Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) Expendable válasza Acef (#67952) üzenetére


Expendable
aktív tag

Teljesen biztonságos. Kb. 20 vásárlás után mondom ezt :)

(#68002) kacsyx válasza bandus (#67999) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Megtartottam, nem kellett visszaküldeni. Kimostam többször, aztán próbáltam kifőzni is, de nem segített rajta semmi, úgyhogy egyelőre áll a polcon. Arra gondoltam csinálok belőle tárolót. Kibélelem szivaccsal körbe, meg az alját, aztán bele lehet tenni a foltkészletet, lámpákat, személyit, stb.

Laox: nem kértem vissza, ők ajánlották fel maguktól. Utána már természetesen igent mondtam rá, hiszen így nem használható (kellő gusztussal).
Ebben tárolhatod napokig is a vizet, nem fog elmenni a szaga sehogy sem. Már próbáltam mindent, hidd el.
Voltam pár napja Decathlonban, kíváncsiságból megszaglásztam a kulacsokat. Van ott is sok Elite kulacs, van amelyik szagtalan, van amelyik tűrhető és van amelyik szó szerint bűzlik (ez volt az egyik legdrágább, thermo kulacs).

[ Szerkesztve ]

(#68003) Laox válasza kacsyx (#68002) üzenetére


Laox
aktív tag

Nálam most ez nagyon olcsó kulacsokkal fordult elő, rettenet büdösek voltak, de naponta tele töltöttem őket vízzel és kb. 1 hét alatt megszűnt a szaguk. Lehet, hogy nálad is jó lenne ez.

(#68004) Expendable válasza Laox (#68003) üzenetére


Expendable
aktív tag

Aha, szódabikarbónás vagy citromos vizet beletenni pár napra, az elveszi azt a műanyag szagot.

(#68005) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Citromos vízzel próbáltam, szódabikarbónám nem volt.
Nagyon nem foglalkoztat már, a Decathlonban találtból fogok venni kettőt. Csak vehetek újra tartót is, mert múlt héten elestem és eltört a szinte új kulacstartó :/

(#68006) Hasaggymeg válasza trialboj (#67995) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na akkor engedelmeddel újra közzéteszem,lássuk mit mond a "nép". Én aki nagyon vékony olajjal fújom és elég tisztán tartom a láncom,mely el is megy 6-8e km-t 80% aszfalton,azt mondom ez nem egy piszkos lánc a képen.Halkan kerregett a HG70,a KMC xx10 is és kerreg a HG95 is most,de előbbiek elmentek az említett távolságig,anélkül,hogy sort kellett volna cserélnem a következő láncnál.Ezek után mondd meg te mit jelent a halk kerregés.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#68007) maximilian4 válasza Laox (#68003) üzenetére


maximilian4
addikt

Ennyi. Egyébként én a drágábakkal is tapasztaltam. Van itthon minimum egy tucat kulacsom, amiket innen-onnan kapok és az összesnek van újonnan szaga. Nem nagyon veszek róla tudomást, a szag pedig nagyon gyorsan elmegy ha használod.

Maxi

(#68008) bunddog válasza dokee78 (#67979) üzenetére


bunddog
tag

bár kicsit off, de jól látom a korábbi hsz-ek alapján hogy szinte mindent cserélni akarsz a bringán? :) miért vettél decásat és nem egy minőségibb használtat amin nem kell mindent cserélni? :K

(#68006) Hasaggymeg: karbantartott, tisztának mondható lánc :)

szerk.: nekem is most HG95 van, 100% aszfalt mellett ha nem kap vizet kb. 300 után kezd egy kis hangja lenni de olyankor még mehet 100-at :DD

[ Szerkesztve ]

(#68009) Pttypang válasza krisz4b70 (#67976) üzenetére


Pttypang
veterán

Az elso kb ugyanaz, csak dragabban joval, a tobbi meg 3x7 sebis, ezt remelem nem gondoljak komolyan, hogy akkor menetes aggyal adnak ennyiert? Lol, maradj a rr520-nal inkabb, az egyiken elol egy 180-as tarcsa van, de a felemas szett fura, a kazettas agy pedig a kesobbiekben, kopoalkatreszek cserejenel ez majd meghalalja magat.

Nem elhanyagolhato, hogy sporolsz is nagyjabol mindegyik esetben, ahogy lattam, nem latom az indokot, hogy miert ne venned ezek helyett a rr520-at.

Everybody lies.

(#68010) Pttypang válasza dokee78 (#67972) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem nincs vele bajom, csak a nap megeszi lassan a festest, ahogy lattam, meg ugye az elhajlas nem a legjobb dolog, nem tudom, mennyit kapott.

Everybody lies.

(#68011) dokee78 válasza bunddog (#68008) üzenetére


dokee78
félisten

Használtat semmiképp nem akartam.
De már mondtam többször így is elégedett vagyok,amire vásároltam arra pont jó.
Viszont apránként szeretném kicserélgetni az alkatrészeket.

Lesz olyan amit,akkor fogok cserélni,ha tönkre megy és muszáj. (Váltó,gumik,felni,hajtómű)
Lesz amit azért cserélek,hogy jobban mutasson,esetleg kényelmesebb,hatékonyabb legyen. (Fékkar pipa,féktest,kormány,strucni,ülés)

Igen,ha ezeket összeadom kijött volna egy drágább minőségi MTB is.
De az a helyzet Ennyi pénzem volt és apránként könnyebb kiadnom pénzt,mint egyben.
Plusz így elmondhatom,hogy én építgettem,még ha sokak szerint hülyeség lehet.

(#68012) Integrale válasza dokee78 (#68011) üzenetére


Integrale
veterán

stucni

"Bad reklám is reklám too"

(#68013) c4bB


c4bB
csendes tag

sziasztok.
2007 környéki genesis element,kormányról lockolható telóval,a képen látható állapotban,az avid v fékek kivételével xt rajta minden.
mennyit szabad adni érte?
genesis element

[ Szerkesztve ]

(#68014) -=RelakS=- válasza Integrale (#68012) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

:DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#68015) Syd69 válasza dokee78 (#67972) üzenetére


Syd69
aktív tag

nem egy nagy kaland stucnit cserélni....
Nyomatékkulcs is nélkülözhető...SZVSZ

Alma

(#68016) parkr válasza kacsyx (#67998) üzenetére


parkr
őstag

bezzeg az én 1 óra alatt leeresztő belsőimmel nem foglalkoztak.

amúgy engem meglepett higy ingyen vissza tudtam küldeni nekik egy szemüveget (más színű volt mint a képen)
a postán is csak néztek hogy milyen csomag ez

(#68017) zoli03 válasza Cathfaern (#67989) üzenetére


zoli03
őstag

A legnagyobb hülyeség végigváltani az összes fokozatot, csak feleslegesen összeolajozod a lánckereket. Azt sem értem, minek ilyen drága olajokat venni, meg azon spórolni, hogy szemenként csepegteted. Én MTB-n motorolajat használok. Jó bőven átolajozom, akár többször is, közben áttörölgetve, így elég tiszta lesz a lánc, majd az utolsó olajozás utána jó alaposan letörlöm. Trialboj szerintem nem törölte le elég alaposan az olajat, akkor nem nézne ki így. Láncfűrész olajat is próbáltam, de az hamar lejön róla, igaz az is a dolga (ha megpörgettem a hajtást, amikor még nem volt róla letörölve az olaj, ilyen pókhálószerű olajködben jött le). MTB-n nem látom értelmét drága kenőanyagok használatának, egy normálisabb terepezés utána úgyis takarítani kell, szerintem nem éri meg mondjuk 50 km-enként ilyen drága cuccot ráfújni (főleg, hogy a mocsok miatt amúgy is hamarabb kopik a lánc). Zsírsprayt csak a városi biciklimen használok (meg ha egyszer lesz országútim, akkor majd azon).

(#68018) fpeter07 válasza Hasaggymeg (#67962) üzenetére


fpeter07
veterán

Felesleges. A bringa mindig többet bír, mint a használója.

(#68019) fpeter07 válasza Laox (#68000) üzenetére


fpeter07
veterán

Ecetet neki és nem kell napokat várni.

(#68020) Pttypang válasza zoli03 (#68017) üzenetére


Pttypang
veterán

A szemenkenti olajozas nem az olajjal, hanem a torolgetessel valo sporolast jelenti.
Igy nem fog minden uszni az olajban es nem kell torolgetni. A te verziodnal a felnimre peldaul valoszinuleg kerulne olaj, felnifekkel az annyira nem vicces.

Everybody lies.

(#68021) zoli03 válasza Pttypang (#68020) üzenetére


zoli03
őstag

Féktisztítóval pár másodperc letakarítani. Kevesebb idő, mint szemenként csepegtetni.

(#68022) -=RelakS=- válasza zoli03 (#68021) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És ezt a fajta olajozást hol csinálod? Kertben, vagy közös tárolóban?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#68023) anorche1 válasza zoli03 (#68021) üzenetére


anorche1
őstag

Vagyis ne csak az olajat, de a féktisztítót is pazaroljam? Nekem ezek többet érnek, mint az a 2perc az időmből, míg minden szemet egyesével megolajozok.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#68024) Cathfaern válasza zoli03 (#68017) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az összes fokozaton áttekerést még itt olvastam a topicban kezdő koromban, de akkor ezek szerint azzal tévedtem :)
A bő olajozás nálam nem működik, vagy felhozom a lakásba a biciklit, ott nem kéne öntögetni az olajt, vagy lent a közös biciklitárolóban csinálom, ahol megint csak nem kéne szétlocsolni. Meg nem vagyok benne biztos, hogy a te többszöri törölgetésed nem több idő, mint a szemenkénti csepegtetés.

"MTB-n nem látom értelmét drága kenőanyagok használatának, egy normálisabb terepezés utána úgyis takarítani kell"
Ez oké, de városi közlekedésről meg aszfaltról beszéltünk egész eddig :)

(#68025) Pttypang válasza zoli03 (#68021) üzenetére


Pttypang
veterán

Marmint arra gondolsz, hogy egy egesz flakon fektisztitot elfujtam ra szepen es meg utana is nezegettem, hogy egyes szemeknel nem lett tokeletes?
Inkabb maradok a mosogatoszeres mosasnal levett lanccal, majd szemenkent olajozasnal, az olcsobb es hatekonyabb is. A fektisztito sincs ingyen mar.

Everybody lies.

(#68026) Integrale válasza Pttypang (#68025) üzenetére


Integrale
veterán

Féktisztítót a felnire csöpögött olajra írta. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#68027) krisz4b70 válasza Pttypang (#68009) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Értem, de a mali-n shimano váltók vannak a rr 520-n csak sram. Nem rosszabb?
Meg a malinak 100 mm rugóutas lockolható telója van, a rr-nak csak 80 mm és nem lockolható.

A 2016-os rr 520 alkatrészeit kicsit lebutították az előzőhöz képest, azért kérdem. előzőn tudom hogy shimano váltói és 100 mm-es lockolható villa, de ezen már az említett gyengébbek.

Akkor nem éri meg mégis jobban a mali? Lécci válaszoljatok mert holnap venném meg a biciklit. :D

[ Szerkesztve ]

(#68028) dokee78 válasza krisz4b70 (#68027) üzenetére


dokee78
félisten

Ki mondta,hogy a Rockrider 520-nak 80mm a rugóút?
Mert bárhol nézem 100 mm-t írnak.

Már látom.
Az érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#68029) Pttypang válasza krisz4b70 (#68027) üzenetére


Pttypang
veterán

A rockrider 500 volt az elodje, annak sram valtoi es hajtasa volt. A rugout meg nagyjabol mindegy, 50-60 milinel ugyse fog tobbet mozogni, ha szetszeded es osszerakod rendes kenoanyaggal es max letekered az elofeszitest.

A lockolhatosag meg ezeknel nem olyan egbekialto funkcio, kb semmire se mesz vele, ennyi erovel betekered az elofeszitest es ott a lock, meg se fog mozdulni kb :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#68030) krisz4b70 válasza Pttypang (#68029) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

És a váltók? akkor nem jobbak? Meg a váz ugyanolyan strapabíró? Csak mert olvastam itt fórumon is páran eléggé leszólják a dekás bicikliket, ezért bizonytalanodtam el egy kicsit. Csak egy strapabíró kerékpárt szeretnék amin nem kell kicserélni 1-2 éven belül a legtöbb alkatrészt. :))

De a 2016-os rr520 kicsit más mint az előző, gondolom a 2015-ös.

amit régebben árultak: 100mm rugóút, shimao váltók, auriga fék.

ezt drágábban is árulták, gondolom a jobb alkatrészek miatt.

amit most árulnak 80mm rugóút, sram váltó, tektro fékek. váz is megváltozott.
[link]
í

[ Szerkesztve ]

(#68031) krisz4b70 válasza krisz4b70 (#68030) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

itt az előző verzió:
[link]

bocsi csak közbe lejárt a szerkesztési idő.

(#68032) bunddog válasza krisz4b70 (#68027) üzenetére


bunddog
tag

Elnézve ezt az rr520-at ne siesd el a vásárlást szerintem.

(#68033) Pttypang válasza krisz4b70 (#68031) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez az eggyel fentebbi kategoria most, nem?

Az 520 ugyanaz nagyjabol, mint az 500, ugyanabban az arban is van, mint amiben az volt.

Everybody lies.

(#68034) pc360 válasza krisz4b70 (#68030) üzenetére


pc360
addikt

Ez nem úgy működik, hogy rábökök egy gyártóra, és azt mondom, hogy az jobb, mint egy másik. Mindkét márkának van szar és profi kategóriája, max a Sram nem merészkedik olyan mélységekbe, mint a Shimano...

Shimano Acera = fos. Tekro fék = fos. A teleszkópot egy ilyen árú bringában inkább nem is feszegetem... ezek azok, amik fél év elteltével meg sem moccannak, miközben 3 kiló.

Bármilyen normális új monti legalább 130-150 ezerről kezdődik. De ilyet minek megvenni? Gyűjts inkább hozzá! Egy ilyen gépben semmi az égvilágon nem lesz jó. Tartósnak tartós. Tartósan nehéz és fos.

A másik megoldás a használtpiac, ha nem nagyon van rá több pénzed. Egy kőnehéz, minden finomságtól megfosztott gépért kár kiadni... Helyette még egész jót is kifoghatnál 100-ból.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68035) Lavie


Lavie
tag

Ma gondoltam kicsit dombosabb útvonalon megyek, hát még korai volt.. :-) Pólustól a Megyeri híd felé, Budakalász, Solymár, majd vissza a Széna tér irányba le a dunapartra, Árpád hídon vissza.. Kicsit megviselt, vissza kell még szokni. :-)

(#68036) pc360 válasza pc360 (#68034) üzenetére


pc360
addikt

+ A monti ott kezdődik, hogy legalább Shimano Deore cuccok vannak rajta (hajtókar, váltók, váltókarok, lánc, fogaskoszorú), országútin pedig Shimano 105-ös szett (akár régebbi, akár újabb). Ez alatt van az a kategória, amire előbb költesz, így meg sem térül a spórolásod. Egy Acera-szettet pillanatok alatt leamortizálsz, és minden más is ugyanez lesz rajta. Konkrétan egy belépőszintű tárcsaféknél rosszabbat el sem tudok képzelni. Ugyanaz, mint V-fékben a Tektro.

bunddog jól megírta, csak én kevésbé tudom visszafogni magam, mert: 1. tapasztalat - már végigmentem minden kategórián a belépőtől a felsőkategóriág, 2. több ismerős is elbaltázta ezt a vásárlás dolgot ugyanígy, hogy ráment az olcsó újra, és utólag bánják a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68037) pc360 válasza Lavie (#68035) üzenetére


pc360
addikt

Ilyen külsővel aszfalton nem csodálkozom. Nem arra való. Ha feldobsz egy slicket, már holnap ugyanezt a távot röhögve tekernéd újra.

Egyszer visszaraktam egy alap külsőt télvíz idején, és full erőből nem voltam képes 30 fölé vinni, miközben ugyanígy hajtva egy Schwalbe Hurricane külsővel (ez nem slick, hanem futófelületes) 40-ig simán elmegyek. Iszonyat szenvedés a röcskös alapgumi városban. Nem értem, ez hogy nem tűnik fel az embereknek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68038) Integrale válasza pc360 (#68036) üzenetére


Integrale
veterán

Kicsit túlzásnak érzem, már csak abból a szempontból is, hogy te egy fajta hozzáállást és felhasználást képviselsz. Nem mindenki akar/tud, vagy csak nem indokolt az, hogy magasabb kategóriából legózzon össze egy kerékpárt. Városba, úgy, hogy néha letérsz egy lazább erdei útra, bőven elegendő lehet szerintem az Acera is.
Másnál indokolt feljebb szemezgetni, de ne egy nézőpontot vegyünk szentírásnak.

"Bad reklám is reklám too"

(#68039) pc360 válasza Integrale (#68038) üzenetére


pc360
addikt

Nem akartam radikális lenni, a lényeg, amire rá akartam világítani, hogy ugyanannyi pénzből 2 kategóriával jobbat lehetne szerezni használtan, és akkor nem kell legózni semmit.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68040) Runner_fxr válasza pc360 (#68034) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Új Acera azért nem a szutyok kategória, nyilván nem egy vadulós bringára lett tervezve, de elég megbízható cucc. 150k-s új bringán sem nagyon lesznek sokkal jobb cuccok mint acera, talán alivio szint.

(#68041) krisz4b70 válasza pc360 (#68034) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Nézegetem használtpiacot is 2 hete, de 100 k körül használtan sem nagyon árulnak jobb vasakat.

(#68042) krisz4b70 válasza pc360 (#68036) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

De esetleg tudnátok akkor 130k körül olyat mutatni ami jobban megéri?
Lehet hogy meglenne rá a keret, de valahogy nem éreztem annyira fontosnak ennyit kiadni kerékpárért, de ha tényleg vannak jobbak, megnézném az ajánlatokat. :)

(#68043) Runner_fxr válasza krisz4b70 (#68042) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Pontosan mire szeretnéd használni azt a kerékpárt?

(#68044) pc360 válasza krisz4b70 (#68041) üzenetére


pc360
addikt

Ó, dehogynem. A 4 ezer km ebben az esetben rohadt kevésnek számít - ha igaz (bár inkább 10-nek néz ki). XT / SLX cuccok, ami újként a 250-es kategóriából indulna, és ez pl. már egy rohadt jó teleszkóp, ha karban volt tartva (olajat lehet cserélni kell, és szimmeringeket - ha azok még nem voltak). Kár, hogy a vázat összebaszta a lánccal, szóval a hajtás környékén kellhet még csere, ha ugrik a rendszer. De ez csak egy példa volt...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68045) c4bB válasza c4bB (#68013) üzenetére


c4bB
csendes tag

erre valaki?

nem azt várom, hogy forintra pontosan mondjatok árat egy kép alapján,csak nagyságrendileg jólenne tudni,tényleg megérnek ezek a bringák (állapottól függően) 60-80 ezret? (jófogáson ennyiért árulgatják ezt a típust,de ez nem jelenti azt, hogy ér is ennyit)
inkább ez szép és jó állapotban 70-ért,mint egy új rockrider/woodlands stb 100-120-ért altus meg acera szintű felszereltséggel?

(#68046) zoli03 válasza pc360 (#68036) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem BR-M395 fékem van (Acera), átlagos XC használatra tökéletes, mióta fent van egy éve, semmi karbantartást nem kapott, mégis olyan, mint mikor felraktam. Most akkor ez hogy amortizálódott le? Sőt, régebben, amikor nem volt pénzem, FC-M171 hajtóművem volt, ugyanott elmentem vele, ahol haverom az SLX hajtóművével, közben ugyanúgy élveztem a tekerést, mint ő, és ez sem amortizálódott le. Ennyire azért nem kéne túlzásokba esni.

(#68047) Hasaggymeg válasza c4bB (#68045) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nincs széthajtva megérhet akár 80-at is. :K

(#68046) zoli03 ...egyetértek.Ismerve kerékpározási szokásaikat,ismerőseim zömének nem is ajánlanék soha jobbat egy új Altus vagy Aceránál.Évi 1000 alatt minek is? :F Úgy vélem egyszer hozzánősz és kiérdemled,majd vásárolod a jobb vasat.Ma divat a következő sorrend: 1.eldöntöm,hogy holnaptól sportolok.2.Rohanok valamelyik sportáruházba és megvásárolom a zoknitól a fejre valóig az összes profi cuccot amit az adott sporthoz úgy hallottam használni szoktak.3.egy hónap,jobb esetben pár hónap után abbamarad a lelkesedés és újra csak gyűl a kacat a házban.

(#68035) Lavie...szép az a hajtókar kidolgozás,az új Alivio?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#68048) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Csak én érzem úgy, hogy az egypálcás sárvédő képével valami nem stimmel?
:))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#68049) Pttypang válasza pc360 (#68034) üzenetére


Pttypang
veterán

Azert hulyesegeket ne beszeljunk :N

Nem fos, a celzott kategoriaban elvegzi a feladatat. Ha valaki tobbet akar, akkor koltson ra.
Megmozdul az a villa, de nem fogja kiegyenesiteni az utat..

Persze, gyujtson hozza, aztan vegyen egy gepet, amit az eletben nem hasznal ki, de legalabb erzekenyebb is a szervizelesre. :N

(#68036) pc360
A monti nem a deore-nal kezdodik, kerlek. Meg mindig felhasznalasi kategoriakat illetoen tevedsz.
Az, hogy az ismeroseid keptelenek voltak felmerni, hogy a 30 ezres teszkos meg a 60 ezres decathlonos bringa se arra valo, hogy "déházzunk" vele, talan nem a kerekparok hibaja, legyenek akarmekkora hulladekok is.

(#68037) pc360
Megfelelo guminyomason probaltad? Nem veletlenul megyek en is 3-4 bar kornyeken, 4-re fujom kutakon általában mindkettot.

(#68039) pc360
Munkatarsam az rr500-al kalandozik a Bükkben és városban, 100 kilo kornyeke, eleg durvan erobol teker, eddig egy szem féket sikerült leamortizálnia és a külsőket, fékpofákat nyilván.
2014-ben vette.. Szeretnel beszelni rola? :DDD

(#68046) zoli03
En is ezert kezdtem el rohogni, mert a tourney cuccok meg az altus, alivio cuccok a kerekparomon nem igazan amortizalodtak meg le, pedig en egesz normalis mertekben hasznalom. Sőt, még a teleszkóp is mozog, az árához képest reális mértékben :D

(#68047) Hasaggymeg
Évi több ezerig sincs azzal baj. Majd ha felso kategoriabol vasarol valamelyik emberke egy jo tipp alapjan, aztan szembesul, hogy ha teker, akkor elobb-utobb szervizkoltseg is lesz, aztan porognek szepen a szamok, rogton nem fog tetszeni, hogy feljebb ment a listan, aztan jon a "szemet lehuzos szervizesek" szlogen..

(#68048) -=RelakS=-
A céllövöldében egypálcás volt.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#68050) pc360 válasza Pttypang (#68049) üzenetére


pc360
addikt

Nyilván megfelelő nyomáson próbáltam (ezekbe mindig rakok legalább 3,8 bart), de ekkora a különbség, bárki érezheti.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.