Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Tüzi válasza ---Lasali--- (#2015) üzenetére

Teljesen igazad van.
Mivel mindenkinek különbözőek a lábai, ezért mondtam ezt a 170fokos dolgot.
Ezt már több helyről hallottam, és mivel a térde mindenkinek ugyanúgy szétmegy egy idő után ha teljesen kinyújtja, ezért szerintem ez a 170fok egy eléggé bevésett dolog.

más:
kétszer egy óra cumival meg 3 imbusszal megoldottam a fék-rejtélyem, végre párhuzamban áll a fékpofa a felnivel...
most már tudom miként kell beállítani országútin a féket :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2052) sanzi89 válasza Tüzi (#2051) üzenetére


sanzi89
addikt

54cm-es trekking váz nagyon alacsony 190cm-hez?

Néztem váz mérettáblázatot, de nem teljesen értem a dolgot. Elvileg a vázméret az a nyeregvázcső hossz. Namármost 1 inch 2.54 cm, tehát az 54cm-es váz bő 21-es méretnek felel meg. Ehhez képest a fenti linken 17-18-as méretnek írják az 54 cm-ert. Most akkor mi az igazság?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2053) borix válasza sanzi89 (#2052) üzenetére


borix
őstag

A 190-es magassághoz ha sportosabban szeretnél közlekedni pl: cross trekking akkor 56.Turához 58 ideálisabb inkább.

(#2054) Cathfaern válasza sanzi89 (#2052) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem 178cm-hez az 54-56-os a jó (tapasztalat alapján is), szóval 190-hez az nagyon kevés lesz.

(#2055) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Tegnap tekertem egyet Dobogókőre:[link]
Amíg nem jön meg az országúti nyomtam egyet az MTB-vel terepen és aszfalton vegyesen. Hát majdnem meghaltam... Hetek óta nem tekertem, most meg mentünk egy 100-zast.
Hárman indultunk cimborákkal.

Kevesebbet akartam, de Megyeri híd le volt zárva, csak az Árpád hídon tudtam felmenni.
Mászás közben nagyon odavoltam... mértem a pulzusomat is, hát inkább ne tettem volna :D
Dömörkapunak jöttünk le, az állat volt.

Útközben hozzánk csapódót felfelé egy srác, aki nagyon jól bírta és végignyomta velünk.

A végefelé már fájt a derekam, még mindig zsibbad 2 ujjam és áh kész voltam. Király volt de megérte!

Az biztos, hogy okosabban fogom legközelebb. Elkezdek ismét rövidebb távokon edzeni és figyelek az eléhezésre, mert igaz, hogy most bevásároltunk müzliszeletből és ital is volt nálunk elég. De mégsem sikerült rendesen beosztani :(

[ Szerkesztve ]

(#2056) Nando36


Nando36
tag

Ti milyen lakkal javítanátok a karbon lakkozását?
Van ilyen márkájú spary, hogy Duplo? Valami ilyesmit hallottam, de sehol nem lelem neten.

(#2057) Packersbay


Packersbay
tag

A láncszemek közötti olajos dzsuvát a lánc levétele és láncmosó használata nélkül hogy lehetne eltüntetni?? vagy így esélytelen??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#2058) 313313 válasza Packersbay (#2057) üzenetére


313313
addikt

A nagyja dzsuvát drótkefével tudod letakarítani róla. De a levétel+fogkefével átmosás 4 oldalról az igazi, annál nincs jobb...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#2059) zoli03 válasza Packersbay (#2057) üzenetére


zoli03
őstag

Féktisztítóval is egészen jól ki lehet pucolni. Főleg olyannal, ami elég erős sugárban fújja, pl Förch, Würth. De árban eléggé gazdaságtalan, én is csak addig csináltam, amíg sok volt itthon.

(#2060) Tüzi válasza sanzi89 (#2052) üzenetére

látod, meg is válaszolták.
jóféle népek laknak itt :))

amúgy nekem fogalmam nincs, hogy a trekkingel mi a szitu, sose volt :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2061) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

DH/Freeride bringa vásárlása előtt állok, sajnos "kinőttem" a jelenlegit.
A problémám az, hogy 186 cm magas vagyok, és kicsit tartok attól, hogy kicsi lesz a bringa. Újat nem engedhetek meg magamnak, a haszáltak között pedig a 90%-uk 15 - 15,5"-es vázzal van szerelve.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Megfelelő az a méret nekem, vagy mindenképp nagyobbat kell keresnem?

Köszi: Gábor

(#2062) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Shimano Alivio (HB-M430, FH-M430) agyaim vannak. Tavaly, vagy tavaly elött vették őket, és nemrég kerültek hozzám - 0 km-esek, éppen csak be lettek fűzve. Ezen kívül teljesen gyári állapotban vannak.
Érdemes, használatba vétel elött szétszedni és újra zsírozni őket? Mintha régebben ilyesmit hallottam volna.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2063) fpeter07 válasza Tüzi (#2051) üzenetére


fpeter07
veterán

Rengeteg idő kell ahhoz, hogy egy a nyeregmagasságot kitapasztald. Hogy ha magasan van a nyereg, általában előre csúszok. De így kényelmetlenebb lesz a nyereg, mert nem ott ülök, ahol kellene.

(#2064) Jorus válasza honyike (#2061) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez nagyban függ a kinézett váztól, és az egyéni preferenciáidtól, bringázási stílusodtól, felhasználási területtől (DH és FR között elég nagy a differencia) DH/FR vázat nem úgy vesz az ember, mint bármilyen másmilyen vázat. Van, aki az apró vázakat tartja jól irányíthatónak, van, aki a nagyobbat szereti, tehát a magasság és a megfelelő vázméret közötti korreláció nem erős.
Az én AS-X-em például M-es, ami 17"-os, és nekem teljesen jó 185 centihez. (CC gépből, trekkingből 20-21"-es a méretem, mert hosszúak a lábaim). Stab Primo-ból L-es kell, de Demo 8-ból M-es pl.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2065) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Idióta gyalogosok.

Nem értem, hogy egyes szobapáfrányok, hogy nem haltak még bele a hétköznapokba? Az idióta nő halad az én menetirányommal a járdán, majd hirtelen lelép az úttestre anélkül, hogy körülnézne. Na már most kikerülni csak azért nem tudtam, mert oldalról egy autó előzött engem.

Szóval vagy elcsapom a nőt, vagy az autó elé vetem magam. Kapott egy puszit a bukósisakomtól, aztán pislogott és nem értette...

Ráordítottam, hogy örülhet annak, hogy itt voltam és én mentem neki, különben az autó elé lépett volna ki.

Arról nem is beszélve, hogy tegnap megjártam Budapesten pár szakaszt a Duna mentén hátha kell homokzsákot pakolni (szerencsére nem, sőt már inkább könyörögtek, hogy menjen el a tömeg, mert zavarja a munkát). A kerékpárutak használhatatlanok voltak, szerintem olyan 30-40 gyalogossal találkoztam, akik még a csengetésre sem voltak hajlandók lehúzódni, csak néztek bambán a kerékpárosokra.

Az egyiket majdnem fel is rúgtam a Duna Plázánál. Ott egy hatalmas tér és járda van a gyalogosoknak, de ez a dagadék teljes szélességében elzárta a kerékpárutat. Rácsengettem, de leszarta, rászóltam, erre ez volt a válasz: "Kisapám, ott a rohadt széles járda, kerülj ki". Mondtam neki, hogy "Igen, tízszer akkora gyalogos járda van, de te csak azért is a kerékpárúton mész gyökér". :W

(#2066) sanzi89 válasza Tüzi (#2060) üzenetére


sanzi89
addikt

Sajnos mégse lettem okosabb, a biztos az, ha elmegyek megnézni.

A MTB-om 21 colos, a középső tengely közepétől a nyeregcső tetejéig 56cm, tehát elvileg kicsi lenne nekem, holott én azt érzem, hogy pont jó, vagy éppen egy picit nagy. Asszony bringájával, ami egy régi Schwinn szoktam boltba járni, az is tök kényelmes városi bringázásra, lemértem 54cm. Igaz kicsit ki van húzva nyeregcső, de jó, hogy nem kell annyira előre dőlni, mint a MTB-on. Úgyis Szegeden leszek pár napig, megnézem és majd kiderül.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2067) amargo


amargo
addikt

Peregrine falcon hunts downhill rider
[link]

(#2065) Stauffenberg:
Pénteken az áradásnak köszönhetően, sokan eszüket vesztve közlekedtek mindenféle járművel Bp-n belül. Egy gyalogos elém is lelépet, miközben az úttesten mentem, szerencsére nem haladtam gyorsan én éppen az erdős gumi volt a bringán, így szépen megfogott és még én sem repültem le :)
Tegnap meg az M0-as hídon bringáról nézi két szobapáfrány a megáradt Dunát majd mind aki jólvégezte dolgát, amikor párom melléjük ért kapásból keresztbe vágták a bringát, itt sem lett baj szerencsére, de kicsit sok volt az ostoba emberekből mostanában.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2068) Doki-HUN1978 válasza amargo (#2067) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ez nagyon betyár! :C

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2069) Bici válasza amargo (#2067) üzenetére


Bici
félisten

Szombat délelött szép napsütésben pedig kaptam egy hideg zuhanyt egy másik bringástól, aki "szabályosan" közlekedve a víz alá került kerékpárúton két méter magas vízfröccsöt zúdított a népre úgy 50 méteren keresztül.
Érdekes dolgokat művel minden váratlan esemény elég sok embernél.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2070) fi:zi'k válasza amargo (#2067) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez vmi veszett jó! :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2071) 313313 válasza Bici (#2062) üzenetére


313313
addikt

Szerintem nyugodtan szed szét őket használat előtt és zsíroz újra őket, ártani nem fogsz vele, előfordulhat, hogy igen is rá fog férni, annak ellenére, hogy új a cucc...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#2072) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Ennek milyen mellékhatásai lehetnek?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#2073) ---Lasali--- válasza belaazallat (#2072) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én csak egyszer próbáltam eddig nagy adagba, olyan szinten kihajtottam vele magam, hogy fájtak az izmaim utána.
Creatinról rohadt sokat tudsz olvasni, google -n keresgélj. Vesét terheli azt hiszem, sokáig nem szabad nyomni, de egyébként úgy tudom nem káros.

(#2074) ---Lasali--- válasza Bici (#2062) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szia!

A legfontosabb hogy megfelelő csapágy hézag be legyen beállítva az új kónuszos agyon!
Gyárilag raknak bele valamennyi zsírt, de érdemes még rakni bele jó minőségű zsírt, főleg a paralax tömítésűeknél, mert azoknál ha a tömítés járatai is kapnak zsírt, akkor tényleg fognak tömíteni a víz ellen, különben nem nagyon.

(#2075) Bici válasza ---Lasali--- (#2074) üzenetére


Bici
félisten

(#2071) 313313, (#2074) ---Lasali---: Köszi a válaszokat! Akkor szétszedem, bezsírozom őket.
Van valami jó trükk a kónusz helyes beállítására vonatkozóan?
Eddig többször csináltam már, de minden alkalommal utána kellett állítani egy-kétszer a beállítás után pár kilóméterrel. Vagy szorult, vagy kilazult. Igaz, eddig kizárólag csepel-BMX-en és később tesco bringáknál csináltam. A mostani bringámon is valami legolcsóbb joytek racsnis agyak vannak, annáll is csak másodikra ment a pontos beállítás.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2076) xylevi


xylevi
tag

valami elfogadhato aru (5000 kornyeken...) hatizsakot tudtok ajanlani bringazashoz? most egy ilyenem van, de iszonyatosan izzadok alatta...pedig a hatresznel halos szivacs van, de ugyis...

(#2077) fi:zi'k válasza xylevi (#2076) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mekkora űrtartalma legyen?
Egyébként az eddigi tapasztalatok alapján kb mindenbe beleizzadok, bár a hálós kialakításnál kicsit jobb a helyzet.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2078) lorcsi


lorcsi
veterán

avid bb7-hez valami beállítási segédlet létezik ?

Manitou-val a hétvégén beállítottuk,d e a szállításhoz ki kellett vennem a kerekeket..így meg kezdhetem a 0-ról :(
az a gáz, hogy ha a gyorszárat összehúzom úgy elmegy az első tárcsa, hogy a belső pofa állítása már a maximumon van (kintebb nem lehet engedni) és még így is beér :F

(#2079) Jorus válasza belaazallat (#2072) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van, akire a kreatin semmiféle hatással nincs, van, akinél erőnövekedést produkál (például nálam). Leegyszerűsítve az lenne a szerepe, hogy kedvezőbb körülményeket teremtsen az izomsejtekben a protein beépüléséhez. Ha nem eszel mellé nagyobb mennyiségű proteint, akkor vagy tapasztalsz tőle erőnövekedést vagy nem. Ismert mellékhatása nincs, 10 éve eszek kreatint és fehérjét edzés mellé, semmi negatívumot nem tapasztaltam.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2080) xylevi válasza fi:zi'k (#2077) üzenetére


xylevi
tag

nem kell nagy, atlagos meret, beleferjen esetleg egy felso meg egy-ket aprosag...

(#2081) Stauffenberg válasza xylevi (#2076) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

+1 Engem is érdekel valami ilyesmi. Nekem is kb 5000 a keretem. :) Most egy ilyesmi táskám van, teljesen összehúzom a pántját és feljön a hátamra, mint a futár táskák, de azért ez nem egészen erre van kitalálva.

(#2082) HwAdokVeszek válasza xylevi (#2080) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Nekem egy ilyenem van: Vaude Hyper Air 14+3
Ezzel járok munkába.
Ami belefér: pótbelső,gumileszedő,defektjavító készlet,kéztörlő,kézfertőtlenítő,izzadságátló,rövidújjú felső,nadrág,boxer,cipő,lámpa,plussz apróságok.
Nekem nem izzad bele a hátam, mert domború kialakítása van, és csak alig érintkezik a hátammal.
Kicsit drága, de nem bántam meg.

(#2083) SOAD19 válasza fi:zi'k (#2077) üzenetére


SOAD19
addikt

Hát, nekem se váltotta be a reményeimet a Vaude Bike Alpin táskám a hálós hátrendszerével, továbbra is leizzad a hátam. :( Igazából, szerintem félmeztelen használva jönne ki igazából a hálós hátrendszer előnye.

(#2082) xboxmod Ugyan ilyen az enyémnek is a hátrendszere, de nekem nem az igazi. Mondjuk nekem, ha jól rémlik a hálós rész felfekszik a hátamra mikor tekerek, ezáltal a pólót rányomja a hátamra, és ez a gond.

[ Szerkesztve ]

(#2084) HwAdokVeszek válasza SOAD19 (#2083) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Megnéztem, és nekem is felfekszik kicsit, de a menetszél miatt szerintem nem izzadok be annyira.
Mondjuk ez kisebb mint a Bike alpin, és ez lehet számít.

(#2085) SOAD19 válasza HwAdokVeszek (#2084) üzenetére


SOAD19
addikt

Kis távolságot szoktam megtenni, városi használat, 4-5 km kb. Viszont, elég tempósan szeretek haladni, főleg hazafele, mikor is a városon átmenő 4-es főúton tekerek, és próbálok elég gyorsan tekerni, hogy minél kisebb mértékben tartsam fel a forgalmat. Sajna más alternatív útvonal nem igazán van, csak a járda lenne az út mellett, meg nem is nagy táv ez a szakasz (kb. 2km)
Te mennyire tekersz intenzíven, mert lehet ez a gond nálam, hogy intenzíven tekerek, nem pedig nyugodtabb tempóban. :F

Illetve nem mindegy az se, hogy milyen pólóban teker az ember. Tudtok ajánlani olyan márkát pólók terén, ami utcai stílusú darabokat gyárt, viszont nedvességelvezető, stb. Jó pár pólóm anyaga kevert összetételű, 30-40-50% poliészterrel, és ez se biztos, hogy ideális tekeréshez.

[ Szerkesztve ]

(#2086) HwAdokVeszek válasza SOAD19 (#2085) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

17 km nekem a munkahelyem (XIV. ker. - XVII. ker.), és átlagosan 22-24-es átlagot szoktam tekerni.
Ez pont ilyen kényelmes tempó.

(#2087) Stauffenberg válasza SOAD19 (#2085) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az nem játszik, hogy bringás mezben tekersz és a munkahelyeden átöltözöl? Amíg messzebbről jártam addig nekem ez volt a nyerő. Most meg 3 km a táv, nem szoktam durvulni és nem izzadok meg, így nem indokolt.

(#2088) Tüzi

kezdem magam úgy érezni, mint az Adams Family-ben a tag, akinek mindig volt egy kiba.zott esőfelhő a feje felett amikor kilépett az utcára.
[link] Szepezdnél visszafordultam, mert egyszer csak hopp, előttem termett egy fekete fal...
FFFFUUU...
pedig meg akartam kerülni a tavat...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2089) SOAD19 válasza Stauffenberg (#2087) üzenetére


SOAD19
addikt

Idegenkedek a meztől, és kerékpáros nadrágtól, pedig biztos jók. :B Marad az, hogy visszább fogom magam.
Közben eszembe jutott, hogy a Vaude is gyárt pólókat, rövid nadrágokat, csak nem nagyon forgalmazzák idehaza, ami nekem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#2090) HwAdokVeszek válasza SOAD19 (#2089) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Én mezben és nadrágban tekerek.
Mondjuk én nem szeretem a feszülős ruhákat, és épp ezért vettem mtb-s ruhát, ami kicsit "lazább".
3/4-es nadrágba benne van nekem egy lycra nadrág, és így teljesen kényelmes :)
Én is átöltözök a munkahelyen.
Mondjuk kár hogy tusoló nincs, de valamennyire azért "át" tudom mosni magam.

(#2091) Cathfaern válasza SOAD19 (#2089) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mezt mindenképp próbáld ki. Nem muszáj testretapadósat venni, vehetsz lazábbat is. Viszont ég és föld egy ilyenbe beleizzadni, meg egy rendes pólóba...

(#2092) Manitou válasza Jorus (#2079) üzenetére


Manitou
addikt

Fura ez, mert elvileg erősportoknál érdemes használni, állóképességinél úgy tudtam nem sok haszna van.
De lehet jó pénzért ezt is kimutatták a kutatók ;]

(#2093) Jorus válasza Manitou (#2092) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, oké, azt elfelejtettem írni, hogy edzés címszó alatt gyúrásról beszélek. :) Kákebélű bringások esetében nem tudom, milyen hatása van. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2094) sanzi89 válasza SOAD19 (#2089) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem a Kalenji Deefuz Feel póló bevált, a nyári kánikulában csak ilyet hordok. Most nincs fent a Decathlon oldalán, de a boltokban szerintem van. Legutóbb 5k volt, ha vettél 2 darabot.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2095) rétisün


rétisün
veterán

ha már elhanyagoltam kicsit a bicajt gumiügyileg (persze tegnap megkapta a szép új maxxis cormetet) ma kapott még egy kis (optikai) tuningot:

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2096) Bati0501 válasza rétisün (#2095) üzenetére


Bati0501
őstag

Szép. :C

(#2097) Doki-HUN1978 válasza belaazallat (#2072) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A kreatin rengeteg vizet köt meg. Nálam erőnövekedést hozott anno és nagyobbnak tűntek tőle az izmaim, mivel feltelítette őket vízzel.
Amint abbahagyod elmegy minden hatása.
Szerintem a vesének nem túl hasznos hosszú távon.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2098) Emirabdul


Emirabdul
tag

Sziasztok.

Remelem valaki tud nekem segiteni. Vettem egy Xfact mission 1.0 bringat
Csak varosban hasznalom jelenleg es szeretnek ra valami keskenyebb gumikopenyt
vagy akar az egesz kereket is kicserelnem .
Milyen infokat kene megnezzem hogy kideruljon ra megy e keskenyebb varosibb gumi.
Koszi a valaszokat elore is!

(#2099) Zebu válasza HwAdokVeszek (#2082) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem Alpin Vent 25+5 van... Jó holmi csak kicsit nagy.

Hayes Stroker Trail-be tudnátok nekem valami frankó betétet ajánlani pls?

[ Szerkesztve ]

(#2100) xylevi válasza HwAdokVeszek (#2082) üzenetére


xylevi
tag

koszi, ez eleg jonak tunik, domboru kialakitas az szerintem is sokat szamit es nekem a bringas mez se gond, meloba erve zuhanyzas es atoltozes kovetkezik amugyis...picit az ara ami problemas...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.