balatont akarom körbe bicajozni.

Azt olvastam, hogy képes túlmelegedni, nem szereti a folyamatos lejtőt.
Én Pakson lakom, itt is folyamatosan le és fel van.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#84008) ivana válasza CB (#84007) üzenetére


ivana
Ármester

Bőven, az a folyamatos lejtő kb. az Alpok hágói szintre vonatkozik, nem dombokra, meg nem is nagyobb magyar hegyekre.

(#84009) zack válasza zoli03 (#84006) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem lesunyizott menet közben. Mintha éreztem is volna, majd csekkolom. De egyébként nem vagyok égi meszelő (176cm ). Itthonról úgy indultam, hogy még jó volt. Sarkam a pedál legmélyebb pontját eléri, úgy, hogy nyújtva a lábam.
De jó is, hogy ez felmerült. Ha a hátsó tag nincs fixálva, lejjebb kerül az ülés pozíció, és dől az egész beállítási procedúra. :U Ha viszont így állítom be, akkor fixálva meg túl magas lesz.
Erre mi a megoldás?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84010) zoli03 válasza zack (#84009) üzenetére


zoli03
őstag

Amúgy mekkora ez a váz?

(#84011) Hasaggymeg válasza Pttypang (#83995) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kezdd el billenteni hátrafelé.Ha nyomja elől az orra lágy részeidet akkor túl hátra van billentve,ha meg csúszol előre és tenyereden nagy a nyomás,akkor igen lent az orra.Pár mm is számít.

zack...a 18km/h körüli stimmel,de nem fel a Kékesre,hanem a Dunakeszi-Szurdokpüspöki ~90km-re. :U Holnap megmondom az Szurdokpüspöki-Kékes ~30km távnak az átlagsebességét.Nejemmel lesz vagy nyóc. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84012) Hasaggymeg válasza zack (#84005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mi lesz ha jövőre veszel mondjuk egy kjúbot?! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84013) zack válasza zoli03 (#84010) üzenetére


zack
nagyúr

Passz. Nem számokra hagyatkozva vettem. Azt tudom, hogy a Scott kisebb volt, viszont ez kényelmesebb méret. A váz méret fel van valahol tüntetve a vázon?

(#84011) Hasaggymeg

A lényeg, hogy felérjetek. ;)

Majd úgy fogok keresni, hogy nagy értékű kiegészítőim, ruházatom mellé KTM bringát vennék narancs- fekete színben. :DDD
De egyébként fényező barátom van, tudja melyik a KTM narancs. Max átfényeztetem a Cube vázat KTM-re. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84014) zoli03 válasza zack (#84013) üzenetére


zoli03
őstag

Néha feltüntetik, de meg is tudod mérni könnyen.

(#84015) zack válasza zoli03 (#84014) üzenetére


zack
nagyúr

Mit kell mérni?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84016) zoli03 válasza zack (#84015) üzenetére


zoli03
őstag

Középcsapágyház közepétől a nyeregvázcső tetejéig.

(#84017) zack válasza Hasaggymeg (#84012) üzenetére


zack
nagyúr

Ha a váz nem rottyan meg, szerintem maradni fog. Jobb, drágább nem kell.
Ami tervben van jövőre (vagy még idén), XT hajtás, XT váltókarok, Fox villa. Tehát a jelenlegi rendszert akarom "felturbózni" ésszerű határokon belül (XTR nem kell, mert teljesen felsleges lenne).

(#84016) zoli03

48-50cm. Fel van húzva a plafonra, és így nem ideális a mérés.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84018) Hasaggymeg válasza zack (#84017) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Logikus.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84019) ShiTmano válasza 6030D (#83990) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Tenkjú!

Más: vettem mind a három méretű Lidlis nyeregből, ma leteszteltem, azt kell, hogy mondjam k. kényelmetlen az összes. :( Mennek vissza.

(Amúgy azok a hátsó dudorok nyomták a valagamat, a laposabb nyergek kényelmesebbek. (Nekem))

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#84020) CB válasza ivana (#84008) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm. Akkor holnap megnézem a Gepidát. Amúgy a 85e Ft-os ár az reális?

Egyébként a Gepidáról, mint márkáról mit tudtok mondani?

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#84021) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Ezzel [link] van valakinek tapasztalata. Elöl keskeny (nem dörzsöli ki a combot), hátul lapos tepsi. Ránézésre kényelmesnek tűnik.

Amúgy van olyan akinek nagyon bejött a Lidlis nyereg?

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#84022) Strezi válasza Hasaggymeg (#84011) üzenetére


Strezi
őstag

Kemény menet (lesz), évindítónak :R

Én asszony alá ebike-ot teszek, aztán győzzek majd kapaszkodni :DDD De, sajnos csak ősztől realitás, amikor a legkisebb gyerkőc is oviba megy már :)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#84023) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

(#84024) szjoci válasza ShiTmano (#84021) üzenetére


szjoci
őstag

Csak a márkával (Sportourer) van tapasztalatom: garda gel flow nyergem volt 1-2 évig, azt cseréltem le a keskenyebb x-race gel-re. Minőségi nyergek, ajánlom, nekem bejött.

(#84025) ShiTmano válasza szjoci (#84024) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Köszi! Ez a Zen gél még jobbnak tűnik.

Úgy látom a Sportourerekről elég jók a vélemények. Testbike
Lehet ki kellene próbálni egyet.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#84026) geotigris9 válasza CB (#84020) üzenetére


geotigris9
tag

Én inkább ezt választanám látatlanba, [link] alábbiak dacára.

Nem tudom az első teló milyen állapotban lehet mintha rozsdás lenne így kép alapján, de nem lehet igazán kivenni.
Persze ilyen cangákat meg kell nézni személyesen és úgy megvizsgálni amennyire lehet minden téren vásárlásnál és nem árt, ha van némi hozzáértés is a tarsolyban. (Mást nem másod-magad formályában. :) )

Ha nincs semmi komolyabb "cserés" probléma velük akkor reális az ár.
A GIANT nagyobb név, de nem feltétlen ezért x-eltem ez mellet.
Olvasni hideget is meleget is Gepidák terén nincs személyes tapasztalatom velük.

(#84023) dreizwanzig Lehet egy fénykép is jó volna ami szemlélteti a pontos problémát. A félreértések elkerülése végett, de fényképre mindig nagyobb a reag. is.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#84027) geotigris9 válasza geotigris9 (#84026) üzenetére


geotigris9
tag

(A vázméretről nem beszélve, hogy jó legyen!)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#84028) Pttypang


Pttypang
veterán

Vegul mi volt a bringaexpon?

Everybody lies.

(#84029) parkr


parkr
őstag

(#84030) Hasaggymeg válasza ShiTmano (#84025) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bagoly mondja verébnek? :DDD ...amúgy nekem nem annyira évindító,1000km körül tartok,így az ídőarányos évi mennyiség kábé megvan...de te sem lehetsz kevesebbnél. :)

Geotigris...lassan nyeregboltot nyithatsz. ;] A második sporturer jobbnak tűnik,mert gyorsabban keskenyedik,de roppant széles mind2.Mekkora hátsód van?! :DDD

Crytek...volt pár video linkelve korábban,gyenge volt az Expo.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84031) Hp Canon


Hp Canon
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani első lámpát erős fényűt megbízhatót, amihez lehet utólag is aksit kapni (ja akkumulátorost szeretnék)? Főleg töksötét országútra. Meg az sem baj ha pofás, nem akarom elcsúfítani a kerékpáromat. A solarstorm_x2 nézegetem, ajánlottátok is páran de félek tőle hogy melyik milyen minőség (jó lenne ha nem gyulladna ki). Nagy a szórása árban, van 3500-ért meg van 20e-ért is.

Látom hogy voltak ajánlatok (mivel rendszeresen olvasgatom a fórumot) de hátha kijött egy új csoda esetleg.

Bár a biciklim még mindig sehol, de azért össze kellene szednem már a dolgokat hozzá, és kihasználnám a tapasztalatotokat ha engeditek :R

(#84032) ivana válasza Hp Canon (#84031) üzenetére


ivana
Ármester

A lámpás topikban egészen jó eredményeket értek egy 3rd party lencsével szerelt convoy s2+-al szerintem ott érdeklődj. Illetve az axa lámpák jók még.
Ha erdőbe kell oda meg bármilyen fényágyú aliról jó lesz.

(#84033) Hp Canon válasza ivana (#84032) üzenetére


Hp Canon
tag

Ok átnézek oda is, de azért ide írtam hogy azért legyen köze a bringához is :DD

(#84034) BlacKSouL válasza CB (#84020) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem is Gepidám van, és azért vettem, mert egy ismerősnek már ilyenje volt, és 5 év alatt beletett 15.000 km-t, főleg trekking használatban, és mivel ennyi idő után is jó véleménye volt róla, meg nekem is megtetszett a forma, ezért próbálkoztam be vele. Meg azért, mert adott árért az ismert márkanevek azonos árú modelljeihez képest talán egyel jobb kategóriájú váltókat adtak. Én sajnos még csak kevesebbet mentem vele, de egyelőre nekem sincs rá panaszom. Úgy általánosságban meg itt van leírás.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#84035) Hasaggymeg válasza CB (#84020) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hacsak nem versenyezni akarsz,jók a Gepidák is.Sőt...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84036) SOAD19 válasza ivana (#84032) üzenetére


SOAD19
addikt

Szia!

Honnan érdemes rendelni, ahonnan a lámpán kívül minden egyéb szükséges dolog beszerezhető. Gondolok itt aksira, aksi töltőre, esetleg kerékpár tartóra. Bár van egy Ultrafire lámpához való tartóm, az lehet jó lenne ehhez is. :F

Ez így rendben lenne, ajánlottak az alábbi tételek?: [link]

A szállítási ktg, mennyi körül van, ennél a Gearbest-nél?

[ Szerkesztve ]

(#84037) geotigris9 válasza Hasaggymeg (#84030) üzenetére


geotigris9
tag

Ha hasonló Treking bringát szereznék be gyorsan át kéne építeni egy két dolgot rajta.

(#84029) parkr ""A sok piskóta a pehely bringákon ez az amikor a fagyi vissza nyal ..."" :P

(#84033) Hp Canon Oszd meg ide is ha ott jutottál valamire.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#84038) zack válasza SOAD19 (#84036) üzenetére


zack
nagyúr

Gearbest-ről már rendeltem, és nem érkezett meg. Lényegében buktam a lét. Nem volt nagy összeg, talán 15-20 dollár...Szóval onnan azért óvatosan. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84039) Hp Canon válasza geotigris9 (#84037) üzenetére


Hp Canon
tag

oksi

(#84040) SOAD19 válasza zack (#84038) üzenetére


SOAD19
addikt

Hmm... Köszi a figyelmeztetést. Bár, ha jól látom van náluk mód Paypal-os fizetésre... Esetleg tudnál ajánlani más alternatívát, ahonnan beszerezhetek minden szükséges dolgot a lámpán kívül?

(#84041) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

B@sszátokmeg... ez nagyon fájt.

Forrás.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#84042) zoli03 válasza SOAD19 (#84036) üzenetére


zoli03
őstag

Biciklin nen hiszem, hogy sokra mész egy UV LED-es lámpával.

(#84043) zodo


zodo
nagyúr

Készítettem pár képet a régi bringám, jelenlegi állapotáról és felszereltségéről.
kb mit lehet elkérni érte?

Acél váz: ~ 14 kg
Nyeregcső hossz: 53 cm
Suntour SF13-M3020 P 26 75 teleszkóp
Spyral City Basic 22,2x120 állítható kormányszár
Zoom 220 6061-Alloy alu kormány
Shimano MF-TZ21
Trinity V-fék + fék karok
Shimano Altus SL-M310 váltókar 3 x 7 seb.
Shimano SYS váltók
Continental Country Ride 47-559 26 x 1.75

(#84044) szjoci válasza Tothgera30 (#84041) üzenetére


szjoci
őstag

Ilyet szerintem csak poénból csinálnak leharcolt teleszkópból. Legalábbis remélem :(

(#84045) Dottore válasza szjoci (#84044) üzenetére


Dottore
addikt

Ne reménykedj... :D

(#84046) Vanir válasza zodo (#84043) üzenetére


Vanir
veterán

20 korul realis, lokal piactol fugg, hogy mennyit adnak erte. Ha frissen le van szervizelve (zsirozva, olajozva stb) az nyilvan emel nehany ezrest az aron.

(#84047) -=RelakS=- válasza Tothgera30 (#84041) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mit kell nézni?
Vagy az a lyuk nem kimondottan gyári tartozék? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#84048) zoo8800 válasza Tothgera30 (#84041) üzenetére


zoo8800
veterán

vazze :(

rip and tear, until it is done

(#84049) Darko


Darko
senior tag

Le szeretném cserélni a 8 éves fiam Revoshift sr35 marokváltóját valami könnyebb működésű váltókarra. Lányom gépén annyira jól működik ez a típus, könnyen jár és pontosan, a fiam gépén meg nagyon nehezen. Kicseréltem a bowdent beállítottam a váltót, most úgy ahogy pontos, viszont kisebb fokozatba váltáshoz nagyon erősen meg kell tekerni. Nagyobb fokozatba váltáskor semmi gond. A váltó egy Shimano Tourney TZ50. Gyerekkézhez ez a váltókar jó lehet? Vagy egy "jobb" markolatváltót könnyebb lehet tekerni? Be lehet rakni egy hatos sorhoz?
Az egész bicajt nem szeretném lecserélni, mivel alapvetően jó, csak ezzel a váltással vagyunk gondban.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#84050) Runner_fxr válasza Darko (#84049) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A bovden házat is kicserélted vagy csak a bovdent? Mert ilyen nehéz működés jellemezően akkor van, ha koszos belülről a ház, ezért szorul benne a bovden. Egyébként bovdencsere alkalmával érdemes láncolajjal végigfújni a házat, akkor is ha új a ház.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.