Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) Cathfaern válasza razzorr (#26000) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Itt mindenki versenyző vagy olyan keményen tolja, hogy 1-2 tized mm annyit számítson?"
Nem. Igazából a láncnyúlásnak relatív kis hatása van a teljesítményre addig amíg nem ugrik a lánc. A probléma inkább az, hogy a túlnyúlt lánc elkoptatja a hátsó sort (egész pontosan magához igazítja, így egy új lánc azonnal ugrani fog rajta), illetve rosszabb esetben a lánctányért is, és így idő előtt kell őket cserélni. Míg ha időben van cserélve a lánc, akkor jóval tovább bírják.

(#26002) -=RelakS=- válasza ludsimon (#25995) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, viszont lötyögnek rendesen, tehát hézagjuk van. Az 500Ft-os meg beleméri. Mondjuk lehet, hogy tervezéskor beleszámolták az új láncnál mérhető hézagot ... passz

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#26003) Tüzi válasza razzorr (#26000) üzenetére

Jó neked, hogy ilyen sok pénzed van sorra + tányérokra :D
Adj nekem is kérlek :)

Amúgy valszeg nem 10sebis rendszered van, hanem 7, vagy netán 8, ezek pedig jóval tovább bírják mint egy 10-es... meg jóval olcsóbbak is, főleg ha nem XT-Ultegra szintű cuccal vagy szerelve.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26004) zoli03 válasza Rottweiler89 (#25999) üzenetére


zoli03
őstag

Beírod Google-ba vagy Youtube-ra, aztán pár perc alatt megvan, hogy milyen mélyre kell ütni (15 mm-t írnak több helyen is, a Park Tool szerszám is annyira üti le).
A villanyakat olyan hosszúra vágod, amilyenre akarod, hézagoló nélkül is jó. De ilyenkor feljebb már nem tudod rakni a stucnit, meg eladni se lesz egyszerű. Elég egyértelmű, hogy annyi hézagolót érdemes berakni, amennyi a régin volt (ha az úgy kényelmes volt), vagy meghagyni hosszabbra, aztán később még vágni belőle. A stucni fölé is rakhatsz akár, de valamelyik gyártó meg szokta szabni, hogy maximum mennyit lehet. Ha nincs elég hézagolód, érdemes lehet venni, nem olyan drágák.

(#26005) -=RelakS=- válasza Zola007 (#25996) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én is kitámasztottam az én nyúlásmérőmhöz, gond akkor van, ha a gyártó egy minimális hézagot beleszámolt a méretbe. Mint ahogy előzőleg írtam.

Amúgy meg a SRAM az kb olyan hosszú volt, mint a Sunrace, mikor ez utóbbi felment. Mikor a SRAM ment fel, kb ennyi volt az eltérés a KMC#1-hez képest, bár arról szerintem nincs képem.
KMC #1 és SRAM már olajfürdőből van kivéve az összehasonlításhoz. Sunrace-t frissen tisztítottam láncomsóval (olajos kézre való tisztító + brigéciol), a KMC #2 értelemszerűen tisztítatlan.

Azon gondolkozok, hogy laminált papír + egy léc segítségével csinálok mértéket, amin 109 szemhez való hossz fent van. Erre aztán csak felakasztom a láncot, aztán meglátom, milyen hosszú lesz. Ennyi szem esetében talán már ha kimérem az 1%-ot, azzal nagyon nem tévedek, ez meg kb pont 1 szem (kicsit több, de legalább nem nyúlik túl a lánc :D)

Másik ötlet volt, hogy kunyizok levágott láncdarabokat a bringaboltomból, és azt rakom össze mértéknek :D ha 109 szem pont 110 szem hosszú, akkor kuka, viszont ez az újrahasznosított szegecsek miatt nem tudom, milyen pontos. (bár talán lényegtelen az eltérés)

Hűdeszéphosszúlettmármegint :B

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#26006) razzorr válasza Cathfaern (#26001) üzenetére


razzorr
őstag

Persze értem én, hogy lehetnek járulékos meghibásodások,pl. a sor elkopik. De ha olyan ütemben cserélnék minden apró vackot, ahogy azt a számok mutatják, akkor többszörösét is rákölteném, mintha majd egyszer x ezer km után kicserélem a ténylegesen elkopott részeket. Nekem nem ér annyit. De tudom, vannak máshogy gondolkodók mint pl.én :)

(#26003) Tüzi Persze nem ultegra szintről beszélgetünk,hanem egy 7-es rendszerről. Az ultegra a versenyzőknek való. Én meg azt mondom, hogy akinek van pénze ultegrára és hasonlókra annak legyen x ezer km után teljes generálra. Persze most nem a versenyzőkről beszélünk, hanem a hétköznapi bringásokról. Amúgy meg minek olyan drága rendszer hobbi célokra? :F

[ Szerkesztve ]

(#26007) Tothgera30 válasza gergo5991 (#25525) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nagyon szép, grat hozzá :R .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26008) gmatti válasza razzorr (#26000) üzenetére


gmatti
csendes tag

:K

(#26009) Cathfaern válasza razzorr (#26006) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem mindenki annyit áldoz a hobbijára, amennyit szerinte megér. Van akinek megéri az a különbség. Plusz ugye vannak sokan, akik rendszeresen járnak versenyre is, még ha csak amatőr szinten is.
Abban viszont igazad van, hogy bizonyos szint alatt nem éri meg a láncot cserélgetni, mert kevesebbe kerül mindent cserélni, mint a láncot 2000km-enként.

(#26010) #16729600


#16729600
törölt tag

Megjött a Menabo 2 bringás verdás tartóm az Amazontól.Párom lelépett Grazba vásárolni olyan 2 re jön haza, addig kiadta, hogy készen kell lennie.Egyenlőre szemmel verem a cuccost és már alakul a galaktikus kupi a kégliben.Drukkoljatok nekem, mert pillanatnyilag bukó-vesztőnek érzem magam :)

(#26011) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Hogyan készül a Neuzer kerékpár.

Érdemes megnézni 19:10-nél azt a tekercs láncot. 150 m hosszú. Egy darabig elég lenne otthonra :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#26012) Zola007 válasza -=RelakS=- (#26005) üzenetére


Zola007
veterán

Minél hosszabb szakaszon méred annál kisebb a hiba

Én azért ágálok a sima vonalzós módszer ellen, mert aki sokféle mérőeszközt használt már, az tudja, hogy még a hitelesített vonalzók, mérőlecek sem pontosak, ráadásul drágák, nem valószínű hogy egy sima háztartásban előfordul.

Példának okáért előkaptam 2 vonalzót a fiókból. Ezek ilyen sima papírírószer boltban vett 100 ft-os műanyag vonalzók.
kattints a nagyobb képért [link]

A fotón egyértelműen látszik, hogy a felső vonalzó 30 centis hosszában már > 1 milliméterrel hosszabb mint az alsó. Ez 0,33% eltérés. Első ránézésre nem tűnik soknak
Nincs kéznél hitelesített mérőeszköz, így nem tudom megmondani, hogy ezek közül melyik a pontosabb, de 12 láncszem mérésénél már nem mindegy, hogy 0,5% nyúlást mérsz ugyanazon a láncon vagy 0,83%-ot.
Első esetben még simán használod, második esetben meg vakarod a fejed, hogy a francba nyúlt meg ilyen rövid táv alatt

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26013) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Pár kép, esőzés utánról... (lassan alakul a bringa :D )

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26014) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Valaki erre?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#26015) razzorr válasza #16729600 (#26010) üzenetére


razzorr
őstag

Ez melyik típus pontosan? Én a Steel bike-ot néztem ki.
Majd csinálj fotót róla ha kész van és a bringák is rajta vannak.

(#26016) #16729600 válasza razzorr (#26015) üzenetére


#16729600
törölt tag

Steel Bike X2. Rendben, ahogy felkerülnek a bringák rá meg mentem egy kört vele, hogy mennyire stabil lefotózom és írok néhány sort róla.

(#26017) gergo5991


gergo5991
őstag

Új tagokkal bővült a család: térd ropogás

[ Szerkesztve ]

(#26018) anorche1


anorche1
őstag

Ha egy első átdobó 30-39-50 fogas tányérokat támogat, attól még lehet hogy működni fog ha az 50 -est lecserélem egy 52 -esre? Felfog tudni váltani? Vagy próba szerencse?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#26019) Cathfaern válasza anorche1 (#26018) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Legkisebb és legnagyobb fogszám közti különbség számít. Váltó manualjában benne kell, hogy legyen mi a legnagyobb különbség amit támogat.

(#26020) razzorr válasza #16729600 (#26016) üzenetére


razzorr
őstag

:R

(#26017) gergo5991Szőlőmagkivonatot/lisztet igyál vízzel napi 1x [link] Nekem és a családban már másnak is bevált.

(#26021) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Bovdenház végeket hogy szokás rögzíteni? Láttam a gyáriak vmivel préselve vannak, vagy csak összenyomták őket, de rendeltem műanyag végeket, amivel nem tudom mit kezdjek.
Csak egyszerűen húzzam rá a végére és szereljem fel rögzítés nélkül?

(#26022) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Vehetek új rózsát,mert nem úgy sikerült beszuszakolni a villanyakba,ahogy azt én képzeltem... :W
A villanyak hossza pedig a régi XCM V2-essel megegyező lett.

Üdv: Rottweiler89

(#26023) syberia válasza Teasüti (#26021) üzenetére


syberia
veterán

Elég ráhúzni a kis kupakot a két végére és a bowden a helyén fogja tartani.

https://howbad.info/

(#26024) anorche1 válasza Cathfaern (#26019) üzenetére


anorche1
őstag

:R
20 fog a kapacitása, nekem meg a legkisebb 30 -as, tehát 50 -nél nagyobb nem lesz jó :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#26025) Zola007 válasza Teasüti (#26021) üzenetére


Zola007
veterán

ha nem maradna meg rajta (többféle bowdenátmérő van), akkor nyomj bele egy kis gombóc blue-tack-ot és abba nyomd bele a bowdenvéget

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26026) szdavid


szdavid
tag

Bowden csere esetén érdemes beruházni egy komoly bowden szettre (pl.: Jagwire Ripcord), vagy elég ha csak magát a bowden-t cserélem? Van közte valami érdemi különbség? Egy cross bringára lenne, havi ~500km-t megyek vele. Előre is köszi.

(#26027) TripleB válasza Rottweiler89 (#25960) üzenetére


TripleB
senior tag

A fejcsapágy alsó csészéjét kell óvatosan leszedni a régi villáról, a többi már gyerekjáték. A villanyakat olyan hosszúra vágd, hogy ha el akarod valsmikor adni, ne legyen rövid.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#26028) Because


Because
őstag

na most fent votlam Budapesten igaz csak a bartól béla úton haladtam végig kelenföldről, de világát éli a virsligumi, mindenfele fixik, egysebik, racsnis váltó nélküli gépek. piroson áthajtó, kocsik között cikázó menőgyerekek, mindent láttam amit kellett :D utálom a nagyvárosokat :U

[ Szerkesztve ]

(#26029) Toomy válasza -=RelakS=- (#25990) üzenetére


Toomy
senior tag

A 9 sebességes edző outimon PC 971 -es láncot használtam 2 évig, most kipróbáltam a PC 951 -es és az is bírja a strapát pedig 53 -as nagytányéron tépkedem rendesen a 10-12 % os emelkedőket kiállva STRAVA szegmens vadászat céljából. 1000- ként váltogatom a láncokat így egy hátso sor elmegy 12-15 ezret is nálam. Télíre meg visszarakom a kopott láncokat tányérokat és sorokat és addig közlekedek velük amíg már szinte a legkisebb terhelésnél is elugrálnak. Szóval én a végletekig kihasználom a hajtásokat és a végén megy a méh telepre, ahol még pénzt is kapok értük. :D

(#26030) Rottweiler89 válasza TripleB (#26027) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Azt is sikerült átvarázsolni... Csak egy rózsa kellene bele,mert rossz szerszámmal álltam neki beleütögetni,és elrontottam a menetes középrészt. A hossz pedig a régi teló hossza,megmértem,és úgy vágtam az újat is... Eladni pedig nem tervezem,ha csere is lesz majd valamikor,megtartom emlékbe... :)

Üdv: Rottweiler89

(#26031) Vasinger! válasza Teasüti (#26021) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Harapófogóval összenyomod középen és nem fog leesni.

szdavid:

Nem igazán éri meg sokkal drágábbat venni. A szilikon mindegyikből elkopik egy idő után, felesleges erre költeni a plusz pénzt.

(#26032) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Kellene egy jó szervíz, budapesten, ahol láttak már ilyet és lehetőleg nem aranyárban dolgozzanak.
Amúgy a bringabutik szervízről vélemény?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#26033) gergo5991


gergo5991
őstag

Mai túra
49,3km, 200-650 méter magasság
Azért gurultam pár km-t le dombon, fura hogy max speed csak 47km/h, máskor meg kisebb dombon 100 méteren gyorsultam 52re-.
Lehet erős ellenszél volt, na nem tudom.

Vizet vittem a sok visszajelzésnek hála, jól is jött :)

[ Szerkesztve ]

(#26034) zoli03 válasza gergo5991 (#26033) üzenetére


zoli03
őstag

Ha pontos maximális sebességet akarsz, használj KM órát.

(#26035) tjokai


tjokai
senior tag

Sziasztok
Véleményeket várnék erről a bringáról!

Jelenleg egy majdnem 2 éves, de keveset használt, nagyon szép állapotú Kross Hexagon X3-am van, mennyit lehet azért kérni? Új 2.4 CST aszfaltgumik, alupedálok vannak rajta....65e ft reális?

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#26036) zoli03 válasza tjokai (#26035) üzenetére


zoli03
őstag

Decathlonos MTB-okról nincsenek túl jó véleménnyel itt a topikban. Ennyiért nemigen létezik jó össztelós MTB. Még az első teleszkóp típusát se írták le, én biztos, hogy nem venném meg.

(#26037) lsebestyen válasza tjokai (#26035) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szia, mire használnád?

(#26038) lsebestyen válasza gergo5991 (#26033) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szia, [link]

(#26039) tjokai válasza lsebestyen (#26037) üzenetére


tjokai
senior tag

Városi bringázás, alkalmanként fenyveserdőben tekerés....szóval hatalmas terhelésnek nem lenne kitéve. Csak hobbi szinten használgatnám, nem versenyre.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#26040) lsebestyen válasza tjokai (#26039) üzenetére


lsebestyen
addikt

Akkor ne ilyet vegyel, hanem olyat amibe csak elso telo van.

(#26041) jeri válasza tjokai (#26035) üzenetére


jeri
tag

A francia vagy angol nyelvű decas oldalt is nézd meg,hátha van vél. Btwin saját oldalán meg leirás.

(#26042) Maximum1 válasza Robi BALBOA (#26032) üzenetére


Maximum1
őstag

Bringabutikban jártam már, inkább az olcsó alsó kategóriás kerékpárokra vannak berendezkedve.
Vidd a bringalandba, ott már szervizeltettem Magura Gustav M-et és az xt váltómat is betudta úgy állítani, hogy egy évig nem kellett hozzányúlni.
Náluk van komoly bringa is, gondolom akkor szerszám is van hozzá.
Az eladókkal ne foglalkozz, néha túlpörögnek, de a szervizes srác nyugodt fajta.

[ Szerkesztve ]

(#26043) Monyos


Monyos
aktív tag

üdv!

Segítségeteket szeretném kérni. Eddig mindent megoldottam itthon, ha volt valami a bicóval, de most egy komolyabb eset állt elő, ami már fejtörést okoz. :B
Egy 2009-es UMF Hardy 4 kerékpárról van szó. Ki lett cserélve a komplett hátulja (új kerék,új fogaskoszorú, lánc) viszont amire nem figyeltem , hogy az első lánctányér fogai is el vannak kopva, sőt a terhelésnek köszönhetően már meg is hajlottak. Úgyhogy új hajtóművet kell vennem (lánctányérok nem cserélhetők), meg akkor már a monoblokk is csere, az is nagyon tönkre volt már, így is 5 évig bírta.

A jelenlegi monoblokk PowerSpline típusú , de ehhez ahogy néztem 14 ezernél kezdődik a hajtómű, ennyit már nem akarok költeni rá, csak városban használom, ezért szeretném cserélni egy négyszögtengelyesre.

Viszont itt kezdődik a csavar, nem mindegy , hogy mekkora a tengelyhossz és a csapágyház.

Ezt jelenti a csapágyház méret? : [link]
Mert ez alapján az enyém 73mm.

A tengelyhossz ugye a láncvonal miatt fontos. Megmértem, a jelenlegi tengelyhossz: 113 mm.
Tehát akkor ha én veszek egy 113mm tengelyhosszú és 73mm csapágyházba tartozó négyszögtengelyes monoblokkot akkor az nekem jó is? És veszek hozzá egy sima négyszögetengelyes hajtóművet és már jó is minden?

Vagy ez nem ennyire egyszerű és az adott hajtóműhöz kell nekem mérnem a tengelyhosszt?
Tehát szummázva:
Ha én EZT a hajtóművet kinéztem akkor honnan tudom, hogy mekkora lesz vele láncvonalam és ez alapján mekkora tengelyhosszú monoblokk kell?

Lehet kicsit bonyolult és hosszú voltam, de próbáltam mindenre kiterjedően feltenni a kérdést. :R

(A képeken még elég gány állapotban van a bicó, azóta tisztítva lett. Nehogy valaki megszóljon. ;] )

[ Szerkesztve ]

(#26044) bigdady válasza bigdady (#25681) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak meg kellett huzni a hajtás csavart amiatt volt ez a hang erolteljes tekeresnel. :)
Viszont elgorbolt a nyeregcso vhogy csak azt nem tudom az hogy lehet mivel bika eros anyagbol van ahogy latom :(((

(#26045) imyourfriend válasza Monyos (#26043) üzenetére


imyourfriend
őstag

Tolómérővel mérd meg hogy mekkora a középrész szélessége, aztán úgy kell hozzá négyszögtengelyes monoblokkot venned. Azt hogy angol vagy Olasz menetes is megtudod mérni. Csak nem tudom hogy melyik, de az egyik nagyobb átmérőjű picivel.

[ Szerkesztve ]

(#26046) zoli03 válasza Monyos (#26043) üzenetére


zoli03
őstag

A csapágyház méretet jól mérted, 73 mm. 68 mm-esből többféle van, de 73 mm-est is találni fogsz. A tengelyhossz a hajtóműtől függ, a gyártók általában leírják (a Sunrace oldalán is fent van), hogy adott láncvonalhoz mekkora tengelyhossz kell. Amit néztél hajtóművet, annak igen rövid a hajtókar hossza (152 mm). Szándékosan néztél ilyen rövidet? Az elterjedt méret 170-175 mm.

[ Szerkesztve ]

(#26047) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26048) hoffman_


hoffman_
nagyúr

kis Chris King kedvcsináló cikk :)

ui.:

megnéztem az itthoni árait. azt tudtam, hogy elit, de azért ezen lepadlóztam rendesen. persze a termék létjogosultságával és a portfólióval maximálisan egyetértek, az örökélet plusz egy nap az nem sűrű téma. kell :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26049) zoli03 válasza hoffman_ (#26048) üzenetére


zoli03
őstag

22e Ft egy 20 fogas lánckerék? Hol élnek ezek?

(#26050) Tomi_Sci válasza Tothgera30 (#26047) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nem akartad közelebb tenni a fékkart a markolathoz? :D Kényelmes lehet..

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.