Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) evo87 válasza Goblin12 (#21998) üzenetére


evo87
őstag

Kerék kiszed, kontraanyát megold, kónuszt beállítod hogy ne lötyögjön de ne is feszüljön, és utána kónuszhoz való kulccsal meg villáskulccsal meghúzod a kontraanyát.

Krisz79: Decathlon csalódást okozóan drága, főleg a kiegészítők terén. Ellenben Sigma BC 8.12 kerékpárcomputert 3990-ért tudtam ott venni, ami máshol 5000 felett van.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#22002) evilskati válasza Goblin12 (#21998) üzenetére


evilskati
aktív tag

Nézd meg ezt: [link]

A "kerékagyak karbantartása" részre lesz szükséged.

(#22003) lsebestyen válasza Krisz79 (#22000) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szia, tőle vegyél lámpát, amiket linkeltél azok max arra jók h téged lássanak.

(#22004) -=RelakS=- válasza Krisz79 (#22000) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Power ledeset vegyél. A huzallábasokkal maximum látni fognak téged, de te nem fogsz látni.

Volt nem rég mind az Aldiba, mind a Lidlben. Az Lidl-ös fénye szerintem jobb, az Aldis megoldása (felülről megvilágított tükör) viszont jobban tetszik (nem világít mindenki pofájába a led, illetve a kéve legsűrűbb fényű része is hasznosítva van)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22005) Goblin12 válasza evilskati (#22002) üzenetére


Goblin12
őstag

Köszi, ezzel segítettél.

evo87: Puh kiszedtem mindegyik csavar teljesen laza, a problémám csak, hogy semmilyen szerszámom nincs ehez, szóval azt vennem kell.

De ez lesz a probléma, meg még kitudja mi más. :(

(#22006) -=RelakS=- válasza lsebestyen (#22003) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Próbáltam ilyesmi lámpákat, de közelre világításnál van egy nagy hátrányuk: egyenletes a fényük, ha egy merőleges felületre világítasz velük. Ez azt okozza, hogy közel erős lesz a fény, távol gyengébb, és a közeli erősen megvilágított rész elvakít. Ha meg olyan keskenyre állítod a fény, hogy ez ne legyen gond, akkor meg olyan, mintha alagútban bringáznál :(
Tehát ezek kézi lámpának fantasztikusak, utat megvilágítani már kevésbé.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22007) Tomi_Sci válasza lsebestyen (#22003) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Vagy esetleg egy rendes fókusz nélküli lámpát Kínából? :B

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#22008) lsebestyen válasza -=RelakS=- (#22006) üzenetére


lsebestyen
addikt

hát nem tudom, nekem és többeknek sincs ilyesmi problémájuk, pedig nem egyszer mentem már vele vak sötétben, és nem volt vakító, jól be lehet lőni.

(#22009) Tüzi

ez valahol bicikliországban van?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#22010) Krisz79


Krisz79
őstag

Ilyen kulacstartót néztem,de sajnos elég borsos az ára....
[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#22011) Gyufaaa válasza Krisz79 (#22000) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én egy ilyet használok. Árához képest odabsz. :) Ilyenbe csücsül a kormányon.

(#22012) Krisz79 válasza Gyufaaa (#22011) üzenetére


Krisz79
őstag

km-órába van bevált? Érdemes vezeték nélkülit keresni?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#22013) Tüzi válasza Krisz79 (#22010) üzenetére

Viszont minőségi cucc :) Meg szerintem ez kinézetre benne van a top5-ben:)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#22014) Krisz79 válasza Tüzi (#22013) üzenetére


Krisz79
őstag

Rá gondoltam a világos kulacstartót!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#22015) Gyufaaa válasza Krisz79 (#22012) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én használtam a Decathlon-os vezeték nélkülit is. Hibátlanul üzemelt. Nem vesztette el a jelet a környezeti hatásoktól, már amennyire közel mentem magas feszes helyekhez. Jelenleg is megelégedéssel használja az egyik kollégám és ma egy újabbat vásároltunk egy másik bicajra. Írják róla, hogy nem nagyon szereti a le/felszerelgetést. Ezzel nincs tapasztalat, mert sosem szedtem le a cangáról, iletve Ő sem tekergeti.

Leváltása azért volt, mert a kerékbe bekerült egy agydinamó, ami a telefon töltőrendszerét hivatott megtáplálni. Ennél már, ha terhelve van a dinamó, akkor dobta a jelet. Cseréltem VDO DW-re, de hiába.Ez is elhasal a dinamótól. Sőt, a CATEYE ledes villogótól is besokall a VDO (bár ez csak teszt erejéig volt a bringán). Viszont ez a CREE ledes csöppség ez meg sem zargatja. Vidáman teszi a dolgát. Egyedül az agydinamó, ami kilövi nálam.

(#22014) Krisz79 : A tárcsafék bovden háza lemegy a villára, így szerintem ne szórakozz vezeték nélküli km órával. Azon szépen le tudod vezetni a vékony "kanócot"

[ Szerkesztve ]

(#22016) lsebestyen válasza Gyufaaa (#22015) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem is a count 8 van, egyszer hagytam el, bár szerintem csak rosszul raktam fel, mert tükör sima úton esett le. Viszont nekem magasfesz az bezavar, bár ennyiért nem is vártam h kódolt legyen.:)

(#22017) Krisz79 válasza lsebestyen (#22016) üzenetére


Krisz79
őstag

magasfesz bezavar?
Jelet veszit?
A "régi" cangámon van 1db kb:1500Ft-os vezetékes.
4-vagy 5 funkcióval.
Miért jobb a vezetékes? Vagy a kábel nelküli?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#22018) evo87 válasza Krisz79 (#22012) üzenetére


evo87
őstag

Én Sigma BC 8.12-t használok, elég korrekt darab, s ahogy a nagyobb, okosabb Sigma kompjútereket tapogattam, azok is nagyon tetszetősek voltak, némelyik már háttérvilágítással...stb funkcióval.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#22019) Gyufaaa válasza Krisz79 (#22017) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Be. Egy pillanatra eldobja a jelet. Persze ez a pillanat függ a a fesz közelében eltelt időtől. Utána feléled. Erre van kitalálva a Diitálisan kódolt változat, ami ugyan úgy elhasal. :DDD A vezetékest nem "érdeklik" ilyen dolgok.

(#22016) lsebestyen: Én is úgy vettem meg, hogy nem fűztem hozzá sok reményt és ezért okozott kellemes csalódást. Nem úgy mint a VDO, amiről ódákat zengenek. Funkciókban ok, klafa, de a jelet ez is dobja ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#22020) -=RelakS=- válasza Gyufaaa (#22011) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

5000W

:C :DD :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22021) lsebestyen válasza Krisz79 (#22017) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát igen, akkor kicsit meghülyül, de ilyen nekem elég ritkán van.

(#22022) Gyufaaa válasza -=RelakS=- (#22020) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Kína cuccok ezek. Nem kell a felirattal foglalkozni. De ennyi pénzért hibátlan szerintem. Nincs gond a sötétben. :)

(#22023) deicide válasza Solad (#21997) üzenetére


deicide
veterán

Fasza idő lehetett, ha az eleje 37.5-es átlagot ment mindössze!

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#22024) Tüzi válasza Krisz79 (#22014) üzenetére

bicajon ilyen
Nekem nagyon tetszik, ilyet szerettem volna mindig :) Igaz már láttam már nála még tetszetősebbet, de az carbon lévén 10k+/darab + posta, olyan 30ezerből megállna :) Ennyire azért még nem hülyültem meg :)
Hibátlan ez is , kulacsot fogja rendesen, ráadásul gumi a két műanyag vége, így kicsit lehet játszani a kulacsmérettel. Főleg úgy, hogy most végre találtam bele team kulacsot is :D
Hiába, az elmebetegség tulajdonképpen nem rossz dolog, sőt, néha kifejezetten szórakoztató, és érdekes dolgokat tud produkálni ;D

Egyelőre én vagyok a (nagyon) szűk keresztmetszet a menetteljesítményben, nem a bicaj... ahogy elnézem ez még egy jó ideig így lesz :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#22025) rétisün válasza Tüzi (#22024) üzenetére


rétisün
veterán

"Egyelőre én vagyok a (nagyon) szűk keresztmetszet a menetteljesítményben, nem a bicaj... ahogy elnézem ez még egy jó ideig így lesz"

ez velem is így van :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22026) Tüzi válasza rétisün (#22025) üzenetére

Teeeezsvéérem! :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#22027) Packersbay


Packersbay
tag

Ma levettem a külsőt a felniről mert egymás után kettő defektet is kaptam. Az egyik részen már kilátszik a fémszál. Visszategyem vagy nézek inkább új külsőt?

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#22028) szentkuti11 válasza Packersbay (#22027) üzenetére


szentkuti11
addikt

Erősen ajánlott a köpeny cseréje, ha már kilátszik a szál.

[ Szerkesztve ]

(#22029) gergo5991


gergo5991
őstag

[link]

Szerintetek, mennyit kérhetnék el ezért a bicajért? kona shred 2009, 16 os váz, elől 3 váltó helyett 2 van benne, aztmondták elveszett az allkatrész ezért tesznek bele jobbat de 2 es lessz csak mind1 ( típus szerint nem tudom milyen lett bele téve), váltó nem igen mukodik jól + új lánc kéne rá. Ugrálva nem igen volt rajta, váz/villa repedésmentes max egy kis karc van rajta.
én személy szerint 300 euróra saccolnám be az árát

[ Szerkesztve ]

(#22030) szentkuti11 válasza gergo5991 (#22029) üzenetére


szentkuti11
addikt

Reális értéke szerintem 80-90.000 forint körül van.

(#22031) fpeter07 válasza Krisz79 (#22000) üzenetére


fpeter07
veterán

Praktikerbe van jóféle (értsd olcsó) bringáslámpa, nézz körbe ott is.

(#22032) gergo5991 válasza szentkuti11 (#22030) üzenetére


gergo5991
őstag

kössz, amugy biciklit hogy kell eladni? mármint tuti hogy a vásárló fel szeretne rá ülni kipróbálni, előre kérjem el a pénzt? nem hogy végül elteker vele azt adios

(#22033) szentkuti11 válasza gergo5991 (#22032) üzenetére


szentkuti11
addikt

Én belső udvarban szoktam neki átadni kipróbálásra, ha ki akarja vinni, akkor a pénzt elkérem letétbe.

(#22034) gergo5991 válasza szentkuti11 (#22033) üzenetére


gergo5991
őstag

köszönöm a tippet.

megkérdezhetem glükozamint ki szed? csakmert orvos engem 3 hónapos glükozamin kúrára irt fel, térdemmel volt gond, rogyott össze pár órás járás után, meg elviselhetetlen fájdalmaim voltak túrák után, így a 3. hónap végére rendbe jött úgy ahogy, amugy egy eséstől alakult ki ez a térdbaj, de most minden csntom elkezdett ropogni kattogni tőle, lehetséges a porcszövetek ujraképződésétől?

(#22035) Tüzi válasza gergo5991 (#22034) üzenetére

glükozamin-szulfát önmagában nem sokat ér, kell mellé a kondroitin-szulfát is.
meg sok vizet igyál. ez fontos.
minimum egy hónap kell, amíg eléri a szervezetedben a mennyiség a megfelelő szintet, utána legalább 3-4 hónapig kell szedd, hogy történjen valami érdemben.
fél évig szedtem, szerintem jó cucc.
nem tudom, hogy mitől ropognak a csontjaid, de a porctermelődéstől biztos nem... pont, hogy attól nem :)
és sokat mozogj, mert a mozgás segíti a porc újraépülését, és az ízületi folyadék termelődését.
továbbá erősíti azokat az izmokat, amik leveszik a terhelést az ízületről, így ez már önmagában csökkenti a fájdalmat...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#22036) gergo5991 válasza Tüzi (#22035) üzenetére


gergo5991
őstag

ha a lábfejem hajtogatom előre hátra, na ott borzasztó hangokat ad ki a bokám, szinte a hányás kerülget. A nyakam elkezdett ropogni, kattogni ha egy bizonyos mozdulatot végzek, ezenfelül ha megfeszítem a tricepszem a könyök hajlatombol olyasmit hallani, mintha valami folyadékot nyomnák ki onnan a befeszítés által. A job mutatóujjam kattog, miután egy marokerősítő gumit nyomkodtam 1 órán át, a nagylábujjam meg kiskorom óta, ha össze zárom. A térd ropogás már alap, + még váll ropogás, ha sujzóval vál gyakorlatokt végzek, szétnyitás.
Nem tudom milyen csont ez, tán ulőcsont vagy medencecsont, de ha fekszek, és le fel hajlítgatom az egész lábam, ott is kattog.
Néha már attól parázok, egyszer szét fogok esni.

[ Szerkesztve ]

(#22037) gergo5991 válasza Tüzi (#22009) üzenetére


gergo5991
őstag

talán Izlandon, bár nem biztos

(#22038) Tüzi válasza gergo5991 (#22036) üzenetére

ne kattogjál már ezen ;)
mindenki kattog egy idő után, ezért kell mozogni sokat.
a magyarok alapvetően túl kevés folyadékot isznak, napi 3 liter kellene legyen az alap, sokan 1.5et sem isznak.
szerintem ez is közrejátszik, mert a nincsből nem lehet ízületi kenőfolyadékot csinálni.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#22039) gergo5991 válasza Tüzi (#22038) üzenetére


gergo5991
őstag

ez akkor most telitalált lessz, mert van hogy napi fél liter vizet iszok csak, ezt meg heteken át. Volt hogy bizonyítványosztáson, udvaron forró napon órákat állni, víz nélkül, melettem meg sorba lettek rosszul az emberek, én ezt valahogy bírom, de a legjobb, hogy napi szinten alig iszok, de liter számra izzadok. Kondi teremben 5 perc után full vizessé tettem a ruhámt meg egy törülközőt.
Régóta halogatom, de mostmár tényleg megpróbálok több folyadékot bevinni magamba.

(#22040) Eddie141


Eddie141
senior tag

Szervusztok!
Két szörnyen amatőr kérdésre keresnék választ.
A térd és sípcsontvédők univerzális méretűek? Elég magas is vagyok, illetve némileg túlsúlyos, és azt tapasztalom, hogy egyik használt hirdetésben sincs feltüntetve méret. Ebből következtettem, hogy egyen-méretűek :)
Illetve: könnyű ezekben tekerni, vagy erőteljesen korlátoznak a mozgásban? (Downhill/freeride/Dirt)
Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#22041) imyourfriend válasza gergo5991 (#22039) üzenetére


imyourfriend
őstag

Napi fél liter még télen is édeskevés.. Én van hogy megiszok 2 üveg ásványvizet egy nap, meg még egyebeket. Ha bringázom akkor meg nem győzöm tölteni a kulacsot olykor, főleg nyáron. Ha a víz vagy a sóháztartás felborul, azt nem túl kellemes átélni. Már ha sikerül túlélni ezt a manővert.

(#22042) szentkuti11 válasza Eddie141 (#22040) üzenetére


szentkuti11
addikt

S/M/L/XL méretek vannak tudtommal, kérdezd az eladót. Van pár olyan térdvédő, ami nagyjából alkalmatlan kerékpározásra,mégis ilyen szlogennel reklámozzák őket. A Fox olcsóbb darabjai jellemzően ilyenek. Próbálás nélkül semmiképpen ne vegyél ilyesmit.

(#22043) Zola007 válasza gergo5991 (#22034) üzenetére


Zola007
veterán

dettó ugyanez volt nálam, szóval nem tartom hipochondriának a dolgot.
Mivel ezek általában kagylóhéjből készülnek, valószínűleg allergiások vagyunk rá.

Én 4x futottam neki különböző márkájú porcerősítőknek orvosi javaslatra megelőzés céljából
Elkezdtem szedni és 2-3 hét után elkezdtek ropogni az ízületeim, illetve fájni némelyik
amikor abbahagytam, mindig rendbe jött 1-2 hét alatt

Étrendem ugyanazok alkotják 2 éve, tehát ettől nem függ, illetve napi 4-5 litert iszom és plussz ~1,5 liter ami a kajában van, tehát erre biztos nem lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22044) gergo5991 válasza Zola007 (#22043) üzenetére


gergo5991
őstag

ujabb telitalálat, minden tengeri ehető cuccra allergiás vagyok, + még mogyoró/diókfélékre, trópusi cuccokra, magokra, zeller-re, meg hát a legnépszerübb a virágzó növények/fákra.

Bár ennek előnye is van, immunrendszerem hihetetlenül erős, ugytudom az allergia összefüggésben van vele.
Amugy el kell mondjam, a csontjaim hihetetlenül erősek, több olyan balesetem volt, ahol mások törött csontokkal végezték volna. Ha már szóbaesett 18 évesen 1 fogam van csak tömve, pedig elég sok szénsavas üdítőt iszok, meg sok édesség, sok cukorka rágcsálás, akik meg azt mondják rám, ez nem egézséges, azoknak meg 4 nél is tübb foguk tömve van.
Kiskoromban biciklivel crosspályán 3 méterből kő keményen védők nélkül letérdeltem a földet, 12 követ vettek ki a térdemből, meg bőrt is ki kellet vádni, de sehol egy repedés, törés, nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#22045) ígyvanferi válasza Zola007 (#22043) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azt ugye tudjátok, hogy ha alapvetően nincs gond az ízületekkel, porcokkal, többet ártotok ilyen "porcerősítőkkel", mint nem? Nem feltétlen a te konkrét példádra reflektálok, bár azt írtad megelőzési céllal szedted, inkább csak úgy általánosságban.

(#22046) gergo5991 válasza ígyvanferi (#22045) üzenetére


gergo5991
őstag

Konkrétan glukozamin aminek elébb olvastam utána pontosabban, azt irják, semmi féle károsodást nem okoz, toxikológiai szempontból se az esetleges túladagolása.

(#22047) Zola007 válasza ígyvanferi (#22045) üzenetére


Zola007
veterán

Hidd el, szakmámba vág, elég sok cikket átnyálaztam, de még nem találtak se mellette, se ellene bizonyítékot.
Vagy nem akarnak. A gyógyszerlobbi erősen ott van a háttérben, a csont és ízületvédők jelenleg 9 milliárd dolláros üzlet világszerte.
Nekem van gond a térdemmel, nem jól mozog egymáson két felület, a megelőzést úgy értettem, hogy mielőtt elkopik. Elég sz.r 28 évesen megélni hogy papíron nincs baja a lábadnak, gyakorlatilag viszont a busztól hazáig 3x meg kell állni leülni. Ilyenkor megpróbál az ember mindent.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22048) gergo5991 válasza Zola007 (#22047) üzenetére


gergo5991
őstag

Nekem az orvosom több száz eurós kezelést akart rámtuszkmálni, valami zselét injekciózni a térdem közé, de hát erre nincs keret, pedig a legelső az egézség. Egyenlőre jóban vagyok a tablettával, remélem igy is marad.

(#22049) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Ha már feljöttek a lámpák: ez a fajta mennyire lehet jó?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22050) Zola007 válasza LógaGéza (#22049) üzenetére


Zola007
veterán

elég gyenge, városi cirkálásra jó, de kivilágítatlan helyen kevés

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.