Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) lefkosia


lefkosia
őstag

A betyár mindenit! :C

The Truth Is Out There

(#3802) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Kinulláztam a kilométerórám,de nincs kedvem állítgatni.
Miyen átmérőt állítsak be egy Continental supersport plus 26-622 700x28c gumihoz?
Valaki vágja ezt fejből, vagy hol tudom megnézni? :)

Alias: Júzer error

(#3803) SOAD19 válasza lefkosia (#3801) üzenetére


SOAD19
addikt

Pont ezt hallgattam a videó alatt, nem rossz páros :DDD : [link]

(#3804) belaazallat válasza -HajTömeg- (#3802) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

A legpontosabb, ha leméred a kerületét, és a kapott értéket írod be az órába.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3805) -HajTömeg- válasza belaazallat (#3804) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:O

Alias: Júzer error

(#3806) cekkk válasza belaazallat (#3793) üzenetére


cekkk
veterán

Nemek új volt ;] :P

(#3807) Jorus válasza lefkosia (#3801) üzenetére


Jorus
nagyúr

Urban DH-ból nálam Condor la Plaz a kedvenc. Extreme downhill trail Descenso del Condor in La Paz Bolivia

SOAD19: jó vegyes a lejátszási listád. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3808) SOAD19 válasza Jorus (#3807) üzenetére


SOAD19
addikt

Hopsz! :DDD Hát, na..., sok műfajt meghallgatok, de inkább a hangszeres zene áll közelebb hozzám! :)

(#3809) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Felteszem itt is a kérdést, hátha tud nekem valaki segíteni.
Adott egy acél Bianchi országúti, és a benne lévő Miche kormánycsapágy csereérett lett.
Lemértem szépen, ami alapján azt gondoltam, hogy ISO csapágy kell bele, vettem is egy ilyet. (A vázátmérő ne tévesszen meg, rosszul van az oldalukon)
Sajnos a felső kónusz és a záróanya menete nem passzol a villa menetéhez. Nem csavarodik fel rá, elindul de egy csavarás után elakad. Kiadós Google túrás után elképzelhető, hogy olasz menetes a villa (BIanchi, ugye). Az alsó kónusz átmérőjében a 0,1 mm difi nem gond, de a villamenet annál inkább...
Sheldon Brown ezt írja róla: [link]
Velo Orange pedig ezt: [link]
Ezek szerint az ISO (angol) menet 60°-os, míg az olasz 55°. Mindkét forrás azt írja, hogy lehet használni ISO-t olasz menetre, csak utána nem szabad vissza váltani. Ennek ellenére én fel sem tudom tekerni. A villa acél, a kónusz és a záróanya alu, szóval nem hiszem, hogy a villa menete idomulna ha erőből rátekerném.
Vannak itt retro országúti szakértők és mintha fémmegmunkálási szakemberre is emlékeznék a topicból, szóval ha valakinek van ötlete, kérem ossze meg! :R

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3810) venember83


venember83
nagyúr

Ha valaki tud szénszálszövetet megbízhatóan javító mesterről vagy csak rendkívül szerencsésnek érzi magát, annak ez jó vétel lehet: [link].

(#3811) Teasüti válasza Tomi_Sci (#3809) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Keress vmi fémipari ismerőst, vagy barkácsolós szomszédot akinél van menetfésű!
Mérjétek meg, vagy a fésűvel ellenőrizzétek milyen menet van a villán!
Onnan már tiszta ügy az átmérő ismeretében (ahol akad menetfésű, ott lesz tolomérő is :) ).

Én a tanulmányaim során még nem hallottam ilyet, hogy Withworth menetre ráhúznak egy Metrikus menetű anyát vagy fordítva. Elég barbár módszer, ki kontárkodik ilyesmivel? :D
Még ha a menetemelkedések azonosak is, nem fognak illeszkedni egymásba elég nyilvánvaló, de amire ki akarok lyukadni az az, hogy valószínűleg ezt csak egyszer játszhatod el, szétszerelés után második alkalom nem lesz már.

[ Szerkesztve ]

(#3812) Teasüti válasza Teasüti (#3811) üzenetére


Teasüti
nagyúr

...jah és akkor még ne legyen rideg anyagból az anya, mert előbb törne el, mintsem hogy ráhúzd a villanyakra.

(#3813) Solad válasza venember83 (#3810) üzenetére


Solad
őstag

Ha esetleg valaki lecsap rá. ismerek karbonnal dolgozó szakit, priviben küldök elérhetőséget

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#3814) Tomi_Sci válasza Teasüti (#3812) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Italian threading is a curious mixture of metric and British. Diameters are specified in millimeters, but threads are in threads-per-inch! In addition, the thread angle is 55 degrees, as with the obsolete British Whitworth system, rather than 60 degrees as with U.S. and metric threads.

Italian freewheel and headset threads are the same as British/ISO, except for the thread angle difference. They may be interchanged, but you should not go back-and-forth between Italian and British/ISO headsets. -- Sheldon Brown

Italian headsets are virtually the same as ISO. The crown race ID is 26.5mm rather than 26.4mm and the threads are a tiny bit different, but ISO headsets are so close that they work absolutely perfectly on Italian frames.
- Velo Orange

Úgy tűnik pedig, hogy mások sikerrel alkalmazzák az ISO-t olaszon. Gyakorlatilag olasz=whitworth menet?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3815) Doki16


Doki16
addikt

Ki, milyen pulzusmerot hasznal?

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#3816) Jorus válasza Doki16 (#3815) üzenetére


Jorus
nagyúr

Polar RS800CX Bike + Cadence + G5 GPS

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3817) Doki-HUN1978 válasza Jorus (#3816) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Downhill-hez minek pulzusmérő Jorus?! ;]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3818) Doki16 válasza Jorus (#3816) üzenetére


Doki16
addikt

Ennek jo ara van. Nekem egy szög egyszeru kell csak. Alap bringazashoz, hogy megfelelo legyen az edzes. Ismerosom a decathlonos 6000Ft-os orat mondta, hogy kezdesnek nagyon jo.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#3819) Jorus válasza Doki-HUN1978 (#3817) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem, DH, FR. :) El is kell jutni valahogy ahogy a hegyhez, ugye, meg aztán szeretem elemezgetni az edzésnaplókat, jól jön a diétához, ha tudom, hogy mikor, mivel, mennyi energiát égetek, hogy alakul az állóképességem, stb. Sokszor gyúrás és bunyó közben is rajtam van a mellpánt. :) Egy durva lábedzésen simán ott vagyok max pulzuson, pedig csak fekszem a lábtológépben pl.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3820) Doki-HUN1978 válasza Doki16 (#3818) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Arra tökéletesen megfelel az a 6000 Ft-os is. :K

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3821) Slownz


Slownz
senior tag

erről a bicajról vélemény?

Köszönöm, aki reagál.

(#3822) Teasüti válasza Tomi_Sci (#3814) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ezek szerint nem egyenlő. Vmi egészen exotikus korcs lehet ez, gépészeti oktatásban nálunk nem szerepel - vagy csak lábjegyzetben említették és már régen elfelejtettem. :D
Megnéznék róla egy műszaki mérettáblázatot és menet profilt (de per pill lusta vagyok ilyesmivel bíbelődni a vakációm elején :DDD ).
0,1 mm nem tűnik soknak, de ha a menet profilok nem illeszkednek, akkor átfedés mértékétől függően az egyik durván belevág a másikba majd. Ha eltérnek a menetemelkedések, akkor meg egyszerűen nem lesz jó.

Ezt így akkor merném kijelenteni, hogy kompatibilisek, ha vmelyik CAD programban összeállítanám őket, ott látható lenne az átfedés. De ehhez ismernem kell a pontos méreteket táblázatból.

Már így is úgy is érdemes megmérned a menetet, akkor ki fog derülni a hozzá való csapágy típusa is.
Másrészt miért nem adod be egy szervizbe? Szerelőnek talán triviális eset lehetne, de valószínűsítem ott a műhelyben rendelkezésre állnak az eszközök a menet méreteinek kiderítésére.

(#3823) Valkűr válasza Slownz (#3821) üzenetére


Valkűr
őstag

Én sokallom az árát nagyon..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3824) D.Orion válasza Slownz (#3821) üzenetére


D.Orion
veterán

Boltból Csepel Royal gépek 100K körül indulnak, jobb felszereltséggel. Szerintem is sok.

(#3825) Slownz


Slownz
senior tag

köszönöm. :R

(#3826) Tomi_Sci válasza Teasüti (#3822) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A 0,1 mm-rel nem tudom mire gondolsz, azt az alsó kónusz méretére írtam, hogy az különbség még, de a menet szempontjából lényegtelen. Eddigi kutatásom szerint csak és kizárólag a menet szögében van különbség, 55 vs 60.
Bringaboltokban jártam, metriukus menetekhez rendelkeznek szerszámokkal, olasz csapágy beszerzése pedig kb. esélytelen.

A nagy outi tudorok esetleg nem találkoztak már a problémával? salieri.? :B

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3827) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Függ a felni szélességétől hogy maximum milyen vastag gumit lehet rá rakni? Mavic X221-em van, elvileg 23 mm széles, és erre szeretnék 2.5-ös gumit rakni.

(#3828) amargo


amargo
addikt

Hi, szerintetek egy
Specialized Rockhopper Comp, a valóságban mennyit érne meg?
teszt: [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3829) Tomi_Sci válasza amargo (#3828) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Azt a kormányt vajon hogy sikerült összehozni? :U

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3830) feka007


feka007
nagyúr

Ezaz, túlléptem a 100 elégetett burgert Endomondoba (tavaly júniusban kezdtem el mérni), és megdöntöttem 17 mp-cel az eddigi 50 km-es csúcsidőmet ( 2h:17m:09s ) :DD

[ Szerkesztve ]

(#3831) rétisün válasza Doki16 (#3815) üzenetére


rétisün
veterán

ahogy a roxette javasolta annak idején, a szívemre hallhgatok :DD (nincs pulzusmérőm, marad a megérzés)

(#3830) feka007: ezt a hamburgeres számot hol lehet megnézni? a múltkor egyszer véletlenül megtaláltam, de most az istennek se akar előbukkannni :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3832) evilskati


evilskati
aktív tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de ha a vázban van elvezetve a dinamotól jövő kábel, és ki szeretném cserélni, akkor az ugye a vázban egy kidolgozott alagútban fut, és nem csak úgy teng-leng, ugye?

(#3833) Gyufaaa válasza rétisün (#3831) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Csak kattints a profilodra és bal oldali sáv alján megtalálod. :)

(#3830) feka007: Én április óta 91-et. :DDD Úgy, hogy megyek a mekibe bepótolni... :D

[ Szerkesztve ]

(#3834) deicide


deicide
veterán

Mostanában nem szoktam linkelgetni edzést, de ezt a mait muszáj. :DDD Mountain bike/1.75-ös gumi, 35.3-as átlag

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3835) rétisün válasza Gyufaaa (#3833) üzenetére


rétisün
veterán

basszus, csak ott nem néztem :D kösz!

(#3834) deicide: állat :Y :C

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3836) Gyufaaa válasza deicide (#3834) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nah most már aztán ájjále :DDD Én abba hagyom a bicózást is. :P ;] Durva! Grat! :C

(#3837) deicide válasza Gyufaaa (#3836) üzenetére


deicide
veterán

Megpróbálok lassan menni, de valahogy sosem jön össze ;] THX!

rétisün: köszönöm, 1 év alatt a 25-ös átlagoktól idáig jutni nekem hatalmas élmény és még az MTB-ben is van némi tartalék, hát még a fitnessbringában.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3838) Valkűr válasza deicide (#3834) üzenetére


Valkűr
őstag

bakker, ez nem semmi :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3839) rétisün válasza deicide (#3837) üzenetére


rétisün
veterán

"Megpróbálok lassan menni, de valahogy sosem jön össze"

nekem általában összejön :)) :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3840) feka007 válasza Gyufaaa (#3833) üzenetére


feka007
nagyúr

Az szép. :) Május-júniusban elég sokat kihagytam, előtte is csak mikor már jó idő volt mentem, és hát elég sokáig nem volt jó idő most. Legelőször márciusban mentem, mikor 1 nap volt majdnem 20 fok és szélcsend, azután 1 hónapig kb hó volt.. :D De most megyek minél többet, minél több burgert akarok megölni ;] Remélem tényleg így alakul most majd a következő napokban az idő, ez így elég jónak tűnik. Mikor 37-40 fok van, akkor már nem lehet menni normálisan, max már sötétbe..

(#3841) Tomi_Sci válasza deicide (#3834) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Téged ilyenkor úgy képzellek el, hogy 52-es hajtómű, aero sisak és időfutamkormány, de mindezt egy 1,75" gumis montin, hogy aztán ide belinkelhesd :D A másik lehetőség ez: [link] ;]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3842) pengemetal válasza deicide (#3834) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Huu, basssz...grat! :C

Pedig ma milyen büszke voltam, hogy 6 óra beszéd után, 32 fokban, farmerban, Üllői út- Hungária vonalon mentem egy 24,5 km/h-s átlagot...BTW szörnyű ez az útvonal

jaaa 631 hambi! :D

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#3843) Gyufaaa válasza feka007 (#3840) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Olyankor, ha tudok én is este szoktam elmenni tekerni. Akkor viszont nagyon jó a levegő. :K Nagyon melegben éget az aszfalt. Én sem szeretem. Olyankor a strand/úszás (a sok szép nővel (remélem asszony nem regisztrált)) legjobb, ha az ember persze lejut odáig. :)

(#3842) pengemetal: Hamburger gyilkos!! ;]

[ Szerkesztve ]

(#3844) Muton válasza evilskati (#3832) üzenetére


Muton
addikt

szerintem semmi kábelcsatorna nincs a vázban, csak úgy behúzzák

a csere egyszerű. a vezeték végére kötsz egy madzagot, majd kihúzod a cserélendő kábelt, amely mozdulattal a madzagot húzod be helyette. utána meg a madzagra kötöd az új vezetéket, és kihúzod a madzagot, és benne van a vázban az új vezeték :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3845) fpeter07 válasza rétisün (#3831) üzenetére


fpeter07
veterán

Én meg olyan pulzussal megyek, amilyet a terep megkövetel. Síkon viszonylag nyugodt, kormányra ráfeküdős emelkedő eseten a határ a csillagos ég az emelkedő teteje.

(#3846) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Pulzus mérőből milyet érdemes beszerezni? :U

(#3847) deicide válasza Tomi_Sci (#3841) üzenetére


deicide
veterán

Thx, a mountin ráadásul csak 48/12 az áttétel és egy baseballsapkában tekerek :B
Ha ilyen lábam nincs is, de azért nem kell nagyon szégyenkeznem, az alábbi egy 1 hónapos kép kb.

pengemetal: városban, olyan időben az is nagyon jó, én már kellemes 27-28 fokban, országúton nyomom ezeket.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3848) Jorus válasza deicide (#3847) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jól megváltoztál. :) Még anno, történelem előtti időkben bizniszeltünk egy VGA-t (meg nem mondom, milyet), akkoriban jó pufi voltál még. :) Grat!!!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3849) deicide válasza Jorus (#3848) üzenetére


deicide
veterán

Hát igen, az még a mycomban lehetett, akkoriban olyan 130-132kg voltam, most 92-93 :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3850) evilskati válasza Muton (#3844) üzenetére


evilskati
aktív tag

Ez eszembe se jutott, köszi! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.