Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148001) samujózsi válasza maximilian4 (#147995) üzenetére


samujózsi
tag

Hát én spec. a Billánál néztem, az nem annyira online és ott is 30EUR körül van (pár centtel kevesebb) kilója... az még 300Ft-os EUR mellett is drágább, mint itthon.

szerk: bocs, 28.90EUR...

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#148002) Yahhher válasza robee19 (#147999) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Én konkrétan nemrég láttam Csehországban Tescoban, hát nem volt olcsóbb semmivel. Azt nem mondom hogy több volt, de kevesebb tuti nem. Volt egy csomó magyar termék egy soron, direkt megnéztem őket.

Üdv B.

(#148003) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#147996) üzenetére


maximilian4
addikt

1 évig Stuttgartban éltem, rokonoknál dolgoztam. Simán olcsóbb mint itthon, vagy legalább egy árban van. :)

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#148004) Hasaggymeg válasza haiiro_o (#148000) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy biztos,hogy remek darab! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#148005) 66zio válasza Hasaggymeg (#147998) üzenetére


66zio
aktív tag

2012-ben volt féláron. Most nem tudom, hogy megy. Nem saját kép

(#148006) HKorn válasza 66zio (#148005) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, csak a német az nem Pick, ha jól látom. Noname-ből itthon is lehet venni ezerpárszázért

Run&Ride

(#148007) Sped válasza maximilian4 (#147965) üzenetére


Sped
aktív tag

A Giant már építkezik Gyöngyösön.
A harmadik negyedévre ígérték a nyitást, de az FB-n látott képek alapján szerintem csúszásban vannak.

Az óriáscég a legmodernebb technológiát hozza Magyarországra, így a hazai gyár világszínvonalon felszerelt lesz. A beruházást három lépcsőfokban tervezik, az első 15 millió eurós projekt keretében 2019 harmadik negyedévében Gyöngyösön beindulhat az evi 300.000 darabos termelés az összeszerelő üzemben. A második lépcsőben – 2021-re tervezetten – elkészül a legmodernebb festőüzem, míg 2023-ban elkészül a vázgyártó részleg, amely különlegesség lesz Európában, hiszen a világ vázgyártásának döntő többsége a távol-keleti üzemekben készül. A teljes beruházást 48 millió euróra tervezi a Giant Group, a 22 hektáros terület már ez alapján lett kiválasztva, a tervezett gyártókapacitás elérheti az 1 millió E-kerékpárt.

Giant gyár

(#147990) samujózsi
Én ide járok, Német Szabi a tulaj, tőle vettem a Merida bringámat, nagyon korrektnek ismertem meg, jó szívvel ajánlom.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#148008) Napfénysüti válasza Sped (#148007) üzenetére

Az Accel csoportnak meg már 2002 óta van gyára Tószegen ami elvileg szintén 300.000 kerékpár/év gyártási kapacitása van, Ghost, Lapierre, Haibike készül ott például. Szóval nem noném márkák.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#148009) Sped válasza Napfénysüti (#148008) üzenetére


Sped
aktív tag

Nekem ezek a nevek nem mondanak semmit, én csak azokat a márkákat ismerem, amiket a profi kerékpáros versenyeken látok. :)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#148010) 6030D válasza Sped (#148009) üzenetére


6030D
Ármester

Bádog.... az van profi versenyen? :D
Csöcsös link

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#148011) Because válasza 6030D (#148010) üzenetére


Because
őstag

a sok fáradt, életunt tekintet mellett megtaláltam a csöcst is XD

aztán ha az ő karkötőjétől van karc a vázamon egye fene :))

[ Szerkesztve ]

(#148012) Somatom válasza samujózsi (#147990) üzenetére


Somatom
veterán

Berguson?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#148013) Napfénysüti válasza Sped (#148009) üzenetére

Lapierre - FDJ
Ghost - MTB, Benkó Barbara is ott megy

Més que un club!

(#148014) maximilian4 válasza Sped (#148007) üzenetére


maximilian4
addikt

Ettől még nem lesz egy normális magyar brand. Főleg nem magyar termékeket nagy mennyiségben gyártó magyar üzem, magyar munkásokkal. Nem véletlen épülnek a munkásszálók, már Szolnok is teli van ukránokkal. Tószeg meg 10 km innen...ha értitek mire célzok. Ettől nem lesz "magyar Kelly's" Na mindegy.

Maxi

(#148015) TayRol válasza samujózsi (#147990) üzenetére


TayRol
veterán

15. kerület, Kossuth utca, az 5-ös busz megállója mellett. Öreg szaki, vágja a témát.

(#148016) Fetz


Fetz
csendes tag

Urak!

Aki megy a hétvégi Velence MTB maratonra, tervezi a szombat délelőtti regisztrációt és rajtszám átvételt? Csak mert én akkor megyek és gondoltam egy pacsira összefuthatnánk. :C

(#148017) szkink


szkink
aktív tag

Negyed órája jövök haza melóból,látom az úton előttem villognak piros-kék fények,egy kivilágítatlan útszakasz,bringást gázoltak,nap mint nap legyen kora reggel vagy késő este,sok bringás nincs kivilágítva,volt rá példa hogy szóltam (haver láthatóvá tehetnéd magad a sötétben még el nem csap valaki) "törődjek a saját dolgommal" hát akkor jó utat barom.Azt nem tudom hogy ez a bringás ki volt-e világítva,de gyanítom nem.Remélem nem esett nagyobb baja (mondjuk a kocsi elég szarul nézett ki) és legközelebb rendel egy lámpát az aliról,ha lámpa hiánya miatt történt a baleset.

(#148018) Sped válasza Napfénysüti (#148013) üzenetére


Sped
aktív tag

Te nyertél, ezek szerint még azokat se mindet :D

(#148014) maximilian4 Erről szívesen elbeszélgetnék csak ez itt off. Csak annyit hogy nekem nem hiányoznak a gyárak. Inkább az észre kéne a hangsúlyt helyezni nem a kézre. Szerintem teljesen mindegy, hol készül a bringa, ha az jó minőség. Attól még nem jó - ill. nem attól jó, hogy magyar. Teljesen irreleváns, hogy melyik országban készül. De ez szinte bármilyen termékre igaz. Én sose nézem, hogy mi hol készül, tök mindegy, hogy bringáról beszélünk vagy a tejről.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#148019) maximilian4


maximilian4
addikt

Egyébként a csepelről jut eszembe. Vannak szép vázai az biztos. Itt az egyik ismerősöm prototípus woodlands cromo 29/27,5+ váza. Ebből a színből ez az egy készült, és egy egész szép körítés lett ráépítve. Boltbajárósnak elfogadnám. :DDD Az egyhez képest a mostani 100 elkönyvelhető fejlődésnek. Igaz gravel lesz, de most nagy a piaca, nem később. :C :DD

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#148020) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#148019) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Enyém alu volt és Schwinn-es,de az sem volt csúnya. :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#148021) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem semmi a kis csaj. :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#148022) robee19 válasza Hasaggymeg (#148020) üzenetére


robee19
tag

De! :DDD :D :C De a kishölgyé szép, pont mint az enyém! :C

[ Szerkesztve ]

(#148023) samujózsi válasza Hasaggymeg (#148021) üzenetére


samujózsi
tag

Erről jut eszembe, hogy láttam tegnap egy pici lányt, max. nyolc-kilenc éves ha volt. Egy 29-es montin ült. A feje alig volt magasabban, mint a kormány, de bőszen tekert...
Nem tudtam eldönteni, hogy a szülei mérték fel rosszul a lehetőségeket vagy elkunyizta anyutól :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#148024) -=RelakS=- válasza samujózsi (#148023) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vagy anyuék nem szórakoztak, jó lesz az neki felnőtt korában is :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#148025) 6030D válasza Fetz (#148016) üzenetére


6030D
Ármester

Nem, mert fél tank benya. :) Majd vasárnap reggel. Ellenben ha tuti mész, megkérdezhetnéd, hogy lehet-e kulacsot fel-/leadni a frissítőnél. Bár ezt jó lenne, ha valami szervező vagy hasonló (Győző?) mondaná, minthogy galiba legyen belőle.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#148026) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, kipróbálnám az ajánlott Locus-t bringázás közben, de pár alap dologra képtelen vagyok rájönni. Pl. ha egy importált útvonalon navigálni akarok, rárakja az előző útvonalra. Hogy a francba lehet kiszedni a régi útvonalat? Ha elindítom a navigációt, nem navigál valamiért végig rajta, hanem másfele akar navigálni, aminek semmi köze az importált track-hez, miért?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#148027) ZolkoW válasza maximilian4 (#148019) üzenetére


ZolkoW
őstag

Van az a csúszópapucsos (pontosabban állítható papucsos) acél Woodlands is, nekem az is tetszik. Meg ha valaki véletlenül acélt akar, mert az a becsípődése, akkor nemigen talál olcsóbban gravel vázat, sőt, ennyiért pl. a Fearless bikes gyorszárast ad :). Én legalábbis nem találtam. (csak hát kicsit többért meg már ott a karbon Space Chicken, meg a titán Tempest)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#148028) Napfénysüti válasza ZolkoW (#148027) üzenetére

Mondjuk van sok olyan acél fan aki lehet előbb venne ilyet mint valami karbon gépet.
Outis FB csoportban legalábbis akadnak acélt istenítők bőven.

Més que un club!

(#148029) ZolkoW válasza Napfénysüti (#148028) üzenetére


ZolkoW
őstag

A szpész csikenre nem is lehet hűtőmágnest tapasztani.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#148030) f4lcon válasza maximilian4 (#147965) üzenetére


f4lcon
őstag

és (#147980) Fall-N

meglepődnétek, hogy a hazai gyártók mire képesek :) viszont a kapacitásaik nagy részét lekötik a külföldi megrendelések (ez alól kivétel a Csepel) amik jellemzően német és holland exportot jelentenek, de az Olimpia (a Gepida márkanév gyártója) készít kerékpárokat svájci és más nyugat európai gyártók számára is. És amikor azt mondom külföldi megrendelések, akkor nem a Gepida és Neuzer márkanév alatt eladott kerékpárokat kell érteni, hanem OEM vagy ODM gyártást. egyszerűen nem marad kapacitás itthonra gyártani.
szóval tudnának Kellys lenni, vagy CTM csak ez egy másik üzleti modell és nem azt választják.
hogy ez most jó vagy nem jó... ezen lehet vitatkozni.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#148031) ivana válasza ZolkoW (#148027) üzenetére


ivana
Ármester

Az a váz elég jó ajánlat ilyen 75-80-ért, ha valaki egysebi montit akar esetleg építeni. A titán szvsz nem ér semmit, csak rohadt drága.

Napfénysüti: ezeket továbbra sem értem amúgy, nagy különbség nincs, de az alu, meg a karbon azért jobb.

(#148032) Csokicsibesz válasza f4lcon (#148030) üzenetére


Csokicsibesz
tag

10 milliós, iszonyatosan ár érzékeny piacra nem éri meg gyártani. A gyár/gyártó is abból él meg, hogy haszna van az általa legyártott és eladott termékeken. Ha 3%-os haszon helyett eladhatod ugyan azt a terméket 15%-os haszonnal, akkor azt az utat fogják választani a gyártók.

Teljesen felesleges nagy magyar gyártóról álmodozni, mert nem fog soha megtörténni. Olyan iszonyatosan kicsi a magyar piac és annyira kicsi a vásárlóképes kereslet, hogy erre épp eszű cég nem alapoz működési modellt.

Ott volt a Magellan, aki megpróbálta ezt. Tök jó termékeket gyártottak, mégis csődbe ment a cég...

[ Szerkesztve ]

(#148033) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Head I Peak 28 kerékpárt, egészen pontosan ezt.

Egészen jól működik, de lenne pár kérdésem:

1.) Országúti után nagyon lassú, nehéz tekerni. Ezt egy aszfaltra való, kis gördölési ellenállású gumival lehet orvosolni? Számít valamit egy jó minőségű gumi, ami hasonlít az országútik gumijára?
Közel 100%-ban aszfalton használnám.
Ez esetben milyen gumit érdemes venni rá (Michelin vagy Continental, kevlár, hajtogatós kellene, jó defektűrő képességgel - magas TPI értékkel, reflex oldalfal szinezéssel)?

2.) Bowdenes tárcsafék (disc) van rajta, ami fékezés közben hangos. Működik, meg minden, de hangos. Ez normális? Bekopás után halkul? Esetleg egy jobb minőségű fékbetét csendesebbé teszi?
A fékhatást is gyengének érzem egy kicsit, meglepő módon az országútimhoz képest sokkal gyengébben fog a fék, pedig az patkó fék. (Shimano Exage 500EX fékhez képest gyenge a tárcsafék)
A fék szerintem jól van beállítva, hamar elkezd fogni, csak hiába húzom erősen, egyszerűen kevésnek érzem a fékhatást.

3.) Az első váltót (szorzó váltó) képtelen vagyok beállítani.
A lánc hozzáér a láncvezetőhöz bizonyos, nem túl szélsőséges keresztbeváltások esetén is.
Olyan, mintha túl keskeny lenne a láncvezető.
Amit sikerült elérni, az az, hogy amikor a lánc elől a nagy lánckeréken van, s hátul meg a kicsin, akkor a lánc szabadon fut, de amikor a hátsó 8 fokozat közül a 3. legnagyobbon van, akkor a láncvezető belső feléhez már hozzár a lánc. Még akkor is, ha elől a középső lánckeréken van a lánc.

Nekem ez furcsa, mert az országútimon bármilyen keresztváltás esetén sem ér hozzá a lánc a láncvezetőhöz, pedig elől a nagyobbik lánckerékben van egy kis deformitás, kb. 2-2 mm-t jár jobbra-balra jár (30 éves bringa és van benne vagy 25e km és még mindig precízen működik).

U.I.:

Azért ezt a bringát választotttam, mert:
- nagyon jó áron jutottam hozzá
- meglepően könnyű, s az első teleszkó is meglepően jó rajta
- az általam megfizethető kategóriában elég genge minőségű szerelvényekkel vannak a bringák felszerelve, amiket úgy is lecseréltem volna felső kategóriásra, pl. a váltókat, gumikat és a pedálokat is.
Ezen a biciklin pedig a többi alkatrész meglepően jó minőségű, fék pedig tulajdonképpen elegendő.

(#148034) TayRol


TayRol
veterán

Srácok, az outin lapos küllők vannak. Milyen prizmát/fényvisszaverőt tudnék kultúráltan feltenni rá? Mostanában esténként bringázom, és jó lenne a kocsik miatt világítani, mint Las Vegas.

(#148035) -=RelakS=- válasza TayRol (#148034) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ragaszthatsz rá sárga fényviszaverőből kis zászlócskát.
Ezen kívül én várok még ilyet sárgában. Ezt jobb híján egy apró gyorskötözővel/darab celluxszal lehet rábetonozni a küllőre.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#148036) TayRol válasza -=RelakS=- (#148035) üzenetére


TayRol
veterán

ilyenem van, Lidl-ben vettem, 36 db-os 1500 pénz volt, a többi bringára tökély, csak ugye itt nem tudtam rátenni a küllöre. gyorskötőzőt nem akarok, akkor marad a matrica. :)

(#148037) Hasaggymeg válasza lewisfm (#148033) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az országútihoz képest ez mindig lassú lesz,amiről leginkább az üléspozíció miatti légellenállás tehet.Gumi is segít valamennyit,bár itt nem látszik milyen is van rajta.Ami a váltót illeti 110e forintos kerékpáron nem lesz olyan mely az általad említett szintű keresztbe váltást tolerálná,hisz elől a középsőn még én az SLX-emmel is csak a 3. legnagyobbra szoktam váltani hátul,így kímélve a rendszert.
A fékről meg ne is beszéljünk, a Shimano Exage 500EX körökkel ver minden ilyen alsó alatti kategóriás mechanikus tárcsaféket.

(#148036) TayRol ...egy pötty szilikon a szárazra és tisztára törölt lapos küllőn ott tartaná a helyén a hengerre valót is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#148038) FireKeeper válasza TayRol (#148036) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

esetleg vehetsz reflexcsíkos külsőt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#148039) Fetz válasza 6030D (#148025) üzenetére


Fetz
csendes tag

Én tuti megyek és ha látok illetékest megkérdezem!

(#148040) Wombath válasza jjeahh (#148026) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Hogy érted, hogy rárakja az előző útvonalra?

(#148041) TayRol válasza FireKeeper (#148038) üzenetére


TayRol
veterán

ez a következő terv. :)

Hasaggymeg: azért az kókány megoldás. :)

(#148042) 6030D válasza Fetz (#148039) üzenetére


6030D
Ármester

Köszi.

TayRol: mindenképp a küllőre kell? Váz színével megegyező visszaverős ragasztószalag?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#148043) TayRol válasza 6030D (#148042) üzenetére


TayRol
veterán

nekem az is jó. fekete a váz. :D csak hogy megfeleljek a Kresz-nek.

[ Szerkesztve ]

(#148044) f4lcon válasza Csokicsibesz (#148032) üzenetére


f4lcon
őstag

a Magellan nem a piac miatt ment csődbe, hanem Csere Csaba halála miatt.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#148045) samujózsi válasza TayRol (#148036) üzenetére


samujózsi
tag

Szerk: Bocs, mellényúltam. :( (szőgletes prizma volt küllőre, nem prizma szögletes küllőre)

Ui: gúgli "fejlesztőit" seggbe rugdalhatná valaki. Eddig ha valamit idézőjelbe tettem, azt úgy kereste, ahogy írtam. Most hiába van a "szögletes küllő" idézőjelek közt, küllő, szögletes prizma szerinte találat.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#148046) 6030D válasza TayRol (#148043) üzenetére


6030D
Ármester

PL
A kressznek nem fog megfelelni, de gondolom az outira lesz és nincs rajta csengő meg cicaszem sem, illetve mellényt se veszel fel lakott területen kívülre, így mindegy is. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#148047) Hasaggymeg válasza TayRol (#148041) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy pici pötty a csík hasadékába,amit ki sem gyűr így nem látszik,de rugalmasan ott tartja,majd levételkor ujjaddal lehúzod a küllőről a maradékot. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#148048) TayRol válasza 6030D (#148046) üzenetére


TayRol
veterán

csengő lesz (de nem itthonról 5e-ért hanem a Kínaiaktól), cicaszem sincs, de oda is matricát tervezek, mellényt ne is említsd, szóval köszi a linket. :D

Hasaggymeg: jaa, értem.

[ Szerkesztve ]

(#148049) Sped


Sped
aktív tag

Ultegra szett jobb ennyivel mint amit az árkülönbség indokol? (Mondjuk a súlykülönbség is jelentősnek mondható):

MERIDA 2018 SCULTURA DISC 4000

MERIDA 2018 SCULTURA DISC 6000 MATT UD

Nagyon erősen gondolkozok azon, hogy előre hozom a jövő évi bringavásárlást, mert a forint gyengülése nem sok jót vetít előre (ráadásul ezek akciósak is, persze méret nem biztos hogy lesz már...).

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#148050) Csokicsibesz válasza f4lcon (#148044) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Az a cég, ami egy embertől függ az nincs jól felépítve, de ez már eléggé off topic.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.