Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) ---Lasali--- válasza ivana (#61000) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Van még regina is, az a negyedik. Amiről előttünk szó van, abban szerintem ki lehet cserélni a szelep betétet.

(#61002) parkr válasza szjoci (#60998) üzenetére


parkr
őstag

nyilván nem 100szor kell így csinálni, de lehet hogy ő még egyet sem használt felt

(#61003) Hasaggymeg válasza jjeahh (#60990) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor szerintem valami használt sárvédős (vagy melyre majd sárvédőt szerelsz) montit kellene nézz pl. itt. Linkeld be amire gondolsz és itt lesz mindig valaki aki véleményezze.Itt van egy vázméret táblázat is,hogy tudd mekkora kell neked. Kezdőként Itt is olvasgathatsz előtte.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61004) -=RelakS=- válasza ivana (#61000) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

1: Szerintem a Dunlop (Woods) a "biciklis szelep", mivel az volt a kempingeken is.
2: A Presta inkább mint szingó szelep lehet ismerős.
3: Az autós szelep becsületes neve Schrader szelep, bár kíváncsi lennék, ki ismeri így :D
4: nekem volt szerencsém az úgynevezett Regina szelephez, ami kb a Presta és a Schrader zabigyerekének tűnik. A szelepsapkát a középső kis tüskére kellett tekerni (mint a Presta), de ha teljesen letekerted, mert pl pumpálni akartál, akkor úgy nézett ki, mint egy apró autós szelep :D

Egy kis wikipedia

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61005) brownus


brownus
veterán

(#61006) koxx válasza parkr (#60997) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Most regeltem, hogy kapok 10€-s kupont?

(#61007) Are,on válasza ivana (#61000) üzenetére


Are,on
csendes tag

Hát igen, a Dunlop/Woods/"hagyományos bicikli" szelep, annak idején, kempingen úgy működött, hogy volt a szelep csöve, belül volt rajta egy "gumihenger". A csövön volt egy apró lyuk, ahol pumpáláskor áramlott be a levegő, a gumihenger meg akkor nyílt, és engedte fújni. Alap állapotban a nyomás miatt a gumihenger rátapadt a csőre és nem eresztett.
Viszont a mostani nem így van, hanem egy tű van benne.

Pont ez volt, hogy inkább belsőt cseréltem, csak gondoltam rákérdezek. Viszont leeresztett állapotban próbáltam fújni, és sikerült, viszont nem mutatja a nyomást. Először felfújt állapotban akartam pumpálni, akkor 3 bar lehetett benne, és nehéz volt, azért gondoltam, hogy talán nem ez a megoldás.. Hát de. Akkor viszont cserélem vissza, mivel Schwalbe belső, azt meg csak ne dobjam el. :D

(#61008) parkr válasza koxx (#61006) üzenetére


parkr
őstag

a regisztrációnál volt olyan hogy "Feliratkozás Hírlevélre" utána nekem küldött emailt róla és a fiókban is elérhető

(#61009) koxx válasza parkr (#61008) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor erről lemaradtam :/

(#61010) jjeahh válasza Hasaggymeg (#61003) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, átolvasgatom ezeket :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#61011) Pttypang válasza hackeeeee (#60972) üzenetére


Pttypang
veterán

A legtobb tracker progiban van auto pause funkcio ;)

Everybody lies.

(#61012) zoli03 válasza bandi0000 (#60986) üzenetére


zoli03
őstag

Ha ennyire nem megy, lehet szerelőhöz kéne vinned. Azon a Ritchey nyeregcsövön egy csavar van, meglazítod, aztán az íves csövön mozgatva változik a nyereg dőlésszöge. A fékállításról meg nézzél videókat, egyszerűbb, mint leírni.

(#61013) rétisün válasza koxx (#61009) üzenetére


rétisün
veterán

utólag az adataidnál nem tudsz feliratkozni?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#61014) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
ivana segített abban hogy a 110kg súlyomhoz egy
200 ezer Ft~ fitness bringa jó lesz.
Esetleg tudnátok ajánlani egyet?
Vagy milyen márka-márkák, ami jó ár érték arányt képvisel -nek?

(#61015) hackeeeee válasza Integrale (#60996) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jogos a kérdés... :DDD

Amikor jött az sms, hasonló megjegyzéssel osztottam meg, vagyis valami ilyesmivel, hogy:

"Ti is érzitek az ellentétet?" :D

Véleményem szubjektív...

(#61016) Pttypang válasza hackeeeee (#61015) üzenetére


Pttypang
veterán

En napokkal kesobb kaptam meg :O

Everybody lies.

(#61017) Integrale válasza Pttypang (#61016) üzenetére


Integrale
veterán

En akkor meg Olaszorszagban laktam, furcsaltam is az sms-t, se ho, se felho. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#61018) hackeeeee válasza Integrale (#61017) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De remélem átültél másik autóba.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#61019) concret_hp


concret_hp
addikt

tudom tudom, de ha egy ~30 küllős kerékből 1 küllő kipattant és gurulok vele pár 10km-t városban abból nem lesz para ugye? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#61020) Tothgera30 válasza concret_hp (#61019) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#61021) Hasaggymeg válasza brownus (#61005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha ereszkedés közben leveszi a lábát a pedálokról hogyan teszi vissza? Marhára pörögnek! :Y

(#61015) hackeeeee..."ha elfogy üzemanyaga". Megvan? Ez feltételes mód,ugyebár,ha esetleg nem tudod már fűteni autódat és kihűlsz. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61022) Integrale válasza Hasaggymeg (#61021) üzenetére


Integrale
veterán

Az ugye neked is megvan, hogy szerencsetlen a megfogalmazas? Also tagozatos szoismetlesrol nem is beszelve.
"Ne hagyja el gepjarmuvet! Ha elfogyna az uzemanyaga uljon at egy masik gepjarmube!"

Ha elfogyna az uzemanyaga, uljon at egy masik autoba, ellenkezo esetben ne hagyja el a sajatjat.

De meg vagy 10 jobban hangzo, nem felreertheto mondatot lehetne irni, kapacitas az gondolom volt ra.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#61023) Pttypang válasza Hasaggymeg (#61021) üzenetére


Pttypang
veterán

Amennyi ember rendelkezesre allt, hogy ezt a remek mondatot kitalalja, annyi ertelmesebbet irhattak volna..

Everybody lies.

(#61024) Jorus válasza #63761920 (#61014) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha úgy van, ahogy írtad, és 50-50% az aszfalt-földút arány, akkor inkébb cross gép lesz megfelelő. A megadott árkategóriában nagyjából ilyesmik közül tudsz válogatni:

A 110 kg nem vészes, többet számít a felhasználási terület és a stílus. Egy 85 kilós figura is szét tud ütni bármilyen gépet, és 110-115 kilóval is simán használhatsz évekig egy normális minőségű cross, túra, trekking, városi gépet.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#61025) ivana válasza Jorus (#61024) üzenetére


ivana
Ármester

110 kg-vel úgyis alig rugózik egy ilyen suntour rugós villa, csak felesleges súly. Egy fitnessek is tárcsafékesek manapság és van rajtuk elég hely is általában nagyobb guminak, a geojók meg összehasonlíthatanul jobb ezeknél a cross trekkingeknél.

Nagyon durva az áruk is ezeknek, ilyen fos hajtással meg szettel annyiba kerülnek mint pl. ez az outi, a tiagra kb. űrtechnika egy acerához képest.

(#61026) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok.Vasaroltam a mai napon rgy kerekpart.Igazabol nem vaguok nagy kerekparos.Es erdeklodnek hogy tudtok e valamilyen velemenyt alkotni rola...kerekpar markaja ...Carrera Crosfire 2.Szombaton fog megerkezni

(#61027) t1


t1
addikt

Sziasztok.

Mennyivel gurul jobban ez Neuzer Courier DT mint Alpina Eco C20 az utóbbival rendelkezem.

(#61028) Hasaggymeg válasza Integrale (#61022) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A miniszterrel szembeni ellenszenvet én is értem de aki ezt nem tudja értelmezni annak gondjai lehetnek a nyelvvel.Megfogalmazás meg mindig van jobb,de a legfontosabb szabály ilyankor még mindig az,hogy ne hagyd el az autó biztonságát.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61029) koxx válasza rétisün (#61013) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De igen és működik is, thx.

(#61030) Pttypang válasza Hasaggymeg (#61028) üzenetére


Pttypang
veterán

Amig nincs jobb lehetoseged, akkor viszont elj vele.

Everybody lies.

(#61031) Jorus válasza ivana (#61025) üzenetére


Jorus
nagyúr

A legtöbb egyszerű telót be lehet állítani 110 kg alá, nekem sosem volt gondom velük, pedig sokszor voltam több is, mint 110. :)
Jaja, outikban ebben a kategóriában már jelentősen jobb a felszereltség, de ha megnézed a fitness gépeket, ott a 200k-s körben szintén Altus, Acera szettek mennek még sajnos. A geo meg stílus és ízlés kérdése, nekem erdei utakon nagyon nem jön be a fitness gépek geoja - persze az eltérő lehet, hogy kinek mit jelent a földút. Az lenne a szerencsés, ha a kolléga menne pár kört egy fitness és egy cross géppel is vásárlás előtt, és az alapján dönt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#61032) Acef válasza t1 (#61027) üzenetére


Acef
addikt

Nekem N. DT-m van, és az Alpine-hoz hasonló cross-ról váltottam.

Ami miatt gyorsabb leszel a DT-vel: könnyebb (~12kg), vékonyabb gumik, az alacsonyabban lévő kormány miatt kisebb légellenállás. Nekem ezek kb 25-30%-ot jelentettek.

Egyébként szinte minden honlapon rosszul tüntetik fel a jellemzőit: 7005-ös a váz, és Claris váltoval van szerelve.

[ Szerkesztve ]

(#61033) Balákka


Balákka
tag

Sziasztok,

Aki 1x -es rendszert használ (elől 1 lánctányér) hogyan védekezik a láncleesés ellen?

Megéri megrendelni mondjuk ezt?

[EZT]

[ Szerkesztve ]

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#61034) Balákka válasza Balákka (#61033) üzenetére


Balákka
tag

[Bocsi már nem engedte szerkeszteni, de itt a jó link :)]

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#61035) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Találkozott valaki 43-as méretnél nagyobb Lidl-ös kerékpáros cipővel?
Kettő Lidl-ben kerestem eddig, sikertelenül.
Lenne még 2 üzlet a közelben, de kicsit kiesnek az utazási körzetemből és feleslegesen nem szeretnék nézelődni.

Köszönöm!

(#61036) Because válasza Balákka (#61033) üzenetére


Because
őstag

fenn kell hagyni az első váltót fixre állított helyen és úgy belőni, hogy le tudd fedni a hátsó sort :)

(#61037) t1 válasza Acef (#61032) üzenetére


t1
addikt

Okés, és szerinted amúgy érdemes volt rá váltani vagy inkább egy picit komolyabban felszerelt bringával kéne foglalkozni?

(#61038) ivana válasza fery02 (#61035) üzenetére


ivana
Ármester

Elvileg 44 és 45 van még, amikor én vettem csütörtökön egy 43-as és egy 45-ös volt az adott boltban, nekem az előbbi kellett.

(#61039) ---Lasali--- válasza Balákka (#61033) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szoktak ezek segíteni, de milyen egy tányéros rendszered van?

(#61040) Acef válasza t1 (#61037) üzenetére


Acef
addikt

Az árához képest rendben van.
Hátránya:
- az agyakat kicsit nehéz beállítani, de megoldható
- a V fék lehetne komolyabb, de használható
- kattogásra hajlamos a kétcsavaros stucni
- túl keskeny a felniszalag, ezt cserélni kell

A sokak által kritizált Claris váltókarok és váltó kiválóan működik.
Amennyiben választható, akkor Conti Ultra Sport-al kérd.

(#61041) t1 válasza Acef (#61040) üzenetére


t1
addikt

Okés igaziból a legtöbb felhasználása az hogy bejárok dolgozni ( 17km oda és 17 km vissza ) befele majdnem végig emelkedő van ha sietősebben megyek akkor 46-48 perc alatt bent vagyok hazafele ugyanez az út 32-35 perc itt kéne egy kicsit egyenletesebb sebességet menni főleg befele, van egy nagyobb emelkedő ahol kb alig tudok feltekerni és eléggé elfáradok mire beérek :D ( kondi tudom ;] )
A másik egyszerű kérdésem még, hogy ezekre a vázakra fellehet szerelni a gyerekülést ? [link]

Országútira gondolom már nem :U ;]

(#61042) Acef válasza t1 (#61041) üzenetére


Acef
addikt

Igen, sárvédő és csomagtartó szemek is vannak, egyébként amit linkeltél azt a nyeregvázcsőre kell felszerelni.

(#61043) t1 válasza Acef (#61042) üzenetére


t1
addikt

Igen, ilyen van most fent, ezt szeretném tovább vinni.

(#61044) Balákka válasza ---Lasali--- (#61039) üzenetére


Balákka
tag

1x8
Hátul SS kanalas Sora
Atteteltartomany: 38/11 - 38/32

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#61045) fery02 válasza ivana (#61038) üzenetére


fery02
addikt

Nagyszerű, köszönöm!
Akkor megnézem majd a másik két boltot is.

(#61046) razzorr


razzorr
őstag

Második bringának akarnék majd venni valami véknyabb vázas, virsligumis gépet.
Igazából egy klasszikus outi tetszene,de azok sok esetben le vannak amortizálva,ami meg jó,az drága.
Gondolkoztam egy fixiben is,de félek tőle valahogy. Főleg városban használnám meg hétvégi 30-40km-es edzőkörökre alkalomadtán.
A lábam erős,azzal nincs gond. Valahogy vonz a fixi/ss egyszerűsége azért is gondolkozom rajta erősen. A városban nekem csak hátrány a váltó,ja Alföld semmi hegyvidék.
Ti mit javasoltok,könnyen megszokható egy örökhajtós? Illetve az ár. Mennyi lenne a reális mindkettőből? A fixi csak új, az outi meg csak acél mindegy milyen idős,csak bírja a 30feletti átlagokat :)

(#61047) Pttypang válasza razzorr (#61046) üzenetére


Pttypang
veterán

Fixivel terd rekt.

Everybody lies.

(#61048) Cathfaern válasza razzorr (#61046) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha nem akarsz kresz-nek nem megfelelően közlekedni (értsd: mindenképp felraknál első-hátsó féket), akkor egy sima single speed pont annyira egyszerű lesz, mint a fixi. És akkor biztos nincs mit megszokni :) Mondjuk másik oldalról a legtöbb fixi agy két oldalas szokott lenni, egyik fele fixi, másik szabadonfutó. Szóval ha nem jön be az egyik, csak megfordítod a kereket, és mehet a másik.

(#61049) razzorr válasza Pttypang (#61047) üzenetére


razzorr
őstag

? Ezt nem értem bocs. Talán a térdem szét fog menni? :)

(#61048) Cathfaern: ha jól tudom ez a flip-flop?! Féket természetesen tennék rá. A fixi mondjuk kihívás lenne, de bizonytalan vagyok. A classic outi?

[ Szerkesztve ]

(#61050) #48525824 válasza razzorr (#61046) üzenetére


#48525824
törölt tag

fixire felraksz egy elsőféket és bőven jó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.