Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) rétisün válasza belaazallat (#2500) üzenetére


rétisün
veterán

igen, légy szíves :K :DD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2502) Zebu válasza rétisün (#2499) üzenetére


Zebu
addikt

Ma kiingáztam magam! Szerintem megvan a pöpec beállítás! Jajj nagyonszeretem az új bringát. Éreztem, hogy a koskormány lesz a megváltás. Hihetetlen mennyi pozícióban lehet fogni és baromi kényelmes.

(#2503) superecneB válasza Teasüti (#2498) üzenetére


superecneB
őstag

Télen nyáron bicajozom. A lehető legjobb bowdenezéssel szeretném megoldani ezt a problémát.
Alligator márkával kapcsolatban nem igazán van tapasztalatom, egy féktárcsám van tőlük. Semmi extra, működik.

Én azt hittem, a jagwire komolyabb cég mint a BBB... ma is tanult valamit az ember...

(#2504) Zebu válasza Zebu (#2502) üzenetére


Zebu
addikt

Közben azt csinálja a váltó, hogy a legkisebb fogaskeréken ér bele ay első láncterelőbe, sőt mintha még néha feljebb is ugrana, szóval inkább feszes a bovden. Hajtom még 100-200km-t és meglátjuk mi lesz belőle :) Akkor úgyis hozzá kell nyúlni, addig meg nem nagyon használom ezeket az áttteket.

(#2505) Xantomas válasza superecneB (#2497) üzenetére


Xantomas
őstag

Akkor legyen egy másik vélemény is a témában:

Bowden:
Rozsdamentes, köszörült. Teljesen mindegy a gyártó, minőségben nem tudnak egymástól különbözni. Max abban, hogy a boltban verik át az embert, és köszörült bowden helyett nem köszörültet adnak.
A teflonos borítású bowdeneket felejtsd el! Egy idő után felgyűrődik rajta a teflon, és megszorul a bowdenházban, amit ki sem tudsz belőle mosni.

Bowdenház:
Ha mechanikus tárcsafékhez kell, ráadásul végig a teljes hosszban házban fut, akkor a legjobb, a teflonos belsejű, szilikonzsíros változat. Ebből mindegy a gyártő, általában Aligator, és Jagwire van a boltokban (ha van nekik, és nem tagadják le, viszont, ha azt mondják, hogy hosszanti szálas bowdenház csak váltóhoz van, akkor oda ne menj vissza, ott lesznek még problémák a jövőben). A szettben kapható készletekben a fékbowdenház is általában hosszanti szálas.
Mechanikus tárcsánál nagyon sokat számít fékerőben, és adagolhatóságban is a hosszanti szálas ház.

Ha v-fékhez kell, akkor a gyártó mindegy. A kritérium csak annyi, hogy teflonos bélésű, és szilikon zsírozott legyen. Ide felesleges a hosszanti szál, lehet a hagyományos spirálozott is. Shimano, Jagwire, Aligator majdnem ugyan azt a minőséget gyártja ebben a kategóriában. BBB nem játszik, nekik nincs zsírozott bowdenházuk. Úgyis van annyi nyúlása a V-féknek, hogy a bowdenház spirálozásának tömörülését alig érzed.

A zsír kell bele. Egyrészt, mert megóvja a bowdent a beázástól, nem kezd oxidálódni, másrészt, a teflonnak is kell a kenés, nem igaz, hogy nem. Idővel lehet pótolni a kenőanyagot, a bowdenház végére való 1-1 csepp sűrűbb láncolajjal, de ez nem gyakori, csak ha érzed, hogy picit szorul. Ilyenkor úgyis a bowdenház végein jelenik meg oxid réteg, mert a bowdenház végzáró alatt elcsúszik a műanyag borítás. Ha igényes akarsz lenni, akkor olyan végzárókat veszel, amikben van tömítés, de felesleges. Olcsóbb időnként újrahúzni a bowdent, mint plusz pénzt ölni a zárókba.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2506) Xantomas válasza superecneB (#2503) üzenetére


Xantomas
őstag

A Jagwire gyárt, a BBB csak gyártat, és forgalmaz, kb mint a Bike+, és a BTS. Kínai, és egyéb OEM gyártók termékeit árulja, vagy náluk gyártat saját tervek alapján, saját márkanévvel.

A BBB bowdenházak, ha jól tudok, akkor Saccon gyártmányúak.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2507) Robo sapiens


Robo sapiens
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik éri meg jobban?

KTM High Line - 125 000 Forint
Előny:
- Valószínűleg jobb felszereltség (a másik bringát áruló bolttal még nem tudtam beszélni).
Hátrány:
- Nem tudom kipróbálni, mert messze van a bolt. Emiatt a garancia érvényesítése is körülményesebb.
- Hidraulikus fék (szeretnék egyszerűen karbantarthatót venni).
- Drágább.
- Gondolom régebbi alkatrészek, de ez nem tudom, hogy előny-e vagy hátrány.

KTM Life Twenty Seven - 108 000 Forint
Előny:
- Meg tudom nézni a boltban. A garancia érvényesítés egyszerűbb.
- Ha minden igaz, akkor bowdenes a fék.
- Olcsóbb.
Hátrány:
- Valószínűleg rosszabb felszereltségű.

Egy egyszerűen karbantartható, hosszú távon szolgáló bringát szeretnék venni, amivel kezdetben csak kisebb, majd később hosszabakat túrákat szeretnék megtenni. Emiatt egy könnyen karbantartható, merev villás, bowdenes V fékes, legalább deore felszereltségű kerékpárt kerestem, amire később első csomagtartó is rakható. Mondjuk egy régi Giant Expedition vagy Koga Miyata trekking kerékpárt.

Sajnos nem találtam ilyet (vagy nem a közelben), és a nyár itt van, nem akarok tovább várni.

Köszönöm!

(#2508) Zebu válasza Robo sapiens (#2507) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem elsőre annyi szúrt szemet, hogy 2 külön méret az egyik kisebb a másik nagyobb... az egyik kb L-es lehet, a másikhoz azt írták, hogy XL. Ez azért nagyon nem mindegy.

Milyen magas vagy?

(#2509) Robo sapiens válasza Zebu (#2508) üzenetére


Robo sapiens
tag

185 cm magas vagyok, 83 cm átlépési magassággal.

(#2510) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

Ismeri valaki ezt a típust, vagy éppen nem tudtok olyan embert, aki ért ehhez az öreg gépezethez?

(#2511) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Kecskemét környékén keresek egy szép állapotú NŐI cruiser bicajt, ha valakinek bármilyen infója van, kérem ne tartsa magában! :N
Köszönöm! :R

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2512) Cathfaern válasza rétisün (#2499) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én azért még mindig szeretném megélni, hogy lemaradj tőlem... :)

(#2513) belaazallat válasza Cathfaern (#2512) üzenetére


belaazallat
addikt

Megoldható, legfeljebb a vontató kötél másik végére Ő kerül, nem szki! Ha mégis jobb erőben lenne, mint ahogy mondaná. :D

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#2514) fpeter07 válasza belaazallat (#2500) üzenetére


fpeter07
veterán

Inkább egy tandemet. :D

(#2515) raczger


raczger
őstag

nyálcsorgatás
Jövő héten egy kis hóban bringázás? :D
Néhány helyen módosítottak a pályán, magasabb részeken még mindig van hó. Remélem idén jobb idő lesz, nem úgy mint tavaly, hogy 5-10 fok és eső :(

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2516) Cathfaern válasza raczger (#2515) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

:Y :R
Ilyenkor érzem mindig azt, hogy kéne egy mtb is... :)

(#2517) raczger válasza Cathfaern (#2516) üzenetére


raczger
őstag

Akarod mondani csak egy monti? :DDD
Országúti bringát csak téli aszfaltos edzésekre tudom elképzelni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2518) Cathfaern válasza raczger (#2517) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Engem az outiban az vonz, hogy az ember bármikor csak felpattan rá és saját erőnléttől függően hatalmas távokat lehet megtenni vele rövid idő alatt :) Persze montival is lehet aszfalton tekerni, de az nem ugyanaz azért... plusz terepezést erősen befolyásolja a környék adottságai, országutihoz meg az majdnem mindegy. Ha meg már utazni kell valahova (autóval / vonattal / stb.) akkor az már nem ugyanaz, mint ha az ember meló után fogja magát és elugrik tekerni egyet :)
Mondjuk az megint külön sztori, hogy ha így halad az utak állapotának romlása, akkor lassan montival jobb átlagot lehet menni aszfalton, mint outival...

(#2519) belaazallat válasza Cathfaern (#2518) üzenetére


belaazallat
addikt

"Mondjuk az megint külön sztori, hogy ha így halad az utak állapotának romlása, akkor lassan montival jobb átlagot lehet menni aszfalton, mint outival..."

Vagy előveszed a trekkingedet újra!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#2520) lorcsi válasza Robo sapiens (#2507) üzenetére


lorcsi
veterán

az első lényegesen jobb, de még ezt sem mondanám tuti vételnek

a másodiknál meg:
Magas színvonalú Shimano hajtás váltással
elég konkrétak :DD

az az sr sontur teló sem egy nagy durranás..bár még nekem is az van, de...

Teljes city felszereltség
na bazz...2 éve 15k-ért vett osztrákból behozott bicajomon is ez van :D

az meg kit érdekel mennyi volt 100 éve újonnan..:F

(#2521) rétisün


rétisün
veterán

nos, idegesítő kattogás megoldva (a baloldali pedál volt, most már csak szét kéne szedni, gondolom valamelyik csapágy cserére szorul) úgyhogy most már csak el kéne indulni tekerni egy kicsit.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2522) Robo sapiens válasza lorcsi (#2520) üzenetére


Robo sapiens
tag

Tudom, hogy nem valami bőbeszédűek. Utánakerestem a neten, és remélhetőleg ilyen vagy ilyen felszereltséggel van. De ez persze csak az elmélet.

A teleszkóppal ha lesz valami, akkor azt valami használt merevre tervezem cserélni.

(#2523) lacos001


lacos001
senior tag

Hi

Akadt egy nem használatos bringánk,ha esetleg valakinek szüksége van ilyenre,akkor ide beteszem a hirdetést...
Bocs érte...

(#2524) dReFiX


dReFiX
senior tag

sziasztok, tavaly sikerült megörökölnöm egy ilyen 28" kerékpárt, eléggé ráfűztem azóta a dologra. De már megérett a felújításra. Jól látom, hogy itt valami nem stimmel ? :( Illetve váltóból és felnikből láncból és külső gumiköpenybőlmit ajánlanátok egyenlőre csak hobbi célra (országúti )? Kicsit szeretnék tájékozódni, hogy a szervizben ne húzzanak le, ha magamtól nem tudom megjavítani.

[ Szerkesztve ]

(#2525) hoffman_ válasza Jorus (#2434) üzenetére


hoffman_
nagyúr

úristen, hát mi videó... ez a srác tejóég :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2526) Zebu válasza Robo sapiens (#2509) üzenetére


Zebu
addikt

Akkor L a te méreted! 83? Akkor neked is kicsit rövid a lábad.

(#2527) Doki16


Doki16
addikt

Ti milyen italtartós hátitáskákat szoktatok használni? Kellene valami értelmes táska jó áron.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#2528) lacos001 válasza lacos001 (#2523) üzenetére


lacos001
senior tag

Eladva.......

(#2529) ludsimon válasza Doki16 (#2527) üzenetére


ludsimon
veterán

biztos vagy benne kell neked olyan? :D

Egyik ismerősöm vett belsőt az itatóstáskához és ez volt a használatiban írva :DDD

undefined

(#2530) TESCO-Zsömle válasza ludsimon (#2529) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És mi a mondat vége? Mert írásjel az nincs.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2531) Doki16 válasza ludsimon (#2529) üzenetére


Doki16
addikt

Hát ez komoly :D Gondolom valami nagyon durva fordítási hiba lehet.

Egyébként kell, mert a DH vázra úgy kell bepasszírozni a 750 ml-es kulacsot is. 3-4 órás túrákra meg közel se elég ennyi víz.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#2532) Stauffenberg válasza Doki16 (#2531) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amúgy engem is érdekelne egy közepes űrméretű hátizsák, szóval ide is jöhetnek az ajánlások. Nem kell nagynak lennie, ital, váltás ruha, egy-két szerszám beleférjen. Nem tudom, hogy 5k körül van-e valami értelmes, de ezek nem jelentenének hátrányt:

- Ne izzadjon annyira a hátam (tudom, hogy fog, de amennyire lehet szellős legyen)
- Nem árt ha vízhatlan, vagy kihajtható belőle egy vízhatlan huzat, mert olykor laptop, táblagép is lenne benne

(#2533) Doki16 válasza Stauffenberg (#2532) üzenetére


Doki16
addikt

Nekem csak a víztasak lenne a lényeg. A pár szerszám amit vinnék elfér a nyeregtáskába is.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#2534) dqdb válasza Stauffenberg (#2532) üzenetére


dqdb
nagyúr

5k körül van-e valami értelmes + kihajtható belőle egy vízhatlan huzat
Ha gyárilag nincsen felszerelve ilyennel egy hátizsák, akkor csak a huzat szokott ennyibe kerülni.

Deuter, Vaude ajánlott márkák, de 20e alatt nem fogsz olyat találni, amibe egy laptop is belefér, a hátrész kialakítása bringázáshoz megfelelő, támogat ivótartályt, és jár hozzá vízhatlan huzat. Úgy nézem, a magas euróárfolyam szépen felküldte az amúgy sem alacsony árakat a tavalyi-tavalyelőtti évhez viszonyítva.

Doki16: ha jó áron, akkor a Decathlon saját márkása lehet a nyerő. Jó ár visszavonva, ez is elszállt az égbe.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2535) Doki16 válasza dqdb (#2534) üzenetére


Doki16
addikt

Ezt láttam elég drága. Viszont tegnap voltam a decathlonba és egy darab táskát találtam aminek 2 Literes a tartálya és 7500 Ft volt. Azt is sokallottam ezért nem is vettem meg. De ezek szerint nem igazán van alternatíva.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#2536) Jorus válasza Doki16 (#2527) üzenetére


Jorus
nagyúr

Dakine Nomad-dal megyek, ha hosszabb az etap, 3 literes ivószatyorral. Ha rövidet megyek, akkor Deuter Nordic II két fél lityis kulaccsal.

Gyufaaa #2537: ugye? :) - ez az alsógatyára ment persze.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2537) Gyufaaa válasza Stauffenberg (#2532) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Anno volt egy kis "szócsatánk" a kerékpáros nadrággal kapcsolatban, vagy is kell e alá alsó naci vagy sem. Kinek mi steril stb... Hát bevallom kipróbáltam a dolgot. Első balaton kerülőn végig mentem alsóval, másodikon már nem volt alatta. A különbség és komfort érzet megdöbbentő. Egy kicsit óckodtam tőle, de ezek után hülye leszek még egyszer felvenni alá alsót, az tuti! :B :R

Jorus: Beszéltünk múltkor az ülésről. Sikerült lecserélnem egy olcsó kis ülsére. Nem akartam elkapkodni, hogy mindjárt egy drágább darabot veszek, ezért egyenlőre a méret volt a szempont és bevált. 143mm nekem is tökéletesen kényelmes, mondhatom ezt egy hosszabb túra után. A gyárinak a 155mm szélessége keményen kikezdett. Ez perfekt. Nézelődök majd valami komolyabb után. :)

[ Szerkesztve ]

(#2538) Zebu válasza Zebu (#2526) üzenetére


Zebu
addikt

Itt arra gondoltam, hogy nekem 85 és az is kicsit rövid.

(#2539) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Egyik haverom volt tegnap Balatonman Iron távon, és bukott a bringás körben. Kb. ötvennel ment, kátyú, és már csúszott. A sisak kettétört, és elég durva bőrhiány lett a combján, meg horzsolások mindenhol. De azért végignyomta :R Lényeg a lényeg sisak nélkül az ajtón nem szabad kilépni. Miután láttam az ominózus fejvédőt, rájöttem, hogy nekem is kell egy komolyabb.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2540) hoffman_


hoffman_
nagyúr

én egy ilyenre pályázom régóta, kisker áron 14k, de valamiért nem tudtunk rendelni belőle januárban, azóta meg nem kérdeztem. ha meglesz, akkor megírom mindenképp, hogy jó cucc-e. nekem való kisebb fél napos tekerésekhez pont elég lenne, egy kis pia, pár szendó, 3 szerszám, telefon, csókolom.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2541) Tomi_Sci válasza hoffman_ (#2540) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szerintem ebbe a Camelbak mellé már nem fér be szendvics. Nekem sokkal nagyobb van, és egy 2L-es tartály, egy bringás esőkabát, szerszámok, lámpa es egy banán körül alakul a max. kapacitása :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#2542) hoffman_ válasza Tomi_Sci (#2541) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen? nem tudom mekkora a vizes zacsija, attól függ ugye a dolog. majd rákérdezek.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2543) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok mivel ez egy viszonylag nézettebb fórum ezért ide írnék. 4 éve vettem egy Magellan Polarist (2009-eset) a V fékes Deore változatban.
link
Az itt láthatóval szinte mindenben megegyezik, csak hidraulikus tárcsa helyett, az akkori 2009-es deore V fék.
Egyetlen egyszer estem vele, de én fogtam fel az ütést :DDD
Egyedül a teleszkóp oldalán van egy kisebb karc, csak a festést húztam le egy kb 2 cm-es darabon.
Minden papírjával, 2 szett gumival a gyári amin meg se látszik, hogy volt használva... , és egy pár CST cross traveller (ez sincs szétkopva elég keveset használtam).

Így együtt az egészért szerintetek milyen árat kaphatnék?
Folyamatosan karban volt tartva, és kb. 2-3000 km lehet benne maximum.

(#2544) Robo sapiens válasza Zebu (#2538) üzenetére


Robo sapiens
tag

Mi lenne a normális érték?

[ Szerkesztve ]

(#2545) Zoli133


Zoli133
őstag

NOs az 1 hónap alatt majd 300 kilómétert tettem a rockrider 5.2be. Abszolút kezdőként (3 éve nem ültem nyeregben) szerintem nem rossz. ' órákat szoktam tekerni 20km-ről a hónap alatt sikerült 24km-re feltornázni a távot.

Időközben az pár első dolog közt megvolt ma az első defektem is. Sikeresen a lomtalanítás környékén egy tű állt a külsőbe, esélye sem volt a belsőnek. Persze felkészületlen kezdőként se pót-belső, se folt, szerencsére ismerősöm 2 sarokra lakik, nála hagytam most éjszakázni a járművet.

A kérdés, hogy megéri foltozni vagy inkább új belsőt vegyek? Esetleg van ajánlott folt/belső?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#2546) Zebu válasza Robo sapiens (#2544) üzenetére


Zebu
addikt

Nem tudom :) Nekem is csak azt mondták, hogy rövidebb :) AMúgy úgy mérd a belső lábhosszt, hogy ygy könyv a combközé, összeszorítva és nyomd addig, mintha azt éreznéd, hogy a nyereg nyom. Mondjuk én vízmértékkel csináltam.

Szerencsés dolog olyan nadrágot felvenni hozzá, amit bringázás közben használsz.

(#2547) Teasüti válasza superecneB (#2503) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én még nem találkoztam ilyennel, hogy a teflonos bovdenről leszakadozik a borítás, de elfogadom, hogy akkor ez van.
Rozsdamentes köszörült akkor a következő a sorban, jah.
Igazából nem hiszem, hogy eget verő különbségek lennének minőségben, elvégre a funkció betöltéséhez azért bele kell rakni a megfelelő anyagokat az alkatrészekbe.
Ez a sorrend lehet akár egyéni preferencia kérdése is.
Én szerelővel beszélgettem, ő cserélte az én gépemen a Jagwire házat BBB-re (akiben amúgy teljes mértékben megbízom, fél Pécs nála maszekol).
Nem is azért, mert a Jagwire szar lenne, "csak a BBB jobban bevált".

Amúgy elég nehéz átverni a köszörült bovdennel, mert viszonylag könnyű megállapítani.
A köszörültnek az a lényege, hogy a sodrony külső szálait forgácsolják, hogy a sodrony egésze kör keresztmetszetű legyen. A nem köszörült meg ugye nem sima felületű. Ezt még ránézésre is meg lehet mondani, ha jól megnézed.

Amire én még figyelnék, azok a bovdenvégek.
Ezeken se spórolj, mert könnyen elcseszheted a vacak kupakokkal az amúgy jó bovdenezést.
Én most ezeket akarom kipróbálni a városi gépen, ígéretesnek tűnik az extra védelem.
A sport gépre meg nem cicóznék, felraknám a legdrágábbat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2548) fpeter07 válasza Zoli133 (#2545) üzenetére


fpeter07
veterán

A legtöbb ember általában inkább befoltozza a belsőjét. Sokkal olcsóbb megoldás és hátránya nem igazán van. Érdemes megtanulni ezt a művelet, mert talán a leggyakoribb technikai probléma. Persze ezt is el lehet rontani de egy idő után könnyedén fog menni. 500 ft környékén szokott lenni ilyen javítókészlet mindennel együtt.

(#2549) Zebu válasza Zoli133 (#2545) üzenetére


Zebu
addikt

1 foltoyás belefér, 2 már necces. Most dobtam ki egy belsőmet amin 2 folt volt. Az már bután nézett ki rajta :) hülye formája lett teljesen a guminak. Bár szerintem még elment volna vele... Nem kockáztattam.

Mondjuk a Decathlonban baromi olcsók a belsők. 2db talán 800 HUF. nem tudom már pontosan....

[ Szerkesztve ]

(#2550) Stauffenberg válasza dqdb (#2534) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A camelback nekem nem fontos, nekem az is jó ha csak bele tudom rakni a kulacsom. Bár most azon vagyok, hogy lehet inkább feltennék egy kulacstartót és az U-lakatot tenném a hátizsákba, mert az csak akkor van velem mikor melóba megyek és az nem nagy táv.

A laptopot ne úgy képzeld el, hogy egy nagy súlyos dög, hanem MacBook Air 13", annak nem kell sok hely, meg az ritkán van nálam, szóval lehet ezt a funkciót kihúznám, arra jó a mostani táskám. Inkább táblagép szokott nálam lenni, aminek a hely igénye majdnem nulla.

Szóval ami inkább lényeg lenne, hogy esőben ne ázzon be és a hátrész úgy legyen kialakítva, hogy a lehető legkevésbé izzadjon bele a hátam. Ilyesmi akad 5-6 ezer körül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.