Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) KSparrow válasza Sirandrish (#3399) üzenetére


KSparrow
senior tag

A hálózat-adótornyokkal, illeve interneten (akár IP-címmel) jobban ki tudja számolni a heyzetet. Nekem Nokia 808-asom van, ha épületben vagyok, akkor is meg tudja saccolni, merre vagyok, kijelez egy pontot, hogy 350m-en belül. (pedig offline van, azaz nem asználhat mobilnetet, letiltottam a GPS-nek).

(#3400) cekkk: szerintem az egyik, mondjuk az U-lakat elég. Hátsó kereket és vázat odalakatolod valamihez, az első kereket meg, ha nagyon akarod, valami olcsóval megfogatod. Inkább csak neked macera, ha nagyon akarják, úgyis elviszik. Az első kereket akkor vélszerű megfogni, ha könnyű kivenni, mert gyorsrögzítéses.
Vagy vegyél láncot (akár motoros boltban, 4-8000 között normálisat kapni) és ha az van kb másfél-2 méter, akkor mindkét kereket átéri, és még meg is kötheted valahol.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3402) Sirandrish válasza KSparrow (#3401) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jó, hát most egy bérház kellős közepén vagyok..majd meglesem lent szabad ég alatt is, de itt fent nem akar csak GPS-el bemérni engem :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3403) Tomi_Sci válasza Sirandrish (#3399) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Neten tölti le a műholdak helyzetét a telefon, ezért Assisted GPS a neve. Ha nem lövöd be a netet, akkor percekig tart "átnéznie" az egész égboltot. Marketen több app is van rá, le kell tölteni a GPS adatokat előre, otthon, mondjuk 24 óránként. Az is segít ha megváltoztatod a szervert ahonnan szedi, ugye specifikusan Mo.-ra vonatkozó adatok kellenek. Ha mindez megvan, akkor elvileg olyan gyorsan talál jelet mint nettel. De nem fog, mert az Endo egy rakás bug, úgyhogy nyisd meg a GMaps-ot, az nagyon hamar talál jelet, és utána amíg el nem dobja a lock-ot átmész endo-ba,

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3404) pengemetal válasza Sirandrish (#3399) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Qualcomm-mal nincs baja!

Igen, én is így szoktam, valami gps progival fogj jelet (Gmaps, Gps status, stb.) aztan indítsd az Endot!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#3405) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Tour de Zalakaros: [link]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3406) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hát gyerekek :D
GPS Statust leszedtem..elindítom..pengén talán mindent..ahogy forgatom a telefont úgy forog a jel is meg minden hogy most ilyen meg olyan helyzetbe vagyok..
Gyorsan indítom az Endot és SEMMI! :D
Szerintem a telefonom nem komálja ezt a progit..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3407) gaben75 válasza Sirandrish (#3406) üzenetére


gaben75
tag

Szerintem próbáld ki a Sport Trackert, én azt használom és hibátlan.

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#3408) Sirandrish válasza gaben75 (#3407) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az is a telómon van de csak GPS-el az sem talál meg...
Szóval szerintem marad a mobilnetes verzió (úgy jónak tűnik) és reménykedem hogy nem lépem túl havonta az 500megát..
Jobb ötletem már nincs.
Még le se mentem bicajozni de agyilag már lefáradtam :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3409) HollyBoni válasza Sirandrish (#3408) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kint próbáltad már? Nekem házban sokszor nem talál műholdat, de a szabadban már jó.

(#3410) Sirandrish válasza HollyBoni (#3409) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem, még nem de természetesen megnézem majd szabad ég alatt is :K
Be van tárazva az Endomondo és a Sports Tracker is :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3411) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Rájöttem, hogy a biciklizés jó a hátfájás ellen. A tegnapi 120 km után úgy fájnak a lábaim, hogy nem érdekel a hátam :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3412) Sirandrish válasza Sirandrish (#3410) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah most megyek le tesztelni!
Szurkoljatok :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3413) gmatti válasza Szakbarbár (#3411) üzenetére


gmatti
csendes tag

(#3414) rétisün válasza Sirandrish (#3406) üzenetére


rétisün
veterán

az endo nálam se működött igazán jól, pedig több verziót is próbáltam (úgy értem megért nálam egy-két programfrissítést is)

azóta sportypal-t meg mytracks-et használok.

(#3415) TripleB: #3406-ban írja, hogy van olyanja....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3415) TripleB válasza Sirandrish (#3399) üzenetére


TripleB
senior tag

Töltsd le a gps státusz nevű programot az endomondo mellé, az lehúzza az aktuális a-gps beállításokat, aztán nincs szükség netre...

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#3416) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,
kerékpárvásárlás előtt állok. A jelenleginek a váza igencsak kicsi lett, ezért kényszerülök új modell után nézni. Most vagyok 19 éves, a jelenlegi bicajomat pedig 13 éves koromban vettük. :D
A magasságom kb 190 cm, súlyom 76-78 kg között mozog. Főként aszfalton tekerek, hosszabb túrákon is gyakran részt veszek. Továbbá az időjárás viszontagságainak is jó lenne ha ellenállna (sár, eső). Nem vennék MTB-t, mert a földutak nem játszanak olyan fontos szerepet nálam. Általában igyekszem kerülni őket. Így a cross bringákat nézem főleg, esetleg az ún. fitness gépeket. A keret kb. 150 és 200 ezer forint között lenne. Természetesen ennél olcsóbb is érdekel! A Cube gépeket néztem eddig főleg, pl. ez tetszik is:[link] Most 144 ezer forintért elhozható bringacsere akció keretén belül, azonban sokallom érte Shimano Acera felszereltség mellett. Vagy ilyen mértékben szintet léptek volna az utóbbi időben ezzel a kategóriával? Bennem még az a kép él pár évvel ezelőttről, hogy Deore szint alatt számolni kell az alkatrészek fokozottabb kopásával, illetve annyira nem is precízek. A tárcsafék meg egyáltalán nem feltétel, ilyen áron inkább egy jó V-fékes modellel is megbékülnék. KTM és Merida bringákat is bújom, de sajnos elég komoly árakkal dolgoznak,kevésbé komolyabb felszereltség mellett.
Még arra gondolok, hogy a kerékpárüzletekben megbújnak tavalyi vagy akár korábbi évek modelljei, amelyek jóval olcsóbbak lehetnek, mint az ideiek. Ezek nagy részét pedig neten nem is hirdetik. Budapesti vagyok, így érdekelne, hogy melyik üzleteket ajánlanátok, ahol feltétlenül szét kéne néznem. Osztrák kerékpárbeszerzéstől sem zárkózom el, azt is meg tudnám oldani. Illetve megbízható online boltokat is szívesen fogadok.
Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

meg

(#3417) Tomi_Sci válasza Sirandrish (#3412) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Próbáltad előtte Maps-al megkeresni a jelet? :B
Endo-t egyébként én is feladtam, Strava-t szoktam használni mostanság.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3418) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah megvolt a nagy teszt!
Nem 120KM és nem is versenytempó, de ment végig faszán..néhányszor megálltam ránézni, meg haverba is belefutottunk de nem volt gond vele :N

Ittenvane :C

Szerk: Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget és a türelmet :R

Közben kérdeznék hogy a min/max altitude és a total ascent/descent mit jelentenek? :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3419) gyuszaa válasza Szakbarbár (#3411) üzenetére


gyuszaa
őstag

Szép teljesítmény. :K

(#3420) rétisün válasza Sirandrish (#3418) üzenetére


rétisün
veterán

a min/max altitude az tengerszinthez képest legalacsonyabb/legmagasabb pont, ahol jártál (valamihez viszonyítani kell ugye) a total ascent/descent meg az összes szint, amit emelkedtél, meg lefelé gurultál. természetesen ez nem a min/max altitude közötti különbség, elvégre több dombot is megmászik az ember egy túrán, ilyenkor ezek az emelkedések/süllyedések(?) összeadódnak.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3421) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A napokban arra figyeltem fel, hogy hangos a hátsó kerék. Leszedtem, majd megnéztem tüzetesen, de az agy rendben van, viszont a fogaskoszorú az aminek van egy kattogó-reszelős hangja. Nem tudom, hogy hívják az agy ezen részét, ezért belinkelem videón:

2:27-nél

Talán csapágybajos lehet? :F

(#3422) KSparrow válasza Audison (#3421) üzenetére


KSparrow
senior tag

magára a csapágyra gondolsz? :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3423) gyuszaa válasza Audison (#3421) üzenetére


gyuszaa
őstag

Ne már.. az előbb néztem meg ezt a videót, pont ilyen agyam van nekem is. :DD
Nem a láncprobléma miatt ad ki ilyen hangot? Vedd ki a hátsókereket és pörgesd meg úgy a fogaskoszorút.

Én újra akarnám zsírozni, de néztem ilyen célszerszám kell hozzá ( ezért kerestem rá előtted pont én is. :) ), marad a váltógörgő zsírozás csak akkor.

[ Szerkesztve ]

(#3424) Audison válasza KSparrow (#3422) üzenetére


Audison
senior tag

Igen, a fogaskoszorú "tartó" kis kiálló pöcök nevére gondolok. :B

(#3423) gyuszaa: Leszedtem, tuti hogy a fogaskoszorú a hangos.

(#3425) gyuszaa válasza Audison (#3424) üzenetére


gyuszaa
őstag

Szedd szét a videó alapján, helyedben vennék egy csomag shimano csapágygolyót, motorex zsírt, szerszámot. Ha meg már ott vagy váltógörgőre is ráférhet egy kis karbantartás.

Hallottam már wd40-es sztorit, hogy befújták gumitömítés alá ami ugye feloldja a zsírt..mert koszos volt, kapott egy mosást is, csak ugye utána nem lett újrazsírozva.. egyszer csak beállt a kerék menet közben, és teljesen szétzúzták egymást, meg a menetet. :N

(#3426) Audison válasza gyuszaa (#3425) üzenetére


Audison
senior tag

Nincsen célszerszámom hozzá, így el kell vinnem szervizbe. Csak tudni szeretném a nevét, hogy ne nézzen hülyének bent.

"befújták gumitömítés alá ami ugye feloldja a zsírt.."

Ez már az agy csapágy, az nekem rendben van, szóval max a fogaskoszorú adja meg magát, a kerék nem blokkolhat le alattam. Remélem. :U

(#3427) gyuszaa válasza Audison (#3426) üzenetére


gyuszaa
őstag

Az a kazettatest, mondjad nekik nézzenek rá, és ha már szétszedik akkor meg zsírozzák újra az agyat kompletten, és cseréljenek csapágygolyót ha szükséges.

Az az eset meg a bal oldalon történt, nem a fogaskoszorú felőli oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#3428) Audison válasza gyuszaa (#3427) üzenetére


Audison
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R Drága beavatkozás egy ilyen egyébként?

Látom Debreceni vagy, melyik szervizet ajánlod?

[ Szerkesztve ]

(#3429) gyuszaa válasza Audison (#3428) üzenetére


gyuszaa
őstag

Szerintem 3-4 ezer között, én a vozzy-t ajánlom (pláza mellett), vagy a reginát, két legprofibb szerviz Debrecenben.

(#3430) spanyoll válasza pengemetal (#3398) üzenetére


spanyoll
addikt

Csak az a gáz, hogy eddig jó volt, aztán nekem is elgányolódott egy ideje. Nálam sem talál jelet, pedig van alatta mobilnet is, de rányomok, hogy vegye fel, aztán elindulok, az esetek nagyobb részében pedig jól rögzít. A maradékban 10kmből az utolsó 0.5öt rögzíti ...
(endo)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3431) pengemetal válasza spanyoll (#3430) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Akkor ott tuti valamelyik frissítés kavart be.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#3432) kovbela10


kovbela10
csendes tag

Sziasztok! Kerékpár vásárláson töröm a fejem. Nagyjából az olvasgatások alapján nekem a cross trekking kategória a leginkább megfelelő. Csak új, számlás jöhet számításba, mert így kifizetik nekem br. 150 ezerig. Túlságosan nem értek a részletekhez, pár ökölszabályt olvastam, mint pl. hogy Alivionál rosszabb váltót nem érdemes, Deorenél kezdődik a jó minőség, illetve az itt olvasható első hsz. intelmei. Ahogy lapozgattam a webshopokat, az Alivio szintnél nem nagyon láttam jobbat ezért az árért. Az én elképzelésem, hogy most legyen egy jól használható, megbízható biciklim ezért az árért. Aztán majd idővel, mondjuk jövőre lecserélek rajta igény szerint váltót, féket, teleszkópot satöbbit. Nekem a legszimpatikusabb és külcsínre is nagyon vonzó darab eddig a Kross Evado 3.0 2012 vagy 2013. Utóbbi is 135-140 körül van. Viszont ami elbizonytalanít, hogy itt nem látom az ajánlott márkák között, míg mondjuk a Caprine meg ott van. Próbáltam rákeresni az okára, de sokkal nem lettem okosabb. Kerülendő valamiért a gyártó, esetleg a széria? Illetve ha a keretből (max. 150k, csak új cross trekking) tudtok jobb ajánlatot, ne habozzatok. :) Köszönöm előre is a tanácsokat!

(#3433) Sirandrish válasza rétisün (#3420) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszike :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3434) Doki-HUN1978 válasza kovbela10 (#3432) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Szia!
Teljesen jó a Kross is, nyugodtan beruházhatsz rá, ha az tetszik.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3435) Audison válasza kovbela10 (#3432) üzenetére


Audison
senior tag

"Viszont ami elbizonytalanít, hogy itt nem látom az ajánlott márkák között, míg mondjuk a Caprine meg ott van."

Azért, mert Magyarországon nem olyan rég került forgalomba. Nekem X6 van, teljesen meg vagyok vele elégedve.

(#3436) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Strava -ban be lehet állítani automata pause-t?
Nagyon kényelmes lenne,ha hozzá se kéne érnem a telefonhoz, egyszerűen leállna a mérés,mikor érzékeli,hogy 5km alá esett a sebesség, azaz épp leszálltam.

Alias: Júzer error

(#3437) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Láncot keresek valami hasonlót illetve erről mi a véleményetek ?

(#3438) Zebu válasza cekkk (#3400) üzenetére


Zebu
addikt

Szerintem ne zárd le sehol. Vidd olyan helyre, ahol tudsz rá figyelni... Ennyi súlyt magaddal vinni... és még így sem tuti, hogy ott lesz ahol hagytad.

(#3439) cekkk válasza Zebu (#3438) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi
Most költözünk fel pestre, és jó lenne lemenni a szigetre is futni és valahol csak ott kellene hagyni, meg boltba is kényelmesebb lenne biciklivel járni, mert nincs kocsink :U
De akkor két ilyen lakatot is pillanatok alatt leszednek? :W

(#3440) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Tudnátok javasolni olyan sebességmérőt, ami 100 km/h felett is mér? Nem combosodtam ki ennyire :DDD , csak a motoromon elromlott a sebességmérő, és szeretném elkerülni a gyorshajtásból eredő büntetéseket. A teleszkóp miatt lehet hogy jobb lenne rádiós átvitelű.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3441) Zebu válasza cekkk (#3439) üzenetére


Zebu
addikt

Lehet csak túl bizalmatlan vagyok....

(#3442) cekkk válasza Zebu (#3441) üzenetére


cekkk
veterán

Az soha nem baj, főleg ilyen téren.
Csak a kérdés az, hogy ezeket a lakatokat tényleg percek alatt kitudják-e nyitni vagy nem :D
Mondjuk itt Debrecenben elég volt ez az egy u-lakat, de Pestne már nem merek eggyel neki indulni :D

Gondolkozom, hogy vagy 150 centiset veszek mert akkor két biciklit is össze tudunk lakatolni.

(#3443) albert8 válasza Zebu (#3441) üzenetére


albert8
addikt

Lehet hülye kérdés, de olyan, hogy őrzött biciklitároló esetleg nem létezik a fővárosokban?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#3444) Vasinger! válasza cekkk (#3442) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Attól függ milyen bringáról van szó. 100%-os védelem nem létezik, de mondjuk egy 30k-s bringát egy olyan lánccal ott lehet hagyni pár órára, ha ügyesen csinálja az ember és nem rendszeresen teszi azt, hogy kifigyeljék.

Én egy ilyennel hagyom ott általában ezt a bringámat már jó pár éve, de korábban ezt is ezzel lakatoltam, amikor suliba jártam vele és semmi gond nem volt eddig. Persze nem is Pesten lakom.

Annó 8k-ért vettem ezt a lakatot, jól megdrágult :Y

[ Szerkesztve ]

(#3445) cekkk válasza Vasinger! (#3444) üzenetére


cekkk
veterán

Nem drága biciklik(azokat én sem hagynám ott) az egyik egy hauser Grizly a másik meg ez lesz. Max boltok előtt hagynánk ott és a szigeten de ott hosszabb időre kb 1 óra , míg futni vagyunk a boltokat meg 10-20 perc alatt le rendezi az ember :D

(#3446) Gyufaaa válasza Sirandrish (#3418) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Felvettelek Endoban. :D

[ Szerkesztve ]

(#3447) Audison válasza ADAM1337 (#3437) üzenetére


Audison
senior tag

Nekem ilyen van, a súlyától eltekintve, jó.

(#3448) -HajTömeg- válasza albert8 (#3443) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Tőlünk nyugatra már hallottak ilyesmikről.
No és persze néhol keletre is... [link]
Nálunk még csak tervezgetik a NEMZETI biciklitárolókat.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#3449) Vasinger! válasza cekkk (#3445) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pesten nem tudom mi a helyzet igazából, ott még nem kellett lezárnom bringát, de legalább egy U lakatot és egy láncot vennék a helyedben, hogy az egész bringa védve legyen. Lehet, hogy így kicsit soknak hangzik, de had idézzek az első hszemből: Az olcsó lakat a legdrágább

Egyébként sok függ a lezárás módjától és környékétől is. Ha valami forgalmas helyen zárod le, akkor talán kisebb az esély, hogy elkezdenek fűrészelgetni, vagy hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#3450) Sirandrish válasza Gyufaaa (#3446) üzenetére


Sirandrish
legenda

Juhhhuuu...azt gondoltam hogy 2013fele el kell kezdenem valami közösségi oldalt használnom...de hogy az Endomondo lesz az nem gondoltam volna :C

Amint rájövök hogy hogy kell, visszaigazollak :R

Szerk: meg is van :)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.