Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) SOAD19 válasza Vasinger! (#2998) üzenetére


SOAD19
addikt

Jól elfogytak a használt bicajaik, pár hete még a Trek kategóriában is volt egy csomó. :)

(#3002) Vasinger! válasza Bagira01 (#3000) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Amit leírtál azt mind tartalmazza a nagy generál náluk és 9k-ból meg is állna.

Az árak elvileg még aktuálisak, de eressz meg egy e-mailt vagy egy telefont előtte mielőtt mész.

(#3003) Bagira01 válasza Vasinger! (#3002) üzenetére


Bagira01
veterán

Köszi, rákérdezek. Ahogy nézem a Váci rév még +3k lenne :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3004) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Van egy kis problémám a hajtásommal. Na szóval csapágyra gyanakodtam, mert fura kattogást adott ki a bal pedálnál tekeréskor és érezni is lehet, hogy nem sima a tekerése. Viszont most látom az egész hajtómű tengelyestül mindenestül mozog hosszirányban kb 2-3 mm-t. WTF ez mi lehet meglazult vagy mi?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3005) Vasinger! válasza Bagira01 (#3003) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem muszáj váci réven átmenni. Megyeri hídon is át tudsz menni, de vonattal is le lehet jutni.

[ Szerkesztve ]

(#3006) Bagira01 válasza Vasinger! (#3005) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem pesti vagyok, Leányfalun lakom. Laza 90km lenne oda vissza. ami még nem is lenne baj, csak gondolom nem azonnal csinálják, akkor még haza kell jutnom. Ha tényleg jók akkor elviszem nem lesz gond. Berguson, most esett le melyik. Náluk már volt kb 3 éve a bicaj, a féket nem tudták lelégteleníteni, azt mondták vegyek új nyerget....

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3007) Vasinger! válasza Bagira01 (#3006) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jah igen, félrenéztem, kevertelek valakivel. Én azt mondom érdemes elvinni hozzájuk és ha időpontra beszéled meg velük, akkor talán meg lehet azt oldani, hogy 2 óra alatt megcsinálják, addig kiülsz a Duna-partra fagyizni, vagy körülnézel a városban. Vác szép hely, ott nőttem fel. :K

(#3008) Runner_fxr válasza Bagira01 (#3000) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Általában a nagy generál azt jelenti, hogy a normál szervizen felül (átnézés, beállítás) csinálnak kerék centírozást és a csapágyakat újra zsírozzák. A teleszkóp olajcsere külön téma, ott ugye szimmeringet is cserélnek, általában 5 és 10 ezer között van egy teleszkóp/rugóstag szerviz.

Én a probike kerékpár üzletet javaslom! [link]

(#3009) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sam Pilgrim - My Cross Country Loop

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3010) Zebu válasza lsebestyen (#2988) üzenetére


Zebu
addikt

Az imént becsekkoltam én is a fészbukon. Ott most mi is a cél?:)

Basszus ez a schwalbe gumiból esik rendesen a nyomás. 9 barra belövom.
Másnapra már csak 7... Érdekes. Ez a belső miatt lehet? Korábban is schwalbe belsőm volt más külsővel de ennyire nem esett a nyomás.

És mindkettőből konsans így lepottyan.

(#3011) Vasinger! válasza Zebu (#3010) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Bár nem én vagyok az ötletgazda, de én olyanokra gondolok, hogy:

- Hirdetések linkelése
- Közös régióban lakó emberek túrázásának szervezése
- Gyors kérdések
- stb.

(#3012) fpeter07 válasza Tomi_Sci (#3009) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem hiszem, hogy a topicból sokan tudnának szaltózni bringával (XC loop), ennek ellenére jó kis vid.

(#3013) Tomi_Sci válasza fpeter07 (#3012) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Jorus biztos tud :D

Video: Peter Sagan szokásos hülyeségei :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3014) KSparrow válasza Zebu (#3010) üzenetére


KSparrow
senior tag

én is jelentkeztem, remélem többet leszek itt is mostantól, eddig egy mobils fórumban voltam aktív, de kerós vagyok, csak nem tudtam, hogy it is van ilyen fórum, és nem is kerestem.
A gumim közben megoldódott, az eredeti 1 5/8-as köpennyel összeraktam a tartalék 1/1/2-es belsőt, az volt benne is. most tart valamelyest, de úgyis csak teszre kell, hogy megéri-e rákölteni.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3015) Syd69 válasza lsebestyen (#2988) üzenetére


Syd69
aktív tag

Beikszeltem magam bár nem vagyok aktív itt nagyon.

Alma

(#3016) gyuszaa válasza Runner_fxr (#3008) üzenetére


gyuszaa
őstag

Első olajcserénél feltétlen szükséges szimmeringet cserélni? Vagy állapotfüggő a dolog, nekem nem hiszem cserére szorulna, nem volt túlzottan igénybe véve, szervizben ha már hozzányúlnak alapon cserélik az megint más. Itt a jelenlegi tervem.

Ez a tag nagyon korrektül demonstrálja és elmagyarázza mire kell odafigyelni olajcsere közben, nem tűnik nagy ördöngösségnek. :R

Szépen kitakarítom majd alkohollal, meg ronggyal ha széthúztam.
Először ilyen (red rum) teleszkóp olajjal vonja be az O gyűrűt, ( maradok a motorex-nél) filmréteget képezve rajta.
Majd a szimmering tetejét a becsúszó felőli résznél zsírral bekeni az o gyűrűt, ezt valami lítiumos kenőzsírral helyettesíteni lehet (gondolom ez kimeríti a suspension specific-et.)

Itt van a manual, hogy mennyi olaj kell a dart 3-be.

De most meg az a baj szerezni kell teleszkóp pumpát, nem lehet valami spéci fejet szerezni csak? :F
Na meg, hogy mekkora nyomás kell, azt nem láttam a manualban.

[ Szerkesztve ]

(#3017) Runner_fxr válasza gyuszaa (#3016) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha egy hidraulikus villát szétszedsz, nem szabad a régi szimmeringel összerakni, mert eresztheti az olajat, azt érdemes cserélni is olajcserénél. Különben ha ereszti csinálhatod újra.

Levegős villához/taghoz telópumpa kell, semmilyen átalakító nem kell, elvileg egy sima autószelep, de nem szabad sima pumpával ráfújni mert az árthat a telónak.

(#3018) gyuszaa válasza Runner_fxr (#3017) üzenetére


gyuszaa
őstag

Köszönöm a választ, akkor szerzek mindenképp egyet. Lassan annyi pénzbe lesz ez minden kenceficével, olajjal, szimmering, pumpa. :U

Reba-nak olvasva a manuálját most jöttem rá, hogy súly szerint kell belőni.
115 mm rugóútnál :

63-72 kg-ig 115-130 psi.

"A pozitív levegőnyomás meghatározza a villa összenyomásához szükséges erőt. A nagyobb pozitív levegőnyomás eredménye kisebb megereszkedés és nagyobb kirugózási erő. A kisebb pozitív levegőnyomás eredménye nagyobb megereszkedés és kisebb kirugózási erő."

"A negatív levegőnyomással a rugóút elején, a rugózás megkezdéséhez szükséges erőhatást állíthatjuk be. A negatív nyomás a villát érő erőhatásokkal együtt a pozitív légkamra nyomásával ellentétes irányba hat. Nagyobb negatív nyomás aktívabb működést eredményez, különösen kisebb buckák esetén. Kisebb levegőnyomás azt eredményezi, hogy a villa nem reagál olyan érzékenyen, ill. kevésbé jelentkezik a „pogózás”. Az alábbi táblázat irányértékeket közöl a negatív légkamra nyomásának beállításához."

Aktívabb 115-130 psi, kevésbé aktívabb 70-80 psi

[ Szerkesztve ]

(#3019) Runner_fxr válasza gyuszaa (#3018) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Támpontnak jó a táblázat, de szerintem érdemes magaddal vinni egy telópumpát a bringázáshoz és használat közben belövöd a megfelelő nyomást.

(#3020) gyuszaa válasza Runner_fxr (#3019) üzenetére


gyuszaa
őstag

Az biztos sok befolyásoló tényező van, köszönöm a segítséget. :R
Még a múltkor említett kalkulátor szerint kéne belőni nyeregmagasságot etc..

(#3021) Teasüti válasza Runner_fxr (#3017) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A telónak nem hinném, h ártana. Csak arról van szó, hogy a telópumpának kicsi a lökettérfogata és jó nagy az áttétele. Vagyis kis erővel csinálhatsz bazinagy nyomást, de lassan.
A telónál az lehet problémás, ha rákötöd egy kompresszorra és túlfújod.
De ha a kompresszor is hétköznapi nyomásokra van beállítva, akkor elvileg nyugodtan lehet fújni bele azzal is.
Ha eléri azt a nyomást, ameddig a kompresszor sűrített és ez még a teló tűréshatárán belül van, akkor ott egyszerűen csak kialakul a nyugalmi állapot a teló légkamrája és a sűrítő tartálya között.
A biztonság kedvéért nem szokták ajánlani a kompresszort (nem tudni, hogy egy kúton mekkora nyomásra van beállítva - bár meg merem kockáztatni, hogy ha csak óvatosan pöckölgeted a nyomógombot, akkor nem lehet nagy baj), a többi pumpát meg azért, meg elég nehéz velük kellő nyomást produkálni.

(#3018) gyuszaa
Fura ez a negatív légkamrára írt kézikönyv.
Én eddig azt hittem, hogy az a kívánatos, ha minél "aktívabb" legyen a teló. Már csupán ez indokolja a negatív légkamra létjogosultságát. Ezen túlmenően meg elvileg a csillapítás dolga lenne a csillapítás, nem a légkamráé. :F

[ Szerkesztve ]

(#3022) Vasinger! válasza Teasüti (#3021) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem nem érdemes ilyen hibrid, home made megoldásokkal kísérletezni. Teleszkóphoz teleszkóppumpát kell használni és kész. Egyedül csak azzal lehet pontosan belőni a nyomást benne. Többször lefutottam ezzel kapcsolatban a köröket, én se szívesen adtam ki erre 6k-t, de megérte.

Esetleg ha valaki nagyon spórolni akar, akkor kölcsönkér valakitől, vagy bemegy egy bicikliboltba és felfújják neki.

[ Szerkesztve ]

(#3023) Runner_fxr válasza Teasüti (#3021) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért én senkinek nem javasolnám, hogy sima pumpával próbálkozzon.

(#3024) Teasüti válasza gyuszaa (#3020) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Neked amúgy nem egy Dart 3-as villád van? Az nem tekercsrugós? :F

(#3022) Vasinger!
Nekem még nem volt légrugós villám. Mennyire pontosan kell belőni a nyomást? Tizedes pontosságot elég könnyű beállítani kompresszorral is. Ha egy telópumpa ennél pontosabb, akkor nem szóltam. (Nyilván precízebb a kicsi lökettérfogat miatt, de mekkora pontosságú a manométer rajta?)

[ Szerkesztve ]

(#3025) gyuszaa válasza Teasüti (#3024) üzenetére


gyuszaa
őstag

Akkor valószínűleg benéztem :B , jobban örültem volna.

(#3026) Teasüti válasza Vasinger! (#3022) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahogy nézem feljebb a kézikönyvben meghatározott intervallumokat, ezt elég könnyű beállítani kompresszorral is.
0.1 bar az majdnem másfél psi.
Mi olyat tud akkor mégis egy "telópumpa", amit a bármi más nem? Azon kívül, hogy terepen is használható.

Bár 130 psi-t még akár jobb outi minipumpa is tudhat. Kérdés, hogy van-e kellő izomerő hozzá. :DDD
Na és ha jól gondolom, akkor pont ezt tudja a telópumpa: nem kell nagy erő hozzá. :K
Ennyi szerintem. Nem kell ezt túl misztifikálni.
Még csak olyan követelmények sem kerültek szóba, hogy csak száraz levegővel és/vagy olajat beporlasztva lehetne csak fújni bele... Tényleg amúgy villa légkamra kenése hogy van megoldva? Nem probléma, ha víz kerül bele (levegő párája, stb)?

[ Szerkesztve ]

(#3027) Runner_fxr válasza Teasüti (#3026) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem kár ezt ragozni, egy ismerősöm egyszer próbálkozott egy levegős tagot sima pumpával felfújni, amikor abbahagyta a pumpálást le is eresztett. Gyorsan belepumpáltál párat majd lekaptad róla a pumpát és maradt benne valamennyi nyomás, de nem elegendő. Aztán vett telópumpát.
A benzinkúton a kompresszor meg amennyit belefújt, az semmire se volt elég.

[ Szerkesztve ]

(#3028) Vasinger! válasza Teasüti (#3026) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A nyomáskiegyenlítés sokkal, de sokkal precízebb. Amikor leveszed, meg rárakod a pumpát, nem ereszt annyit mint egy hagyományossal. Lehet ereszteni is finoman egy gombbal a nyomást és sokkal aprólékosabban lehet növelni a nyomást, mert sűrűbb a beosztása, mint a sima pumpának.

[ Szerkesztve ]

(#3029) zoo8800 válasza Runner_fxr (#3017) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha egy hidraulikus villát szétszedsz, nem szabad a régi szimmeringel összerakni
Ez hülyeség. Szimmeringet általában akkor cserélsz, amikor elkezd folyni. Nem egyik pillanatról a másikra fogja elereszteni az összes olajat. Be is b*szna nekem az évi 3 szimmeringcsere :DDD
Jutnak eszembe a régi Marzók, amik 5-6 évet (némelyik még többet is) elment egy szimmeringgel, persze rendszeres használat mellett. :)

rip and tear, until it is done

(#3030) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!
Jó pár év kerékpározás után ma vásároltam újra egy kétkerekűt. Remélem, hogy tetszeni fog megint és csak gyűlnek majd a kilóméterek. :)

(#3031) zoo8800 válasza zoo8800 (#3029) üzenetére


zoo8800
veterán

folyt.
biztos vannak olyan villák is, amikben fix szimmering csereperiódus van. Nem azokról beszéltem az előbb. :B

rip and tear, until it is done

(#3032) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

valami jó külföldi bringás portál? :B

(#3033) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Barátnőmnek akarunk venni most egy olcsó biciklit, van neki, de az egy sebességes és mivel költözünk fel pestre és ott azért vannak emelkedők is, oda az már kevés lenne.
Erre gondoltam, többet most nem akarunk rászánni, mert ez ilyen mindenes bicikli lenne és ha ezt ellopják nem ver földhöz minket az ára.
Szerintetek az megér ennyit, vagy ebből még érdemes alkudni? :DDD :R :R :R

(#3034) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Nah, pár nap SPD-zés után:
Tényleg jó, mint ahogy többen is írják, csak izomlázam van tőle :D
Egy esés majdnem megvolt amikor kilépett a elém egy kiscsaj, elfelejtettem kicsatolni a lábam, és majdnem "beleestem" :)
De egyébként tényleg nagyon jó, csak szokni kell...
És végre a lábam nem csúszkál a pedálon :)

(#3035) jaris válasza cekkk (#3033) üzenetére


jaris
csendes tag

hali, Szerintem egy 30asra megpróbálhatod levinni

(#3036) cekkk válasza jaris (#3035) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

Majd holnap még elugrok egy boltba, ahol van sok jó bicikli állítólag. Remélem találunk valami jó fajtát :)

(#3037) Panthera válasza raczger (#2926) üzenetére


Panthera
őstag

A 120 k pontosan miből áll össze? És hogyan jutottatok ki?

(#3038) Packersbay


Packersbay
tag

Bagatoe-t használ itt valaki?? Jól megfogja a lábat?

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#3039) gyuszaa válasza Teasüti (#3021) üzenetére


gyuszaa
őstag

Ez a motorex zsírt fogom a rugókra kenni, később jó lesz kormánycsapágy, kerékcsapágy újrakénéséhez is, jó sűrű is.

(#3040) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Úgy tűnik végre révbe ér a bikewagonos rendelés. Hosszas huzavona és levelezés után. :U

Sajnos a mindenki által keresett Cateye órát már nem tudják/akarják az akciós áron adni. De nem kell megijedni! Ha rendelünk 10 db-ot összesen, akkor $37,99-ért ideadják, ami +$3 különbséget jelent az akciós és -$38 különbséget a jelenlegi árhoz képest. Azt hiszem ez teljesen korrekt ajánlat. Forintosítva durván 15500-ra jön ki szállítással és ÁFA-val.

Eddig 7 ember 9 órára jelezte az igény összesen. Természetesen benne van a pakliban, hogy vki visszalép. Az alábbi fórumtársaknak fogok most küldeni privátot, hogy megerősítsék szándékukat. Remélem nem hagyok ki senkit. :B
Djuree
Gyufaaa
M_o_g_y_i
rekop
TripleB
xylevi

(magamnak nem küldök :)) )

Ha ma este 8-ig senki nem jelentkezik, akkor én bevállalom még azt az egyet, hogy meglegyen a 10.
Tehát utolsó lehetőség, ma este 8-ig.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3041) Gergőke88 válasza fi:zi'k (#3040) üzenetére


Gergőke88
addikt

Melyik ora ez pontosan?
Koszi!!

(#3042) fi:zi'k válasza Gergőke88 (#3041) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

bikewagon - ebike

A nicked alapján mintha te is érdeklődtél volna?! :U De lehet csak keverlek vkivel. :B

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3043) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok, láttam valahol olyan 3 szögű táskát vagy mit annak mi a neve és hol kapható?

(#3044) Ndruu válasza Jarod1 (#3043) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Váztáska, a legtöbb helyen így hívják.

Harrrr!!!!

(#3045) Vasinger! válasza Jarod1 (#3043) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem van egy eladó, ha érdekel írj PÜ.-t és küldök róla képeket. Váztáska a neve egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#3046) DEV_NULL válasza DEV_NULL (#3032) üzenetére


DEV_NULL
őstag

(#3032) DEV_NULL

valaki :F

(#3047) fi:zi'k válasza DEV_NULL (#3046) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mire gondolsz? Aprós, tesztelős, fórumos?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3048) DEV_NULL válasza fi:zi'k (#3047) üzenetére


DEV_NULL
őstag

tesztelős, fórumos :K

(#3049) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok,

Egy ismerősöm szeretne valami A-ból B-be járós bringát venni max 75k-ból használtan. Valami megbízható boltból lenne az igazi, hogy ne magánszemélytől kelljen valamilyen állapotban levő bringát vennie. Tud valaki pár boltot BP-n ahol nagy ilyesmiből a használt választék és korrektek?

Köszi :R

(#3050) M_o_g_y_i válasza Gergőke88 (#3041) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Lehet átpasszolom Neked (vagy valakinek) a rendelést, mert a remélt 35$+szállítás+VÁM-ÁFA messze a 15500Ft alatt kellett volna kijönni... :(((

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.