Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Csinosítgattam a gépsast :D
Már csak valami szép fehér-piros nyereg kellene rá... :B

Télen pedig jön a teljes restaurálás.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#3902) hoffman_


hoffman_
nagyúr

na, ma újfajta élményben volt részem :)

III. ker szélén lakom ugye, kimentem Pomázra pár dolgot elintézni, nem sok, ~2x10km max amit megyek. hazafele Pomázról megelőzött egy outis Szentistvántelepnél, de elhúzni nem tudott/akart, egy picit jobban ráléptem én is. az lett belőle, hogy Békásig húzott végig, 1-2km után, mikor észrevette, hogy nem maradok le, elkezdett jelezni is, kátyú, előzés, ilyenek és bár csukott szemmel végig tudok menni, úgy ismerem az utat( :D ) tök jó volt :) a bolyozástól ez ugyan messze van :DDD de eddig nem érdekelt, mint olyan, viszont ez a húzás nagyon tetszett, teljesen más így tekerni valamiért, még ha csak ici-pici ideig is, de élveztem nagyon!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3903) -HajTömeg- válasza hoffman_ (#3902) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Egyszer vele futnék össze...
Ösztönözne az tuti... :))

Alias: Júzer error

(#3904) Gyufaaa válasza hoffman_ (#3902) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ilyenbe nekem is volt részem. Tényleg jó dolog. Átvenni a másik ütemét és együtt haladni. :K

(#3905) zoo8800 válasza Doki16 (#3879) üzenetére


zoo8800
veterán

Klassz gép.
Egy jobb teleszkópot még rakhatsz bele, és tökéletes. :))

rip and tear, until it is done

(#3906) Doki16 válasza zoo8800 (#3905) üzenetére


Doki16
addikt

Köszi. Igen az RST elso villa nagy gyengepontja. Ezzel jott ki gyarilag, de majd idovel lecserelem vagy egy fox-ra vagy marzocchi-ra.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#3907) csƵ


csƵ
őstag

Eredetileg menetes villát fogadó vázba semmilyen úton-módon (kormánycsapágy csere) nem lehet A-Head villát beszerelni?

(#3908) lukaszokni válasza hoffman_ (#3902) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Még amatőr vagyok, hogyan jelez ilyenkor az elől lévő? :) Kiabál, vagy van valami egyezményes kézjel?

mAtx4ever!

(#3909) Creative997


Creative997
őstag

Hali!

Apám 194 centi, hosszú lábakkal és a szülinapjára keresünk bringát, újonnan, montit. Szóval jó nagy keró kell neki, hogy ne verje be a lábát és ne is feküdjön a bringán. Gondolom a 24"-os váz az már megteszi. De a neten a választék az mint égen a csillag és azért van egy felső határ is. Néha terepre, de inkább aszfaltra használná, szóval nem városi kell.

Abban kérnék segítséget, javaslatot, hol érdemes körbe nézni vagy hol van egy olyan oldal, ahol részletesen be tudom állítani ezeket a paramétereket, mint váz-kerék méret, gyártók szerint, stb. Vagy ha ezekre a kondíciókra tudtok javasolni valamit, megköszönném.

Én inkább a dirt/street vonalon mozogtam anno, de azóta jó pár év eltelt :)

Ez ezekből a képekből talán meg is látszik:



Project Torque 4ever! http://www.youtube.com/watch?v=mZFd76UmplE

(#3910) Jorus válasza csƵ (#3907) üzenetére


Jorus
nagyúr

A váznak mindegy, milyen villát raksz bele, csak a mérete legyen helyes. A többi a kormánycsapin múlik.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3911) csƵ válasza Jorus (#3910) üzenetére


csƵ
őstag

Nagyjából ilyen a váz villabefogadó része (eredetileg nekem is ilyen kormánycsapágy és stucni volt benne).
Tehát, ha kicserélem a csapágyat 1"-os vagy akár 1 1/8"-os A-Head kormánycsapágyra, akkor simán jó benne az ennek megfelelő méretű A-Head villa is?

[ Szerkesztve ]

(#3912) Zoli133


Zoli133
őstag

Voltam ma is kicsit kimozdulni, de a csöpögő eső miatt rövidebb lett az út a tervezetnél. Tegnap fi:zi'k fórumtárssal megnéztük a váltókat, nem csinált sokat, de a végeredmény jónak tűnik elsőre.

Itt a kép a 3 -> 2-be váltás lánc felgyűrődéses problémájáról, amiről írtam 2 napja:

Csináltam még pár fotót és most tűnt fel, hogy egy esetleges villacserénél kicsit macerás lesz megfelelően hosszú nyakút találnom.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3913) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Van egy welomann km órám,amit nemrég reseteltem.
Beállításkor van egy ODO nevezetű rész,ha jól vettem ki, ide kell beírni a kerék átmérőjét.
lemértem, 213cm, be is írom,hogy 2130mm.
Ekkor azonban elmenti és feldob még 5db nullát, ez mi a retek? :D

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#3914) D.Orion válasza lukaszokni (#3908) üzenetére


D.Orion
veterán

(#3915) deicide


deicide
veterán

Ma olyat mentem, amit ha direkt akarnám, nem tudnám megcsinálni. Július 1-én mentem egy 32:02-es egyéni csúcsot 20km-en, ma másodpercre ugyanennyi lett a 20km-es idő :Y

Ezt már a Merida Speederrel

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3916) Teasüti válasza csƵ (#3911) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, ebbe nem fogsz tudni belerakni 1"-nál nagyobb villanyakat.
Nehéz ügy, A-Head nélküli vázba manapság csak gagyi rugós villákat lehet rakni.

Sztem pénz kidobás. Történt vmi a gyári villával?

[ Szerkesztve ]

(#3917) Mr X


Mr X
veterán

Urak!

Erről kellene nekem vélemény: [link]

(újra)kezdő bringás vagyok, az elképzelés napi 2x9 km (emelkedős) munkába járás, illetve időnként kóricálás Budapesten. Semmi komoly.

(#3918) csƵ válasza Teasüti (#3916) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem elég az 1"-os merev villa is. Sőt, olyat keresek. A mostani gyári teleszkópot le akarom váltani, nehéz dög, ormótlan, nincs értelme használnom.

(#3919) rétisün válasza -HajTömeg- (#3913) üzenetére


rétisün
veterán

az ODO az az össztáv, amit mentél. azt azért lehet beírni, hogy elemcserénél ugyanonnan folytassa az óra a számolást, ha esetleg nem őrizné meg az adatokat az elemcsere idejére.

a kerékméretet általában legelőször kell megadni, nem tudom milyen néven :(

mod: megnéztem az órád manualját, jól csináltad, az 5 nulla az valószínűleg az ODO (össztáv) értéke, ami ugye most 0, mivel még nem mentél egy métert se.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3920) Szakbarbár válasza csabi94 (#3857) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Sajnos 3 hónap múlva nagyobb problémám is lesz, mint a 30-as átlag teljesítése :( [link]

hoffman_ Múltkor egy mountival tekerő lányt értem utol, aki folyamatosan tartotta a 32-33-as sebességet. Megelőztem kb 35-tel, majd felvette a tempómat és jött még pár kilométert mögöttem. Meg akartam dicsérni milyen jól bírja, erre nem felszívódott.. :D

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3921) D.Orion válasza Mr X (#3917) üzenetére


D.Orion
veterán

Forintot nem éri Y vázas konstrukció + ezzel egy 5%-os emelkedőn egy átlag bringás meghal. Aprón ilyen fully gépeket 5.000-15.000Ft között árulnak, ezek tényleg annyira rosszak.
Ha használható is lenne, akkor is városba felesleges a fully, plusz ezen még van két bitang 1.95-ös gumi is.

40K-ért egy jó használt kerékpárt lehetne venni, amit ajánlani merünk. Itt senki se ajánlja ezeket a fully gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#3922) HollyBoni válasza Mr X (#3917) üzenetére


HollyBoni
veterán

Erre a célra nem össztelós bicót választanék, főleg nem ilyet, gondolom egy tonna. Nézz inkább valami vékony gumis fitnessz gépet.

(#3923) anaqer válasza Mr X (#3917) üzenetére


anaqer
veterán

Ipari hulladék, nem szabad megvenni.

(Bele lehetne írni külön nagy piros betűkkel az összefoglaló elejére, hogy "40-50-60 ezres fully NINCSEN", mert ez szinte minden héten felmerül...)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3924) Mr X válasza D.Orion (#3921) üzenetére


Mr X
veterán

A dolog annyival bonyolultabb, hogy a keret 45k, és SZÉP kártyás vásárlás mindenképp. Ennyi van a megfelelő zsebben, ezt terveztem bringára költeni.

Ajánlatokat szívesen fogadok. :)

(#3925) anaqer válasza Mr X (#3924) üzenetére


anaqer
veterán

Még talán ez lenne a legközelebb a kerethez, de még erre is célszerű rögtön első körben egy pár városi gumi (mondjuk) árát rádobni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3926) -HajTömeg- válasza rétisün (#3919) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nagy köszi,hogy utánanéztél!

Alias: Júzer error

(#3927) fpeter07 válasza brownus (#3893) üzenetére


fpeter07
veterán

Való igaz teljesen egyedi írás! 37-es oldalt ajánlom, kicsit beleolvasgattam. Az állatokkal való találkozásról szól.

(#3928) Jorus válasza csƵ (#3911) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha 1"-os villát fogad, akkor nem tehetsz bele 1.1/8-ast, de 1"-osból is van A-Head-set-es csapágy és villa is. Bár nem épp a technika csúcsa, de létezik. Mi lenne a csere oka? Már látom.

Zoli133 #3912: lánc- vagy fogprobléma okozhatja, nézd át, nincs-e vmeik fog elgörbülve a tányérokon, illetve a láncot is nézd át, nincs-e egy szem elcsavarodva, megszorulva, akármi.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3929) Mr X válasza anaqer (#3925) üzenetére


Mr X
veterán

Köszönöm. :R

(#3930) ---Lasali--- válasza Mr X (#3917) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ez tényleg egy ipari hulladék, a csepel szégyene.
2-3 napon belül el szokott törni a középtengely.. így indít a bicikli az első hétben, aztán jön minden..
A csapágyak minősége kritikán aluli, a csészék golyók kónuszok egymással szinte nem is kompatibilisek, minőségük kb nincs.. váltók fékek beállíthatatlanok ha valamennyire be is tudod állítani, heteken belül eltörik, elhajlik, szétreped (gagyi műanyag és hitvány lemez alapanyagok), minden egyéb nem mozgó alkatrésze is értéktelen bili acélból van.
40 ezer ft körüli összegért egy becsapás, maximum 5 ezret megérne, de hulladékot inkább nem kéne gyártani!

[ Szerkesztve ]

(#3931) csƵ válasza Jorus (#3928) üzenetére


csƵ
őstag

Gondolom a menetes villák mind 1"-osak.
A csere okát már leírtam, a gyári teleszkóp ormótlan nagy dög és inkább egy merev kéne, mert amúgy is egy vékony gumit akarok a felnire.
Ráadásul az A-Head amúgy sem kotyog úgy mint egy menetes.

[ Szerkesztve ]

(#3932) ---Lasali--- válasza csƵ (#3931) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem mindegyik 1 colos, létezik colosnál kisebb méret is, és az 1 1/8 colos acél nyakra is lehet menetet vágni.

[ Szerkesztve ]

(#3933) csƵ válasza ---Lasali--- (#3932) üzenetére


csƵ
őstag

Ez az, bonyolítsátok. ;]

(#3934) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Brutálisan jó tekergő idő van kint. Elindultam egy kicsit éhesen, mire hazaértem jól laktam. Erdőben eszméletlen sok a bogár. Dombon felfelé, lihegés közben már csak a csimaszt hiányoltam. Egy szegény katica is megsínylette. (Nincs jó íze) Nem tud valaki egy jó útvonalat, ahol szaftos bogarak vannak? :DDD Egy k**va kutya is kiugrott a bozótból. Ha még azzal is össze kell verekednem, eseménydús lett volna a tekerés. :P

(#3935) Doki-HUN1978 válasza Gyufaaa (#3934) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

"Brutálisan jó tekergő idő van kint."

Nekem mondod?! Sikerült ronggyá áznom... :W

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3936) lsebestyen válasza Gyufaaa (#3934) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ne is mond, tegnap tekerés közben nekem ütközött egy bogár, elég gyorsan mentem, szét is ment szegényke a napszemüvegen, öröm volt utána a bélszármazékait takarítani :O

(#3937) deicide válasza Doki-HUN1978 (#3935) üzenetére


deicide
veterán

Én is fossá áztam Agárd és Velence között :DDD Az nem is zavart, de utána a félóra bringatakarítás, olajozás...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3938) Gyufaaa válasza Doki-HUN1978 (#3935) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Erre felé csak be van borulva. Full szélcsend és kellemes levegő. Főleg az erdőben, batár jó! :)

(#3939) fpeter07 válasza Gyufaaa (#3934) üzenetére


fpeter07
veterán

A kutyának milyen íze volt? ;]

(#3940) Gyufaaa válasza fpeter07 (#3939) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Esélyem lett volna megkóstolni, de nem éltem vele. Bár így vissza gondolva, ha már úgy is haszon állatnak minősül... :DDD Legközelebb viszek nyársat. Gyufa az van, fát meg találni az erdőben. :P :D

(#3941) HollyBoni: Valamelyik szimering mellett levegőt kaphat? :U

[ Szerkesztve ]

(#3941) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A levegős telóban mi tud szörcsögni?

(#3942) D.Orion válasza anaqer (#3925) üzenetére


D.Orion
veterán

Itt ráakadtam véletlenül a 2011-re, az még kicsit olcsóbb igaz az első váltó már tényleg low-end-end. :) Mr X ezen az oldalon körbenézhetsz ár szerint szűkítve és ami tetszik/belefér azt linkeld be, aztán a hozzáértőbbek véleményezik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3943) ---Lasali--- válasza HollyBoni (#3941) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Csillapítás olaja?

(#3944) Doki-HUN1978 válasza HollyBoni (#3941) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Kis olaj is van azért bennük, a levegő mellett.

(#3937) deicide : Szerencsére viszonylag meleg eső esett és nem volt kellemetlen.

(#3938) Gyufaaa: Jó neked! :C

(#3945) ---Lasali---: Azt gondoltam azokban kevesebb olaj található.... :B

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3945) ---Lasali--- válasza Doki-HUN1978 (#3944) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Csillapításban pont ugyan annyi olaj van bennük mint a rugósokban. Sőt még a rugó oldalnál is csak minimális különbség szokott lenni.

(#3946) Mr X válasza D.Orion (#3942) üzenetére


Mr X
veterán

Neked is köszönöm, ha hazaértem, megsasolom. :)

(#3947) TripleB válasza Daniel Alves (#3901) üzenetére


TripleB
senior tag

Jó arc az a "pikkbú " a háttérben:)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#3948) Runner_fxr válasza D.Orion (#3942) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na ezek azok a bicajok, amiket jó messziről el kell kerülni! Ha ennyi pénzt szánnék bringára, akkor inkább vennék valami használt, de premium kategóriás retro mtb-ot a 90-es évekből. Ezekre a montana féle bringákra ha ránézek, elkap a hányinger. :)

[ Szerkesztve ]

(#3949) Runner_fxr válasza rétisün (#3919) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kerékpáros km órával kapcsolatban eszembe jutott egy kérdés. Észrevettem, hogy ahány féle óra, annyi féle kerékméret beállítás van a leírásban. Ezt azért furcsállom mert elvileg annak a számnak minden óránál egységesnek kéne lennie, mivel az érték amit beírunk az órába, az adott kerék kerülete mm-ben. Vagy rosszul tudom? Még is minden óránál más értékeket írnak a leírásban.

(#3950) amargo válasza Tomi_Sci (#3829) üzenetére


amargo
addikt

Én nem tudom, sokat nem adnék érte, egy barátom szeretné megvenni.. de fenntartásaim vannak.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.