Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) Runner_fxr válasza StLui (#103994) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen.

batagy: Szerintem felesleges ezt túl bonyolítani. Lapos csavarhúzó, kalapács, meg mondjuk egy vastagabb fa lap, amivel a helyére kalapálod a csészéket és a fa nem nyomja meg a csészét. Nyilván komolyabb vázakhoz ezt annyira nem ajánlanám, de otthoni barkácsnak simán elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#104002) jjeahh


jjeahh
nagyúr

#napisomlyó, 24 fok, téli ruhában megfőttem :D

Asszem ma a 29-es kerék megmentett egy kva nagy eséstől... én hülye homokos-kavicsos erdei úton 45-el csapattam mer' hát tavasz van, oszt jött egy saras vízmosás szép nagy kövekkel meg gödrökkel és nem tudtam lassítani... :DDD. Átcsapattam, túléltem, de emlékeim szerint ilyen helyen a régi 26-ossal fejreálltam volna :N .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104003) TomMusic válasza jjeahh (#104002) üzenetére


TomMusic
őstag

Tyű, ez nagyon szép!
Az első képen azok a lábaid, vagy csak üresen a cipő? Ha az előbbi, akkor tudsz lebegni? :DDD ;]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104004) jjeahh válasza TomMusic (#104003) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kifeküdtem és pihentettem a lábaim a bringán... remélem még nincs kullancsszezon :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104005) StLui


StLui
veterán

Váratlan felhívásra csatlakoztam egy ismerőshöz, egy NagyKevély körre, az elmúlt két tekerésemhez képest nagyon kellemes viszonyok voltak, és nagyon élveztem, bár fölfelé, és lefeleé is kellett tolnom a bringát, más más okból :D
De a lényeg: a terep arrafelé abszolút járható, persez dzsuvás lett a bicó azért, de nem volt gond a tekeréssel.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104006) TomMusic válasza StLui (#104005) üzenetére


TomMusic
őstag

Tavaly előtt én is jártam arra, bár én felmentem a Nagy-Kevély tetejére valami végtelenül zergeb*szta ösvényen, köveken meg mittudomén miken (sokszor még a bringát is cipelni kellett). Aztán mikor felértem egy nyugdíjas csoport uzsonázott ott, és kiderült, hogy van egy (vagy több) sokkal könnyebben járható út. :DDD
Sőt, volt aki babakocsival ment papucsban kb. Aztán megkérdezték, merről jöttem, mert mennének tovább arra. Elmondtam nekik, de mondtam hogy nagyon nem ajánlom, mert elég cudar a terep. Na ennek ellenére elindultak mégis arra... Szerintem azóta is ott bolyonganak. :))
Viszont szép környék az is. :K
... bár lehet ez a sztori a Hármashatár-hegynél volt? Na mindegy, de voltam a Nagy-Kevélynél is. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104007) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Csodák csodájára csak jó idő lett ma, éltem a lehetőséggel és tettem egy utat. Eredetileg Balatonkeresztúrig terveztem, de kicsit olyan voltam, mint Forrest Gump. :) Milyen üccsit érdemes vinni, ami jobb hidratál, mint a víz és nincs Powerade aranyáron? :)

Megyen!

(#104008) cozmo válasza CptAdamica (#104007) üzenetére


cozmo
őstag

Én is toltam ma egy kisebb karikát aszfaltosan, figyelve a pedálfordulatra.
Római part érintésével. Ismét sok volt a "puhatestű gekkó" a napon, de a Nánásin lehetett baszatni ;]

Tecsó gazdaságos izotóniás sportitalom:
-víz
-só érzés szerint
-méz érzésre
-citromlé
Ízre mint a hányás, de erőt ad :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#104009) CptAdamica válasza cozmo (#104008) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. :D

Megyen!

(#104010) TomMusic válasza CptAdamica (#104007) üzenetére


TomMusic
őstag

Nem is olyan drága a Powerade. :U
A Vitalade még olcsóbb, ráadásul 0.7L.
Szerk.: bár (#104008) cozmo megoldása kétségtelenül olcsóbb. :D

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104011) Hasaggymeg válasza jjeahh (#104002) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Otthon már 24C ben sem olvad a hó?! :DDD

cozmo....nálam ugyanez,csak 30%a kóla. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104012) Solad válasza cozmo (#104008) üzenetére


Solad
őstag

Gyumolcsle felhigitva, bele egy pici so sokkal finomabb lesz :)

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#104013) inifini válasza CptAdamica (#104007) üzenetére


inifini
tag

Itt kaptam az ajánlatot: Scitec izotóniás italpor, aminek az íze sem rossz, tényleg jó. Nekem eddig bevált.

(#104014) 6030D válasza CptAdamica (#104007) üzenetére


6030D
Ármester

Biotech Multi hypnotic drink. Drágának tűnik, de 100 kulacs kijön belőle. Vagy a poros izójuk, de én azt pl nem szeretem. Vagy a feljebb említett kombók. Vagy BCAA, L-carnitin. Vagy sima flat cola. Soroljam még? :DD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104015) Hasaggymeg válasza 6030D (#104014) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hypnotic?!...nem csoda észre sem veszed esik az eső. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104016) TomMusic válasza Hasaggymeg (#104015) üzenetére


TomMusic
őstag

Na ez jó volt. :DD
Amúgy jó ez a topic, tetszenek a hozzászólások. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104017) StLui válasza StLui (#103609) üzenetére


StLui
veterán

Ja, jelentem a hátsó csodasárvédő az első próbaútján, az első huplinál, belevert a hátsó gumiba, az meg ugye felül előre pörög, és beleakadt a bütyökbe, le is tört :D
Mondjuk szerencsém volt, mert találkoztunk DH-s srácokkal és nagyon gáz lett volna ha azzal együtt látnak az endurómmal :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104018) CptAdamica


CptAdamica
veterán

(#104013) inifini, (#104014) 6030D Köszönöm, éppen az előbb ugrott be, hogy valószínűleg nekik is van ilyen. Valószínűleg valamelyik lesz a kettő közül. :R

Annyira egyik sem drága. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#104019) Hasaggymeg válasza StLui (#104017) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Volt annyi jó érzés benne,hogy letörjön a francba még mielőtt beégeti gazdáját? :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104020) StLui válasza Hasaggymeg (#104019) üzenetére


StLui
veterán

smart sárvédő volt, ilyen olcsón!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104021) 6030D válasza StLui (#104017) üzenetére


6030D
Ármester

Én a helyedben tennék még egy próbát egy fullkerekes, pálcás sárvédővel. ;)

Hasaggymeg: már nem iszom a hypnot, de lehet, hogy még van mellékhatása. :DDD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104022) JackFeryll válasza TomMusic (#104006) üzenetére


JackFeryll
őstag

11 órás nyári ride végén nekem sem hiányzott. Ha jól emlékszem a kis kevélyről a nagyra kell vonszolni a bringát sziklákon. Gondolom babakocsival is élmény.

(#104023) darkrock válasza Wade57 (#103986) üzenetére


darkrock
aktív tag

Ha nem zavar a színe, ezt vedd meg: [link]
Az apróhirdetések között is elég sok az alig használt.

[ Szerkesztve ]

(#104024) trialboj válasza trialboj (#103652) üzenetére


trialboj
őstag

Boszorkányságnak tűnik: [link]

Mágneses felfüggesztés, meg magától hajlongó carbon váz. Mekkora mozgása lehet, 10-20mm ? Az már teleszkópnak nevezhető?

Ez a cikk annyira tűnik komolynak ezzel a 3 db renderrel, mintha én írtam volna, mert kaptam pénzt hogy hülyeséget terjesszek :))

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#104025) 6030D válasza trialboj (#104024) üzenetére


6030D
Ármester

Vannak műanyag rugós felsőkategóriás autók is, akkor miért ne?
Amúgy az utolsó rajz szerint a kcs feletti rész is elcsúszik, így tud a segge nagyobbat is mozdulni. Egyébként meg prototípus, rajz, ötletekkel. Nem kell komolyan venni.

A 2-3 cm hátsó mozgás meg pont elég lenne egy xc gépre, hamár az elejébe is RS-1-et (?) raknak.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104026) Hasaggymeg válasza 6030D (#104021) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mára jó sok kellene,hogy feledtesse az égi áldást. :DDD

trialboy...rajzolni lehet szépeket,mindig is voltak ilyen koncepció gépek,de ezek még évtizedekig csak a rajzasztalon maradnak.Ha holnap kikerülne a boltokba,megfizethető áron még akkor sem lenne különös sikere a komolyabban kerékpározóknál,ehhez a formavilághoz még nekünk is hozzá kellene szokni...aztán lehet csak én vagyok maradi. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104027) hegyimorc válasza Hasaggymeg (#104026) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"mindig is voltak ilyen koncepció gépek"

A Canyonnal az a bajom, hogy nem csak koncepció gépeket rajzol, de egy csomó hülyeséget tényleg meg is csinál, így lesznek olyan bringái amiken pl saját magán kívül semmivel sem kompatibilis a stücni/kormány/lámpa.

Egy ilyen bringát egyszer vehettem volna, nagyon jó állapotban, nagyon jó áron - nem ilyen színben - , de mi a fenét kezdjek vele, ha cserélném a stücnit, lámpát, kormányt?

(Az olcsóbb modeljeire rendes stücnit, normál kormányt tesz)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#104028) Hasaggymeg válasza hegyimorc (#104027) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Marad pénz fejlesztésre,aztán szabadkezet ad dizájnereinek,hátha bejön valami amit majd levédet és dől a lé.Cannondalenak bejött a féllábú teló,pedig annak sem látom mai napig értelmét,még a promociós videók ellenére sem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104029) trialboj válasza hegyimorc (#104027) üzenetére


trialboj
őstag

Ennek nem az a lényege, hogy nagyon futurisztikus, minimál elegáns akármi? Miért akarnád valaha is cserélni?

Mondjuk nem ismerem ezt a modellt, nem tudom mire szánták, de azon kívül hogy villantok vele egyet a haveroknak nem nagyon látom mi értelme van.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#104030) jjeahh válasza hegyimorc (#104027) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tom ez milyen kategória, de az altus váltó alapján gondolom valami dizájnos urban belépő túlárazva. Szal aki olyant vesz, az esélyes, hogy soha nem fog semmit cserélni, max elviszi szervizbe ha valami gond van vele. És ha már úgysem cserél semmit, akkor legalább csicsás, mutatós, szexy, laikusoknál a design amúgy is többet számít, mint az alkatrészek minősége, számukra altus-xtr egykutya és azt sem tudják mi az a stucni... szóval én ezzel magyaráznám a dolgot :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104031) Solad


Solad
őstag

Pont mult heten beszelgettem rola csapattarssal. Azt mondja a leftynek sokkal finomabb a mozgasa, konnyebben megindul igy aprobb egyenetlensegekre is reagal, es oldaliranyu vagy asszimetrikus terheles eseten is ugyanolyan konnyeden mozog szemben a korabbi hagyomanoys villaival.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#104032) hegyimorc válasza trialboj (#104029) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Miért akarnád valaha is cserélni?"

Mondjuk azért amiért majdnem minden eddigi bringámon, mert jobb lenne egy centivel rövidebb vagy hosszabb stücni, vagy mondjuk azért mert - és ez szintén megtörtént már - megsérült a kormány és cserélni kellett .. vagy bármi miatt. De itt nem lehet szabvány cuccokra cserélni, és abban sem vagyok biztos, hogy a Canyontól bármikor rendelhetnék újat.

"Mondjuk nem ismerem ezt a modellt, nem tudom mire szánták, de azon kívül hogy villantok vele egyet a haveroknak nem nagyon látom mi értelme van."

Ez amúgy egy tök jó városi bringa. Gates bordászszíjjal, agyváltóval ... nagyon szimpi volt, főleg használt áron. Annyira tetszett, hogy még azon is gondolkodtam, hogy rendelek egy újat, az eggyel olcsóbb kategóriából, mert azon rendes szabvány kormány, stücni van. ... de valamiért elvetettem, már nem emlékszem. De azóta is rossz szemmel nézem az összes "egyedi" megoldásukat.

Legutóbb pl azt a korcs outi kormányt, amit ide is belinkelt valaki

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#104033) parkr válasza jjeahh (#104030) üzenetére


parkr
őstag

ezek ilyen agyváltós, szíjas járgányok
szerintem nem rossz, városi bringának elfogadnék egyet.

meg ugye commuter a neve, tehát munkába járáshoz jó az így, úgyis csak pár km-t fog vele tekerni a tulajok 99%-a.
itt a low maintenance meg az egszerűség a lényeg.

(#104032) hegyimorc a Canyonról bármit rendelhetsz. tapasztalat..

[ Szerkesztve ]

(#104034) Hasaggymeg válasza Solad (#104031) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kérdés,hogy ezt érzi,vagy placebo,miután egy normál teló 2x-esét fizette érte? Tothgera30 sem volt elájulva tőle,a szakág bajnokokat sem látom különösen hiányolni ezt a megoldást.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104035) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Srácok, szerintetek melyik a jobb? Ha egy árban vehetnétek ti melyiket vennétek? Ezt vagy ezt?

(#104036) CptAdamica válasza HaZsolt (#104035) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szeretem a kellys-t, de ezek közül egyértelműen a Rose Pro-nak van jobb felszereltsége. Kellys előnye egyedül a karbon váz, de ha nem versenyekre kell, akkor az alu is tökéletes lesz. :)

Megyen!

(#104037) batagy válasza TomMusic (#103999) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Én az Amazonról rendeltem ugyanolyan szerelőállványt, mint a LIDL-es, ezt. Ugyan nyilvánvalóan nem olyan olcsó, de talán még így is jobb értékarányú, mint a többi. Nekem 18eFt-ba került. Feltettem pár fotót is róla ebben a hozzászólásban. Teljesen stabil, nagyon szeretem.

(#104038) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Valakinek nincs személyes tapasztalata ezekkel az ISM nyergekkel? Pl.:Adamo

(#104039) batagy válasza dunkel (#103803) üzenetére


batagy
őstag

Sziasztok!

KMC 6F-3 típusú lánchoz (agyváltós!, Landrider) akkor milyen patentszemet ajánlotok?

SRAM bontási rendszerűt ajánlottak eddig. De pontosan melyik típust?

Kösz

(#104040) eddie1978 válasza Hasaggymeg (#104034) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Nem próbáltam még Lefty-t. A benne lévő tűgörgők miatt könnyebben mozoghat. Gördülő súrlódás kisebb mint a csúszó. Van hátránya is. Időnként resetelni kell a tűgörgők pozícióját. Teljesen kötött a kerék választék. Csak fűzés a megoldás.
Féllábú rugózás eléggé elterjedt. Autók, repülőgépek. Annyira nem rossz megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#104041) hegyimorc válasza parkr (#104033) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"a Canyonról bármit rendelhetsz. tapasztalat.."

Hát, kb pont azért nem vettem meg anno azt a bicajt, mert mikor láttam, hogy mennyire egyedi az egész eleje, akkor megnéztem, hogy tudnék-e rendelni tőlük. Nem. (Akkor nem volt, azóta nem érdekelt)

Máskor kerestem olyan nyeregcsövet mint ami ebben a bringában is van, az sem találtam meg a webáruházukban.

Lehet, hogy ha elkezdenék velük levelezni, akkor tudnék rendelni, de nekem jobban tetszik, ha látom, hogy minden egyedi cucc, bármikor rendelhető külön alkudozás nélkül is.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#104042) Runner_fxr válasza HaZsolt (#104035) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

És ez? [link]

(#104043) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Tavaly nyár elején vettem egy Merida Hardtrail bringát alap Deore (fék,hajtás) felszereltséggel, levegős Recon Rock Shox teleszkóppal. Kb. 1500 Km-t tettem bele, de semmi panaszom nincsen rá.

Ettől függetlenül mégis elgondolkoztam, hogy a szezon megkezdése előtt el kéne vinni szervizeltetni. Van értelme?
Ha igen, mi az amit ilyenkor tényleg szükséges átkenni, szétszedni?
Legtöbbször a csapágyakat (kerék, középcsapágy) de azok elvileg ipariak, így nem nagyon mehet bele semmilyen kosz sem, vagy mégis? :F

:R

(#104044) Pttypang válasza 1eske (#104043) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, vidd el, éves szervíz ajánlott, ha használod.

Everybody lies.

(#104045) StLui válasza 1eske (#104043) üzenetére


StLui
veterán

Én 1000-t mentem az új fully-val tavaly, nem vittem el, de lehet csak bátor vagyok, fogalmam sincs.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104046) Pttypang válasza StLui (#104045) üzenetére


Pttypang
veterán

Forgáspontok és a két rugózási pont miatt pedig azt pont érdemesebb lenne.

Everybody lies.

(#104047) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Én is beneveztem egy Lidl-ös computer-re. 1700 forintért eddig tökéletes, természetesen vezetékes, de nem dobálja a jelet. Sajnos a beállítása viszont gondot okoz. Mivel sosem volt még sebességmérő órám, így még ki kell tapasztalom. Azt esetleg valaki nem tudja, hogy hogyan kell a kerék kerületét bevinni a computerbe?

(#104048) zoli03 válasza 1eske (#104043) üzenetére


zoli03
őstag

A teleszkópot érdemes lett volna nullkilométeresen is szervizeltetni. Ha ipari csapágyasak a kerekek, akkor igazából a teleszkópon kívül mást nem kell szervizelni. A fékben kell majd olajat cserélni, de 1 év után még felesleges ennyi használat mellett.

(#104049) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#104047) üzenetére


zoli03
őstag

Lidles cuccokhoz normális használati útmutató van, javaslom, hogy tanulmányozd át.

(#104050) 1eske válasza zoli03 (#104048) üzenetére


1eske
tag

A teleszkóp újkorában szervizelve volt már :)

Akkor Te is azt vallod, hogy a csapágyakhoz nem kell nyúlni, ha nincs vele baj?

A fékek jól fognak, igazából max apróbb beállítások kellenének ide-oda, de ahhoz nem kell 0-ra szétkapni a teljes bringát, nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.